TAKENAKA

Wrocław

Opinie o TAKENAKA

ergo

Czy ktoś może powiedzieć ile osób pracuje w biurze we Wrocławiu? Jaka jest atmosfera? Czy ludzie są życzliwi, można np. liczyć na pomoc współpracowników, jak wygląda np. elastyczność godzin pracy. Czy np. 8-16 i lepiej się nie spóźniaj?

Weronika

@Pipiwidzę, że jeszcze nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie. Czy w tym czasie udało Ci się skontaktować z firmą? Jeśli tak, to może masz jakieś informacje, którymi warto by się podzielić? Dodatkowe informacje o firmie mogą być bardzo pomocne dla osób, które będą szukać tu opinii o swoim potencjalnym miejscu zatrudnienia.

Pipi

Czy firma płaci delegacje i nad godziny ? @Lidia napisała że płacą natomiast @Dno ze nie

Kodek
@Pipi 20.09.2017 13:45

2 lata temu było tak : za nadgodziny płacili za delegacje tylko jeśli jedziesz na krótką np 1 , 2 dni delegacja na stałe już nie ( dogadywane indywidualnie) Teraz może się to różnić

Weronika

@Mero, a możesz powiedzieć więcej na temat przebiegu Twojej rozmowy kwalifikacyjnej? Może miałbyś jakieś rady dla przyszłych kandydatów.

Mero

To prawda że nie płacą delegacji bo byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Żadnych zwrotów kosztów zakwaterowania i dojazdów. Pierwszy raz się z tym spotkałem i od razu grzecznie podziekowalem. Pracownik fizyczny ma lepiej.

MR

Kolega/Koleżanka chyba jest mało zorientowany/na w realiach pracy w budownictwie w Polsce. Takenaka i tak oferuje dużo. Co do awansu to faktycznie może być trudno ale jeszcze trudniej jest z takim podejściem. O "machlojki" lepiej nie oskarżać bez dowodów.

dno

firma tylko i wyłącznie bazująca na prestiżu. Delegacji nie opłacają (tak mieszkasz i jezdzisz na wlasna rękę) co jest niezgodne z kodeksem pracy. Brak szans na awans (zwłaszcza w dziale elektrycznym ale w innych też). jakieś podejrzane machlojki przy doborze podwykonawców. szkoda marnować czas

er

no ale w sumie nie ma raczej nic zlego w takiej delegacji tak na prawde można tez sobie chociaż trochę wyjecahc i odpocaac prawda? może tez dzięki temu nauczyć się czegos ciekawego i nowe rzeczy poznac

Daro

Tak na Marsa. Wyjaśniam : masz budowę np. w Kutnie a mieszkasz we Wrocławiu i trwa rok. Teraz wystarczająco jest merytorycznie ?

Lida

Różnie to bywa. Czasami trwają kilka miesięcy czasem cały rok.

Lida

Zależy od przypadku. Generalnie struktura jest już ustatkowana więc o awans będzie baaardzo trudno i licz się też z delegacjami.

Lida

Czas licz raczej w latach

Lida

Kokosów się nie spodziewaj ale za to jest uczciwie (płacą nadgodziny, delegacje i inne ).

Lida

Wybierasz się na rozmowę? Praca monotonna, atmosfera średnia. Fajerwerków brak ale za to stabilnie.

matszy2760

Chciałbym poznać Państwa opinię na temat pracy w biurze tzn. przygotowaniu produkcyjnym/ wyszukiwaniu i wycenianiu robót. Jak atmosfera, jak praca?

leif ericsson

Jakie są stawki dla kierowników robót (nie budowy) w tej firmie? Jak wysoko można negocjować żey cię nie wyśmiali?

gość

Przed wypowiedzeniem umowy o pracę, wypadałoby spisać umowę wstępną / promesa zatrudnienia, gdzie są informacje, które potem będą w umowie o pracę. Z umowy wstępnej/promesy ciężko jest się wykręcić obu stronom. Bez takiego papieru nigdy nie powinno się dawać wypowiedzenia w aktualnej firmie.

podwykonawca

Nie wiem jak jest z pracownikami ale jeżeli chodzi o podwykonawców to Takenaka dba o nich i jest w pełni wypłacalna. Można im wierzyć na słowo. Polecam każdemu. Bardziej solidnej i fair firmy do tej pory nie spotkałem.

nickwood

No to już chyba trochę idzie za daleko. Jeżeli ktoś sfałszował czyjś podpis to proszę sprawę zgłosić do sądu, a nie wypisywać w internecie....

nickwood

Nikt nikomu nie każe podpisywać umowy, na którą się nie zgadza. Nie jest oszustwem podawanie wynagrodzenia w brutto. Od wynagrodzenia muszą zostać odliczone wszystkie składki i choćby na własny użytek warto znać takie podstawy. Nie można dać gwarancji, ze umowa zostanie przedłużona, jeżeli nie ma w tym momencie pracy....a Tobie akurat kończy się umowa, którą podpisałeś.....tak działa wolny rynek. Nie ma w firmie praktyki z przekazywaniem umowy po dwóch tygodniach. Jeżeli zdecydowałeś się dać wypowiedzenie u poprzedniego pracodawcy to nie jest to zła wola Takenaka a Twoje niedopilnowanie swojego interesu. Liczę, ze ta opinia jednak nie zniechęci kandydatów, pracuje tutaj wielu pracowników ponad 10 lat czyli chyba nie jest tak źle. Życzę powodzenia w innych firmach, a obsmarowywanie firmy z powodu swojego niedoinformowania radzę nie praktykować. Niestety łatwo się domyślić kto pisze takie rzeczy.

nieman

to bzdury co pisze ten bialy murzyn. wygladasz na obeznanego a dales się tak nabrać? cos tu się nie zgadza.to oczywiste ze trzeba umiec negocjowac i czytac umowy przed podpisaniem. swoja droga slyszalem ze firma jest solidna i placi w terminie pracownikom mi podwykonawcom.

biały murzyn

Drodzy koledzy i koleżanki inżynierowie Ponieważ mam wiedzę i informację na temat firmy TAKENAKA chciałem się z wami nią podzielić. Firma jest wypłacalna i o terminowość wynagrodzenia bym się nie obawiał. Jednakże jest pewna praktyka stosowana przez firmę TAKENAKA przed, którą muszę ostrzec nieświadomych kandydatów do pracy w powyższej firmie. Podczas negocjacji warunków zatrudnienia a w szczególności wynagrodzenia, okresu zatrudnienia i dodatków do wynagrodzenia radzę zachować wysoce idącą ostrożność. Firma podczas zatrudniania nowej osoby stosuje praktykę polegającą na wyczekaniu dwóch tygodni z przekazaniem umowy o pracę. W tym czasie nieświadomy nowy pracownik wypowiada umowę u poprzedniego pracodawcy. Najczęstszym zagraniem firmy jest wpisywanie w umowie ustalonego wynagrodzenia jednak brutto zamiast netto. Firma zmieniała również długości okresu zatrudnienia. Ustalano na początku, że umowa podpisana będzie na okres dwunastu miesięcy po czym podmieniano stronę i okazywało się , że umowa jest na sześć miesięcy. W momencie kiedy pracownik orientuje się, że zapisy w umowie są inne niż były ustalenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest za późno żeby się wycofać. Po wszystkim osoby obecne na rozmowie kwalifikacyjnej nabierają wody w usta bądź dostają amnezji. Wszystkie dokumenty i zapiski związane z pierwotnymi ustaleniami giną. Firma mydli oczy kandydatom perspektywami rozwój i kariery. Rzeczywistość jest taka ,że inżynierowie i architekci zatrudniani są na jeden kontrakt po czym bez podania przyczyny i logicznego powodu zostają zwolnieni. Firma wystawia ogłoszenie i zatrudnia po minimalnych stawkach kolejnych naiwnych stosując to samo zagranie na netto-brutto. Nowy pracownik nie jest informowany o tym ,że jest zatrudniany jako tak zwany „Temporary staff” czyli na jedeną budowę. Pragnę przytoczyć tutaj motto firmy, które oprawione w ramkę wisi na ścianie każdego biura firmy Takenaka. Cytuję : „Take the path of truth. Keep good faith and be steadfast” Niestety lansowane wartości gdzieś po drodze zostały zatracone. Zasada numer jeden: „Kieruj się prawdą” przestał się firmie opłacać. Kolejne motto firmy: „Zawsze dotrzymuj danego słowa” najwidoczniej w obliczu kryzysu też się zdewaluowało. Teraz na czasie jest: „Kłam, manipuluj a jak cię zdemaskują udawaj Greka” PS: Wiem co piszę. Pracowałem w tej firmie. Opisuję faktyczne zdarzenia, które nie są przypadkowe. Nie są to również niedopatrzenia lub pomyłki tylko przyjęte i akceptowane procedury firmy. Osobiście znam pięć takich przypadków. Bez poważania Biały Murzyn Takenaki

tom
@biały murzyn 16.06.2014 11:46

Dzięki za informację. Pracowałeś u nich na budowie czy w biurze ? Zawsze stosują taką taktykę ? Nawet jak negocjujesz już brutto? Pozdr

Nunez
@biały murzyn 16.06.2014 11:46

A gdzie protokół z negocjacji z rozmowy kwalifikacyjnej? Sfałszowanie czyjejś parafki/podpisu to już przestępstwo.

Zostaw opinię o TAKENAKA - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TAKENAKA