Opinie o SPINKO w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SPINKO. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SPINKO na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sztabek, gąsek, wlewek metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPINKO w Leszno

Markos

Cytując klasyka " co się tutaj stało nie wiem" Po raz kolejny rewelacyjny plan uzdrowienia sytuacji. Tasowanie stanowisk ludzi którzy nie nadaja sie do zarzadzania a sa tutaj 10-15-20 lat. Skoro nie umiesz A to idziesz na B ... To i tak nic nie zmieni bo decyzje zapadają na 104.. Ktoś mysli ze to co zmieni ale poraz kolejny cytujac kladyka ...ale to już było... Smutna historia końca firmy która mogła być naprawdę dobrą firma gdyby była rozsadnie zarzadzana... Za chwile odejda kolejni... Zostaną Ci ktorzy maja to w (usunięte przez administratora) Bo skoro mi płaca mam 5 min do domu to po cocos zmieniac w zyciu.... Gdybym nie mial tyle do emki to bym sie zawijał a tak to przepekam jeszcze 2latka posmieje sie i ze smutkiem odejde odpocząć ...

Kransky
@Markos

Ta firma, a raczej kadra .. to śmiech na sali.(usunięte przez administratora)bez szkoły ???? gdyby nie pracownicy już dawno strażacy mieli by piękny parking ???? tam kochają ludzi bez własnego zdania i najlepiej przytakujących (usunięte przez administratora)

Firma ładnie ludzi (usunięte przez administratora) Nieco ponad 20zl i kilka groszy na godzinę za 160 godzin to jest raptem 3200! To jest mniej jak minimalna krajowa. Ale firma nie widzi problemu. Resztę potrąca ci z premii na którą ciężko pracujesz. (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Na rozmowie ci nagadają bzdur jak to fajnie jest , że po trzech miesiącach podwyżka której nie uświadczyłem. Czas się zwijać ale dla faceta wszędzie jest robota.

Janusz
@aLu

Tysiak premii to całkiem sporo. Jeden pracownik przez reklamacje może spowodować że kasy będzie mniej? To dodatkowe pieniądze są przyznawane grupowo a nie indywidualnie?

Cześć, z ogłoszenia na automatyka tak zrozumiałem, ze to wynagrodzenie to dosyć indywidualna kwestia, no ale nie mógłby chociaż ktos mi przybliżyć widełek orientacyjnie? Są chyba jakieś przedziały? Albo po prostu dajcie znać, ile Wam płacą. Jak to nie jest jakiś problem.

@Andrew

z niczym się nie będę godził sam odszedłem po 15 latach pracy w tym zakładzie i tak naprawdę teraz dopiero żałuję że tak późno i tyle mnie ominęło w życiu , teraz pracuję za tę samą stawkę 8h od 6-14 z tym że w przeciwnym kierunku i ciut dalej ale nie ma porównania co do komfortu ,atmosfery ,podejścia i specyfiki pracy , nikt mnie nie goni nie stoi nade mną -nie PRZYCHODZI DO MNIE MISTRZYNI I NIE ZWRACA MI UWAGI DLACZEGO NIE WYKONAŁEM NORMY , JAKI BYŁ TEGO POWÓD ,BO JEJ SIĘ NIE BĘDZIE OSTATNIEGO NA KONCIE NIE ZGADZAĆ , tyle lat harowałem po to by kogoś kto był mi jak kolega i dobry znajomy teraz znienawidzić i splunąć mu w twarz ,jeśli macie jakieś wyjście z tego zakładu to tylko uciekajcie , ja nie żałuję

Nick Nowy wpis

Niech wraca gdzie był. Filozof. Gdyby za wciskanie kitu płacili to by nie musiał robić

pan X Nowy wpis

o kim mowa?

DS Nowy wpis
@pan X

Pan Dembi..ki

Operator Nowy wpis

O proszę, znowu niewygodne komentarze są kasowane.

Andrew

Każdy pracownik powinien poza pracą zajmować się również szukaniem rynków zbytu, tak byłoby pewnie najlepiej. Rozwala mnie to podejście - nie zrobicie normy, nie będzie premii. Zrobiliście? No fajnie, ale nie będzie premii, bo nie mamy co z klamkami zrobić. Geniusz po prostu :D

@mlody1
@Andrew

Spinko schodzi na psy Pan Dębiński i Pan Zelasko tylko patrzą jak pracownikom utrudniać pracę i jak najwięcej zabrać z wypłat a Prezes zaciera rece

XYZ

28,50 brutto na godzinę - 28%podatku i masz 20,52 na rękę * 168 godzin =3447,36 na rekę + różnego rodzaju dodatki , a jest ich ogromna ilość- premie uznaniowe ,jakość ,wydajność , obecność , zaangażowanie ,dodatki nocne ,nadgodziny 100% wczasy pod gruszą ,kasa zapomogowa , PPK, ubez. grupowe. ALE TO TYLKO OBIECANKI NA WPROWADZENIU DO FIRMY A PÓŹNIEJ ROZGORYCZENIE bo na nic nie ma środków i kolejny znów trudny rok przed nami ale postaramy się sprostać potrzebom rynku (usunięte przez administratora), co roku to samo premie obcięte ,wczasy zamrożone , atmosfera do czterech liter

@XYZ

I mimo tych wszystkich rozczarowań, opowiadanych bajek i właśnie atmosfery, albo jej braku, ludzie dalej tam egzystują. Więc o co tu chodzi, brak odwagi do zmian, czy po prostu pogodzenie się z tym, że lepiej nie będzie?

@XYZ

Minimalna stawka godzinowa w Polsce od 1 stycznia 2024 wynosi ok. 25 zł netto, więc skąd wziąłeś te 28 procent podatku i dlaczego tylko podatku, a nie składek ZUS, zdrowotnej itd.? Chcesz napisać, że płacą Wam poniżej minimalnej ustawowej? Zgłosiliście to gdzieś już?

Oczytany

Najniższa stawka godzinowa 27,70zł dotyczy umów na zlecenie. Minimalną stawkę godzinową na umowie o pracę liczy się następująco 4242 zł brutto / 168h = 25,25zł/h. Rozumienie większości jest błędne bo jakie miałoby sens, że niby pracownicy administracyjni mają minimalną 4242zł brutto a Ci co mają płacone za godziny byłoby to 27.70zł*168h = 4653,6zł - z jakiej racji? Nie martwcie się wszystko jest zgodne z przepisami. Info sprawdzone.

@Oczytany

Czyli z tego wynika, że jednak będą podwyżki! Całe 25 groszy podwyżki dostałbym, gdybym tam dalej pracował, szaleństwo :D

Operator Cnc

Oprowadzenie po firmie, następnie sprawdzanie umiejętności czytania rysunku technicznego i korzystanie z przyrządów pomiarowych. Na koniec test sprawdzający umiejętności liczenia (matematyka) i rozmowa weryfikacyjna.

Dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować? Ile chciałby Pan zarabiać? Czy ma Pan dzieci?

Leszno

Operator

Co się dziwić, jak stawki prawie równe, a w mzz nie ma norm, presji i praca na świeżym powietrzu, a nie w oparach chłodziwa, straszenia brakiem premii i w ogóle? Alu to w ogóle stan umysłu, ludzie wystraszeni, jakby to był jedyny zakład pracy w Lesznie i najbliższych okolicach.

Amanda
@Operator

straszenie brakiem premii? to ona w końcu tu jest, czy jej nie ma? jeśli jest, to za co można ją dostać i w jakiej wysokości?

Jakie zarobki ma elektryk automatyk obecnie? W ogłoszeniu nie podają stawek, tym którym wstawili na stronę przynajmniej. Nie ma jakiejś podstawy chociaż ustalonej, każdemu płacą jak się dogada czy co? Ciekawe, jak to funkcjonuje tutaj

Masz rację. Kto ma trochę ambicji i rozumu to ucieka z tej firmy

Lena

Na jaką stawkę godzinową może liczyć kobieta?

Xyz

Planuje aplikować na stanowisko operator/programista ktoś może konkretnie opisać na czym praca będzie polegała? Czy to robota przy maszynie, czy głównie przy komputerze i rysunku. Jaka wynosi tam stawka i jak z atmosferą na zakładzie?

@Xyz

Dobra rada , szukaj gdzie indziej bo w tej firmie nie ma perspektyw

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w SPINKO? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Markos

Stefan
@Markos

Uważasz że zarządzanie leży i decyzje które są podejmowane działają na niekorzyść firmy i pracowników? A co takiego się dzieje że aż trzeba robić przetasowania i uzdrawiać sytuacje? Są jakieś problemy?

Kransky
@Markos

Hej, oprócz tej premii świątecznej są jakieś inne dodatki płacowe? Jakieś premie okresowe, za wyniki czy uznaniowe po prostu? :) Pytam, bo na stronie znalazłem informację, że szukają operatorów i jestem zainteresowany. Tylko jak samo podstawowe wynagrodzenie tu wypada? Z czasem można wynegocjować podwyżkę? Podobno można tu ponieść kwalifikacje zawodowe. Korzystał ktoś z tej możliwości?

Tak są trzy premie wskaźnikowe każda po 300 oraz 250 uznaniowej wiec możesz dostać od 0 zł do 1150zł premii. Jeśli chodzi o podwyżkę to w ciągu roku obiecywali ze będzie po każdym kwartale no ale niema i w tym roku nie będzie wiec na obiecanki to bym tu nie liczył. Jeśli chodzi ci o jakieś profesjonalne kursy czy szkolenia za które dostaniesz papier to takowych nie ma. Co najwyżej przy zakupie nowych maszyn kilku pracowników jest wysyłanych na takie szkolenie a po powrocie to oni uczą innych.

XYZ

daj się ponieść fantazji i szukaj gdzie indziej pracy bo tutaj tylko niesmaku posmakujesz , nie żałuję że już tu prawie nie pracuję ,nowy rok z nowymi perspektywami i znów się będzie można śmiać , bo tutaj ludzie tracą uśmiech na twarzach

Andrew

W przyszłym roku też pewnie nie będzie. Chociaż nie, skłamałbym - niektórzy dostaną wyrównanie do najniższej krajowej, jak zostanie podniesiona. Takie to podwyżki.

Spinka

Czy w tym roku firma daje pracownikom premie świąteczną?

@Spinka

nie da rady , koszty za wysokie a i tak wszystkim nie dogodzisz ,według mnie spinko powinno zrobić reset ,płaca stał nie na godziny i po 3100 na łapę każdemu bez premii i dodatków bo wam się w głowach poprzewracało jedni zasuwają 8h za 21 na rękę za godzinę a drugi ma 25 za to samo i łazi po hali i udaje zapracowanego

XYZ

ależ oczywiście , tylko to nie głupoty wypisuję tylko rzeczywistość i mentalność jaką macie w tym spinko popatrz się wokoło i kogo widzisz ? ciągłych niezadowolonych i narzekających odchodzą już z pracy 5 lat rzucają papierami co poniedziałek i co ? tyrają dalej i dalej ta sama bzdura ''mogli by coś podnieść ''ciągłe żebranie i narzekanie po 3100 na rękę od stycznia i proszę bardzo czy ci się podoba czy nie , na twoje miejsce będzie z 20 chętnych ja jestem za

Hej. Zainteresowała mnie płatna praktyka absolwencka. Trochę tutaj opinie zniechęcają ale chce odbyć praktyki a firma daje bardzo fajne opcje dla studentów. I tu mam pytanie, czy ktoś był i poleca ? Jak wyglada ta płatność, na ile można liczyć ? Widzę ze tezeba być dyspozycyjnym 5 razy w tygodniu, a można jakoś na praktykach dorabiać sobie nadgodizny ? Myśle czy mógłbym to traktować jak zwykła prace

Pytający

Czy to przypadek, że najwięcej zwolnień na AL jest w obrębie jednej zmiany? Czy może ktoś z mistrzówki w jakiś sposób wpływa na decyzję i skutecznie eliminuje niewygodne osoby?

Operator

Czyżby na zmianie mistrzyni?

@Operator

Tak oczywiście mistrzyni Julity M. tylko jedną mamy mistrzynię skoro nam się nie podoba jej podejście do nas i mierna wiedza jej z zakresu zarządzania ,bo tak naprawdę to co robi to tylko powielanie '' kopiuj wklej'' no i oczywiście usuń to jej wychodzi najlepiej ,spisuje się na 6 .Pani Julito opinia poszła i krąży, niezbyt dobrze to o Pani świadczy , miłego zwalniania też czekam na ten papier

@XYZ

Kiedyś w pomiarówce była definicja "mistrza". Czym się charakteryzuje itd. Można spróbować odnieść to do niektórych osób, wtedy widać najbardziej, kto piastuje to stanowisko. I żeby nie było, w większości przypadków jak najbardziej pasują na tę funkcję. W większości, zaznaczam :D

Andrew

Zakaz brania urlopu, jak i całe te odrobki, to jest wielka śmiechawa. Urlopu nie możesz wziąć, urlopu się nazbiera dużo, a później są pretensje, że urlopu pracownik ma za dużo i jest wywalany na urlop. I tak się to kręci kolejny rok, a ludzie dalej się na to zgadzają...

Obiektywny

Oczywiście. Wg art. 133 par. 1 Kodeksu Pracy pracodawca musi zapewnić pracownikowi między tygodniami pracy min 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku. Stąd tylko 'Start maszyny', czyli jakby Cię w pracy nie było.

@Andrew

Nie śmiejcie się, ale co to są te odrobki? Szukałem i nie znalazłem takiego działu, co tam się robi dokładnie? Człowiek spoza zakładu, co dopiero szuka pracy nie zna takich słów fachowych. I przez to nie wie, gdzie się dzieją te rzeczy co je opisujecie.

Operator

Odrobki to określenie na nadliczbowe godziny pracy, w ramach których odrabiasz wolne dni, które gdzieś tam kiedyś sobie "góra" wymyśli, że mają być wolne, np piątek po święcie Bożego Ciała.

Xxx

Operatorów coraz mniej, maszyn idzie połowa A NADZORU ZOSTAŁO TYLE SAMO

@Xxx

Nadzór jest najważniejszy, jak dojdzie do układu jeden operator na jednego nadzorcę, wtedy firma będzie zadowolona.

@Operator

Ale to serio potrzebne, zeby był aż tak duży nadzór? Taką dużą odpowiedzialność macie jeśli chodzi o wykonywaną pracę czy czemu firma do tego dąży?

NEO

chodzi o precyzję i dokładność ,każdy detal musi przejść przez kolejną parę rąk aby ta ostatnia para zadecydowała czy do złomu czy do klienta ,ogólnie bywało różnie i brakowe trafiały do klientów i jak widać pracują bo reklamacji nie było

Nobody

Przez kilka dni teraz był jeden majster i wszystko ogarniete i żadnych problemów więc może dyrektor zauważy że dwoje majstrów to wyrzucanie pieniędzy

Zuzanna
@Nobody

To ten jeden majster chyba musiał nieźle zarabiać skoro tyle ogarniał? Ile godzin dziennie pracuje taki majster?

XYZ

A jednak firma się sprzedaje , szkoda tylko że dokumenty poginęły z dozorów budynków albo miały poginąć ,firma zainteresowana kupnem chce wglądu do dokumentacji stanu budynków ale papiery wsiąkły , dziwne że aż tak się firmie grunt pod nogami pali , ale bądźcie wszyscy kapitanami tego statku i zejdźcie ostatni z pokładu ,powodzenia

Pozytywny27
@XYZ

Z kad masz takie info? Z kad ta pewność?

Bartas

Jako już prawie były pracownik, mogę coś napisać. Do Pań z kadr, nie mogę nic złego powiedzieć, zawsze pomocne i potrafiły o chciały pomóc. Na Mistrza że swojej zmiany nie mogę narzekać, chociaż nie jeden by to zrobił. Na szczeblu powyżej mistrza to już odklejka na maksa, ściema, ściema i jeszcze raz ściema. Dobrze, że dostałem wypowiedzenie z winy firmy, a nie mojej. Na żeliwie praca była spoko, na Alu ludzie zastraszeni, przejęci pracą, jakby to był jedyny zakład pracy w Lesznie. A prawda jest taka, że założyciele tej firmy w grobach się kręcą tak, że mogliby służyć jako element zasilania, jak patrzą na to, co się dzieje w Spinko.

NEO
@Bartas

no bo taka jest rzeczywistość ,pierwsi zatrudnieni zostają ostatnimi zwolnionymi jeżeli nic po drodze nie przeskrobią kurczowo trzymają się posadki i stawki i nie dopuszczają do myśli że musieliby zmieniać pracę i stawkę której nigdzie takiej nie dostaną na start a w dodatku trzeba coś jeszcze umieć ,nie tylko obsługa smartfona i wciskanie zielonego guzika ====i tu zaistniał największy błąd podczas zwolnień , zwalniano nie tych co trzeba było zastawiano się rodziną i ilością dzieci bo tych nie zwolnią ,więc o co chodzi się pytam nie dosyć że (usunięte przez administratora) rozdaje na każde dziecko po 800 to jeszcze jakaś specjalna ochronka obowiązuje(usunięte przez administratora)

Ostatni krzyk

Zarządzie to jedyne miejsce na którym się można wypowiedzieć i może coś do was dotrze. Najwyższy czas otworzyć oczy i się ocknąć. Tak źle jeszcze nie było, ludzie zamiast motywacji słyszą jak to ciężko ma firma która zwalnia operatorów i zatrudnia dyrektorów ( z najlepszymi życzeniami dobrej kawy i prestiżowego samochodu ) Kierownik zamiast chociaż powiedzieć operatorom odchodzącym z firmy że dziękuję im za pracę pyta szyderczo czy nie ma więcej miejsc tam gdzie jadą do pracy bo ma jeszcze zbyt dużo pracowników. Na hali jedyne co słychać to że kolejne osoby chcą odejść . Pora już na ratowanie firmy bo niedługo zostaną wam tylko ludzie od mistrza w górę a to dobrze nie wróży

mgr.
@Ostatni krzyk

Już na dzisiejszej nocce głośno było że chyba czas opuścić te tonącą łajbę i chwytać się czegokolwiek bo z nowym rokiem to ma być katastrofa firmy ,chyba się zdecyduję na zmianę roboty

@Ostatni krzyk

No martw się, kierownik może powoli sam sobie szykuje miejsce przy maszynie, dlatego tylu ludzi chce się pozbyć :D

Już były pracownik

Praca jak praca (usunięte przez administratora) trzeba ale nastroje żenada do takiego stopnia że jak powie się prawdę komuś z wyższych sfer i naciśnie się na piętę kierownikowi (usunięte przez administratora)to nie ma skrupułów żeby starego doświadczonego pracownika wywalić z pracy mimo że jest jedynym żywicielem dużej rodziny dziwię się że dyrekcja jest taką ślepa i parę zwolnień nie skończyło się jeszcze w sądzie pracy

Zostaw merytoryczną opinię o SPINKO - Leszno

• Jak się pracuje w SPINKO?

Zobacz opinie na temat firmy SPINKO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 144.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPINKO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 121, z czego 11 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SPINKO?

Kandydaci do pracy w SPINKO napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SPINKO