SPINKO
counter
3 234 849 5 1
Wtf Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.
Kandydat
 Pytanie

Z iluminatów to ten zarząd na pewno się nie składa. Iluminati znaczy oświecony a tutaj trudno ostatnio szukać światłych decyzji. Czas zadbać o pracowników produkcji i nie premiami których nie będzie możliwości zdobyć lub takimi za wierność. Czy nie daje do myślenia, że już brakuje ludzi i przerzucenie 2, 3 lub 5 nie załata sprawy. Czy nie jest jasnym sygnałem, że ludzie nie wrócili z wypowiedzeń tylko wybrali inne zakłady???

Pomocna?
Tak8Nie
Zgłoś
OSTROŻNY Nowy wpis
Pracownik

czas by powrócić do systemu pracy 7h by nie mijać się ze zmiennikami ,wielu pracowników odbywa,będzie odbywać lub jest w trakcie planowanych urlopów ,a co niektórzy przemieszczają się w weekendy po różnych ośrodkach lub większych skupiskach ,pamiętajcie corona virus przenosi się podczas kontaktu z wodą a ilość zakażonych znowu wzrosła zwłaszcza w Wlkp. dmuchajmy na zimne bo może być niezłe ała

Pomocna?
Tak2Nie4
Zgłoś
Zielony guzik Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie
@OSTROŻNY

O czym ty chłopie mówisz jakie urlopy jakie wakacje? Ludzie urlopów już nie mają od paru miesięcy i pieniędzy a ty tu z wakacjami wyskakujesz wydaje mi się że firma przewidziała obecna sytuację i dlatego kazała wcześniej urlop wykorzystać :D

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Bas Nowy wpis
Pracownik
@Zielony guzik

Naaa jak choopie, zarząd składa się z Iluminatów i wolnomularzy. Wszyscy wiedzieli kiedy i którego dokładnie - głupie narody świata zrobią lockdown.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Tarcza 7.0
Pracownik
 Pytanie

Najpierw firma dała pracownikom na ich własną niczym nie przymuszoną wola urlopy na początku wiosny ( nie żeby się tatowac ale po to by pracownicy odpoczęli) bo przecież moto nie zwalniało więc praca była. A teraz tym wyssanym z urlopu dla swojej korzyści daje możliwość dopracowania sobie dni urlopowych 1:1 w soboty, czyż to nie piękny gest???

Pomocna?
Tak9Nie1
Zgłoś
Wtajemniczony
Pracownik
@Tarcza 7.0

(usunięte przez administratora) Klienci wstrzymali zamówienia a firma wysłała pracowników na urlop. Tak się praktykuje w firmach produkcyjnych.

Pomocna?
TakNie5
Zgłoś
Tarcza 7.0
Pracownik
@Wtajemniczony

Wysyła się na postojowe a nie na urlop. Urlop jest dla pracownika. Firma ma pracownikowi zapewnić pracę

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Urlopik
Pracownik
@Tarcza 7.0

Firma poza zapewnieniem pracy, moze cie jeszcze wy..bać na bruk, także pomyśl lekko

Pomocna?
Tak1Nie4
Zgłoś
Taaaaaa
Pracownik
@Urlopik

Tak to prawda, ale ważna jest także atmosfera w pracy, a tutaj widzę zastraszanie. Zapewniam że czasy niewolnictwa już dawno się skończyly. W dzisiejszych czasach za pomocą mediów takich jak np. Internet można zapoznać się z opiniami pracowników które kształtują obraz firmy. Więc zapodaj sobie maść na ból d.py,:)i stwórz pozytywny obraz firmy

Pomocna?
Tak8Nie
Zgłoś
Robol2
Były pracownik
 Pytanie
@Urlopik

I co te przymusowe urlopu dały ? Nic bo i tak ponad 200 osób (usunięte przez administratora) na bruk jak żeś to ładnie opisał. I tu nie jest winien żaden wirus tylko nieudolność zakładu który nie wyciągnął żadnych wniosków po kryzysie z 2009. Oczywiście 90% tych szczęśliwców było z produkcji. Biurowiec pozostał prawie nietknięty bo tam są wszyscy potrzebni. Ze zwolnieniami tak sie rozpędzili ze teraz brakuje im ludzi. Nikt na tym nie panował i nadal nie panuje co sie w tej firmie dzieje. Teraz dzwonią po niedawno zwolnionych i szukają jeleni do roboty :D. Myślą ze Spinko to jedyna firma w Lesznie która prace daje, no i tu sie przeliczyli.

Pomocna?
Tak11Nie
Zgłoś
Nick turbina
Były pracownik
@Urlopik

Dlatego polecam zmianę pracy najlepiej gdzieś dalej niż zapiziałe Leszno, tu nie ma się wyboru... W Poznaniu to Ty wybierasz pracodawcę (jeśli masz minimum oleju w głowie)

Pomocna?
Tak10Nie
Zgłoś
Tokash

Jaki pracownik pozostaje, taki który siedzi z telefonem całą zmianę za tokarką, wprowadza korekty innym pracownikom na maszynach, zmniejsza posuwy, nie ogląda detali, utrudnia innym pracę, często rzuca L4. (usunięte przez administratora)

Pomocna?
Tak38Nie
Zgłoś1
Jarek
@Tokash

Zmieniał innym posuwy i dawał korekty? Ktoś to widział? Mistrzowka wie? I taki ktoś pracuje nadal?

Pomocna?
Tak20Nie1
Zgłoś
Tyranozaur
@Jarek

tak, ktoś wiedział i go wydał. tak, lider i mistrzowka wiedzieli o wszystkim. tak, taki pracuje i nikt nie wie dlaczego

Pomocna?
Tak23Nie2
Zgłoś1
Tk
Pracownik
@Tokash

Po pierwsze kolego naucz się pisać nazwiska ???? a jak masz jakieś obiekcje zapraszam o 14 przed Spinko ????

Pomocna?
Tak1Nie17
Zgłoś
Ronaldo
Pracownik
 Pytanie

Dobry w czym muszę być....? We wprowadzaniu innym korekt..?

Pomocna?
Tak26Nie1
Zgłoś
Były pracownik
Pracownik
@Ronaldo

Pewnie nawet korekty dać nie potrafisz , bo latałeś po całym zakładzie żeby Ci ktoś pomógł , za kilometry płacone nie miałeś

Pomocna?
Tak4Nie21
Zgłoś3
Adam Małysz
Były pracownik
 Pytanie
@Były pracownik

Kogo masz na myśli?

Pomocna?
Tak1Nie13
Zgłoś3
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
Żelisław Były Pracowity

Nie jest ważne jak pracujesz, tylko z kim się kolegujesz. Nie jest ważne jak harujesz, tylko komu Ty kablujesz. Po co tyrać za dziesięciu, jeśli znasz kierasów pięciu. Wystarczy im wejść głęboko, by na kierka gnać szeroko. Po co chęci, wiedza, szkoły, dla guru wyście matoły, stanowiska dla kolegów, i kierowników kundelków.

Pomocna?
Tak27Nie1
Zgłoś
Adam

Firma nie wyszła z kryzysu, a oni wywracają całą strukturę do góry nogami... Czy leci z nami pilot?

Pomocna?
Tak2Nie4
Zgłoś
Janek
@Adam

Czy to prawda , ze koniec kryzysu? Podobno za dużo ludzi zwolnili i mają przyjmować spowrotem? Hehe ale kabaret. Ale starych pracowników? Ciekawe kto wróci.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
niktnicniewie
@Janek

są działy gdzie ludzie sami poodchodzili i ściągają zwolnionych, ale wypowiedzenia nadal są szykowane, nie czarujcie się, że to koniec zwolnień na koniec czerwca znowu pójdzie drukarka w ruch

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Nikt
@Janek

(usunięte przez administratora)Szkoda tylko, że teraz jeszcze przewrót chcą zrobić pozamieniac mistrzów tych co ogarniali temat to nara żeby wcisnąć nowych co nie będą wiele ogarniać. Przeszkadzało że nie ma reklamacji na dziale to teraz nawet jakosciowcow chcą zwolnić. Paranoja

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Janek
@Nikt

Pozmieniaja mistrzów? Na wszytkich działach? Masakra.

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś
Janek
@niktnicniewie

Mogą poprzesuwać przecież ludzi. Dziwna polityka. Jednych zwolnią , a drugich spowrotem to bezsensu.

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Jarosław
@Nikt

Dokładnie ludzie się sami zwalniają i zaczęło brakować ich. Co do zamian mistrzów to tylko i wyłącznie dyrektor zmienia i ustawia ludzi swoich (ratując żeliwnych chłopców wciska na aluminium) nie patrząc na innych ale jak będzie się robić swoje to mistrz się czepiać nie będzie. A reklamacje już lecą a jakościowców zaraz nie będzie - ciekawe kto to będzie ogarniać.

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Pracownik 1503
@Adam

Masz rację. Planowaniem produkcji zajmie się człowiek który nigdy nie miał z tym nic wspólnego , a magazynem zajmie się blondi która nigdy nie dorówna swojemu poprzednikowi nawet w 1 procencie. Ale cóż tak wybrały elity tej firmy które obstawiają się swoimi ulubieńcami a nie dobrem firmy. pozdrawiam jako były pracownik tej firmy swoich kolegów koleżanki i życzę powodzenia.

Pomocna?
Tak31Nie
Zgłoś
Mariuszek
@Pracownik 1503

No właśnie jaki to ma sens ? Ludzi którzy się znali na swoim stanowisku zostali przesunieci na inne o którym nie mają pojęcia, żeby te rotacje czasem nie zrobiły gorzej z ta firma niż wirusek z nietoperza

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Jakos
@Jarosław

Jakoś to bedzie nie martwmy sie... Nadzoru bedzie.mniej ale robota jakos sie zrobi... 2800 pln na reke i zarzadzaj 60 osobami......

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Obserwator zmian
@Pracownik 1503

.....może.nie Wszyscy to wiedzą czują ale kilka dużych zmian nie jest podyktowana dobrem firmy chęcią zmian na lepsze lecz prywatnymi urazami zadzieraniem nosa i " nie lubieniem" co po niektórych osób przez ... :) Chyba każdy to wie... :) Kto kogo lubi a kogo nie :)

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
independent
 Pytanie

słyszałem że dzwonią po ludziach żeby wrócili jakie warunki im proponują ktoś wie ?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Marek
@independent

Czemu?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Ex
@independent

Takie same

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Janek
@independent

2000 na reke ????????

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Nemo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.
 Pytanie

Niestety, działania zarządu przypominają sapera który otrzeźwiał nagi na polu minowym. Artystyczne przesunięcia mistrzów zmianowych, wytrzebienie stada jakościowców, pozbycie się innych pracowników metodą na chybił- trafił.. A najlepsze jest zwalanie winy za własne błedy na nieznośne siły natury.... Ktoś pytał o kolowrotek, tak chyba to koniec pandemii, ale niestety tylko dla pracodawcy.. Co zaś do telefonów do osób zwolnionych... Jeśli ktoś znalazł już pracę to jego powrót na łono firmy musi mieć inne podstawy niż finanse, rozwój zawodowy, stabilizacja życiowa i zaufanie do pracodawcy.

Pomocna?
Tak13Nie
Zgłoś
Zeliwiak

Ciekawe gdzie i kiedy przesuną tego majstra co pierwszy z kierownika Alu się śmiał a potem mu tak wchodził (usunięte przez administratora)tego co to Alu trzyma i na wszystko ma wpływ bo słyszałem jakieś plotki ale nic konkretnego. Resztę już po przesuwali

Pomocna?
Tak28Nie
Zgłoś1
Pracownik
@Zeliwiak

To ten co gdy pracował na maszynach to pierwszy je podkręcał a teraz wielki specjalista? Jak to ten, to za tępy jest na inne działy. Wynajdywacz afer i problemów gdzie ich nie ma. Nie przesunęli go bo widocznie lubią takich pozerów w pracy.

Pomocna?
Tak26Nie
Zgłoś1
Janusz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.
 Pytanie

Czy to prawda że kołowrotek już nie zaraża przy wejściu i pokonał covida?

Pomocna?
Tak15Nie
Zgłoś
Zwilniona

Recepcja w spinko ma niedługo być rodzinna dziedziczona w prostej Lini :-( nie po umiejętnościach. Czyli " biurowych" coraz więcej ehhh

Pomocna?
Tak6Nie1
Zgłoś1
Były pracownik
@Zwilniona

W jaki sposób?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Zdziwiony
@Zwilniona

Też słyszałem taką informację. Wydawać by się mogło, że w recepcji powinna pracować oboba choć trochę kompetentna. Co tę panią wyróżnia od innych? Chyba tylko to, że jest siostrą pani, która tam siedziała a w tej firmie to mocny atut i wystarczające kompetencje

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś1
Bezrobotna
@Zdziwiony

Siostra Pani z recepcji już nie pracuje wgl w spinko wiec skąd te ploty???

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pracownik

Pytanie prawda że teraz będzie jeden kierownik na 2 wydziały. Przecież on o jednym nie ma pojęcia A gdzie o dwóch wydziałach. W dodatku wymieniają mu mistrzów i uciekają jakociowców. Słabo to wygląda. A jak żeliwo wygląda?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Def
@Pracownik

To jeden z lepszych kierowników jakie spinko miało.Można iść do gościa i normalnie z nim pogadać. Spoko facet. Za późno się zjawił. Wbrew pozorom kreski i procenty są bardzo potrzebne.

Pomocna?
Tak4Nie6
Zgłoś
Andrzej

Czyli jednak zwykli, szarzy robole, którym też tam byłem, dobrze wnioskowali już w zeszłym roku. Wszystko zmierzało do tego, że ktoś spinko przejmie. Zeszłoroczna fala reklamacji, wprowadzanie na siłę (usunięte przez administratora) pomysłów, które dopiero przy "przejściu kontrolnym" przed audytem pokazywało, że faktycznie się nie sprawdzają, presja na ludzi, brak podwyżek i jeszcze kilka innych spraw. Jednak nie tacy głupi ludzie tam pracują i pracowali, wbrew temu co się niektórym, stojącym stopień wyżej w hierarchii, wydawało.

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Hehe
@Andrzej

Andrzej a Ty nadal masz żal, że Ci podziękowali za wtopę? Dobrze wiem kim jesteś. Topisz tu swoje żale od miesięcy, wypisujesz bzdury nie znając obecnej sytuacji. I te wasze teorie spiskowe hahaha. Myślicie że reklamacje to dobra droga dla zarządu? Przecież to są koszta dla firmy większe niż wasza premia za jej brak, po za tym wskaźnik klienta o którym nie macie pojęcia jak funkcjonuje bo nie macie z tym bezpośredniej styczności - i nie chodzi tu o pieniądze tylko o "chęć" dawania nam pracy. Roszady komentujecie - obecnie nie jest potrzebne 6 mistrzow na wydziale to są roszady - to chyba logiczne. Czemu tutaj nikt nie pisze o detalu bez gwintu wysłanym do klienta? Detalu z pękniętym gwintownikiem w otworze? Wysyłamy detal bez gwintu M12. Taki otwór i nie zauważyć braku gwintu. Tacy jesteście wszyscy eksperci. Po wszystkich to spływa a Ci zapluwani kitlowcy muszą myśleć co zrobić żeby maszyna myślała za człowieka i nie dopuszczała do takich sytuacji. Rozumiecie? Myślała za Was? To kim wy jesteście? Daj sobie spokój chłopie, zamknij ten portal i zacznij żyć :D

Pomocna?
Tak7Nie3
Zgłoś
Operator 1
@Hehe

Kim my jesteśmy? Przyjdź na produkcję i pokaz mi choć jedno.(usunięte przez administratora) jedno działanie poreklamacyjne, jedna procedurę która wprowadziłeś żeby maszyna mogła myśleć za nas do boju. Zejdź na dół na spotkanie w szkoleniowym i przekaz to prosto w twarz operatorom. A co do roszad to się dowiedz najpierw... Wywala się i zwalnia pracowników którzy zapewnili brak leklamacji a za nich daje tych co nie ma dla nich miejsca to jest LOGIKA??? Chyba tylko w tym zakladzie

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Hehe
@Operator 1

To był sarkazm.... Nie ma takiego rozwiązania i nie będzie, które wyeliminuje w 100% czynnik ludzki. Nie mamy zautomatyzowanych linii, które na to pozwalają. Co do roszad wiem więcej niż myślisz.

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś
Hehe
@Operator 1

Po za tym zapewniać brak reklamacji powinniście WY.

Pomocna?
Tak1Nie2
Zgłoś
Andrzej
@Hehe

Chciałbyś wiedzieć (usunięte przez administratora) :) Ja przez ponad dwa lata nie miałem ani jednej wtopy. Ani razu nie wylądowałem na niebieskie strefie, o reklamacji nie wspominając. I tak jak ktoś napisał, jakie działania poreklamacyjne były podejmowane? Podpis pod "szkoleniem" to działanie? Brawo w Wy. Co do gwintów, nie wypowiem się, bo nie frezowałem :)

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Def
@Hehe

.Spinko poprostu nie dało rady z większą ilością zamówień i poległo poprzez reklamację na całej linii Brak szkoleń i inwestycji w pracownika. Uczymy się pracując? To teraz macie.Czas wyciągnąć wnioski. Cały czas nie można zwalać wszystkiego na szarego pracownika:) Jest takie powiedzenie że "ryba psuje się od głowy" oszukiwanie prezesa i zamiatanie problemów pod dywan teraz procentuje. 3majta się chłopoki

Pomocna?
Tak8Nie
Zgłoś
Hehe
@Andrzej

Oho zaczynamy się obrażać. To ja wychodzę :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Polityk

Ponoć znowu jakieś zmiany Dyrektor zrobił? Mistrzów pozmieniali znowu na Alu. I zrezygnowali jakoscowców na Alu i Żel kto to teraz będzie ogarniał na bieżąco. Zmiany znowu na gorsze A czy jeszcze będą zwalniać

Pomocna?
Tak1Nie2
Zgłoś
Mariuszzzz
@Polityk

Nowy właściciel wydał warunki i muszą je spełnić

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Magik

Pewnie jeżeli ktoś z wyżej postawionych :-( to chociaż przeczyta to stwierdzi, że ludzie narzekają bez podstaw ale czy nie czas na refleksje, że ostatnio nikt nie wpisał pozytywnej opinii. Zrezygnujmy z Jakości - owców bo nie było reklamacji, zróbmy roszady bo nudno się robiło, weźmy spowrotem ludzi którzy obejma stanowiska po znajomości.(usunięte przez administratora)

Pomocna?
Tak4Nie1
Zgłoś
Abc

To początek końca...Wsumie to początek był dawno...

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Sztukacz
@Abc

Co masz na myśli?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Nowy
@Sztukacz

Zrobią teraz roszady bo nowi majstrowie się stawiać nie będą, gościa od kresek zostawia albo awansują, ludzie zwolnieni im nie wrócą bo albo coś znaleźli albo nie wsiada na dziurawy okręt co tu więcej jak już ktoś pisał wrócą ludzie zwolnieni przed czasem z jakiegoś jednak powodu po znajomości. Statek z połamanym sterem daleko nie popłynie, teraz tylko mieli na i...

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Sztukacz
@Nowy

wedlug mnie wracac do firmy nie majac pewnosci ze za miesiac bedzie moze to samo to bez sensu, tylko naiwni wroca z powrotem, teraz ludzie za dlugo sie tutaj nie utrzymaja jak znajda lepsze warunki pracy to nie beda sie zastanawali tylko beda uciekac, bo czasem taka sytuacja jaka jest teraz moze sie powtorzyc lub bedzie sie powtarzac, juz ktos wczesniej powiedzial ta firma juz stracila ta renome, nikt nie wroci do firmy zeby za miesiac lub dwa dostac znowu wypowiedzenie

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Byly pracownik
 Pytanie

Chodza sluchy ze spinko chce przejac jakis inwestron z niemiec ... slyszal ktos cos ???

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Marek
@Byly pracownik

Poważnie?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Były pracownik
@Byly pracownik

Tak to prawda, to będzie Bosch

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Marek
@Były pracownik

Pierwszy się pytasz a teraz potwierdzasz kto to, z kad nasz takie info kolego?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Byly pracownik 1
@Marek

Osoby pod nickiem byly pracownik to dwie rozne osoby . Nie znam tego drugiego

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Powrot

Kolejny powrót po znajomości niebawem

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Aga

Ciekawe gdzie Spinko ma pieniądze które dostało od państwa dla pracowników pensja teraz to jest kpina trzeba to zgłosić bo to jest chore co oni robią z ludźmi pewnie pieniądze wzięli do swojej kieszeni.

Pomocna?
Tak7Nie
Zgłoś
Joahim
@Aga

...na Twoim koncie bankowym. Byles na halach produkcyjnych? Ile maszyn produkuje? Jam sie nie produkuje to.sie.nie sprzedaje jak sie nie sprzedaje to nie ma kasy. Prad woda gaz trzeba placic... Teraz rozumiesz gdzie sa pieniadze. Skad wiesz ile dostalismy ? Jak jestes kozak w zarzadzaniu otworz wlasna dzialalnosc zatrudnij 5 osob i nic nie rob..ciekawe skad na wyplaty wezmiesz..

Pomocna?
Tak2Nie13
Zgłoś1
Andrzej

Super, administracja wprowadza cenzurę :D

Pomocna?
Tak3Nie1
Zgłoś

Zostaw merytoryczną opinię o SPINKO - Leszno

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259