Gliwice

Opinie o Opinion Strefa Druku Sp. z o.o.

pracodawca

@Paulina - 2017-02-28 15:01 Komentarze na portalu GoWork odnoszą się do spółki produkcyjnej – Opinion Strefa Druku Sp. z o.o., która zatrudnia około 170 pracowników (adres strony: http://opinionprinting.pl). Powyższy komentarz może wprowadzać w błąd, ponieważ odnosi się do mniejszej spółki, koncentrującej się na usługach – Opinion Sp. z o.o.

Udo

To, że ludzie odchodzą z firmy nie znaczy wcale, że jest źle. Rotacja w firmach w dzisiejszych czasach to prawie jak norma. Opinion to dobry pracodawca i sadze, że rozwijają się i dlatego potrzebują ludzi na nowe rynki.

Polecający

Wiele się mówi o Opinionie i na rynku jest wielu "znawców" firmy. Pracuję w organizacji od pięciu miesięcy i ciężko mi opowiadać o tym co się działo rok, pięć a może dziesięć lat temu. Fakt jest taki, że ja się z firmy nigdzie nie wybieram. Atmosfera w firmie to jej duży plus. Ludzie są bardzo zaangażowani i rzeczowi, ale przez to wymagający. Ludzie w zespole wymagają wiele od siebie nawzajem, więc zdecydowanie nie jest to firma dla tych, którzy chcą przyjść i sobie przebimbać cały dzień na You Tube, bo to jest po prostu niemożliwe. Wtedy polecam pracę w urzędzie miasta :) W firmie można się rozwijać, pracować z rynkami zagranicznymi i przez to wiele się nauczyć. A co do rotacji - w czasie kiedy pracuję w firmie doszło nowe 6-7 osób i 1 się zwolniła. (W części biurowej) Podsumowując - polecam, ale nie każdemu :)

slo

Słuchajcie Po raz już kolejny, bo tak się dzieje prawie cały czas co kilka miesięcy, średnio co 7 miesięcy szukają osoby do handlu zagranicznego Szukali, szukają z różnymi językami Oznacza, to, że mało płacili i dawni pracownicy odeszli do konkurencji? Czy atmosfera pracy słaba? Przecież u nas w Gliwicach jest masa ofert pracy Czy warto w ogóle się z nimi kontaktować?

@slo 26.09.2017 14:48

Stopniowa rekrutacja jest działaniem celowym z naszej strony. Każdej nowej osobie chcemy poświęcić jak najwięcej czasu podczas etapu wdrożenia, a nie byłoby to możliwe przy masowym zatrudnieniu. Dodatkowo, każdy z nowych członków zespołu handlowego otrzymuje m.in. listę kontaktów do potencjalnych klientów. Przygotowanie mapy rynku i wartościowych leadów dla nowej osoby to sporo pracy dla działu marketingu, który musi jednocześnie dbać o pozostałych członków zespołu sprzedażowego. Mamy już w zespole handlowym osoby angielsko- i niemieckojęzyczne, a także osobę znającą języki skandynawskie. Ponieważ nasza sprzedaż koncentruje się na rynkach Europy Zachodniej, obecnie szukamy przede wszystkim osoby z biegłą znajomością języka francuskiego. Planujemy też w najbliższym czasie zatrudnić Channel Managera, który obejmie rynek polski. Zachęcamy do aplikowania – podczas spotkanie rekrutacyjnego można porozmawiać o warunkach finansowych, a szefa zespołu zapytać o atmosferę :)

Paulo

Fakty przeczą niektórym opiniom. Firma nie ma właściwie nowych ofert, znaczy ludzie pracują!

Pomocny

@Pomocny 16.08.2017 21:10
Język jest wymagany na poziomie zaawansowanym, ponieważ mowa jest tutaj o płynnym porozumiewaniu się z rynkiem docelowym....

Zgadza się. Koncentrujemy się na klientach z Europy Zachodniej. Zależy nam, żeby zapewnić im jak najwyższą jakość obsługi, dlatego w przypadku rekrutacji do działów sprzedaży oraz obsługi klienta, szukamy osób, które swobodnie rozmawiają w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Mile widziane są również języki z grupy skandynawskich.

Paulina

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest często niezbędnym narzędziem do podjęcia pracy w firmie o charakterze międzynarodowym. @Paulo wspominasz o konieczności posługiwania się językiem angielskim i niemieckim. Wiecie na jakim poziomie zaawansowania wymagana jest znajomość tych języków?

Paulo

OPINION pomogła postawić na nogi niejedna branżę. Widziałem ich ostatnią ofertę pracy i idą dalej, szukają ludzi ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego. Czyżby jakieś nowe projekty rozpoczęli?

Goździk

Rotacja w biurze obslugi klienta to ok 70%. W ciagu roku zwolnili sie wszyscy handlowcy, zostala jedna Pani bez doświadczenia wiec wrzucili potężnych klientów konsultantkom BOK nie zapewniajac odpowiednich szkoleń. Wszystko działa na zasadzie "a może się uda, a jak nie to kogoś zwolnimy". Prezes ma tysiac pomysłów na minutę nie kończąc żadnego. Dyrektorzy albo beda myslec tak jak Szefu albo nara. Rzeczywiście pracuja tam sami lenie majac po 200 przepracowanych godzin w miesiącu....

@Goździk 19.07.2017 19:37

Od początku roku z Działu Customer Service odeszły 4 osoby (cały zespół liczy ponad 20 pracowników). Firma rozwija się, więc ulega zmianom i nie każdemu to odpowiada, natomiast oczywiście pracujemy nad zmniejszeniem się rotacji. Obecnie zespół CS odbywa kilkumiesięczny cykl szkoleń, aby utrwalić swoją wiedzę, a także ją rozszerzyć. Dział handlowy od paru miesięcy jest kształtowany na nowo i tworzony z osób, które chcą pracować zgodnie z metodologią sprzedaży, która jest standardem w naszej firmie, i rozumieją jej zalety.

Aulo

Szukam informacji o firmie ponieważ mam zamiar aplikować na stanowisko help desk. Czy może ktoś podpowiedzieć -Jakie warunki stawiają? Jak się w ogóle pracuje w firmie? Czy poza pensją są jeszcze jakieś dodatki może socjalne?

@Aulo 19.06.2017 22:45

Rekrutację do Działu IT już zakończyliśmy, natomiast wszystkie osoby, które w przyszłości będą zastanawiać się nad wzięciem udziału w naszych procesach rekrutacji, zapraszamy do kontaktu z Działem HR: rekrutacja@opinion.com.pl; tel.: 32 330 19 55. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)

Kejt

Opinion szuka grafika, ktoś może napisać parę słów o tym stanowisku? Jaka ekipa, godziny pracy, atmosfera, itp.? Nie można doprosić się żadnych wstępnych informacji przez maila i telefon, że już o widełkach płacowych nie wspomnę.

Paulina

@Andrzej jeżeli chcesz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy OPINION SP Z O.O. zachęcam do odwiedzenia ich strony internetowej: http://www.opinion.com.pl/najnowsze-oferty-pracy-aplikuj-do-nas-juz-dzis.html

Andrzej

Firma Opinion nie ma prawie wcale nowych ofert pracy. Natomiast rotacja to w dzisiejszych czasach zupełnie normalne zjawisko.

Adam1976
@Paulina 19.04.2017 12:44
@Adam1976 piszesz, że w firmie jest duża rotacja. Co masz konkretnie na myśli? Na jakich stanowiskach?...

Z tego co wiem - biuro obsługi klienta (ponoć ciągła rotacja) i z stanowiska wyższe Miałem zamiar aplikować na KAMa, natomiast po wywiadzie środowiskowym postanowiłem odpuścić.

Adam1976

@atakatam W firmie jest bardzo duża rotacja, wymogi oraz oczekiwania są dalekie od realnych możliwości.

Paulina

@atakatam, myślisz o aplikowaniu?

atakatam

napiszcie proszę jak wygląda dział eksportu, poszukują do niego dyrektora. Jaka struktura, ile ludzi, jaka atmosfera w dziale i co się stało, że zabrakło dyrektora.

Paulina

Słyszeliście, że firma zatrudnia 10 pracowników oraz 107 współpracowników w całej Polsce? Takich oraz innych informacji możemy dowiedzieć się ze strony internetowej firmy - http://www.opinion.com.pl/fakty.html

Solidny

Każda firmę można oskarżyć o złe traktowanie pracownika. Ale ja pracuje i widzę cwaniaków udających pracę to........

Serek

Duża rotacja kadry kierowniczej. Doświadczony czytelnik wie, co to oznacza. Niewtajemniczeni i naiwni zostaną chętnie dołączeni do zespołu, bo permanentna rekrutacja trwa.

Jestem

Jestem pracownikiem i uważam, że to bardzo fajna firma. Wszystko jest tak jak być powinno. Po wpisach już wiadomo kto tak bardzo narzeka na Opinion-a, same lenie.

Aulo

Mam aplikować do działu marketingu bo słyszałam same dobre opinie o nich. Trochę się boję rozmowy kwalifikacyjnej??

opiniotwórczy

a jak wygląda dział eksportu? poszukują ostatnio do niego dyrektora...

Dekor

W tej firmie nie liczy się człowiek tylko metry wydruku :( Garstka drukarzy musi w pocie czoła utrzymać olbrzymi personel administracyjno-biurowy, który w zasadzie jest zbędny w tej firmie bo poza parzeniem kawy i łazikowaniem i przeszkadzaniem nie jest widoczny. Planowanie to kolejna porażka w jeden dzień kilometry medium do wydruku w drugi dziobanie po kilka metrów z różnego rodzaju materiałów - porażka. Kierownik wie, że nic nie wie a jego doświadczenie jest co najmniej podstawowe :) Odradzam tą firmę !!!

Nie polecam. Kiedyś pracowało się fajnie a teraz wymagania takie że nie masz czasu odpocząć. Kierownik non stop opierdziela. Ludzie fajni byli... wykruszyło się i niestety już tak nie jest mówię to jako były drukarz. A pracy magazyniera wrogowi bym nie polecał tam to masakra i nieogar. Zarobki w stosunku do wymagań bardzo małe.

xdstip

@ You a możesz uszczegółowic co masz konkretnie na mysli. Po prostu co im zarfzucasz, co ci sie nie spodobałło w ich stylu zarządzania? daj porsze znac, złaszcza, że teraz p[oszukuą na kilka stanowisk, no woloałabym wiedzieć wcześniej z kim mam doczynienia

You

Bardzo nie umiejętnie prowadzony proces rekrutacji i fatalna komunikacja. Sztab zarządzający prezentuje się fatalnie. Gorąco odradzam. Lepiej szukać gdzie indziej.

~KTOS

Witam:) a jak wygląda sprawa z magazynem? jest oferta na magazyniera. Może ktoś się wypowiedzieć jakie warunki pracy i płacy? dzięki i pozdrawiam

Julia

Ofert jest dużo bo co chwile ktoś się zwalnia. NIE POLECAM

kasio

Praca w BOK'u to jakiś zamęt zresztą jak w całej firmie, ludzie nagle znikają na "chorobowym" z którego nie wracają. NIE POLECAM

CZARNY

Witam< Widze szukają ludzi do obsługi klienta z jezykiem niemieckim do dzialu handlowego z jezykiem ? WARTO? jaka jest atmosfera ? mam mase propozycji pracy, nie po to znam jezyk, jezyki by pracować u pracodawcy, który NIE szanuje ludzi jaka atmosfera? ludzie? jest szacun do ludzi? dobre pensje?

jacaaa

Obecnie prowadzą rekrutację do drukarni Rekrutacja przyjazna, warunki przeciętne ale podobne do firm obok

kandydat 22

Wymaganie nie mające przełożenie w wynagrodzeniu i brak komunikacji po procesie rekrutacji.Odradzam.

Kandydat

Fatalny proces rekrutacyjny do działu IT.(usunięte przez administratora) Wysokie wymagania i niska płaca. Brak kontaktu po skończonym naborze, chociaż taki miał nastąpić. Odradzam, szkoda czasu.

Filozof

Fajna praca jako drukarz ale za to nie polecam pracy na wykańczalni bo od 8-12godz na kolanach się pracuje

Zostaw opinię o Opinion Strefa Druku Sp. z o.o. - Gliwice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Opinion Strefa Druku Sp. z o.o.