Kultura naiwnego optymizmu, idealna dla ludzi bez ambicji i umiejętności. Pod względem ogłupiającej pracy ciężko o mocniejszego kandydata, dlatego przyznaję 10/10. Masowe zwolnienia, człowiek jest tylko cyferką. Ogólnie atmosfera tonącego statku.

Kasiabass

Bardzo nieprofesjonalna rekrutacja. Bardzo mało merytorycznych pytań związanych z doświadczeniem zawodowym. Za to pełno korpo-bzdetów typu „ile bochenków chleba konsumuje się rocznie w Polsce". W sumie odbyłam 3 rozmowy (2xskype). Zostałam zapewniona, o otrzymaniu feedbacku maksymalnie 2 tygodnie po ostatniej rozmowie. Oczywiście firma i rekruterzy zapadli się pod ziemie. 2 miesiące później otrzymałam automatycznie wygenerowanego maila z wiadomością, ze dziękują bardzo i ze nie są w stanie dać żadnego feedbacku. Szokuje mnie, ze tak duża firma, która aż kipi od korpo bzdur typu „szanujemy swoich pracowników i ich czas” nie jest w stanie pokusić się chociażby o informacje zwrotna w obiecanym przez siebie terminie. Ogromna strata czasu.

Krzysiek

A jak wygląda praca w Mars Global Services w Poznaniu? Czy ktoś może napisać jak wygląda rekrutacja, zarobki, czy atmosfera w firmie dobra, itp.?

Aga Nowy wpis
@Krzysiek

MGS Poznan omijaj szerokim lukiem, no chyba że chcesz skonczyc z nerwicą

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

Czym w Mars Polska zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Ada K Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.
Kandydat

Dzien dobry, Proszę o podzielenie się opinia na tenat pracy w dziale księgowości w Poznaniu. Czy jest możliwość awansu lub podwyżek? Jak wygląda sprawa szkoleń i rozwoju w firmie? Pozdrawiam

Program Menedżerski - Warszawa

Opinia dotyczy biura rynkowego, działu czekoladowo-gumowego. W dziale petcare jest lepiej lecz podziela on wiele z poniższych bolączek. Sam program menedżerski był ciekawy na przestrzeni lat ale końcówka pozostawiłą ogromny niesmak. Wiele osób może kojarzyć Marsa z ziemią obiecaną, gdyż kiedyś faktycznie tak było. Po integracji z firmą (usunięte przez administratora)codziennością stało się kolesiostwo (80% najwyższych stanowisk zarządczych piastują byli pracownicy (usunięte przez administratora)), zwolnienia (ostatnio zwolnienia grupowe), (usunięte przez administratora), 12h pracy dziennie. Ale psycholog gratis w pakiecie medyczny ;) Piszę tę opinię by przestrzec stażystów przed dołączaniem do tego tonącego statku. Menedżerowie, od których moglibyście się wiele nauczyć pracują dla konkurencji. Staże otwierane są by uzystkać tanią siłę roboczą. W momencie tworzenia oferty pracy wiadomo już było, nie raz, że dla tej osoby nie będzie miejsca w organizacji. Moją ulubioną sytuacją jest przekazanie 23 grudnia stażystom (ostatni tydzieńich zatrudnienia), że od stycznia mogą szukać nowej pracy, bo jednak w Marsie jej nie dostaną. Grupki wsparcia dla płaczących pracowników są czymś "normalnym".

@Program Menedżerski - Warszawa

Hey, chciałbym zadać kilka pytań poza forum jeśli jest szansa na priv?

ono Nowy wpis
@Program Menedżerski - Warszawa

brawo!!!! nic dodać nic ująć!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

J
Użytkownicy czekają na odpowiedź 115 dni.
Kandydat

Na jakie zarobki można liczyć dla przedstawiciela tj specjalisty ds rozwoju sprzedaży?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 116 dni.

Czym Mars Polska zachęcają? Jakie mają dodatki?

Kasiabass

F
@Kasiabass

AC kryterium po co cv..

grte
@Kasiabass

Akurat rekruter zachował się bardzo profesjonalnie! Pomoc kandydatom w procesie rekrutacyjnym to podstawa. Skoro nawet po takim wsparciu nie byłeś w stanie przejść pozytywnie procesu rekrutacyjnego, to współczuję.

@Były pracownik

To smutne, co piszesz o traktowaniu człowieka jak liczby w systemie. Czy zarząd Mars nie docenia pracowników? Nie ma tam żadnego systemu motywacji?

Beck
@Były pracownik

"Masowe zwolnienia?" hahaha, od kiedy? Ludzie, czytając Wasze komentarze mam wrażenie, że piszecie o Mars Polska z przed połączenia z Wrigley. Może faktycznie wtedy był gnój, ale teraz?... Wpadły zasady Wrigley, jest normalny GM, spoko kasa, luźny klimat, szacun dla pracowników... Po co te herezje? A jak się nie podoba to "pa". Chociaż z drugiej strony - to co się może podobać, skoro tu jest: -socjal naprawdę kozacki -kasa na koncie zawsze w terminie -można ładnie zarobic -sciezka rozwoju otwarta (oczywiście dla chętnych, nie dla (usunięte przez administratora) -raz w roku podwyżki -całkiem przyzwoite premie -fura skóra i komura PS. Nie podoba się - rynek pracy czeka.

marek
@Beck

komura... Szacun dla pracowników? Luźny klimat? Gdzie? Podczas układania boxów w biedronkach? Nie bądź śmieszny. Ja mam zupełnie inne odczucia. Wg jednego z... TFU... menadżerów, pracownicy to tylko cyferki, które mają wykonać plan. To że korpo daje dobry socjal, podwyżki i wypłaty w terminie to naprawdę nie jest jakiś fenomen. Każda szanująca się firma daje takie rzeczy. Niektórzy kamowie nie potrafią centralnie załatwić planogramów w sieciach; przedstawiciele muszą to robić we własnym zakresie albo po prostu spadają im wyniki. Zresztą co ja piszę... jacy przedstawiciele. Merchowie w przepłaconych passatach. Zero szacunku do ludzi, zwłaszcza tych, którzy pracowali kiedyś w Marsie.

Kk
@Były pracownik

Jak wyglada proces rekrutacji? Czy są jakieś testy?

Anna
Użytkownicy czekają na odpowiedź 216 dni.

Witam. Pracowałam W Marsie w 2006r. obecnie chcę ponownie wrócić na fabrykę. Proszę o prawdziwą odpowiedź czy są przyjęcia czy wręcz przeciwnie?? czytam tutaj sprzeczne opinie....

Ja
Kandydat

+ dwa tygodnie oczekiwania odpowiedz ...

Ja
Kandydat

Taka ciekawostka, po godzinnej rozmowie rekrutacyjnej, nawet nie raczyli zadzwonic z informacja o odmowie, o informacji zwrotnej nawet nie wspomne. Niby taka firma, taka lokalizacja, a zachowania co najmniej dziwne. Lakoniczny mail z agencji to wszystko.

bobo 7171

pracowatem z dwuch no flotpaku ole ze chadztem na wzutki to mi nie przedtuzono umowy na rekrutacj z bytom p kierawnik nie byto mowy o wzutkach pozdrawiam zmiane niebieskom

Czy w Mars Polska zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Pat
@Pytanie

W Marsie współpracownicy są zatrudniani jedynie umowy o pracę a nie zlecenie czy inne formy. Nie ma okresu próbnego.

Jacek22

W Imieniu pracownikow prosimy o nie kasowanie komentarzy, po to sluzy forum wolnosc slowa, prawda, w oczy kole?

MaJa888
@Jacek22

Dokladnie po co kasujecie komentarze, ludzie chca sie dowiedziec jak jest w pracy i co sie dzieje

Joasia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 514 dni.

Hej, czy ktoś zechce się podzielić, jakie są mniej więcej widełki zarobków (z zaznaczeniem brutto czy netto) na stanowisku KAM?

Renata

Szkoda, że niektórzy nie potrafią docenić pracy w dobrej firmie a taka jest Mars Polska!!

@Renata

Z chęcią dowiem się od Ciebie, jakie zalety pracy w Mars Polska dostrzegasz. Czekam na informacje i dziękuję.

Ziomek
@Renata

A co donosisz ze mówisz ze taka dobra firma?

F

Biuro przemówiło ????????????

szczesliwy byly pracownik

Mars od samego poczatku budzi watpliwosci. Poczawszy od agencji rekrutacyjnej - baaardzo nieprofesjonalne zachowanie, konsultant dzwoni po godzinie 18-19 i opowiada o co beda pytac rekruterzy na rozmowie wewnetrznej i - uwaga - co nalezy odpowiedziec (lol!)! potem rozmowa, tez zabawnie, bo nie ma jasnych oczekiwan, szukane kompetencje nie pasuja do stanowisk, a nie szuka sie tych, ktore powinny pasowac. Slowem - nie wiedza za bardzo kogo szukaja, wiec przygotowac sie nie przygotujesz. Ale ok, zaczynasz prace - pierwsze co widzisz po kilku dniach, tygodniach, to zamieszanie, brak jakiejkolwiek organizacji i 'u nas wszystko opiera sie na relacjach miedzyludzkich' - myslisz to akurat okej, moze to nieglupie, nareszcie jakas odmiana od super sformalizowanych korpo w ktorych przyszlo ci pracowac. Nic bardziej mylnego, jest to najzwyklejsze w swiecie korpo, a 'relacje miedzyludzkie' w praktyce oznaczaja, ze ktos kto G wie na dany temat zostanie managerem w tymze obszarze tylko dlatego, ze siedzi w firmie 25 lat i zna tam kazda Grazynke. Praca tam to koszmar dla zdrowia psychicznego. Najwazniejsze, zeby czekolada i psia karma byly produkowane, a reszta firmy dziala na zasadzie 'jakos to bedzie' - przynajmniej takie masz wrazenie siedzac na open spejsie.

Domkaa

Bylabym wdzieczna za wskazówki ktore pomogą mi sie przygotować do eventu rekrutacyjnego. Czy moglby ktoś cos doradzić? Na co zwrócić uwagę? Czy rozmowy sa po polslu, ang czy miemiecku? Czy ktos ma doswiadczenie i moglby sie podzielić??

Mati

Moim zdaniem to trochę brak równouprawnienia,osoby które są zatrudnione przez wewnętrzną firmę Mars mają możliwość kupowania w sklepiku słodycze i karmę po tańszych cenach natomiast osoby zatrudnione przez agencje uważane są za niska klasę i takiej możliwości nie mają .Uważam to za dyskryminację tym bardziej że to firma Mars zatrudnia agencje żeby szukały pracowników.Jednym słowem niezły biznes dla pracowników zatrudnionych poprzez Marsa kupują taniej w sklepach tylko po to żeby sprzedawać po dużo droższej cenie ludziom z agencji .Czy to nie jest mniej opłacalny biznes dla Marsa ,czy nie lepiej.byłoby aby każdy był traktowany na równym poziomie I do tego firma miałaby lepsze profity bo każdy kupował by w sklepiku i nie dorabial innych ludzi

Natalia

Mars Polska oferuje półroczny program stażowy w obszarze Biznesu. Osoba na stażu odpowiedzialna będzie za realizację samodzielnego i niezależnego projektu wynikającego z realnych potrzeb firmy. Czy ktoś z Was brał w nich udział? Jakie są Wasze wrażenia? Zachęcam Was do podzielenia się cennymi wskazówkami z innymi osobami znajdującymi się na początku ścieżki zawodowej.

Zostaw merytoryczną opinię o Mars Polska - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Mars Polska