Gates Polska Sp. z o.o

Opinie o Gates Polska Sp. z o.o

Malwinka Kitsowa

A jak tam ukraincy na dziale KITS pracuja czy też rotacja ale jaja na tym dziale KITS a wystarczy zeby tylko ludzie zarządzający sie zmienili i problem był by rozwiązany

Hehehe
@Malwinka Kitsowa 07.11.2017 15:03

Jak chcesz miec ciagle brak premii albo upierdalana to tam idz

Stary kon

A co powiecie o Mixerze

Zwalniający się

Uważasz, że ludzie wylewający żale są upośledzeni umysłowo? To najwidoczniej większość Polaków jest według Twojego mniemania upośledzona umysłowo, gdyż słyniemy z tego, iż narzekamy na pracę. „Do niedawna zapierdzielałem na produkcji” – teraz już nie zapierdzielasz jak wspomniałeś na produkcji i dlatego punkt widzenia zmienił się od Twojego punktu siedzenia. Poszedłeś na inne stanowisko, mniemam lżejsze to i Twoje opinie będą bardziej przychylne dla zakładu, od zwykła psychologia. Wracając jeszcze do Twojego niezbyt grzecznego wybiegu określającego osoby narzekające jako upośledzone to musisz widocznie mieć deficyt w tym zakresie, gdyż argumentum ad personam stanowią najgłupszy rodzaj argumentów, który nie odnosi się do meritum sprawy. Ad. 1 Temat premii omijany jest na spotkaniu kwalifikacyjnym, lakonicznie omawiany. Jak to po roku czasu? Te zasady premiowania są już od dawna, więc nie wiem o co Ci chodzi pisząc „więc jeśli ktoś psioczy na nie po roku czasu, to jak go można nazwać”. Jak można taką osobę nazwać? Oświecony. Pasuje? Ad. 2 Zabawne, wiadomym jest, że za wszystko jest winny pracownik produkcji. Dlatego jego można ograbić z premii, przecież nie tych z biura, bo po co. Wypadek w pracy, pracownicy produkcyjni po premii i 100 zł zabrane x 600 osób, a służb BHP spokojna o swój angaż, bo przecież pracowników się ukara. Jakbyś był nieco inteligentny to dostrzegłbyś w tym wszystkim podstęp. Co jest winny pracownik z drugiego końca hali, że jego kolega przeciął sobie rękę? No nic prawda, bo przecież pracownik nie odpowiada za BHP tylko służba BHP w zakładzie. To się akurat nadaje do PIP, bo moim zdaniem to jest celowe wywieranie presji na pracownikach, żeby nie zgłaszać wypadków przy pracy. Za nadgodziny pracownikom biurowym nie muszą płacić, gdyż oni już wystarczająco zarabiają. Tego byłoby jeszcze mało żeby płacić biurowym za nadgodziny. Chyba, że chcą się zamienić 2000 zł, nocki i praca 7 dni w tygodniu to wtedy będą płatne nadgodziny. Jaka decyzja? Ad. 3 Były zgłaszane regularne awarie maszyn, zawsze są odnotowywane owe awarie w raporcie. A to ja już teraz wiem, czyli kara się pracowników zabierając punkty za plan, gdyż nie chcą przychodzić na nadgodziny, biorą należne im 4 dni urlopu na żądanie w roku oraz w przypadku L4. Znowu odpowiedzialność zbiorowa? To co ja mam może wziąć za łeb pracownika, który jest na L4 i przyciągnąć go do firmy? Co Ty chłopie w ogóle opowiadasz? Pracownicy mają prawo iść na L4, brać na żądanie i nie przychodzić na nadgodziny, Kodeks pracy się kłania drogi kolego, warto sobie poczytać zamiast wypłakiwać się na forum jak to pracownicy nie przychodzą do pracy. Jakby stawki były odpowiednie to nie byłoby L4, UŻ i na nadgodziny ludzie by się znaleźli. Proste, ale dla niektórych ciężkie. Ad. 4 Jasne, że zabrana została premia za audyt, natomiast w październiku nie we wrześniu jak przedtem piałem, zwykła pomyłka z mojej strony, za którą przepraszam. Dodam – premia została zabrana dla całego zakładu. Ad. 5 Polacy też nie chcą pracować w Gatesie, za takie pieniądze i w takich warunkach mało osób chce pracować. A jak pracują to tylko do momentu aż nie znajdą czegoś innego. Ta firma w ogóle ich nie trzyma. KITS Ad. 1 Pracodawca winien stwarzać możliwość pojawienia się pozytywnej atmosfery w pracy. Ad. 2 Robisz z ludzi nierobów, nie oceniaj innych na podstawie siebie. Ad. 3 Ibidem. Dodatkowo Gates to też prywaciarz, pisz i czytaj ze zrozumieniem. Ad 4. Nudny to jesteś Ty, nikt nie zmieniałby pracy jakby było w niej dobrze, logika się kłania. Zero wiedzy na temat realiów zatrudnienia, pracy. Tak ja się trzymam krzesła ze śmiechu. Stara kadra już pracuje w innych zakładach, popytaj kolegów, a jak masz opory to poczytaj forum. Ad. 5 poniżej krytyki. Ad. 6 Ty możesz pracować jak robot, po drugie to nie płaca tylko jałmużna. I tak firma niedługo będzie zamknięta, gdyż coraz większe są tyły z produkcją spowodowane brakiem osób, które nie będą robić za takie pieniądze.

Pawcio

Nie jestem żadnym kierownikiem, ani szychą z biura, sam nieraz narzekam na swoją pracę, bo na pewno są lepsze. Ale są też dużo gorsze. Ale! Jeśli narzekać to z sensem, a nie na zasadzie: „jak przyjmowałem się do pracy, to powiedzieli, że zabierają 20% premii za wypadki, a teraz zabrali, co za ch***”, albo „koleżanka Grażyna była dla mnie nie miła co ch** zakład”. Czy widzę problemy w zakładzie? Oczywiście: 1)Zbyt małe stawki doświadczonych pracowników, względem świerzaków 2)Ciągłe cięcia kosztów 3)Chęć robienia coraz większej produkcji tą samą obsadą pracowniczą. 4)Czasami skomplikowane warunki podwyżek. Ale wskażcie mi zakład, który tak nie ma

Pawcio

Firma Gates nie jest firmą idealną, ba nie jest nawet firmą bardzo dobrą w kwestii podejścia do pracownika, ale da się tam pracować. Mam jednak wrażenie, że ludzie wylewający tu swoje żale są albo ograniczeni umysłowo, albo przyzwyczajeni do pracy gdzie przez pół dniówki palili blanty i pili browary, i nie mogą się przyzwyczaić do tego, że tu trzeba zapierdzielać. Ja pracuje w tej firmie już parę lat, nie jest różowo, ale jak to mówią, nikomu nie dogodzisz. Nie jestem żadną szychą z biura, do niedawna zapierdzielałem na produkcji. Ale po kolei: 1)Kwestia zabierania premii. Już na rozmowie kwalifikacyjnej są przedstawiane warunki przyznawania premii i jej struktura. Premia składa się miedzy innymi z punktów za wykonanie planu, utrzymania 5S, wypadków, reklamacji, L4. Jeśli któryś z powyższych punktów nie jest dotrzymany to traci się część punktów (a jeśli na danym dziale wystąpi reklamacja krytyczna, czyli taka, która zagraża życiu lub zdrowiu klienta, to nawet całość). Ale te warunki są prezentowane zaraz na początku pracy, więc jeśli ktoś psioczy na nie po roku czasu, to jak go można nazwać? 2)Pracownikom biurowym nie jest zabierana premia, bo oni jej nie mają. Są tam stałe stawki, co ma swoje plusy i minusy. Plus, że nikt nie zabierze premii, minus, że nieraz trzeba zostać dłużej w pracy (np. w przypadku reklamacji, przygotowywania do audytów, zamknięci periodu itp.) i nikt nie zapłaci ci za nadgodziny. 3)Brak premii za wykonie planu – a czy były regularnie zgłaszane awarie maszyn? Jeśli wolne etaty są, no to rzeczywiście powinno się zgłosić oficjalną skargę do dyrekcji (a nie płakać na forum). Jeśli natomiast kolega są na L4, bo dwa dni temu zakaszlał, albo UŻ bo szwagier imieniny ma, do tego mistrz się pyta czy ktoś na nadgodziny może zostać, a ty jesteś umówiony na blanta z kumplem, no to sorry, masz pretensje, że ci 20 punktów (czyli 100zł brutto) zabrali? 4)Zabranie premii za audyt we wrześniu? Jaki, gdzie? To jest jakaś ściema chyba? Jeśli nawet zabrali gdzieś premie, to nie dla całego zakładu 5) Ukraińcu uciekają. No oczywiście, ale to dlatego że: pojadą 100km dalej i pracują za niemieckie stawki, dwa, że firma pośrednicząca robi ich w banbuko. Gates nie ma tu nic do rzeczy. Osobno do tych co piszą o dziale KITS: 1)Nie jest winą pracodawcy to, że panie z dużym stażem utworzyły wokół siebie sektę, do której ciężko jest wpuścić kogoś nowego. Ale też zależy od pracownika, czy jest sympatyczny i kontaktowy, czy jest gburem. Minus jest taki, że tam same kobiety, a jak to mówią „kobiet nie zrozumiesz” 2)Ciężka praca dla faceta? Owszem, ale tylko dla takiego, który życie przesiedział przed komputerem, albo waląc ściemę u poprzedniego pracowdawcy. Sam przez kilka lat pracowałem nic nie robiąc fizycznie, później poszedłem do jednej z firm na strefie, gdzie stał dosłownie gościu z batem i poganiał do roboty. Później trafiłem do Gatesa. Praca ciężka, ale znośna, a i atmosfera fajniesza. 3)5, 6 dni i praca samodzielna? A ile byście chcieli szkoleń przy wykonywaniu prostych czynności manualnych. Trzeba znać dwa plany kontroli i jechać z koksem. No sorry to nie jest szkoła, nikt nie będzie was uczył jak szybko pracować, albo jak organizować sobie czas pracy. Jeśli przychodzi chłopaczek, dla którego największym wysiłkiem fizycznym było marszczenie pytona, to sorry. Takich zapraszam na pracę państwową, albo do prywaciarzy, gdzie czy się stoi czy się leży to wypłata się należy. 4)Rotacja pracowników – no to chyba rzecz normalna w dzisiejszych czasach, gdzie niektórzy już z nudów zmieniają sobie robotę. Warto zauważyć też, że rotacja jest wśród nowych pracowników. A dlaczego? Bo rynek pracy jest już tak wyeksploatowany, że zawsze można sobie znaleźć lepszą pracę, a jak trafi się nowy kandydat to często jest jakaś patologia, albo po prostu leń. Stara kadra się trzyma, często narzeka, ale się trzyma. Jakby mieli tak źle, to czy by jeszcze siedzieli tutaj? 5)Ktoś się zwolnił, bo kobiety na niego krzyczały. Serio? Stary zamieść zdjęcie krocza, bo nie wierzę, że jesteś facetem. Naprawdę, jak ja przyszedłem do pracy też często dostawałem opierdziel. Ale to mnie tylko mobilizowało, przez co dalej jestem w tej firmie. Ale jeśli pani, która nie jest twoją przełożoną na ciebie warknie (co oczywiście zdarza się, ech kobiety…), a ty się żalisz na forum… Serio stary, zobacz co masz między nogami.. 6)Praca co do sekundy. Kolego masz płacone za 8h pracy, to co chciałbyś pracować 7h? Tym bardziej, że skończysz swoją robotę, to bierzesz miotełkę i sobie zamiatasz, albo owijasz palety. Ja wiem, że zapierdzielanie na pełnym speedzie do końca zmiany jest frustrujące, ale zwykle tak nie ma. Skończysz swoją robotę, to owijasz palety, zamiatasz, pomagasz kolego itp. Jak ktoś ma pretensje, że o 13.30m nie może iść na ploty…. Nie jestem żadnym kierownikiem, ani szychą z biura, sam nieraz narzekam na swoją pracę, bo na pewno

zwalniający się

Gorzka prawda 1.Zabieranie premii pracownikom za wypadki jest typowym zachowaniem wymuszającym na pracownikach niechęć zgłaszania wypadków w pracy w wyniku presji wywieranej przez współpracowników, którzy nie chcą stracić premii. Cwane zagranie pracodawcy, który musi zgłaszać wypadek przy pracy do ZUS- u, w rezultacie figurować w statystykach ZUS jak miejsce niebezpieczne oraz borykać się z częstszymi kontrolami inspektorów PIP. Dodatkowo jeden wypadek przy pracy = zabranie premii wszystkim pracownikom z Gatesa, oprócz pracowników biurowych. Policzmy 20 punktów do premii za wypadek kosztuje pracownika ok. 100 zł brutto razy ok. 500 osób zatrudnionych to się równa 50000 tyś. zł. Łatwy sposób na ogołocenie zwykłych pracowników, tylko teraz proszę się wykazać inteligencją. Jaki zwykły pracownik ma wpływ na to czy kolega/ koleżanka z pracy przetnie sobie rękę, spadnie na niego/ ą regał etc. Premię to powinno odbierać się służbie BHP, bo nie pilnuje tego czy w zakładzie jest bezpiecznie. 2.Zabranie premii za audyt, cały zakład za miesiąc wrzesień ma zabraną premię za audyt czyli kolejne ok. 50000 tyś. zł zaoszczędzone dla pracodawcy. Cały zakład nie przestrzega procedur, instrukcji. Faktycznie zakład nadaje się do zamknięcia, wynika z tego, że procedury w każdym z działów nie są przestrzegane, gdyż całemu zakładowi zabrano premię za audyt. Gdzie są mistrzowie żeby kontrolować przestrzeganie instrukcji? Im też została zabrana premia? Czy może posiadają stały angaż. 3.Zabranie premii za plan, ok. 50000 tyś. zł w rękach pracodawcy. Częste awarie, przestoje nie są winą pracowników produkcyjnych, ale cóż ktoś musi być winny, dlatego obcinamy wszystkim produkcyjnym premię, a co tam, wolno nam… Róbcie tak dalej „inteligentna” kadro zarządzająca, a życzę wam powodzenia. Oderwani jesteście totalnie od rzeczywistości. Ciągle traćcie doświadczonych pracowników i to przekłada się na jakość produktu. Będzie trzeba napisać do centrali, niech was uświadomią, a może nawet zmienią. Zarabiając 15, 20, 30, 50 tyś za miesiąc nie wiecie nic o życiu, obcinajcie dalej premię, a zakład będzie zamknięty i fajna kasa się dla was skończy. Pracujcie na nocnych zmianach, pracujcie 7 dni w tygodniu i za 2000 tyś. zł, w toksycznych warunkach, to wtedy zobaczycie czym to pachnie. Proponuję tzw. strajk Włoski, czyli powolne tempo, bardzo powolne. I TAK ZABIERAJĄ PREMIĘ, WIĘC NIC NIE STRACICIE, MOŻECIE TYLKO ZYSKAĆ. ZAPOMNIAŁBYM, GRATULUJĘ KADRZE ZARZĄDZAJĄCEJ OGRABIENIA PRACOWNIKÓW Z 150000 TYŚ. ZŁ, JESTŚCIE NIEZŁYMI SPECJALISTAMI. CIĄG DALSZY ZABIERANIA PREMI NASTĄPI, PRZECIEŻ ŚWIĘTA SIĘ ZBLIŻAJĄ TO TRZEBA JAKOŚ ZREKOMPENSOWAĆ SOBIE.

zbik

a kto pamieta jeszcze Danusie?

Maja

@Spostrzegawczość jestem moderatorem forum GoWork.pl i jestem tu, żeby pomóc w odnalezieniu informacji na temat pracy w firmie Gates Polska Sp. z o.o. Te informacje są ważne dla nowo zatrudniających się osób do firmy. @Lajkonik czy w firmie nie ma możliwości dostania podwyżki lub awansowania?

Maja

@Nieznajomy @Acla na forum nie możesz nikogo obrażać. Zachęcam z zapoznaniem się z regulaminem forum przed przystąpieniem do pozostawienia komentarza http://www.gowork.pl/regulamin.

Nieznajomy

Najlepsze jest w tej niby amerykańskiej koroporacji co zmienia w właściela jak rękawiczki że tam nie liczy się wogóle wykształcenie wszyscy są rzuceni do jednego wora pracownik fizyczny ma wykształcenie wyższe a pomiata nim brygadzistka po zawodówce , stanowiska tylko i wyłacznie wazelinka i donoszenie aby zaimponować mistrzowi lub bardzo dobry znajomy na stanowisku który się stawi za tobą . W ciagu 8 godzin na KITSACH wydarzy się tyle konfliktów że można książke napisać powiem wprost tam jest jak wojsku pracownik jest pod rozkazem nie raz brygadzistka powiedziała wykonać

Nieznajomy

Pracowałem na dziale KITS doś długo co samemu się dziwie , ale to dlatego że nigdy się nie poddaje i żadnej pracy się nie boje i wszędzie se poradzę ( niestety ta cecha charakteru na dziale KITS jest wadą a nie zaletą bo niemożna prać mózgu takiego pracownika bynajmniej im nie wychodziło ze mną trza było zrezygnować na samym początku to bym nie widział jak każdego dnia odbywa sie tam pranie mózgu.Co do działu KITS to pracuje się tam co do minuty jest tam taki duży zegar co odlicza sekundowo , czyli każda przerwa , koniec zmiany do minuty . Praca jest ciężka fizycznie i psychicznie , po pracy bedzież urobiony jak wół nie zależnie czy kobieta czy facet , ale jak wytrzymasz pierwszy miesiąc to póżniej masz z górki , istniej tam duża rotacja ale tylko dlatego że ci co przychodzą nie są zdolni do pracy przez 8 godzin na wysokich obrotach czyli cały czas pracujemy co do minuty bez chwili wytchnienia , każda brygadzistka wywiera nacisk na pracowanika aby robił szybciej przez co ludzie szukają innej pracy bo nie wytrzymują psychicznie bo ile można słyszeć szybciej . zarobki nie są złe istnieje tam tylko zmiana 4 brygadowa 2300 - 2500 neto podstawy + plus nadgodziny płatne 100% lub 50 %

Tomek

Marta
@Tomek 22.07.2017 23:00
Ja sie tylko zastanawiam jak Ukraincy poradza sobie z ta poronioną certyfikacją skoro Polacy mają problem,zeby ją zdac...

Ta cala certyfikacja to jakies nieporozumienie. Pytania zadaja specjalnie tak zeby pomimo znania odpowiedzi,nie wiedziec o co pytaja i jak na nie odpowiedziec. Nie wiem po co to robia skoro i tak brakuje pracownikow wiec w jakim celu dodatkowo ich stresowac?

Maja

@Anonimus rzeczywiście, masz rację. Też myślę, że dla firmy stały i zaufany zespół to nie tylko oszczędność na rekrutacji, ale również pewność jakości wykonywanej pracy i świadczonych usług. Zastanawiasz się, czy ktoś kto w firmie ma możliwość zmian wprowadzania słyszy to, co mają do powiedzenia pracownicy. A czy swoje uwagi zgłaszacie bezpośrednio do kierowników, dyrektorów, czy też centrali firmy? Czy w Gates Polska jest otwarta komunikacja i możliwość dialogu?

@Maja 28.06.2017 11:13

Nie jestem pracownikiem firmy ale wiem w czym tkwi problem. Po prostu dzielę się własnymi doświadczeniami... Dostałem propozycję dołączenia do waszej firmy, lecz niewiem czy udałoby się zebrać taki team z jakim pracuje aktualnie... Dlatego mam pewnie dylemat czy rezygnować z czegoś co budowałem przez 3lata. Aczkolwiek spróbował bym swoich sił w innym miejscu... Pozdrawiam

@Anonimus 28.06.2017 12:45

Jakim sposobem zbudowałeś team, jeśli nie znasz podstaw interpunkcji i ortografii?

Anonimus

Proponuję to zmienić! Atmosfera atmosferą, ale nikt nie mówił że będzie lekko. Przecież nie od razu Rzym zbudowano... Ludzie się zmieniają a roczniki Przewijają. Ważne żeby dążyć do celu. Pytanie brzmi jaki jest nasz cel i czy firma daje nam takie możliwości?... Jeżeli pod skrzydłami firmy pracują ludzie od kilku, kilkunastu lat uważam że te osoby znają założenie firmy oraz jej cel. Moim zdaniem kadra, brygada, czy inne czynniki które mogą być nie do końca nam odpowiadające, mogą się zmienić. Kolejne pytanie brzmi czy ktoś z możliwością wprowadzenia zmian oraz głosem wartym coś w firmie ma wgląd w zdanie ludzi od naszej strony... Wiadomo że podstawowym celem biznesu jest jak największa produktywność. Ale zarząd nie może kierować się tylko liczbami, bo one nie zbudują zgranej załogi która do tego aby osiągnąć założony plan jest niezbędna. Czyli rotacja niema zbyt dużego sensu. Natomiast opinie ludzi na ten temat też są istotne u warto znać zdanie pracowników. Wystawiam pozytywną opinię ponieważ widzę że ktoś interesuje się forum i walczy o dobre imię firmy.

Acla

Nawet Ukraińcy tam nie. Wytrzymóją

Lajkonik
@Acla 25.08.2017 18:14
Nawet Ukraińcy tam nie. Wytrzymóją

Ukraincy już uciekli. Masowe wypowiedzenia. Za mało płacili.... Teraz czas na Stara gwardie aż będzie się zwalniać.... Właściwie już zaczeli

Marta

Pracuje sie ciezko,zwlaszcza jak jest ponad 30stopni to w ciuchach roboczych jest tragedia. Najgorzej przetrwac miesiac,potem jakos leci. Uwazac co sie mowi i do kogo ale to chyba w kazdym zakladzie tak jest. Aaaa i slynne romanse w pracy hah :-) kazdy ma cos do ukrycia :-) czesto sie zdarza,ze pracownicy cos ze soba kreca. Widac na pierwszy rzut oka. Ogolnie praca znosna. Panowanie nad nerwami to podstawa.

Maja

@DANUSIArozumiem, że pracowałaś kiedyś w Gates Polska. Ile lat temu? Czy dobrze rozumiem, że pracowałaś w dziale KITS? Czym zajmuje się ten dział? Piszesz, że nic się nie zmieniło. Jak wyglądała praca w firmie, gdy jeszcze byłaś pracownikiem Gates Polska?

DANUSIA

POZDROWIENIA DLA DZIAŁU KITS Z TEGO CO CZYTAM TO WIDZE ZE NIC SIE TAM NIE ZMIENIŁO NADAL NIKT NIKOGO NIE SZANUJE NADAL WYŚCIGI SZCZURÓW ZYCZĘ WYTRWAŁOSCI

Xxx
@Maja 14.04.2017 10:56
@heh wspominasz o ciągłej rotacji. Czy dotyczy ona bardziej niektórych stanowisk w firmie? Czy z firmy odchodziło wiele osób?...

Kilka? Masowo...

Maja

@heh co było głównym powodem Twojej decyzji o odejściu z firmy? Zgłaszałeś sytuacje, o których wspomniałeś do działu HR lub do przełożonych?

heh
@Maja 13.04.2017 09:21

Witam Maju niestety nie zgłaszałem nie mam doświadczenia w takich zakładach. Natomiast powodów zbierało się przez dwa dni pracownik który w 5 -6 dni radzi sobie w miarę jest zostawiany sam sobie i zamiast tłumaczyć krzyczą do ciebie no chyba nie jest to normalne. Dodam jeszcze ludzie chcą pracować na pewno jakaś część a zakład ma ciągła rotacje to raczej nie jest normalne. Wiem że i tak moja osoba nie zmieni nic komu uwierzy przełożony jakiemuś gościowi co robi 5 dni na pewno nie zresztą byłem malutkim trybikiem na tak dużym zakładzie. Więc uważam że lepiej odejść niż walczyć z wiatrakami. Pozdrawiam

Maja

@duży łysy bardzo chętnie poznam Waszą opinię.

Arczi

Jakie jest wynagrodzenie dal inżynierów?? ma ktoś może jakieś informacje?

Maja

@Giciarozumiem, ze niedawno zaczęłaś pracę. Jakie są Twoje pierwsze wrażenia z pracy w Gates Polska?

Spostrzegawczość
@Maja 03.04.2017 10:04

Maja pojawisz się na wszystkich forach..... Gdzie pracujesz? Państwowa inspekcja pracy? Rusz tylek i przejdź się po zakładach i zobacz co się dzieje a nie idź na łatwiznę i wypytujesz

Gicia

Ja zaczelam prace na kitsach i powiem szczerze ze poczatek jest ciezki. Najgorzej wpasc w rytm pracy. Skladanie kartonow i takie tam nie jest takie proste jakby sie wydawalo bo trzeba to robic w okreslonym tempie... Mlode sie zwalniaja bo nie daja rady a starsze robia juz jak roboty :)

Brawo WY

"Idzie wiosna. ..." jak to zauważyła kadra rządząca firmy. Większość młodych ludzi na wiosnę. ..wyjeżdża za granicę na duży zarobek. przez dwa miesiące zarobią więcej niż tu w ciągu roku. Podpisuje się pod jednym z wyznań forumowiczów "brak poszanowania własnego pracownika ". Mam nadzieję, że ktoś z kadry to czyta i przejrzy na oczy póki mają jeszcze czas. Premia obcinana z byle powodu, podwyżka? jaka podwyżka? kto ja chce, to musi plaszczyc się zdając "egzamin" za śmieszne 50 groszy. Socjal? jaki socjal? na Wielkanoc nie dają nic. Boże Narodzenie? tu można podyskutować. ogólnie nie dają nic ale. ...jeśli ktoś nie chorował cały rok to dostanie jakieś 800 brutto, jeśli chorował to sami sobie odpowiedzcie. Chorujesz? nie dostaniesz nic,ponadto zabiorą ci z premii 40 punktów a baza wyjściowa to 100 punktów. Na koniec okresu rozliczeniowego zawsze się coś znajdzie by obciąć premię. nie wykonany plan, wypadki czy reklamacje. za każde 20 pkt mniej. SociAl jest rozdawany dla tych co już mają dużo na opłacanie hal sportowych by sobie piłkę pokopali albo sponsorowanie jakichś grup. dla tych co nie korzystają z tych dobroci, bo mają obowiązki i czas im nie pozwala nie dostaną złamanego gorsza. Kiedyś były chociaż bilety do kina, mały gest a jednak cieszył jak na tak skąpą firmę. Teraz pojawiła się Nowa IDEA. "Program poleć zbajomego ". Za każdą polecona głowę, zakład daje 1000 zł dla polegającego, he he warunek by osoba polecona wytrzymała pół roku. Tak się buduje gospodarkę. polecić 100 znajomych, niech połowa wytrzyma i można żyć. :) Konkurs otwarty jednak mało sprecyzowane warunki: trzeba przepracować 6 miesięcy w firmie? ale będąc zatrudnionym bezpośrednio? a co z podfirma? U nich można być zatrudnionym nawet 18 miesięcy max I według rozumowania wciąż nie pracuje się w firmie bezpośrednio. zatem wnioskujac mała dziura w warunkach. 18 miesięcy przez podfirme, chyba ze zakład przejmie wcześniej. plus 6 miesięcy w firmie to razem 24 miesiące. 2 lata I może dostanie się nowe 1000 zł brutto. .. ciekawe czy osoba polecajaca dostanie to na piśmie. :) . żyjemy w takich czasach, ze jeśli nie masz nic na papierze, to słowo jest warte tyle samo "nic" . Program sam mówi o sobie. Szukają nowych bo starych, doświadczonych pracowników nie doceniają. Po 15 latach wciąż zarabiają 15 zł, za jubileusz marne 400 brutto (10 lat) Gdzie inne zakłady doceniają taki wkład i dają średnią trzykrotnosc miesięcznego wynagrodzenia. Co tu ukrywać, ludzie się stąd zwalniają, bo nie doceniają. współczesny [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Ponizaja się prosząc inne zakłady by nie zatrudniali i nie przyjmowali osób tu pracujących...

Maja

@Gumiś co możesz więcej opowiedzieć o swoim doświadczeniu z pracy w firmie? Czemu masz taką opinię? Chętnie usłyszymy więcej na temat tego jakie są plusy pracy w Gates Polska, a co należałoby poprawić.

duży łysy
@Maja 13.03.2017 14:36

ty pytasz poważnie czy sobie jaja robisz?

lipa

Gates-Legnica. Pracowałem już w kilku firmach produkcyjnych i w porównaniu z nimi to jest jeden wielki bajzel. Dziwię się, że ta firma jakimś cudem funkcjonuje. Przełożeni w większości nie kompetentni, jedyne co potrafią to na dzień dobry zrąbać. Tak dla poprawy nastroju (raczej swojego). Czepianie się o bezwartościowe szczegóły. Stare maszyny pamiętające jeszcze czasy Gierka, notorycznie psujące się. bezmyślne inwestycje w maszyny i różnego rodzaju "ulepszenia", które zamiast polepszać pracę to nierzadko ją utrudniają. Nikt nie pyta o motywację i atmosferę wśród pracowników a sięga ona dna. Sporo osób już odeszło i odejdą kolejne. Mają ciągły problem z naborem nowych pracowników bo nikt nie chce tam pracować, a "świeżaki" po tygodniu rezygnują kiedy orientują się co się tu dzieje. Nie długo zaczną chyba ściągać bezdomnych. Brak podwyżek dla starych pracowników (wieloletnia praca a stawka podobna do tych co dopiero przychodzą), więc na podwyżkę wraz z upływem lat można zapomnieć. Powodzi się tylko tym co bez wazeliny włażą przełożonym i kablują. W ogłoszeniu o pracę piszą o możliwości rozwoju co jest kompletną bzdurą, chyba że chodzi o rozwój garba albo raka od wdychania oparów z gumy. Premie dawane w zależności od widzimisię, a absurdem jest już obcinanie za BHP premii całej produkcji w powodu wypadku, nawet jeżeli wypadek był kiedy ty smacznie spałeś po nocce w domu, nie świadomy jeszcze tego, że dostaniesz po premii. I pomyśleć, że kiedyś (o czym z łezką w oku wspominają "najstarsi górale") był to zakład, w którym nie jeden chciał pracować. Jeżeli ktoś uważa, że wypisuję bzdury sugeruję zasięgnąć opinii u tych co pracują lub pracowali tam.

Gumiś
@lipa 22.12.2016 11:07

Pracuje tam 15 lat i to jest PRAWDA nie polecam.

Stefan
@Gumiś 05.01.2017 17:38
Pracuje tam 15 lat i to jest PRAWDA nie polecam.

Jak tam tak źle to po co tam dalej siedzisz??? Zwolnij się!!!

Niezadowolony

Byłem na rozmowie zero konkretów o kasie osoba która przeprowadza rozmowę ma Cię za nic odradzam szkoda marnować czas na taka firmę jak na start maja Cię za nic .

gość

Skoro można liczyć u nich na benefity socjalne, to się wcale nie dziwię, że zatrudnienie u nich może być tak opłacalne. Ale wiadomo jaka jest wypłata terazów dla inżynier? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

chemik

Zgadza się. I tak zmieniają się ludzie non stop.

kto zna Danusie z kitss?

Tadeusz

Na jakie zarobki może liczyć inżynier - dział jakości, R&D, logistyka?

mefisto

henio jak bys byl powaznym facetem nie zajmowal bys sie pierdolami mezczyzna nie moze zarabiac 2 tys

mefisto

a co tam na dziale kitsss jaka atmosferka wsrórd pań?

mefisto

a co tam na dziale kitsss jaka atmosferka wsrórd pań?

xyz

Witam, chciałabym rozpocząć pracę w Gates, ale moją główną obawę jest praca początkowo przez podfirmę, czy to bardzo rożni się od pracy już w głównej firmie? Chodzi mi o różnice głównie zarobkowe, bo w automotive pracuję już kilka lat. i pytam o pracę na produkcji Pozdrawiam

PRL

Kolejny darmozjad sie szykuje do Gatesa!!!!A na produkcje dziadu!!!!

onn

a co znasz ja dobrze gosciu?

onn

tylko pytam nic wiecej i podoba mi sie

gościu

onn.a dlaczego pytasz ? co nie podoba ci sie jak kobiety chodzą ubrane w gates

onn

czy Dana nie wygladala dzis fajnie w spodenkach?

fred

Witam przyjeli mnie na kitsy od poniedziału czy ciezko jest ? jezdzi ktos z jawora ?

gosciu

tak wszyscy na krolika narzekali, krolika nie ma, a tu cisza, gdzie impreza, szampany i ogolna radosc???

chora firma

ale są gorsze. Zarobki niemal przyzwoite. Minus, że próbują robić z ludzi odmóżdżone roboty, ale to oczywiście dla wyższej idei, prężnego rozwoju firmy.

zubr

Firma Gates spadła na psy z miesiąca na miesiąc zarabia się mniej !!! To już nie ten sam Gates co kiedyś --- *WOJTEK *zamiata wszystkie nie wygodne trudne śmieci i sprawny pod dywan udając że jest wszystko ok !!! Ale rzeczywistości sprawa jest inna robisz jak koń nagrody za to żadnej a jak ci się noga lekko powinie to zaraz jakieś dziwne kary itp ewentualnie kopa w tyłek za bramę!!! Zrobił się totalny syf w zakładzie!!!

Przyjaciel
@zubr 08.03.2015 23:27

Zubrze nie nazekaj bo nie masz tak zle na tym BCM-1,ha ha ha ha

@zubr 08.03.2015 23:27

Brak poszanowania drugiego człowieka ,rządząca klika półgłówków dbających tylko o własne dupy kiedyś bym polecił prace w tej firmie teraz tylko komuś kto mi za skórę zalazł.Co do przyjęć to już przyjmują jak leci brakuje im ludzi .wynagrodzenie na produkcji 13,30 brutto na godzinę na start przez pośrednika ,przejście na firmę to zależy od tego czy jesteś zdolny i głupi .Premia hmm nie masz na nią żadnego wpływu dadzą albo nie .Bogaty pakiet socjalny hmm dofinansowanie do wypoczynku jest ale (nie dla pracujących u pośrednika),talony na święta brak, zastąpiono nagroda za absencje czyli jak zachorujesz w grudniu goła pensja.Piknik rodzinny fakt fajna sprawa dla dzieci raz jest raz go nie ma. System pracy haha to jest coś ,pracując na dwie lub trzy zmiany dodatek 10 procent wekendy wolne ale 4 brygadówka jak to zwą dodaja do tych 10 jeszcze 5 procent i zostaje ci jeden wekend w miesiacu wolny pracujesz 7 dni pod rząd a reszte czyli półtora dnia wolnego (bo zawsze konczysz nocka) wypada ci w tygodniu .Tak ze za 5 procent pensji robisz 3 soboty i 3 niedziele łatwo przeliczyc jak dymaja ludzi a prawo im na to pozwala .Wiec kto to czyta z obecnych i byłych pracowników ten wie ze pisze jak jest a jak chcecie tam pracowac to juz wasza decyzja pozdrawiam .

Pamietliwy

Wszyscy mistrzowie gatesa są kozakami tylko na terenie firmy po za nią to tchórze nie potrafiące spojrzeć nikomu prosto w oczy tylko spuszczają głowy jak strachliwe pieski i co to o nich świadczy

Danusia

@ISMIL 31.12.2014 20:40
Dzieki i wzajemnie!!!ale swieta dla mnie moglyby byc caly rok dlatego ze niechce mi sie isc spowrotem do pracy i znow patrzec w...

a co u Danusi?

@Danusia 21.12.2014 21:58
Dla wszystkich pracowników Wesołych spokojnych świąt by były napełnione miłością i życzliwością dla wszystkich...

co u DANUSI?

gates

To znajdz sobie cos lepszego i nie zawracaj dupy!!!!

Al Zarkawi

Chmm???to zalezy!najpierw pracujesz przez firme posredniczaca okolo 5 miesiecy potem jesli sie sprawdzisz i bedziesz chciala pracowac przechodzisz do Gatess!na poczatek okolo 1800zl,,,,,jakos tak,ale to tez zalezy jaka jest premia!to by bylo na tyle!

Al Zarkawi

Skladaj podanie i wszystko mozliwe!!!kobiet pracuje tutaj wiele!!!Nie jest zle!!Napewno ci sie spodoba bo kto chce pracowac to pracowac bedzie!!Zycze powodzenia!!

Zostaw opinię o Gates Polska Sp. z o.o

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Gates Polska Sp. z o.o