Opinie o NEWIND S.A. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy NEWIND S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie NEWIND S.A. o rekrutacji.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NEWIND S.A. w Wrocław

Ważne ze Newind jest winny (usunięte przez administratora) ponad milion. Wasze grosze nie mają znaczenia

Przemcio

82 miliony :) nie 48 :P

Belzebub
@Przemcio

82 mln? No właśnie - chyba teraz móglby powstac artykul dziennikarski o firmie NEW. Odnosnie pytania dot. urlopow / delegacji - ja nic takiego nie otrzymalem w biezacym roku.

BylyPracownik

Chyba wzięli nas na przeczekanie. Temat widzę ucichł, czy wszyscy już odpuścili...? Kto poszedł z Newindem do sądu? Macie jakieś info?

omen
@BylyPracownik

pamiętamy i będziemy długo pamiętać, wiele osób czeka na uregulwoanie zaległości, opinie o firmie szybko się rozchodzą! :)

klay
@omen

Proponuję przede wszystkim przekazywać opinie o zarządzie. Nazwa czy firma się zmieni (nie pierwszy raz z resztą. wystarczy się wczytać w historię prezesa), a nazwiska raczej nie. Niech jak najwiecej osób się dowie o tym jak jak traktują ludzi, którzy im zaufali.

ivebinter

Ludzie wciąż czekają na wynagrodzenia, ekiwalenty. Zarządca, (usunięte przez administratora) Ktoś coś?

@ivebinter

Przeczytałeś przepisy jakimi rządzi się postępowania sanacyjne??? Na dzień dzisiejszy nie masz / mamy co marzyć o jakichkolwiek pieniądzach. Zarządca złożył spis wierzytelności, który musi zostać zatwierdzony przez sędziego. Do tego czasu Iktorn i Zarządca nawet złotówki nie przeleją - skoro są chronieni prawem to po co to robić. Po zatwierdzeniu spisu przez sąd można złożyć sprzeciwy do spisu, które znów muszą być rozpatrzone przez sąd. Ta część zapewne potrwa do końca 2019 roku. Dopiero po prawomocnym zatwierdzeniu całego spisu można ogłosić zebranie wierzycieli i głosowanie nad układem. Tutaj jest kolejna furtka na przeciągnięcie - patrz DTP !!! Jakiekolwiek wypłaty będą realizowane po przegłosowaniu układu. Wcześniej nie ma to sensu z punktu widzenia Zarządcy - bałagan w dokumentach, z punktu widzenia Iktorna - po co? Przecież ona ma z czego żyć i jest kryty poprzez chore prawo restrukturyzacyjne. Patrząc na to jak działają polskie sądy i całą sitwę IT bawiącą się w sanację to połowa 2020 roku jest najbardziej optymistycznym wariantem na jakiekolwiek pieniądze. Przykre, ale niestety prawdziwe. Nie ma jak zaufać człowiekowi pokroju Iktorna - oszust do kwadratu !!!

ppp

Ciekawy jestem czy nasz zakłamany Iktorn wraz ze swoim Aniołem Stróżem - Zarządcą powielą pomysły swojego guru z branży. Król przedstawił propozycję układowe dla wierzycieli CTG. Idealny przykład jak wykorzystać i okraść ludzi w majestacie prawa. Propozycja dla pracowników - "Redukcja odsetek w całości, spłata tak zrestrukturyzowanej wierzytelności w 30 ratach kwartalnych począwszy od czwartego miesiąca po uprawomocnieniu się postanowienia o zatwierdzeniu układu" - 12 lat !!! Propozycja dla osób B2B - "Redukcja odsetek oraz 90% należności głównej i konwersja tak zrestrukturyzowanej wierzytelności na akcje Dłużnika obejmująca objęcie akcji " - 10% wartości wystawionej faktury wypłaconej w akcjach :D. Nawet odprowadzony VAT się nie zwróci. Szlak macie przetarty. (usunięte przez administratora)

Daro
@ppp

Lepiej chyba tak niż nic? Podobno pensje cały czas wypłacają - bez redukcji :)

:D
@ppp

Dziękujemy. Wie Pan co, ale ja bym zaprzestal ciaglych porownan miedzy Cube a NEW. Po pierwsze - ze wzgledu na forme prawna obu firm, po drugie - ze wzgledu na zakres prowadzonych w "czasach świetlności" projektów. Zupełnie inna skala. NEW bardzo i tak duzo straciło na wiarygodnosci, ale nie staje w dalszym ciagu w lini z Cube...... Dlatego warto rozmawiac co sie dzieje w NEW a nie Cube bo po paru miesiacach pozostaje to juz nudne. Dla wiekszosci byly pracownikow wazne jest odzyskanie pieniedzy (niektorzy otrzymali zaleglosci) a dla obecnych pracownikow - podjecie duzego wysilku utrzymania sie na rynku.

marian
@:D

Ale właśnie o to chodzi, że Oni sobie pensji nie obcięli. Świadomie nie starają się ściągnąć zobowiązań przed układem, tylko czekają na jego zatwierdzenie co mam nadzeję się nie uda. Co do "formy prawnej" to jest to ta sama restrukturyzacja, jest to ta sama spółka akcyjna. Newind największe kontrakty realizował właśnie dla Cuba. DG i MG dobrze się znają, są starymi kumplami. To dlaczego mamy ich nie porównywać?

@Daro

"Lepiej chyba tak niż nic" - przeczytaj jeszcze raz te propozycje ze zrozumieniem. Pracowałeś jako pracownik, zatrudniony na umowę o pracę, teoretycznie byłeś chroniony przez kodeks pracy. Dodatkowo ślepo wierzyłeś w zapewnienia Zarządu. Zapożyczałeś się, żeby mieć na zapłacenie rachunków, na życie, licząc, że zaraz uregulujesz swoje długi. Na koniec dostajesz kolejnego pstryczka w nos. Zarząd śmiejąc się Tobie w twarz, żyjąc jak dotąd, mając parasol ochronny proponuje tobie teoretyczną spłatę za dziesięć - dwanaście lat. Ty niestety swoje długi musisz spłacić wcześniej. Zapewne pożyczyłeś pieniądze od rodziny, krótkoterminowe pożyczki, a jaśnie pan robi sobie nieoprocentowany kredyt hipoteczny. Pracowałeś w firmie jako współpracownik B2B. Teoretycznie byłeś pracownikiem jak każdy zatrudniony na umowę o pracę, ale z mniejszą ochroną i obciążeniem dla firmy. Przykładowo zarabiałeś 4k miesięcznie. Co miesiąc wystawiałeś fakturę na 4k netto / 4 920, 00 zł brutto. Przy tej formie zatrudnienia praktycznie nie masz kosztów do odliczenia. Zapłaciłeś: ZUS od działalności – ok. 1 100,00 zł VAT od faktury – 920,00 zł Podatek dochodowy – ok. 650,00 zł Razem od każdej faktury wystawionej dla twojego „pracodawcy” odprowadziłeś ok. 2 600,00 zł tytułem podatków, ZUS. Firma jest chroniona przed Tobą, nic nie możesz zrobić, a urzędów nic to nie obchodzi, że twój odbiorca jest w sanacji. Na koniec ktoś proponuje tobie zwrot 10% faktury, w tym przypadku 500,00 zł dodatkowo zamienione na akcje, czyli nic niewarte. To jest uczciwe ? To jest normalne? To jest chore !!!

@:D

Skoro zostałem przywołany do tablicy to odpowiadam: Dlaczego mam nie porównywać? NEW, DTP,CTG to jedna sitwa, zarządy to dobrzy koledzy, a nawet starzy wspólnicy. Współpracują ze sobą do tej pory. Razem doprowadzili swoje firmy do bankructwa oszukując po drodze setki ludzi, firm i instytucji. Jedyne co ich różni do skala. Król poszedł w setki milionów, a Książe jedynie w dziesiątki. Wiarygodność zarządów w obu przypadkach jest zerowa. Różnica jest jedynie skala. Król ma dużo więcej wrogów i osób źle mu życzących od Księcia. Gdyby skala była ta sama nie byłoby między nimi różnicy. Może dla Pana jest to nudne, jak dla mnie nie. Jak ktoś oszukuje ludzi to trudno mieć do niego szacunek. Książe od samego początku, ponad 10 miesięcy przed sanacją, działał z premedytacją i chęcią oszukania. Wielokrotnie sam oraz ustami swoich przybocznych zapewniał, że coś się człowiekowi należy, ale co rusz wymyślał nowe wymówki. Rozumiem brak kasy w firmie, ale jeśli ktoś działa uczciwie to można coś ustalić, coś podpisać i wyjść z tego z twarzą. Książe pokazał twarz człowieka, który dla korzyści finansowych potrafi kłamać i oszukiwać nawet swoich pracowników. Dlatego do końca będę miał o nim takie, a nie inne zdanie i będę je oficjalnie powtarzał. Czy to się komuś podoba, czy nie. „Podejmowanie wysiłku w celu utrzymania się na rynku” życzę wszystkim obecnym pracownikom powodzenia, ale zakładam, że cała sanacja ma na celu przesunięcie w czasie upadku NEW, a w miedzy czasie, pod ochroną postępowania sanacyjnego, zatarcie tego co jest niewygodnie i wyprowadzenie pozostałości, które się da. A dodatkowo dwa lata życia jak dotąd z parasolem ochronnym w ręku.

:D
@ppp

Jednym kluczowym elementem jest to, że NEW nie był na giełdzie ;) Może nie jestem świadomy, ale dla mnie jest kluczowa odpowiedź na jedno pytanie w kontekście Pana słów: Dlaczego żadne instytucje nie zajmą się to sprawą na poważnie? Nawet, patrząc nie przez pryzmat zwykłych pracowników, ale zwłaszcza wierzycieli - podywkonawcy, Zamawiający, vendorzy itd. powinni być najbardziej zainteresowani radykalnymi posunięciami. Postępowanie restrukturyzacyjne oczywiście zwiazuje im ręce, ale skoro wg. Pana dochodziło do łamania prawa to już dawno powinno to zwrócić kogoś uwagę.

@:D

A co ma giełda do tego? Wejście na giełdę przez CTG spotęgowało skalę przewału i ilości oszukanych osób. Do grona pracowników, kontrahentów, podwykonawców doszli udziałowcy. Dlatego Król mógł iść w setki, a nie dziesiątki milionów jak Iktorn. A co do instytucji państwowych, które powinny stać na straży pokrzywdzonych i oszukanych to proszę sobie odpowiedzieć samemu - czemu tak się dzieje? To nie jest tak, że one niewiedzą o tym co się dzieje. Pytanie jest czemu działają tak opieszale. Sugeruje przestudiować trochę historii powiązań tak Króla jak i Księcia. Odpowiedź nasuwa się sama. A co do osób pokrzywdzonych to przy postępowaniu sanacyjnym generalnie nic nie można zrobić - takie mamy prawo. Królem i władcą jest obecnie pan zarządca, a cała firma wraz z Zarządem jest chroniona.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie NEWIND S.A.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
kermit

Jak tam przelewy? Dostaliście coś? Firma realizuje dalej projekty "unijne" i kasę powinna mieć. Oczywiście, dla przyszłych pracowników - zdecydowanie odradzam współpracę.

@kermit

Trzeba liczyć, że zgodnie z obietnicą, pan zarządca się wreszcie odezwie i napisze, na jakim etapie są sprawy. Sam deklarował pewne terminy, ale niestety nie pojawiły się dodatkowe informacje. To niezbyt poważne potraktowanie osób, które czekają na te informacje, szczególnie, jeżeli odpisuje się na maile bardzo sporadycznie, a Gowork przedstawia jako płaszczyznę do komunikacji z byłymi pracownikami.

@Kolega

Dziękuję - już przestałem wierzyć, ale otrzymałem kolejny przelew. Teraz pozostaje mi oczekiwać zwrotu za delegacje oraz parkingi.

@Byly kolega

Ja też czekam na obiecany przelew a także za zaległe delegacje i diety. Chyba w styczniu nadejdzie czas na skierowanie sprawy do sądu bo to jakaś kpina.

Jeszcze bardziej był kolega
@Byly kolega

A, jeśli można wiedzieć, kiedy i za co otrzymałeś ten przelew?

Jeszcze jeszcze były kolega
@Jeszcze bardziej był kolega

Ja tez chciałbym wiedzieć. Słyszałem se obecnie wypłacają pensje

Byly kolega.
@Jeszcze bardziej był kolega

Dzisiaj otrzymalem przelew za ostatni miesiac pracy w firmie - sierpien.

HansKlos
@Byly kolega.

Fajnie macie bo mi jeszcze brakuje jednej pensji.

@HansKlos

Ja też niestety nie otrzymałem całości zaległych wynagrodzeń. Nie otrzymałem również zaległych diet i delegacji.

alsao

Niebawem połowa grudnia, tymczasem żadnych wieści w związku z kontynuacją wypłat zaległych wynagrodzeń/ekwiwalentów dla byłych pracowników NEWIND aby zgodnie z płomiennymi obietnicami Zarządcy o dołożeniu wszelkich starań aby uregulować zobowiania z końcem roku 2018. Ktoś coś wie więcej?

Uprzejma
@alsao

Ja myślę, że uratuje nas tylko sąd, raczej nie ma co liczyć na płatności. Pytanie skąd Newind ma mieć teraz pieniądze. Ktoś wie czy ktoś techniczny jeszcze tam został? Newind robi coś więcej niż odsprzedawanie licencji lub sprzętu?

uprzejmy
@Uprzejma

Ważne, że sobie wypłacają wysokie pensje na umowach o pracę, bo na działalność raczej nie przeszli - brak nipów w bazie działalności gospodarczych. Komedia

pytaj
@uprzejmy

Jak to brak nipów? Przecież to jest niemożliwe

@alsao

Czego oczekujesz ??? Jak wchodzisz między wrony musisz krakać jak i one Pan Zarządca dorównał słownością Iktornowi. Całe to postępowanie ma na celu wydrenowanie tego co jeszcze zostało oraz zatarcie śladów. Czas leczy rany, a w tym przypadku wymazuje fakty i przedawnia sprawy. Na dzień dzisiejszy nic nie można zrobić, jest taki pan i władca, pan Zarządca, który jest ponad wszystkimi przepisami. Niestety jednym rozwiązaniem jest czekanie na umorzenie tego postępowanie. Kolega Iktorna nijaki Król pokazała jak to się robi - mistrz. CTG - przychody 5 mln, koszty 7 mln, w tym koszty zarządu 5 mln !!!! Książę, podobnie jak Król będzie drenował do samego końca. Taka natura człowieka - kłamca, oszust i (usunięte przez administratora) Informacja dla pana Zarządcy - proszę nie straszyć prokuraturą za pomówienia. Wszystko co piszę o Księciuniu jest prawdą, stosowne wezwania są w Waszym bałaganie, dokumenty są zabezpieczone. Gdyby nie złodziejska sanacja byłaby już sprawa sądowa. Znam przepisy i wiem, że do czasu umorzenia tej farsy nie ma to sensu. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy dopisek w upadłości, zamiast w restrukturyzacji.

@ppp

ja uniżony, nie mam prawa niczego oczekiwać od reprezentanta uprzywilejowanej grupy społeczno-zawodowej ;) wiadomo, chłopaki grają na czas obiecując wszystkim sanki w maju...

Zarządca

Szanowni Państwo, informuję, iż w dniu dzisiejszym zostały przelane na rzecz wszystkich pracowników NEWIND (zarówno aktualnie zatrudnionych jaki już nie pracujących) środki z tytułu zaległych wynagrodzeń za czerwiec i lipiec 2018 w wysokości uzyskanej od FGŚP. Pragnę podkreślić, iż w przypadku NEWIND zarówno dział kadr jak i pracownicy Oddziału Wrocławskiego FGŚP potraktowali sprawę wypłaty dla pracowników w sposób priorytetowy i w pełni profesjonalny. Za to chciałbym im za to podziękować.

@Zarządca

Witam, dziękuję za informację. A kiedy zostanie wypłacona pozostała cześć ponieważ nie jest to całość należności?

BylyKolega

Przychylam się do pytania kolegi? Kiedy zostanie wypłacona reszta zaległości nie wspominając o zaległych dietach i delegacjach.

aqq
@Zarządca

Witam, dorzucę pytanie - Panie Zarządco czy złożył Pan lub czy planuje Pan złożyć wniosek do FGŚP o wypłatę wynagrodzeń za sierpień? Jeśli tak to kiedy? Pozdrawiam.

@aqq

dołączam się do pytania do zarządcy o plan uregulowania pozostałej części zaległości?

@Zarządca

Wydaje się, że to na tyle w temacie komunikacji z Panem Zarządcą. Po resztę zobowiązań chyba trzeba będzie udać się do sądu...

@BylyKolega

Na razie to nawet pracownicy nie dostali pensji za wrzesień, więc na spłatę innych zobowiązań nie ma co liczyć.

Yupi
@Kolega

Pracownicy ktorzy jeszcze pracuja nie dostali? A slyszalem ze czesc osob ktora jeszcze pracuje otrzymala pensje terminowo.

@BylyKolega

A co ma powiedzieć Zarządca ??? On jest tylko trybikiem tego chorego systemu. Zarząd wyprowadził co mógł, następnie schował się pod parasolem postępowania sanacyjnego, a za rok, dwa ogłosi upadłość. Do tego czasu będą się dobrze bawić naszym kosztem. Nic im zrobić nie możesz - takie idiotyczne przepisy. FGŚP wypłacił to co mógł, reszta jest w zawieszeniu i będzie wpisana do spisu wierzytelności. Tutaj proponuje być czujnym, u Króla Zarządca celowo pominął w spisie odsetki, odprawy, zastępstwa procesowe. Nie wiem jak postąpi p. (usunięte przez administratora), ale biorąc pod uwagę, że Iktorn i Król to jedna sitwa lepiej być ostrożnym. Na wniesienie zastrzeżeń jest 14 dni od opublikowania informacji o spisie w monitorze sądowym. Co do wnoszenia obecnie pozwów do sadu to proponuje najpierw przestudiować ustawę i zweryfikować, czy ma to sens. Jak dla mnie te przepisy służą tylko i wyłącznie oszustom do ochrony własnych ...... Ochrony kosztem pracowników, dostawców, usługodawców, itp. Wielu będzie mówiło, że postępowanie sanacyjne ma na celu umożliwienie normalnego działania firmy i spłaty zaległości. Bajki dla naiwnych. Skro firma nie ma żadnego majątku, skoro z bieżącej działalności wygenerowała tak duże zobowiązania, skoro straciła wiarygodność na rynku to jakim cudem ma nagle cudownie zmartwychwstać pokryć bieżące zobowiązania i spłacić zaległości, które narastały latami. Tak dla przykładu kolega Iktorna, Król, opublikował raport finansowy za 6 miesięcy tego roku. Ciekawa lektura pokazująca czemu służy sanacja w takich wydmuszkach jak Cube i Newind. Kilka cyfr - sprzedaż 2,2 mln zł, koszty 7,1 mln W TYM KOSZTY ZARZĄDU 2,2 mln !!! Zarząd zeżarł całą sprzedaż, a reszta generuje następne długi. Zarząd żyje i ma się dobrze, czas leci, a ludzie mogą tylko patrzeć na to złodziejstwo. Iktorn bawił się, bawi i bawić będzie. Dla niego liczy się jedynie kasa. Ludzi ma w bardzo głębokim poważaniu. Niech żyje polskie prawo, polskie instytucje skarbowe i kontrolne - rzygać się chce.

@Kolega

Wynagrodzenia za miesiąc wrzesień zostaną wypłacone jutro. Informowałem Pracowników, iż wynagrodzenia będą wypłacone do 10 października. Na szczęście nastąpi to szybciej. Z końcem bieżącego miesiąca Spółka odzyska płynność finansową i wszystkie zobowiązania będą regulowane na bieżąco. Zaległe wynagrodzenia będę starał się wypłacić do końca roku.

@ppp

Szanowni Państwo. Zgodnie z przepisami prawa restrukturyzacyjnego zarządca ma dosyć rozległe kompetencje. Co do terminów dokonania wypłat dla pracowników oraz moich działaniach z FGśP już wcześniej pisałem, więc nie będę się powtarzać. Wytaczanie spraw sądowych nie przyspieszy dokonania wypłat, a może ewentualnie narazić Państwo na niepotrzebne koszty. O stanie firmy i możliwościach uregulowania zobowiązań, będziecie się Państwo mogli wypowiedzieć po zapoznaniu się z programem restrukturyzacyjnym, który złożę w tym miesiącu. Będę również za pośrednictwem niniejszego portalu informował o terminie złożenia spisu wierzytelności, abyście w przypadku wystąpienie niezgodności mogli złożyć sprzeciwy do Sędziego-Komisarza. Jednocześnie informuję, iż w przypadku posiadania informacji w przedmiocie popełnionych przestępstw proszę zawiadomić organy ścigania oraz mnie i Sąd Upadłościowy. W przeciwnym wypadku takie działanie może by potraktowane jako pomówienie.

@Zarządca

Regualrnie zniechęca Pan do zakładania spraw sądowych. Pozew to jedyna słuszna droga w celu uzyskania ustawowych odsetek i odszkodowania. Deklaracje na gowork mamy uważać za wiążace i prawomocne? Po raz kolejny nie wierzy Pan chyba w pracowników NEWIND.

Ex
@Zarządca

Faktury wystawione po 6.08 również zostaną zapłacone? Zgodnie z prawem zobowiązania powstałe po otwarciu postępowania sanacyjnego muszą być na bieżąco spłacane. A nie są. Czyli sanacja nie powinna mieć miejsca, jedynie upadłość. Jak spółka zamierza kontynuować działalność, jak nie ma możliwości zakupu u dystrybutorów nawet za przedpłatą?

@alsao

Wskazuję jedynie, iż zgodnie z przepisem art. 310 Prawa restrukturyzacyjnego - otwarcie postępowania sanacyjnego nie wyłącza możliwości wszczęcia przez wierzyciela postępowań sądowych, administracyjnych, sądowoadministracyjnych i przed sądami polubownymi w celu dochodzenia wierzytelności podlegających umieszczeniu w spisie wierzytelności. Koszty postępowania obciążają wszczynającego postępowanie, jeżeli nie było przeszkód do umieszczenia wierzytelności w całości w spisie wierzytelności. Tak więc można wnosić powództwa, ale np. zwrot kosztów procesu będzie Państwa obciążał i w związku, iż Państwa o tym fakcie informuję, będę tych kosztów bez wyjątków dochodził.. Dodatkowo zgodnie z przepisem art. 312 Prawa restrukturyzacyjnego wyłączone jest prowadzenie egzekucji przeciwko masie sanacyjnej. Tak więc proszę o cierpliwość, po uzyskaniu środków finansowych, co winno nastąpić do końca roku będę regulował wszystkie zobowiązania pracownicze.

@Ex

Informuję, iż istotne dla określenia statutu wierzytelności jest data świadczenia usługi lub dostawy. Data wystawienia faktury nie jest determinująca. Jak wcześniej pisałem wszystkie powstała po dacie otwarcia postępowania sanacyjnego zobowiązania handlowe zostaną uregulowane na przełomie miesiąca października i listopada. Wtedy Spółka odzyska płynność finansową. Postępowanie sanacyjne jest pewnym procesem, którym efekty przychodzą w określonym czasie.

@alsao

Wierzę w pracowników NEWIND i ich racjonalne działanie.

@Zarządca

A co z kolejnym wnioskiem do FGŚP, który obiecał Pan złożyć?

@Zarządca

Dodam tylko, że w swoim wpisie z 13.09.2018 11:12 zobowiązał się Pan złożyć go we wrześniu br.

@Mac

Złożyłem dodatkowy wykaz do FGŚP o czym już informowałem. W bieżącym tygodniu spodziewam się rozpoznania złożonego wniosku.

@Zarządca

W dniu dzisiejszym odebrałem kolejny wykaz z FGŚP. W dniu jutrzejszym możliwa będzie kolejna wypłata środków dla pracowników. W jakim zakresie to nastąpi poinformuję w dniu jutrzejszym. Pozdrawiam wszystkich byłych i aktualnych pracowników NEWIND.

zainteresowany
@Zarządca

Czy można prosić o info w jakim zakresie jest realizowana ta wypłata?

@zainteresowany

Chyba coś nie poszło bo pieniadze nie wyszly zgodnie z obietnica

@byly kolega

A gdzie info, że mają wyjść? Napisał tylko, że wpłata będzie możliwa, a nie że zostanie wypłacona ????

@Mac

To fakt, wyzsza instancja nawet nie poinformowala kiedy raczy przeslac srodki..... tylko ze poinformuje.

@byly kolega

Witam, środki w zakresie częściowej wypłaty za okres od 01 do 06 sierpnia 2018 zostały wypłacone z ubiegłym tygodniu. Czekam obecnie na rozpoznanie jeszcze kolejnego wniosku w FGŚP. Jednocześnie podtrzymuję deklaracje, iż będę zaspokajał nieuregulowane roszczenia pracownicze do końca roku. W pierwszej kolejności będą to świadczenia przypadające za okres po otwarciu postępowania sanacyjnego. Pozdrawiam

Komu zostały wypłacone ?

byly pracownik2
@były pracownik

Ja otrzymalem za 1-6 sierpnia

@byly pracownik2

Szanowni Państwo, informuję, że w bieżącym tygodniu otrzymałem kolejny wykaz z FGŚP. Wypłata środków z tytułu ekwiwalentu za urlop będzie dotyczyła 11 byłych pracowników Spółki. Przelewy nastąpią bądź w w dniu dzisiejszym, bądź na początku przyszłego tygodnia. Jak wcześniej już wskazałem ostateczne rozliczenie zaległych roszczeń pracowniczych winno nastąpić do końca roku. Pozdrawiam

ByłyPracownik
@Zarządca

Witam A co z zaległymi dietami i rozliczeniami podróży służbowych? Czy one też będę ujęte kiedyś w wypłatach?

Glup
@ByłyPracownik

Uhu chyba nie ma już w NEWINDzie dobrej duszy która moglaby odpowiedź.... albo nie ma zainteresowanych.

Byly pracownik
@Glup

Słyszałem, że Ci którzy jeszcze zostali znowu nie dostali wypłat. Nie wiem na ile to potwierdzone informacje, ale my byli pracownicy to już chyba nie mamy co liczyć na uregulowanie przez firmę zobowiązań wobec nas.

kkkx
@Byly pracownik

Bez jaj, swoim nawet nie zapłacili??

@Zarządca

Chciałbym zapytać pana zarządcę, jakie są planowane kolejne kroki, dotyczące zaspokojenia zobowiązań wobec byłych pracowników spółki. Czy planowane są jakieś wypłaty w listopadzie br.?

@Kolega

Chyba już wyprowadzili co mieli wyprowadzić i mają już byłych pracowników w (usunięte przez administratora)

Kowal

Zwlekanie z wypłatą 2-3 miesiące, zwolnienia osób, które mają czelność się upominać o wynagrodzenie. Kłamstwa zarządu dotyczące aktualnej sytuacji firmy i zupełnie nielogiczna polityka finansowa (nowe auta w leasing, wynajem biura, za które i tak nie płacą). Szczerze odradzam komukolwiek przyjście do tej firmy.

@Kowal

Informacja podana przez Pana lub Panią jest wprowadzaniem w błąd. W chwili obecnej wynagrodzenia są wypłacane na bieżąco i co więcej tak będą w dalszym ciągu wypłacane. Koszty za wynajmy biura we Wrocławiu są opłacane na bieżąco, zaś koszty biura w Warszawie zostaną uregulowane do końca października. Pozdrawiam

życzliwy

a co z samochodami ? :)

@życzliwy

Haha, 10 Osobowy startup a wzięli nowe auta służbowe? Hahahha a co wzięli?:)

A kto jeszcze został?

ppp

Ogłoszenie parafialne !!! Zbieramy osoby chętne do złożenia wniosku o upadłość Newind S.A., który właśnie jest opracowywany. Tak czy inaczej zostanie on złożony, ale zawsze grupa oszukanych pracowników ma większą siłę przebicia od jednej osoby. Chętne osoby prosimy o kontakt na pracownicydtp@o2.pl Zgodnie z informacją z sądu: 1. wps nie jest konieczny, wystarczy wniosek pracownika/ ów o zwolnienie z tych kosztów 2. na dzień dzisiejszy wniosek o upadłość lub restrukturyzację nie został zgłoszony 3. FGŚP nie wypłaci żadnych pieniędzy bez rozpoczęcia postępowania upadłościowego lub restrukturyzacyjnego. W obecnej sytuacji spółki oraz zgodnie z przepisami KSH wniosek o upadłość powinie złożyć sam dłużnik, niestety jak widać Iktorn nie zrobił tego do dnia dzisiejszego.

Zamiast KSH powinno być Prawo upadłościowe i naprawcze

@ppp

Nic nie zrobicie. Za chwile DG sprzeda zorganizowana czesc przedsiebiorstwa, do kktorej zabierze tylko rentowne kontrakty a skorupie pod nazwa newind pozwoli upasc. Nic nie dostaniecie Pozdrawiam - 31bef9dcded3fb095193ec484c89b0c3

Kropka
@ja

Od Newind nic nie dostaniemy, ale FGŚP pokryje cześć zobowiązań z tytułu wynagrodzeń. A niektórym nawet całość więc zróbmy coś!

qwerty
@Kropka

to musi być już bieda skoro "nowywiatr" nie może przekierować strony www na hosting typu nazwa, home czy ovh za cenę 11.88 pln netto za rok :/

kobra
@qwerty

To proste. To świaczy, że kolega wyżej ma rację. Darek już położył kreskę na Newindzie i nie zamierza go ratować, tylko siebie

Kropka
@kobra

Żeby ogłosić upadłość te trzeba mieć kasę a skoro jej nie mają.... To czas żeby wziąć sprawę w swoje ręce. Chyba chcecie odzyskać swoje pieniądze albo chociaż ich część!

Gryk
@Kropka

Ile dostaniemy z FGŚP - teraz jest to najniższa krajowa. DG i PN zrobili niezły ferment...... Czy ktoś ma jakieś nowe informacje?

@Gryk

FGŚP wypłaca maksymalnie trzy ŚREDNIE wynagrodzenia, zgodnie z danymi podanymi przez Urząd Statystyczny. Co do nowych informacji to 30 tego lipca został złożony wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Ciekawe czy sędzia łyknie te bajki i to zaakceptuje.

Ylp
@ppp

Aha..... szkoda, ze nikt nie poinformował pozostałych osób o sanacji. Czyli jakie są teraz dalsze kroki? Już było posiedzenie?

Xyz
@ppp

Tylko co dalej można zrobić?

romeo
@Xyz

NIC. Pięknie nas załatwił, teraz z tego co mówił mój prawnik, to nawet jakby chciał, to nie może nam zapłacić, bo byłoby to z pokrzywdzeniem dla pozostałych wierzycieli. Tak też pewnie będzie się tłumaczył. Dlaczego ktokolwiek jeszcze z nim pracuje?

Loki
@romeo

Dobrze rozumiem, że to nie może trwać więcej niż max 12 miesięcy? Czy można tak w nieskończoność?

zainteresowany
@Ylp

A skąd ta informacja o sanacji ?

Zainteresowany2
@zainteresowany

No wlasnie. Nie było publikacji dzienniku. Tym razem to zaniedbanie ze strony Zarządcy sądowego, a dziwne bo jest przecież radcą.

XLS
@Zainteresowany2

Mają kilka dni na opublikowanie w dzienniku. Proszę spojrzeć po ilu dniach jest umieszczana informacja w innych sprawach

Newindnewind
@XLS

Przecież jutro minął 2 tygodnie od momentu otwarcia sanacji, to nie jest kilka dni :-) Jest cel w tym co robi Iktorn

Qwerty
@Newindnewind

Fakt, nawet na stronie ani w stopce w mailu Prezes się tym nie chwalił, a chyba powinien

@Qwerty

ona

6 marca??!! WTF

MOrawIEc
@ona

brandsit i to ma być ten obszerny artykuł ??? HA HA :) żenada

Redaktor
@MOrawIEc

Nie, to nie koniec. Redakcja chce wypuścić rzetelne artykuły dotyczące działalności spółki w związku z czym potrzebuje jeszcze kilku dni na weryfikację materiałów.

@ppp

Czyli ściemniali przez 4 miesiące? Jeżeli tak to takie zachowanie ciężko określić językiem ludzi kulturalnych.

Zxc
@Kowal

Oczywiście ze tak. Już dawno doszliśmy do tego ze te maile o najlepszym kwartale/półroczu . Wszystko po to żebyśmy wszyscy pracowali przez ten czas za darmo...

Zxc

ona2
@ona

Ona to juz wszystko pisala. Gdzie ten wasz wielki tekst? Bo poki co widze tu tylko kopiowanie pracy innych dziennikarzy.

Balladyna
@Redaktor

brandsit.pl ... i jak Wam idzie ?

@Balladyna

Chyba juz nie widza potrzeby pisania ;)

byly kolega

Jakieś ciekawe plotki na temat firmy? Coś się dzieje ciekawego? Firma jeszcze istnieje i ma pracowników?

Gulk

Czy ktoś już dostał legendarne 2k na swoje konto? Czy to ponownie jakiś wybieg? Ponoć wynagrodzenia za sierpień miały pojawić się wcześniej.... a teraz wybieg z 2k.... Nie wiem czy jeszcze ktos ma dobre intencje.

@Gulk

To stawia pod dużym znakiem zapytania czystość działania Pana zarządcy

Ktoś tam
@Gulk

Słuchy chodzą, że niektórzy dostali, a inni nie. W każdym razie czyni starania, to chyba podobnie, jak poprzednio zarząd.

Lora
@Ktoś tam

Czy to jest w ogole poważne? Jak firmy może nie być stać na zapłatę po 2k za a konto duzo wyższych wynagrodzeń od pracownika? Przecież to w skali firmy smieszne pieniądze. Ja się czuje oszukana

@Lora

Czego się spodziewasz po człowieku pokroju Iktorna. Od stycznia powtarzałem jak mantrę, że to kawał ch..., oszust i osoba bez jakichkolwiek zasad i honoru. Jak inaczej nazwać i traktować pracodawcę, który wprowadza zasady gratyfikacji dla pracowników, a następnie zwodzi, lawiruje, kłamie, a na końcu daje kopa w (usunięte przez administratora) Niestety zostało to bez echa :(. Po ostatniej informacji z PIP nie wierzę już w żadne instytucje w tym kraju. To jest chore, że ludzie pokroju Króla i Iktorna mają parasol ochronny, oszukują pracowników, wyłudzają pieniądze od podwykonawców, dostawców, a później nic się nie dzieje. Urzędnicy udają (usunięte przez administratora) albo nimi są. Brawo Polska !!! Mam nadzieję, że cała ta szopka z sanacją skończy się jak w CTG. Ktoś pójdzie po rozum do głowy i zobaczy, że ta wydmuszka nie ma racji funkcjonowania i spłaty zobowiązań. A całe to postępowanie jest grą na czas. Czego z całego serca życzę Iktronowi.

qqq
@ppp

To prawda - PIP nic tutaj nie wskóra. Czekam tylko na moment kiedy sprawa zostanie nagłośniona przed wyborami samorządowymi. Wtedy parę osób się może zdziwić jak bardzo media mogą być zainteresowane sprawami firmy NEW.

@qqq

Media będą siedzieć cicho, podobnie jak w przypadku Króla. Tu, i tam na smyczy chodzą ludzie z prawej, lewej i z środka. Jakby komuś zależało na nagłośnieniu tej sprawy i dołożeniu sobie kilku punktów procentowych w poparciu to już by to zrobił. Niestety żyjemy w takim a nie innym kraju - ręka rękę myje. Dla zobrazowania skali, u Króla mówimy o łącznej kwocie ok. 800 mln - drugie Amber Gold. I co - cisza !!! U Iktorna trupy z szafy się dopiero wysypią. Skala zapewne będzie mniejsza, ale i tak pójdzie w dziesiątki milionów. Media ewentualnie od czasu do czasu wspomną o żonie v-ce prezydenta i na tym się skończy. Nie liczyłem na cuda w związku ze zgłoszeniem do PIP, ale to co oni już wyprawiają nadaje się do prokuratury. Niestety zapewne i w tym przypadku dni staną się tygodniami, a tygodnie miesiącami - never ending story. Dopóki mają polityczny parasol ochronny to jest to walka z wiatrakami. Szkoda czasu, siły, nerwów. Nie mu ziemia lekką będzie.

@Gulk

O jakiej informacji mówicie? Ktoś coś dostał na prywatnego maila? Bo służbowe przecież mamy już zablokowane. A druga sprawa, to można się jakoś skontaktować z Panem Miłkiem?

kolezanka
@Kolega

Oczywiście, że jest możliwość, tylko po co? On kłamie tak jak oni... gdzie wynagrodzenia? Miały być od razu. Mam wrażenie że gra tutaj na czas. Bardzo dziwie się ludziom, którzy tam zostali, po tym co zrobili pozostałym pracownikom. Może najbliźsi jednak mieli płacone?

@kolezanka

Dziwić i współczuć trzeba tym, którzy będą aplikować na ogłoszenia do firmy, które się ostatnio pojawiły.

IndianaJones
@Kowal

"Legendarne" 2k dostali pracownicy, którzy aktualnie jeszcze pracują i nie są na wypowiedzeniu.

@Kowal

Pojawily sie? Pod linkuj.

Nick2Dick
@Byly kolega

a wejdz se na stronę i kliknij kariera

@Nick2Dick

To ja wiem.... ale tam jeszcze wisiały oferty sprzed X lat. Ja myślałem bardziej o pracuj.pl

Kowal

Osiem dni temu pojawił się ogłoszenie na analityka. Wrzuciłbym ale moderator usunął link

Kolega kolegi
@Kowal

Kogoś już podobno zatrudnili, nie wiem tylko czy we Wrocławiu, bo w Warszawie oddział działa prężnie, to może do nich.

Torn
@Kolega kolegi

Nie wierze , ze ktoś po tym co zrobił Zarząd chce tam jeszcze pracować... nie wierze ze są tam nowe osoby. Po wpisach na gowork powinni mieć bana na zatrudnianie.

@Torn

Pewnie jeszcze zatrudniaja ludzi po znajomosciach, dlatego przychodza.

@kolezanka

Witam, proszę wskazać, w którym zakresie podałem nieprawdziwe informacje.

@Zarządca

"jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one"

HansKlos
@Kowal

Ale przynajmniej nie kłamią w tych ofertach: Oferujemy:  zatrudnienie na podstawie umowy o pracę  przyjazną atmosferę pracy w dynamicznym zespole  udział w ciekawych projektach  możliwość rozwoju zawodowego  prywatną opiekę medyczną  pakiet sportowo-rekreacyjny Wynagrodzenia nie oferują.

@Zarządca

Panie @Zarządca, ramię w ramię z administratorem czyścimy forum z nieprzychylnych Iktornowi treści ??? Jakimś dziwnym trafem wcześniejsze wpisy wyparowały. Barwo Wy !!!

Ylk
@ppp

Pan Zarzadca w polowie sierpnia mowil o wyplacie 1 wynagrodzenia - za lipiec. Pozniej zdanie zmienil. Pozniej byla pana wypowiedz ze dostaniemy 31 sierpnia. Ale ta wypowiedz pan rowniez zmienil, wysylajac maila do wszystkich ze jednak wyplat nie bedzie bo czeka pan na FGSP. Dostana pieniadze tylko te osoby, ktore pozostana na pokladzie firmy.... za miesiac wrzesien. Zastanawiam sie tylko nad tym, jak sad zgodzil sie na sanacje skoro firma bardziej wyzbyla sie projektow niz zdobyla nowe.

@Ylk

Jak to czytam to zastanawiam się czy pan Zarządca ma pojęcie o tym co robi??? Ciekawy jestem czy to, że osoby obecnie jeszcze tam pracujące nie otrzymają wynagrodzenia w całości i w terminie nie jest podstawą do umorzenia postępowania sanacyjnego w związku z niewywiązywaniem się firmy z bieżących zobowiązań w terminie. Wrzucam pomysł dla bardziej zaciętych. Mnie się już odechciało walczyć z tym oszustem - Iktornem.

@ppp

Dyletanctwo zarządzających jest koszmarne. Z informacji, które otrzymałem z Funduszu, pieniądze nie zostaną wypłacone, dopóki wniosek nie zostanie poprawiony (cyt. "zawiera mnóstwo błędów"). Powinni to zrobić "niezwłocznie"...

Yoś
@Kowal

Ups.... czyli ktoś się j***** Brawo. Czyli można pożegnać się z wypłatą środków. Znając administrację publiczną może to jeszcze potrwać

Lenny Kravietz
@Zarządca

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem. W mailu z dnia 13 sierpnia napisał Pan, cytuję, "Wobec powyższego w miesiącu sierpniu zostaną wypłacone Państwa wynagrodzenia za miesiąc sierpień". Mail był zaadresowany do wszystkich pracowników firmy. Niemniej jednak wynagrodzenia za miesiąc sierpień otrzymali tylko pracownicy, którzy nie złożyli jeszcze wypowiedzenia. Jako prawnik powinien Pan znać podstawy prawa pracy i wiedzieć, iż pracownik w okresie wypowiedzenia nadal jest pełnoprawnym pracownikiem, któremu przysługują takie same prawa jak każdemu innemu. Ergo, moim zdaniem podana przez Pana informacja była nieprawdziwa.

Kurt
@Lenny Kravietz

Miejmy nadzieję że Pan zarządca przypomni sobie swoje własne słowa i zanuci Can't Get You Off My Mind

Leon Krawiec
@Kurt

A może It Ain't Over Til It's Over ??

elo elo 3 5 2 0
@Leon Krawiec

Co by nie mówić to jest to gangsterka pracodawcza. Jak można tak z ludźmi i ich rodzinami postępować? Umiecie sobie spojrzeć w oczy patrząc w lustro? Tak wiele osób ma do Was żal, a Wy nie przejmujecie się niczym. Żenada. Oby ta firma padła jak najszybciej.

Kowal

Kompletnie nie widzę w jaki sposób mogłoby go to dotknąć?

@elo elo 3 5 2 0

Wygląda na to, że pan restrukturyzator celowo sobie z pracownikami pogrywa, bo wniosek do FGŚP kolejny raz zwiera błędy. Myślę tak dlatego, bo wykluczam, że jest takim amatorem, że nie potrafi prawidłowo przygotować wniosku. Tak, czy inaczej, kolejny raz przesuwa się termin otrzymania pieniędzy. Za to biuro rusza z hukiem, nawet internet jest.

@Kolega

Niestety, działania pana M. należy rozpatrywać w takim przypadku jednoznacznie. Chyba, że pracownicy samodzielnie złożą poprawnie wypełniony wniosek bez pomocy p. M.

M.1070
@ppp

Wszystkie wpisy mówiące o nieuczciwym postępowaniu pana G są usuwane A jest tego dużo Ludzie którzy pomagali mu dziś są w ogromnych finansowych kłopotach a on ma to w nosie

@M.1070

To należy robi print screen i zapisywac. Ogolnie nie widzialem zbyt duzej ilosci zlych wypowiedzi poza forum i pojedynczymi stronami. Wiemy jak jest, ale media zawodza

qqq
@Byly kolega

macie wiedzę, czy z tym wnioskiem do FGŚP coś się rusza, czy dalej stoi? Bo to wygląda jaka jakieś błędne koło :/

Glup
@qqq

Wiecie, ze jest firma NEWTREE - https://rejestr.io/krs/661564/newtree Ktora zajmuje sie sprzedaza hurtowa drewna? Wiadomo kto jest we wladzach

@qqq

W kwestii pieniędzy radzę uzbroić się w cierpliwość. U króla cały proces trwał prawie 4 miesiące. Urzędnikom z FGŚP się nie spieszy, bo i po co. Robiąc sekcję zwłok na żywym organizmie chronią własne posady. Z drugiej strony nie ma się co im dziwić, mają styczność z Iktornem - kłamcą i oszustem. Cały proces trwa tak długo gdyż Fundusz wchodzi jako wierzyciel do postępowania sanacyjnego. Biorąc pod uwagę błędy pana zarządcy w samym wniosku możemy liczyć na pieniądze w listopadzie lub grudniu. Nie znam pana zarządcy, jego umiejętności i dokonań, ale patrząc na zakres prowadzonych przez jego kancelarię postępowań (przeważająca większość to upadłość konsumencka) obstawiam okres świąt Bożego Narodzenia. Co do samego Iktorna to miał i ma wszystkich w głębokim poważaniu, taki typ człowieka. Liczy się tylko kasa, układy i utrzymanie przybocznych, wiernych i oddanych Toudich. Co mądrzejsi już się wymiksowali z tego trupa. Posty faktycznie znikają z portalu, a sam portal nie raczył nawet odpowiedzieć na moje zapytanie wysłane drogą mailową na adres admin@gowork.pl oraz sms 795116179 - CISZA !!!

@ppp

FGSP odpowiedzial, ze nie bylo bledow we wnioskach i sa procedowane. Nie wiem czy to wybieg z ich strony, ale taka informacje od nich otrzymalem.

CUD !!!

@Lenny Kravietz

ad 1) wynagrodzenia zostały wypłacone pracownikom, którzy dalej świadczą pracę. Dzięki ich pracy właśnie będzie możliwe zaspokojenie roszczeń pracowników już nie pracujących. W wyłączeniem środków, które zostaną wypłacone ze środków FGŚP. W przeciwnym wypadku dalsze funkcjonowanie firmy (co jest celem postępowania sanacyjnego) byłoby niemożliwe. ad 2) aktualną informację w zakresie wniosku do FGŚP przekażę w dniu jutrzejszym. Zapewniam, iż negatywne komentarze, które pojawiają się w tym zakresie są błędne.

Kolega coraz mniej cierpliwy
@Zarządca

Nie uważa Pan, że wysyłając informację o wypłacie do wszystkich pracowników, rózniez tych pracujących, ale będących na wypowiedzeniach, oszukał ich Pan? Wystarczyło napisać, że z powodu ograniczonych środków w pierwszej kolejności będą zaspokojeni pracownicy, którzy pozostają, a pozostali w mieręmożliwości w dalszej kolejności. Tak byłoby uczciwie. Niestety historia oszustw jest dłuższa, niż Pana obecność w firmie i dał się Pan w to (usunięte przez administratora) wcisnąć na własne życzenie. Proszę wziąć pod uwagę, że pracownikami tej firmy nie byli robotnicy po zawodówce, więc oczekują rzeczowego przedstawienia sprawy, a nie odbębnienia kolejnego maila, by statystyka się zgadzała. Pomijam już fakt, że yta sytuacja upodliła wiele osób, które na to nie zasłużyły, bo próbowały ratowac firmę do końca.

@Kolega coraz mniej cierpliwy

Witam, wyjaśniłem powody dla których musiałem podjąć decyzję w przedmiocie ograniczenia wypłat wynagrodzeń. W tym zakresie będę zmierzał do pozyskania środków na wypłaty wszystkich roszczeń pracowników Spółki. Określenie mojego postępowania jako oszustwo uważam za nadużycie, z którego Pan lub Pani korzysta chowając się za tzw. anonimowością internetu. Wskazuję, iż moje działania były przedmiotem kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, która uznała ja za prawidłowe i zgodne z prawem. Jeżeli Pan lub Pani posiada wiedzę o oszustwach lub innych popełnianych przestępstwach przez osoby działające w organach Spółki proszę o tym fakcie zawiadomić organy ścigania. Ostatnia kwestia, chciałbym podkreślić że w zakresie swojej działalności jako zarządca, nie rozróżniam pracowników według ich wykształcenia, wieku, czy też płci. Dlatego też tak samo traktuje osoby po zawodówce, jak i wykształconych specjalistów w swoich dziedzinach. Mój udział na tym forum jest traktowany przeze mnie jako formuła kontaktu z byłymi pracownikami o sytuacji związanej z ich zaległymi wynagrodzeniami. Tak jak wczoraj wskazałem w dniu dzisiejszym przedstawię aktualną sytuację związaną z wypłatą środków przez FGŚP.

@Zarządca

Czy było to oszustwo ??? Być może i nie, ale na pewno podzielił Pan ludzi na lepszych i gorszych. Jest to dość modne ostatnio w naszym kraju. Byli pracownicy dostali informację o mailu pocztą pantoflową. Podczas zabawy w głuchy telefon, na końcu wychodzi zupełnie inna informacja od pierwotnej. Nastąpiła tutaj duża nadinterpretacja Pana przesłania. Byli pracownicy mogą liczyć jedynie na pieniądze z FGŚP i ewentualnie w późniejszym okresie na ochłapy z pańskiego stołu. Obecni pracownicy, bez względu na to czy pracują, są na urlopie, zwolnieniu, zwolnieni ze stosunku pracy, itp. są pracownikami i należną im wypłatę powinni otrzymać w pełnej wysokości i w terminie. Oczywiście mówimy o wypłacie za okres od wszczęcia postępowania sanacyjnego. Na zaległe wynagrodzenia muszą poczekać podobnie jak byli już pracownicy. Własnie tym posunięciem zachował się Pan poniżej ogólnie przyjętych standardów, żeby nie używać bardziej dosadnych określeń. Nie dzieli się ludzi na lepszych i gorszy, bardziej lub mniej wartościowych, tych co przynoszą dochód dla firmy i tych, którzy są "pasożytami" Powoływanie się na PIP jest mało wiarygodne. Ta instytucja pokazała, że gra jak jej zagrają. Było tak w temacie Króla i jest w sprawie Iktrona. Jak inaczej odbierać fakt, że zgłoszenie niewypłacenia pensji przez pracodawcę poszło do nich w maju, przez długi okres zasłaniali się brakiem ludzi, później niemożliwością skontaktowania się z pracodawcą, a teraz tym, że zostało wszczęte postępowanie sanacyjne. Latać w niedziele po sklepach mogą, ale na ukaranie osoby łamiącej prawo brak jest czasu przez 3 miesiące. Śmiechu wartę. Iktron nawet nie został ukarany mandatem, nie mówiąc już o sprawie karnej - święta krowa z immunitetem !!! Tym dzieleniem ludzi upodabnia się Pan do Niego. Osoby, która oszukała, okradła moją rodzinę na kilka tysięcy i nie mówię tutaj o wynagrodzeniu. Jak Newind potrzebował fachowca IT do pracy to wiedział gdzie się zgłosić, jak przyszło do wypłaty należnej gratyfikacji zaczęła się spychologia. Pół roku zwodzenia i udawania, że komuś się coś należy, ale.... Gdyby nie cyrk z sanacją znaleźlibyśmy się zapewne w sądzie, ale w obecnej sytuacji nie ma to sensu. Mam nadzieję, że całe to postępowanie wysypie się jak u Króla. A Iktorn poniesie choćby minimalną odpowiedzialność, czego z całego serca życzę temu oszustowi. Być może ktoś nawet wykorzysta Pana podział pracowników na lepszych i gorszych w tym temacie. Czekamy na informację o FGŚP.

@ppp

Mam insight, ze wniosek zostal pozytywnie rozpatrzony wczoraj i w przeciagu 2 tygodni powinny zostac wyplacone srodki. Ciekawi mnie jedno - czy uwzglednili w poprawionym wniosku juz sierpien.

Rebe
@Byly kolega

Z informacji, które uzyskałem od pip to nie. tylko czerwiec i lipiec

@Rebe

Wniosek złożony dotyczy miesięcy czerwca i lipca oraz w przypadku 5 osób jeszcze część wynagrodzeń za maj. Wynagrodzenia oraz świadczenia dotyczące okresu po 06 sierpnia 2018 r. objęte będą uzupełniającym wnioskiem o wypłatę niezaspokojonych świadczeń pracowniczych, który zostanie złożony w bieżącym miesiącu. O złożeniu takiego wniosku będę informował. Pozdrawiam

ByłyPracownik
@Zarządca

Czy będą rozliczone niewypłacone diety i delegacje? O inne świadczenia jak np premie nawet nie pytam...

adalso
@ByłyPracownik

oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

ByłyKolega
@adalso

A zostaną nam oddane pieniądze za Multisport kiedy firma nie płaciła a Ania obiecała, że opłaty pobrane zostaną nam zwrócone? Były pobierane z naszych wynagrodzeń...

Mk
@ByłyKolega

Misie. Pracowaliście dla Dobra Firmy, rezygnując z urlopów, finansując multisport oraz kredytując firmę ( nie dostawaliśmy pieniędzy za usługi za które Firma dostawała). To Firma nam na yo: walcie się (usunięte przez administratora) :-)

@ByłyKolega

Środki z tytułu płatności na karty multisport nie będą wypłacane. Sprawdzę, czy można będzie je umieścić na spisie wierzytelności. Pozdrawia

Mis
@Zarządca

To samo się tyczy kwot pobranych z tytułu ubezpieczenia grupowego w Nationale Netherlanden.

@Zarządca

Dziękuję. A tak swoją drogą to zwykła uczciwość nakazuje raczej nie pobierać z wypłat pracowników tych nie wiem 100 zł czy jakoś tak kiedy firma nie ma zamiaru płacić za Multisport. Po drugie mamy oficjalne zapewnienie, że opłaty pobrane zostaną zwrócone. Maila wysłała Pani Anna

ByłyPracownik2
@Zarządca

Ekwiwalent za urlop, delegacje, koszty poniesione przez pracownika na rzecz firmy. A jak wygląda wypłata odszkodowania z tytułu art. 55 § 11 k.p. ?

@BylyKolega

Sprawdziłem, że nie ma zaległości za karty multisport i ubezpieczenie grupowe.

@ByłyPracownik2

W chwili obecnej przygotowywany jest kolejny wniosek do FGŚP. Po jego złożeniu poinformuję, jakie zobowiązania będą w nim ujęte. W pozostałym zakresie podejmę działanie, żeby zobowiązania Spółki zostały uregulowane do końca roku. Pragnę podkreślić, iż wypłaty będą dokonywane niezależnie od okoliczności, czy byli pracownicy będą występować osobiście, czy też poprzez pełnomocników. Na termin wypłaty świadczeń nie będzie miał też wpływu ewentualne wytaczanie spraw sądowych. Jedynym kryterium będzie możliwość pozyskania środków finansowych na dokonanie płatności. Pozdrawiam

@Zarządca

Dziękuję za informację. Co było podstawą do wysokości wypłaty zaległości za czerwiec i lipiec? Czy była to średnia krajowa, a jeżeli tak to w jakiej wysokości? Zgodnie z tym co do Pana napisałem w e-mailu (kolejny bez odpowiedzi) interesują mnie rozbieżności między tym co dostałem, a tym co winienem otrzymać.

@Zarządca

Panie Zarządca, czy zamierza Pan odpowiadać na e-mail w tej pięciolatce, czy ogranicza Pan swoją działalność do okazjonalnego wpisy na gowork?

Były
@Mac

Jeśli odpowiedzi mailem od Zarządcy pojawiały się to były wymijające, co do rozmów telefonicznych sprawa wygląda identycznie ..... Oddzwonię, odpiszę, sprawdzę, nie obiecuję, proszę poczekać, albo totalne zdziwienie o co mi chodzi mimo paru maili i dwóch telefonów wcześniej. "A ma pan roszczenie?". Nie, chciałem porozmawiać o pogodzie ;) Pozostała więc korespondencja formalna - środkami analogowymi ;)

exEmployee

Jednak jest sprawiedliwość na tym świecie - wydzieranie się na pracowników, dyskrymiancja i mobbing swego czasu były tam w jednym z projektów na porządku dziennym.

@exEmployee

Ja osobiście nie mogę się z tym zgodzić, pracowałem tam kilka lat i nigdy nic złego mnie tam nie spotkało, poza brakiem wynagrodzenia oczywiście :)

BylyKolega2

Wtóruje

Znajomy 5
@exEmployee

Nie wiem jaka była sytuacja pracowników w firmie pana G ale wiem ilu kłopotów przysporzył ludziom którzy mu pomagali.. np pani prezes Biprogeo jego długi będzie spłacała do końca życia i być może straci firmę

aaa
@Znajomy 5

adres mają ten sam ;)

@aaa

Prywatny czy służbowy ?

@anonymous

Sluzbowy

Zarządca

Szanowni Państwo, informuję, iż złożone wnioski do FGŚP zostały już pozytywnie zweryfikowane. W dniu jutrzejszym mają zostać przez FGŚP dokonanie zgłoszenie zapotrzebowania na środki. Wobec powyższego wypłata środków z FGŚP winna nastąpić w terminie do 2 tygodni licząc od dnia jutrzejszego. Mam jednak nadzieję, że nastapi to szybciej.

kozak

Ciekawe teraz gdzie sie przeniosa? DTP to ostatnio modna miejscowka...

hihot
@kozak

hihihihihihi alez sie uśmiałem. Wiatrowcy nawet kasy na DeTePe nie maja :-D Ależ zes pojechał

kozak
@hihot

ale akcje matki (kjuba)maja:) moga zaplacic

robert
@kozak

tam akurat nie pójdą, bo tam siedzą Looki :)

Ktoś inny
@robert

Nowa siedziba jest, co ciekawe niedaleko Urzędu Skarbowego. Trzeba być odważnym, by iść lwu pod paszczę.

Redaktor

Pracujemy nad obszernym materiałem na temat działalności tej firmy. Możecie podzielić się z nami swoją historią pracy w Newind - adres redakcja@brandsit.pl

@Redaktor

brandsit.pl? Ale to nie na tym portalu udziela się Przemek Kucharzewski? To nie jakaś ściema/podpucha?

Dareczek
@Kolega

Jaka podpucha, on tez uprawiał wolontariat w Newindzie :-) (bo za pracę się płaci)

Tommy

Kolejny miesiąc, zero informacji. Oczywiście brak pensji.

Szok
@Tommy

I na prawdę mimo ze newind już nie wypłacił dwóch pensji dalej tam ludzie pracują ?

Trykn
@Szok

Są wakacje - więc pewnie myślą, że Prezes okaże się ludzki.... a tak to ludzie zmieniają swoje plany. Rezygnują z poczynionych planów. Do sierpnia pewnie zostanie 20 os. ?

qwerty
@Trykn

dziś już jest 1 sierpnia ;)

@Trykn

Ile? Ja obstawiam, że max 10 razem z prezesem.

Qqq
@Kolega

10?!? Kto? Wszyscy już odeszli. Została As Klemens i DG, nawet najwierniejszych już nie ma. Mowa o Wrocławiu, Wawa oczywiście dostaje pensje :)

Trykn
@Qqq

Jak to Wawa dostaje pensje? A my? Co z pozostałymi?

Stary

A RB? Chyba został

Stux
@Stary

Ma dobrą pozycje

Ktoś
@Stary

RB to będzie tam nawet jak już newinda nie będzie :D

Ciekawy
@Ktoś

A kto to RB ? Jakaś istotna osoba ?

@Qqq

Niepotrzebnie podajesz niepotwierdzone i nieprawdziwe informacje. Ps. jest jeszcze kilka osób, które jak dotąd pracują.

Topor
@1

A co jest niepotwierdzonymi? Dostałaś pensje? Kto pracuje? Gdzie pracuje? Masz jakieś informacje kiedy będą i co się dzieje?

@Tommy

Teoretycznie do dziesiątego mają czas za wypłaty za lipiec, ale chyba nikt się już nie łudzi, że cokolwiek dostaniemy.

@Kolega

Większość ma w umowach zapis, że wynagrodzenia są wypłacone do ostatniego dnia miesiąca za które są należne. Nikt raczej tych pieniędzy nie widział i nie zobaczy. Dobrze, że są wśród nas optymisci, którzy wierzą, że coś jeszcze dostaną od Iktorna. Powodzenia

Już były

To ile jeszcze ludzi zostało ?

Uczynny

Strona już działa, ale może ktoś zmieni adres... Siedziba główna spółki NEWIND S.A. Wrocławski Park Technologiczny ul. Duńska 11 (bud. SIGMA) 54-427 Wrocław

@Uczynny

News godny umieszczenia na pasku w Wiadomościach TVP !!! A co się tyczy adresu spółki to proponuję: NEWIND S.A. Peron 9 i 3/4 Nibylandia Ten trup nie ma siedziby !!!

Nick4IT
@ppp

patrząc na aktualności to ostatni backup był z 15 maja :)

lalalalala

Hahahahah DG chyba całkiem zszedł na psy ! Dzisiaj dostałam wezwanie do zaprzestania świadczenia nieprawdy o firmie Newind. Pod wezwaniem podpisał się niejaki Cuber. Żałosne ! Nigdy nic nieprawdziwego na temat Newind nie napisałam ! Nigdy ! To, że mamy taką sytuację a nie inną możemy zawdzięczać tylko DG, AS i Klemensowi :) Nie dajmy się zastraszyć !!!!! aaaaa bym zapomniała - polecam lekturę informacji o pannie Renacie Raczyńskiej. Szczególnie ciekawe są info. dot. relacji jeszcze z czasów Winuela :) Pozdro - 31bef9dcded3fb095193ec484c89b0c3

@lalalalala

A gdzie niby miałaś rozpowszechniać te nieprawdziwe informacje? Na tyn forum?

Logistyk
@lalalalala

Renia i to całe biprgeo to jedno z największych datacenter w Polsce ???????????? ten kto się interesuje to wie ile newind upchał tam sprzętu ????????

Zostaw merytoryczną opinię o NEWIND S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEWIND S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy NEWIND S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEWIND S.A.?

NEWIND S.A.
1.6/5 Na podstawie 266 ocen.
  • Duńska 11
    54-427 Wrocław