Opinie o NEWIND S.A. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy NEWIND S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie NEWIND S.A. o rekrutacji.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NEWIND S.A. w Wrocław

marian

finito. I super, spłacili mnie, spłacili wszystkich tak jak mieli, żaden z pracowników nie jest poszkodowany. osoby na b2b same ryzykowały zatrudniając się na b2b i płacąc niższe podatki niż na UOP. Wierzyciele zaspokojeni

bylypracownik
@marian

Nie wiem.... mi kasy za ostatnie delegacje nie zwrocili kiedy jezdzilem do Wrocławia zdawać rzeczy.

Szymon Nowy wpis
@bylypracownik

Ile tej kasy ci wiszą? Próbowałeś chociaż ją odzyskać czy tylko tak piszesz bo kolega wspomniał że spłacili zaległości. Napiszesz czemu odszedłeś z firmy?

Były kolega Nowy wpis
@Szymon

A czytałeś choć trochę wątku? Brak wypłat + zwykle jakieś zobowiązania na karku, to chyba wiesz do czego prowadzi taki stan? W drugiej sprawie magiczne słowo "sanacja", zapoznaj się co pan może panu majstrowi.

Andrzej Nowy wpis
@marian

Jeszcze jakby wyplacili zgodnie z tym co było w glosowaniu, a nie jakas z tyłka przycieta kwota. Malo tego. Podwojne opodatkowanie? Jak nie wypłacili to podatek i tak trzeba było zapłacić. Teraz zaplacili i znowu podatek. Trzeba było się nie zgadzać na ugodę bo i tak wał

bylypracownik Nowy wpis
@Szymon

Male pieniadze 500 pln. Małe i nie małe w sumie. Nawet sie nie kontaktowali w ich sprawie.

Jaki dress code obowiązuje w NEWIND S.A.?

Byly pracownik

Firma rekrutuje? A nie jest nadal w sanacji?

@Byly pracownik

Bycie w sanacji jest tu zaletą, bo firma musi płacić na czas. Póki co, jak widać koło się kręci, załoga jest, ja się cieszę, że to już za mną.

@Były kolega

Sprawy się nieco posunęły, bo wygląda na to, że układ z wierzycielami został przyjęty. Wnioskuję to po tym, że w ostatnim dniu roku na moim koncie pojawiło się jak domniemam wyrównanie za 2 ostatnie miesiące przed sanacją, za które pensje wypłacił FGŚP. Dla mnie to procentowo tylko część zobowiązań, ale zobaczyć cokolwiek na koncie od Newindu jest sporą niespodzianką. Chętnie bym się zapoznał z treścią układu, ale do Wrocławia daleko.

Też były kolega
@Były kolega

Jeżeli dostałeś przelew (tak jak i zdziwiony ja) to znaczy ze dostałeś też wcześniej na pocztę treść układu. Tam jest wszystko napisane. Ilość zobowiązań jest ogromna, ale sprzedana ziemia pod Poznaniem wszystko wyrówna (chyba).

BylyPracownik

Też dostaliście informację o syndyka o głosowaniu 14 października 2021?

też

też

@BylyPracownik

A czego dotyczy głosowanie? W sumie pan zarządca nie odzywał się ze 3 lata, więc to jakieś zaskoczenie, że się odezwał. Miał też tutaj zamieszczać informacje, ale nie wyszło.

Placek

Jest jak jest... teraz każdy psioczy, ale za czasów jak się przelewało nikt nie marudził. Nie okłamujmy się połowa pracowała, połowa ludzi była po co - nie wiadomo.... wnerwiać innych udając, że ciężko pracują. Pewnie część z nich to Ci co się co chwile upominają o kasę :D dalej podtrzymuję, praca w NW była jednym z lepszych okresów z ciekawymi projektami!

Gacek
@Placek

@Placek Zatrudnienie pracowników i ocena ich pracy należy do rekruterów i ich przełożonych. Jeśli nic nie robili można było zlikwidować stanowisko, dział albo rozwiązać z nimi umowę, która zobowiązała pracodawcę do wypłaty wynagrodzenia. Szczególnie w momencie kiedy przestało "się przelewać". Takiego wylewu januszerki jak w twoim komentarzu dawno nie widziałam. Wynika z niego, ze sam zamiast skupiać się na swojej racy postanowiłeś wnikliwie przyglądać się pracy innych osób i działów, która ciebie nie dotyczyła. Czego w ogóle próbujesz dowieść i bronić? Myślałam, że ta firma, a raczej pracownicy, byli mentalnie dojrzali.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie NEWIND S.A.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w NEWIND S.A.?

Odpowiedź

Tak samo na koncie jak w umowie

Caine

Tylko czasami spóźniają się kilka lat z wypłatą ;) . Ciekaw jestem kiedy w końcu skończy się postępowanie restrukturyzacyjne.

Alan

no i mamy 2021, a "Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2015 r" dalej wisi ludziom flotę. Tytuł w 100% zasłużony jak widać.

Bartosz
@Alan

Jak to "wisi ludziom flotę"? Nie mam żadnych doświadczeń ani wiedzy związanej z firmą NEWIND, więc może wyjaśnisz mi co dokładnie miałeś na myśli pisząc swój komentarz? Nie chciałbym go jakoś źle zrozumieć, więc liczę, że za Twoim pośrednictwem uda mi się coś ustalić. Będziesz tak miły i sprecyzujesz to co napisałeś? Będę Ci wdzięczny.

basia
@Bartosz

@Bartosz wystarczy poczytać historię postów poniżej. Newind jest winny ludziom pieniądze bo im nie płacił. Z resztą nie tylko u pracowników ma długi.

@Alan

Wystarczy poczytać historię na tym profilu. DO dziś nie wypłacili zaległych wypłat, o premiach i dietach i delegacjach to już nawet nie wspomnę.

@Alan

2015 to był koniec dobrych czasów. I wtedy pracowało się tam na prawdę dobrze. Porównując korpo-warunki w firmach z Warszawy, czy Krakowa, to tam była rodzinna atmosfera. Firma wyrosła na przetargach publicznych wspieranych kasą z UE. A wtedy usługi specjalistyczne były w cenie. Jak przyszła kolejna perspektywa to zaczęły się kłopoty. Przez zmianę przepisów postępowania utknęły, a firma co miesiąc swoje kosztuje. Dłuższy okres bez zamówień spowodował bardziej zaciętą walkę o jakiekolwiek kontrakty, a to zawsze przekłada się na marżę. Myślę, że więcej nie trzeba tłumaczyć, choć mam wrażenie, że duża część pracowników nie zdawała sobie z tego sprawy. Ktoś przywykły do wygody nie zauważy, że sytuacja firmy się pogarsza. Ja zdawałem sobie sprawę od 2017 roku, że to tylko kwestia czasu, gdy to walnie. Ale jak to mówią jedna znajdują pracę szybciej, inni później, więc do końca (sanacji) została jednak pewna grupa osób, która chciała nadal to ciągnąć. Ale potem już nie było za co ciągnąć, bo pieniądze się na kontach pokończyły, a kredyty się same nie zapłacą. Pomimo tego osoby, które rozstały się z firmą na końcu, bo chciały ją ratować dostały po (usunięte przez administratora) najwięcej. Taka rzeczywistość, ale kto by się tam innymi przejmował. Ja od 3 lat co miesiąc z coraz mniejszą nadzieją zaglądam na konto, że może choć symbolicznie zostaną spłacone zobowiązania. Ale myślę, że ważniejsze jest teraz cieszyć się tym, co się ma, a nie tym, co mogło się mieć. Z perspektywy czasu widzę to tak, że łatwo się zarządza firmą, gdy są pieniądze, dużo gorzej, jak ich nie ma. Trudno winić zarząd, że wykorzystuje możliwości samofinansowania, na które im prawo pozwala. A byli pracownicy, cóż, są tylko byłymi i tak już zostanie.

Czy w NEWIND S.A. występują paczki/bony świąteczne?

ByłyPracownik

A występuje wypłata ? Bo z tym to różnie bywało...

Odpowiednik
@ByłyPracownik

Ciekawe, że są zadawane te same pytania - badające firmę. Ale sprawa upadłości chyba przycichła.

maniek
@Odpowiednik

Nie upadłości, sanacji. Newind ciągle istnieje na rynku, tylko że w restrukturyzacji

Odpowiednik
@maniek

Aha - to resturukturyzacja może trwać 2-3 lata? :D

Na jakie benefity można liczyć w NEWIND S.A.?

Czekierado

Na nieopłacony multisport i brak pensji.

Czekierado

2020 hajsów dalej nie ma.

@Czekierado

Ciekawe czy coś w ogóle będzie. Podobno Newind przynosi już jakieś zyski z pisania oprogramowania.

@Czekierado

Pan Miłek jakoś zamilkł. Który to już rok mija od kiedy Newind notuje jakieś tam zyski a dla byłych pracowników wciąż nie ma na zaległe świadczenia?

Zarządca

Szanowni Państwo, informuję, iż w dniu 08.01.2019 r. został przeze mnie złożony spis wierzytelności w postępowaniu sanacyjnym NEWIND S.A. w restrukturyzacji. Do końca ubiegłego roku zostały przeze mnie spłacone zobowiązania z tytułu umowy o pracę powstałe po dacie otwarcia postępowania sanacyjnego wszystkich pracowników. Z zobowiązań powstałych po otwarciu postępowania sanacyjnego pozostały mi jeszcze do zapłaty zobowiązania z tytułu odpraw, ekwiwalentów za urlop. Które także mam nadzieję w najbliższym czasie zrealizować. Do końca lutego 2019 r. planuje złożyć plan restrukturyzacyjny. Pozdrawiam

@Zarządca

Niewygodne komentarze zostały usunięte a ludzie dalej pieniędzy nie zobaczyli.

Mmm
@HansKlos

Ale jakie? Wszyscy którzy mieli dostać - dostali. Darek się na prawdę stara żeby wszyscy dostali. Dajcie już spokój z gorzkimi żalami.

alsao
@Mmm

ja nie dostałem, odpłatnie kolorujesz szarą rzeczywistość? ;)

@Mmm

No to niech się postara bardziej, bo prawie 10 tys. piechotą nie chodzi.

BylyKolega
@alsao

No ja też czekam na resztę zaległych pensji + diety i delegacje

@BylyKolega

Ale przecież wszyscy którzy mieli dostać - dostali :D BUahahahahahaha, osoba pisząca to powinna rozpocząć karierę w kabarecie.

@HansKlos

Po prostu są dwie kategorie pracowników: 1) którzy zwolnili się przed rozpoczęciem sanacji (w najtrudniejszej sytuacji) 2) osoby, które zwolniły się po rozpoczęciu okresu sanacji, których jak domniemuje w większości wynagrodzenie zostało pokryte (za wyjątkiem diet, delegacji i innych kosztów)

@Zarządca

Czy można się zapoznać ze wspomnianym spisem i w jaki sposób należy to uczynić?

manaam

Łukasz wrócił. Może się podniosą jednak

@manaam

Ktoś się bawi w cenzora? Nie ma sprawy możemy się tak bawić: (usunięte przez administratora)

@Byly kolega

O dalej zabawa? Dziwne postępowanie zwłaszcza, że informacja jest jawna. Zwlaszcza, ze firmie powinno zalezec aby pokazywac ze walczy. Serdecznie zapraszamy na wykład pod tytułem "Space sector introduction", czyli na wstęp do sektora kosmicznego. Wykład poprowadzą inżynierowie z Space Data Processing and Cyber Defence Department, którzy realizują projekty R&D dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Spotkanie jest przeznaczone dla studentów, absolwentów i pracowników naukowych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby zajmujące się informatyką i inżynierią oprogramowania. Wykład odbędzie się w języku polskim. Dodatkowo, po wykładzie będzie możliwość nawiązania kontaktu i/lub zaaplikowania na inżynierskie stanowiska. Prelegenci: Łukasz Pieczonka - Architekt Systemów IT oraz Mateusz Bartoszewski – Inżynier Oprogramowania. Osoby te są odpowiedzialne za realizacje następujących projektów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej: 1. The Secure Communication System Testbed of Space Mission Implementacja nowych komponentów zabezpieczających komunikację systemów naziemnych z satelitą. Oprogramowanie będzie docelowo zabezpieczać przesyłanie danych dla misji satelitarnych bazujących na protokole IP/IPsec 2. CheckGreen – Application for Monitoring of Greening Practices Wykorzystanie zdjęć z satelitów Sentinel 1 i 2 oraz Landsat 8 do stworzenia systemu do monitorowania obszarów rolnych w zakresie zgodności z obowiązkowymi praktykami zazielenia. 3. Exploring Encrypted Satellites Data Transfer Test bed Projekt dotyczy badania przydatności różnych algorytmów szyfrowania w transmisji danych poprzez łącza kosmiczne. Wykorzystane jest środowisko symulacyjne statku kosmicznego i system kontroli misji. 4. Application of Complex Event Processing (CEP) Technics in ESA Ground Station Projekt dotyczy analizy zdarzeń pod kątem wczesnego wykrywania anomalii. Analizie podlegać będzie strumień zdarzeń pochodzących ze statków kosmicznych i/lub systemów naziemnych. 5. SDLS Key Management Celem projektu jest implementacja i testy rozszerzonych procedur bezpieczeństwa, w tym bezpiecznej wymiany kluczy pomiędzy systemami naziemnymi, a statkami kosmicznymi. Prace są realizowane w ramach Space Data Processing and Cyber Defence Department, który należy do grupy kapitałowej wrocławskiej Spółki Newind. Agenda: 1. Wstęp do przemysłu kosmicznego – pojęcia, zagadnienia i ciekawostki, 2. Czym się zajmujemy – prezentacja realizowanych projektów w sektorze kosmicznym oraz zagadnień z nimi związanych. Dodatkowo, po wykładzie będzie możliwość nawiązania kontaktu, dowiedzenia się więcej i zaaplikowania na inżynierskie stanowiska do naszych biur we Wrocławiu i w Warszawie. Szukamy m.in. Młodszych i Starszych Inżynierów Oprogramowania, Analityków. Termin: 24-01-2019 (czwartek), sala 2.17 (IIp.), bud. C13, godzina 15:00.

@Zarządca

Minął już ponad miesiąc od daty umieszczenia tego wpisu. Wiadomo już kiedy zostaną spłacone zaległe zobowiązania dla pracowników którzy odeszli z Newind przed wszczęciem sanacji?

ppp

Jeszcze to potrwa :( Pan Zarządca wykonał dopiero pierwszy kroku. Teraz sędzie musi zatwierdzić spis wierzytelności i opublikować go w monitorze sądowy. Następnie każdy ma możliwość wniesienie sprzeciwu, który musi zostać rozpatrzony przez sędziego. Dopiero wtedy sędzia będzie mógł to klepnąć jako prawomocny spis wierzytelności. A to otwiera drogę do określenia propozycji układowych, zwołania zgromadzenia wierzycieli i głosowania nad układem. Lekko licząc - kilka miesięcy do roku. Długi sprzed otwarcia postępowania sanacyjnego raczej w tym okresie nie będą spłacane - bo po co ? Byłoby to mało racjonale z punktu widzenia zarządcy i iktorna. Takie życie :(

@ppp

A co z niepobranymi zaliczkami na podatek? Nie dość że firma zalega ładnych parę tysi to jeszcze teraz trzeba grube hajsy do podatku dopłacać? Żart?

ppp
@Czekierado

To nie jest żart, to jest nasze prawo :( Postępowanie sanacyjne to taka kradzież w jego majestacie - w białych rękawiczkach. Oszust i (usunięte przez administratora) jest chroniony prawem, a Ty się ciesz, że tylko na tyle zostałeś oszukany. W kwestiach podatkowych mamy dwie możliwości. Osoby zatrudnione na umowę o pracę mają trochę lepiej. Nie otrzymały wynagrodzenia, wieź nie płacą podatku. Zaliczki na podatek pobiera się tylko od faktycznie wypłaconych wynagrodzeń, a nie tych naliczonych. Osoby te nie otrzymają w tym przypadku PIT4 i nie ujmują tego "dochodu" w PIT rocznym. Ujmiecie to dopiero po wypłacie gdzieś w okolicy 2021 roku lub w ogóle. Osoby współpracujące B@B mają gorzej. Wystawiły faktury, odprowadziły podatki (dochodowy, VAT) i nie otrzymały zapłaty. Nie mogą wystąpić na drogę postępowania sądowego, wyksięgować faktury przychodowej, wystąpić o zwrot VAT. Kontrahent jest w postępowaniu sanacyjnym, on jest chroniony, a Ty się martw sam za siebie. Najgorsze jest to, że każdy z Was odprowadził minimum 42% od niezapłaconej faktury (dochodowy 19% i VAT 23%) dodatkowo zapłacił ZUS od prowadzonej działalności, a na koniec dostaniecie propozycję redukcji 50-70% waszej należności i rozłożenie tego na nieoprocentowane raty. Niech żyje uczciwość, niech żyje prawo, które pozawala takim jak Iktorn na bezkarne funkcjonowanie. BRAWO DAREK !!!

@ppp

Koniec lutego - ciekawe w jakie formie został złożony plan restrukturyzacji. Czekamy na pieniądze - te duże i drobne!

trader
@Zarządca

Panie syndyku, czy planuje pan sprzedaż udziałów w look4app ? Jeżeli tak, to kiedy ?

germangirl
@trader

trader, może nowy wątek rozpocznij :)

Pytajnik
@germangirl

I jak z tematem?

Look ma coś wspólnego z tym co Newind nie wypłacił byłym pracownikom? Nie znam się na tym, może mnie ktoś oświecić?

Czy w NEWIND S.A. są szkolenia zewnętrzne?

Gebels

Oczywiście. Były na przykład szkolenia dla pracownikow instytucji publicznych o tym jak przeprowadzać postępowania, ktore potem oczywiście wygrywal newind. Znajdziesz w googlach szczegóły. Cuda:)

WWA

Istnieć istnieje, ale dalej pensji nie płaci ;)

ByłyPracownik

Tak zmieniając temat z samochodów na rzeczy bardziej przyziemne. Czy ktoś już był w sądzie z naszym byłym pracodawcą? Ewentualnie jak zakończyły się Wasze roszczenia poza tym co dostaliśmy z funduszu.

aaa

wszyscy sie tak ekscytuja tym, ze preziu jezdzi nowym samochodem. moze by ktos napisal co to za samochod ?

ekscytant
@aaa

Nowe Audi A8 - oczywiście nie jest zarejestrowane na Newind ;)

Dw8T882?

Z takim początkiem?:)

Wiecie czy NEWIND S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Tak

Rafał
@Byly pracownik

Na jakich stanowiskach udostępniane są takie narzędzia pracy? Chciałbym zweryfikować, czy będąc nowo zatrudnionym pracownikiem, można liczyć na otrzymanie laptopa, aby usprawnić naszą pracę.

@Rafał

Na każdym. Parę miesiecy temu nie było problemu. Nie wiem jak jest obecnie - może coś sytuacja firmy zmieniła.

a jak myślisz

Najśmiesziejsze jest to, że kiedy firma zacząła się sypać, zarząd wyrażał na go worku straszny żal na nieprzychylne opinie. Wyrabiali wręcz poczucie winy w osobach komentujących frazesami o zawiści i chęci zniszczeniu firmy i pracowników. Teraz możemy być już pewni, że nie wywiązujali się z niczego co obiecywali. Przeciwnie. Oszukali ludzi zapewnieniami o świetlanej przyszłości. No cóż, nowe auto prezesa to rzeczywiście jakieś osiągnięcie. Ich bezczelność jest porazająca. Ktoś mógłby pomyśleć: "Ludzie z klasą i na poziomie", a nie są więcej warci niż osoby sprzedające garnki naiwnym staruszkom. I co zarządzie? Nie doczekamy się żadnego błyskotliwego sprostwania? Stać was na to? Szczerze wątpię. Flota się zgadza, chivas się leje. Frajerzy niech sie plują. Na koniec parafraza klasyka: (usunięte przez administratora)

BylyPracownik
@a jak myślisz

W sumie racja. A pamiętacie jeszcze te przemówienia "jak to jest dobrze" i te maile jakie to kontrakty zostały podpisane... ?

garmin
@BylyPracownik

haha Chivas się leje, dobrze pamiętam jak kilka osób blisko zarządu regularnie piło w pracy

Kolega
@garmin

Kolego, nie prawda, słabo Darka znasz pisząc ze w pracy pił Chivasa...

Gulczasz

Coś nowego słychać u naszego "starego" chlebodawcy?

@Gulczasz

Wzięli nas na przetrzymanie. Temat ucichł. Niby miały być jakieś wypłaty zaległych świadczeń i cisza... Za jakiś czas chyba trzeba będzie znowu zrobić mobilizacje i uderzyć do prawnika niech walczy o nasze.

bloger

Ale to nic nie zmienia. Newind utracił kontrolę nad tą spółką już rok temu i nic nie wskazuje, żeby to się miało zmienić. Najgorsze jest to, że pomimo sanacji spółka ponoć dalej generuje długi, a prezes jeździ nową furką .

Czy potrzebujesz prywatnych

Czy potrzebujesz prywatnych lub biznesowych pożyczek według stawki 2% na różne cele Tak. Skontaktuj się z nami worldwidefinancialservices023@gmail.com

niedowiarek

Mam takie przemyślenie. Jak można dopuścić do takiej ilości długów, skoro od powstania firma pokazuje zysk. Widać Piotr Klemens Nowak mógł prowadzić "rzetelną" księgowość. To nie jest tak, że nam klienci niepopłacili i upadliśmy. Przecież ZOZy, ministerstwa, miasto Wrocław, szpitale itp. to jednostki budżetowe które muszą płacić i płacą. Dla mnie to wygląda na celowe, zaplanowanie działanie. Zobaczcie, realizujemy dostawy, dostajemy sprzęt w kredycie kupieckim, przyjmujemy płatnośc od kontrahenta i... mu nie płacimy. Nie płacimy przez rok za biuro i WPT nic z tym nie robi i lecimy na tym tak długo jak się da. 82mln to kwota która zawiera 21mln zł do Robakowa więc przelewanie z lewej kieszeni do prawej, więc realnych długów jest tam może na 45mln, reszta to np. długi wobec prezesa i jego żony - kto uwierzy, że prowadził firmę zadłużając w dodatku siebie i żonę. Prawnikowi który mu zorganizował sanację jest winny ok. 20 000zł - kto w to uwierzy?:)

Zostaw merytoryczną opinię o NEWIND S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEWIND S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy NEWIND S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEWIND S.A.?

NEWIND S.A.
1.6/5 Na podstawie 266 ocen.
  • Duńska 11
    54-427 Wrocław