Opinie o Selgros Cash&Carry w Bytom Chorzowska 88a

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Selgros Cash&Carry, lecz również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Selgros Cash&Carry o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Selgros Cash&Carry w Bytom Chorzowska 88a

Subiektywna

Pracowałam jakiś czas jako zwykły "szeregowiec". Rotacja pracowników ogromna, nowi są przyjmowani na okres próbny za najniższą krajową i często na tym współpraca się kończy. Nawet jeśli ktoś chce pracować i się wykazać zazwyczaj nie ma na to szans. Przyzwoitych pracowników można zliczyć na palcach jednej ręki. Wszyscy trzęsą tyłkami przed EP i jej świtą.. Organizacyjnie - chaos zarówno na hali jak i w innych działach. Nie polecam ogólnie.

Kierowcaaa
Kandydat

Witam. Widzę ofertę pracy w Bytomiu na kierowcę kat C. Jakieś doświadczenia ktoś coś wie jak tam wygląda praca kierowcy? Dziękuję za odpowiedzi

Jak się pracuje z ludźmi z Selgros Cash&Carry?

Jak się pracuje z ludźmi z Selgros Cash&Carry?

mele
@Pytanie

(usunięte przez administratora) Dysponenci nie znajacy sie na swojej pracy myslacy ze umieja podniesc glos na pracownikow i wydawac rozkazy to sa odpowiednimi osobami na danym stanowisku. Nojgorsi dysponenci na dzialach(napoje konserwy chemia) pracownikow z ktorymi mozna pogadac mozna policzyc pa palcach jednej reki

@mele

Widzę, że niestety atmosfera nie sprzyja pracy. A jakie są plusy pracy?

Jogi00
@mele

Zapomniales tez wspomniec o nabiale....

Bulu00 Nowy wpis
@mele

Zapomniałes tez o dziale nabiał tam rowniez dysponenci pozostawiaja wiele do zyczenia...(usunięte przez administratora)i tyle.

Kierowcaaa

Były
@Kierowcaaa

Daruj sobie. Właśnie wprowadzają nowy system premiowania- przelicznik śmiechu warty.

@Były

Oni są daremni.

@Kierowcaaa

No jak jest przychodzisz rano dokładasz towar.Kłócisz się z główno dowodzącymi, z szefami działów większość nie roby chodzą dyrygują gadają cały czas przez telefon. Do pomocy swoim ludzia nie chętni. Szefy dowozu za bardzo nie mają pojęcia jak śmigać i wjechać w dane punkty (nie zawsze ich wina, przedstawiciele osobówka wszędzie wjadą, ciężarówka niestety niestety nie. Potem jest nerwówka, przekleństwa itd.) Dostajesz papiery do ręki, pakowanie, faktury i but na trasę. Trzeba mieć sporo siły do towaru. Trafisz na normalnych klientów jest ok. Trafisz na buców i są schody. Zjazd na firmę rozliczanie. Rozpakowanie auta, wyjasnianie reklamacji, które rzadko są z winy kierowcy i do domu. Pomoc ???? jest ze strony kolegów kierowców i ewentualnie tych co pakują. Kasa regularna na czas. Premia???? jak chcesz mieć kręgosłup nie daj z siebie zrobić kalekę. Atmosfera na szoferce z rana są jaja, przekleństwa, żarty. Nie wolno dać sobą pomiatać. Kierowca już nie długo będzie wszystko robił w tej firmie. Nawet serwisowi sprzątającemu pomagają. Tak w wielkim skrócie.

Kamil
@Fajera

Kierowca kat. C zarobi chociaż te 3000 na rękę?

Mer

Prawda! Dokładnie jak napisane

@Kamil

Przyjdź pokaż co potrafisz. Spodoba się lub nie. Kasa???? Jak sobie wynegocjujesz. No chyba, że będziesz kozak jak takich 2 szoferów. Są skubańcy dobrzy w tym co robią to i pewno kasa się im zgadza inaczej by odeszli. Nie owijają w bawełnę. Jak się nie podoba mówią o tym. Ich podejście mi się podoba. Niestety nie mam na tyle odwagi, żeby mieć tyle w gębie jak oni ale w większości mają rację. Próbuj Co ci szkodzi. Nie spodoba się pójdziesz dalej. Szoferów wszędzie brak. Pozdrawiam

ABc Nowy wpis
@Fajera

Sama prawda tylko trzeba dodać do tego wysłuchiwanie pretensji klientów na braki i czas dostawy bo od kilku miesięcy wyjazdy o normalnej porze to rzadkość (później płacz że nadgodziny), problemy z zakazami wjazdów które dowództwo ma w D a kiero i tak ma jakoś dostarczyć towar. A o nadmiernej biurokracji już nie wspomnę.

Fajera Nowy wpis
@Mer

Park maszyn zaczyna być porażką. Jeden dba o sprzęt drugi ma to w (usunięte przez administratora) Pupile mają lepiej ale i przyjdzie na nich pora. Fajery, które stoją bo są nie sprawne generują straty. Niestety kierownik blada twarz. Hasło zrobi się ???? jak ruszy wszystko to taczka będzie rozwoził.

Pracownik Nowy wpis

Dajcie sobie spokój . Wszedzie w marketach zarobki na normalnym poziomie u nas najniższą krajową a dyrektorka powie ci że dobrze zarabiamy. O podwyżki trudno nawet nie ma co marzyć. Dostaje jedynie ten dział gdzie ludzie zaczynają się zwalniać żeby zatrzymać resztę ale to też rzuci tylko dyrektorka jakiś ochłap w kwocie 100 lub 150zl oczywiście brutto . Utargi coraz większe na hali jak i na horece pracy o wiele więcej ale podwyżek nic . Ciągle przyjmowanie nowych pracowników .

Jaki jest styl zarządzania w Selgros Cash&Carry?

Kierownik Działu
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rekrutacja trwa bardzo szybko w ciągu tygodnia dwie rozmowy i zatrudnienie, ponieważ tanim kosztem lepiej zatrudnić kogoś wyżej niż pracownika bo bedzie robił za 4 po godzinach.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Tołdi

Jedyny dział w tej firmie, gdzie można liczyć na czyjaś pomoc to chłopaki z dowozu. Nie mylić z ich przełożonymi. Nigdy nie odmówili POMOCY jak ktoś podkreślam zwrocił się do nich z taką prośbą. Jedyni co mają odwagę powiedzieć co myślą o tym całym interesie i jako nie liczni nie boją się wyrazić własnego zdania. Przy pierwszej fali tego covid. Rzucili ich do pomocy na działy. Oczy mi się otwarły jak zasuwali w półkach z towarem. Wystarczyło pokazać i powiedzieć dziękuję. Niestety inni ich krytykowali bo było ciężko im pokazać co mają robić( to dostali od nich pseudopomoc. Co poniektórzy zapomnieli jak sami zaczynali) To co zwykły pracownik działu robił pseudo cały dzień oni uwijali się jak mrówki i robili nie zła robotę. Niestety, nie którzy kierownicy działów na tym żerowali i mieli pecha, że nie którzy to usłyszeli i się skończyła owocna ich pomoc. Ot tacy tu są szefowie działów. Trzeba uważać co się mówi bo potem można utonąć w lyzczce wody. Reszta w miom odczuciu negatywna. Przyjdź spróbuj i się przekonaj czy praca tu jest dla ciebie.

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Selgros Cash&Carry?

Subiektywna

Beata
@Subiektywna

A ile wynosi taki okres próbny? Czy w tym czasie pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę, czy zlecenie? Nie polecasz pracy w firmie, nie podajesz jednak uzasadnienia. Powiedz proszę, co chciałabyś zmienić. Może dostrzegasz także jakieś pozytywne strony?

Jagoda
Klient

Nie respektują zarządzeń dotyczących godzin dla seniora (wchodzi kto chce) ,noszenia maseczek i przepisowych odległości. Myślałam ,że to sklep dbający o klienta zwłaszcza w dobie pandemii. Nie polecam.

Selen
@Jagoda

To jest hurtownia godziny nie obowiązują więc radzę zmienić sklep jak nie pasuje

Stefan
Klient

Pracownicy spoko nie mam zastrzeżeń tylko nie które kasierki dorabiają po za pracą na swoim stanowisku. ????

Klient Hali Katowice

Witam państwa. Moze ktos odpowie mi kompetentny w jednej ważnej sprawie. Handluje z wami długie lata i byłem zadowolony. Były małe nieporozumienia ale zawsze można było się dogadać czy to z przedstawicielami handlowymi ewentualnie z kierowcą. Odkąd państwo przenieśli dowóz z hali Katowice do Bytomia nic nie funkcjonuje tak jak trzeba. Dostaje zły towar, spóźnienia kierowców to jest dramat ( wydawanie posiłków mam o 10 a dostawa przyjeżdża 12 to jest skandal!!! ), przedstawiciele pomimo usilnych starań i zapewnień ,że więcej nie będzie to miało miejsca powtarza się notorycznie. Proszę kogoś tu o rzetelną opinie w tej sprawie. Funkcjonowało to dobrze ale te zmiany, które tam zaszły dramat. Jeszcze jedna uwaga. Jakim prawem ktoś narzuca mi w jakie dni mam zamawiać towar skoro wiem, że dziennie przejeżdża samochód waszej firmy? Wypełniam wasze kryteria wywozowe a nawet często je przekraczam. Prośba do dyrekcji może tu ktoś taki zagląda? Idziecie w nie właściwym kierunku. Dam wam jeszcze chwilę czasu. Jeśli nie ulegnie to poprawie to zrezygnuje z usług dowozu Selgros ale nie ukrywam, że będzie mi to nie na rękę

@Klient Hali Katowice

Szanowny kliencie, wszystko w Bytomiu funkcjonuje..... Tak jak P. Dyrektorka, proszę poczytać opinie o niej,... To dowie się Pan wszystkiego, o tym w jakiej atmosferze pracują tam pracownicy... A jak wiadomo, ma to duży wpływ na ludzi przygotowujących Pańskie zamówienia, jak i kierowców. Tyle w temacie.

Klient Hali Katowice
@Klient Hali Katowice

Dziękuję za odpowiedź. Poczytałem na temat waszej hali. Nie wygląda to za dobrze.

Maja
@PRAWDA WAS WYZWOLI

Spieszmy się czytać opinie, tak szybko znikają... Ja w razie czego robię screen

@Maja

Fakt.... Moje zostały usunięte prawie wszystkie! Ale jak to mówią, takie nerwowe ruchy wykonują ci, którym zaczyna się palić grunt pod nóżkami....

@Maja

Cześć, masz może namiary na kogoś kto 'załapał się' na zwolnienie w ostatnich miesiącach? Potrzebuje świadków na rozprawę z EP..... wszyscy mobingowani przez nią, będą mogli się o niej wypowiedzieć????

PanX

To w Selgrosie ktoś dużo zarabia???

Marcin

Masz rację tak to wygląda. Wywalili pracowników z ciut wyższa pensja niż minimalna i takich co za dużo mieli do powiedzenia i byli niewygodni a na ich miejsce zatrudnia za minimalna krajowa nowych. Zresztą to są słowa pani dyrektor. Przyjdą inni za minimalna. Tak właśnie selgros szanuje pracowników. Widać jak firma dba o swoich pracowników. Wstyd i żenada. Nie zapomnijcie iść na imprezę selgrosowska i wchodzić kierownictwu w (usunięte przez administratora) za to jak was traktują

Ha ha
@PanX

Poza kierownik twem to nikt. Minimalna krajowa. Niektórzy mieli coś więcej może o maks 100 lub 200 zł do minimalnej ale już zostali zwolnieni bo na ich miejsce sa nowi za minimalna krajowa teraz.

@Marcin

Potwierdzam słowa w 100% Jak ktoś ma inne zdanie jest zwalniany bądź nie przedłużają umowy. Wkrótce też innym nie zostanie przedłużona umowa. Nie widać chętnych do pracy, którzy walą drzwiami i oknami. Kierownictwo do bani nie mający wyobraźni na temat pracy.

Gość Ja

Koniec miesiąca się zbliża czy znowu będą zwolnienia? Może w końcu ktoś z kierownictwa poleci. Jest was tam bardzo dużo. Pozdrawiam tych co naprawdę pracują a nie tylko biegają z telefonem po hali.

misia

TAK!!!

Olo

Tylko to potrafi, bez tego byłaby bezużyteczna.

Ja

Tylko jak się skontaktować ??? Bo myślę że kilku z nas zwolnionych ale nie tylko by się uzbierało ..

@Ja

Proszę pisać na email,... potem się umówimy i spotkamy np.na parkingu Selgrosa. Nr telefonu na razie nie podaję, ze względu na donosicieli zaglądających na forum. laptopicgooglus@gmail.com

Qwa to mój pakiet codzienny.

Kama

Nie spotkałam wcześniej tak idealnej definicji tego co mnie spotyka. Brakuje tylko dyskryminacji.

;]
@Kama

Lepiej usuwać komentarze niż zająć się problemem? Gratuluję

Piker
@misia

Mobbing na całego ze strony dyrektorki, predzej czy pozniej kazdy poczuje

@Piker

Zastanawia mnie jak taka osoba moze funkcjonować na stanowisku dyrektora hali. Bez umiejetności zarządzania personelem na każdym szczeblu, bez kultury osobistej przedewszystkim ...

Maciek

Kto tam teraz siedzi jako kierownik hali, dużo się zmieniło od 2018 roku ?. Pracowałem tam na dziale napoje jako murzyn, więc pytam.

MiśUszatek
@Maciek

Ze starej ekipy pozostała pani kierownik. A z kim pracowałeś?

Czekajcie jak to wszystko ruszy na początku czerwca. Zaś będziecie tam u góry płakać bo ludzi nie będzie. Wy myślicie ze macie teraz 10 cv na miejsce jednego zwolni ego pracownika. Tak jak przyjdą na miesiąc to po miesiącu się zwolnią. Za taką kasę taka praca bez jaj. Będziecie jeszcze e się prosić żeby kto u was robił jak się zacznie normalne życie

Gość

Może szefostwo się zastanowi nad ilością kierowników w sklepie???? oni więcej kosztują niż szeregowi pracownicy. Wkrótce okaże się, że nie będzie komu pracować na hali. Może warto to przemyśleć. Do rządzenia jest tam wystarczająca ilość osób ale niestety nie potrafią podejmować decyzji i pytają o zdanie szeregowych pracowników a potem sobie przypisują ich zdanie. Pozdrawiam tych co są najniżej w hierarchii a odwalają kawał dobrej roboty.

Bartek
@Gość

Kiedy wy zrozumiecie, że zastępca nie będzie pyskował i grzecznie wykona polecenie kierownika hali(czyli będzie robił za jedną pensje w czterech osobach)

Gość

Ciekawe ile jeszcze osób zwolnią. Może w końcu wezmą się za kierowników i tak większości wydają tylko polecenia a co poniektórzy są wogole nie potrzebni. Potrafią jedynie robić tabelki. Wkrótce zabraknie doświadczonych ludzi a dla przypomnienia nową osobę trzeba wyszkolić. Przeważnie po pierwszej wypłacie zwijają się z takiej firmy.

Marcin

Pracowałem dość długi czas niestety selgros wolał pozbyć się starego pracownika który miał więcej niż minimalna krajowa i zwolnić a znając życie na moje miejsce zatrudnia osobę za najniższa krajowa w końcu mają wymówkę ze jest pandemia. Utargi w selgros ie są takie same jak i nie lepsze ale wymówka musi być żeby pozbyć się pracowników niechcianych i z ciut większą minimalna. Nie polecam firmy.

AdwokatDiabła
@Marcin

Nie płaczcie, że was zwalniają, tylko składajcie pozwy do sądu pracy z odwołaniem od wypowiedzenia...to czyszczenie kadr, a nie uzasadnione spadkiem obrotów zwolnienia. Ruszajcie na Piekarską z pozwami!

Pracownik działu

Nie rozumiem tego dlaczego zwalnia się pracowników których i tak jest mało a którzy ciężko pracują w tym czasie epidemi. W końcu utargi są takie jak były. Wy myślicie ze po tej epidemi nowi będą chcieli tu pracować za najniższa krajowa. Nikt taki głupi nie jest poza starymi pracownikami. Nie pamiętacie już jak niedawno ludxmzi szukaliście i prosiliście żeby ktoś chciał u was pracować. Życzę wam aby po wszystkim całe kierownictwo wraz z góra zapieprzali na hali bo nie będzie komu robić. Pracowników na palcach policzyć za to kierowników i zastępców od groma i trochę. Śmieszna firma

Czy Selgros Cash&Carry narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Zawiedziona
@Pytanie

Ależ nie narzuca.... Najwyżej jak im coś nie będzie pasowało, to zamiast podpisu na wniosku urlopowym dostaniesz wypowiedzenie od kierownictwa.... Taki przypadek z ostatniego miesiąca :)

Alex

Nie

klient

Byłam świadkiem kiedy dwóch klientów chciało razem zrobić zakupy, odźwierny nakazał zabranie koszyka, klienci zabrali koszyk po czym t.z. cieć zaczął robić problemy i wykrzyczał że ich nie wpuści bo ma taki kaprys, jeden z klientów wyjął telefon i zaczął dzwonić na policję po czym t.z. cieć wymierzył z paralizatora w kierunku klienta, w tym samym momencie wyszła kierowniczka dalej nie wiem jak się sprawa zakończyła bo musiałam odjechać. Co się z ludźmi dzieje to wstyd dla takiego sklepu zatrudniać niedouczonego cięcia i czy aby na pewno może ktoś taki posiadać paralizator i kierować w stronę spokojnego klienta a może my klienci już nie mamy swoich praw ??????? i byle cieć może zrobić nam krzywdę. WSTYD SELGROS!!!!!!!!!

Filip
@klient

Myślę że ten komentarz powinna pani zamieścić na stronie Selgros cash and carry a nie na stronie gdzie pracownicy opisują swego pracodawcę.pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Selgros Cash&Carry - Bytom

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Selgros Cash&Carry