Curtis Healthcare
counter
2 150 459 5 1
Ciapek

Szkoda slow... Place malutkie. system 4 brygadowy ominiety i nazwany inaczej, zeby tylko nie placic pracownikom dodatkow, ktore im sie naleza. Faworyzowanie ludzi, ktorzy maja rozdarte gemby. Mobing miedzy pracownikami. Nie polecam. Widze, ze wiecej ludzi po krotkim czasie odchodzi z tej firmy. Chory system i tyle. Sam sie przekonalem.. Pracuja tam ludzie o bardzo niskim poziomie inteligencji... Nie pozdrawiam Pani najbardziej rozdartej w calej firmie.

Tak11Nie
ZainteresowanyByłem

Słyszałem że w firmie są takie braki,że 1 osoba obsługuje to co 2 powinny. W takiej sytuacji bardzo łatwo o wypadek.Znajomy tam pracuje to mówi że zdarzyło się,że metalowa pokrywa od zbiornika wystrzeliłabo ktoś nie zakręcił bo był sam i nie miał czasu najzwyczajniej.Wystarczy ,że chociaż jedna osoba znajdowałby się tam,to byśmy ja żegnali ...Strach pomyśleć. Z tego co słyszałem dużo osób ma zamiar się zwolnić i szuka innej pracy.

Tak22Nie1

Jakie wartości są cenione w Curtis Healthcare?

Pracująca....kiedyś Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.
 Problem

W tej firmie liczyło się tylko to żebyś zasuwał/a jak mały robocik zwłaszcza w laboratorium. Nieważne że masz rodzinę....musisz zostać po godzinach bo tak trzeba to zostajesz bez dyskusji. Nie oczekuj "dziękuję za pomoc" bo się nie doczekasz. Najważniejsze: jak najmniej mówić o sobie, swojej rodzinie a już nie daj boże o jakichś kłopotach czy tragicznych wydarzeniach.....odwróci się to przeciwko tobie prędzej czy pózniej

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 71 dni.

Czy Curtis Healthcare zatrudnia studentów?

TakNie

Jakie wartości są cenione w Curtis Healthcare?

@Pytanie

70-80 % pracowników na produkcji to Ukraińcy czyli wartości Curtis to tania siła robocza,duża rotacja. Szkolenia,tylko aby były ,wymagają masę nieistotnych pierdół,ale to co istotne pomijają. Dla pracownika i stotne jest to by: nie wierzył firmie i nie liczył na premie bo raz jest, raz jej niema i to najgorsze ,że częściej brak premii jest przed np gwiazdką co jest po prostu żenujące . Pracuje się ciężko jest się rozsyłanym na stanowiska na które brakuje pracowników a nie na tę na które się zatrudniało,brakuje podstawowego sprzętu do pracy bo myjkowy nie wyrabia lub brakuje sprzętu po prostu,przez to musisz czekać produkcja trwa dłużej ,potem musisz świecić oczami i się tłumaczyć dlaczego coś nie jest zrobione ,spieszysz się i popełniasz błędy,a za błędy masz po premii. Paska od wypłaty nie dostaniesz teraz musisz się specjalnie o to prosić w kadrach a przerwa leci. Dodatkowo nie jest przejrzysty ,zwłaszcza ,że jest tutaj tzw równoważny system pracy by nie płacić premi za nadgodziny za sobotę i niedzielę. Czyli jężeli tu ci zaproponują kwotę brutto to idz tam gdzie jest 3 zmianowy system pracy nawet jak będzie dużo mniej bo i tak na ręke będziesz miał więcej bo policzą ci za sobotę,niedzielę jako nadgodziny. Ryzyko zarażenia koronowirusem większe niż w innych firmach w branży ze wzgledu na to że wiele osób dojeżdza komunikacją ( w komunikacji sporo ukraińców z innych fabryk ), innych powodów nie mogę niestety podać,ale jest ich wiele. Tu ma znaczenie szybkość pracy ,działanie pod silną presją przy barku podstawowego sprzętu ,musisz udawać że wszystko jest ok ,brak uczciwości jak przyznasz sie do błędu to zostaniesz wyśmiany,przyznasz się 2-3 raz i będziesz wiedzieć ,że nie warto to się kiedyś żle skończy. Pracownicy odchodzą nawet teraz .firma szybko się rozwija ale pensje już niekońiecznie zwłaszcza że wykonujesz pracę na jednym stanowisku taką jak w innych firmach wykonuje kilka osób,tutaj musisz pracować na kilku stanowiskach,pozostała część pracownika boi się stracić prace bo by odeszła nawet ukraincy pytają się o prace w innych firmach . Normy cały czas rosną i szybciej niż wzrost płac. Najgorsze w tej firmie są szkolenia powinni zatrudnić kogoś kto ma jakieś pojęcie o edukacji po to woła o pomste do nieba,instrukcje pisane na kolanie niezrozumiałe nawet dla polaków,przesyt formy nad treścią. Jeżeli chcesz wykonywać prostą robotę w prosty sposub to nie tutaj tu nawet proste sprawy potrafią skomplikować,za dużo stresu jak na te pieniądze. Pomimo dużej rotacji nie dbaja o pracowników co w tej branzy jest absurdem.

Nadia
@alex

Jak ci tak zle to sie zwolnij . My Ukraińcy sobie chwalimy prace i jesteśmy lepszymi pracownikami od niektórych Polaków . Chyba nie pracowałaś fizycznie w innych warunkach ze tak sie wypowiadasz . Zwolnij sie babo .

Tak1Nie6
@Nadia

Tu nie chodzi o was, tylko o to,że zatrudniają was nie dlatego,że dobrze pracujecie tylko,że tej pracy niechciałby żaden polak za te pieniądze. Szukają taniej siły roboczej wczoraj polacy,dzisiaj ukrancy jutro wietnamce,może kogoś z afryki i chin sprowadzą . Moim zdaniem powińni wam lepiej płacić i zatrudniać od razu na rok za pierwszym razem. Powinniście razem z polakami otworzyć związek zawodowy i negocjować wyższe płace . Życze ci lepszych zarobków i sobie również.

Tak10Nie2
Mikolay
@alex

Przecież są grupy płacowe od działu , każdy wie ile na danym stanowisku można zarobić ,nie ma dyskryminacji w płaceniu Polakowi czy Ukraincowi .

Tak1Nie2
@Mikolay

Nie wiem czy każdy wie, nawet polacy niekoniecznie wiedzą przecież nigdzie nie ma tego rozpisanego bo niby gdzie jest to wywieszone , jak ktoś ci nie powie to się nie dowiesz i nie wiesz czy akurat prawdę ci powiedział. Tu nie chodzi o dyskryminacje tylko o to,że gdyby zatrudniali samych polaków to musieliby płacić więcej. (Po co płacić Polakowi więcej jak na jego miejsce będzie 5 ukraińców i 30 chinczyków którzy z pocałowaniem ręki wezmą każdą robotę jak tylko granice się otworzą.) Poza tym jak dochodzą dodatkowe wymagania i zamiast zajmować sie swoją pracą musisz jeszcze sprawdzać firmę sprzatającą to za każde dodatkowe obowiązki powinna być dodatkowa kasa. Zatrudniasz się jako operator bliskarki na strefie czystej,a idziesz na preinspekcje,myjnie lub gdzie tam cie poślą na strefe szarą potem pretensje że czegoś nie zrobiłeś jak należy. Strategia firmy teraz będzie taka że nakładamy jak najwięcej obowiązków jednemu pracownikowi od wszystkiego teraz kiedy kryzys bo będzie się bał, co jest głupie bo taki pracownik jak kryzys minie odejdzie masowo. Ta firma nie szanuje swoich pracowników,oni tylko o tym gadają . Premie to śmiech na sali robią więcej szkody niż pożytku o tę premię to podstawa winna być wyższa,a nie zabawy w skaczące premie. 5S do bani wiele nic nie znaczących (usunięte przez administratora) zasad chyba zrobiona tylko dla ciepłej posadki Gościa który wszystkich ocenia ,a go kto ocenia i czy również tak wymagająco jak nas. Na następnym spotkaniu niech ktoś z was zapyta jak weryfikowana jest taka osoba i jej praca czy mają taką listę jak te nasze podczas audytu gdzie jest kilkadziesiąt pozycji jak dobrze pamiętam. Szkoda nerwów na to wszystko bez zwiążku zawodowego lub komitetu nic się tu nie zmienii. Wiem ,że to tylko moja opinia,ale jak jest każdy wie tylko boi się gębe otworzyć bo odrazu zostanie obszczekany przez mistrza zmiany.

taki tam...
@Pytanie

Np. dzisiaj w środę wartością jest śniadanie na trawie z powodu dobrych wyników w ostatnim kwartale w zamian za premie finansowe. Ot taka tam wartość dla niektórych.

Niewarto
@taki tam...

Powinna być premia dla kazdego pracownika zwłaszcza,że to praca ponoć zespołowa . Powinny być podwyżki,zwłaszcza w branży która cały czas rośnie,inaczej będą mieli prroblemy z pracownikami. Ci co pracuja będą mieli gorszą motywacje do pracy i w końcu zaczną odchodzić. Niedługo inne firmy z branży odbiorą sporo pracowników z curtisa. System motywacyjny w CHC właściwie nie istnieje za harówkę 12h w rónoważnym systemie pracy,gdzie nowy mistrz zmiany do wszystkiego się czepia do każdej pierdoły. Premie które raz są raz ich nie ma (prognozuje ,że w tym roku na gwiazdkę rónież nie będzie premi lub ja zmiejszą jak się sprawdzi to zastanówcie się czy nie odejść z tej firmy ja już podjołem decyzje) Przeliczając godziny pracy w 3 zmianowym systemie pracy gdzie masz wolne wszystkie soboty,niedziele,a nie tylko co 2 weekend wolny zarabiasz dużo więcej spokojnie tysiąc netto więcej .

lobo
@alex

1. 70-80% Ukraincy? Chyba liczyć nie potrafisz 2. pracując w syst. 3-zmianowym również nie masz płacone za weekend jeśli jest twoim dniem pracy - praca w tym systemie może obejmować weekendy 3. idź do pracy do małej firmy - kasa w kopercie, oficjalnie najniższa krajowa, oczy się otwierają na l4 4. corona wirus? praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, z filtrami hepa - zagrożenie, bo ludzie komunikacja do pracy jadą? a zakupy to ci dobra wróżka robi? 5.nikt nikogo nie zmusza do pracy jeśli ci warunki nie pasuja

Tak2Nie5
@lobo

Co do 1-może tak być ,ale jest to wyjątkowa sytuacja najczęściej masz wszystkie weekendy wolne ,a za soboty,niedziele płacone wiecej,więc prosze nie porównuj zwykłej normalnej pracy 3 zmianowej z systemem równowaznym systemem pracy . Za te same przy tej samej podstawie dostaniesz o przeszło tysiąc złotych więcej w 3 zmianowym systemie pracy niż tej pozal sięboże 4 brygadówce (bo właściwie równoważny system pracy) Dodatkowo wszystkie weekendy wolne. Nieporównujmy dużej firmy jak Curtis z małymi firmami bo to jak porównywanie dorosłych z dziećmi nie ma to wielkiego sensu,jak już porównaj curtis z GSK . Ukraińcy 70-80% to chodziło mi o produkcje ,a nie cały zakład. Coronovirus odnośnie zasad firmy nie będę się wypowiadał bo są żenujące ,w innych firmach busami wożą pracowników by nie pozarażali się dojeżdzając do pracy co do sklepów to nie spedzasz tam tyle czasu co w komunikacji miejskiej ,wentylacja też jest lepsza w sklepach raczej sie nie zarazisz prędzej w Curtisie.

Operator
@alex

Ciekawi mnie kiedy będą podwyżki firma się rozwija dynamicznie ,a zarobki stoja w miejscu uz teraz minimalna dużo szybciej rośnie niż zarobki w Curtis niedługo to ludzie z ulicy będa więcej zarabiali niż operatorzy,produkcja ,nawarzalnia w Curtis. Ceny rosna o10-20% głupie gruszki za 10 zł ,a tu napierdzielasz wiecej,wiecej i wiecej przy tej odpowiedzialności . Za byle pierdołe sie będa czepiać,a płace słabiutkie w porównaniu z innymi firmami z branzy i nie tylko. W dodatku z system pracy 12 godzinny,większe narażenie na substancje toksyczne,rakotwórcze i inne powinno być co najmniej 1000zł więcej na ręke. Wiem ,ze wiele osób chciało się stąd zwolnić,wiele odeszło niektóre nawet w czasie koronawirusa,ale swoją drogą fachowcy zawsze znajdą robotę zwłaszcza,że wiele firm ibranż korzysta na pademii,nawet ta tylko tafirma jest pazerna i nie dba o pracowniów tak jak powinna. Pomyślmy rozmawiajmy miedzy sobą i z wypowiedzenia ,można złorzyć razem.

Karol Nowy wpis
@Operator

Płaca minimalna od przyszłego roku idzie o blisko 10 % w górę niedługo jak tak dalej będą sępić mimo ,ze firma sie rozwija to panie w biedronce będzie lepiej zarabiać. Dlatego podwyżki nie mogą tu być mniejsze niz 10%,zwłaszcza ,że inflacja już wybiła a pani w biedronce ma zniżki na zakupy,bony na święta i wiele benefitów których nie ma w polskim curtisie. Do boju panie i panowie po podwyżki,może na nastepnym spotkaniu?

Lukas Nowy wpis
@Nadia

Grzeczniej! bo jak będziecie tacy chamscy dla tolerancyjnych Polaków to oni przejdą na naszą stronę. Ja bym ci odpowiedział inaczej chamska (usunięte przez administratora)

nowy
Kandydat

Witam. Chciałbym się dowiedzieć coś o pracy na magazynie (godziny pracy, wynagrodzenie, atmosfera). Jest ogłoszenie i zastanawiam się czy wysłać.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Genowefa

Szukajcie,a znajdziecie.Są firmy co się rozliczają miesięcznie normalnie.I płacą całą kwotę na Umowie o Pracę taką, jak w Curtisie jest z premia za 8h pracą bez weekendów.Wygląda lepiej prawda? Szukaj,chodź na rozmowy.Nawet jak uważasz,że Tobie ta praca odpowiada to pójdź na rozmowę dla doświadczenia i rzuć kwotę z 500 zł więcej niż zarabiasz jak się dostaniesz,to co zrobisz? Zostaniesz w pracy którą "lubisz"? 500 zł x 12 mięcznie=6k .Piechotą nie chodzi. Róbcie dobrze dla siebie,szukajcie odległość,atmosfera,liczcie.Nie mówiąc ile możecie zarobić więcej przy nadgodzinach płatnych.Ja powiem Wam,że nie ma co przywiązywać to takiej chamskiej firmy.Ja znalazłem mam więcej na start o 1000 zł netto niż w Curtasie,a tu miałem 5600 brutto jako pracownik produkcji.(5,6k brutto suchej pensji). Firma słaba.

klara
@Genowefa

5600 może i miałaś ale na dwa miesiące ???? albo robiłaś komuś coś pod biurkiem :)

Pytajacy
@klara

Czy w tej Ukrainskiej firmie ma jeszcze kto pracować ??? Bo chyba w okresie pandemii ukraincow wiecej nie sciagna ?? Moze Panie brygadzistki wreszcie zaczna pracowac zamiast stac z batem nad ludzmi !!!

Klara
@Pytajacy

Nie dość ze ma kto pracować to teraz cała masa tych krytyków co odeszła I pluła na firmę jaka to nie dobra jaka to zła ze spuszczona głowa będzie próbowała wrócić . Firmy za chwile jeżeli nie juz zwalniać bedą ludzi bo nikt nie będzie robił sobie kosztow jak wszystko będzie zamknięte . A z racji branży to tu pracy jest pełno i cały czas będzie .

Pytajacy
@Klara

Ty chyba sobie sama przeczysz i chyba beda to sami jedli te ich suplementy z zelatyny bo rynki na calym swiecie sa zamkniete najpierw naucz sie ekonomii zamiast napiszesz bzdury .

Tak3Nie
@Pytajacy

Dziwne podejście do brygadzistek ja do Moich nie mam zastrzeżeń są ludźmi jak My i nigdy nie miałem z nimi problemu. Pomogą, wyniosą śmieci pogadają . Nie czuję presji i napewno nie stoją z Barem. Ale fakt brygady bym nie zmienił chyba że Mistrza

Tak1Nie1
Elektryk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 254 dni.

Czy warto aplikować na stanowisko Elektryk Mechanik w utrzymaniu ruchu? ogłoszenie pojawia się regularnie od ponad roku, dlaczego ciągle szukają? na jakie wynagrodzenie mozna liczyć na tym stanowisku i na jakie warunki? wie ktoś????

TakNie2
Magdalena

Od jakiegoś czasu brakuje tutaj aktualnych informacji na temat pracy w Curtis. Moglibyście coś napisać? Rok temu trwała tutaj dyskusja a teraz tego brakuje. Ktoś z pracowników mógłby dać znać jak teraz wygląda praca w tym miejscu?

ZainteresowanyByłem

Tak22Nie1
Ktoś
@ZainteresowanyByłem

Ktoś ci bajek naopowiadał a ty w nie uwierzyłeś ????

TakNie4
WazneZeZarzadMaKasePracaMaIsc
@Ktoś

BHP-owiec mi pokazywał znajomy.Wiec bajka to jest ale w firmie,oby z happy endem.Bo na farcie długo tak nie będzie.

Tak3Nie1
@WazneZeZarzadMaKasePracaMaIsc

całkiem możliwe ,ze tak było naprawdę brakuje pracowników urlopów nie chcą dawać . poza tym niektórych wypadków mogą niezgłaszać w obawie przed utratą premii. praca 12h,nocki 3 razy pod rząd przemęczenie bo robisz za 2,3 jeszcze nie dostaniesz lub dostaniesz zmniejszoną premię z błahego powodu. w przyszłym roku będzie jeszcze więcej roboty jak nie dadzą podwyżki to nikt nowy tu nie przyjdzie,a pracownicy po świętach zaczną odchodzić.

Tak8Nie
Janusz
@alex

Pensję są na dobrym poziomie nikt się nie zwolni bo nigdzie takich warunków nie dostanie , na produkcji mamy po 5 tys , która firma płaci więcej ? to z chęcią też zmienie ????. Szoszony może maja trochę mniej ale wiadomo z jakich względów .

TakNie7
@Janusz

5000,ale nie napisałeś, że brutto . Ile z tego podstawa a ile premia którą możesz dostać lub nie. Na produkcji zdecydowana większość to ukraina ile ich 70 % czy więcej. Ukraińcy chcą tu tylko pracować ,a i wśród nich jest rotacja. I nie można porównywać systemu pracy 12 godzinnego z normalnym, gdy soboty i niedziele masz wolne. Na 12 godzin pracy 2 przerwy 20 minutowe ,a o reszcie nawet nie ma co wspominać-proszę was by pracownicy opisywali tu co ich wkurza może wtedy coś się zmieni na lepsze bo w marcu odejdzie tu sporo pracowników. I nie tylko Polacy narzekają Gdyby tu były dobre warunki pracy to przy takiej okazji pracowaliby tu sami polacy,ale ze względu na coraz gorszą atmosferę i niskie zarobki wstosunku do konkurencji pozostaje ukraina . Taka jest moja opinia niestety.

Janusz
@alex

Dlaczego sadzisz ze w marcu tyle osób odejdzie ? Ja uważam ze nikt nie odejdzie jedynie moze pojedyncze jakieś osoby . Nie przesadzajmy , podaj firmy które płaca więcej na początek to z miła chęcią tez złoże tam papiery , jestem zdania ze nie ma takiej firmy która będzie płacić więcej na początek . Każda firma patrzy by zatrudnić jak najtaniej . Pracując na 8 h nikt nie zapłaci tyle pracownikowi na produkcji ,chcac mieć więcej trzeba robić nadgodziny . Niestety nie jesteśmy krajem jak Niemcy czy Dania czy Norwegia gdzie zarobi sie od 8-12 tys i nigdy nie będziemy . Chcac zarobić więcej trzeba sie przebranżowić lub wyemigrować z tego kraju . Taka szara rzeczywistość , nie licz ze firma tu będzie płacić nie wiadomo jakie pieniądze , wszyscy bysmy tego chcieli ale tak nie będzie .

TakNie6
Mikro
@Janusz

Myślisz ,że ktoś Tobie poda tutaj dokładnie jakie firmy płacą więcej? Curtis płaci 4000 brutto na umowie reszta premia też na umowie.Jest dużo firm które płacą nawet 5600 brutto na umowie.Wiem,ale to nie Twoja półka bo google nie umiesz użyć,i pójść na rozmowę żeby się dowiedzieć.Typowy Janusz siedzący i grzejący miejsce w 1 firmie w sobote i niedziele na nocce po 12h.Gratuluje.Atmosfere też masz (usunięte przez administratora) widzą w tej firmie jak 12 osób odchodzi w 4 miesiące.Byłem,pracował i stanowczo odradzam.Brak BHP,podstawowej kultury ,szacunku.Powiem Tobie ,że w normalnej firmie produkcyjnej na 8 h jest wiecej przerw niż Wy macie.Ludzie jak są wporzo to sie wymieniaja na herbatke,kawke- przerwa 30 min byle praca szła i atmosfera była czy telefonik.A tutaj tego nie ma siedzisz jak ciec,i szybko na przerwe raz dwa.Mija 4 h w pracy a tu masz 20 (usunięte przez administratora) jeszcze 8 h w pracy jesteś.To jest przegiecię i to duże,tymbardziej ,że lider do Ciebie podjedzie i co wystartowales co jest nie tak?? Na kiepską żelatyne nie dasz rady,specyfinczna pracy.Z takiego zmeczenia 36 w 3 dni na nockach Pt,Sb,Nd 18-6 możesz którego dnia wrócić bez reki przekładając żelatynę.Mało takich przypadków było?? Nie mówiąc o wypadkach. Przypadek ,że dają wiecej niż starsi pracownicy maja po 3 latach nawet,nie sadze.Robia to celowo aby zrobic nerwowa atmosfere w tak kiepskiej i tak firmie.Szefofa robi obchod i patrzy z rana czasem czy wszystko gra.Szkoda ze nie umie dzien dobry powiedziec.Kobieta lidera to zenada sciemniacz jak (usunięte przez administratora) chodzi tylko i nic nie robi mimo tego samego stanowiska buja sie bak z du.py na wietrze.Szukajcie ta praca to nie szczyt marzen.

Bolo
@Mikro

A kto ci każe pracować w takim systemie? Jak ci nie pasuje to zmień pracę, a widać że dawno nie pracowałeś na hali produkcyjnej skoro twierdzisz że czas na przerwy nie jest ograniczany przez pracodawcę. Zamień się z piekarzami , jadą nocki cały prawie tydzień abyś sobie pieczywo mógł rano kupić.

TakNie6
odpowiedż
@Bolo

Jak można porównywać farmacje z piekarzami ? Może jeszcze porównaj tę prace z z Pracą w Biedronce gdzie nocek nie ma,stresu takiego również system pracy jest lepszy ,bliżej do pracy,zakupy od razu zrobisz ,masz zniszki na towar ,bony świąteczne masęinnych benefitów i to co ciężko mi powiedzieć,ale łatwiej być na święta z rodziną. Pieczywo można zrobić wcześniej zamrożić i upiec nawet w markecie ,tak jak jest lidlach i biedronkach więc nie przesadzajmy z tymi nockami pracowałem w cukierni-piekarni i w Biedronce więc nikt mi kitu nie wciśnie pod tym względem. Przykładowo w lidlu możesz zarabiać ponad 4 tyś brutto pomijając dodatki. Teraz jest coraz więcej ofert pracy nawet 5000-5600 brutto na początek na produkcji w firmach z dużo mniejszą rotacją. Argument jak sie nie podoba to nikt cię nie zmusza to jeden z gorszych ,bo zanim zmienisz pracę to prubujesz zmienić coś na lepsze w tej co jesteś obecnie jak to się nie uda to zaczynasz rozglądać się za inną pracą . Tutaj w Curtis jesteś tylko statystyką nie człowiekiem, takie moje odczucie w temacie ,również zmienię robotę na lepszą bo cierpliwość mi się już skończyła . Tak ogólnie jeżeli nie będziecie pisać swoich opinii na temat tej pracy to nic nie zmienicie,w najgorszym wypadku uratujecie kogoś przed popełnieniem dużego błędu w życiu czyli zatrudnieniu się w tej firmie. Pozdrawiam pracowników Curtis którym jeszcze zależy.

@Ktoś

Z tą pokrywa to akurat prawda. Po co kłamiesz ze to bajki.

Michał

Widzę w komentarzach poniżej ze w firmie jest duża rotacja, czy to się już może zmieniło?

@Michał

Rotacja to tu dopiero będzie,coraz większe wymagania ,(usunięte przez administratora) się z byle powodu ,płaca minimalna rośnie szybciej niż zarobki w tej firmie. Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? 1) Mamy robić coraz więcej -za tą samą stawkę. 2)Atmosfera coraz gorsza zwłaszcza przez nowych przełożonych wyższego szczebla którzy chcą się wykazać kosztem pracownika. 3)Nacisk na tanią siłę roboczą zdecydowana większość to Ukraina 4)Przez braki pracowników wykonujesz pracę czasami za 3 i to na różnych stanowiskach,co po 3 nockach pod rząd 12 h może wykończyć człowieka. 5)System pracy równoważny (Jeden z bardziej oszukańczych -dzięki niemu nie masz więcej za sobotę,czy niedzielę jak w innych firmach.) 6)Słabe szkolenia ,ale wymagania.... 7)Rotacja będzie większa zwłaszcza wśród pracowników co coś potrafią,bo ci szybciej znajdą pracę przez to gorzej będzie się pracowało tym co mają małe dśswiadczenie nie będzie miał cię kto porządnie przeszkolić . 8) O pasek od wypłaty będziesz sie specjalnie prosił,jest nieczytelny brak tu przejrzystości. Zobaczymy czy będą jakieś podwyżki w tym roku w Curtis ja jak inni zaczne rozglądać się za innymi ofertami od marca do max połowy roku jak nie będzie podwyżek to pożegnam sie z firmą.

Tak8Nie
Jaro
@Karol

Nie rozumiem, między wasza stawka a minimalna jest różnica dość ogromną, a straszenie że się zwolnie jak nie dostanę podwyżki to zostaw na bajkę dla swoich dzieci, bo tak mówi każdy pracownik produkcyjny polskiego pochodzenia.. I lata mijają a ludzie siedzą bo mają tak wysokie mniemanie o sobie ze będą siedzieć i narzekać taka mentalność. Ta firma wogole nie dbała i nie dba o pracownika produkcyjnego... Dziwię się że ludzie w tym bagnie siedzą ale jak ktoś uważa się za osobę która w tej firmie umie wszystko i jest najmadrzejsza to gdzie ona pójdzie do pracy?? Dobra robota dla singli, dziwię się że osoby które mają dzieci wola spędzać czas w tej pracy.... A do firmy farmaceutycznej nie porownujcie chc bo to dwa światy....

TakNie3
@Jaro

Minimalna mnie nie obchodzi nie tak powinno się na to patrzeć, równie dobrze można Lewandowskiemu powiedzieć że 100 tyś zł powinno mu wystarczyć bo to dużo wiecej niż minimalna. Lewandowski zapewne nie jest głupi nie będzie patrzył na minimalną,zarobki w biedronce ,tylko na gaże najlepszych piłkarzy. Kasjer z Biedry będzie patrzeć na lidla i inne markety pod względem zarobków. Dlatego powinniśmy patrzeć na zarobki w GSK i wielu innych firmach farmaceutycznych,dodatkowo ktoś kto pracował w farmacji ma wiele innych możliwości tu nie pracują głupi ludzie. Narzekanie owszem więcej narzeka niż odejdzie ,ale do czasu ,teraz nie ma już takiego bezrobocia jak kiedyś i ludzie to widzą o czym świadczy brak chętnych do pracy ,rotacja i to,że nawet ukraincy mają w poważaniu tę robotę ( Co mnie akurat trochę dziwi ) A robi się coraz gorzej,coraz bardziej napastliwe kierownictwo ,większe wymagania ,praca za kilku ,warunki pracy odbijające się na zdrowiu pracowników i bez końca by wymieniać jak na razie trzymają jeszcze dobre znajomości dlatego ludzie zaczna uciekać małymi grupkami może nie od razu ,ale w sposób ciagły.

Sindbad
@Karol

Dlaczego porownujesz firmę chc do firmy farmaceutycznej... Skoro w chc produkuje się głównie żywność.... Bo suplementy to nic innego jak żywność. A co to za problem liczyć opakowania jednostkowe i wkładać w zbiorcze do tego nie potrzeba wyższego wykształcenia. Ustawienie maszyny liczącej, rozlewajacej po kilku latach pracy przecież nie wymaga większego wysiłku. To są tak proste rzeczy że każdy ogarnie a operatorzy uważają się za bóstwa.

Tak2Nie4
@Sindbad

Z tego co wiem to GIF nie kontroluje warzywniaków a Farmacje. Poza tym wystarczy wejść na stronę Curtisa. Do liczenia opakowań nie trzeba wyższego wykształcenia oczywiście tylko,że w GSK jest wyższy stopień automatyzacji i praca pod tym wzgledem lżejsza w CHC wszystkiego brakuje o wszystko trzeba się prosić niektóry drobny sprzęt to z Chin chyba sprowadzają tyle to trwa. Wyższe wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy skoro wiekszość to ukraińcy pewnie nikt o to nawet nie pyta ,poza tym człowiek po podstawówce też chce zarobić i pójdzie tam gdzie lepiej płacą . Co do ustawienia maszyny najpierw trzeba być trochę w tej firmie by nabyć doświadczenia niestety często ci operatorzy blokują dostęp do informacji ,szkolą nieumiejętnie ,nie zalerzy im może zawiść ,może brak wiedzy,poza tym przeszkolisz pracownika a ten odejdzie po kilku miesiacach ,cały system jest zły i tyle,dlatego tyle osób chce odejść ,zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie .

Michał
Użytkownicy czekają na odpowiedź 296 dni.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć elektryk-mechanik - utrzymania ruchu z doświadczeniem 10 letnim, wie ktoś? warto aplikować?

TakNie2

Czy dyżury międzyświąteczne w Curtis Healthcare obstawiają najmłodszymi stażem?

odpowiedż
@Pytanie

Nie zauważyłem,ale życia rodzinnego tu się nie ma ,poza tym trudno mówić o jakimkolwiek stażu przy takiej rotacji.

Jack

Z tej firmy nikt się nie zwolni, ci co chcieli dawno już poszli a reszta zostanie i będzie uchodzić za mega speców od roboty... W tej pracy to umiejętności posiadają osoby pracujące na nawazalni, mieszalnikowi i kapsulkujacy. Najbardziej o podwyżki rzuca się dział preinspekcji, który nawet sobie małej kartoniarki nie umie przezbroić ale jak operatora zrobi słodkie oczka do mistrza to dostanie podwyżkę za brak umiejętności...

Tak2Nie4

Tak11Nie
Aleksandra
@Ciapek

Jak ktoś jest nuenauczony pracy to odchodzi , dzisiejsze pokolenie roczników późnych lat 90 i 2000 ma dwie lewe do wszystkiego, wychowani w dobie komputerów i mających zero obowiązków. Idąc do pracy uważają że wszystko im się należy za nic . Dużo pracowników jakoś potrafi pracować w tej firmie latami , pracowali kiedy otrzymywali po 2000 brutto i pracują teraz otrzymując po 4000 brutto , w ostatnich latach było dużo znaczących podwyżek dla nas operatorów . Odchodzą ci którym nie chce się pracować bo tak się wychowali ze im się należy wszystko za nic . Pokaz firmę w której pracownik produkcji na start dostanie więcej jak 4000 brutto ? Najlepiej skończyć gimnazjum i oczekiwać 5 tys na rękę he he ta dzisiejsza młodzież he he poprzewracalo się w pewnej części ciała ...

Tak1Nie5
Mlody.Pracownik
@Aleksandra

Czlowieku 4000 brutto? Uważasz to za dużo.Poszedlem do innej firmy i dostałem 4600 brutto + premia 350 zł netto na start.Nie wiem jak Wy na rozmowach gadacie.Chcecie mało to pracujcie za mało...

@Aleksandra

@Aleksandra ja nie jestem z tego rocznika kochana. I nie jestem wychowany w dobie internetu i innych gowien. O dziwo! Mam tez wyksztalcenie wyższe od gimnazjum czy tez zawodowki. Mam swoje wartosci i cele zyciowe, do ktorych darze. Niestety w tej firmie nie ma tak na prawde mozliwosci rozwoju... o moznosci wyrazania swojego zdania nie wspomne, poniewaz cokolwiek im powiesz, to i tak oni wszyscy maja racje. Traktuja pracownikow, jak smieci. Takie moje odczucia.

Ooo00000ooooo
@Mlody.Pracownik

Gdzie tak płacą?

mieszadelko
@Mlody.Pracownik

Nowi tutaj też tyle dostają , wystarczy na rozmowie po opowiadać czego to się nie robiło i pyk odpowiednia stawka ustalona często na poziomie wyższym od starych pracowników .

WazneZeZarzadMaKasePracaMaIsc
@Aleksandra

Gdzie mam podać te firmy, które płacą więcej niż 4000 brutto na start? Można wymieniać i wymieniać..Poszedłem do innej firmy 3800 netto na start,mówię o przyjściu do pracy jako nowy pracownik na produkcje.W mojej nowej pracy jest SZACUNEK,KULTURA.Kierownik podchodzi i z każdym się wita siemano z dużą kulturą,jest rodzinna amtosfera a nie stypa.Byłem na rozmowie ostatnio proponowali jeszcze więcej,ale mam dobrą atmosfere.A nie chorych ludzi w pracy.Jak się cenisz,to za tyle pracujesz.Nie warte tych pieniędzy jest ta praca,mimo ,że wynegocjowałem więcej niż Twoje 4000 brutto w Curtisie (5400 brutto dostałem na start) .Pomoc to nie znane słowo w tej firmie.Dziwnym przypadkiem ogłoszenia wiszą ,i ludzie przychodzą na 2-3 dni? Przypadek? (usunięte przez administratora) w weekendy na 18-6 to naprawdę pogratulować.

Niepoinformowany

Proszę podzielić się wiedzą w zakresie naboru na stanowisko Głównej Księgowej? Czy temat już nieaktualny?

ZmienSwojeZycie

W pracy są ładne kobiety mówię o biurze.Zadbane ,eleganckie .Szkoda ,ze na produkcji takich nie ma :)

:-)
@ZmienSwojeZycie

Dodałbym jeszcze bardzo wysoki poziom kompetencji, profesjonalizmu i obiektywizmu :-) :-) :-)

Tak3Nie1
facet
@:-)

Kobiety są zawsze ładne... tylko czasami wina brak...

Marcin

Najgorsza firma, w jakiej pracowałem. Po 3 miesiącach mojej obecności w tej firmie, zwolniło się 14 osób, później przestałem liczyć... Typowe Januszowo - lepiej zwolnić (lub dać się zwolnić) dobrego pracownika, z długim stażem pracy, niż dać mu podwyżkę i zainwestować w jego rozwój. Oszczędności widać na każdym kroku. Na produkcji więcej Ukraińców niż Polaków, szkolenia bardzo słabe. Firma szczyci się innowacyjnością, z czego śmieją się wszyscy pracownicy. Atmosfera jest nieciekawa - nagłe, kilkuosobowe spotkania za zamkniętymi drzwiami, zwolnienia pracowników z dnia na dzień, szepty... Pozytywne opinie piszą tylko osoby z zarządu. Odradzam tę firmę każdemu, ostateczna ostateczność.

Tak16Nie
nick

co tam się dzieje, że szukali zastępcy głównego księgowego a teraz już głównego szukają? co finansowi wieją z pokładu?

:-)
@nick

Proste kryteria : 1. Płeć - kobieta, 2. Wiek - max. 35 lat 3. Wzrost - 175 cm Właściciel by się nie załapał :-) brak kompetencji :-)

Tak5Nie
Nick
@:-)

To poprzednia Główna Księgowa została zwolniona bo skończyła 36 lat? :) A tak serio to znasz powód jej odejścia? I jak się pracuje w administracji?

noone
@nick

Wyjaśnienie: zarząd dwuosobowy inkasuje ponad 900 tys. rocznie ( wg danych uzupełniających w sprawozdaniu), a GK ok. 4-5 tys. netto miesięcznie. A do tego jeszcze Winien - Ma, split payment, itd

Martyna.
@noone

4-5 tys netto księgowy główny? Tylko na produkcji pracownik zarobki.Księgowy w takiej firmie.Sztywnej atmosferze w biurze min 10k netto na umowie o pracę.Volvo musi się utrzymać w zarządzie nowe

Główna Księgowa
@Martyna.

Martyna, jak rozumiem GK w Curtis może liczyć na ok. 10 tys. zł. netto wynagrodzenia oraz służbowe Volvo ? Jeżeli decydenci ( Zarząd ) chcą pozyskać finansistę - fachowca z pewnym doświadczeniem zawodowym, który jest gotów się związać zawodowo na dłużej to takie wynagrodzenie może motywować. Auto było by miłym dodatkiem. Ale co oznacza określenie sztywna atmosfera ?

Lama

Jakie zarobki na operatora??

Operatorka
@Lama

Wysokie starzy operatorzy nie maja tyle co nowi z ulicy .

Jerzy
@Operatorka

To chyba oczywiste, że doświadczeni pracownicy zarabiają więcej od nowych. Może mógłbyś napisać jakie kompetencje należy mieć, żeby móc starać się o zatrudnienie. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/curtis-health-caps-sp-z-o-o,18703 jest kilka ogłoszeń rekrutacyjnych w tym oferta na stanowisko operator maszyn produkcyjnych. Z tego co piszesz jesteś doświadczonym pracownikiem więc przybliż jak wygląda rekrutacja?

Uciekac
@Jerzy

Jak ja byłem miałem 5000 brutto na umowie.Do tego nocka dodatek plus dzień liczony extra.Mniej niż 4k netto wypłaty nie miałem.Ludzie co pracują kilka lat mają mniej tak mówili.I lider mówił żeby kartkę chować i się nie chwalić.Policzylem i po 3 miesiącach się zwolniłem.Raz system,dwa kasa nie za ten system.2800 umowa netto,reszta premia.Za pracę w weekendy po 12h pracować i to taka odpowiedzialna żeby mieć 4tys? Gdzie weekend licz 100% normalnie to policzcie sobie czy dobrze zarabiacie.12 h to nie 8h.Po kilku latach odczujecie to.

Tak9Nie2
Pantofelek
@Lama

Zależy od stanowiska,ale ok 3500-4100 brutto,teraz 2,5 % podwyżki gdy w GSK masz 4-5% przykładowo więc nie warto za 12 godzinny system pracy piątek świątek i niedziele,czepialstwo za wszystko,praca z Ukraincami (tak tylko dla wiedzy podaje pokazuje to nacisk na płace w dół ) Brakuje ludzi czasami robisz za 3,a i tak premii możesz nie dostać,najgorsze jest że jakkolwiek byś się nie starał to gdy ktoś inny coś schrzani to i tak cała zmiana nie dostanie premii za dany miesiąc . Wymagania by dostać premię rosną cały czas obawiam się,że niedługo premii nie będziemy dostawali w ogóle , ja już rozglądam się za inną robotą (zrezygnuję jak już premii nie będę dostawać najdalej na początku przyszłego roku-nie chcę zmieniać pracy przed Świętami ) Wiem,że nad zmianą pracy myśli jeszcze sporo osób,a tylko na mojej zmianie.

Tak3Nie
Przemysław
@Uciekac

Czy oprócz negatywnych aspektów pracy w Curtis Healthcare odnotowałeś jakieś pozytywy? Może jest coś, z czego byłeś zadowolony? Chętnie poznam Twoją opinię.

Mona
@Przemysław

Tak, kiedyś była fajna atmosfera, tworzyli ja ludzie którzy dawno się zwolnili.

@Pantofelek

Szkolenia na żenująco niskim poziomie nigdy tak słabych nie miałem,do tego wymagania,brak przejrzystych zasad. Szkolą cię osoby o niskim morale którzy uważają że powinni więcej zarabiać od ciebie stąd zawiść . Przepychany jesteś pomiędzy wieloma działami nawet jak nie jesteś na tym stanowisku zatrudniony, premii możesz nie dostać przez innych pracowników za ich błędy ,wymagania coraz wyższe pomimo słabych szkoleń. Brak stabilności mało pracowników o stażu powyżej 2 lat.

@Mona

Teraz z nowym rokiem trochę osób również odejdzie,część osób które pracują od niedawna zamierza pracować tam gdzie lepiej płacą zatrudniają od razu na stałe . Zauważcie jedną rzecz czy warto pracować w firmie która cały czas od wielu miesięcy daje ogłoszenia pracy na te same stanowiska czy to nie świadczy o dużej rotacji niby w firmie która powinna dobrze płacić ? Bo pracownicy po kilku miesiącach już odchodzą.

Uciekac
@Przemysław

Brak szkolenia,brak przestrzegania zasad BHP.Chodzenie w normalnym obuwiu zabranym z domu bez ochrony. Faworyzowanie rodziny,pracuje na produkcji żona lidera .Jakie to dziwne ,że nie mam jej cały czas,chodzi na przerwy,gada"coś robi niby". W normalnych firmach ściąganie windą nie wchodzi w grę bez zabezpieczenia,a tutaj takie rzeczy robisz ,że głowa mała.Jeśli chcesz być mieć grupę niepełnosprawności to wal śmiał to firmy.O wypadek bardzo łatwo,szczególnie gdy firma nie przestrzega zasad BHP.Nie ma to jak 1 osoba która obsługuje kapsulkarke sama.A gosc od 5s to chyba na nie jest normalny,ale pasuje idealnie do takiej dziwnej firmy.Czepiac sie o byle co,przeciez plan nie jest wazny tylko glupoty.

HoopJestDziwny
@Jerzy

Operator nowy który przychodzi ma większą kasę niż osoba która pracuję np 3 lata.Rozumiesz? Powinni wyrównać wszystkim,firma bogata tylko robią głupie zagrywki.Z jednej strony ile wynegocjusz tyle masz,ale dodatek stażowy no co kolwiek.Praca w takich godzinach jest wykańczająca.Kobieta znajdzie se innego jak Ciebie nie ma w chalupie i non stop padasz na r.yj.Chodzisz ubrany jakbys odwiedzał ludzi co mają Wszy i HIV jednocześnie na dodatek preparat który ma wyciągać powietrze nie działa.Łamanie zasad BHP obowie,głowica i inne

Book keeper

Witam wszystkich, widzę,że Curtis szuka Głównej księgowej. Czy ktoś ma wiedzę i napisze coś więcej? Dlaczego jest nabór? Czy dotychczasowa księgowa odchodzi, może emerytura albo awansowała? Jaka atmosfera w administracji? Proszę o info, bo przecież sama firma OK. Nowa inwestycja, dokonała lokalizacja, wokół porządek no i sama branża perspektywiczna i dochodowa.

giga

firma dno i 10 metrów mułu. na produkcji wyzysk, tak jak piszą niektórzy (system pracy, zarobki, niekompetencja, itp.). patologia i (usunięte przez administratora) na "górze". jednym z przykładów jest KJ - młode gówniarze w większości bo starszych doświadczonych i na poziomie firma nie zatrudni a dlaczego, dlatego że człowiek z doświadczeniem i na poziomie się ceni, a tutaj lepiej młodych zatrudnić bez doświadczenia i w dodatku z niskim poziomem za g...ne pieniądze. KJ też patologia - ludzie z awansu z produkcji, szczególnie brylowała "szufla" prostaczka i młoda gówniara co się uważała za wielką panią o niskim poziomie, nie wiem czy jeszcze pracuje. Gówniarstwo chodziło na przerwy kiedy chciało nie wspominając o śniadankach na dzień dobry które trwały czasem do 1h i nikomu to nie przeszkadzało ale produkcyjnych to o każdą minutę j...ć można było. krótko mówiąc nie polecam firmy - typowe "korpo" z wywłokami ludzkimi bez człowieczeństwa.

Magdalena
@giga

Mocne słowa, kilka epitetów mogłeś pominąć. Jednak dopytam Cię o pewną kwestię. Jaki system czasu pracy obowiązuje w Curtis Healthcare?

giga
@Magdalena

od ludzi którzy pracowali na produkcji wiem że obowiązywał system 12h. inne działy po 8h. jak jest teraz nie wiem. informację uzyskałem w połowie 2018 roku

Ssss

Cały czas po 12 h

@Magdalena

12 godzin w piątek świątek i niedziele. Tylko 2 przerwy 20 minutowe .

Zostaw merytoryczną opinię o Curtis Healthcare - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Curtis Healthcare