Opinie o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska o rekrutacji.

Branże: Kancelarie prawne i doradcy prawni
Kancelarie prawne i doradcy prawni Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska w Wrocław

Op

Nie jest aż tak źle jak niektórzy piszą, ale dobrze też nie jest. Nie widziałam żeby kierownictwo upominało, że siedzi się za długo na przerwie a prawie każdy siedzi dłużej. Zabieranie tych 6 minut jest trochę dziwne, lepszym rozwiązaniem było by liczenie czasu pracy od momentu zalogowania na komputerze a nie wejścia do działu. Mam wrażenie, że jest to jedyna firma, która ma system do liczenia czasu wykonania każdego zadania. Zamiast podwyżek i chęci zatrzymania pracowników jak najdłużej, wolą zatrudniać wciąż nowe osoby i tracić czas na ich naukę, a wiele osób rezygnuje dość szybko. O podwyżkę zawsze trzeba upominać się samemu, wiąże się to najczęściej z nowymi zadaniami, które nie jest dość łatwo dostać, bo wszystkie są obsadzone przez pracowników, którzy pracują tam najdłużej albo przez osoby, które umieją się dobrze podlizac a na boku najbardziej obgadują kierownictwo. Jeśli ktoś ma daleko to szkoda tracić czas na dojazd. Dla niektórych jest to pierwsza tego typu praca i nawet nie wiedzą jak jest w innych firmach. Niektóre osoby chyba zostaną już tam na zawsze. Dobra praca na jakiś czas, żeby zdobyć doświadczenie w pracy biurowej. Ludzie ogólnie mili i pomocni oprócz niektórych kierowników ;)

Prochu 1991

Witam, Jaka panuje tu atmosfera w dziale IT? (np. Młodszy analityk danych)? Dziękuję z góry za info!

Hadam sahan
@Prochu 1991

Taka jak w pozostałych działach tudzież departamentach ! Lipna !

WielkiWyprz
@Prochu 1991

A na czym Tobie zależy? Na co byś liczył pracując w dziale analiz danych?

@Hadam sahan

Dlaczego według Ciebie panuje nieciekawa atmosfera w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska? Wiesz może, jakie czynniki wpływają na to, iż właśnie w taki sposób wygląda atmosfera panująca w tym miejscu? Myślisz, że są jakieś szanse, aby uległo to poprawie? Zachęcam do odpowiedzi.

Tabaliki
@Adam

Jakie czynniki wpływają na złą atmosferę? Odpowiedź brzmi : ludzie tam pracujący. Niech zmienią swoje zachowanie i zaczną się wzajemnie szanować .

Danuta
@Tabaliki

Nie w każdym przypadku tylko od pracowników zależy atmosfera w danym miejscu pracy. Byłoby zatem dobrze, jakbyś następnym razem postarał się nie generalizować tu pewnych rzeczy. Ale w jednym można przyznać Ci rację - trzeba się wzajemnie szanować. Wyczytałam, że w Kancelarii Prawnej H.T.P. Puniewska rekrutacja - w zależności od rodzaju stanowiska - może obejmować rozmowę kwalifikacyjną, próbki pracy, zlecone zadania, test z wiedzy merytorycznej albo też assessment center. Może wiesz, od czego konkretnie zależy dobór formy rekrutacji?

Ogłoszenie non stop te same są ponawiane. Po wysłaniu CV brak odzewu choć posiadam doświadczenie oraz spełniam wymogi. Nie rozumiem po co na stanowiska szeregowe robią aż takie selekcje, zamiast dać pracę komuś kto naprawdę chce pracować.

@Gość

Próbowałeś może dowiadywać się bezpośrednio od kancelarii, dlaczego nie otrzymałeś odpowiedzi na wysłane CV? Zastanawia mnie w ogóle, dlaczego akurat w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska chciałbyś pracować? Słyszałeś przychylne opinie o tym miejscu pracy, czy może jest zupełnie inny powód tego, że akurat praca w tej kancelarii wydaje się interesująca? Odpowiedz, proszę.

@Adam

Dlaczego akurat chcę tam pracować?! A co to za niegrzecznepytanie?! Widać jesteś bardzo wścibski a to nie popłaca ! A dlaczego akurat ty jesteś administratorem akurat na temat opinii HTP Puniewskiej Waszczyńskiej ?

@Adam

I jeszcze jedno ! Porządna, kulturalna firma , która posiada odrobinę kultury i szacunku do potencjalnego kandydata powinna wiedzieć jak ma się zachować i po otrzymaniu CV powinna sama dać znać dlaczego i z jakich względów nie jest zainteresowana kandydaturą . Choć wymogi spełniam CV jest ignorowane więc mogę się domyślać z jaką firmą mam do czynienia ! Nie jestem zainteresowany pracą u nich, po tym jak się zachowują czyli brak feedbacku świadczy o nich samych ! ŻEGNAM!

tomaszsrodon

Jestem dłużnikiem, a w moim przypadku Kancelaria występowała jako pełnomocnik wierzyciela. Kiedy komornik w zbójecki sposób, bo niezgodnie z brzmieniem art. 831 par. 1 pkt. 5 kpc zabrał mi z konta moje zadośćuczynienie pieniężne za skutki wypadku drogowego (świadczenie osobowe). Po moich prośbach Kancelaria przysłużyła się do faktu zwrotu ww. zadośćuczynienia od wierzyciela na moją rzecz. Na tak honorowe zachowanie niewielu stać. Dziękuję Moje sugestie dla Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska: Zdrowych, pogodnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia

Referent

Rozmowa jak i cała rekrutacja bardzo profesjonalna. Trwała około 40 minut ale była przyjemna, jedna z lepszych na jakich byłam. Następnie kilkudniowe szkolenie, na którym uczysz się jak korzystać z programu do ewidencji. Po szkoleniu test, który nie należy do trudnych - są pytania dotyczące typowej wiedzy w zakresie windykacji, działalności firmy (na te dwa były przygotowywane materiały z których wystarczy się nauczyć) oraz programu. Jeśli uważasz na szkoleniu bez przeszkód zdasz.

Pytania standardowe jak na każdej rozmowie, dlaczego właśnie ta firma, czego się spodziewasz/oczekujesz, co wniesiesz do firmy, czasami można też wybrać dział.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Na chwilę obecną Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska poszukuje pracowników na kilka wolnych stanowisk. Wśród poszukiwanych pracowników firma poszukuje pracownika biurowego https://www.kancelariahtp.com/kariera/oferty-pracy. Ktoś z Was rozważa może aplikowanie na któreś z powyższych stanowisk? Może jesteście już po wstępnych rozmowach i możecie podzielić się, jak one wyglądały? Zachęcam do dyskusji.

Nie polecam aplikowania do Kancelarii Prawnej H. T. P. Puniewska. Byłam kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę ale chyba poszło coś nie tak. Po dwóch dniach zadzwoniła do mnie Pani z HR i niegrzecznie poinformowała, że nie dostanę tej pracy. Miała do mnie pretensje, że się stresowałam bo nie powodują sytuacji po których można się stresować. Powiedziała również, że nawet nie ma możliwości przeniesienia mnie na niższe stanowisko bo tak źle napisałam egzamin. Rozmowa kwalifikacyjna polega na wybraniu najlepszego kandydata, a nie na obrażaniu pozostałych. Jeżeli kogoś uraziłam lub źle się wyraziłam to bardzo przepraszam. Nie polecam aplikowania do tej kancelarii szczególnie osobom młodym i wrażliwym, które dopiero zdobywają karierę zawodową, bo po takich sytuacjach można mieć uraz.

Praca w archiwum to jak praca na produkcji, liczenie efektywności, ile powinno się zrobić a ile się nie zrobiło. Kierownictwo powinno przyjrzeć się "opiekunom adaptacyjnym", ponieważ kilku z nich w niczym nie pomaga, a tylko miesza z błotem i pozwala sobie na odzywki, których nigdy nie powinni się dopuścić. Za te pieniądze NIE WARTO. Moje sugestie dla Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska: Skupić się ma opiekunach

Możesz napisać, jak wyglądają warunki zatrudnienia pracowników archiwum w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska? Ciekawi mnie, czy, aby móc ubiegać się o pracę na tym stanowisku należy mieć również wykształcenie prawnicze, bądź być w trakcie studiów? Chętnie dowiem się, jak to wygląda.

Kamil

hej a jak wygląda dział prawny? jestem zaproszony na stanowisko radcy prawnego, w ogłoszeniu nie ma info o formie zatrudnienia, ale prowadzę dzg od roku, zastanawia mnie czy ktoś jest w stanie opisac atmosferę w zespole i zakres obowiązków oraz może zarobki

Pozd

@IZA czy w firmie, której pracujesz, są możliwości awansu na wyższe stanowiska, czy wszyscy podbijają tylko na forum? Ile podwyżki dostałaś w ostatnich 2 latach? Pracujesz dla goworka czy dla firmy działającej na jego zlecenie, odpowiedź proszę. Pytam bo Twoja praca moderatora i szczera troska o moją firmę oraz moje koleżanki i kolegów (obecnych i przyszłych) budzi podziw i naprawdę widać w tym prawdziwe poczucie misji;) A może jednak chcesz zmienić pracę, napisz - możesz mi dać znać, dzięki temu w ramach programu polecania pracowników zgarnę dla siebie dodatkowy bonus, oczywiście o ile zechcą Cię zatrudnić w HTP, a to już zależy tylko od Ciebie bo na to wpływu nie mam. Skoro tak szczerze zatroskani sobie piszemy uchyl rąbka tajemnicy, czy na profilu goworka Twojej firmy też jest moderator? Zdradzisz nazwę firmy?

Iza

@Hdhakdi,@Pozd, fajnie, że podzieliliście się swoimi opiniami na temat pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska, ponieważ daje nam to zupełnie odmienne opinie od tych, które pojawiały się w ostatnim czasie. Ciekawi mnie, czy w działach, w których pracujecie, są możliwości awansu na wyższe stanowiska? @Hdhakdi, napisałaś, że w ciągu dwóch lat otrzymałaś podwyżkę, czy Twoje stanowisko pracy również uległo zmianie?

Pozd

Te komentarze o pensji minimalnej to jakiś fake albo bardzo stare wspomnienia. Pracuje w firmie ponad rok i biorąc to doświadczyłam w poprzednich firmach to w HTP jest przyzwoicie. Co do 6 min to nie jest tak że masz pracować 6 minut więcej tylko rejestrator bierze poprawkę na samo przebywanie w budynku i liczy wykonywanie pracy (czas pracy to 8 godzin) i jest to jasno przedstawiane na rozmowie podobnie jak charakter pracy. Zarobki zależą od działu, stażu, doświadczenia raczej nie ma stałych widelek. Kwestie zarządzania: nigdy nie zaobserwowałam aby mnie bądź ludzi z którymi pracuje spotkała jakaś przykrość, tak trzeba zapisywać wykonywane zadania w programie i efekty pracy omawia się z kierownikiem/kierowniczką ale są to rozmowy na poziomie. No i oczywiście też chcę zarabiać więcej jak każdy :)

Hdhakdi

Bardzo mi przykro, że tak jest w(usunięte przez administratora) Ja pracuję w innym dziale i szczerze mam zupełnie inne zdanie od wszystkich poprzednich. Fakt praca trwa 8h i 6' ale... umowa o pracę, elastyczne godziny, kierownicy, którzy faktycznie są otwarci i współpracujący, a zarobki hmm nienajgorsze (usunięte przez administratora). Ja w ciągu dwóch lat dostałam (usunięte przez administratora) podwyżki więc nie jest źle. Jak jesteś dobry i Ci zależy to jest ok. Nie wierzę w kontroling o którym piszą moi poprzednicy, przynajmniej nie ma tego w moim dziale. Poza tym mam bardzo zgranych ludzi i szczerze polecam :)

Iza

@PRACOWNICA BYŁA, aby móc aplikować do pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska trzeba mieć wiedzę prawniczą oraz odpowiednie wykształcenie, aby móc tam pracować? Czy wystarczy sam status studenta niekoniecznie w kierunku prawniczym? @dawny, dziękuję za Twoje szczegółowe przedstawienie tego, jak wyglądają warunki pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska. Ciekawi mnie, czy firma organizuje cykliczne spotkania integracyjne lub jakieś wyjścia, aby poprawić atmosferę wśród zatrudnionych pracowników?

dawny

faktycznie to co piszą przedmówcy jest prawdą - magiczne 8 godzin i 6 minut. Z tych 6 minut jesteśmy codziennie okradani - rocznie to 3 dni pracy, więc ktoś to sprytnie wymyślił. Z innych nieprzyjemności to faktycznie kontrola czasu pracy - poprzez program w komputerze który liczy Ci czas na dane zadanie, albo po prostu Twoje wpisy do raportu pracy co się robiło i ile czasu. Czasami wymyślanie lub przypominanie się co w danej minucie się robiło, zajmowało więcej czasu niż praca nad daną czynnością co jest odwrotnym skutkiem zamierzonego efektu. Przerost kadry kierowniczej - w każdym dziale jest kierownik i zastępca - nie jest to dobre rozwiązanie gdyż - osoby te nudzą się aż tak bardzo że szukają tylko możliwości żeby przeciętnemu pracownikowi wytknąć jego błędy, braki i zaniedbania. Rozliczyć z każdej minuty pracy. 20 minut na śniadaniu to już zbrodnia. Żeby chociaż kierownicy zachowywali pozory własnej pracy, ale nic z tych rzeczy - gołym okiem widać te godzinne ploteczki z nudów i braku pracy dla kadry. Zdarzały się nawet 2 godzinne takie pogaduszki, np. w drodze na śniadanie ze śniadania. Utrzymywanie tak przerośniętej kadry kierowniczej jest szalenie nieekonomiczne, płacić komuś za brak pracy i jednoczesny ucisk pozostałej reszty. Odnosząc się do możliwości awansu, istnieją cztery stanowiska w tej kancelarii po okresie próbnym jesteś referentem, potem możesz zostać starszym referentem, następnie specjalistą i na końcu starszym specjalistą. Zmiany w stanowiskach nie idą w parze ze wzrostem wynagrodzenia, raczej tu jest zasada że za staż pracy należy Ci się większe stanowisko, ale po podwyżki trzeba chodzić samemu. Dostaje się wtedy listę rzeczy które trzeba zrobić żeby otrzymać podwyżkę za kilka miesięcy. Najskuteczniejszą metodą dostania podwyżki jest oczywiście zwolnienie się z pracy, wtedy magicznie dostaje się obiecaną podwyżkę. Choć osiągnięcie 2 ki z przodu jest raczej już ostateczną formą zarobków w tej firmie. Po trafieniu do danego działu raczej zostaje się w nim już do końca kariery w tej kancelarii, zwłaszcza jak jesteś dobrym pracownikiem to nie puszczą Cię dalej. Czy istnieje możliwość przejścia z jednego działu do drugiego. Tak to opcja dla działów archiwum i korespondencji. W rekrutacji wewnętrznej można trafić do działów wyliczeń, pozwów czy wniosków egzekucyjnych. Co dla niektórych jest spełnieniem marzeń. W końcu nie muszą adresować korespondencji lub wkładać pisma do segregatorów. Ale nie popadajmy w entuzjazm praca w tych działach przypomina pracę na produkcji, jest norma do wyrobienia i trzeba lecieć z koksem. Ten bardzo niesprawiedliwy podział na nierobiących za wiele kierowników i pozostałych pracowników, którzy pracują bardzo ciężko wywołuje swoistą agresję do kady zarządzającej. Hipokryzją jest kiedy kierownik który spędził 2 godziny na śmieszkach ze swoim ziomkiem, mówi Ci że za dużo czasu spędziłeś na śniadaniu , albo na rozmowie telefonicznej itd. Czy jest możliwość awansu na kierownika lub dyrektora. Raczej bardzo ograniczona, stanowiska dyrektorów są obsadzone od początku istnienia kancelarii i te osoby już wybrały że spędzą tam resztę życia. Na stanowiskach kierowniczych raczej też te same osoby. To jedyna kadra w której nie ma rotacji jak w przypadku innych pracowników. Zwykle gdy jest wakat na stanowisku kierowniczym to nie dostaje go najlepszy pracownik danego działu - bo szkoda tracić dobrego pracownika i dać mu możliwość awansu, co także wywołuje odwrotny skutek, że taka osoba prędzej czy później się zwolni z braku perspektyw. Rotacja jest duża nie ma co się przyzwyczajać do współpracowników. Jak ktoś przetrwa to sito to zostaje na dłużej, ale tutaj nadzieja umiera, mimo że praca dla ludzi którzy nie lubią kontaktów z klientem zewnętrznym świetna to jednak zabiera z Ciebie życie z każdym rokiem, coraz większa depresja. Umowy o pracę są to fakt, ale tylko dlatego że wymagał to główny klient kancelarii, wcześniej były to luźne zlecenia i rotacja była jeszcze większa. Niepotrzebne próby wprowadzania usprawnień dla miękkiego HR, które nie prowadzą do niczego poza zwiększeniem kontroli nad pracownikiem i jego manipulacją. Wszyscy wiedzą, że najlepszym bodźcem do pracy są pieniądze a tutaj zarobki zatrzymały się na poziomie sprzed 10 lat. Pozdrawiam

PRACOWNICA BYŁA

Nie polecam. Atmosfera fatalna. Jak jesteś nowym pracownikiem to w ogóle siedz cicho i sie nie odzywaj. Kontrola i praca 8 godzin i 6 min codziennie. Kontroluja ci wszystko co do sekundy.Nawet ie czasu (usunięte przez administratora)m - a jak za długo to oczywiscie jestes na dywaniku u kierownika. (usunięte przez administratora). Nie róbcie sobie tego bo będziecie żałować

Iza

@romek, czy przez okres pracy, który pracowałeś w firmie Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska nabyłeś wiedzę i umiejętności, które przydały Ci się w dalszej karierze zawodowej? Poza aspektami pracy, które przedstawiłeś, zauważyłeś może jakieś pozytywne kwestie? Zachęcam do dalszej dyskusji na ten temat.

romek

Nie pracuje tam i żałuje że w ogóle sprobowałem. Byłem tylko przez okres próbny 3 miesiące ale po tym okresie mam uraz do pracy w takiego rodzaju firmie. Po pierwsze całkowita kontrola, każda minuta przy komputerze, każde wyjście, każde wejscie. Odliczenie po 3 minuty za wejście i wyjście z pracy. Serio? Każdy pomyśli że to mało a tak naprawdę 6 minut każdego dnia to po miesiącu mamy 2 godziny które musisz siedzieć dłużej chociaz wszedłeś do pracy i byłeś przy biurku w minutę. Na przerwę wszyscy idą co do minuty i praktycznie co do minuty wracają bo przecież wszystko jest liczone. Obiecana podwyżka po okresie próbnym? Ja usłyszałem że może w najbliższej przyszłości haha. Po rozmowie z niektórymi w pracy wyszło że ja na próbnym zarabiam tyle co niektórzy tam od 3 lat. Może to dlatego magicznie te osoby dostały podwyżkę a ja usłyszałem ze w najbliższej przyszłości ;D Trenują Cię tak że jak wydaje Ci się ze dobrze Ci idzie i Twój opiekun Cie chwali to nagle na spotkaniu z kierownikiem okazuje się ze idzie Ci fatalnie a Twój opiekun to potwierdza chociaz pare dni wcześniej mówi Ci zupełnie coś innego. Można dostać rozdwojenia jaźni. Wynagrodzenie? Bez komentarza. Możliwość awansu? Tak z młodszego referenta na starszego i tyle z tego co widziałem. Ludzie nie byli tacy źli ale jak widac moja obiecana podwyżka nagle powedrowała do tej osoby z którą rozmawiałem o tym że zarabiam tyle co on chociaz jest tutaj 3 lata także kablowanie na porządku dziennym. NIE POLECAM DO TERAZ JAK WIDZE ICH BUDYNEK TO MAM CIARKI

Iza

@:), Twoja wypowiedź dotyczy konkretnie, którego działu pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska? Jak ocenisz możliwości rozwoju zawodowego w tym miejscu pracy? Czy szefostwo wprowadza odpowiednio pracowników w obowiązki, które mają wykonywać? Zachęcam do dalszej aktywności.

Non stop te same ogłoszenia, a to o czymś świadczy.

Jak tak czytam wpisy ‚Izy’, to mam wrażenie ze jest to któraś z pracownic HR w Kancelarii :) pytania wydaja sie być napisane bardzo przemyślane i raczej nie pisała ich jakaś małolata szukajaca pracy. sa tak sformułowane, ze sugerują bardzo dużo rzeczy na które osoba zastanawiająca sie nad rekrutowaniem może sie nabrać. Pracuję tu już jakiś czas i gdyby nie moja sytuacja to dawno by mnie nie było! Zarabia sie psie pieniądze! Prośba o podwyżkę zawsze wychodzi od pracownika bo kierownictwo i dyrekcja nie widzi potrzeby podnoszenia wynagrodzenia. Oczywiście każda taka prośba musi zostać przedyskutowana wyżej. ZAWSZE znajdą cos, przez co nie dadzą podwyżki od razu. Albo mięs dadzą jej wcale. Choćbyś zapierda**ł jak wół, to i tak nigdy nie zasługujesz na większa kasę. Oczywiście o podwyżce za staż tez możesz zapomnieć. Nie ma tez czegoś takiego jak w innych formach, czyli np premie uznaniowe co miesiąc czy co kwartał. Najlepiej żebyś pracował za darmo. Dyrekcja dba tylko o własne tyłki. Za nic maja szeregowego pracownika. Jesteś tylko kolajna osóbka która sie pojawiła. Zwolnisz sie? No i co z tego? Znajda kolejnego jelenia. I tak w kółko. Mimo ogromnej rotacji nikt sobie z tego nic nie robi. Nic sie nie zmienia. Wiedza, że zawsze znajdzie sie ktoś to będziesz rekrutowal i kto przyjdzie za najniższa krajowa.

Zostaw merytoryczną opinię o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska - Wrocław

• Jak się pracuje w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Zobacz opinie na temat firmy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Kandydaci do pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska
2.5/5 Na podstawie 245 ocen.
  • Kwidzyńska 2
    51-416 Wrocław