Opinie o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska o rekrutacji.

Branże: Kancelarie prawne i doradcy prawni
Kancelarie prawne i doradcy prawni Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska w Wrocław

X-man

Jeśli ktoś chce się nauczyć jak zrobić frajera na fikcyjne doręczenie to jest to idealne miejsce .

@X-man

Hmmm, opowiesz coś więcej? O co chodzi?

Wolverine
@X-man

Fikcyjne doręczenie czego? Kompletnie nie wiadomo o co Ci chodzi.

Lutek
@Roman

A może chodzi o doręczenia pism, które są nieodebrane, bez sprawadzania, czy były wyslane pod właściwy adres, czyli coś co polskie sądownictwo do pewnego czasu robiło nagminnie (aż do niedawnej nowelizacji), a było to zawsze bezprawne (także przed nowelizacją). (usunięte przez administratora)

Urszula
@Lutek

No dobrze, ale co ma niedoręczenie pisma do tego jak się pracuje w tej kancelarii, ile się zarabia, jakie są ewentualnie nabory do pracy? Wyjaśniasz nam, to może wyjaśnij X-manowi że napisał nie na tym forum?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska? Chętnie zatrudniają?

mysza

jak najbardziej :)

@mysza

I na jakiej umowie są tu zatrudniani studenci?

@Roman

UoP jest zawsze

@pracownik

To dobrze, bardzo dobrze. Na część etatu też można pracować?

Iza
@mysza

Czyli na praktyki też można liczyć że się tu dostanie?

Czy pracodawca Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Prawy

A pewnie co roku jest premia świąteczna (usunięte przez administratora)zł z ZFŚS. Żeby pracodawca nie musiał czasem tego opodatkować a jak wiadomo kancelaria nie jest bogatą firmą :)

nieprawny
@Prawy

Kłamstwo, nie wiem kiedy pracowałeś, ale od wielu lat są inne stawki premii świątecznej (nie wiem czy kiedykolwiek takie były), nie pleć bzdur. A skąd u Ciebie wiedza, że firma nie jest bogatą i jakimi kategoriami to oceniasz? Pracownicy są obecnie zadowoleni bo od początku pandemii, wszyscy dostajemy 100%, a nie jak na rynku mniejsze o 20-30% wynagrodzenia.

@nieprawny

Haha serio dostajesz całe wynagrodzenie. Wiesz że ja też bo gwarantuje mi to umowa o pracę. Gdyby była niższa niż na umowie pożegnalibyśmy się. Nie jest bogatą to był sarkazm. Firma jest warta około(usunięte przez administratora). To jak wysokie są te premie bo ja pamiętamm (usunięte przez administratora)zł i to nie od firmy ale z ZFŚP czyli zwrot moich składek

Bert
@nieprawny

A powiedz mi wodzu czemu kancelaria prawna zajmująca się windykacją miała by obniżyć pensje. Tylko firmy produkcyjne płaciły mniej. Więc to żaden argument. Windykacja raczej rozkwitła.

@nieprawny

Masz słabe rozeznanie na rynku.

jajo
@Prawy

Nie widzisz co się dzieje w innych firmach? podczas pandemii maja ludzie obcinane etaty, czyli zmniejszane umowy i zarazem wynagrodzenia. Wszystko zgodne z umową, nikt nie mówi o łamaniu przepisów, ale o kryzysie gospodarczym w Polsce i nie tylko. Po co piszesz teraz komentarz, skoro nie pracujesz przynajmniej 7lat? Bo od takiego czasu ja pracuję i nie ma wczasów pod gruszą w wysokości (usunięte przez administratora). Czemu teraz żółć musiała sę wylać a nie wcześniej?

@jajo

Prawda w oczy kole :)

Lewo
@Prawy

W tym momencie premie świąteczne wynoszą ok.(usunięte przez administratora) zł, tak samo wczasy pod gruszą. Od co najmniej 4 lat. Stąd pewnie ktoś ci wytknął niepracowanie tam od czasów potopu szwedzkiego ;p

Rawr
@Prawy

haha, mój ulubiony typ opinii, ludzie niepracujący w firmie co najmniej 6-7 lat zakładający, że nic się nie ruszyło od kiedy nie uświęcają placówki swoją zaszczytną obecnością :D

Czy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska zatrudnia studentów?

Myszt

Tak, zatrudnia:)

Referent

Rozmowa jak i cała rekrutacja bardzo profesjonalna. Trwała około 40 minut ale była przyjemna, jedna z lepszych na jakich byłam. Następnie kilkudniowe szkolenie, na którym uczysz się jak korzystać z programu do ewidencji. Po szkoleniu test, który nie należy do trudnych - są pytania dotyczące typowej wiedzy w zakresie windykacji, działalności firmy (na te dwa były przygotowywane materiały z których wystarczy się nauczyć) oraz programu. Jeśli uważasz na szkoleniu bez przeszkód zdasz.

Pytania standardowe jak na każdej rozmowie, dlaczego właśnie ta firma, czego się spodziewasz/oczekujesz, co wniesiesz do firmy, czasami można też wybrać dział.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
ciekawy

Rozwazam aplikacje na wakat specjalisty ds. egzekucji, powiedzcie mi, czy jesli ktos sie sprawdzi podczas pierwszych 3 miesiecy mozliwe jest potem przejscie na prace zdalna? ew. hybrydowa, np. 2 dni z biura, 3 z domu?

Archiwum

Jakie trzeba mieć umiejętności i doświadczenie żeby dostać pracę w kancelarii na dziale Archiwum-korespondencja ? Jakie są tam zarobki na początek?

nick
@Archiwum

Dostaniesz adapterów, którzy Ci wszystko pokażą. Nie musisz mieć dużego doświadczenia, ale liczy się z dużą pracą fizyczną, więc przyda się kondycja. Zarobki - najniższa krajowa

Archiwum
@nick

To słabo płacą.Mialam rozmowę ale mnie nie przyjęli.. Ogolne wrażenia to rozmowa była sztywna i miałam poczucie że aplikuje na jakieś bardzo wysokie stanowisko ,zostałam przepytają o każdy szczegół związany z dotychczasowa praca a tu się okazuje ze to praca za najniższą krajową i w dodatku w większości fizyczną ,o tym nie wspomnieli podczas rozmowy

@Archiwum

Dostaniesz adapterów, którzy większość Ci pokarzą, ale licz się z z ciężką pracą fizyczną. Jeżeli chodzi o zarobki to najniższa krajowa i zapomnij o podwyżce.. nawet jak będą Ci obiecywać to jest tylko ich złudna taktyka.

Byly

Ja tam kilka widziałem i z niektórymi utrzymuje kontakt

Tomtom

Cześć, aplikowałem na stanowisko specjalisty ds. egzekucji. Oczekuję na decyzję w sprawie. Czy ktoś pracujący w tym dziale może mi powiedzieć w jakiej mniej więcej wysokości są miesięczne premie? Czy można spokojnie liczyć na dodatek w tej postaci? W mojej bieżącej firmie wahają się one od 400-1600 zł netto. Jest to więc duża część mojego dochodu. Nie chciałbym opierać decyzji wyłącznie o podstawę.

Premia
@Tomtom

Gościu, zapomnij o jakiejkolwiek premii. Niech Ciebie nie zwiedzie prośba i żadna obietnica że będą...bo nie będzie. Przygotuj się na to i pamiętaj o tym

@Tomtom

Nie licz na żadne premie. Przygotuj się wyłącznie na podstawę. To nie jest firma, która inwestuje w swoich pracowników.

greg
@123

Są oczywiście plusy i minusy, wprawdzie nie ma regularnych premii, ale masz pewną podstawę, której nikt ci decyzją uznaniową nie obetnie, jak to robią w innych firmach. Pracowałam kiedyś getbacku i ultimo i wprawdzie wysokość premii na papierze super, ale jak zbliżał się okres rozliczeniowy to zmieniali targety, aby jak najmniej wypłacić, najwyższe dostawali oczywiście tzw. przyjaciele królika, a jak ci obcięli premię to pracowałeś za pensję minimalną, ale niewiele wyższą. Tutaj w HTP miałam jasne zasady, była podstawa na którą się umówiliśmy, płaca zawsze w terminie, elastyczny czas pracy, nie musiałam pracować w nadgodzinach a jak dobrze pracujesz to spokojnie podwyżkę można też wynegocjować. Przelicz sobie na czym ci bardziej zależy

Pat
@greg

Sama podstawa jest może i dobrym rozwiązaniem, ale w firmach, które gwarantują pracownikom porządne podstawy. A tutaj zarabia się gorzej niż na kasie w sklepie - sprawdzone info :)

greg
@Pat

Podstawa zależy od posiadanego doświadczenia, jak ktoś woli pracować na kasie w sklepie do godz 22 w soboty to droga wolna, może tak pracować. Ja zostałam w branży, odeszłam z HTP z uwagi na wyprowadzkę z Wrocławia, gdyby nie to pracowałabym dalej. Po dwóch latach pracy w HTP w monitoringu miałam znacznie wyższą podstawę niż kasjerki w markecie no i spokojną pracę poniedziałek-piątek, w normalnych godzinach dogadanych z kierownikiem. Codziennie o 15:30 byłam już po pracy i miałam czas dla siebie.

@Tomtom

Premia tylko uznaniowa - nawet jak masz dobre wyniki to nie musi być przyznana, do 300 zł

ted
@Tomtom

Patrz na sumę podstawa + premia, w HTP premie są uznaniowe ale za to są wyższe podstawy. W Getbacku kiedyś dawali minimalne wynagrodzenie jako podstawę a resztę w premii, którą często obcinali podwyższając target. Ja wolę mieć pewną kwotę jako podstawę a nie gruszki na wierzbie

Nikt

Kancelaria ma swoje plusy. Bardzo przyjemny proces rekrutacji. Elastyczne godziny pracy, brak problemu z L4 lub urlopem, ale to wszystko. Ciężko było mi uwierzyć w to co jest tu napisane, ale każda teoria się sprawdziła. Bardzo niskie zarobki. Dostaniesz premię jeżeli jesteś ich pupilem (osoba bez kręgosłupa moralnego), innych zwodzą, że może dostaną za miesiąc albo dwa. Toksyczna atmosfera, ponieważ weryfikują każdego jak się zachowuje i próbują wywrzeć na nim presję. Patrzą na ręce i obgadują każdego za plecami. Starsi pracownicy starają się jak najbardziej aby pokazać nowym gdzie jest ich miejsce. Jeżeli jesteś robotem i chcesz harować każdego dnia za najniższą krajową to idealne miejsce dla Ciebie! Stos korespondencji do odebrania, zeskanowania, włożenia  i wysłania. Rozumiem, że kancelaria woli zatrudnić kogoś niż kupić nowy sprzęt, ale do takiej dużej ilości przeznaczona jest 1 osoba przy dobrych wiatrach 2-3. Praca sama w sobie nie jest zła. Szkoda, że ludzie, którzy tam są psują to wszystko. Może czas przestać chodzić z zadartym nosem i przejrzeć na oczy co się dzieje w firmie? W każdym tygodniu odchodzi przynajmniej jedna osoba, ale spokojnie i tak powiedzą, że nie wytrzymałeś presji i byłeś słaby.

Stu
@Nikt

przy tych wypowiedziach warto dodać, że w działach innych (np. prawniczych) praca wygląda zupełnie inaczej (stąd prawie nie ma komentarzy z tych działów tutaj) - spoko praca na początek. ale też uważam, że traktowanie przez kancelarię działów korespondencji woła o pomstę do nieba i jest ogromną wadą tej kancelarii.

Czy urlop w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska jest płatny 100%?

Oczywiście, że tak.

nick

Bardzo nie polecam i odradzam pracę w tym miejscu. Bardzo niskie zarobki na poziomie najniższej krajowej przy jednoczesnym ogromie pracy. Nieprzyjemna atmosfera pracy – jest bardzo duża kontrola i rozliczenie ze wszystkiego co robisz, wytykanie najdrobniejszych błędów – a jednocześnie brak przy tym czegoś co zmotywuje pracownika, doceni. Bardzo ciężko o podwyżkę, a nawet gdy się ją wyprosi, to tej kwoty nawet za bardzo się nie odczuje. Praca w większości działów jest monotonna i wykańczająca, bez perspektyw na rozwój osobisty czy poszerzanie swoich horyzontów. Pracownicy wiecznie narzekają – na zarobki, na traktowanie, na ogrom pracy, ale nikt nic z tym nie robi, w związku z czym rotacja jest ogromna. Patrząc na dzisiejszy ogromny rynek pracy – szkoda czasu i nerwów. Będąc ambitną, chcącą się rozwijać osobą, lepiej szukać pracy w innym miejscu. Jedynym plusem jest chyba tylko w miarę elastyczny czas pracy. Ale to nie wynagradza całej reszty, która jest bardzo słaba.

Była

Nie polecam, jedna wielka taśma produkcyjna, zarobki na poziomie minimalnej krajowej, ciągły stres, patrzenie na ręce i rozliczanie się z każdej minuty. A co do minut... Liczyliście ile dni w roku pracujecie ZA DARMO przez doliczane 6 minut każdego dnia? Jeśli nie to polecam to zrobić.

nl
@Była

Te 6 minut to nic takiego, najważniejsze, że czas pracy jest elastyczny i bez problemu można wyjść zawsze wcześniej. Raz mozna zostać dłużej a następnego dnia wyjść wcześniej. Gorzej jest mieć sztywne godziny, gdzie nikogo nie obchodzi, że przyjdziesz o 7:50, bo i tak wszyscy zaczynają o 16 i wyjść też wcześniej nie można bo wszyscy wychodzą o 16... Także te elastyczne godziny to duży plus

Punia
@Była

Z tymi darmowymi minutami to lecą w kulki.. Zgłosić gdzie trzeba to zaprzestaną procederu..

nl

Archiwum/korespondencja do zdobycia trochę doświadczenia w pracy biurowej jest ok, ale na dłużej nie polecam, bardzo małe zarobki, chyba że kierownictwo cię polubi i wtedy możliwa podwyżka i nowe obowiązki. Ogólnie duża kontrola, ale też duży porządek, dokładnie wiesz co masz robić, jednak lekką przesadą jest mieć do każdej najmniejszej czynności instrukcje na kilka stron. Plus też za nowy budynek, dobre warunki pracy, czystość i porządek. Największy plus za elastyczne godziny pracy, fakt ze doliczają te 6 minut (rano 3 minuty od odbicia sie kartą przy drzwiach do zajęcia stanowiska pracy, a popołudniu 3 minuty na zebranie sie do wyjścia) ale dla mnie to jest nic, najważniejsze że można przyjść np. przed 7 i wyjść przed 15, a jak są sztywne godziny np. 8-16 to nikogo nie obchodzi że przychodzi się o 7:50 i tak wszyscy zaczynają o 8, a o 16 muszą wyjść. Do tego można sobie wybrać godzinę na którą się przychodzi. Kancelaria dość mało nowoczesna, wiele można by było usprawnić, np. kupując kopertownice a nie pakować listy ręcznie codziennie przez kilku pracowników. Od razu można byłoby zwolnić 1-2 osoby. W innych firmach korespondencja jest po otwarciu od razu skanowana, bo jest wiele skanerów, a tu skanuje sie wszystko na dwóch skanerach, a najpierw osobno siedzi i otwiera. Ale widocznie kancelaria woli zatrudniać rzeszę pracowników niż zainwestować w sprzęt, ale przynajmniej tworzy miejsca pracy. Obowiązki są bardzo podzielone, np. osobno otwiera się listy, osobno skanuje, a potem inny dział wprowadza skany do systemu, a można by to zrobić od razu przez jedna osobę otworzyć, zeskanować i wprowadzić do danej sprawy... Wprowadzanie danych - nie polecam, chyba że ktoś lubi siedzieć non stop cały dzień i wpisywać dane z pism, najbardziej monotonna praca. W dodatku sa wprowadzane bardzo szczegółowe dane, każde pismo jest czytane i wprowadzane najważniejsze dane, a wystarczyło by tylko podpiąć skan do danej sprawy, a weryfikacją powinny zajmować się już działy prawne. (usunięte przez administratora)

Inna

Byłam pracownikiem HTP. Czy warto ? To zależy czego się oczekuje od pracy. Typowe korpo jeśli chodzi o atmosferę. Ludzi, którzy są wobec ciebie życzliwi i naprawdę szczerzy jest jak na lekarstwo. Do tej pory nie mogę pojąc tego dlaczego panuje tam tak toksyczna atmosfera. Wyścig o co ? Na pewno nie o pensję, która ledwo starcza „od do”. To rozczarowanie kiedy rozmawiasz z HR-em albo kierownikiem o tym co się dzieje w dziale, licząc na choć minimalną zmianę a kończy się na słowach „rozumiem”... plusem na pewno jest karta multisport i względnie elastyczne godziny rozpoczęcia pracy. Niestety jest więcej minusów niż plusów. Osoby z większymi ambicjami mogą tam tylko pomarzyć o lepszym jutrze.

czekający

Swojego czasu była akcja rozmów z pracownikami, wielu brało w tym udział, były ciekawe wnioski i ludzie mieli nadzieję, że coś więcej po tych rozmowach się wydarzy pozytywnego. Niestety zostały nadzieje: niskie pensje jak na warunek wrocławski i branżę, brak jakichkolwiek premii, a o uznanie kierownika trudno, przeszkadzające wszystkim 6 min, kiepskie benefity, a fikcyjny rozwój jest tylko w procedurach. Tak, mimo tabu rozmawiamy o wynagrodzeniu ... Zróbcie coś z tym drogi Zarządzie i HRze. Dziwne, że rotacja nic Wam nie daje do myślenia.

Joanna

Plusy-stałe godziny pracy,brak problemu z L4,przyjazna rekrutacja. Minusy- marna pensja,brak premii czy podwyżek,nawet gdy o nie poprosisz bo dobrze wykonujesz swoją pracę. Zawsze znajdzie się "źle postawiona kropka". Niektóre kierowniczki nie potrafią zarządzać zespołem przez co zespół się rozpada,jest sfrustrowany. Nie ma empatii,sugerują się osobistymi uwagami nie mającymi związku z pracą. Kiedyś w htp było lepiej,teraz coraz gorzej. Nie polecam,zero docenienia,wsparcia czy po ludzku dobrego słowa. Niektóre osoby nie powinny mieć stanowisk kierowniczych gdyż po prostu się nie nadają do tego. OGÓLNIE ocena 1 na 5. Samowolka kierownictwa i brak podwyżek są przemawiające za poszukaniem zdecydowanie lepszej pracy za te same pieniądze a najpewniej za większe.

Agata

Macie jakieś narzędzia służbowe od firmy ?

Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko referent ds. rozliczania wierzytelności. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tym stanowisku i o warunkach w firmie?

referent
@Kasia

Praca nudna, monotonna, bez perspektyw na rozwój. Wynagrodzenie bardzo niskie. Po zakonczonym okresie próbnym (3 mcn szkolenie) brak podwyżki (pomimo, że obiecują podwyżkę podczas rozmowy kwalifikacyjnej). Strata czasu !!!

Ble
@referent

Dobra rada - o każdą podwyżkę należy się upomnieć. Nigdy nie wyjdą z tym sami. Jak się upomnisz, to raczej dostaniesz :)

Aleksandra

Praca w kancelari wcale nie taka zła ???? Premie tez można dostać jak sie robi coś więcej ponad obowiązek. Potrafią docenić. Wiadomo jak w każdym miejscu pracy są jasne i ciemne strony.

Karo
@Aleksandra

Proszę o informacje w którym dziale jest tak dobrze, że doceniają i dają premię? Chętnie się tam przeniosę :)

Zoś
@Karo

Rozmawiam z różnymi ludźmi i wygląda na to, że tylko w działach z wiedzą prawną i IT dostają ludzie premie i to dość regularnie. Pozostałe działy są najczęściej bez premii. Kiedyś był zwyczaj dawania premii raz na rok lub 2 lata, ale to było groszowe (usunięte przez administratora)ł, to też ostatnio umarło. Ludzie mówią miedzy sobą, że premii brak, mimo zakazu rozmów o wynagrodzeniu, albo jakiś nowy pracownik zostawi kopię umowy w ksero. Tak samo wygląda sprawa z podwyżkami, mam wrażenie, że to zabawa w kotka i myszkę. Kierownik się stara przez wiele miesięcy nie dać podwyżki, szukając przez cały czas błędów. Są też działy, gdzie dokłada się ciągle obowiązków i nie dokłada pensji. Działy podstawowe płacą lekko więcej niż(usunięte przez administratora) Dlatego taka rotacja w wielu działach, bo o dziwo ludzie pracują dla kasy. Dużo jest tu plusów, ale wynagrodzenie jest największym minusem i szkoda. Ciekawe, czemu hr nic z tym nie robi, czemu nie tłumaczą dyrektorom, jak wygląda rynek poza HTP. Szkoda, że dziewczyny są mało aktywne w tej dziedzinie.

ZuO_HR
@Zoś

Ponieważ HR jest od picia kawusi, mówienia że trzeba być otwartym na świat, na zmiany, rekomendować zmiany, rozmawiać z kierownikami i dyrektorami. Ale wsparcia nie szzukać u nich, ponieważ to nie od nich zależy.Innymi słowy - "zastanów się dlaczego jest źle, a jak już sie dowiesz to dobrze dla ciebie i tylko dla ciebie"

Tiki
@Aleksandra

Myślałem że premie dostaje się za dobrze wykonaną pracę. Czyli wg Twojego myślenia należy pracować ponad obowiązki i wtedy jest premia. A wiesz że z umową o pracę dostajesz zakres obowiązków i przekraczanie ich jest pracą bez wynagrodzenia. To tak jakby zostać dłużej w pracy i nie dostać wypłaty

Tadeo

Puniewczyki czekamy na odpowiedź na podstawie jakich przepisów nakazujecie ludziom pracować 8 godzin i 6 minut? Czekam

MasterChef
@Tadeo

Skasowali odpowiedź. To sa te przepisy: (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska - Wrocław

• Jak się pracuje w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Zobacz opinie na temat firmy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Kandydaci do pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska
2.5/5 Na podstawie 245 ocen.
  • Kwidzyńska 2
    51-416 Wrocław