Opinie o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska o rekrutacji.

Branże: Kancelarie prawne i doradcy prawni
Kancelarie prawne i doradcy prawni Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska w Wrocław

Tadeusz

A jakim prawem doliczacie kilka. Minut do 8 godzin pracy pracownika? Oj jak ktoś kiedyś pójdzie do Sądu Pracy haha

Jakie zarobki na specjaliście?

Specjalistyczne

Herkules

Swoją opinię odniosę do pracy w sekcji archiwum i korespondencji. Jest to jedna wielka orka, nie nazwałbym nigdy tego pracą biurową, ponieważ standardem na stanowisku referent do spraw obsługi dokumentacji jest praca po 5/6 godzin na nogach, dodatkowo warto zaznaczyć że przerwa na 8 godzin tak ciężkiej pracy wynosi 15 minut z zegarkiem w ręku i czasem mierzonym co do jednej minuty. Kierownictwo kompletnie niekompetentne pozwala sobie na uszczypliwe i obraźliwe żarty w stosunku do pracowników działu, nawet na forum. Ci którzy mają odwagę wyrazić swoje zdanie a nie wkupili się w ich łaski są traktowani po prostu gorzej od reszty. Jest to o tyle nie na miejscu, ponieważ osoby z wyższym wykształceniem kierunkowym nie mają szans na awans jeżeli nie wkupią się w ich łaski, i często zarabiają mniej niż osoby po maturze które cieszą się większymi przywilejami ponieważ przypadły do gustu kierownictwu. Podsumowując jeżeli jesteś ambitny z wykształceniem nawet kierunkowym, masz na siebie pomysł praca w tej firmie może okazać się potężnym rozczarowaniem, tak było w moim przypadku mimo studiów i nabytej wiedzy kierunkowej, nienagannej ocenie pracowniczej i rzetelnym wykonywaniu obowiązków nie mogłem rozwijać się wcale bo: -miałem swoje zdanie, -znam swoją wartość -nie podkładam się kierownictwu.

nick

Firma o paskudnej atmosferze. Powiesz, ze w każdej firmie są plotki, (usunięte przez administratora) jeden na drugiego. To prawda. W HTP natomiast jest to dominujący klimat, co gorsza – wręcz pożądany. (usunięte przez administratora) Od bodajże (usunięte przez administratora) lat funkcjonowania tej firmy na rynku nie obsługiwała ona NIKOGO innego. Nie ma sensu wykazywać się tam wiedzą merytoryczną, jeśli nie jesteś pracownikiem (usunięte przez administratora). Możesz być gorszy w efektach i sposobie pracy od swojego współpracownika, ale jeśli chodzisz do kierownika na plotki i wybielasz siebie kosztem innych – będziesz miał dobrze. Dodatkowo, jeśli nie krytykujesz a przytakujesz, nie masz własnego zdania ani kręgosłupa moralnego – przetrwasz. Jednak prawdopodobnie do czasu – do czasu, aż będziesz jako taki potrzebny. Wówczas rozpoczną się maile, wytykanie błędów, rozmowy w 4 oczy, (usunięte przez administratora) itp. Co się nie zmienia to kierownictwo. Nie licz więc na awans, bo te osoby są nie do ruszenia. Jak będą skargi na kierownika w najgorszym dla niego wypadku przesuną go na inne, nie gorsze absulutnie stanowisko, albo stworzą dla niego osobne. A najczęściej pozostawią na obecnym, mają gdzieś ocenę pracowników. A posada fajna, mało absorbująca i mało odpowiedzialna. Największym i wydaje się - ulubionym zajęciem kierowników jest kontrolowanie czasu pracy. Zasada w tej (usunięte przez administratora) jest taka, że pracownika można zastąpić nowym, najlepiej młodym i jeszcze niedoświadczonym, którego można sobie urobić. Pieniądze są tam słabe. O każdą podwyżkę trzeba się prosić. Wykazywać się tam na dłuższą metę merytorycznie nie ma jak, bo jest to czyste klepanie, bez wyzwań. Brak możliwości rozwoju. Ludzie z dużym doświadczeniem zawodowym lub ludzie po prawie zarabiają tu (usunięte przez administratora) netto. Pensje są nierówne. Są osoby, które mają więcej, są takie, które mają mniej. Firma nie lubi finansowo doceniać pracownika. Premii nie ma. Jest to dziwne miejsce. Z zewnątrz wygląda normalnie, myślisz sobie – całkiem fajny biurowiec. Ale to tylko fasada, a w środku zepsucie. Nie polecam tego miejsca. Pomijając fakt, ze jest to po prostu windykacja, jeśli chcesz faktycznie iść widykację - wybierz jakiś bank lub inną konkurencyjną tego typu firmę.

Referent

Rozmowa jak i cała rekrutacja bardzo profesjonalna. Trwała około 40 minut ale była przyjemna, jedna z lepszych na jakich byłam. Następnie kilkudniowe szkolenie, na którym uczysz się jak korzystać z programu do ewidencji. Po szkoleniu test, który nie należy do trudnych - są pytania dotyczące typowej wiedzy w zakresie windykacji, działalności firmy (na te dwa były przygotowywane materiały z których wystarczy się nauczyć) oraz programu. Jeśli uważasz na szkoleniu bez przeszkód zdasz.

Pytania standardowe jak na każdej rozmowie, dlaczego właśnie ta firma, czego się spodziewasz/oczekujesz, co wniesiesz do firmy, czasami można też wybrać dział.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Były pracownik.

100% prawdy. Nigdy nie zdarzyło mi się pracować w bardziej zepsutym miejscu. Tak złej energii, jak w HTP nie ma nigdzie. Najgorzej. Ale Wy dalej żyjcie w swojej bańce, plotek, obłudy i zakłamania wśród pracowników, poprzez HR na kadrze kierowniczej i zarządzających skończywszy. (usunięte przez administratora) i sto kilometrów mułu.

@Były pracownik.

Najważniejsze, że jest nowy system szkoleń!

I ja tam byłam ....

Praca bez większego sensu, nudna, monotonna. Nadal zastanawiam się jak to możliwe, że kancelaria prosperuje i zatrudnia tylu ludzi. Atmosfera bardzo kiepska. Ludzie w większości z tych co wyżej sr*** niż (usunięte przez administratora) mają, co jest komiczne bo niczego sobą nie prezentują. Nie warto tracić swojego czasu i mieć nadzieje na rozwój, podwyżkę czy awans, to zupełnie nierealne. Nowa polityka firmy, pozbywanie się doświadczonych pracowników - godna pożałowania.

Rozczarowana

Ogólnie sama praca nie jest zła, poprawy wymaga nastawienie kierowniczki która pije tylko kawę w recepcji biurze na 3 piętrze.

Janek
@Rozczarowana

To jest merytoryczna opinia o Kancelarii? Nie wiem jakie jest nastawienie kierowniczki, ale na pewno musi się zastanowić nad sposobem przeprowadzania rekrutacji. Jakim cudem osoba pisząca taki paździerz mogła ją przejść?

@Janek

Kancelaria musi się zastanowić zamawiając taki rodzaj napojów dla pracowników. Podobno dla wybranych jest lepsza kawa własnie na 3 pietrze. A herbata jakiś owocowy szajs albo napój herbato podobny rodem z lat 90.

@Rozczarowana

Musisz być osobą głęboko rozczarowaną swoim życiem... skoro pracodawcę oceniasz po herbacie... A nawet nie wiesz jak to jest z tą kawą. :) Ciekawe jednak dlaczego nie wspomniałaś o 2 rodzajach Liptona i o tym, że jest ogromny wybór herbat owocowych (firmowych), łącznie z miętową, i kawa rozpuszczalna bynajmniej nie biedronkowa. A jak nie chciałaś pić tego "szajsu", to jeszcze są dystrybutory z wodą dostępną nie tylko dla wybranych. :D

kolega
@Rozczarowana

Zamiast cieszyć się, że nie masz umowę o pracę i mimo kryzysu pełną wypłatę, a nie jak wielu firmach 80% wypłaty mają i możesz pracować zdalnie to narzekasz na herbatę? komuś się w głowach przewraca. Jak herbata Ci nie prasuje to przynoś sobie swoją.

P.
@pracownik

Szczyt rozpusty, doprawdy. Szeroki wybór herbat ???????????? można rzec, jakby luksusowo!

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Zorro

Praca i atmosfera w htp wyglądają dokładnie tak jak jest to opisane w komentarzach

Pracodawca do których przyszedł i dał wybór, pokazał rozwiązania, powiedział jak jest, wsparł, zatroszczył się. Mamy dobrego pracodawcę. Doceńmy go. Niech ludzie się dowiedzą, komu oddać najlepsze lata swojego życia. Kryzys pokazuje tych pracodawców, którzy są zwyczajnie prawdziwi w tym, co komunikują. Spójni wtedy, kiedy jest dobrze i kiedy jest źle. Spójni, kiedy mają za mało pracowników i kiedy mają ich za dużo. Nie (usunięte przez administratora) gdy potrzebują. Nie udają swoich wartości. Bo kiedy pracodawca nie udaje, to będzie mu na was zależało. I dla takich firm warto pracować.

A o co chodzi bo nie rozumiem.

@ja

Ludzkie podejście do pracowników w dobie kryzysu. Szybka organizacja zmian i dostosowanie, aby wszyscy jak najlżej odczuli zmianę. Docelowo, aby nie odczuli zmiany wcale. I ja to szanuję!

Rozczarowana

Gdy potrzebujesz pomocy kierownika nigdy go nie ma.

Czy zdarzają się nadgodziny w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

izka

Nie - nie ma nadgodzin. A jeśli są to tylko dla chętnych i pod warunkiem zaległości - nadgodziny odpowiednio płatne. Bardzo bardzo rzadko się zdarzają.

Ela
@izka

Kierownictwo o tym wie? Czemu proponują przychodzenie do pracy w soboty? Uprzejmie proszę o szczerą odpowiedź.

@Ela

ciężko mi powiedzieć, nie pracuje w tym dziale

Kris
@Ela

O jakich sobotach Ty piszesz? soboty pracującej nie było może już z 3 lata (oprócz odrabiania wigilii) Nie ma nadgodzin. Pracujemy 8h średnio na kwartał - elastyczny czas pracy. Jeśli potrzebujesz jednego dnia wyjść wcześniej to innego zostajesz dłużej. Do jest wyłącznie inicjatywa pracownika, przełożeni się na to bez problemu zgadzają. Jest to dość wygodne jak jeszcze studiujesz i masz zajęcia w szkole. Czas pracy i work-life balance w tej firmie akurat jest dobry.

tomek

niby w jaki sposób?

Zaintersowana

W jakich godziach pracujecie?

@Zaintersowana

godziny są elastyczne. pracę można rozpocząć od 6:40 do 8 (lub wg ustaleń z przełożonym). Kancelaria czynna do godziny 18, ale koło 16 w zasadzie w kancelarii są już pojedzyńcze osoby.

Gosia

W Kancelarii HTP pracowałam 4,5 roku. Pracę zakończyłam w ubiegłym roku, być może wiele się od tego czasu zmieniło. Z perspektywy rocznej przerwy, kiedy nabrałam dystansu, oprócz pensji, z której byłam niezadowolona, polecam pracę w tej Kancelarii, każdemu, kto jest zainteresowany zdobyciem rzetelnej wiedzy z zakresu postępowania egzekucyjnego oraz postępowania egzekucyjnego z nieruchomości. W tej pracy nauczyłam się stosowania przepisów dotyczących egzekucji w praktyce w sposób bardzo dokładny oraz profesjonalny. Do dzisiaj jestem pod wrażeniem sposobu podejścia do wielu problemów. Praca, przynajmniej w moim dziale - rozwojowa, wielopłaszczyznowa - obejmująca także postępowanie wieczystoksięgowe. Atmosfera dobra, pracodawca solidny - polecam :)

@magdaLEna

Witam, zastnawiam się nad aplikowaniem na stanowisko specjalisty ds postępowania egzekucyjnego albo specjalisty ds postępowania egzekucyjnego z nieruchomości. Proszę o opinie na temat tych działów, przełożonych wynagrodzeń, zakresu obowiązków oraz atmosfery w firmie. Posiadam doświadczenie z kancelarii komorniczej, w której pracowałam dwa lata.

Ilona
@@magdaLEna

Właśnie też jestem ciekawa. Daj znać, jeśli aplikujesz i zaproszą Cię na rozmowę o pracę. A jakich zarobków oczekujesz?

@magdaLEna
@Ilona

odpuściłam :) znalazłam inną pracę za dobre pieniądze :)

konrad

Dzień dobry, chciałbym ubiegać się o stanowisko specjalisty ds. postępowania egzekucyjnego. Jakieś opinie na temat stanowiska/działu/kierownika/atmosfery?

Mariusz
@konrad

Ciekawi mnie, czy zdecydowałeś się na zatrudnienie? Jeśli tak opisz proszę swoje doświadczenia z rozmowy rekrutacyjnej i pierwszych dni w pracy. Takie informacje bardzo się tu przydadzą.

Justyna
@Mariusz

Ciekawi mnie dlaczego pracownicy Kancelarii Prawnej H. T. P Puniewska sami sobie odpowiadają na zadane pytanie. Czekamy na pozytywne komentarze :)

Mysia
@Mariusz

Pracuję już dłuższy czas i nie narzekam. Dobrze płacą ale praca stresująca.

Ilona
@Mysia

Ciesze się ze jesteś zadowolony, tylko pytanie czym spowodowany jest stres na Twoim stanowisku pracy? Czy atmosfera w pracy jest stresująca?Dzięki za wyjaśnienie.

Pracowalam, wszystko zależy od działu. Ogólnie mówiąc zarobki slabe, dużo roboty. Kierownicy i dyrektorzy bez kompetencji do zarządzania ludźmi. Jak nikt sensowny nie bierze cię na rozmowę możesz spróbować, posiedzieć trochę. Jak znajdzie się coś lepszego uciekaj ( atmosfera jest zatruta). Kabel na kablu.

op
@:)

Kable jak kable. Raczej światłowody :D

Hate

Zarobki niskie jak na ilość pracy i odpowiedzialność. Na początku, jeśli idzie Ci dobrze, usłyszysz wiele pochwał, żebyś poczuł się doceniany. Po okresie próbnym z oceną Twojej pracy spotkasz się bardzo rzadko (no chyba, że popełnisz jakiś błąd). Bardzo bawi mnie nazywanie tej firmy "rodzinną", co na początku swojej przygody w hatepowni usłyszysz wiele razy ;) Równie dobrze Steve Jobs mógłby nazwać swoją firmę "Jobs" i mówić, że jest to rodzinne przedsiębiorstwo :) (dla osób, które nie zrozumiały żartu - chodzi o to, że akronim "HTP" to inicjały mitycznej założycielki). Unika się słowa korporacja, mimo tego, że wszystko działa jak w typowym korpo. Dziwię się, że nie trzeba jeszcze dodawać do pewnej aplikacji wpisu, o tym, że wychodzi się do toalety. Wyobrażacie sobie dodawanie 6 minut do każdego dnia pracy? Tyle wg firmy zajmuje przygotowanie się do niej, więc pracujesz 8 godzin i 6 minut (raczej tego nie unikniesz, bo odbijasz się kartą - co jest kolejnym korporacyjnym zabiegiem). Powiedzmy, że to 6 minut x 20 dni każdego miesiąca, czyli 2h dodatkowej pracy w miesiącu - świetnie :D Warto dodać, że nie pracuje tam kilka osób, a jeśli się nie mylę, około 270, więc możecie te 2 godziny pomnożyć jeszcze przez ilość pracowników i zrozumiecie skalę tego zjawiska. Na każde swoje działanie musisz mieć jakiś dowód - przekazałeś jakąś informację telefonicznie, a ten ktoś się z tego nie wywiązał? To nie jego wina, a Twoja, bo nie masz na to dowodu :P Jesteś osobą, która podczas pracy ceni sobie ciszę i spokój? Nie spotkasz się z tym w działach dla osób bez wiedzy prawnej. Codzienne rozmowy o zwycięzcach teleturniejów, gwiazdach disco polo i historie bohaterów seriali nie będą Ci obce. Fakt faktem, o kolejną pracę będzie mi o wiele łatwiej, bo bardzo rozwiniesz umiejętność pracy zespołowej, nauczysz się pracy z instrukcjami, co podobno jest dosyć doceniane, no i ten P R E S T I Ż pracy w kancelarii ;) Są plusy, ale raczej więcej jest minusów. Warto spróbować, bo to może tylko moje odczucia... żartuję, inni też tak myślą i wymieniają między sobą podobne opinie. Jeśli lubisz wyzysk, stres i walkę z czasem to gorąco polecam. Jeśli chodzi o współpracowników, to dzieje się to samo co w każdym innym miejscu, są fajni ludzie, ale spotkasz się też z tymi, którzy mogliby sobie odpuścić obgadywanie innych i toksyczność.

Bob

Ile można dostać na stanowisku związanym z wprowadzeniem danych??

lolo

Witam, na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku związanym z archiwum korespondencją? Można dostać na początku chociaż 2000 na rękę? Jak jest z podwyżkami? Warto składać cv?

Op

Ludzie różnie dostają, początkowa stawka zależy od rozmowy rekrutacyjnej i od doświadczenia. (usunięte przez administratora)później ciężko o podwyżki

Dawid
@Op

Pracownicy bez doświadczenia zawodowego również są brani pod uwagę w przypadku stanowiska związanego z archiwum? Chciałbym dowiedzieć się również, jak bardzo odpowiedzialna jest to praca? Czy z uwagi na wprowadzone rozporządzenie o ochronie danych osobowych pracownik na tym stanowisku jest odpowiednio przeszkolony przed podjęciem pracy? Chciałbym uzyskać informacje na ten temat.

@lolo

(usunięte przez administratora) Najgorsze jest to, że nie ma żadnej podwyżki nawet przez kilka lat w niektórych działach, nie ma premii prawie w ogóle. Podwyżka po kilku latach jak już jest to można liczyć na jedyne (usunięte przez administratora)zł. Nie wiem co jest z tą firmą, że tak oszczędzają każdą stówkę. Śmieszna jest ta tajemnica wynagrodzeń bo i tak rozmawiamy ze sobą o wypłatach, (usunięte przez administratora) Praca jest fajna, fajna atmosfera w większości działów, wielu kierowników jest wspierających za to dyrekcja już gorzej. Czemu Zarząd nic z tym nie zrobi? ludzie są zmęczeniu pracą, której jest za dużo, więc i błędy są, pracownicy są zdemotywowani brakiem premii i podwyżek. Żadnych szkoleń zewnętrznych, a wewnętrzne prawie nie istnieją i kiepskie jakościowo. A o benefitach nawet nie ma co wspominać, inne firmy dają owoce, bilety do kina, i wiele innych ciekawych pomysłów, a tu? wymuszona siłą opieka medyczna, droga karta multisport (bez możliwości dla żony) i śmieszne wczasy pod gruszą. HRy chyba nic nie robią oprócz rekrutacji, bo rotacja jest bardzo duża, ludzie odchodzą przez kasę, a nikt z tego nie wyciąga wniosków. Za chwilę drodzy dyrektorzy będziecie sami pracować bo doświadczeni pracownicy uciekną. Wygodne czerwone krzesełka i smakowa herbata nie zastąpi zadowolenia z wypłaty, ludzie pracują dla kasy, mają kredyty, chcą mieć dzieci, potrzebują kasy.

Zostaw merytoryczną opinię o Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska - Wrocław

• Jak się pracuje w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Zobacz opinie na temat firmy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska?

Kandydaci do pracy w Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska
2.5/5 Na podstawie 245 ocen.
  • Kwidzyńska 2
    51-416 Wrocław