Wagony Świdnica S.A.

Świdnica

Opinie o Wagony Świdnica S.A.

Xyz

Witam, jak nazywa się główny energetyka w Wagonach? Mogę prosić o informację?

Romuald

Elo , WS to moja pierwsza praca zaraz po ukończeniu 4LO , które sąsiaduje z wagonami . Procowałem w tym zakładzie 10 lat temu przez okres 9 miesięcy , bardzo krotko , ale do dziś uważam, ze była to moja najlepsza praca . Trafiłem na 4 nawę w głównej hali produkcyjnej jako podsuwnicowy . Praca bardzo ciężka fizycznie , wymagająca dużej wyobraźni i dobrej organizacji. Wtedy właśnie ruszała produkcja Car-wagon, która trwa do dziś . Szybko odkryłem, ze posiadam zmysł techniczny ( ukończona szkolą to wielka pomyłka ) co dostrzegło dwóch majstrów, z którymi dobrze mi się współpracowało i dzięki nim miałem już na starcie lepiej niż inni ( lepiej zarabiałem i bylem dobrze traktowany ) i w dodatku po dwóch miesiącach bylem zapisany na kurs spawacza i kurs sterowania suwnicy z poziomu roboczego !!!!! o który się nawet nie prosiłem . Podkreślam, ze nie miałem NIKOGO znajomego na żadnym stanowisku w zakładzie .Po prostu robiłem swoje i nie lizałem 4liter majstrom czy kierownikom ani nie kablowałem bo to nie moja liga .Nie miałem pojęcia jak wygląda rozmowa i test rekrutacyjny ale był całkiem prosty , tylko Pan psycholog ma nierówno pod sufitem . Niestety zrezygnowałem z pracy przede wszystkim za marne zarobki, nieadekwatne w stosunku do obowiązków .

Yanush

Firma na początek "kariery" konstruktora super. Genialne wyzwania i ogromny rozwój. Niestety małe pieniądze oraz podejście Dyrektora mega demotywują- stąd duża rotacja. Pracuje tam też niestety Tomasz K.- osoba która podlizuje się przełożonym a Ciebie zmiesza z błotem. Ale jak na te trzy aspekty nie zwracać uwagi to firma Świetna

Yanusz
@Yanush 21.03.2018 07:32

Na kokosy nie licz. Nie wiem jakie zarobki konkretnie ale poza zarządem i rodzinie nikt tam się nie dorobi

Chętny do pracy :)

Chciałbym się zapytać czy wie ktoś może na jakie zarobki można liczyć na stanowisku planista produkcji?

NowaWKraju

Jest oferta pracy na stanowisku Asystentka zarzadku, ktos moze ma jakies doswiadczenie w tej firmie na tym stanowisku? Warto aplikowac? Wszelkie info bedzie pomocne.

nowy

WAGONY-NASŁUCHAŁEM SIĘ ŻE TAKI PRESTIŻ,KASA MARNA.LUDZIE DZIWNI.NIESTETY ZAKŁAD STARY.PODŁOGĘ NA HALI TO 90 LAT TEMU NIEMIECKI WŁAŚCICIEL KŁADŁ.UKŁADY I TYLE.NA GŁOWĘ BY WESZLI.OGÓLNIE SYF!

Doodo
@nowy 03.11.2014 22:15

Posadzka po niemcu to byla z drewnianych klockow. Najpierw przyjdz i zobacz a nie sluchaj.

Spawacz

Mimo wielu minusów firma Wagony Świdnica nie jest zła. Można się w niej wiele nauczyć i nabrać doświadczenia. Firma Stara się na bierzaco usprawniac i modernizowac linie produkcyjna. Wprowadzany jest również system 5S. Co prawda mozolnie, bo wielu ludzi nie jest nauczonych sprzątać po sobie???? no ale chęci są. Na hali jest ciepło ale jest straszne zanieczyszczenie powietrza. Systemy wywiewne nie dają rady! Kasa słaba ale mam nadzieję ze osoby zarządzające tym zakładem pójdą w końcu po rozum do głowy i zdadzą sobie sprawę z tego że zarobki są zdecydowanie za małe jak na przemysł ciężki. Tylko godne zarobki są wstanie zachamowac rotację pracowniczą między firmami.

Spawacz

Ku przestrodze nowym pracownikom! Jeśli macie możliwość to omijajcie wydział Z-22 nie ma tam żadnego szacunku dla pracownika. Kierownik Stanisław T. pracowników traktuje jak śmieci a majstrom karze stać nad ludźmi z batem. Zero oddechu, presja, straszenie i ciągle pretesje. Dla premi są wstanie wycisnąć człowieka jak cytrynę w zamian nie dając nic!

Spawacz

Prawda jest taka że im więcej potrafisz tym gorsze roboty dostajesz, a pieniądze te same. Bez pleców to można zapomnieć o awansach. Obowiazów z roku na rok coraz więcej. Zarobki słabe jak na przemysł ciężki. Ja posiadam spory staż i umiejętności a zarabiam 4200 brutto to jakieś niecałe 1000euro. Czyli zarabiam jak sprzataczka w niemczech. W stosunku do szkodliwości i wymagan tego zawodu to według mnie słabe zarobki????

Szary

Witam.Na jakie stawki może liczyć frezer konwencjonalny z doświadczeniem?

Ciekawy

Ile mogą zaproponować spawaczowi na starcie? pozdrawiam

BANAN
@Ciekawy 27.07.2017 11:28

NAWET NIE PYTAJ :( SZUKAJ PRACY GDZIE INDZIEJ !!!!!!

Krzys

Witam . Jakie są zarobki dla nie doświadczonych spawaczy po kursie 135 i 136? Dziękuję za odpowiedzi

Maja

@Ciekawywidzę, że do tej pory nikt nie udzielił Ci odpowiedzi. Zdecydowałeś się na aplikację do firmy? Jeśli tak, to chętnie dowiem się więcej o Twoich doświadczeniach z procesu rekrutacyjnego. Może ktoś jeszcze może powiedzieć coś więcej o swojej rozmowie kwalifikacyjnej do Wagony Świdnica S.A? Takie informacje będą bardzo pomocne dla osób, które ten etap mają jeszcze przed sobą.

wkurwiony

Da sie tam wbic na staz jako inz. ? czy trzeba miec habilitacje i miec wojka w zarzadzie? (jestem po mechanice i budowie maszyn w lutym 2k17 mialem obrone) to co sie dzieje w okolicach jesli chodzi o staze to jakas za przeproszeniem [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] patologia i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] hermetyzowanie srodowisk polska [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] cebula znajomosci i kombinowanie.... nic tu sie nie da normalnie wtpracowac

Maja

Obecnie firma poszukuje osób na stanowisko Kierownik Działu Księgowości. Czego mogą spodziewać się osoby składające aplikacje? Jakie benefity firma oferuje pracownikom?

mario

pod stołem 20 złoty netto na papierze 1800 brutto pracujesz zarabiasz nie pracujesz nie masz z całą resztą bez problemu

leave

Dla mnie idealne jest to, że zapewnione jest zatrudnienie w ramach umowy o pracę @edf, to doskonały znak na to, że się teraz dobrze dzieje, bo do tego doliczane są odpowiednie benefity socjalne, a to dobry znak.

6% :)

PROSZĘ CZYTAĆ NA SIEDZĄCO !!!!!!!!!!!!!!!! ŚREDNIA NA HALI 5200 ZŁ :) :)

Posrednik

Zatrudnimy od zaraz lakierników do Wrocławia w branży kolejowej, stawka netto 29zł./godz. na własnej działalności.

goblin

Pracuje w firmie wś ale żadnych awansów nie ma chyba że masz plecy w pentagonie to gdzieś cię przeniosą a zwykły robol ma tyrać

spawacz

witam wszystkich firma jak firma pracowałem, pracuje i penie nie raz będę jeszcze tu pracował z własnego doświadczenia wiem że lepiej się nie wykazywać że jest się dobrym spawaczem gdyż skutkuje to wjeba.... na nadgodziny których jest mnóstwo wiosną latem. to wszystko jest spowodowane złym planowaniem terminów zleceń lub chęcią przyśpieszenia produkcji przez majstra/kierownika którzy dostaną premie wysyłkową itd itd nie rozumieją że nieraz nie można zostać, że potrzebny dzień lub dwa wolnego w końcu nie samą pracą człowiek żyje. Nie podoba mi się ten zakład ale cóż pracować trzeba

Obek

Witam! Czy jest tam może zapotrzebowanie na operatora/programistę cnc? Dzięki z góry za odpowiedzi.

pracuś

Witam.Gdzie i w jaki sposób można złożyć podanie o prace do wagonów?

pracuś

Witam.Gdzie i w jaki sposób można złożyć podanie o prace do wagonów?

wolny strzelec

Koledzy słyszałem że Frezpol na Inżynierskiej rekrutuje. Co prawda panują tam dziwne zwyczaje wśród załogi tej z Wałbrzycha bo uważają się za lepszych od innych ale teraz przyszło nowe kierownictwo to może coś się zmieni.

Przemek

Łącznie z falą na niektórych nawach :_)

Przemek

Z pracą w wagonach jest jak w armii, masz znajomości to latasz wyżej, ale sa i szaraki jak Ja. Życie leci, ale mogło by być lepiej opłacane po zniesieniu szkodliwości spawania

Praciwnik wagoniw

jasne ze mozna aplikowac jezeki jestes synusiem kierownika to jak naj ardziej dobry przyklad to taradaj ktory dal posadke swojemu synkowi w transporcie wiec nie moge sklamac ze nie mozna aplikowac co do tego postu wida c ze pisane przez kogos z biura

były robol

Robiłem w wagonach 6lat spawacz elektryk praca nie najgorsza można wyrobić zdolności manualne i rozwinąć zmysł techniczny i tu koniec plusów na rękę miałem 2000 po 6 latach ogólnie zarobki to jakiś tajemniczy temat tabu, z urlopem nie mialem wiekszych problemow ale na to trzeba bylo zapracowac dyscyplina hala jest w fatalnym stanie hałas non-stop zapalenie często takie ze nie widać drugiej strony hali w lecie nie miłosierny upał (gehenna dla spawaczy) a w zimie co chwile mroźne wietrzenie do tego 8h w plastikowym kasku, trzeba mieć oczy dookoła głowy bo o wypadek naprawdę bardzo nie trudno, no i ta nagonka z całym 5s miało by to sens gdyby wszyscy się w to angażowali ale na ppracowników starej daty nie ma co liczyć ;)

Szukający pracy

Wybieram się na rozmowę w sprawie pracy. Powiedzcie mi kto to jest ten samson i o co chodzi z tym showmenem?

Zostaw opinię o Wagony Świdnica S.A. - Świdnica

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wagony Świdnica S.A.