Opinie o BEST S.A. w Elbląg

BEST S.A.
2 30 47 5 1
Helena Trojańska
Nazwa działu: Produkcja

Śmiech na sali co się dzieje w tej firmie, przykład? Proszę bardzo, specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem w dziale archiwizacji mają mniejszą podstawę niż świeży pracownik przyjęty na call center - wtf ? Gdzie zdrowe, uczciwe podejście. Ludzie! uciekajcie z tej firmy chyba że chcecie całe życie robić za niecałe 2500-3000 brutto. Poza tym widać jak Pani K.S zależy na pracownikach, pilnuje wyłącznie swojego nosa i stanowiska.

Tak5Nie
Zosia T.
@Helena Trojańska

To czemu nie pójdziesz do pracy na cc? Zarobki jak na Elbląg super.. Co cie blokuje?

Zosia T. Nowy wpis
@Zosia T.

Na cc wyciągniesz 3 tys netto i lepiej..

Helena Trojańska Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja
@Helena Trojańska

Zarobki cc na start to minimalna, po okresie próbnym (3m) - 3 000 brutto. Do tego premia jak umiesz windykować. Zarobki w różnych działach są nierówne, spytaj ile zarabiają w IT. :D

Ilona Nowy wpis
@Helena Trojańska

Zarobki na pewno różnią się w zależności od stanowiska pracy. A Ty pracujesz aktualnie w BEST S.A.? Napisz proszę, czy poleciłabyś tę pracę i dlaczego/dlaczego nie. Z góry dziękuję!

Helena Trojańska Nowy wpis
@Ilona

Zarobki w BEST są jako takie, w branży można zarobić sporo więcej u konkurencji. Nie ma się co podniecać 3 000 brutto podstawy +premia, jeśli w firmie nie ma zwyczaju m.in. wypłacania na święta premii/bonów świątecznych szeregowym pracownikom. Poza tym nie ma dodatków stażowych dla doświadczonych ludzi, a zdecydowana część benefitów takich jak praca zdalna, język angielski jest przewidziana jedynie dla pracujących w Gdyni (choć ilościowo Elbląg ma kilka razy więcej ludzi).

Pomoc

Czemu w tej firmę pracuje osoba , która sama ma długi i komornika . Pani Joanna ma tupet i to niezły , ale kto zatrudnia dłużnika , który będzie dzwonił do innych dłużników ????????????????

Nazwa działu: Finanse
@Pomoc

Widać musi być kompetentna i skuteczna.

Jarek

Bardzo niepokojące są te wpisy. Myślałem o pracy w firmie ale przemyślę.

BESTseller ;-)

W Elblągu redukcja kosztów, nikogo nie zatrudniają. O regularnych premiach w 2019 możecie zapomnieć. Najgorsza sytuacja dla pracowników od kilku lat. Nie szanują doświadczonych, młodych tym bardziej. Zarobki deBESciarskie: na poziomie 2300 brutto podstawy na starcie (asystent), dla doświadczonych z kilkuletnim stażem 2800-3100 brutto. Kiedyś premie w różnych działach były możliwe do wyrobienia na poziomie 800 - 1000 brutto (dla najlepszych na cc w granicach 1500+ dało radę regularnie wycisnąć). Aktualnie premie poszły w dół (zwiększyli targety osobowe i total), więc zostaje śmieszna podstawa + 700-800 PLN premii maksymalnie. A to i tak zależy od tego jak poradzisz sobie na monitoringu. Polecam reklamę portalu Pracuj.pl: W BEŚCIE oszczędnością i pracą ludzie się bogacą. :-)

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Jerzy

Czy coś wydarzyło się, że niektórzy zaczęli narzekać?

Tak5Nie
tamtaramtam
@Jerzy

Z dnia na dzień zwolnili super babkę (..ę) , która pomimo zajmowanego stanowiska była otwarta na pomoc każdemu. Mega sympatyczna, człowiek- muzyka, pozytywna i nawet siedziała wśród ludzi a nie w akwarium (terrarium). Teraz rządzi "P" która nawet sie porządnie wypowiedzieć nie umie. Wtrąca się do wszystkiego, przerywa koordynatorom i ciągle mówi " tak jakby". Nie jeden raz widać jaki terror robi jak coś jest nie po jej myśli. Nie tędy droga.

@tamtaramtam

Mam nadzieję że karma wraca

Lilit
@tamtaramtam

I kolejne zwolnienie w tym roku. Kolejny koordynator zwolniony- w tym roku już dwie zwolnione, a dwie zdegradowane. Nikt nie zadowoli nowej szefowej. Te zmiany nie ida w dobrą stronę. Firma pozbywa się ludzi którzy słuchają ludzi i im pomagają. To smutne ale z roku na rok jest coraz gorzej. A było tak fajnie.

Mikołaj

Miałem okazję zapoznać się z ciekawymi aktami sprawy dotyczącymi firmy Best. Jest nakaz zapłaty, jest klauzula (e-sąd w Lublinie). W treści pozwu, który legł u podstaw wydania nakazu jest powołanie się na umowę kredytową (nazwijmy ją XYZ). Dłużnik prosi o okazanie mu tej umowy, bo nigdy takowej nie zawierał. Best takiej umowy nie przedstawia (już od kilku miesięcy), a w zamian przesyła inną (z inną datą). Co więcej. Bankowy Tytuł Egzekucyjny jest wystawiony bez podania numeru umowy i na inną kwotę niż wykazana w nakazie zapłaty. Dla mnie to jest przekręt (delikatnie mówiąc) polegający na wykorzystaniu absurdalnego przepisu 50532 par. 1 k.p.c.. Może któryś z pracowników wyjaśni ten fenomen ?

@Mikołaj

Minął miesiąc od podjęcia tematu i żadnej odpowiedzi. Czyżbym "dotknął" tajemnic kuchni ?

TakNie

Jest lipa. Kombinują żeby premii nie wypłacić. Ukryli wyniki, żebyśmy nie wiedzieli ile procent zrobiliśmy. Pewnie jutro powiedzą, że zrobiliśmy za mało. I znów premii nie będzie. Prezes pewnie jest dumny z pomysłowości kadry zarządzającej.

Ryszard

Nie przesadzajcie z narzekaniem, grafik podają i już wszystko jest jasne

@Ryszard

No jasne. I juz wiesz że żyjesz by pracować a nie pracujesz żeby żyć. Bo na życie prywatne nie ma czasu. Bo co z życiem rodzinnym jak masz tylko 1 tydzień na rano.

Dział Komunikacji Best Gdynia

Dzień dobry, Odpowiadając na Państwa pytania: - każdy pracownik przechodzi w BEST okres adaptacyjny, który rozpoczyna się zaraz po przystąpieniu do pracy - pracowników Call Center dodatkowo szkolimy przez okres dwóch tygodni i jest to czas, który naliczany jest do wynagrodzenia -w zależności od stanowiska system godzinowy może być zmienny. Pracownicy Call Center pracują w systemie zmianowym. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 oraz 13-21. Dodatkowo, dwie soboty w miesiącu pracuje jeden zespół, w godzinach 9-17. -posiadamy również pakiet szkoleń wewnętrznych, na który pracownicy dobrowolnie mogą się zapisywać. - rozmowa kwalifikacyjna odbywa się przy rekrutacji na każde stanowisko w BEST. - oferujemy umowę o pracę po przy przedłużeniu po okresie próbnym tj. 3 miesiące.

TakNie1
Klik
@Dział Komunikacji Best Gdynia

Godziny pracy juz nieaktualne. Teraz są takie: 7-15, 8-16, 9-17, 10-18, 11-19, 13-21. Nic nie można zaplanować.

Jacek

Oto wiadomość z Gdyni. Co na to Elbląg ? Sekre_t 05.10.2018 14:52 Call Center - Zdecydowanie nie polecam, jeśli jesteś osobą ambitną. Praca idealna dla uczniów świeżo po szkole, którzy nie mają wygórowanych wymagań i pozwolą sobie wejść na głowę. Słabe zarobki, choć jakiś czas temu wzrosły ale nadal są zbyt niskie jak za tak frustrującą pracę. Żeby wyrobić premię, musisz osiągnąć cel, który często jest niemożliwy do osiągnięcia na tym, na czym pracujesz i nie masz na to wpływu. Bez farta, zapomnij o premii. Jak już ją zrobisz, czeka na Ciebie kilkadziesiąt powodów przez które premię Ci utną lub zabiorą całkiem. Niekompetentni przełożeni (choć są wyjatki), ciągłe zmiany, chaos informacyjny, ciągła presja a za wszystko rozliczają Ciebie. Jeśli cenisz swój czas, życie, masz ambicje i szacunek do siebie, szukaj gdzie indziej. Tu musisz być owcą, jedna z wielu w stadzie i patrzeć jak życie ucieka Ci przez palce, gdy wilki się bawią i maja Cie gdzieś. Odeszłam i była to najlepsza decyzja w moim życiu. Współczuję koleżankom, które tam zostały bo słyszę, że jest jeszcze gorzej niż parę miesiecy temu. Tylko ludzie, współpracownicy są dobrem tej firmy.

P W
@Jacek

Kompetencje i pomysły przełożeni mają ( może nowi nie konieczne jeszcze tacy obrotni) ale mają podcinane skrzydła przez wyzszych przełożonych. Więc każdy ich pomysł by pomóc jest odrzucany a każdy głupi pomysł idący z góry muszą wprowadzić w życie.

P.₩

Od marca jest beznadziejnie.

Tak4Nie

@P.₩

Jest wrzesień. Nadal beznadziejnie ?

WR
@Mikołaj

Nadal. A wręcz jeszcze gorzej Premie wyrobisz a jednak nie dostajesz. A czemu bo Total jest za mały o 0.8%. Ale za to ktos kto normalnie nie mial dostać premii bo zrobił błąd krytyczny premię i tak dostał bo to premia uznaniowa wiec dali wg uznania.

Waldi

Czy jest jakiś powód, że przestaliście pisać na forum?

Jarek
@Waldi

Czasem milczenie jest głośniejsze od słów.

Old Girl

Tymonie, a jaka dziedzina Cię interesuje? Która lokalizacja? Mimo braku komentarzy - My - starzy pracownicy zaglądamy tu od czasu do czasu:) Więc - zapraszam do zadawania konkretnych pytań :) Pozdrawiamy i miłego wieczorku życzymy

Ilona

@P.₩ a mógłbyś opisać pod jakim kątem? Czy chodzi o atmosferę, albo warunki pracy? Posiadasz informacje na temat aktualnych rekrutacji do tej firmy? @Jerzy posiadasz wiedzę na temat BEST? Może pracowałeś u nich?

Tak17Nie

Anc

A jakie są stanowiska pracy w Elblągu?

Dział Komunikacji Best Gdynia
@Anc

Dzień dobry, W tej chwili prowadzone są rekrutacje na stanowisko konsultanta. Po szczegóły oferty zapraszam na https://www.hrsys.pl/praca/best/Konsultant

Nowa

Własnie jak wygladaja szkolenia i system godzinowy pracy?

Kkk

A jak ktoś nigdy nie miał doczynienia z taką pracą to przygotowują jakoś? Rozmowa kwalifikacyjna jest jakaś? Pytają coś? Pierwsze dni są ciężkie?

Tak6Nie

Lala II

Dają umowę na cały etat pierwsza na 3 miesiące druga na 2 lata trzecia na czas nieokreslony

Tak4Nie

Zainteresowana

Jaką tam dają umowę ?

Konsultant

A co przedawnionego długu nie można windykowac??? Można -polubownie. Jak na Elbląg to warunki spoko. Czysta przyjemna praca, duŻo się dzieje. Zmiany zmiany zmiany Ale to fajnie trzeba być elastycznym. Nie ma nudy. Mi tam się bardzo podoba praca przy biurku,kawka przywieziona. A gdy tylko coś zagrzmi że coś się dZieje To jest akcja-reakcja nic nie jest pozostawione same sobie. Przełożeni czuwają nad dobrą i pozytywną atmosferą. Nie ma paniowania, wszyscy ze wszystkim na TY. Polecam

ciekawski

Co to znaczy kasa całkiem niezła? Ile można zarobić na coll z premii bo podstawa nie powala

@ciekawski

Jak na elblaskie zarobki ponad przeciętne wynagrodzenie. Zdziwiłbyś się ile można na call zarobić.

Ona

Pracuje może krótko bo dopiero 6 m-cy ale wydaje się dobrze. Szkolenia są, wsparcie koordynatorów też chyba że się na marnego trafi ale wszędzie źle można trafić albo po prostu się nie polubić. Są środy z owocem czyli pracodawca funduje dla wszystkich owoce raz w tygodniu - ostatnio dla ochłody były lody. Zdążyło się też że prezesi pizze stawiali dla wszystkich i że prezesowa m&m'sy rozdawała. 3 razy dziennie jeżdżą panie z kawiarenką i do biurka wedle życzenia kawę lub herbatkę zrobi. 45 minut przerwy w ciągu dnia, bo co godzinę 5 minut się należy i jeszcze dodatkowe 5 minut na dzień - przerwę wybieramy dowolnie max po 15-20 minut. Oczywiście nie wszyscy na raz ale w systemie widać kiedy ile jeszcze osób może wyjść. Pracownicy co roku mają wyjazdową integrację - szczegółów jeszcze nie znam bo jeszcze nie byłam ale starsi pracownicy dobrze wspominają te wyjazdy. Kasa całkiem niezła - pod warunkiem że się na zwolnienie nie chodzi - bo wtedy trudno target wyrobić. A jak się wyrobi to mało gdzie taką kasę co miesiąc dostajesz. Gorąco polecam. Rzuciłam poprzednia prace i nie żałuję.

Tak9Nie
Malenka
@Ona

A jak z rozliczaniem premii ?słyszałam że oszukuja. ..plus działanie nie zgodne z prawem, ściągają długi które już dawno są przedawnione. ..jakie wynagrodzenie podstawowe i jaka umowa?

byla pracownica

Pracowałam tam przez rok i nie mam żadnych zastrzeżeń, a wręcz same dobre opinię, mogłam liczyć na pomoc i wsparcie koordynatorow w różnych kwestiach, szkoleń bylo również wiele, praca w dobrych warunkach socjalnych, cc dobrze wyposarzone, a co do opinii o koordynatorach to różni ludzie z różnym stażem awansują i liczy sie wiedzą i umiejętności a nie staz, ja szczerze polecam, nie pracuje tam tylko dlatego, że mam małe dziecko i jestem z nim w domku.

jest dobrze

Próbuj, warto, sama się przekonasz- a co do opinii z 2011, wiele się zmieniło..

byly pracownik

wymagania żadne, szkolenia tragiczne, ludzi zwalniają i przyjmują. Praca polega na ściąganiu długów. Każdy jest tam zeschizowany, że go zwolnią, brak stabilizacji, wieczne sprawdzanie. Kordynatorzy srają wyżej ni [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] mają, wieśniaki bez wykształcenia, zostali koordynatorami, bo długo tam pracują np. taka jedna mała co nawet 150 cm nie ma. Pracownicy romansują między sobą, a potem się obgadują. Kasa GORZEJ niż zle

Tak9Nie

W tej firmie pracują głównie kobiety, bez szans na inną pracę w Elblągu. W DADA zrobił się totalny[usunięte przez moderatora] z mega kierowniczką na czele, która woli podjadać swoje batoniki w ukryci, byle tylko nie gadać z zespołem. No ale ma do tego cieci koordynatorów. Efektywność!!!Ha, ha nie wiem czemu służy, chyba głównie kombinowaniu i intrygom.

Były windykator tej FIRMY :(

Proszę abyście uważali na zakupy z "Żagla"...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Miałem często kredyty które ludzie dawno spłacili, a trafiły do BEST-u. Każdy pracujący tam w terenie mieł obiecany awans na koordynatora regionu. A pan Krzysiu C. (były koordynator) tak kłamał, że ja byłem spłakany ze śmiechu często !!!!! Kiedyś miałem "kontrolę wewnętrzną" z nowym "koordynatorem" który był młodym gówniarzem, i tak im dałem w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w terenie, że byli zmęczeni. Po prostu udawałem że pracuję, a oni udawali że mnie kontrolują. No i onie nie znają kodeksu Cywilnego, możecie mi wierzyć !!!! Też namawiają do fotografowania i takich tam różnych cyrków. Tam się teraz pracuje na 1/5 etatu, a za to nie ma się wypracowanych lat do emerytury !!!!!!!!!!!! Firma porażka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Powodzenia...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pimpek

nie polecam, hr na każdym kroku ściemniają, okazuje się, ze zadnych szkoleń, pracownik nie jest wartością, szczerze odradzam

Zostaw opinię o BEST S.A. - Elbląg

Chcę opublikować: