BEST S.A.
counter
2 32 66 5 1
Pytanie Nowy wpis

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie BEST S.A.?

BEST S.A. Nowy wpis
@Pytanie

W BEST S.A. już od pierwszego dnia zatrudniamy w oparciu o umowę o pracę. Okres próbny trwa w naszej firmie maksymalnie 3 miesiące. Już od pierwszego dnia pracy naszym Pracownikom przysługuje również pełna oferta benefitów, o których więcej poczytać można na: https://spojrznapraceinaczej.pl/best-benefity/.

BEST S.A. Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Dzień dobry, cześć, tu Zespół BEST S.A. ???? Od dziś będziemy aktywnie uczestniczyć w dyskusji i odpowiadać na Wasze pytania dotyczące pracy w naszej firmie, procesu rekrutacyjnego i wszelkich innych kwestii związanych z rolą BEST S.A. jako Pracodawcy. Masz pytanie? Pytaj śmiało. Zależy nam, aby to forum (a właściwie fora, bo istnieją odrębne profile dla BEST S.A. Gdynia oraz BEST S.A. Elbląg) stały się miejscem merytorycznej dyskusji i wartościowych informacji dla potencjalnych kandydatów do pracy w naszym zespole. Jeżeli masz pytanie dotyczące pracy w BEST, możesz zadać je nam także mailowo (https://spojrznapraceinaczej.pl/kontakt/) lub napisać do nas wiadomość przez profil https://www.facebook.com/best.inaczej Więcej o nas na: https://spojrznapraceinaczej.pl/ Pozdrawiamy! Zespół BEST S.A.

Tak2Nie

Jakie są mocne strony pracodawcy BEST S.A.?

@Pytanie

Tyle czasu nikt nie chwali, to może ja coś opowiem. W czasach jeszcze PRL (fakt autentyczny), na pewnej milicyjno - gorzelanej imprezie, jeden z gliniarzy wstał od stołu i zakrzyknął "Towarzysze ! Wypijmy za mądrość kierownictwa !". Może pracownicy BEST powtórzą ten patent na własnej imprezie integracyjnej ? Kto się pierwszy wyrwie ? Jest taki ?

@Mikołaj

Co chcesz powiedzieć o Best przez ten komentarz? Bo nie wiem, czy to ironia, że nikt z pracowników nie będzie do tego chętny, czy piszesz poważnie? Odzewu brak, czyli to pierwsze?

Asha Nowy wpis
Klient
@Mikołaj

Fakt z reguły jest autentyczny. Pisanie w ten sposób jest śmieszne,to tak jakbyś napisał masło maślane.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 108 dni.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy BEST S.A.?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Helena Trojańska

Śmiech na sali co się dzieje w tej firmie, przykład? Proszę bardzo, specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem w dziale archiwizacji mają mniejszą podstawę niż świeży pracownik przyjęty na call center - wtf ? Gdzie zdrowe, uczciwe podejście. Ludzie! uciekajcie z tej firmy chyba że chcecie całe życie robić za niecałe 2500-3000 brutto. Poza tym widać jak Pani K.S zależy na pracownikach, pilnuje wyłącznie swojego nosa i stanowiska.

Tak9Nie
Zosia T.
@Helena Trojańska

To czemu nie pójdziesz do pracy na cc? Zarobki jak na Elbląg super.. Co cie blokuje?

Zosia T.
@Zosia T.

Na cc wyciągniesz 3 tys netto i lepiej..

Tak1Nie1
@Helena Trojańska

Zarobki cc na start to minimalna, po okresie próbnym (3m) - 3 000 brutto. Do tego premia jak umiesz windykować. Zarobki w różnych działach są nierówne, spytaj ile zarabiają w IT. :D

@Helena Trojańska

Zarobki na pewno różnią się w zależności od stanowiska pracy. A Ty pracujesz aktualnie w BEST S.A.? Napisz proszę, czy poleciłabyś tę pracę i dlaczego/dlaczego nie. Z góry dziękuję!

@Ilona

Zarobki w BEST są jako takie, w branży można zarobić sporo więcej u konkurencji. Nie ma się co podniecać 3 000 brutto podstawy +premia, jeśli w firmie nie ma zwyczaju m.in. wypłacania na święta premii/bonów świątecznych szeregowym pracownikom. Poza tym nie ma dodatków stażowych dla doświadczonych ludzi, a zdecydowana część benefitów takich jak praca zdalna, język angielski jest przewidziana jedynie dla pracujących w Gdyni (choć ilościowo Elbląg ma kilka razy więcej ludzi).

@Helena Trojańska

Czy firma BEST zatrudnia też osoby bez doświadczenia? I gdzie szukać aktualnych ogłoszeń i pracę?

były pracownik
@Zosia T.

Jak Ci nie zabiorą premii. Co bardzo często się zdarza.

Alexa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 141 dni.

Jak jest teraz w Best? Kilka lat temu tam pracowałam na CC i było wszystko w porządku. Trochę czasu minęło, więc mogło się wszytko pozmieniać.

Artur.N z Łomianek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 168 dni.

Jak długo wasza firma będzie zatrudniać kretynów, którzy się umiejscowili w Warszawie na alejach Jerozolimskich i uparcie non-stop dzwonią? Chociaż ja raz powiedziałem że domagam się sprawy w sądzie! Czego się boicie i CZEMU przekazaliscie dług tu gdzie są długi tylko po ludziach zmarłych ja przecież żyje!!! Co tu jest grane?

Jan

Ta firma skupuje nielegalnie długi,

@Jan

Skupowanie to jedno. Mają takie prawo. Gorzej jest, że nie posiadają kompletnej dokumentacji źródłowej. Na przykład - powołują numer umowy, której nie ma. Jak przy takiej umowie, której nie ma wygląda cesja wierzytelności ?

@Jan

Widzę, że wiesz coś na temat działalności firmy, byłeś bądź jesteś jej pracownikiem? Od pewnego czasu nie pojawiały się tu nowe informacje. W firmie jest teraz kilka wakatów na różne stanowiska, oferowane są też różnego rodzaju benefity. Przeczytałam również, że czas pracy jest elastyczny. Jak jest z tym w praktyce? Jest opcja pracy dorywczej, na przykład dla studentów?

@Ilona

Elbląg to pamiętam z czasów OSWL "Nalazki". Wesoło było. Jak jest w Best, to nie wiem. Myślę, że też wesoło.

Kociak

W ostatnim czasie kadra się szkoli a CC musi radzić sobie samo. Na drugich zmianach żadnego lidera- ale skoro tak sie da to po co nam oni? Zwolnić ich a ich wypłaty dla pracowników CC dać. Jest wielu takich z którymi zawsze można problem skonsultować i wyjaśnią lepiej niz lider.

@Kociak

Teraz odzyski wzrosną lawinowo !

TakNie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 311 dni.

Wziąłeś udział w rekrutacji? Daj znać, jak wyglądał ten proces.

Pomoc

Czemu w tej firmę pracuje osoba , która sama ma długi i komornika . Pani Joanna ma tupet i to niezły , ale kto zatrudnia dłużnika , który będzie dzwonił do innych dłużników ????????????????

@Pomoc

Widać musi być kompetentna i skuteczna.

Jarek

Bardzo niepokojące są te wpisy. Myślałem o pracy w firmie ale przemyślę.

BESTseller ;-)

W Elblągu redukcja kosztów, nikogo nie zatrudniają. O regularnych premiach w 2019 możecie zapomnieć. Najgorsza sytuacja dla pracowników od kilku lat. Nie szanują doświadczonych, młodych tym bardziej. Zarobki deBESciarskie: na poziomie 2300 brutto podstawy na starcie (asystent), dla doświadczonych z kilkuletnim stażem 2800-3100 brutto. Kiedyś premie w różnych działach były możliwe do wyrobienia na poziomie 800 - 1000 brutto (dla najlepszych na cc w granicach 1500+ dało radę regularnie wycisnąć). Aktualnie premie poszły w dół (zwiększyli targety osobowe i total), więc zostaje śmieszna podstawa + 700-800 PLN premii maksymalnie. A to i tak zależy od tego jak poradzisz sobie na monitoringu. Polecam reklamę portalu Pracuj.pl: W BEŚCIE oszczędnością i pracą ludzie się bogacą. :-)

Tak9Nie
Jerzy

Czy coś wydarzyło się, że niektórzy zaczęli narzekać?

Tak5Nie
tamtaramtam
@Jerzy

Z dnia na dzień zwolnili super babkę (..ę) , która pomimo zajmowanego stanowiska była otwarta na pomoc każdemu. Mega sympatyczna, człowiek- muzyka, pozytywna i nawet siedziała wśród ludzi a nie w akwarium (terrarium). Teraz rządzi "P" która nawet sie porządnie wypowiedzieć nie umie. Wtrąca się do wszystkiego, przerywa koordynatorom i ciągle mówi " tak jakby". Nie jeden raz widać jaki terror robi jak coś jest nie po jej myśli. Nie tędy droga.

Tak8Nie
Ja
@tamtaramtam

Mam nadzieję że karma wraca

Lilit
@tamtaramtam

I kolejne zwolnienie w tym roku. Kolejny koordynator zwolniony- w tym roku już dwie zwolnione, a dwie zdegradowane. Nikt nie zadowoli nowej szefowej. Te zmiany nie ida w dobrą stronę. Firma pozbywa się ludzi którzy słuchają ludzi i im pomagają. To smutne ale z roku na rok jest coraz gorzej. A było tak fajnie.

Mikołaj

Miałem okazję zapoznać się z ciekawymi aktami sprawy dotyczącymi firmy Best. Jest nakaz zapłaty, jest klauzula (e-sąd w Lublinie). W treści pozwu, który legł u podstaw wydania nakazu jest powołanie się na umowę kredytową (nazwijmy ją XYZ). Dłużnik prosi o okazanie mu tej umowy, bo nigdy takowej nie zawierał. Best takiej umowy nie przedstawia (już od kilku miesięcy), a w zamian przesyła inną (z inną datą). Co więcej. Bankowy Tytuł Egzekucyjny jest wystawiony bez podania numeru umowy i na inną kwotę niż wykazana w nakazie zapłaty. Dla mnie to jest przekręt (delikatnie mówiąc) polegający na wykorzystaniu absurdalnego przepisu 50532 par. 1 k.p.c.. Może któryś z pracowników wyjaśni ten fenomen ?

@Mikołaj

Minął miesiąc od podjęcia tematu i żadnej odpowiedzi. Czyżbym "dotknął" tajemnic kuchni ?

TakNie

Jest lipa. Kombinują żeby premii nie wypłacić. Ukryli wyniki, żebyśmy nie wiedzieli ile procent zrobiliśmy. Pewnie jutro powiedzą, że zrobiliśmy za mało. I znów premii nie będzie. Prezes pewnie jest dumny z pomysłowości kadry zarządzającej.

Tak3Nie
Ryszard

Nie przesadzajcie z narzekaniem, grafik podają i już wszystko jest jasne

Ja
@Ryszard

No jasne. I juz wiesz że żyjesz by pracować a nie pracujesz żeby żyć. Bo na życie prywatne nie ma czasu. Bo co z życiem rodzinnym jak masz tylko 1 tydzień na rano.

Dział Komunikacji Best Gdynia

Dzień dobry, Odpowiadając na Państwa pytania: - każdy pracownik przechodzi w BEST okres adaptacyjny, który rozpoczyna się zaraz po przystąpieniu do pracy - pracowników Call Center dodatkowo szkolimy przez okres dwóch tygodni i jest to czas, który naliczany jest do wynagrodzenia -w zależności od stanowiska system godzinowy może być zmienny. Pracownicy Call Center pracują w systemie zmianowym. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 oraz 13-21. Dodatkowo, dwie soboty w miesiącu pracuje jeden zespół, w godzinach 9-17. -posiadamy również pakiet szkoleń wewnętrznych, na który pracownicy dobrowolnie mogą się zapisywać. - rozmowa kwalifikacyjna odbywa się przy rekrutacji na każde stanowisko w BEST. - oferujemy umowę o pracę po przy przedłużeniu po okresie próbnym tj. 3 miesiące.

Klik
@Dział Komunikacji Best Gdynia

Godziny pracy juz nieaktualne. Teraz są takie: 7-15, 8-16, 9-17, 10-18, 11-19, 13-21. Nic nie można zaplanować.

Jacek

Oto wiadomość z Gdyni. Co na to Elbląg ? Sekre_t 05.10.2018 14:52 Call Center - Zdecydowanie nie polecam, jeśli jesteś osobą ambitną. Praca idealna dla uczniów świeżo po szkole, którzy nie mają wygórowanych wymagań i pozwolą sobie wejść na głowę. Słabe zarobki, choć jakiś czas temu wzrosły ale nadal są zbyt niskie jak za tak frustrującą pracę. Żeby wyrobić premię, musisz osiągnąć cel, który często jest niemożliwy do osiągnięcia na tym, na czym pracujesz i nie masz na to wpływu. Bez farta, zapomnij o premii. Jak już ją zrobisz, czeka na Ciebie kilkadziesiąt powodów przez które premię Ci utną lub zabiorą całkiem. Niekompetentni przełożeni (choć są wyjatki), ciągłe zmiany, chaos informacyjny, ciągła presja a za wszystko rozliczają Ciebie. Jeśli cenisz swój czas, życie, masz ambicje i szacunek do siebie, szukaj gdzie indziej. Tu musisz być owcą, jedna z wielu w stadzie i patrzeć jak życie ucieka Ci przez palce, gdy wilki się bawią i maja Cie gdzieś. Odeszłam i była to najlepsza decyzja w moim życiu. Współczuję koleżankom, które tam zostały bo słyszę, że jest jeszcze gorzej niż parę miesiecy temu. Tylko ludzie, współpracownicy są dobrem tej firmy.

Tak3Nie

P W
@Jacek

Kompetencje i pomysły przełożeni mają ( może nowi nie konieczne jeszcze tacy obrotni) ale mają podcinane skrzydła przez wyzszych przełożonych. Więc każdy ich pomysł by pomóc jest odrzucany a każdy głupi pomysł idący z góry muszą wprowadzić w życie.

P.₩

Od marca jest beznadziejnie.

Tak4Nie

@P.₩

Jest wrzesień. Nadal beznadziejnie ?

WR
@Mikołaj

Nadal. A wręcz jeszcze gorzej Premie wyrobisz a jednak nie dostajesz. A czemu bo Total jest za mały o 0.8%. Ale za to ktos kto normalnie nie mial dostać premii bo zrobił błąd krytyczny premię i tak dostał bo to premia uznaniowa wiec dali wg uznania.

Tak7Nie

Zostaw merytoryczną opinię o BEST S.A. - Elbląg

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

BEST S.A.