AmeriGas Polska Sp. z o.o.

Opinie o AmeriGas Polska Sp. z o.o.

Kierowca

Szare beznadziejne kierownictwo w tej firmie dbają o swoje (usunięte przez administratora) mają swoich pracowników A już o klojentach nie wspomnę.Niech jakiś (usunięte przez administratora)pojeździ po ludziach to się nasucha o firmie albo niech pobawi się w przedstawiciela handlowego sorry dla nich to za ciężkie lepiej zrujnować firmę do zera!

Aicha

Nie jestem pracownikiem tej firmy ale nie szanuje się tam pracowników kierownik zatrudnia ludzi po układach I znajomości pozbywając się ludzi którzy dobrze pracują zwalniają ludzi pod pretekstem obiadu zatrudniając 20latkòw po układach czysty nepotyzm nowy handlowiec ma prace dzięki tatusiowi czyimś kosztem którego firma współpracuje z amerigasem ....jako studentka ekonomii uważam że ta firma (usunięte przez administratora)z takim podejściem do ludzi ...

M.P.
@Aicha

jako pracownik w AmeriGas, stwierdzam że prace znalazłem przez Pracuj.pl, co nie było zbyt trudne i bez żadnych poleceń. I jeżeli Pani tu nie pracuje, to nie ma moralnego prawa do złożenia opinii.

Pracownik AMG
@Aicha

Totalne bzdury. Tak jest jak się buduje opinie na plotkach. Dajcie sobie spokój z beznadziejnymi opiniami. Zwłaszcza Ci którzy tutaj nie pracują. Owszem, mamy program poleceń pracowników. Zatrudniamy przyjaciół, a czasami kogoś z rodziny. Na dodatek płacimy nagrody za polecenie pracownika. Nie mamy się czego wstydzić. ????. Zapraszamy!

Pracownik AMG
@Aicha

Już Ty dobrze wiesz za co poleciałeś. I to nie o „plecki” chodziło... Weź się za robotę lepiej.

happy

"To dlaczego ludzie tak bardzo narzekają? Zapytaliśmy ogólnopolską próbę Polaków, czy narzekają i dlaczego to robią. I ludzie odpowiadali, że są dwa najważniejsze powody. Pierwszy: „żeby sobie poprawić sytuację”. Przyzna pan, że wysoce nieprawdopodobny, wziąwszy pod uwagę to, na co ludzie często narzekają: ceny, szefów, zarobki, groźbę bezrobocia czy ogólny stan Polski. Trudno bowiem oczekiwać, by narzekanie w tej sytuacji pomogło – negatywne wypowiedzi na te tematy nie są przecież w stanie niczego zmienić. Innymi słowy pomysł, że funkcją narzekania jest poprawa stanu świata, okazuje się raczej nietrafny." - Prof. Bogdan Wojciszke

szelest
@happy

"negatywne wypowiedzi na te tematy nie są przecież w stanie niczego zmienić" i to jest wielki problem tej firmy patrzenie na pracownik jako koszt do optymalizacji lub jako bezrozumna leniwa sile robocza ale nie traktowanie ludzi po ludzku gdy pracownika nikt nie słucha w firmie nie ma prawidłowej komunikacji jest tylko bicie piany frazesy to na forum jest tyle agresji i jadu. Ale widać tez tu jak kompromituje się hr i managerzy na infantylna agresja odpowiadając na frustracje pracowników

Mario

Chyba wszystkie firmy gazowe maja coś z siebie zero szacunku dla pracownika Gaspol Aka Ameri jeden (usunięte przez administratora)

Czy rekrutacja na stanowisko C2C Collection Specialist (12m) w firmie AmeriGas Polska Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
Aleksander

Witam, patrząc na komentarze zastanawia mnie to, że brakuje na forum poświęconym firmie AmeriGas Polska opinii od pracowników. Jeżeli są tutaj jacyś pracownicy przeglądający forum na temat firmy, prosiłbym was o opowiedzenie nam nieco na jej temat. Jak wygląda praca z resztą pracowników, bądź jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna. Czy wiadome jest coś na temat rekrutacji na dane stanowiska? @Karol, mógłbyś mi prosze wyjaśnić dlaczego tak uważasz?

@Aleksander

Firma nie jest zła, chodź za bardzo skoncentrowana na Warszawie. Wszystko zależy od stanowiska, miejsca pracy, zespołu. Jak się znasz na robocie to nie bój się rekrutacji. Jak się nie znasz to czeka cię sporo pracy. Powodzenia - zaplikuj i zobacz sam czy ci to odpowiada.

@Aleksander

Aleksandrze, brakuje opinii naszych obecnych pracowników ponieważ tego typu fora zazwyczaj są narzędziem do wyżalenia się niż do chwalenia firmy. Choć nie ukrywamy, iż fajnie by było przeczytać opinię pracowników zadowolonych z pracy w AmeriGas, których u nas nie brakuje. Świadczyć o tym może choćby wysoka średnia stażu pracy. Jeżeli chodzi o rekrutację, przebiega ona w tradycyjny sposób. Zapraszamy na spotkanie w którym udział bierze Kierownik zespołu oraz przedstawiciel działu HR. Bazujemy na doświadczeniu kandydata, wiedzy, wartościach jakimi się kieruje oraz umiejętnościach, które mogą być sprawdzane podczas rozmowy (głównie znajomość języka obcego, excela, pozostałych programów/aplikacji). Bardzo ważne jest dopasowanie przyszłego pracownika do kultury firmy jak również do zespołu w którym będzie pracował/a. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.amerigas.pl

Butan

Nie siej propagandy ;)

@anonymous

czytam to i nie wierzę... firma bazuje na doświadczeniu ? wiedzy kandydata? wartościach oraz umiejętnościach? a bez mrugnięcia okiem pozbywa się najbardziej doświadczonych i wyszkolonych pracowników... bzdury. Wcale nie dziwi mnie, że nikt jej nie chwali ... zarządzanie ludźmi - żenada

obiektywny
@Aleksander

Aleksander opinie od pracowników są, czytaj tylko dokładnie... :-)

Byly pracownik
@pracownik

Zabawne co piszesz. Czy uważasz że wyszkolony i doświadczony pracownik oznacza sukces? Osobiście wolę mniej doświadczonego ale z pozytywnym podejściem i zaangażowaniem. Jak tam tak źle było to dobrze że Ciebie już tam nie ma. Zacznij układać sobie życie na nowo i znajdź perfekcyjnego pracodawcę. Życzę powodzenia ????

Pracujący w agp
@Byly pracownik

Pozytywne podejście i zaangażowanie roboty za ciebie nie zrobi, co najwyżej teatrzyk pt: ile ja nie robię bo przecież siedzę w robocie dużej niż inni - taki wyścig szczorow nic nie wynoszący do organizacji. Pewna wiedza musi być chodźby po to by ci młodzi i zaangażowani mogli się od kogoś uczyć. Róznorodnosc ludzi napędza zespół. Faktycznie w naszej firmie zbyt często odchodzą ludzie z doświadczeniem i jest to obecnie jej problem. Nie zmienia to faktu że w znakomitej większości działów praca jest w miarę ok i napewno warto zaplikowac i przekonać się samemu.

jeszcze pracownik
@Aleksander

Amerigas to firma dno i pisze to jako jej pracownik. Ludzie nawet tu nie składajcie podań bo podejście do ludzi poniżej krytyki. Do (usunięte przez administratora) wam wejdą aby was przyjąć ale później lepiej nie mówić. Od kiedy Amerigas przejął w Polsce firmy Shell i BP robi wszystko aby zniszczyć to co z nich zostało. Kolejne władze robią wszystko aby cały ten interes upadł. Ktoś powinien napisać o tym wszystkim książkę od milionera do zera. Teraz pewnie zapytacie dlaczego jak jest tak źle to ja tam nadal pracuje. Jestem jednym ze starych pracowników przejętych z BP którzy mają zagwarantowane na piśmie wysokie odprawy w razie zwolnienia przez pracodawcę. I teraz się na nas firma mści i robi wszystko abyśmy się sami zwolnili aby nie wypłacić odpraw !!! Podwyżki na poziomie 2-3% bo niby mamy za wysoką medianę i zarobki takie że wstyd się przyznać. Ale kiedyś to się zemści i my tego nigdy firmie nie zapomnimy !!!

Dział HR AmeriGas Polska
@jeszcze pracownik

Jeszcze Pracowniku, szkoda że nie masz odwagi aby temat przedyskutować w cztery oczy zamiast anonimowo pisać nieprawdę. Czy wyobrażasz sobie sytuację gdy firma działa na swoją szkodę? Jest to niedopuszczalne. Twoja opinia jest oparta na niewłaściwych informacjach lub ich braku. Na drugi raz proponuję abyś przed napisaniem podobnych informacji zasięgnął wiedzy o biznesie u osób, którzy firmą zarządzają. Dobrze wiesz, że nikt od odpowiedzi migać się nie będzie. Podobnie ma się sytuacja z dodatkowymi odprawami. Fakt, iż wciąż pracujesz w AmeriGas świadczy o tym, że jesteś cennym pracownikiem. Czy uważasz, że firma powinna pozbywać się takich doświadczonych osób jak Ty? Jesteśmy zgranym zespołem, niezależnie od lokalizacji. Fajna atmosfera w pracy i świetni ludzie z którymi pracujemy są silną stroną firmy AmeriGas. Wielokrotnie słyszeliśmy to na spotkaniach z pracownikami, również w Sławkowie. Jednakże jeżeli ktoś uważa inaczej i nie jest w stanie cieszyć się z tego co firma oferuje, to niestety nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogodzić się z tym i mieć nadzieję, że gdzie indziej znajdziesz lepsze warunki pracy i bardziej zgrany zespół. Nadal proponujemy spotkanie z celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Czekamy na kontakt z Twojej strony.

KB
@Dział HR AmeriGas Polska

Też się ujawnij z nazwiska. Tak to każdy może się podpisać!

Klient klatka

Handlowcy obiecują atrakcyjną cenę przy wejściu na rynek a pózniej po pierwszych dwóch dostawach cena skacze w górę. Poza tym wieczne problemy z dostawami. Nigdy nie sa robione na czas. Pozdrawiam i nie polecam

Zależy gdzie się trafi. Firma coraz mniejsza i raczej coraz bardziej odstajaca od dużej konkurencji, lub pozwalającą się doganiać mniejszej. Spora rotacja w ostatnich latach sprawiła że mniej jest pracowników ze znajomośćą branży. Dużo hipokryzji, unikania odpowiedzialności i bicia piany w codziennej pracy - to jest przynajmniej w cenie. Firma zmienia się na gorsze. Faktem jest, że pracuje w niej jeszcze sporo fantastycznych ludzi - jeśli na nich trafisz będziesz zadowolony. Niestety coraz częściej oni odchodzą.

Niewarto

Zdecydowanie nie warto wiązać się z tą firmą zarówno jako klient jak i jako pracownik. Pracowałem tam w dziale handlowym. Firma robi promocje cena gazu do zbiornika dla nowego klienta 2zl zb za 1z instalavjal ale... Po 2 latach cena skacze do 5 - 8 zł za litr a nie można zatankowac u innego dostawcy gdzie gaz kosztuje np 2000 zł za tankowanie a w Amerigas ie 10.000 zł dużo lepszym rozwiązaniem jest instalacja własną bo koszt jej wykonania zwróci się po jednym roku. Co do pracy to pensje i premie są niskie w firmie jest chaos i bałagan bo firma oszczędza na ludziach jak może np podpisuje się umowę a po tem w biurze pół roku nie mogę się doczekać aby mi ją do systemu wprowadzili. Bo nie ma kto tego zrobić

medard

Zakupiłem butlę AMRICANGAS z propanem w ilości 10 kg . Zamontowałem ją do campera . Temperatura -12 stopni . Po 10 godzinach piec się wyłączył , ponieważ gaz sie "skonczył" i camper zamarzł . Butla niby pusta ,a jest ciężka czyli coś tam jest ,ale co??Popan odparowuje do -30 stopni . Kamper , zabudowa BURSTNER, piec TRUMA . To górna półka . Czyli lepiej kupić każdy inny gaz ,nawr miesznke propanbutan niż to (usunięte przez administratora) .

Hwdp

tracą klientów wysoka cena i niewiedza o rynku

Propan

Pracuję w AGP od prawie roku. Nie mogę powiedzieć złego słowa na tę firmę. Przynajmniej w naszym dziale atmosfera jest ok. Pracy jest od groma ale to chyba normalne w końcu za coś nam muszą płacić :) Biuro ładne, odnowione czyste i schludne. Szef -OK (miałem gorszego:P ) Ogólnie polecam :)

Butan
@Propan

Jakiej pracy?! Chyba robienia zametu. Masz racje ze praca jest wporzadku, szkoda ze bez żadnych miarodajnych wyników. Lepiej zobacz ilu klientow uciekło przez ten rok, ile wolumenu konkurencji oddaliśmy a ilu pozyskaliśmy w ich miejsce. Tyle w temacie. Dziękuje. Dobranoc.

@Butan

Nic dziwnego że firma traci klientów skoro kierowcy są tak opryskliwi bez szacunku do drugiego człowieka. GRZYWCZAK SYLWIAN powinien zmienić pracę najlepiej na taką w której nie ma styczności z ludźmi

kierowcA
@anonymous

a co loda miał ci zrobić kierowca ma inne zadania w pracy

Red label
@anonymous

Prosze sie nie czepiać kierowcow z Wrocławia ;)

Kierowca

Witam dział logistyczny nadaje się jedynie do prostowania gwoździ i to nie wiem czy dla nich nie za trudne. 3/4 klatek w terenie nie obsluzone na czas klatki stoją bez gazu a rynek który przejmują tracą przez swoją politykę handlową żadne sugestie kierowców czy klientów ich nie interesują

Klient

Dobra jakość, ale trochę za wysokie ceny

RealMadrid

bardzo niezdrowa atmosfera w dziale kontrolingu

Janusz

Sierpień 2018 w AmeriGas proponowane ceny gazu dla zobligowanych umową odbiorców oscylują wokół 4,00 pln za litr, natomiast na wolnym rynku dla posiadanego zbiornika na własnosć 1,65-1,70pln. Tak działa kartel paliwowy a udziałowcy oczekują naturalnie rocznej dywidendy. Po 14 latach dzierżawy zbiornika czas na wykup !!!

Jacek

Witam, dzisiaj t.j. 22.03.2018 r. Pan Konsultant z AmeriGas Polska zaproponował mi cenę 4,38 PLN brutto po 9 latach współpracy. Dzisiejsza średnia cena gazu propan z własną butlą w Bydgoszczy 1.67 - 1.70 PLN brutto. Polecam wszystkim dobrze się zastanowić przed podpisaniem umowy z tą firmą. Zamierzam wystąpić o rozwiązanie umowy z tą firmą.

Veronika
@Jacek

Rób to szybko.Wypowiedzenie umowy to 6 miesięcy.Tak pół roku.

Therenia
@Veronika

Veronika, czemu napisałaś,że wypowiedzenie umowy dzierżawy zbiornika trwa pół roku? Nawet jeśłi w umowie jest zapis ,że wypowiedzenie dzierżawy 3-miesiące? Napisz o swoich doświadczeniach związanych z tym tematem - jestem żywo zainteresowana.

Nie polecam, ludzie są przeciążeni praca brak premi niskie wynagrodzenia i niekompeteni menagerzy najgorsze jest it wiele rzeczy dało by się usprawnić ale tam

@Tomek

Tomek i Sylwia, Chyba nieźle w tej firmie dali Tobie w kość skoro produkujesz tyle jadu na jednym zamachem :). Czy mogę prosić oopinię kogoś zdrowego na umyśle? Dlaczego nie ma opinii pracownika który nie został wywalony z roboty i chce się odgryźć?

Szkoda,że pracownicy nie piszą swoich opinii. Warto aplikować?

Karol
@Zainteresowany

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Klient X

AmeriGas Polska od jakiegoś czasu zmienił sposób rozliczania dla klientów licznikowych, tz. podaję cenę za m3 gazu i nie chcą podać ile kosztuje litr (brak cennika na stronie, infolinia nie chce podać ceny - już wiem dlaczego). Przelicznik z m3 na litr to 3,9. Cena gazu w moim przypadku po 10 latach współpracy za m3 - ponad 25 zł, co daje ponad 6 zł za litr. Rozwiązanie umowy możliwe, ale z naliczeniem kart, ponieważ w umowie jest zapis o limitach rocznych. Korzystam z gazu standardowo, woda, ogrzewanie domu ok. 150 m2. Czuję się oszukany. Promocje typu "Zbiornik z instalacją już za 1,23 zł " później słono kosztują. Może ten wpis komuś pomoże podjąć właściwą lepszą decyzję od mojej.

Robert
@Klient X

Trzeba czytać co się podpisuje...

Arek

Może dowiem się jak wyglada rekrutacja w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o AmeriGas Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w AmeriGas Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AmeriGas Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AmeriGas Polska Sp. z o.o.?

AmeriGas Polska Sp. z o.o.