AmeriGas Polska Sp. z o.o.

Opinie o AmeriGas Polska Sp. z o.o.

Jakie narzędzia pracy zapewnia AmeriGas Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Łysy

Szukasz pracy, czy auta do prywatnej jazdy?

AmeriGasowicze

Narzędzia pracy zależą od działu w którym będziesz pracował/ła oraz od stanowiska. Nasi koledzy z działu handlowego posiadają do dyspozycji samochody służbowe, telefony komórkowe oraz laptopy. Większość pracowników działów administracyjnych posiada telefony komórkowe aby móc kontaktować się ze współpracownikami, klientami oraz kontrahentami. Wszystko zależy od zakresu obowiązków. Od zawsze uchodziliśmy za firmę, w której panuje rodzinna atmosfera. Bardzo często nasi pracownicy spotykają się poza godzinami pracy aby spędzić czas we własnym gronie . Na co dzień nie brakuje nam wyzwań, a co za tym idzie odpowiednich dawek stresu. Wszystko wynagradza nam "luźna atmosfera", gdzie można czasami pożartować z szefem oraz z szefa. Zabawne maile krążące po sieci, spotkania na kawie w kuchni czy przerwie na śniadanie lub obiad. Do tego należy dodać elastyczny czas pracy dopasowany zarówno do rannych ptaszków jak i śpiochów. Może właśnie dlatego nasi pracownicy zostają z nami na długie lata...

Brawo! Już myśleliśmy że nikt się zorientuje. A tu taka niespodzianka ????

E owłosiony palant
@AmeriGasowicze

Co za stek bzdur podajcie liczbę pracowników których zwolniliście odeszli w przeciągu ostatnich 5 lat to są dziesiątki osób całe bp cały bok z Łodzi masę ludzi z wawy

@E owłosiony palant

Dziękujemy za komentarz. Niestety bardzo mija się on z prawdą. Nie wiemy skąd takie informacje ale są one nieprawdziwe. Oczywiście odeszli od nas pracownicy podczas restrukturyzacji lecz była ona w 2011 roku. Rozumiemy, że jesteś byłym pracownikiem, który nadal żyje życiem naszej firmy. Bardzo się cieszymy z tego powodu. Gdybyś chciała/ chciał porozmawiać o tym zapraszamy do kontaktu, który znajdziesz na naszej stronie internetowej www.amerigas.pl .

Jaro
@AmeriGasowicze

Państwa handlowcy nie dorośli do obsługi Klienta i tyle są tom akwizytorzy którzy mają swoje ego większe od tego co w spodniach

Olo

Koszmar chciałem podpisać Umowę z tą Firma ale pan Robert z Czeladzi tak mnie wykołówał że, nie wiem gdzie jestem , Banda Nieodpowiedzialnych ludzi Handlowcy z jakiegoś Hippermarkietu , Nie polecam .

Anita

Osoba z działu rozliczeń nie ma pojęcia o czym rozmawia,pewna siebie baba ,która powtarza w kółko wyuczona formułkę ,problem dotyczy bardzo wysokich rachunków ,w momencie gdzie nie korzystamy z gazu wogole ,.To jest jedno wielkie nieporozumienie ,naciąganie klientów,nigdy więcej nie podpisałbym umowy z tą firmą.

Zuzanna
@Anita

A nie ma tam innych osób które pomogłyby rozwiązać Twój problem?

@Anita

Chętnie, oczywiście bezpłatnie, pomogę w sporach z amerigas, proszę pisać: wolfsbrut2019@gmail.com

Czy AmeriGas Polska Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

HR

Bardzo dziękujemy za nadesłane zapytanie. Jesteśmy otwarci na współpracę ze studentami. Prosimy obserwować naszą stronę w zakładce Kariera oraz profil na Linked Inn. Pozdrawiamy

Dominika
@HR

O, ale ta współpraca to zatrudnienie normalne czy właśnie staż albo praktyki ?

Czy rekrutacja na stanowisko C2C Collection Specialist (12m) w firmie AmeriGas Polska Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
Firma hanex

Zapraszam do grupy ceny gazu w butli 11kg https://www.facebook.com/groups/667914317967240/?ref=share

Bożena

Czy jest tutaj ktoś kto przeszedł drogę przez mękę i udało mu się rozwiązać umowę z tą firmą. Proszę może ktoś mi podpowie bo nie stać mnie na gaz za prawie 1000 zl miesięcznie. A miało być tak pięknie... Tak kłamać dwoje emerytów..

@Bożena

proszę podać swój adres mailowy

Stanley 52
@Bożena

Bardzo współczuję. Ja tą drogę przez mękę przeszedłem parę lat temu.Teraz jestem już wolny.Nigdy więcej !!!!!!!!!!!!takiego złodziejstwa świat demokratyczny nie widział.

macpress

Pazerność, pazerność i jeszcze raz P A Z E R N O Ś Ć. Zero empatii wobec klienta

Bartosz
@macpress

Mówisz o cenach, czy o co ci konkretnie chodzi? Możesz wyjaśnić?

mp
@Bartosz

No a o czym innym jak nie o cenach

ania
@mp

no właśnie o co chodzi.. o cenę? jakość jest bardzo ważna, w ubiegłym roku wielu klientów narzekało na to, ze im się nie pali gaz w zimie... jak się dopytałam kupowali najtańszy na rynku który nie był czystym propanem. Czyli na to też trzeba zwracać uwagę, gaz gazowi nie równy. Mogą sprzedać propan a w rzeczywistości dostarczyć propan-butan ...

ciasna beta
@ania

Gaz jest ten sam jak ma 90 procent innych dostawców od ruskich przyjezdza więc przestańcie wygadywać bzdury pochwalcie się jaka macie marzę na tonie..i j powiecie ile wody jest w gazie i potem reduktory zamarzają

ania
@ciasna beta

niby tak, ale nie zawsze sprzedają dostawcy czysty propan...nie będę pisać nazw firm, które miały problemy w ubiegłym roku, ale było ich kilka. Dodatkowo jest gaz z normą EN i bez tej normy. Może mieć więcej siarki, albo mniej, może mieć więcej propanu albo mniej mieszanka propan-butan... a na końcu może ktoś zatankować na papierze 1000 litrów a w rzeczywistości 950 ... Gaz LPG nie jest najtańszym rozwiązaniem, jest alternatywą dla ziemnego - i taka jest prawda... a na dzisiaj gaz jest głównie z morza - czyli nie od Ruskich ..

hanka
@macpress

popieram to nie ludzie tylko roboty bez jakiejkolwiek empatii!

Niezadowolony klijent

Zacznijmy od chistori która powtarza się 4rok z rzędu a firma nic z tym nie robi . 4 lata tem jeden dzień przed wigilia przyszły mrozy -14 po czym ogrzewanie przestało ogrzewać po rozmowie telefonicznej według ustaleń matematyczno-kompoterowych gazu ma starczyc jeszcze na miesiąc. Jak się okazuje pan z działu technicznego każe mi polewać reduktor przy butli bo to on zamarzł, polewam go 40min gorącą wodą z czajnika nic to nie dało piec nie odpalał po 4 dniach zimna i ogrzewania farelkami przyjechał technik do zbiornika i stwierdził brak gazu. I tak 3 lata tak samo się stało w tym roku przyszły mrozy i gazu zabrakło ale w 2 dzień świąt poruszone niebo i ziemia na infolinię zadzwoniłem to nie pracują zadzwoniłem na telefon awaryjny 24 to pani mi powiedział że to nie jest zagrożenie życia i ona nic nie może więc jak zacząłem krzyczeć Pani nagle powiedziała że zrobi wyjątek i polaczy mnie z Panem inżynierem. Acha zaznaczam że zdzwonilismy 2 tyg wcześniej przed świętami aby dostarczyli gas żeby nie powtórzyła się sytuacja jak wcześniej oczywiście firma olała temat bo jak się przyznała później przez tel nie byliśmy klientem który na już potrzebuje dostawę. Pan inżynier starał się pomóc jak tylko może kazał polewać reduktor robiłem to znów po wysłaniu zdjęć zegarów przy butli pań inżynier stwierdził że nie ma gazu w butli , oczywiście po tel w dzień pracujący pan informuje mnie ze coś z piecem musi być a więc dzwonie po specjalistę od pieca on zaś mówi No że piec nie będzie działał ją się pytam dla czego a on w spokoju odparł że "żeby piec działał to potrzebuje gazu którego tutaj nie ma". Więc dzwonie do AmeriGas i tam się zaczyna akcją od kolegi do kolegi i tak przez 4h wkoncu dzwoni do mnie pan który mówi że jest osobą decyzyjna i kompetentną więc przedstawiam mu sytuację a on mi znów że program wyliczył im że przez święta spokojnie starczy gazu ja mu odpieram że 4rok z rzędu nie starczyło i co on na to zrobić Pan spokojnie powiedział że najszybciej gas gdzie za 3 dni a na dworze w nocy -16 ,pytam dlaczego za 3 dni jak ja gazu nie mam już a pan mówi że ciężarówka się zepsuła to ja mówi że mogę załatwić dostawę gazu od kogoś innego wystarczyło by 200kg czy tam litrów i wtedy będę spokojnie czekał aż dostarcza swój gas na to pan mi mówi że mogę tak zrobić ale oni i tak mi wystawia fakturę za zatankowany gas czyli wychodzi że zapłacę za dostawę z innej firmy i od Amerigas za to że sobie załatwiłem 200kg dostanę fakturę na 200kg No to jest masakra jakaś. Prosząc o numer do kogoś wyższego zostaję zbawiony pod pretekstem że szef nie jest od tego i to on jest osobą decyzyjna po chwili dalszej się okazuje że on nie może podjąć żadnej decyzji. Faktury z AmeriGas są tak drogie że szkoda mówić a jakość gazu jak obsługa klienta jest tragiczna zostaję jeszcze na 2 dni bez gazu bo im 4 rok z rzędu komputer mówi że mamy odpowiedzią ilość gazu a w zbiorniku jest tak mało że prawie nic . Firma oczywiście próbuje się wymigać od konsekwenci swojego błędu przypominam 2 tyg przed 24.12 prosiliśmy o dostawę gazu i otrzymaliśmy odpowiedź że dobrze zatankujemy przed świętami. I oczywiście nic i teraz same problemy . Nie polecam AmeriGas jest to najgorszy dostawca z jakim.moglem.sie spotkać beznadziejna jakość gazu usług i obsługi kkijenta w Horendalnie wysokich cenach oczywiście przy zawieraniu umowy wszystko obiecują złote góry a jak przychodzi co do czego to infolinia jest od pon-pt od 7 do 17 a w weekendy radź sobie sam . Oczywiście z dniem dzisiejszym wypisuje wypowiedzenie umowy z firmą AmeriGas ta firma nie powinna wogole istnieć na rynku Polskim bo nie wiem jak jest za granicą naszego kraju. Nie polecam a w ręcz przestrzegam przed tą firmą

@Niezadowolony klijent

Miałem podobną sytuację kilka lat temu, środek zimy, brak gazu, bowiem czujnik na butli nie przekazał informacji do amerigas. Gaz w tzw. trybie ekspresowym dostarczyli po kilku, czy kilkunastu dniach, które przetrwaliśmy dzięki temu że mam kominek i kupiłem kilka urządzeń grzewczych na prąd. Podobnie najgorsze doświadczenia z tą firmą.

@Niezadowolony klijent

Choć trudno pojąć o co chodzi to jednak opinie negatywne o tej firmie nie zaskakują mnie ani trochę. Sam doznałem ich arogancji i bezdusznego podejścia, więc popieram krytykę w całej rozciągłości

polo

dlaczego 10kg gazu a nie 11 kg w butli

Pracownik:)

Bardzo polecam prace w Amerigas. Firma daje ogromne możliwości rozwojowe. Pracuje pare miesięcy na recepcji i mnóstwo nowych rzeczy się nauczyłam. Czerpie satysfakcję i radość z codziennych zadań i wyzwań :) Dodatkowo w firmie panuje niesamowita atmosfera - wszyscy są życzliwi i bardzo pomocni- atmosfera jest domowa , idealna:)

Ciek
@Pracownik:)

Jak inne recepcjonistki za parę miesięcy znadzesz ogromne szanse rozwoju poza strukturami firmy he he

Srek
@Ciek

No i już wiadomo że nie pracujesz tam bo pieprzysz głupoty. Idź pobiegać, nakrzycz na kogoś i będzie ci lepiej.

@Dorota

Cena gazy wzrosła o prawie 50%. Czytajcie opinie . Nie polecam tej firmy. Ciekawe jak z rozwianiem umowy. 3 miesieęczny okres wypowiedzenia???

Dzień dobry, na stronie AmeriGasu w zakładce kariera widnieje informacja o możliwości rozwoju. Jak to wygląda w praktyce? :) Chodzi o rozwój osobisty czy również zawodowy (awans)? Jak często i jakich można spodziewać się organizacji szkoleń/kursów pracowniczych?

Sylwia
@Anna

Szkolenia rozwój zapomnij jesteś prostym trybikiem masz robić od kreski do kreski co ci karza i nie dyskutować to typowa praca dla miernot bez perspektyw no ale nie którzy to lubią

Ktoś
@Sylwia

Jak masz takie doświadczenie to pewnie dlatego że nie chciało ci się uczyć i trzeba zap…. . A teraz zapamiętaj, KAŻĄ tak jest poprawnie.

Klient

Zerwanie umowy, wykup butli na własność. Jak wyglada to od strony AmerGas? Proszę o opinie. Pozdrawiam

@Klient

W konsekwencji, z każdego względu, jest to korzystne, ale trzeba się liczyć z długotrwałą walką, łącznie ze sprawą w sądzie. Służę pomocą w doradztwie, bowiem jestem już chyba na końcowym etapie, pozdrawiam

@Klient

Firma zrywa umowę próbując mnie obarczyć winą że podobno za mało kupuję gazu. Pewnie kupowałbym więcej, nie oszczędzał, nie bawił się w rozpalanie kominka ale gaz musiałby być w normalnej cenie. Tymczasem firma stosuje zdumiewające praktyki. Gaz jest na rynku po 1.50-1.60 za litr a oni chcą mi go sprzedać po 3.60. Za komuny taka praktyka podchodziła pod paragraf spekulacji zagrożony w latach pięćdziesiątych nawet KS-em. Obiecywali ustami pełnomocnika że po 10 latach zbiornik stanie się moją własnością. Co prawda wtedy firma nazywała się PROGAS-EUROGAS ale co mi do tego. Po prostu mnie oszukali. Dziś żądają 3000zł zwrotu za montaż instalacji 15 lat temu. Przecież wtedy płaciłem za tę instalację coś koło 1200 zł. Proponowali mi odpompowanie gazu ze zbiornika za 700 zł a dostawca nowego zbiornika zrobił to za darmo ciesząc się że ma nowego klienta. Żądają ponad 600 zł za demontaż zbiornika choć zdemontowała go i przygotowałą do transportu firma która przywiozła nowy zbiornik. Nie chce mi się dalej gadać. To po prostu P O R A Ż K A

@Grzesiek
@Grzesiek

Dzięki za odpowiedz, jak mogę się z Tobą skontaktować?

Jak długo trwa proces awansu w AmeriGas Polska Sp. z o.o.?

AmeriGas Polska Sp.zo.o.

Dziękujemy za pytanie. Do każdego pracownika podchodzimy indywidualnie. W związku z tym nie jesteśmy w stanie określić procesu awansu w postaci czasu. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać kontaktując się z działem HR mailowo na adres: rekrutacja@amerigas.pl

bodek

Warunkiem podpisania umowy z mojej strony był fakt, że firma nie dawała minimalnego zużycia gazu.. Przedstawiciel utwierdził mnie w tym przekonaniu. Lecz niestety zostały naliczone dopłaty. Czyli zostałem (usunięte przez administratora) ,

Klient

Posiadam umowę na stała cenę gazu która jest przedłużana co roku- cena za metr3 16.97 zł. Umowa licznikowa, czy rozniez Państwo maja takie ceny gazu ? czytam ze są dużo niższe, nie rozumiem dlaczego moje są tak wysokie.

@Klient

Uprzejmie informujemy, że cena gazu uzależniona jest od notowań cen surowca na rynku światowym, kursu wymiany dolara jak również od kosztów, które AmeriGas ponosi z tytułu zapewnienia bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości obsługi. Cena obejmuje również koszty przeglądów i rewizji zbiornika, odpowiedzialności za bezpieczne funkcjonowanie instalacji oraz utrzymanie jej w należytym stanie, a także indywidualnych kosztów obsługi klienta. Jednocześnie informujemy, że jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi dotyczące naszej oferty lub chcą porozmawiać nt. obowiązującej ich ceny, to nasi specjaliści są dla Państwa dostępni telefonicznie, mailowo oraz poprzez formularz kontaktowy na stronie. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, tak żeby oferta była maksymalnie dopasowana do jego potrzeb oraz sposobu użytkowania gazu. Jesteśmy przekonani, że wspólnie znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

grzesiek
@Klient

Wynika z tego, że płaci Pan za 1 litr gazu 4,41927 zł, ostatnia cena tankowania w lipcu 2020 na wolnym rynku wynosiła 1,37 zł za litr. pozdrawiam

zibi
@Klient

Witam bardzo zainteresowałl mnie pana/pani wpis proszę o kontakt pod nr.tel;791257634

Radosław
@AmeriGas Polska Sp. z o.o.

to bardzo ciekawe, mimo spadku ceny surowca ja otrzymałem podwyżkę o 30%, na infolinii usłyszałem że jak mi nie pasuje to przecież nie muszę włączać ogrzewania, coś w styli "taki mamy klimat". Już czekam żeby się od Was uwolnić a podpisanie umowy uważam za największy błąd. Dostałem 18 letni zbiornik, który już zaczyna korodować, z dokumentacją też był problem podczas odbioru UDT.

grzesiek
@Radosław

Życzę powodzenia. Ja już uwolniłem się od tej tzw firmy. Dzięki temu zakupy na wolnym rynku stały się przyjemnością, ostatnie tankowanie gazu w lipcu 2020 w cenie 1,37 zł/litr. Nie bez znaczenia jest komfort psychiczny. Bowiem nie jesteśmy skazani na takie firmy jak amerigas. Mamy prawo wyboru. Pozdrawiam

Renata

Jak wygląda obecnie możliwość zatrudnienia się w firmie AmeriGas Polska? Znalazłam na ich stronie internetowej zakładkę Kariera (https://www.amerigas.pl/o-firmie/kariera#sprawdz-aktualne-ogloszenia-o-prace- ), ale póki co nie ma tam nowych ogłoszeń o pracę. Czy ktoś wie, czy jest jakaś szansa na to, aby niebawem coś się pojawiło?

Grażyna

Witam czy ktoś się orientuje jak zabraknie mi gazu w butli czy mogę domagać odszkodowania że strony amerigaz bo jeszcze mam na parę dni gazu i będę zmuszona siedzieć w ziemnym płacze za wszystko ponoć nie mam się kierować za gazem za parę dni mi się skończy i co mam zrobić w tym przypadki w umowie piszą tylkokliencie ale o sobie nic nie piszą ja przez ich niedopatrzenie będę siedziała w ziemnym dzięki z góry za informację

POSZKODOWANA

Firma AmeriGas jest firmą bardzo niewiarygodna. Zostałam oszukana na 1500,00 zl . Niesłusznie zostałam obciążona kosztami za podwójny projekt przyłączenia gazu mimo że ich projektant Sławomir Miszczak wykonał go na mapce nie aktualnej na dany dzień. Nie poinformował mnie o tym tylko przesłał do starostwa. Starostwo prosiło tylko o dokonanie aktualnych danych na tej mapce. Projektant Sławomir Miszczak zażądał nowej mapy i obciążył mnie kosztami ponownie .Pracownik AmeriGasu stwierdził po interwencji z mojej strony w sprawie płatności , że ich projektant nie ma obowiązku znać się na mapie do projektów. Takich fachowców zatrudnia Amerigas, którzy za zadanie mają tylko zbierać pieczątki do projektu i za to biorą 1200,00zł.Ich handlowiec Robert Komasiński sam napisał mi że to jest poprawa projektu. Przedstawiciel Firmy Amerigas twierdzi że mimo iż projekt został tylko poprawiony to za "zbieranie pieczątek" na nowo (tj. podpis straży, itp.) koszty ponosi się jak za nowy projekt. Oświadczenie odstąpienia od umowy, mimo iż nie została rozpoczęta instalacja zbiornika, skutkuje obciążeniem ogromnymi kosztami na rzecz klienta bez jakichkolwiek informacji ze strony firmy AmeriGas. Do tej pory nie spotkałam się z tak lekceważącym stosunkiem wobec klienta mimo, że pracuje w dużej firmie handlowej.

poszkodowana
@POSZKODOWANA

wycofuję swoja opinię gdyż umieściłam tam osoby które nie są zatrudnione w tej firmie oraz są bardzo kompetentne w swojej działalności

oszukana

To jest bardzo oszukańcza firma i pełna fałszu, pomimo ogólnej obniżki cen gazu, amerigas podniosła mi o 30% cenę gazu tłumacząc, że oni są po za prawami państwa i mają swoje cenniki na cenę gazu, a teraz otrzymałam fakturę i okazało się ,że została mi naliczona cena opłaty licznikowej, o której nie mam nic w umowie, co powoduje ,o 60% wyższe rachunki.

OSZUKANA
@oszukana

FIRMA AMERIGAZ JEST FIRMĄ NIEWIARYGODNĄ , MA W SWOICH ZAPISACH OCZYWIŚCIE MAŁYM DRUCZKIEM ŻE ZA ROZWIĄZANIE UMOWY NALICZA NIEWIARYGODNE KWOTY .WYSYŁA FAKTURY KTÓRYCH USLUGA JEST WYCENIONA Z KSIĘŻYCA.MAM NA TO DOWODY KTÓRE POWODUJĄ ŻE TA OPINIA JEST WPROST NEGATYWNA DO POTĘGI N-TEJ. LUDZIE W TEJ FIRMIE ZWŁASZCZA HANDLOWCY SĄ NIEUCZCIWI BYLE TYLKO PODPISAĆ UMOWĘ. ZA KTÓRĄ PO ROZWIĄZANIU NALICZAJĄ KOSZTY ZA KAŻDY DROBIAZG NAWET WYKONANY PRZEZ NICH ŻLE NP.PROJEKT BUDOWY.

@OSZUKANA

Szanowni Klienci, Jest nam niezmiernie przykro czytać krzywdzące opinie, które nie znajdują poparcia w rzeczywistości. Informujemy, że opłata jest opisana w Par. 7.2 Umowy, na stronie 3. Oczywistą rzeczą jest podwyżka naszego produktu w sezonie zimowym. Można to zaobserwować na notowaniach e-petrol. W taki sam sposób traktowani są klienci wszystkich firm z naszej branży. Jest to związane z wyższymi kosztami zakupu gazu na rynku. Po więcej informacji lub wyjaśnień zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Dziękujemy.

@OSZUKANA

Szanowni Klienci, Ponownie informujemy, iż portal GoWork przeznaczony jest wyłącznie do dyskusji związanych z zatrudnieniem. Dziękujemy.

Zostaw merytoryczną opinię o AmeriGas Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w AmeriGas Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AmeriGas Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AmeriGas Polska Sp. z o.o.?

AmeriGas Polska Sp. z o.o.