Opinie o STOLZLE w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy STOLZLE. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie STOLZLE o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja szkła gospodarczego, płaskiego, włókien szklanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STOLZLE w Częstochowa

matowanie1

fajnie było na zebraniu słuchać jak hjeny brygady chca wiecej zarabiac, na smierci Łukasza wywalczyc chca dla siebie kase, jesteście bezduszni ,znieczuleni na to co sie stało chłopakowi płuca wypaliło a"WY przyjaciele " was to powinno wszystkich spotkac zasłużona kara za takie coś,nikt nie powie o odzieży ochronnej ,tylko czepki na łbach sie licza ,dalej niech masa śpi i wdycha ten kwas w swoje płuca

Oburzeni!
@matowanie1

Przepraszam bardzo...czy ty umiesz słuchać że zrozumieniem,wrecz przeciwnie była mowa o wszystkich środkach bezpieczeństwa.Góre interesują,czapki na głowach i biżuteria.Widocznie to ty myślisz o kasie bo nikomu z nas nie zależy na tym.Jesteśmy zrozpaczeni tą sytuacją,że zginoł nasz kolega a drugi jest w ciężkim stanie.A kara powinna spotkać tych którzy dopuścili urządzenie do pracy;ktoś się musiał pod tym podpisać.

matowanie

http://www.bhp.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/czestochowa-sledztwo-ws-smiertelnego-wypadku-w-hucie-szkla Końcówka artykułu szczególnie ciekawa (przedostatni akapit)

Matowanieee

Gadanie na forum nic nie pomoże... ktoś widział sprzatal I co ?? Dlaczego nikt się nie odeZwał że robić tego nie będzie bo jest ryzyko ??? Tylko na forum umiecie.

Matowanie

Ludzie sprzątali ten kwas żeby tylko nikt nic nie widział bez żadnych kombinezonów bez niczego. Dla nich to tylko wypadek przy pracy oczywiście z winy pracownika, jak zawsze, co by się nie stało to oni umywają ręce. A chłopak nie żyje. W imnie czego? Perfekcyjnych butelek. Ludzkie życie...

Wściekły
@Matowanie

Ten co kazał sprzątać powinien za to odpowiedzieć. Opary kwasu są śmiertelnie trujące. Widać ,że mają bladego pojęcia przy czym robią i co robić w sytuacji zagrożenia przez co narażają życie pracowników . Łukasz zginą i wszyscy powinni głośno mówić jak wygląda praca, zaniedbane maszyny. Gdzie był pracownik BHP? Za taką tragedię powinny odpowiedzieć konkretne osoby!

@Matowanie

zwykle zacieranie śladów. Ludzie jeszcze 5 godzin pracowali przy tym świństwie, a smród byl nie do zniesienia. Poganianie ludzi i niechlujstwo dalo o sobie znac. Niech ta smierc nie idzie na marne.

@matowanie

Niech PIP sprawdzi monitoring.

@Matowanie

Dlaczego sprzątaliście ten kwas. Trzeba było opuścić niezwłocznie halę po udzieleniu pomocy poszkodowanym i wezwać straż pożarną - ratownictwo chemiczne. Przecież wątpię żeby któryś z kierowników sam się zabrał za sprzątanie. Ludzie zacznijcie się szanować sami. Wasze zdrowie i życie jest najważniejsze. Jeżeli widzicie że coś wam zagraża i nie możecie bezpiecznie wykonać pracy macie prawo nie przystąpić do pracy. Nikt was za to nie zwolni. Sąd pracy będzie po waszej stronie w razie zatargów z przełożonym.

Drukarz

Klasyczna rozmowa nic trudnego.

Słyszałem że jeden z operatorów matowania na wcześniejszej zmianie zauważył że coś się dzieje z tą beczką, że coś jest nie tak i co? zostawił tę wiadomość dla siebie A gdzie odrobina pojęcia że może się stać tragedia Brak przeszkolenia brak wyobraźni TEŻ MIEJ KOLEGO ŁUKASZA NA SUMIENIU BO TO TEŻ TWOJA WINA

anonymuso
@anonymous

No chyba komuś zgłosił skoro ty o tym piszesz.

Niewolnik
@anonymous

Dokładnie skoro ty o tym wiesz to powinieneś też wiedzieć, że nie tylko poprzednia zmiana to zgłaszała operatorzy od dłuższego czasu zwracali uwagę kierownictwu , które oczywiście bagatelizowało sprawę.Bo oczywiście najważniejsze jest dobrze wypaść w oczach klienta

@anonymous

Takie gadanie kto wiedział kto nie wiedział ludzie ogarnijcie się wreszcie tak samo wszyscy inni widzieli problem w tej przepompowni i nie prawidłowości i było zgłaszane a Ty powtarzasz zasłyszane plotki ,,anonymous''

O.j

Możecie opowiedzieć co się dokładnie stało???

duży

ja pracuje w dziale regeneracji form-nie narzkam

anonymus
@duży

bo jesteś chyba lizusem i dupowłazem a tacy tam nie narzekają. Znam ten dział i co mogę napisać to tragedia!!!

Zaniedbania na matowaniu są karygodne powiem tak czy pracujący tam ludzie mają szkolenie z zakresu kwasów tak żrących i toksycznych. Teraz jest nabór na nowych operatorów matowania czy rozpoczęto od szkolenia tych panów o tym co grozi zaniedbanie nawet najmniejsze ze stron. Proszę przedstawić PIP listę osób przeszkolonych. Nawet kierownictwo z bożej łaski nie ma bladego pojęcia o zagrożeniu związanym z kwasami. Dlaczego wysłali pracowników do sprzątania czym to robili czyściwem czy wodą i poszło w kanał? . A jeśli by następna osoba dostała poparzenia dróg oddechowych MAJĄ POJĘCIE? MAJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA POWIERZONYCH IM PRACOWNIKÓW ?

Szkoda słów

Wielka szkoda Łukasza [*] Huta powinna zapłacić za tą tragedię!!!

Dekoracja

W telewizji, radio i portalach mówią oraz piszą o przepompowywaniu kwasów. Niech się zainteresują jak to było wykonywane - prokuratura również. Może inne osoby też się wypowiedzą jak to wyglądało. Może pokażą jak te maszyn wyglądają i w jakim są stanie. Szkoda Łukasza i chłopaków.

Nikt

Po takim wypadku zero współczucia tylko pierniczenie o tym ze na 2 brygadzie jest najwięcej l4 i ze ludzie na l4 zostaną w jakiś sposób ukarani i że opakowań nie ma kto robic leczcie się chorzy ludzie tylko na nogi bo na głowę juz zapozno nikomu źle się nie życzy ale wam z całego serca życzę żeby spotkało coś tak strasznego wypowiedzenie składam na dniach koniec wyzysku system 7 dniowy wolnego nie chcą dawać ludzi jak gówna traktują a ty człowieku ledwo 2 tysiące zarobisz

pedro

A czy nie bylo przypadkiem tak, że niejdnokrotnie kwasy dolewano jak szla produkcja? Pracownikow chronily by wtedy tylko spodenki, koszulka i jakis smieszny czepek na glowie. Nie jestem pewien niech to ktos [potwierdzi

Niezależymi
@pedro

Potwierdzam były wykonywane takie czynności przez operatorów

Agnieszka
@pedro

Potwierdzam ze kwasy byly dolewane w trakcie pracy maszyny,gdzie ludzie stali obok i ten zapach im towarzyszyl przez dlugie godziny

Oburzony

Teraz szanowna Góra ma krew na rękach mam nadzieje ze do końca życia będziecie mieli go na sumieniu był dobrym człowiekiem i świetnym kolega a zaniedbanie ze strony kierowniczkow dekoracji doprowadziło do śmierci chłopaka , uszkodzenia ciała dwoch innych osób i narażenie zdrowia innych pracowników możecie być z siebie dumni i z sukcesów które osiągacie dzięki swoim pracownikom których traktujecie jak gówna i dajecie psia pensje a ludzie tracą zdrowie a nawet życie karma wróci z większą siłą !!!

Łukasz [*] Spoczywaj w pokoju

Nie ważna jakość, tylko ilość kosztem nawet samej produkcji. Wystarczyło by trochę zwolnić zrobić kilkaset sztuk mniej na zmianę, za to idealnych. Ale po co skoro można kosztem jak widać nawet życia, podlizywać się Austrii na każdym kroku. Teraz pewnie najlepiej, i najłatwiej będzie zwalić winę na specjalistę który leży w szpitalu.(Który ma żonę, i małe dziecko) Nie przez to, że zawinił, tylko po prostu, bo był specjalistą, a na nikogo innego zwalić winy nie ma. Ja w najbliższym czasie składam wypowiedzenie. Trzeba szanować siebie i własne życie, które jeszcze przed nami, a nie poświęcać swoje siły i zdrowie na ciężko harówę, za psie pieniądze. Widać, że co szwabskie pozostanie szwabskie, bez względu na historie...

Matowanieee

Panie prezesie... ile jeszcze musi się stać żeby Pan przejrzał na oczy ??!!! Już 2 nie żyje... na tym dziale nigdy porządku nie będzie......

MaToWaNiE

Szkoda Łukasz [i] powinni zamknąć ten cały (usunięte przez administratora) dopóki nie zrobią generalnego remontu .Na tym dziale zawsze były oszczędności na bezpieczeństwie ludzi operatorów i środkach ochronnych .

MatowaNie
@MaToWaNiE

Zginął dobry młody chłopak. Moim zdaniem to wina sprzętu, który jest w bardzo fatalnym stanie i brak profesjonalnego sprzętu ochronnego, który jest odporny na tak strasznie żrący kwas. Przez te oszczędności na sprzęcie i ubraniach ochronnych zginął człowiek. Czy ktokolwiek z Was na matowaniu został poinformowany z jakim kwasem ma do czynienia i jak ogromne ryzyko się z tym wiąże. Czy pracownicy są świadomi ,że ten kwas i jego opary są tak silne ,że w mgnieniu oka jest wstanie spalić płuca ,przełyk, skórę . Nie są winni ludzie ponieważ każdy chce pracować tylko ludzie kierujący , którzy dopuścili do takich zaniedbań. Wielki smutek bo odszedł nasz kolega.

@MatowaNie

Oczywiście że nie informowali i zawsze w razie poparzeń jest to nasza wina są śmieszne kombinezony jednorazowe do oparów ale nawet takie coś nie da rady z HF-em

@MatowaNie

myśle że Austria sie dowie w koncu co to za (usunięte przez administratora) i Lubas przestanie im mydlić oczy.!!!ważne ze czepki na głowie!!!!!pierdolami sie zajmują a sprzęt do bani!!!chlopaka zabiło żal!!

Jasio piernik

Drogi Panie kierowniku działu dekoracji radził bym dobrze się zastanowić nad własnym postępowaniem w stosunku do pracowników ponieważ pewnego pięknego dnia OSTRZEGAM !!!!!!dostaniesz takiego wielkiego kopa w du..... Że nawet pan prezes Panu nie pomoże zatrzymać się w locie ludzie nie świnie rozum własny mają i nie pozwolą sobie na takie traktowanie Pozdrawiam

@Jasio piernik

Miejmy nadzieję że właśnie dostał kopa w du...

Dawid

Może lepiej niech każdy zajmie się swoją pracą. To będzie z korzyścią dla wszystkich.?

@Dawid

Gałwa?

Quiz

Jakieś zmiany na dekoracji, jakieś szczegóły?

A.l.

Dostałam ofertę pracy biurowo-profukcyjnej jako koordynator w dziale dekoracji. Warto?

Biurowiec
@A.l.

A ile Ci zaoferowali brutto?

A.
@Biurowiec

Sporo mniej niz zarabiam teraz

A
@A.

Jj
@A.

Odpuść sobie

A.
@Jj

A pomijając pensję.. jakieś inne, najchętniej pozytywne aspekty?

Biurowiec
@A.l.

I przyjęłaś ofertę?

Zostaw merytoryczną opinię o STOLZLE - Częstochowa

• Jak się pracuje w STOLZLE?

Zobacz opinie na temat firmy STOLZLE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STOLZLE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 7 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STOLZLE?

Kandydaci do pracy w STOLZLE napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STOLZLE
2.6/5 Na podstawie 297 ocen.
  • Warszawska 347
    42-209 Częstochowa