Opinie o QLOC S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie QLOC S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w QLOC S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QLOC S.A. w Warszawa

GallAnonim

A ja całkowicie z innym pytaniem, czy QLoc prowadzi jakieś rekrutacje?

@GallAnonim

Pewnie na stanowisko tego, co tu tak cisnal po zwolnieniu.

Mati

Sporo osób wypowiada się negatywnie i to w jakimś stopniu odzwierciedla info od mojego kolegi, który mówił mi że nie poleca zaczynać w Qlocu pracy. Hm....

Hej, Ty niżej

Jeżeli już narzekasz na swojego pracodawcę że Ciebie zwolnił tuż przed końcem zmiany, to chociaż miej odwagę z jakiego powodu to się stało. Naprawdę? Pisać negatywnie o swoim byłym pracodawcy, że Ciebie wyrzucił ze względu na zachowanie wobec współpracowników tuż przed zakończeniem dnia... jeszcze się przyznać zdziwieniem, że przez tyle czasu nikt nie mówił, że tak nie wypada. Ktokolwiek z grupy zwolnionych to napisał - projekt na 30+ osób, na open space może i znajduje się setka, w pomieszczeniu obok znajduje się Akwarium. Ktoś miał podejść do 25-30 letniej osoby i wytłumaczyć, że pewne wyrazy i słownictwo nie są stosowane w pracy? PS. Jedna z tych osób startowała na pozycję Team Leadera, chrońcie ludzi przed takimi przełożonymi.

JeyJey

Jako teter: robota fajna, ale płaca do (usunięte przez administratora) i perspektyw zero, plus kolesiostwo i traktowanie jak niepełnosprytne dziecko. Komórki na salę nie wolno wnieść, internet zablokowany, chat wewnętrzny osobny dla zwierząt(QA) a osobny dla prawdziwych pracowników, tak samo mail. O miejscu parkingowym nawet nie marz. Będziesz siedział na zleceniu do usranej śmierci, albo aż cię wywalą żeby tańszym nowym zastąpić (ostrzeżenie, dowiesz się o wywaleniu maks 10 minut przed końcem zmiany) - a w międzyczasie tzw "specjaliści" (czytaj dogadani z "menadżerami") będą na UOP wykonując dokładnie tą samą pracę co ty, z tą tylko różnicą że mają prawo zachorować albo wziąć urlop. Można pójść popracować trochę, ale pamiętaj: jesteś nikim i kadrę nic nie obchodzisz. Nie ma co się starać, bo rozwoju nie ma i nie będzie - traktuj testowanie jako filler w czasie szukania czegoś co nie ma perspektyw gorszych niż kasa na macu.

KeK
@JeyJey

(usunięte przez administratora), nie ośmieszaj się.

V
@JeyJey

Są lepsze sposoby wyładowywania frustracji niż GoWork

Aplikowałeś do QLOC S.A. na stanowisko IT Helpdesk Junior Specialist? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
logo firmy Specjalista AI (m / k) (122)
Oborniki Śląskie
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
Bartosz

W dobrej firmie jak QLOC trzeba być dobrym pracownikiem !

Pracowałem kilka miesięcy jako tester, wrażenia bardzo pozytywne. Praca przyjemna i z tych gdzie do domu nie wracasz zmęczony ani zestresowany. Ekipa z którą pracowałem to banda świetnych ludzi z pasją i poczuciem humoru, mogłem zapytać o wszystko i zawsze mi pomagali. Poza tym takie typowe korpo - karty magnetyczne, owoce, soki i kawa dla pracowników, openspace i inne bajery. Jako że pracowałem stosunkowo krótko, o możliwościach awansu się nie wypowiem, choć dużo o nich słyszałem. Zarzuty kolesiarstwa brzmią dla mnie śmiesznie, nie mam pojęcia skąd te wnioski. Jeśli nie spodobałeś się im jako pracownik, to brak pracy/awansów to Twoja wina, a nie jakiś wydumanych układów. Zarobki dla testerów nie są wysokie, to fakt, ale większość po prostu czerpie przyjemność z tej pracy, więc to nie jest priorytet w wybieranie tego zatrudnienia. Jeśli chcesz tylko szybko zarobić, wybierz inny zawód. Radzę przyłożyć się do rozmowy i do testów - na ich podstawie jesteście przydzielani do pierwszych projektów. Jeśli wypadniecie dobrze, zostajecie przydzielani do fajnych ekip z konkretnymi projektami = brak przestojów w pracy (znam je tylko z opowiadań, więc tu też się nie wypowiem). Jeśli są jakieś pytania to chętnie odpowiem. PS. Kusza wiem że to czytasz pozdrawiam!

Lidia

Skoro poruszyłeś na forum kwestię rozmowy kwalifikacyjnej w QLOC, to z pewnością są osoby, które chętnie zapoznałyby się Twoimi wrażeniami z jej przebiegu. Jakie testy musiałeś w trakcie niej przejść? Wszystkie Twoje spostrzeżenia na ten temat będą pomocne dla osób, które w przyszłości będą przygotowywać się do własnych rozmów kwalifikacyjnych w tej firmie.

Rafał

Płynny angielski B1 w wymaganiach jest. Az tak bezbłędnie trzeba opisywać te bugi? Ja to umiem słabo B1, ale juz po samemy szkoleniu i certyfikacie A2 umiałbym prostymi zdaniami je opisywać.

Rafał
@Rafał

oczywiście miałem na myśli płynny B2 w wymaganiach.

@Rafał

Czasem wystarczy prosty opis, jednak przy bardziej skomplikowanym błędzie nie obejdzie się bez dokładnego wyjaśnienia, na czym polega problem.

Igor

Jak sądzicie czy są szanse na podwyżki w firmie? Przy braku ludzi do pracy to może być ważne wysokość płacy

Ktoś

Wymagająca praca. Nie ma czasu na obijanie się. Praca na zlecenie no i nie za dobrze płatna, więc niepewna...

Filip

Ja również słyszałem, że to bardzo dobra firma. Może wiecie czy potrzebują pracowników?

SM

Bardzo fajna firma. Pracuję jako tester od jakiegoś czasu, mam też kolegów wśród programistów i właściwie wszyscy są zadowoleni. Ciekawe projekty, fajni ludzie, super imprezy integracyjne. Polecam każdemu.

Lidia

QLOC aktualnie poszukuje programisty C++. Pracodawca zapewnia osobie zainteresowanej tym stanowiskiem umowę o pracę oraz m.in. komfortowe warunki pełnienia obowiązków. Czy wśród Was są osoby, które biorą już udział w procesie rekrutacyjnym? Jak ocenicie ich przebieg i poziom rozmów kwalifikacyjnych? Warto zdaniem osób zatrudnionych w tej firmie zainteresować się bliżej tym stanowiskiem?

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje? Może cos jeszcze dowiem się?

sruloc

Zarobki żałośnie niskie, śmieciówka to standard, a etat przywilej, perspektywy praktycznie żadne, ciężko oprzeć byt na czymś takim. Wspomniane przez przedmówców układy i kolesiostwo. Praca raczej ogłupiająca (nikt takiego czegoś w CV nie będzie raczej traktować poważnie, nawet gdyby się dotarło do wyższego stanowiska), dobra może dla onanistów mieszkających u rodziców. O takich pracach często mówi się, że zamykają drogę do poważnej kariery. Takie testowanie gierek to strata czasu, lepiej coś pożyteczniejszego i bardziej rozwijającego robić.

były_pracownik
@sruloc

Płaca dość niska to się zgodzę (2300 na rękę jako senior było przy moim odejściu w 2017). Kolesiostwo? Nie powiedział bym, a przynajmniej nie do końca -tyle go ile w każdej firmie. Co do reszty, to jest po prostu śmieszna. Te "pitu pitu testowanie gierek" to dla wielu drzwi do tej branży. Ale co może powiedzieć osoba, która najwyraźniej nie wie jaką karierę dla siebie wybrać. Siedzę właśnie w innej firmie w branży, za dużo wyższą stawkę, dlatego, że przerobiłem te pitu pitu i wyrobiłem sobie sam kontakty i renomę, więc może przestań wyzywać innych od onanistów i zdecyduj gdzie zmierzasz sam... Firma była całkiem przyjazna, atmosfera super. To co mnie popchnęło dalej, to niska stawka i brak możliwości dalszego rozwoju (oferta bardzo limitowana). Możliwe, że już coś się zmieniło. Radzę zapytać o realnie prowadzone szkolenia, bo to jedyne co stało w ogłoszeniach firmy, a czego nigdy nie widziałem na oczy przez kilka lat pracy. Co roku impreza firmowa i świąteczna, czasem nawet wyjazd. Socjalu było brak (poza Multisportem, którego i tak nikt nie chciał). Jeśli jesteś leniem i się opierniczasz to to widać i wtedy dostajesz gorsze tytuły do testowania. Jeśli się wykazujesz, to Team leaderzy cię po prostu chcą. Może to jest te "kolesiostwo" ;) Na start w branży praca idealna. Na start w jakiejś innej branży... nie. Pomyliłeś kierunki.

A
@były_pracownik

Piszcie, ze sie wypowiadacie o pracy w QA bo nie tylko testowaniem sie firma zajmuje i to co piszecie nijak sie ma do inych stanowisk.

Tomasz

Może w chwili obecnej firma podniosła już wynagrodzenia? Może ktoś mógłby podzielić się taką wiedzą.

nik

odnosnie testera: -nie jest to praca od zaraz co nie jest wytlumaczone w ofercie, a dopiero podczas spotkania -rowniez istnieja przestoje w pracy -kiedy zaoferuja Ci prace bedzie to umowa zlecenie - to rowniez nie jest jasno okreslone w ofercie, jedynie podczas spotkania -nie jest jasno i wyraznie okreslone co moze byc bledem podczas testow - stad pojawia sie u mnie domysl kumoterstwa (praca po znajomosci) na te i inne stanowiska; ciekawym jest to, iz zostalo to wspomniane przez innych uzytkownikow tutaj -podczas testow spostrzegawczosci moze sie okazac, ze masz wiecej bledow poniewaz stosowano wobec Ciebie inne formy oceniania -firma znajuje sie w slabej lokacji (ul.Krakowiakow, jakies 20 minut od przystanku tramwajowego), z dala od centrum, stad slabe polaczenie Jestem zmuszony negatywnie wystawic negatywna ocene za niejasne sprecyzowanie niektorych, aczkolwiek bardzo istotnych rzeczy.

były_pracownik
@nik

Ocenianie firmy ( dla ewentualnych przyszłych pracowników) na podstawie rozmowy o pracę to chyba nie do końca to, po co ten portal powstał :D To co powiesz o warunkach pracy ? Hm?

Jacek

Czy firma rekrutuje aktualnie? Podpowiedzcie coś jak się tu pracuje i czy macie jakiś socjal?

dorix

Szkoda czasu i oczu na testowanie gier za marne pieniądze...

sez

dziś mam spotkanie,dam znać jakie wrażenia,z tego co mi mowia znajomi co tam pracują i pracowali to przestojow w robocie nie ma raczej (dopytywalem o to szczegolnie) i pensja od 12 do 14 az po 16 netto jak sie wykazesz.Zobaczymy.

Lidia

@nikprzejrzałam aktualne oferty pracy w QLOC S.A. i rzeczywiście jeśli chodzi o ogłoszenia, które widnieją na stronie internetowej firmy, to w niektórych nie ma informacji o rodzaju umowy. Jednak w ogłoszeniach na portalach zewnętrznych jest to już dokładnie opisane wraz z proponowaną stawką za godzinę. W swojej opinii wspominasz jednak, że nie jest to praca od zaraz. Możesz powiedzieć o tym coś więcej? Czy chodzi o konkretne stanowisko testera? Ze strony firmy widzę, że jest kilka specjalizacji tego stanowiska m.in. Linguistic video game tester oraz Functionality video game tester. Na jakie Ty aplikowałeś?

Zostaw merytoryczną opinię o QLOC S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w QLOC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy QLOC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QLOC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 0 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

QLOC S.A.
2.7/5 Na podstawie 67 ocen.
  • Krakowiaków 50
    02-255 Warszawa