NCR Polska

Opinie o NCR Polska

fizol

Byłem na rozmowie o prace w tym nowym magazynie topmall, żenada, dwóch gostków jeden nie umie się wysłowić po polsku - Ukrainiec. Podlegał bym pod Ukrainiec który nie mówi po polsku??? Zmarnowałem tam godzinę na rozmowie z tym od logistyki, do tej pory żadnej odpowiedzi. Niezły obraz firmy. Nie polecam fizol

Micha
@fizol tydzień temu

Chyba ci sie firmy pomyliły? Bo tu nie ma takiej pracy I magazynu.

Ami

Ja tam jestem zadowolona. Robota, jak wszędzie, czasem za dużo, casem nie tak zle. Ale ogolnie fajnie. Fajni szefowie, co się idzie dogadać, w zarządzie mądrzy ludzie. A firma podzielona na działy, że mozesz nie znac innych ludzi, bo jest ich tak duzo. Fajny wyjazd byl na wiosnę. Biuro bardzo przyjemne, takie dla ludzi. W wielu firmach słyszy się, że jest slabo, ale tu ludzie są super. Korporacja duża, ale co zrobić. Nie podoba ci sie korporacja, pracuje na wlasna reke. A ci, co narzekają, to chyba nie wiedza, jak okropnie moze być. Dla mnie to najlepsza firma jak dotąd.

Micha

Tak, moge cos powiedzieć. Jest kilka stanowisk do obsadzenia, ale niedużo ludzi odchodzi. Jakoś daje rade. Rekrutacja jest specyficzna - najpierw ktoś z Serbii dzwoni I rozmawia, bo tam jest centrum. Potem menadżer. Ale nie zawsze, bo moją koleżankę wyhaczył szef i się z nią spotkał. Ale chyba Serbia też dzwoniła. Ale nie ma tu dużo papirtologii. Mnie tylko mój szef i Serbia I nikt więcej. Przyjemnie się rozmawia. Sprawdzają język I czasem jakies pytanie z finansów zadadzą. Ale nie ma strachu czy napięcia. To wbijaj, jak oferta ci sie podoba.

byly pracownik

jestem bylym pracownikiem - nie serwisowym - ale w siedzibie przy al. krakowskiej, co do nadgodzin to wyglada to tak- nie ma zadnej ewidencji, ani zwrotu ani nie placa za nie. Co lepsze- wszyscy zatrudnieni tam juz od wielu lat ludzie pieja z zachwytu nad takim wspanialym rozwiazaniem poniewaz ' firma szanuje nasz czas' czy cos podobnego, ze niby robisz te nadgodziny ale nie za darmo, bo jak potrzebujesz wyjsc wczesniej do lekarza czy odebrac dziecko ze szkoly, to nie ma z tym problemu. Problem jest ( zaraz napisze jaki). Po drugie pracownicy NCR wierzyli tam w to, ze w innych firmach jest gorzej, ze panuje tam jakis terror- ze np. nie mozna wyjsc do lekarza, ani wczesniej z pracy , ze ludzie pracuja jak roboty... Co do wczesniejszych wyjsc i tego, jak firma szanuje czas pracownikow - wyglada to tak, ze jak trzeba siedziec w nadgodzinach to siedzisz i nikt nie pyta czy mozesz, czy chcesz, tylko robisz ( sprobuj powiedziec ze nie, to cie zwolnia). Jak chcesz wyjsc wczesniej z pracy, przyjsc pozniej - szef musi na to wyrazic zgode i musisz podac jeszcze powod. ( pomijam juz fakt ze tych nadgodzin w ciagu miesiaca narobi sie tyle, ze gdyby byla ewidencja to biuro by swiecilo pustkami - albo firma by placila - a ze nikt tego nie ewidencjonuje to jest wyzysk ). O chorobowym zapomnij - jak zlamiesz reke to musisz pracowac z domu. Wg mnie to ewenement na skale Warszawy - naprawde rzadko sie zdarza zeby duza korporacja w taki sposob postepowala z pracownikami.

djarek

O kurcze - a dzisiaj mam rozmowę kwalifikacyjną. Na szczęście nie w serwisie, tylko w biurze (analizy finansowe). Może ktoś coś powiedzieć na ten temat?

MIM

Mi tam się dobrze pracowało, jak się chce to się dogada. Marudy zawsze są i będą niezadowoleni, jęczący i obrażający innych. Pewnie z zazdrości, ze sami szefami nie są i tak to jest w Polsce. Ze jak ktoś jest wyżej, to się go z blotem miesza i nazwiskami rzuca. Najpierw wy się wyleczcie z własnego niespełnionego ego, a potem możecie pracować w przyzwoitych firmach. A nie wieszać psy na caly swiat korporacji. Nie masz wlsasnej firmy, to się muszisz podporsządkować właścicielowi innej, jak chcesz mieć co miesiąc kase na koncie. Dla mnie było ok, ale gdzie indziej dali więcej kasy, wiec bez zastanowienia si poszło, teraz trochę zaluje, bo w nowym miejscu dużo gorzej...

Jowisz
użytkownik zarejestrowany

No nie wiem, w tym momencie przecież wakatów nie ma dużo, tylko na Customer Advocate, a i tak to ledwo 5 dni ma

Prosecutor

Warunki pracy w serwisie opisywane były przecież wcześniej. Nikt już nie ma siły żalić się na tej stronie. Jeśli nic się nie zmieni to wakatów będzie dużo więcej.

yebacka

@Nora Jak nie pracujesz w ncr to co sie odzywasz? TAK mylisz sie i TAK nie rozumiesz.

Tester

Dodam swoje 3 grosze. Aktualnie pracuję w NCR Polska w dziale Retail jako Tester. Pracę mam zwykle 8h dziennie, płacą ponad średnią krajową (to i tak kwestia indywidualna). Nie neguję poprzednich wypowiedzi, że w innych działach to jest tyle roboty że nie masz w co ręce włożyć, ale w Retailu (kasy samoobsługowe, systemy paliwowe) rzadko kiedy miałem nadgodziny (bezpłatne, do odbioru) Developerzy z mojego zespołu mają podobnie jak ja. Jeśli chodzi o rozwój - kwestia indywidualna. Dla testera rozwoju nie ma. Pozdrawiam

ciekawy
@Tester 16.11.2015, 10:19

Tester, to co Ty tam jeszcze robisz? roboty trzeba szukac.... ;)))

ce numer 2

"Związki zawodowe w takiej firmy chyba i tak dużo nie zmienią, ale mogę się oczywiście mylić." o widac ze menedzment tu zaglada

k

8 godzin???????????????????????????? gdzie ja sie pytam chyba w 4 godzinnym snie ci sie sni 8 godzin

gość

Ale co z zarobkami jak jest tak długo się pracuję i słyszałem że są dyżury weekendowa to dużo się dostaje

CE

CE. Wiemy że tutaj zaglądamy. Proponuję zgadać się na jakimś bezpiecznym "kanale" i założyć wreszcie związki zawodowe. Być może nasz wysiłek musiałby wreszcie zostać doceniony. Trzeba w końcu zlikwidować "polski folwark" w serwisie NCR.

obca

To jak tak długo się pracuje to ma sie wysokie zarobki

xyz

A zmieniło się coś pod względem narzędzi do pracy??

len z serwisu 2

Już od dłuższego czasu miałem zamiar wyrazić tutaj swoja opinie na temat tej firmy. Zdaje sobie sprawę, ze nic ona nie zmieni ale być może komuś pomoże. Na wstępie napisze krótko i na temat jeśli ktoś szanuje swoje zdrowie i życie radzę omijać tę firmę szerokim łukiem a szczególnie dział serwisu. Od wielu lat liczba pracowników pozostaje taka sama a liczba maszyn wzrosła kilkakrotnie zwalnia się dwóch serwisantów na ich miejsce zatrudnia się dwóch nowych po czym kierownictwo stwierdza, że przecież liczba inżynierów wzrosła... Niedobór pracowników prowadzi do wyeksploatowania do granic ludzkich możliwości praca od bladego świtu do późnych godzin wieczornych to w tej firmie codzienność a nadgodziny giną w niewyjaśnionych okolicznościach do póki się o nie nie upominasz jesteś w porządku ale, gdy tylko upomnisz się o swoje stajesz się wrogiem numer jeden i dostajesz statystki które zawsze są za słabe... Jeśli chodzi o zarobki to są one bardzo bardzo średnie biorąc pod uwagę presje czasu i wyników, stres itd. Tak jak ktoś trafnie powyżej napisał słowo "prawo pracy" wywołuje u kierownictwa reakcje alergiczna inżynier może nie jeść, nie pić, nie spać byle by tylko tyrał po 12-14h dzień po dniu i się nie odzywał. Wyzysk na każdym kroku tak więc jeśli ktoś się waha radzę się dobrze zastanowić czy warto niszczyć sobie zdrowie psychiczne i fizyczne.

zoran

Pytanie do pracowników NCR: zmieniło się coś w firmie/ organizacji pracy? Pytam bo widziałem oferty z pracą dla serwisantów. Wiadomo skąd taka chęć pozyskania nowych? Pozwalniali się z serwisu czy może zwolnili menago?

Maniek
użytkownik zarejestrowany

NCR mianuje siebie liderem technologii transakcji konsumenckich (w wolnym tłumaczeniu) co za tym idzie - ciężko to zweryfikować. Nie wiadomo, czy opierają się na jakiś konkretnych badaniach, czy po prostu nie mają zbyt dużej konkurencji. Lista produktów jakie posiadają jest naprawdę przeogromna i wielobranżowa. http://www.ncr.com/product-catalog

zajechany

RZ RZ RZ RZ RZ! Te dwie literki powinny wystarczyć każdemu inżynierowi serwisu za cały sens życia i wypełniać jego duszę niebiańskim szczęściem. Siedzi taki ErZet w swojej kanciapce, wysyła inżynierów do pracy o 5 rano, gdy inżynier wróci dzień wcześniej o 21:00. Hasło "prawo pracy" wywołuje u niego reakcję alergiczną i wysłanie natychmiast pliku ze statystykami danego upierdliwego inżyniera. Choćbyś nie wiem ile tyrał, ile set km dziennie przejechał, statystyki zawsze są kiepskie. Dla nijakiego eRZeta życie rodzinne inżyniera nie istnieje. Ma zaiwaniać i wychwalać swego managiera. A ten jest zawsze zainteresowany życiem rodzinnym i wewnętrznym pracownika. I ten pracownik też jest zainteresowany zadowalaniem eRZeta. Jest nim jedna zdesperowana Serbka, niebywale hołubiona i otaczana troską, oraz ramionami erzetowskimi. Jej pozycja (tak pozycja) zawodowa jest nie do ruszenia. Wystarczy, że zwróci się jej jakąkolwiek uwagę, to za kilka min jest interwencja eRZeta. Cóż, inżynier serwisu nie ma takich "kwalifikacji", by na jego listy, prośby eRZet zareagował jakkolwiek. Chcesz pracować w serwisie to zapomnij o życiu osobistym, bądź gotowy na relokację w dowolny rejon Polski, zgadzaj się na ciągłe obniżki pensji (bo kryzys, bo odpływ klientów, bo duże koszty własne serwisu) i zaiwaniać.

karolinka
użytkownik zarejestrowany

też jestem ciekawa tego jaki system pracy panuje w tej firmie, czy faktycznie nie jest to tak, że macie układany grafik bezpośrednio pod daną osobe i potem jest to dopasowywane do pracy całego zespołu? ja tak miałam w poprzedniej pracy i nie mam co narzekac, naprawde. Pozdrawiam wszystkim obecnych pracowników!

staż
użytkownik zarejestrowany

duża firma z tego co wiem. tak siezastanwiałem nad stażem w polskim oddziale. Orientujecie się jak to mogę zrobić, w sumie mógłbym napisać do nich an fejsa ale nie za bardzo wydaje się mi to poważna ścieżka kariery, może nie wezmą na serio mojego zgłoszenia. Jak sądzicie? wiecie może coś o takich stażach?

Silos

Cześć dopiszę się do niestety niepochlebnych opinii i potwierdzę,że nie ma w tej firmie czegoś takiego jak 8 godzinny czas pracy, ponadto nie ma też wynagrodzenia za faktyczne nadgodziny, czas pracy 12 godzinny to poniekąd norma w tej firmie ... polecam dla kogoś kto ma nadmiar wolnego czasu i jest sam, bo nawet jeśli ma tylko psa albo chomika to ten zdechnie w domu z głodu i tęsknoty :D za Panem,

site

"Ta sama branża" odpuść sobie serwis. [usunięte przez moderatora] pozbawi Cię złudzeń co do Twoich praw. Będziesz pracować latami, a w nagrodę dostaniesz narzędzia. Praca po 12h i więcej to podstawa. O wolnej sobocie zapomnij. Niedziela to też czas by dbać o satysfakcję i zadowolenie klientów. Postawienie się [usunięte przez moderatora] jest jednoznaczne ze zwolnieniem. Wbrew prawu jest wiele spraw w tej firmie, ale o tym wszyscy milczą. Każdy boi się o swój etat. Jedynym prawem jest [usunięte przez moderatora]

Ta sama branża

Byłem zainteresowany praca wlasnie w serwisie NCR. Sugerujecie, ze przez jedna osobę w postaci rzekomego [usunięte przez moderatora] nie warto? Cóż, "ponetna kobieta" nie jestem ale jesli to prawda to raczej wbrew prawu...

zajechany

Dlaczego każda niepochlebna opinia o tej firmie, musi być oceniana jako pochodząca od byłego pracownika? Wciąż pracujący też mogą wyrażać się negatywnie o managerach, atmosferze pracy, itp. [usunięte przez moderatora] od kilku lat nic nie robi tylko optymalizuje. Zmienia kolory w stopkach listów, używa poetycznych metafor w korespondencji, obcina pensje, wydłuża czas pracy nie tylko o soboty, ale i niedziele. Optymalizacja polega też na tym, że po zwiększeniu bazy serwisowanego sprzętu, zwalnia doświadczonych inżynierów. Ale tylko tych, którzy ośmielili się być wobec niego krytyczni i asertywni. Polecam pracę w każdym innym dziale, byle nie w serwisie. No chyba, że jesteś młodą, ponętną koleżanką, która będzie zachwycona [usunięte przez moderatora].

Prosecutor
@zajechany 23.07.2013, 11:34

Pisałeś zajechany o RZ ale Cię wymoderowano. :) Pozdrawiam towarzysza niedoli.

slut

ta firma to cyrk, a centrala za granicą nic nie zrobi, bo Polaczki i tak pracują za grosze w porównaniu z Europą i marża jest dalej wysoka, heheheh

Serwisant

W serwisie terenowym firmy NCR pracuje 30 osób. Sytuacja ta nie zmieniła się od 10 lat pomimo że baza obsługiwanych bankomatów wzrostał czterokrotnie. Przedkłada się to na TRAGICZNĄ JAKOŚĆ świadczonych usług i wyzysk pracowników do granic możliwości. W efekcie tracą klienta po kliencie, bank po banku. Zepsute bankomaty czekają ponad dwa tygodnie na naprawę a w umowach jest niby zagwarantowane 24 h. Prezesi zamiast naprawić sytuację [usunięte przez moderatora] swoje asystentki i nikt się z tym nie kryje.

xyz

nie trzeba być zwolnionym z NCR by coś tu napisać więc wybielanie tej firmy jest zabawne kadra menagerska w Polsce nic nie może?- to po co oni tutaj są? tylko by brać wielką kasę kosztem pracowników -których traktują jak śmiecie chyba ze poszukujesz zatrudnienia w firmie w której prawo pracy NIE jest przestrzegane- wtedy ta firma jest dla Ciebie

mycashgo

rozstanie z jaak trans, zatrudnienie byle jakich podwykonawców, strata klientów strategicznych ( co jeszcze trzyma przy nich ING ????) to obecny obraz NCR Polska ...

hmm

Widze, ze poziom frustracji pracownikow wyrzuconych z firmy NCR Polska Sp. z o.o. osiagnal na tym forum apogeum, a raczej, sadzac po poprzedzajacym moj wpisie - dno. Chce wiec pare rzeczy tutaj sprostowac. Jesli aplikujesz do firmy, takiej jak NCR, ktora jest KORPORACJA, do tego zagraniczna i jesli wydaje ci sie, ze bedziesz mial tam warunki takie same jak w rodzinnej firmie w Milanowku, to jest to rownie urocze, jak naiwne. NCR jest korporacja i jak w kazdej korporacji nie licza sie tam ludzie, tylko tabelki i wyniki. Skladajac tam swoje CV nie spodziewacie sie chyba cieplych i bezstresowych warunkow? Powszechnie wiadomo, ze korporacje wysysaja z czlowieka wszystko i NCR pod tym wzgledem doskonale sie w te definicje wpisuje. Jednakze upowszechnianie opinii, ze prace mozna tam utrzymac tylko dzieki dawaniu d.. szefowi, jest niezwykle krzywdzace. Romanse zdarzaja sie tam rownie czesto, jak w kazdej innej firmie i takze pod tym wzgledem NCR nie jest wyjatkiem od innych. Podobnie jak w kazdej innej firmie licza sie tam rowniez znajomosci, ale jest to juz tak gleboko zakorzenione w polskiej kulturze, ze nikt nie ma juz chyba na to najmniejszego wplywu. Socjala maja rzeczywiscie rewelacyjny. Tak dobrych warunkow socjalnych nie zapewni Wam wielu pracodawcow. Pensje rowniez plasuja sie na dosc wysokim poziomie, mozliwosci rozwoju tez jest wiele i tak naprawde jesli czlowiek jest dobry w korporacyjnych tancach, to jest w stanie szybko awansowac. Jednak okupione to bedzie wieloma godzinami spedzonymi w pracy. I z wczesniejszych wpisow wnioskuje, ze osoba wypowiadajaca sie badz ktos jej bliski pracowal w dziale technicznym, natomiast prawda jest taka, ze w okreslonych okresach kazdy dzial ma mniej lub wiecej pracy. To drugie polaczone jest z przesiadywaniem w pracy po godzinach. I to rowniez nie jest odkrycie, bo w korporacyjnym swiecie wychodzenie z pracy po 8h jest uwazane wrecz za faux pas, wiec jesli interesuje Was praca od - do, to unikajcie korporacji. Reasumujac: firma NCR to zagraniczna korporacja, gdzie decyzje kluczowe podejmowane sa w USA i management polski niewiele moze na to poradzic. Nie sa najbardziej przyjazna pracownikowi firma na rynku, ale przez jakis czas moga dac szanse rozwoju, dobrego zarobku oraz doswiadczenia.

qwerty

jak bankrut?? coś więcej by sie zdało

maxx

UWAGA ! BANKRUT !!!

Monster

Zarządzanie firmą na tragicznym poziomie. Liczy się garstka osób powiązana z zarządem firmy - osoby pracujące od kilkunastu lat lub Panie które rewanżują się w specyficzny :) sposób za prace. Najlepsi ludzie stopniowo opuszczają pokład tej firmy a to wyraźnie przekłada się na ich wynik. Zapewne najlepsze lata firma ma już za sobą. Tragiczna jakość struktury serwisowej firmy powoduje stopniową utratę strategicznych klientów.

Anula - 2010-05-07 17:19:58 a w jaki sposób mozna rozpocząć prace w ncr?? Anula, daj sobie spokój, to jest niewłaściwy kierunek na rozpoczynanie pracy. Chyba, że masz zapędy masochistyczne to proszę bardzo, próbuj ale oni raczej będą zwalniać niż zatrudniać

y

Zdolności zarządzania organizacją na poziomie znanym z PZPR. Doskonale rozwinięte i szalenie silne stołkotrzymacze. Model prezesów podobny do wzorca z PZPN - duża kasa za rżnięcie głupa...cała reszta, ludzie, robota się nie liczy...

Anula

a w jaki sposób mozna rozpocząć prace w ncr??

@Anula 07.05.2010, 17:19
a w jaki sposób mozna rozpocząć prace w ncr??

Tracąc rozum, godność, sens życia.

wielbiciel ;-)

Firma NCR podąża w kierunku upadku od kilku już lat i zdaje się to już jest bliski jej koniec. Pracować tam nie warto ponieważ tylko stracić można zdrowie (wysoki poziom stresu za bardzo marne pieniądze, praca w nadgodzinach ponad 12 godzin dziennie ale bez wynagrodzenia za pracę nadliczbową!). Wogóle szef dla statystyk tylko żyje a ludzi ma po prostu głęboko w ..... Bardzo serdecznie odradzam zadawanie się z tą firmą przynajmniej do czasu aż odejdzie niejaki ru

Sarenka

Wynagrodzenia zależne od działu, do jakiego trafisz, najgorzej, jak do tych wirtualnych bądź zaproponują współpracę przez outsourcing. Najlepiej mają działy zajmujące się księgowością czy serwisem, najgorzej działy techniczne, gdzie wymiana sprzętu komputerowego i oprogramowania powinna nastąpić naście lat temu. W działach technicznych nie myśl, że pójdziesz na 8 godzin, to robota na całe 24 godziny. NCR nienawidzi rozliczać się z nadgodzin, prędzej spróbują to puścić w niepamięć, ostatnio był także skandal z niewykorzystanym urlopem, bo ludzie powiązani z różnymi projektami nie mogli wziąć urlopu albo go im przekładano, a w połowie marca dyrektor wysyłał na przymusowe urlopy ludzi, mając ich zdanie głęboko w poważaniu. Powszechny brak samorealizacji, wszystko wygląda ładnie na papierze. I na tym się kończy.

Byly

Wynagrodzenia ok jak rowniez b. dobra opieka socjalna, szczegolnie u handlowcow ale za moich czasow zmieniali sie rowniez jak rekawiczki; dotyczy to rowniez HR, czy pracownikow serwisu; zapomniec nalezy o pracy 8 godzin, standard to 12-16, szczegolnie w serwisie; ludzie zestresowani w pogoni za pieniadzem, wyzylowane parametry pracy dla kazdego; dyrektor uwielbia tabelki i statystyki co wiaze sie z optymalizacja zasad i warunkow pracy, patrz wyzej; zarobic zarobisz ale jakim kosztem ?

Zostaw opinię o NCR Polska - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie NCR Polska