ALPEX Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego Sp. z o.o.

Bytom

Opinie o ALPEX Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego Sp. z o.o.

Hanna

@Grzes pracownika Ty na jakim stanowisku pracujesz? Możesz powiedzieć coś więcej o pracy oraz swoich doświadczeniach? Możliwe, że pomogą one osobom, które zastanawiają się nad aplikacją do firmy.

Grzes pracownik

Zwyklych roboli coraz mniej a dozoru tyle samo. tylko ze bylo 1700 pracownikow teraz ani polowa. Za niedlugo bedzie 1 z dozoru na 1 robola.

Hunterr

placa ta sama tyli 3500zl miesiecznie. nic sie nie zmienia dozoru tylko jak mrowkow.

Hanna

@mistrz rzeczywiście, widzę że niedawno pojawiły się liczne oferty pracy. ALPEX poszukuje osób dozoru, górników, elektryków, ślusarzy oraz pracowników bez kwalifikacji.Co możesz doradzić osobom, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy? Chętnie poznamy również Twoją opinię na temat firmy jako pracodawcy. @Hornik@syneczku wspominaliście o możliwych w firmie zmianach. Możesz powiedzieć czy do tej pory wiadomo już o nich coś więcej?

mistrz

przyjecia ruszyly pelno parom

bez

Słaba płaca, caly kwit zbiera ogromna administracja i dozór. Dlatego firma ma słabą opinie.

syneczku

Też to słyszałem, ale podejrzewam że plota zobaczymy po wypłatach. Co do alepexu zarobki naprawdę różne ja ostatnio miałem od 3500 (za same czarne) do 5300 (z 3 czerwonymi) -ale to rekordy ostatnio wypłaty około 4000zł do ręki- połowa kasy to wypłata a połowa to diety wypłacone w koronach, nie opłacają właściciele żadnej emerytury poza czeską by ja dostać musisz pracować 7 lat i w w wieku 56 lat dostaniesz i to marne grosze... Obecnie OKD przyjmuje bezpośredniu i tu lepiej sie zainteresować :) ps. kasa na czas :)

Hornik

Koledzy jest to prawda ze od lipca zarobki o tysiac pojda w gore czy to plota?

Hanna

Jakie benefity oferuje pracodawca swoim pracownikom?

Jebonz

Witam, Dajcie znać co myślicie o czeskim oddziale firmy ALPEX . Respektuje wyłącznie opinie poparte konkretnymi argumentami. Pozdrawiam!

Harpagan

Koledzy ,mam prośbę jestem Górnikiem i szukam pracy ,pytanie zarobię 5tys. Na ręke w Alpexie za cały miesiąc ? Z Góry dziękuje za pomoc ,pozdrawiam braci górników.

ja
@Harpagan 23.01.2017 11:36

Jasne ze zarobisz 5 tys na rękę ale za dwa miesiące

ja

[usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tworzace [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a nie firma dobrze placaca najlepiej aby ludzie pracowali 30 dni w miesiacu za najnizsza krajowa i dietami sie pocieszali ktore zreszta tez juz obcieli, byli firma stabilna i fajnie placaca a teraz zeszli totalnie na psy!!!

Sztygar

Moze malo dni przerobionych lub l4 kiedys tam po 6 ytys bylo

Sztygar

Moze malo dni przerobionych lub l4 kiedys tam po 6 ytys bylo

gornik z rubani

kiedys tam po 6tys sie zarabialo tam sie popsulo maskara to polcarbo chyba lepiej placi

gornik z rubani

gre

Tak słabych wypłat po zmianie umowy to jeszcze nie było , w scianie górnik nawet czwórki nie może zarobić ,okrojenie z koron, paczki świątecznej i wymuszanie by przyść do pracy w swieta to juz przesada .Brak jakiej kolwiek motywacji do pracy w tej firmie. Nie polecam teraz pracy w tej firmie ,alpex to już samo dno.

Zyd

Wcale sie nie dziwie ze sa przyjęcia i nikt im nie przychodzi. Tego dyrektora to juz poj... Coraz mniejsze wyplaty, nawet skurw... Na karpia nie chce dac.inne firmy golonko mieli na Barbórke a my co hu.. Panowie zrobmy wkoncu jakis strajk. Może wtedy sie mu oczy otworza.

mazzo23wp

Szukam osób do jazy jak ktos jedzie a1. Jestem z knurowa. Mam własne auto. Proszę o kontakt e-mail

podobno sa przyjecia na czechy znowu ruszylo wszystko

podobno sa przyjecia na czechy znowu ruszylo wszystko

Kaminski bogdan

Kierownik grajek [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nic niewie nadsztygar gbur placi jak chce nie polecam tej firmy emeryci nic nie robia a mlodzi jak konie non stop malo zarobki po 2200 przodek hyba ze nuple to 2500

jan

nie poleca się ich ogolnie.znajomy tam pracuje,robi na halembie i dostaje umowy zlecenie na firme budo serv tragedia ktos cos o tym wie

nik

ostatnio jeden gość nagrał pana szantauera i idzie z tym do gazety i TVN NU zobaczymy jak dziadzia sie bedzie tłumaczył w jaki sposób okrada górników co też im wymiśli jaką bajeczke powinny ich pozamykac wszystkich za tyle lat okradania całe diety wynoszą 22 tyś koron a oni płacą 10 tyś co to jest nie złodziejstwo jak to nazwać dziw że tam jeszcze ludzie robią i utrzymują to bande złodziei

Sitek
@nik 21.08.2016 12:46

Kiedys po 5 tys sie zarabialo a teraz co

Zły

Dostaje ktoś z kolegow pracujących w Czechach 500plus i zasilek materski? Bo nasze kochane Katowice trzymają mi to od kwietnia i cisza nawet tele nie odbieraja

Ciekawy

Dostaję ktos 500plus z Polski i jednocześnie zasiłek materski z Czech? Bo my juz czekamy od maja i nadal cisza.

Ciekawy

chornik SBL

Żona górnika zapomniałaś dodać że nowy grafik mają :D Carbokow pozdrawia też nie dostaliśmy wypłaty w terminie.

ciekawy

są jakieś nowe wieści?

żona górnika
@ciekawy 13.05.2016 15:41
są jakieś nowe wieści?

nowe wieści to takie że zamiast wypłaty górnicy dostali po 1000 zł zaliczki i kartkę z napisem "prawdopodobnie reszta wynagrodzeń 18.05" czyli sytuacja nieciekawa. Zwolnień nie ma ale kto sprytniejszy szuka innej pracy bo sytuacja za miesiąc może być tylko gorsza.

arek

czy beda zwolnienia bo na radiu 90 jest wywiad z rzecznikiem OKd

Pracujący

Wiadomo coś wiecej? Szykuja sie zwolnienia? Bo okd pisze o zwolnieniach

miner

Witam was. Przeczytałem komentarze na tej stronie i muszę się też wypowiedzieć. Pracowałem w Alpexie 6 lat, fakt zaczynałem od zera ale od początku się starałem i faktycznie było cięzko z biegiem czasu zrobiłem na własną rękę kurs sekcyjnego a później kombajnisty, starałem się więc przodowy zaczął mnie zabierać do ściany i tak sobie pracowałem po trzech latach nie musiałem już tyrać po wnękach, robiłem w ścianie a wiecie dlaczego?? bo naprawde się starałem i zarabiałem przeciętnie 6500 - 7000 i to bez włażenia nikomu w tyłek, także panowie jak ktoś chce to może i tyle, warunki co prawda naprawde ciężkie gorąco że hej i do tego masakryczne zapylenie i wilgotność ale panowie to jest górnictwo, niestety. Jedno jest pewne, jak ktoś sie starał i rzetelnie pracował to nie było źle. Teraz nie wiem dokładnie jak jest bo od dwoch lat nie pracuje w Alpexie ale znajomi mi czasem mówią że faktycznie troche mniejsze zarobki ale nie jest źle. Jedynym naprawde poważnym minusem jest to, że pracując w czechach nie masz dniówek emerytalnych. Pozdrawiam

jo

alpex to dobra firma

sitek tomasz

sa aktualnie przyjecia do alpexu

grz

Witam, pracuję w alpexie ponad 4 lata nie jest wcale lekko... dozór i przodowi w większości gnają ludzi i są bardzo wymagający z tego względu wg mnie że są między młotem a kowadłem gdyż kierownik i nadsztygar wywiera wrzaskiem na nich presję... i oczywiście niezłymi premiami... mieć lub nie...ogólnie kto jest robotny jest szanowany a większe lub mniejsze lenie są traktowane za nic...kontynuując...lenie w alpexie to w większości emeryci z polski oraz młodzi nowo przyjęci pracownicy(z góry zaznaczam że wśród tych grup ludzi są również rzetelni i sumienni pracownicy). Co do zarobków: ok 3,5 roku temu mieliśmy wypłatę i diety płacone razem dziesiątego każdego miesiąca w polskich złotych, wtedy szło zarobić za cały przepracowany miesiąc nawet 5500zł. od czasu gdy zaczęli płacić diety osobno, 10-go dostajemy w polskich za dniówki(55zł)+ premię, tego jest razem ok 1500-2000zł natomiast na diety czekamy jeszcze tydzień...łącznie wychodzi 3700-4450zł...przedstawiłem wam czytelny przekrój jak to dziś w alpexie wygląda. Pozdrawiam polskich górników szacun!

hasan

kontrolwac tak ale nie ponizac i ublizac ,widac ze jestes frajerem i za troche wiecej kasy moze i bys obciagnal po twojej wypowiedzi ,zatrudnij sie a poznasz co jest triumf proste !

tojo

BOBO
@tojo 21.09.2015 19:44
w urzędzie pracy widziałem ogłoszenie ze przyjmują pomoc dołowa stawka na początek 1750zl nie wiem jak tam socjal i kartki...

Kolego te 1750 to jest wszystko!!! zapomnij ze dostaniesz więcej kartki sa po 17 oczywiście do wyznaczonego sklepu alpexowskiej MAFI... socjalu wielki h.....! I TAK DALEJ

Hasie szkło i bele co !

Panowie nie polecam, ZERO organizacji syf jak H... jednym słowem totalny roz....dziel !!! A zarobki h.....nia ! HALEMBA

zatem w złotówkach 1500 reszta to diety jeżeli jesteś w pracy przez cały miesiąc to ok 13 000 koron, praca dużo cięższa niż w polskim górnictwie, temperatury bardzo wysokie, hotel czy własny dojazd, a skoro ostatnio wisiało ogłoszenie że przyjmują wszystkich nawet bez doświadczenia to już wszystko obrazuje, lepiej w Polsce za mniejsze pieniądze

misio

a na czechach w akpexie az tak zle jest

Alpex to już przeżytek, nie polecam za te pieniądze oraz warunki pracy, o dozorze lepiej nie mówić, szkoda słów,

darkov

Pracowałem na kopalni DARKOV w Czechach jako slusarz masakra nie polecam pracy przez AlPEX nie mozna nadarzyc nad wyplatami mniej dniowek lepsza kasa wiecej dniowek mniej kasy. Jeszcze te sku...... kierownicy maja 'Cie' za nic... Teraz pracuje na KWK BIELSZOWICE i widze roznice....

TOM

Przeczytałem wasze opinie i stwierdzam ,ze jesteśćie cieniasy,pozdrawiam serdecznie.Polacy potrafia tylko narzekac i rozmawiać o pogodzue!!

jabol

szkoda że robota na Kwk śląsk się skończyła kierownik budowy j.k spoko gość dał ludziom zarobić nie było tak źle przodek blisko ludzie ok a halemba ? To jakaś pomyłka . . Komedia . . . Dozór do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tępy nadsztygar mruk nic z nim nie można załatwić a wypłaty mniejsze o 1000 zł daleko ciepło metanu w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Czas alpexu minął

greg

płaca coraz gorsza a wypłata na raty

na czechach jest fajnie i dobre warunki

Górnik 14
@jozef 08.03.2015 08:01
na czechach jest fajnie i dobre warunki

Co piłeś żepleciesz takie głupoty pracuje dość długo żeby powiedzieć alpex to przymusowy obóz pracy robisz co ci każą albo za olze.

Bobo

No właśnie, o Alpexie można napisać właściwie wszystko ale żeby kogoś zwolnili to trzeba być już naprawdę niezłym Asem :D

nick

pisza nieroby i ludzie nie znajacy dyscypliny pracy

Stiw
@nick 06.03.2015 16:41
pisza nieroby i ludzie nie znajacy dyscypliny pracy

SAM JESTEŚ NIERÓB BARANIE

ola

Mój mąż pracuje od 2009 r i co z tego w ubiegły piątek dostał wypowiedzenie z pracy razem z kolegami (2, uważam że w tej firmie chyba bardziej liczą się ludzie którzy piją podczas pracy jak i po a pożądany człowiek się nie nadaje , który ma rodzinę i chce zarobić , na dodatek jeszcze dostał taka wypłatę ze można płakać , nie rozumiem polityki ludzi zarządzających ta spolka

nick
@ola 04.02.2015 22:15

Ciekawy jestem z jakiego powodu zostal zwolniony BDB pracownik ALKOCHOL czy inne przyczyny.Bez powodu nie zwalnia sie dobrego pracownika

jasiu

witam ja pracowałem w Alpex przez ponad 3 lata ale oddelegowany do Czech na początku zarobki były dobre i warunki nie były zbyt złe ale niestety zarobki w dół a warunki pracy coraz gorsze.Co za tym idzie temperatura około 35stopni a o jakiejś chłodziarce to mozna było pomazyc.Hlavni przodowi to tylko do przodu aby metry były czasami nie patrzyli na to co masz nad głową bo szybko zabudować i dalej do przodu. Tam gdzie pracowałem na jednej z kopalni to nawet wypłaty na raty dostajesz z tego co sie od chłopaków dowiedziałem. kierownictwo do bani. Jak sie pytałeś dlaczego takie niskie zarobki to głowa w dół i nic albo bo kryzys i musimy to przetrwać... Nie pchać się do Czech nie polecam bd żałować.... Pozdro

Zostaw opinię o ALPEX Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego Sp. z o.o. - Bytom

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ALPEX Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego Sp. z o.o.