OrangeJobs B.V.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o OrangeJobs B.V.

Aktualność
Dziś świętujmy siłę, odporność i piękno kobiet na całym świecie!
Szczęśliwego Dnia Kobiet dla wszystkich niesamowitych kobiet, które inspirują nas każdego dnia swoją odwagą i determinacją.
Za przełamywanie barier, spełnianie marzeń i wspieranie się nawzajem w osiąganiu nowych szczytów!
Wszystkiego najpiękniejszego Drogie Panie!
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jean-Marc Langerak

Firma - Dyrektor - Właściciel firmy OrangeJobs

29.11.2023 04:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

Działamy głównie w branży metalurgicznej, jednak - wraz z rozwojem firmy – marka OrangeJobs zaczęła powiększać swoją sieć, oferując pracę również w sektorze logistycznym i produkcyjnym. Jesteśmy obecni przede wszystkim na terenie centralnej i północnej części Holandii, w miastach takich jak: Amsterdam, Amersfoort, Gorinchem, Rotterdam, Dordrecht, Utrecht, Leiden, Velsen Noord, Alkmaar oraz Hoorn. W dalszym ciągu pracujemy nad swoim rozwojem, by sprostać oczekiwaniom pracowników na holenderskim rynku pracy.

Jak wyglądały początki firmy?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

Ponad 16 lat temu założyłem OrangeJobs Uitzendbureau, aby pomagać firmom w obsadzaniu (tymczasowych) wakatów w branżach inżynierii, produkcji i logistyki, wykwalifikowanymi i rzetelnymi pracownikami tymczasowymi z kraju i zagranicy. Zrobiłem to od samego początku z zespołem ludzi, którzy koncentrują się na jakości i tym, co wyróżnia się osobistą uwagą oraz dbałością zarówno o naszych pracowników tymczasowych, przyjeżdżających do pracy w Holandii z Europy Wschodniej, jak i o każdego z naszych klientów w Holandii. Nie bez powodu OrangeJobs otrzymało wszystkie dostępne certyfikaty i akredytacje już na samym początku swojej działalności. To pokazuje, jak pracujemy, i jak można to robić dobrze, oraz w jaki sposób sprawiamy, że nasi pracownicy z Europy Wschodniej czują się w Holandii jak w domu. Jak, jako agencja pracy tymczasowej, nadajemy sens byciu dobrym pracodawcą. I jak budujemy osobiste relacje z naszymi klientami.

W jaki sposób rozwijała się marka Orange Jobs?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

W ciągu ostatnich 16 lat wielu klientów zdecydowało się na współpracę z OrangeJobs. Na szczęście pierwsi klienci pozostali wobec nas lojalni, z czego jestem dumny i co jest dowodem na skuteczność sposobu, w jaki współpracujemy. Nasz zespół znacznie się powiększył. Z głównej siedziby w Abcoude, nasi konsultanci ds. sprzedaży, koordynatorzy, rekruterzy i pracownicy zaplecza, każdego dnia kierują setki pracowników tymczasowych do wielu klientów w kraju. Do tej pory staliśmy się jedną z największych agencji pracy tymczasowej w Europie Wschodniej. Podobnie jak 16 lat temu, rekrutacja i oddelegowywanie zarówno holenderskich, jak i wschodnioeuropejskich pracowników tymczasowych, stanowi podstawę działalności naszej firmy, ale w międzyczasie rozszerzyliśmy naszą sieć między innymi w Rumunii, na Węgrzech i Słowacji, aby i w tych krajach sprostać zapotrzebowaniu na dobry i wykwalifikowany personel. Aby zapewnić taki personel, sięgamy bardzo daleko - dosłownie, wybierając pracowników tymczasowych w naszych granicach i poza nimi.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

Skupiamy się głównie na stabilnych klientach oferujących pracę w miejscach, gdzie pracownik jest człowiekiem, a nie tylko numerem – gdzie dba się nie tylko o rozwój zawodowy, lecz również o równowagę miedzy życiem prywatnym a pracą.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

Obecnie działają u nas dwa niezależne działy rekrutacyjne: metalurgiczno-techniczny oraz produkcyjno-logistyczny. Oba wspomagane są przez dział koordynujący. Dzięki temu trafiający do nas kandydaci są należycie obsłużeni i w krótkim czasie podejmują zatrudnienie. Ponadto, każdy z naszych pracowników posiada swojego account managera, służącego pomocą w każdej sprawie. Aktualne oferty pracy można znaleźć na naszym Facebooku: OrangeJobs PL, naszej stronie www.organgejobs.nl/pl oraz innych portalach branżowych. Osoby poszukujące pracy mogą też po prostu przysłać do nas swoje CV na adres: praca@orangejobs.nl.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

Jeśli chodzi o zatrudnienie, nasz proces rekrutacyjny jest bardzo prosty. Po otrzymaniu zgłoszenia na dane stanowisko, w ciągu 24 godzin odpowiedni rekruter kontaktuje się z kandydatem. Jeśli kandydat spełnia wszystkie wymogi klienta, zostaje mu przedstawiona oferta pracy. Po jej akceptacji i sprawdzeniu referencji kandydata, zostaje on przedstawiony klientowi. Klienci zapraszają wtedy kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne, pokazując zainteresowanym również zakład pracy. Uważamy, że jest to bardzo przydatne przy podejmowaniu decyzji o współpracy - zarówno ze strony kandydata, jak i klienta.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

Każdy z naszych pracowników posiada koordynatora, przez którego otoczony jest opieką. W razie potrzeby koordynator jedzie z nim pierwszego dnia pracy do nowej firmy. Pomaga również w uzyskaniu numeru BSN, wizytach u lekarza czy sprawach związanych z zakwaterowaniem. Koordynator jest do dyspozycji przez całą dobę. Kontaktuje się on również z pracownikami w trakcie trwania zatrudnienia, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

W Orange Jobs proponujemy rożnego rodzaju możliwości rozwoju i są to m.in.: możliwość nauki języka holenderskiego, możliwość skorzystania z kursów podnoszących kwalifikacje zawodowych, oferta stałego zatrudnienia u klienta, regularne rozmowy ewaluacyjne.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Jean-Marc Langerakikona wywiad

Jesteśmy w trakcie pozyskiwania nowych klientów w branży produkcyjno-logistycznej oraz metalurgiczno-technicznej. Chcielibyśmy zdobyć więcej ofert pracy dla par lub grup zorganizowanych, jak również dla specjalistów. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma nowymi klientami i jesteśmy dobrej myśli.

QA

Dzień dobry, na stronie widzę jedna ofertę z segmentu reklamy. Jest ona skierowana do Account Managera tylko o ile niczego mi się nie pominęło, to nie widzę w niej żadnych widełek płacowych. Możecie je przybliżyć? I być może polecić współpracę?

@QA

Witam serdecznie, Oferta na Account Managera nie zawiera widełek płacowych gdyż jest to uwarunkowane doświadczeniem kandydata. Po rozmowie kwalifikacyjnej wynagrodzenie jest uzgadniane indywidualnie z kandydatem. Oczywiście bierzemy pod uwagę oczekiwania finansowe naszych kandydatów. Oferta ta została w dniu wczorajszym wycofana ponieważ kilku kandydatów już aplikowało. Jeśli chciałaby/chciałby Pani /Pan wziąć udział w procesie rekrutacyjnym, proszę o przesłanie CV w języku angielskim lub holenderskim wraz z listem motywacyjnym na adres praca@orangejobs.nl. Z poważaniem Team Orange Jobs

GN Nowy wpis
@OrangeJobs B.V.

Widzę po dacie, że miesiąc minął od wycofania tej oferty. po jakim czasie udało się już kogoś zatrudnić? chce mniej więcej na przyszłość już wiedzieć ile taki proces może obecnie trwać, bo też planuje się zgłosić

Pracodawca Nowy wpis
@GN

Witam, jeśli chodzi o ofertę pracownik logistyki w sklepie internetowym to dosyć szybko udaje się obsadzić stanowisko. Jeśli jest Pan/i zainteresowany/a zapraszam do kontaktu telefonicznego, chętnie odpowiem na pytania.

Nowy wpis

Aktualność
Dziś świętujmy siłę, odporność i piękno kobiet na całym świecie!
Wszystkiego najpiękniejszego Drogie Panie!
Nowy wpis

Aktualność
Gotowi na  ekscytującą przygodę zawodową? Odkryj z nami nowe możliwości! Twoja potencjalna praca czeka na naszej stronie: https://www.orangejobs.nl/pl
Z niecierpliwością czekamy, aby zaprosić Cię do odkrycia idealnego dopasowania do Twoich umiejętności. Uwolnij swój potencjał i sprawdź nasze pakiety startowe, które czekają właśnie na Ciebie! Nie przegap szansy na rozpoczęcie swojej przyszłości z nami!

Aktualność
Z radością pragniemy ogłosić, że nasza koleżanka Natalia została przejęta przez jednego z naszych cenionych klientów!

Serdecznie gratulujemy Natalii tego przełomu i życzymy jej samych sukcesów w nowej roli.

Jest to także świetna okazja, aby podkreślić, że w naszej firmie istnieje wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Podobnie jak w przypadku Natalii, istnieje szansa na zdobycie kontraktu bezpośrednio od klienta, co zapewnia stabilność i długoterminowe perspektywy.

Wierzymy, że każdy z Was ma potencjał, aby osiągnąć swoje cele zawodowe i jesteśmy tutaj, aby wspierać Was w tej podróży.

Jeszcze raz gratulujemy Natalii i zachęcamy wszystkich do korzystania z możliwości oferowanych przez naszą firmę!
Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie OrangeJobs B.V.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Witam pracowałem przez tą agencje 2miesiace.Wrocilem do mieszkania po urlopie świątecznym i chciałem pracować dalej. Nie pracuje tylko i wyłącznie przez Panią Aldonę która wogole nie wiem co robi w tym biurze i kto ją tam zatrudnił. Jak już mówiłem wróciłem do mieszkania i zastałem tam osoby które wogole nie powinny już tam mieszkać bo zostały zwolnione.(mieszkały dalej za pozwoleniem pani Aldony oczywiście) Te osoby mi groziły. W momencie kiedy zadzwoniłem do Pani Aldony w tej sprawie to powiedziała że jesteśmy dorośli i trzeba sobie samemu radzić. Później już wogole nie odbierała więc z tamtąd wyjechałem. A gdy zadzwoniłem po jakimś czasie to powiedziała że to ja ich olałem bo wogole nie zadzwoniłem w tej sprawie. Więc mam pytanie do biura: Jak to jest że większe prawa do mieszkania ma ktoś kto nie pracuje już w biurze i sobie grozi ludziom którzy chcą pracować? Pani Aldona bardzo bezczelnie i beznadziejnie się zachowała. Współczuję wszystkim którzy będą ją mieli za koordynatora.

Witam serdecznie, W odpowiedzi na Pana pytanie: każdy nasz pracownik po zakończeniu stosunku pracy (obojętnie z jakiego powodu) może mieszkać na naszym zakwaterowaniu do czasu kiedy znajdzie sobie inne zatrudnienie, jeśli my nie jesteśmy w stanie czegoś innego zaproponować. Jest to czas maksymalnie do 2 tygodni. Nie wyrzucamy ludzi na ulicę. W tym przypadku złożyło się niefortunnie, ponieważ był to okres świąteczny i kontakt telefoniczny z biurem był ograniczony (czas urlopowy). W takich przypadkach zachęcamy zawsze by kontaktować się z nami mailowo lub poprzez sms. Jeśli natomiast zaistnieje sytuacja zagrażająca życiu - zawsze należy powiadomić odpowiednie służby. My dokładamy wszelkich starań by nasi pracownicy czuli się bezpiecznie na lokacjach. Dlatego tez sprawdzamy referencje naszym przyszłym kandydatom. Jeśli zależy Panu również na takich referencjach od nas (dla przyszłych pracodawców), może zwrócić się Pan do nas z taką prośbą w formie mailowej, o czym został Pan już telefonicznie poinformowany. Życzę wielu sukcesów na dalszej drodze kariery zawodowej. Pozdrawiamy Team OrangeJobs

PA

Siemka, jest tu może ktoś kto pracował już jako pracownik produkcji w sklepie internetowym? Myślę o tej ofercie na Utrecht. Jak się tam pracuje na miejscu i jak oceniacie zakwaterowanie?

S

Dzień dobry. :) widzę te aktualne oferty i przy nich zastanawiam się nad maksymalnymi zarobkami, jakie można w miesiąc uzyskać. już kiedyś ktoś odnosił się chociażby do kosztów lokum. Czy cokolwiek w ich zakresie się zmieniło? pisząc krótko zastanawiam się czy istnieje oferta przy której można byłoby zarobić 12 tys zł na rękę już po odjęciu wszystkich kosztów?

@S

Witam, w każdej z ofert pracy jest wymienione ile dana osoba zarabia po odliczeniach mieszkania, ubezpieczenia oraz podatkow badz na wlasnym zakwaterowaniu. Jeśli chodzi o koszty zakwaterowania są one uzależnione od tego czy dana osoba mieszka na pokoju jednoosobowym badz dwuosobowym. Proszę sprecyzować pytanie co miało sie zmienić? Bo jeśli chodzi o kwotę to poszła do góry jak wszystko w Nowym Roku. Co do ostatniego pytanie to oczekiwania finansowe kandydatów są brane pod uwage przez naszych klientów. Jesli dana osoba jest wykfalifikowana i szuka pracy w branży technicznej to może zarobic 12 tys złotych po wszystkich odliczeniach na miesiac. Pozdrawiam team Orange Jobs

Szanowni Kandydaci,, Mija okres zimowy, a wraz z nadejściem wiosny nasza firma rozpoczyna intensywny proces poszukiwania nowych talentów. Działamy w sektorach metalurgiczno-technicznym oraz produkcji i logistyki, oferując wiele interesujących możliwości zawodowych. Ponadto, posiadamy oferty pracy dostępne w Holandii, co otwiera przed Państwem nowe perspektywy i szanse rozwoju kariery. Zachęcamy do regularnego śledzenia naszego profilu na Facebook, Instagram oraz strony internetowej, gdzie publikujemy dostępne oferty pracy. Warto również zaznaczyć, że nasza firma oferuje możliwość zakwaterowania agencyjnego. Dla osób, które posiadają prawo jazdy, istnieje możliwość skorzystania z samochodu służbowego do dojazdów do pracy. W razie jakichkolwiek pytań czy potrzeby dodatkowych informacji, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem rekrutacyjnym. Dostępni jesteśmy pod numerami telefonów oraz (usunięte przez administratora) Rekruter Joanna: +31628035991 Rekruter Barbara: +31618969169 Chcielibyśmy podkreślić, że jesteśmy otwarci na Państwa pytania i gotowi służyć pomocą na każdym etapie procesu rekrutacji. Czekamy z niecierpliwością na Państwa aplikacje i mamy nadzieję na możliwość współpracy w niedalekiej przyszłości. Z poważaniem, Team Orange Jobs.

Witam serdecznie, dziekuje za sugestje jednakze nie zgadzamy sie z nia. Kandydaci z ktorymi jestesmy zajeci pytani sa o dobrowolne wystawienie opini co pomaga nam w udoskonalaniu naszych uslug (nie wazne czy dany kandydat zacznie prace). Jesli ma Pan/i wiecej pytan zachecam do kontaktu. Pozdrawiam

YH

Też widziałem tamta ofertę dla drukarza, ja jednak doświadczenia nie mam, to nawet nie aplikowałem. Powiedzcie mi czy są teraz oferty na które polecalibyście aplikować osobie bez doświadczenia lub z niewielkim? Może też się podejmę ale ciekaw jestem opinii już z samej pracy

Dominik uczestnik rekrutacjji

Właśnie zakończyłem proces rekrutacji na stanowisko drukarza w Orange Jobs. Niestety nie zdecydowałem się na współpracę ponieważ otrzymałem propozycje pracy w Polsce na którą się zdecydowałem. Przechodziłem rekrutacje w kilku zagranicznych agencjach i muszę powiedzieć że w Orange Jobs rekrutacja najbardziej mi się podobała. Pierwsza rozmowa z Panią Basią która dopytuje o szczegóły uzupełniające cv ( jakie maszyn obsługiwałem za co byłem odp itp.) na tej podstawie pisze CV ( i muszę powiedzieć że w porównaniu i innymi firmami zrobiła to bardzo dobrze). Podczas rozmowy można się dopytać o wszystko system pracy, pracy a nawet jak działa rynek pracy w Holandii(jak działają układy zbiorowe itp.). W moim przypadku kolejna rozmowa była przed rozmową z klientem. Pani Barbara opowiadała czym zajmuje się klient i wysłała linki do strony klienta a nawet zdjęcia maszyn na których miałbym pracować. Następnie rozmowa z klientami (miałem z dwoma). Ta część mi się najbardziej podobała bo była sam na sam z klientem ( w innych firmach był ktoś z firmy pośrednika i według mnie taka osoba bardziej przeszkadza niż pomaga ale to moje zdanie bo jeśli ktoś ma problemy z angielskim to może lepiej poprosić o wsparcie w razie "w"). Ja praktycznie od razu po rozmowie dostałem sygnał że klient jest zainteresowany ale to pewnie zależy od potrzeby klienta i doświadczenia kandydata. Tak jak pisałem ja się nie zdecydowałem ale nawet jak napisałem Pani Barbarze że się nie zdecyduje napisała że rozumie moją decyzję i według mnie zachowała pełny profesjonalizm do konca próbując wciągnąć jak najwięcej z naszej rekrutacji (polecenie kolegów i tp.) Nie wiem jakie warunki są na miejscu ale jeśli ktoś zastanawia się nad aplikacją to polecam i polecam pytać się o wszystko bo w mojej ocenie nie ma takiego tematu( przynajmniej jeśli chodzi o pracę w Holandii) na który Pani Basia nie odpowie.

Krisu

Spoke agencja, pokoje jedynki, lepaze place.

ER
@Krisu

A na jakiej lokalizacji byleś / jesteś? Chodzi mi o to, że teraz niedawno napisali, że samemu za zakwaterowanie się płaci. Tez tak miałeś czy Ciebie jakoś to minęło, że tak chwalisz? I w ogóle macie jakieś porady co do tego? nie wiem jakie koszty za lokum będą w miarę ok

Ile jest zmian w OrangeJobs B.V.?

Witam, W zaleznosci od oferty pracy. Prosze sprecyzowac jaka ofeta jest Pan/Pani zainteresowany/a lub podac na jakie zmiany moze pracowac. Pozdrawiam

XG

Oferta pracy Pracownik produkcji w przetwórstwie mięsnym wpadła na stronę, warto?? Zastanawia mnie tylko czemu wymagają własnego zakwaterowania jak tu niżej ktoś pisał, że są pokoje jedynki ok. A jak coś sobie wynajmę to mi dopłacą chociaż? Bo w tym ogłoszeniu tylko o rekompensacie kosztów dojazdu napisali.

@XG

Witam, Szukamy osob stabilnych na dluzszy okres czasu z mozliwoscia stalego kontraktu od klienta dlatego jest wymagane wlasne zakwaterowanie oraz wlasny dojazd. Nie zwracamy pieniedzy za wlasne zakwaterowanie. Zwracamy pieniadze za dojazd do pracy. Pozdrawiam

Krzysztof

Odradzam zdecydowanie. Firma niegodna polecenia. Nie wiem jakim cudem mają takie ratingi w Holandii...szukajcie pracy przez inne biura. Naprawdę nie warto.

@Krzysztof

Jaką byś agencje polecił bardzo proszę poleć coś jak byś mógł Krzysztofie

Halina

Oooo a jak doszedłeś do takich wniosków? To potwierdzone info, że opinie są nieprawdziwe? W jakim celu w ogóle coś takiego robią, przecież wszystko i tak ' wyjdzie w praniu' ?

aaa

Widzę że ostatnie opinie były stawiane przez klientów agencji, a co z jej pracownikami? zauważyłam na stronie ze jest kilka ofert na prace bezpośrednio w tym właśnie także opcja na staż. Czy ktoś może był na nim jeszcze niedawno i by napisał czy warto? Chodzi mi o zakres informatyki

pracuś

Polecam agencję, wszystko w porządku, kontakt z panią Basią mega super. jeśli macie wybierać dobrą agencje to wybierajcie Orange Jobs

Sandritta

Praca przy tortilli w Zaandam przez tą agencje ,ktoś zna szczegóły z realnego opisu ? Jak u nich zakwaterowania i kiedy 1-wyplata ?

Jakub
@Sandritta

Chcesz jechać do pracy? Ja też się zastanawiam. Nikt nie podał jak są warunki na kwaterze i ile za to odciągają z wypłaty. Jakbyś coś się dowiedziała to daj znać bo razem zawsze raźniej.

ok
@Jakub

Warunki dobre.

Danuta
@ok

wszysko na raz o co @Jakub pytał ? a powiedz ile osób mieszka w pokoju w takim mieszkaniu bo pewnie na samodzielny pokój nie ma co liczyć ?

@Sandritta

Tortilla (Durum Company) odradzam w 100%. Firma jedna wielka tragedia. Począwszy od właściciela Mustafy po pracowników produkcji. Garstka Polaków większość Bułgarów..

Sandritta

To ja dam sobie lepiej spokój .Takich to już mam dosyć spieprzonych agencji .

Jan
@Sandritta

Jesteś negatywnie nastawiona strasznie. Jakieś złe doświadczenia musisz mieć. Czy tam źle traktują osoby zatrudnione? Atmosfera niekiedy jest ważniejsza od samej pracy, więc pytam o to.

Jacek Śliwka
@Jan

Musicie pamiętać o jednej rzeczy, JeanMarc to inteligentny i mądry facet, zbudował Orange. Ogólnie patrząc na biura pracy to jedno z lepszych biur. I teraz przychodzi zmiana warty, rozumiecie?, widać to po funkcjonowaniu biura w ostatnim czasie. Nie piszę bo mam coś z tego, już nigdy tam nie będę pracował. Kto powiedział że dzieci będą w stanie kontynuować nasze dzieło tak abyśmy się nie wstydzili.

Zostaw merytoryczną opinię o OrangeJobs B.V. - Holandia

• Jak się pracuje w OrangeJobs B.V.?

Zobacz opinie na temat firmy OrangeJobs B.V. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OrangeJobs B.V.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

OrangeJobs B.V.