Opinie o Marbach Polska Sp. z o.o. w Tarnowskie Góry

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Marbach Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Marbach Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Marbach Polska Sp. z o.o. w Tarnowskie Góry

Kandydat
Kandydat

Żenująco niski poziom płac jak na warunki w Poznaniu ( Wysogotowo) zarząd pewnie myśli że tak niska płaca wystarczy w całej Polsce . Poznań to inny standard dobrze gdyby prezes sobie to uświadomił przejmując firmę w Poznaniu . Inne ceny są w Tarnowskich Górach a inne w Poznaniu .

ACE OF SPACE
Inne
@anonim

Starsi pracownicy chyba się tak przyzwyczaili do pracy tu że nie zmieniają zatrudnienia, albo boją się zmian, i może góra przez to uważa że płaca jest ok. W młodszej grupie stażem jest dużo większa rotacja, przychodzą na 3 miesiące i rezygnują, szukają czegoś innego. Są jeszcze nadgodziny płatne 100 % przeważnie właśnie zarezerwowane dla tych starych wyjadacz co potrafią zrobić robotę szybko i w miarę jakościowo. Na tych nadgodzinach trochę sobie podnoszą tą wypłatę.

Tomas

Zakład Kielce Początek zatrudnienia wygląda mniej więcej tak: Zatrudnienie na pierwsze trzy miesiące - stawka najniższa krajowa Po 3 miesiącach, umowa na 6 miesięcy - stawka około 200 zł br. wyżej do pensji. Po przepracowanych 7 miesiącach dostaje się premie do pensji (różnie to bywa z kwotą). Zależy jaki dział. Nastepna umowa podpisywana jest na rok - kolejne 200 zł br do pensji. Ostatnia umowa jest na czas nieokreślony - 200 zł br. do pensji W kolejnych latach, co rok dostaje się podwyżkę.. 200 zł br. do pensji. Każdy podwyżka jest też zależna od działu na którym się pracuje, umiejętności i wykazywaniem chęci do pracy. Sobota jest dla chętnych - płatna 200%. Niedziela też dobrowolna (jeśli kierownik zaproponuje) 250 zł netto. z pensją.( szkoda, że inflacja idzie w góre a stawka stoi od lat) Atmosfera jest pozytywna. Na pensję standardowo się narzeka, jak wszędzie, raz mniejsza, raz większa. Ludzie przyjaźni. Kierownictwo wporządku, mimo, że czasami nie da się przerobić Roboty jaką narzucą ^^ Na hali jest ciepło, hałas jest znośny. Mimo to pracodawca zapewnia wiele rzeczy związane z BHP pracy. Zakład posiada stołówkę wyposażoną w mikrofale, lodówkę, ekspres do kawy i automat z napojami i przekąskami.

Była
Były pracownik
@Kasia

W końcu ktoś napisał prawdę. Cieszę się że już tam nie pracuję. Wymagania co raz większe a płaca co raz mniejsza.

Beata
Inne

chcialam nawiazac do posta dosc konkretnego Tomasa o zarokach w firmie niestety sprzed 2 lat, czy teraz w firmie jest podobnie odnosnie kwot wyplacanych za dobrowolna prace w soboty i niedziele? czy stawka cos wzrosla?

Ciekawski
Inne
@Tytus

Mam znajomego , powiedział że kotwice tu nowi szybko podnoszą i odpływają powodów jest wiele od niskiej stawki początkowej po atmosferę na zarządzaniu kończąc. Dał do zrozumienia że dobrze to już tu było i poleca poczytać komentarze ze wcześniejszych lat bo nic się tu nie zmieniło. Wiadomo nigdzie nie ma idealnie ale wyraźnie dał do zrozumienia że w innych miejscach jest lepiej bo rozmawia z rodziną i znajomymi.

Tomasz
Pracownik

a mnie się podoba, zawsze może być lepiej, większość pracowników pracuje 10-20 lat co świadczy o stabilności i normalności

@Pracodawca
Inne
@anonim

Tak, w tym roku była już podwyżka. W zeszłym roku była 15%, w 2023 - 10%. Podwyżka dotyczy pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony. Osoby z umowami czasowymi otrzymują podwyżkę przy zmianie umowy. Stawka zależy od stanowiska, o jakie się ubiega kandydat do pracy. Na początek, w okresie próbnym , np. na produkcji otrzymuje się podstawową stawkę, ale pracownik jest szkolony do pracy, m.in. z obsługi maszyn i urządzeń na stanowisku pracy. Nie ma niestety w naszym regionie szkół zapewniających znajomość elementów naszego procesu produkcyjnego. Po okresie próbnym pracownik otrzymuje podwyżkę. Po pół roku pracy otrzymuje premię uznaniową oraz frekwencyjną. Pracodawca wypłaca świadczenie urlopowe, dofinansowuje ubezpieczenie medyczne, karty sportowe. W Zakładzie pracy można przystąpić również do dodatkowego ubezpieczenia na dobrych warunkach. Aplikować można osobiście lub mailowo - kariera.mp@marbach.com

Gaba Nowy wpis
Inne

Czynnego nepotyzmu w firmach nie lubię a ostrzegaliście ze ludzie są tu spokrewnieni. Serio będzie to wpływało teraz na moje warunki pracy czy jednak bez przesady i tak tylko straszycie?

anonim Nowy wpis
Inne

Na stronie internetowej piszą, że obecnie nie ma wolnych stanowisk (usunięte przez administratora) a ja znalazłem starą ofertę dla pracownika produkcji. Dostał ktoś w taki sposób pracę, że złożył cv w ciemno i się odezwali? Proszę, aby ktoś napisał czy nadgodziny nadal są płatne i jeśli tak jest to jaka obowiązuje stawka.

Kandydat
Kandydat

Żenująco niski poziom płac jak na warunki w Poznaniu ( Wysogotowo) zarząd pewnie myśli że tak niska płaca wystarczy w całej Polsce . Poznań to inny standard dobrze gdyby prezes sobie to uświadomił przejmując firmę w Poznaniu . Inne ceny są w Tarnowskich Górach a inne w Poznaniu .

BB
Były pracownik
@Kandydat

Jak na Tarnowskie Góry zarobki też są na żenująco niskim poziomie.

Staruszek
Pracownik
@Kandydat

Szczera prawda .Ludzi mają gdzieś.

anonim
Inne

No to jak po jakim czasie kasa jest słaba to ile dają na początek? Co to znaczy, że ktoś jest ściemniacz? Co taka osoba konkretnie robi, że jest bardziej doceniana? Jak już są jakieś podwyżki to o ile tak średnio?

ACE OF SPACE
Pracownik
@anonim

Cześć. W Tarnowskich Górach na produkcji na początek dostajesz umowę próbną na trzy miesiące ze stawką najniższą krajową, kolejne umowy z podwyżką 200 złotych. Napewno przez pierwsze pół roku nie masz premi uznaniowej, ona wynosi różnie, średnio chyba około 400 złotych brutto. Musisz się nauczyć technologii (zależy na jaki dział trafisz są tak zwane wypychacze, laser, montaż wykrojników 2pt i 3pt, gumy - tam same kobiety pracują, no i ploter z dość rozbudowanymi maszynami), a później nabrać tempa żeby dostać tą premię. W tamtym roku wprowadzona została kolejna premia o nazwie frekwencyjna, nie wiem czy nowi pracownicy ją dostają ale jest zależna od tego czy byłeś na zwolnieniu lekarskim w danym miesiącu. Jeśli byłeś to nie dostajesz tej premii - 300 złotych brutto. Pracownicy ze stałą umową dostają podwyżki raz w roku w kwietniu w wysokości przeważnie 10% od swojego brutto. Choć w tym roku podwyżki były już w styczniu. Rząd podniósł stawkę dość znacząco najniższej krajowej więc firma też musiała dźwignąć ludziom stawki, bo by wychodziło że robią kilka lat a dalej za najniższą krajową i tak właśnie co poniektórzy ŚCIEMNIACZE dostali nawet 800 złotych brutto. Chyba zdajesz sobie sprawę kogo określa się mianem ŚCIEMNIACZA. Kierownik produkcji niestety nie orientuje się kto jak pracuje a z tego co mi wiadomo to on przedstawia propozycje podwyżki do szefa firmy. Ludzie którzy tu pracują kilka lat mają zarobki w okolicach 5000 brutto a tak zwana stara gwardia która tu pracuje ponad 15 lat ma średnio na umowie od 5500-6000 brutto, bez premii. Są wczasy pod grusza około 1000 złotych, ubezpieczenie na życie, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, karta sportowa, premia na święta Bożego Narodzenia, jak masz dziecko w wieku szkolnym to szef dorzuci Ci 100 złotych do wyprawki we wrześniu. Wigilia firmowa, co jakis czas tak zwany Famili Day, a nawet jak grasz w piłkę nożną to turnieje z wyjazdami za granicę, w tamtym roku chłopcy byli chyba w Rumunii. Pracuje się na dwie zmiany. Przerwa jedna 15 minut, jak palisz papierosy to ze dwa razy jeszcze dodatkowo wyjdziesz sobie puścić chmurę. Na początku musisz w swoich ubraniach pracować tylko buty dostaniesz od razu, z czasem otrzymasz pakiet trzech kompletów ubrań roboczych o które dba firma zewnętrzna. Atmosfera zależy od działu i zmiany. Choć trzeba uważać co się gdzie mówi bo bardzo dużo ludzi tu pracujących są spokrewnieni ze sobą. Nie spróbujesz to się nie dowiesz.

anonim
Inne
@ACE OF SPACE

Dziwne, że kierownik nie wie ile kto zarabia, a proponuje podwyżki. To na jakiej podstawie je proponuje, jakieś oceny roczne przeprowadza i bierze pod uwagę tylko jakość pracy? Czy te osoby, które mają dłuższy staż pracy nie mogą sami ubiegać się o wyższe podwyżki? Skoro ich wynagrodzenie wynosi praktycznie tyle samo co nowych pracowników to pewnie ktoś próbował indywidualnie prosić o podwyżkę?

ACE OF SPACE
Pracownik
@anonim

Oceny roczne pamiętam były swego czasu, ale jakoś ostatnio ich sobie nie przypominam. Może są one wystawiane w biurze kierownika w porozumieniu z mistrzami zmianowymi (taka proforma żeby było na papierze). Na takich ocenach pamiętam było kilka punktów szybkość, jakość, czystość, chęć rozwoju, pomoc, itp. Kierownik miał już pozaznaczane oceny w tych rubrykach i ciężko było wynegocjować żeby którąś ocenę podniósł wyżej. Od tej oceny ponoć zależy wysokość premii uznaniowej. Osoby z dłuższym stażem pracy pewnie nie raz były i u kierownika i u prezesa firmy. Ale ile kto wydziobał tego nie wiem. Wiesz to jest praca na produkcji, po pół roku przeważnie wszyscy robią to samo i nie będziesz zarabiał więcej od gościa co tam robi krócej 5 lat 2000 złotych więcej. Najstarsi pracownicy stażem na produkcji mają może 6000 brutto a siedzą tam 20 lat. Jest kilku tam stałych bywalców co są w biurze kierownika i latają za nim. Jest też kilku ściemniaczy o których wszyscy wiedzą (oprócz kierownika), ale gadanie na ich temat jest tylko w kuluarach na stanowiskach i przy automacie z kawą. Myślę że mistrzowie zmianowi też wiedzą o których chodzi lecz nie mówią przełożonemu. Ale ich można na palcach jednej ręki wyliczyć. A propos w firmie są dwa automaty z kawą jeden z przekąskami i zimnymi napojami, na stołówce jest zabudowa kuchenna z nową lodówką oraz dwoma mikrofalówkami. Przestrzega się przepisów BHP. Firma płaci również jubilat z okazji okrągłej rocznicy zatrudnienia. Wypłata zawsze na czas.

anonim Nowy wpis
Inne
@ACE OF SPACE

Czyli wygląda na to, że nie ma tu kominów płacowych i widełki na każdym stanowisku są względnie stałe, niezależnie od stażu. Zastanawiam się tylko, czy starszym stażem to rozwiązanie pasuje tak samo jak młodszym. Bo wygląda na to, że główną formą ich docenienia są wspomniane jubilaty. Chyba, że firma ma dla nich jeszcze jakieś inne formy motywowania?

ACE OF SPACE Nowy wpis
Inne
@anonim

Starsi pracownicy chyba się tak przyzwyczaili do pracy tu że nie zmieniają zatrudnienia, albo boją się zmian, i może góra przez to uważa że płaca jest ok. W młodszej grupie stażem jest dużo większa rotacja, przychodzą na 3 miesiące i rezygnują, szukają czegoś innego. Są jeszcze nadgodziny płatne 100 % przeważnie właśnie zarezerwowane dla tych starych wyjadacz co potrafią zrobić robotę szybko i w miarę jakościowo. Na tych nadgodzinach trochę sobie podnoszą tą wypłatę.

Pytanie
 Pytanie

Jakie narzędzia pracy zapewnia Marbach Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Pracownik Produkcji - Montaż wykrojników i sekcji czyszczących w firmie Marbach Polska Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Elektromechanik
Wykroty
Logiserv Group Sp. z o.o. sp.j.
(46 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Rozbieracz
Ostrołęka
Zakłady Mięsne Pekpol Ostrołęka S.A.
(31 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
(450 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Tomasz
Pracownik

a mnie się podoba, zawsze może być lepiej, większość pracowników pracuje 10-20 lat co świadczy o stabilności i normalności

Beata
Inne
@Tomasz

No to nieźle z tym stażem pracowników. A co z gratyfikacjami dla takich lojalnych osób? Są tu regularne podwyżki, czyli czy pensja rośnie wraz ze wzrostem stażu pracy w firmie? Kasa jest systematycznie podnoszona?

Tomasz
Pracownik
@Beata

Podwyżki sa raz w roku, 2022 była 2 razy z powodu inflacji

anonim
Inne
@Tomasz

A w tym roku już była podwyżka? Jeśli tak, to ile najmniej się u Was zarabia i na jakim stanowisku? Chętnie bym się też dowiedział, co trzeba umieć, by je objąć?

@Pracodawca
Inne
@anonim

Tak, w tym roku była już podwyżka. W zeszłym roku była 15%, w 2023 - 10%. Podwyżka dotyczy pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony. Osoby z umowami czasowymi otrzymują podwyżkę przy zmianie umowy. Stawka zależy od stanowiska, o jakie się ubiega kandydat do pracy. Na początek, w okresie próbnym , np. na produkcji otrzymuje się podstawową stawkę, ale pracownik jest szkolony do pracy, m.in. z obsługi maszyn i urządzeń na stanowisku pracy. Nie ma niestety w naszym regionie szkół zapewniających znajomość elementów naszego procesu produkcyjnego. Po okresie próbnym pracownik otrzymuje podwyżkę. Po pół roku pracy otrzymuje premię uznaniową oraz frekwencyjną. Pracodawca wypłaca świadczenie urlopowe, dofinansowuje ubezpieczenie medyczne, karty sportowe. W Zakładzie pracy można przystąpić również do dodatkowego ubezpieczenia na dobrych warunkach. Aplikować można osobiście lub mailowo - kariera.mp@marbach.com

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Zastanawiam się nad złożeniem CV na stanowisko operatora CNC w Tarnowskich Górach. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć coś więcej o aktualnych warunkach pracy, atmosferze w firmie i zarobkach? Jak sytuacja wygląda w czasie pandemii? Były jakieś zwolnienia, mniejsza ilość pracy, czy firma dobrze sobie radzi?

guziec
Pracownik
@Kandydat

Żałosne wynagrodzenie, nerwy, zero szacunku do pracownika ze strony kierownictwa

Marta
Inne

Jednym słowem nie polecasz? :/ Do dziś nic się nie zmieniło? Może chociaż jakoś te całe nerwy można zredukować?

@Pracodawca
Pracownik
@Kandydat

Na stanowisko operatora CNC należy złożyć kandydaturę do Marbach Budowa Form, a nie Marbach Polska Sp. z o.o.

Inga
Inne
@@Pracodawca

Można złożyć ją osobiście w siedzibie firmy, będzie to zwiększało szanse na przyjęcie? Ile na dzień dzisiejszy samej podstawy ma operator cnc?

@Pracodawca
Pracownik
@Inga

Nie zatrudniamy operatorów CNC. Istnieją dwie firmy (obok siebie) Marbach Polska i Marbach Budowa Form. Wpis jest do Marbach Polski, a operatorów CNC zatrudnia Marbach Budowa Form.

Pytanie
 Pytanie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Marbach Polska Sp. z o.o.?

Nikt
Kandydat
@Pytanie

Na przykład czy masz kredyt!!!!

Ktoś
Inne
 Pytanie
@Nikt

I jak się ma kredyt to pomagają spłacić?

Hubert
Pracownik
 Pytanie
@Ktoś

Jak masz kredyt to wiedzą, że mają Cię w garści i nie będziesz się buntował bo wylecisz. To samo z dzieciakami. Nie chodzi o to, że dostaniesz jakieś bonusy dla dzieci czy dodatki tylko o to w jaki sposób można Cię uwiązać żebyś za bardzo nie psuł tej jakże "pozytywnej" atmosfery w firmie. Na pewno też będzie pytanie "ile pani/pan chce zarabiać?". Mów od razu że 6000 zł netto. Przynajmniej będzie śmiesznie.

Kasia
Pracownik
@Nikt

Kłamstwo. Pierwsze słyszę.

Staruszek
Pracownik
@Pytanie

Ta firma wykończy cię psychicznie i nawet nie zarobisz najniższa krajowa

Tola
Pracownik
@Nikt

Co za bzdury, z pytaniem o kredyt. Nie ma to żadnego znaczenia dla pracodawcy. Jeśli przychodzisz na rozmowę kwalifikacyjną i mówisz, że masz kredyt, to inna sprawa, ale nikt o to nie pyta.

anonim
Inne

Czy fakt, że ludzie tam mają długie staże pracy, jak tu ktoś pisał, to powód, dla którego nie mogę znaleźć żadnych ofert? Oprócz może tej na pracownika produkcji sprzed trzech lat, nikt tam nie awansuje, że nie ma wolnych wakatów? W sumie w ofercie nic o awansach nie było.

Tomas

Zakład Kielce Początek zatrudnienia wygląda mniej więcej tak: Zatrudnienie na pierwsze trzy miesiące - stawka najniższa krajowa Po 3 miesiącach, umowa na 6 miesięcy - stawka około 200 zł br. wyżej do pensji. Po przepracowanych 7 miesiącach dostaje się premie do pensji (różnie to bywa z kwotą). Zależy jaki dział. Nastepna umowa podpisywana jest na rok - kolejne 200 zł br do pensji. Ostatnia umowa jest na czas nieokreślony - 200 zł br. do pensji W kolejnych latach, co rok dostaje się podwyżkę.. 200 zł br. do pensji. Każdy podwyżka jest też zależna od działu na którym się pracuje, umiejętności i wykazywaniem chęci do pracy. Sobota jest dla chętnych - płatna 200%. Niedziela też dobrowolna (jeśli kierownik zaproponuje) 250 zł netto. z pensją.( szkoda, że inflacja idzie w góre a stawka stoi od lat) Atmosfera jest pozytywna. Na pensję standardowo się narzeka, jak wszędzie, raz mniejsza, raz większa. Ludzie przyjaźni. Kierownictwo wporządku, mimo, że czasami nie da się przerobić Roboty jaką narzucą ^^ Na hali jest ciepło, hałas jest znośny. Mimo to pracodawca zapewnia wiele rzeczy związane z BHP pracy. Zakład posiada stołówkę wyposażoną w mikrofale, lodówkę, ekspres do kawy i automat z napojami i przekąskami.

Grażyna
Inne
@Tomas

Bardzo Ci dziękuję za tę opinię. Teraz już wiem, czego mniej więcej się spodziewać w Marbach. Dobrze, że wynagrodzenie rośnie tam wraz z nabywaniem doświadczeniem - to na pewno działa motywująco. A co z dodatkowymi świadczeniami? Czy pracodawca oferuje jakieś?

Incognito
Pracownik
@Tomas

U nas w Tarnowskich Górach jest magazynier który nie nadaje się do niczego prócz siedzenia na telefonie :) Wszyscy na niego narzekają ze nic nie robi, ale kierownictwo nie chce się go pozbyć chyba dlatego że pracuje razem z tatą :)

Staruszek
Pracownik
@Tomas

Ale macie wygody.W Poznaniu tak niema żadnych podwyżek.Hałas i bałagan .

Mała
Kandydat
 Pytanie
@Tomas

Witam, Czy przyjmują kobiety?

Kasia
Pracownik
@Tomas

sobota 100%

Kasia
Pracownik
 Pytanie
@Tomas

Sobotę wymuszają a jak nie przyjdziesz to jesteś mało elastyczny w ocenie pracownika. Kierownik ma auto i kartę bp na paliwo wiec ma wszystko w d..e. Drugi samozwańczy kierownik i kontrola jakości ma na uwadze tylko sprzedać złom i doże odpady sklejki a i jeszcze przed urlopem wywiózł dwa słupki palet. Ręce opadają nikt tego nie widzi. Kierownik CAD miał dwa samochody i czerwony nos hehe przypadek? Nie!!!! Teraz jeździ busem a i tak często jak przyjdzie na produkcje czułam od niego alkohol :( I ciągle obiecanki i narzekanie że za mało robicie !!! Ludzie pracują po 10 lat i zarabiają o 300 brutto od tych nowo zatrudnionych

2
Majka
Inne
@Kasia

I w sobotę to po ile godzin się pracuje? Co w związku ze złą oceną pracownika, są konsekwencje? Ile dokładnie dostają na rękę nowi pracownicy?

Helena
Inne
@Kasia

A kto decyduje o tych pensjach i zarobkach tu? Kierownik stacji czy jakaś centrala firmy? Od kogo to zależy i do kogo ewentualnie zgłosić się po podwyżkę?

Była
Były pracownik
@Kasia

W końcu ktoś napisał prawdę. Cieszę się że już tam nie pracuję. Wymagania co raz większe a płaca co raz mniejsza.

Beata
Inne

chcialam nawiazac do posta dosc konkretnego Tomasa o zarokach w firmie niestety sprzed 2 lat, czy teraz w firmie jest podobnie odnosnie kwot wyplacanych za dobrowolna prace w soboty i niedziele? czy stawka cos wzrosla?

były
Pracownik
@Beata

bez zmian

Emilia
Inne
@były

A stawki? Dalej najniższa krajowa czy coś więcej teraz można dostać na początek? Zastanawiam się nad aplikowaniem, bo firma jest stosunkowo blisko, nie musiałabym daleko dojeżdżać

Były
Były pracownik
@Emilia

Do najniższej dostaniesz +200brutto na start ale zaraz od lipca wejdzie znowu podwyżka najniższej i będziesz zarabiać najniższą i tak w kółko Cię doganiać tam będzie.

Anna
Inne
@Były

Nie wchodzą w grę do tego zadne premie za dobre wyniki albo za coś innego? Jak to u was wygląda? Albo może za to macie bogaty socjal?

Obecny
Pracownik
@Beata

Niedziela - stawka bez zmian 250zł Sobota - stawka to tak zwane "setki" czyli podwójna kwota (indywidualna) do każdej przepracowanej godziny.

Elżbieta
Inne
@Obecny

A jak ktoś nie chce to nie musi robić nadgodzin, to jest dobrowolne? Bo zastanawia mnie czy to opłacalne i czy w tygodniu też można dłużej popracować, a nie tylko w weekendy. Pierwsze trzy miesiące zatrudnienia też są objęte umową o pracę?

Ciekawski
Inne
 Pytanie
@Obecny

Coś tu nie pasuje za niedzielę 250zl a za sobotę 100%? Nie czasem 50%? Bo wychodzi że sobota lepsza od niedzieli.

Tytus
Inne
@Ciekawski

Ciekawski pracownik, czy ciekawski spoza firmy? Bo jak pracownik, to może się dowiem, ile wynosi stawka godzinowa, żebym wiedział od czego liczyć te + 50 % i 100 % za pracę w sobotę oraz niedzielę? W niektórych też miejscach stosuje się premie frekwencyjne i zapewnia świadczenia z funduszu socjalnego, czy tu jest podobnie? Nie ukrywam, że z tego właśnie względy szukam już sobie właśnie innej roboty, może więc tu dobrze jest zakotwiczyć?

Ciekawski
Inne
@Tytus

Mam znajomego , powiedział że kotwice tu nowi szybko podnoszą i odpływają powodów jest wiele od niskiej stawki początkowej po atmosferę na zarządzaniu kończąc. Dał do zrozumienia że dobrze to już tu było i poleca poczytać komentarze ze wcześniejszych lat bo nic się tu nie zmieniło. Wiadomo nigdzie nie ma idealnie ale wyraźnie dał do zrozumienia że w innych miejscach jest lepiej bo rozmawia z rodziną i znajomymi.

Paweł
Pracownik
 Pytanie

Witam, czy w firmie są obecnie przyjęcia na produkcję?

Andrzej
Inne
@Paweł

W sieci nic nie widziałem. Chcesz się przyjąć? Ja tę byłbym zainteresowany pracą. Jakbyś się coś dowiedział to pisz. Szczególnie czy trzeba mieć doświadczenie.

Marta
Inne

Kurczę, no to szkoda, że takie marne. :( A jakiego typu to doświadczenie? Coś konkretnego? Iluletnie?

Pytanie
 Pytanie

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Marbach Polska Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Pracownik Produkcji?

Hubert
Pracownik
@Pytanie

Najlepsza rada jaka mi do głowy przychodzi to: poszukaj sobie innej oferty pracy :-)

Kasia
Pracownik
@Pytanie

Bez przesady z tym przygotowywaniem się do rozmowy. Po prostu przyjdź z CV i tyle. Ktoś na produkcji pokaże Ci jak wygląda praca i jak zrobisz dobre pierwsze wrażenie to na pewno tę pracę dostaniesz. Myślę, że to właśnie jest najbardziej oceniane. Jak się nie spodobasz to nic z tego nie będzie. Musi być chemia. Zdecydowana większość osób pracuje tu chyba jednak z polecenia. Pracują tutaj sąsiedzi, koledzy z podwórka, teść z zięciem, bracia, ojcowie z synami, z matkami. Ale to raczej bardziej zaleta niż wada. Atmosfera w firmie jest raczej dobra. Rodzinna bym powiedziała. Zdarzają się też oczywiście spięcia czasami - jak wszędzie.

Bezstronny
Pracownik
@Kasia

Wiesz zacytuje wypowiedź która napisałaś powyżej "Jednak w firmie często widać leserstwo. Kawka, papierosek, śmiechy chichy na każdym kroku. Już nie wspomnę o wycieczkach grupowych na stołówkę czy ukradkiem do szatni by zadzwonić." Budowanie firmy na takich układach doprowadza do tego co napisałaś.

Zbyszko
Pracownik
 Pytanie
@Hubert

Poszukaj sobie innej oferty pracy, ale ty jednak tutaj pracujesz? Dlaczego, skoro jest tak źle? Opowiedz nam o tym proszę :)

Marta
Inne
@Zbyszko

Próbuje wygryźć może potencjalną konkurencję? ;p Często zwalniają tu ludzi z braku zadowolenia czy raczej mocno trzeba się postarać?

Zbyszko
Pracownik
 Pytanie

Jak czytam te wasze opinie tutaj, to nasuwa mi się jeden wniosek. Że najbardziej narzekają ci, którzy najmniej robią i ktoś czegoś od nich wymaga. Skoro jest tak źle to dlaczego nie chcecie poszukać ciekawszej pracy? A może jednak nie do końca jesteście obiektywni? Polak taki już jest, musi ponarzekać...

Weronika
Inne
@Zbyszko

No nie do końca. Czasem faktycznie w firmie się dzieje źle i ktoś po prostu o tym napisze by przestrzec innych, którzy być może będą aplikować. A ty tam pracowałeś? Może coś od siebie dodasz?

TJ
Pracownik
@Zbyszko

Haha, dobry żart... Ta firma ewidentnie jest nastawiona na wykorzystywanie pracowników. Pracuję już tam trochę czasu i mogę powiedzieć, że jedyne, co mają z "niemieckiego standardu", to skłonności do systemów totalitarnych... Nie działa połowa maszyn, które są odpowiedzialne w 100 % produkcję. Bałagan organizacyjny, a w zasadzie to brak jakiejkolwiek organizacji pracy. Rozmowy z kierownikiem lub dyrektorem, to pić na wodę, bo nie przynoszą żadnych efektów. Najlepiej czepiać się ludzi o głupoty, płacić marnie i nie reagować na zgłaszane problemy. Słupki i tabelki najważniejsze. Poza tym ludzie już sobie zaczynają szukać innego zajęcia. Podsumowując, lepiej omijać tą firmę...

Bolko
Były pracownik
@TJ

W punkt, niestety tak to wygląda i od lat nic się nie zmienia.

Bartek
Kandydat
 Pytanie

Siema! Po narodzinach dziecka wróciłem z Irlandii i szukam roboty, dlatego prześwietlam oceny firm. Wydaje mi się, że dowiem się więcej o firmach z Tarnowskich Gór. Pomóżcie mi i opiszcie jak się Wam pracuje w firmie Marbach Polska Sp. z o.o.? Czy mają wysokie stawki? A może jest kantyna? Nie gotuję w domu i fajnie jakbym w pracy mógł coś zjeść. Bartek

Gośka
Były pracownik
@Bartek

Dzień dobry Bartku. Jest spoko... ale firma nie lubi kosztów benefitowych. Odpowiadając w temacie organizacji posiłków pracowniczych to zwracam uwagę na firmę Yggdrasil Polska z Kraków. Pracownicy (wiem to od siostry, która jest tam zatrudniona) mają tam system, dzięki której zamawiają obiady z dofinansowaniem pracodawcy. Działa to jak catering, tylko że nie trzeba zamawiać przez telefon. Życzę powodzenia w nowym miejscu pracy. Gośka.

Robert
Były pracownik
@Gośka

Szanowna Pani Małgorzato. Jako ekspert w dziedzinie żywienia pracowników dodam kilka zdań od siebie. Firma Yggdrasil Polska, o której Pani wspomina korzysta z systemu SmartLunch. Znam dostawcę ponieważ brałem udział we wdrożeniu. Zresztą dożywianie pracowników staje się standardem. Rynek "pracownika" powoduje, że firmy zaczynają dbać o swoją załogę. Pozdrawiam Robert

Człowiek szczęśliwy

Zaburzenia snu, brak apetytu, rozdrażnienie. Tego dorobiłam/em się za marne pieniądze w tej firmie. Zrezygnowałam/em z pracy w tym miejscu, ponieważ zauważyłam/em jak bardzo mnie zmieniła. Kto jest przyczyną rotacji pracowników ? Odpowiedzi szukajcie na dziale produkcji. Tam tkwią „przyczyny”. TO STOSUNEK TYCH „PRZYCZYN” DO PRACOWNIKÓW JEST PROBLEMEM. Mnogość „czepiania się”. Raz napięta atmosfera, raz super i wesoło, nastroje zmienne jak pogoda w górach, a i tam pogoda jest bardziej przewidywalna. „Zrób to tak” by po chwili usłyszeć „dlaczego tak to zrobiłaś/eś, skoro można było to zrobić jeszcze inaczej”. Tworzenie presji która skumuluje w was esencje gniewu i nerwów. Strach cokolwiek zrobić we własnym zakresie – lepiej pytaj o pozwolenia, po czym spotkaj się z wyśmianiem „dlaczego pytasz o takie rzeczy?”. Impertynenckie docinki z dozą sarkazmu w formie pytań, wzbudzą w was wulkan negatywnych emocji. Ciężko to opisać, trzeba to przeżyć. Dla kogoś te powody mogą wydawać się banalne i pospolite. Podziwiam ludzi, którzy pracują od lat za grosze w tym miejscu . Przed wami wiele perspektyw. Szkoda waszego zdrowia, szczególnie biorąc pod uwagę ile osób po pracy w tym miejscu skończyło w poradniach zdrowia. PS… ale przecież nic się nie dzieje ! to ludzie są niewłaściwi, IM SIĘ NIE CHCE PRACOWAĆ.

Grom
Pracownik
 Pytanie
@Człowiek szczęśliwy

Jeden ostatnio nabawił się poważnych wrzodów żołądka???

Kasia
Pracownik
@Człowiek szczęśliwy

Wydaje mi się, że sam jesteś przyczyną tych twoich skutków ubocznych pracy w firmie Marbach. Tym, którym się chce pracować krzywda się nie dzieje. Jednak w firmie często widać leserstwo. Kawka, papierosek, śmiechy chichy na każdym kroku. Już nie wspomnę o wycieczkach grupowych na stołówkę czy ukradkiem do szatni by zadzwonić. Ja się nie dziwię, że kierownik produkcji z niektórymi nie wytrzymuje. Niektórzy myślą, że są idealni, ale to niestety widać jak się obijają i jest to aż śmieszne. Jak pracujesz sumiennie i się nie obijasz to nikt się nie będzie czepiać.

Ciekawy
Kandydat
 Pytanie

Witam! Na jakie zarobki może liczyć n a początku konstruktor w zakładzie w Kielcach?. Pozdrawiam.

Kierownik
Pracownik
@Ciekawy

3100 brutto

Początkujący
Kandydat
 Pytanie
@Kierownik

Jakieś premie ?

Tomas
Pracownik
@Początkujący

Premie są, lecz wahaja sie różnie co miesiąc. Nie oczekiwałbym zbyt wiele.

Kierownik
Pracownik
@Początkujący

Premia 2020 miesięczna średnia premia 550 zł brutto. 2021 styczeń-marzec średnia premia 800 zł brutto.

Hubert
Pracownik
@Kierownik

Chyba na spółkę ze swoimi koleżkami z tych wyższych stołków wygenerowałeś te premie. W 2020-tym roku wszystkim był wciskany kit o pandemii i zaciskaniu pasa. Roboty było pełno, ale marudzenia na jej brak jeszcze więcej zwłaszcza w kontekście finansów. Nie pamiętam nikogo, kto by nie był wkurzony na pensję, bo nie raz premii nie było w ogóle, a jak była to jakieś ochłapy dwucyfrowe i tak było przez cały rok więc oczu ludziom nie mydl jakąś średnią, bo statystycznie jak idziesz ze swoim psem na spacer to macie po trzy nogi. Szkoda że kaganiec na spółkę.

Andrzej
Inne
@Hubert

To ile w końcu jest tej premii bo ja też wolałbym konkrety na rękę, a nie statystyczne gdybania. Teraz są już płacone dodatkowe pieniądze, czy nie co miesiąc można je dostać? Jak to realnie wygląda?

Hubert
Pracownik
 Pytanie
@Andrzej

Premia jest "uznaniowa". Bez względu na to ile wypracujesz możesz ją dostać lub też możesz jej nie dostać. Od czego to zależy? Pewnie od czyjegoś humoru. Biorąc pod uwagę pracę w tej firmie najlepiej nie bierz pod uwagę żadnej premii w domowym budżecie, bo możesz się jedynie rozczarować.

Prawda
Pracownik
@Ciekawy

Na ten moment, 3200-3300 na start

Pytanie
 Pytanie

Czy Marbach Polska Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Tomas
Pracownik
@Pytanie

6-14, 14-22 produkcja Cad od 6,7,8-14,15,16

Anonim
Kandydat
 Pytanie

Dawno nie było żadnego pytania. Jak w firmie się układa podczas pandmii? Jakie zarobki i atmosfera? Dużo opinii, że nie jest już kolorowo..?

Grażyna
Inne
@Anonim

Jesteś zainteresowany pracą w firmie Marbach Polska? Jeżeli tak, to koniecznie napisz, jakie stanowisko pracy albo dział Cię interesuje, wtedy będzie o wiele łatwiej udzielić Ci odpowiedzi. Pozdrawiam.

Pytanie
 Pytanie

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Marbach Polska Sp. z o.o.?

anon
@Pytanie

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy.

Antoni
Inne

W tym roku jeszcze nikt nie podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat Marbach Polska Sp. z o.o., a chciałem zasięgnąć opinii czy w ogóle warto aplikować. Jakim pracodawcą jest ta firma? Co może otrzymać nowy pracownik na start? Koniecznie opiszcie warunki pracy, przysłuży się to wielu osobom poszukującym pracy w tym miejscu.

Zmianowy
@Antoni

Nic się nie zmieniło - poczytaj komentarze z 2018

Zostaw merytoryczną opinię o Marbach Polska Sp. z o.o. - Tarnowskie Góry

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Marbach Polska Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy Marbach Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Marbach Polska Sp. z o.o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 3, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Marbach Polska Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 167 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Zagórska 132
  42-680 Tarnowskie Góry
 • NIP: 6452185142 KRS: 0000134782
gemius

Na podstawie badań Mediapanel prowadzonych przez Gemius w okresie od 1 marca do 31 marca 2024: wskaźniki "Real Users" platforma internet.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 634 470
 2. Pracuj.pl 3 137 130
 3. LinkedIn 3 035 232
 4. Olx.pl 2 564 298
Marbach Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii