Dr. Hohn Sp. z o.o.

Toruń

Opinie o Dr. Hohn Sp. z o.o.

Dagi

Zwalniając się nie otrzymałem premii na okresie wypowiedzenia. Wniosek : chcesz się zatrudnić - przy zwolnieniu nie otrzymasz premii w wysokości prawie 1/3 wynagrodzenia. Pozdrawiam.

AH

Jako były już pracownik Dr. Hohn Sp. z o.o. , pragnę wszystkich tych, którzy mają zamiar aplikować do tej firmy , poinformować, co przez ostatnie lata działo się w firmie. Otóż... zdarzało się , iż wynagrodzenia wpływały później, niż jest to zawarte w umowie. Premie uznaniowe- "baardzo duuuża" część wynagrodzenia , zazwyczaj były wypłacane w całości, ale zdarzało się , że kierownik zabierał stówkę czy dwie za nic. Przez ostatnie 3 lata została wypłacona 1 premia roczna , która miała być wypłacana co rok. Oczywiście została wypłacona nie w marcu, jak to kiedyś było, a w grudniu i to też nie było do końca pewne. Za nadgodziny przez 3 lata miałem zapłacone bodajże 2 razy . Za nadgodziny dostaje się wolne i to nie wtedy kiedy samemu się potrzebuje, tylko wtedy , gdy jest to na rękę kierownikowi. Tak samo jest z urlopami wypoczynkowymi. Pensje marne (w porównaniu z innymi firmami) . Brak podstawowych narzędzi i elementów ochrony osobistej. To tak w dużym skrócie. :) Pozdrawiam serdecznie . :)

RW
@AH 08.09.2017, 18:17

Adam nie możesz tak pisać, dostawałeś wolne za nadgodziny, żebyś nie musiał urlopu brać. Masz złych doradców, niepotrzebnie się zwolniłeś, nasz Szef, nie wiem skąd ale na pewno znajdzie pieniądze na premie roczne, nie wiem jak on to robi ale zawsze daje radę. Jak brakowało jakiegoś sprzętu trzeba było przyjść do mnie i powiedzieć, zawsze mogłeś ze mną pogadać nie tylko na tematy produkcyjne ale tez prywatne. Nie rozumiem skąd ten kwas.

AH
@RW 08.09.2017, 22:32

W tym miesiącu wypłata znów wpłynie po terminie. Na szczęście ostatnia. :)

Karolina
użytkownik zarejestrowany

@Fizisław - jakie stanowisko zajmujesz w Dr. Hohn Sp. z o.o.? Skąd można dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy? Osoby zainteresowane podjęciem pracy w tej firmie na pewno skorzystają na umieszczonych przez Ciebie informacjach.

Karolina
użytkownik zarejestrowany

@Fizisław - a czy możesz napisać nieco więcej o warunkach zatrudnienia w Dr. Hohn Sp. z o.o.? Jak wygląda kwesta zarobków? Czy firma aktualnie poszukuje nowych pracowników? Merytoryczne informacje będą cenne dla osób, które są w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

Fizisław
@Karolina 25.07.2017, 10:47

Po 5 latach zarabiam 1800 zł bez paru złotych na rękę, także zarobki są według mnie wyśmienite. ;) Firma cały czas poszukuje pracowników.

Fizisław

A mnie się tam podoba! Zostanę do końca , a nawet o jeden dzień dłużej. :)

Zbigniew

Odradzam, za pytanie o ciuchy robocze można dostać opieki... Nie płacą za nadgodziny, zaległego urlopu nie sprzedaż. W tym roku podobno ma nie być podwyżek. Jak ktoś trafi do Radka to najlepiej od razu się zwolnić, kierownik co nie ma pojęcia o robocie sam nic nie wkleił a kozaczy. Tylko gada zespół, zespół a ja w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] mam zespół robię sam lepiej niż cały zespół a on nie chce mi dołożyć parę zł. Pora chyba się już pożegnać z tą firmą...

WS

Obróbka - daj spokój, dlatego wolałbym pracować też na laminat - większy porządek za nowego kierownika

fred

Odpier… się od laminat. Kierownik przejoł totalny [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] od poprzedniczki i próbuje zrobić coś dobrego. Po raz pierwszy od miesiąca klimat pracy jest o wiele lepszy niż byl

cw pppppp
@fred 06.01.2017, 23:00

joł,joł,joł

Enguardo

Chorą jest to że majster od rana widzie ze gość naćpany i jedynym jego zmartwieniem jest: "Ty od rana dajesz?" . 1/4 pracowników obróbki chodzi wystrzelona. Zaopatrzenie w narzędzia właściwie nie istnieje, na najprostsze rzeczy czeka się miesiącami, wiertło zamówione w czerwcu dostajecie w grudniu. Wypłata nie koniecznie trafi w terminie na konto, nagrody roczne to jet loteria nie wiadomo kiedy i nie wiadomo czy w ogóle... Kierownik laminatu nie wie po co w żywicy jest mata. Połowa produkcji idzie od razu do śmieci a to co się uratuje jest ratowane toną szpachli. Krótko i na temat: nie polecam, w obecnej sytuacji na rynku pracy w Ostródzie do dr. hohn idą tylko ludzie bez doświadczenia i z przypadku, gdzie indziej dostaniecie więcej na start niż tu po 5 latach. Jedyną rzeczą która trzyma zakład w całości jest to że ostatniej grupie ludzi z doświadczeniem nie chce się ruszy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i zmienić pracy...

ws

Wypłatę dostałem dopiero 12.12 , zgłosiłem zapytanie przełożonemu dlaczego i nie otrzymałem informacji zwrotnej,czyli dalej nie wiem o co chodzi .a jasno jest określone w przepisach o tym że wynagrodzenie za pracę powinno wpłynąć do 10 każdego miesiąca,czyli pieniądze powinienem mieć fizycznie a nie wirtualnie . Wystarczyło by zwykłe przepraszam jakoś tak wyszło. Jeszcze na koniec akcja sprzątanie ,tak powinno być zawsze czysto,ale żeby wiedząc wcześniej o sprzątaniu i nie zabezpieczyć materiałów w tym celu to przegięcie,oczywiście wszystko pozostało w kreatywności pracowników.Jeśli mam zleconą prace do wykonania to i powinienem dostać materiał do jej realizacji !!! A tak to bujaj się sam pracowniku!!!

@Escobar 19.12.2016, 08:28
Wojtek (WS) nie denerwuj się, zabrakło Ci na picie?? PS. Jeszcze zdążysz potańczyć :):) POZDRO

na picie jak bym chciał to bym miał,nie chodzi o kasę ale o zasady,wymagamy to dajemy, wiadomo kim jestem więc obywatelu piszczyku dałeś ciała tak jak ja niedawno z moim występkiem (i wstydzę się tego,ale nie przed tobą) , ciekawe czy byś się ujawnił człowieku rozsądny, a pro po na picie bym miał bo miałem 13 kę ,to chyba ty zarabiasz te 70 000 rocznie.Z uszanowaniem W.S

@Escobar 19.12.2016, 08:28

wiadomo kto to jest Escobar ,szkoda że nie ma narkomatów i lekomatów bo byłby problem większy niż pracownik po spożyciu....

chcę wypłaty dzieśiątego

maksym
użytkownik zarejestrowany

@james_bond a jakiekolwiek premie i dodatki dochodza do tego?

cogiel mogiel i tylko tyle

cogiel mogiel i tylko tyle

james bond

Wisiek, wyraźnie napisałem, że NIE wyciągają 70 000 złotych

james bond

zapewniam, że technolodzy nie wyciągają 70 000 na rok :) 2 koła na rękę to wg dyrektora high life :)

ws

jestem zniesmaczony jest 10.05 a wypłaty niema pewnie błąd systemu,dużo ich przy odbijaniu kart szczególnie jak ktoś się nie przebiera,jestem zły by całe popołudnie kombinować jak dziecko ma jechać jutro do specjalisty,zawsze jest jakieś wyjście ,tylko dlaczego mam się bujać z tym problemem wieczorem .fajnie by było gdyby ktoś po prostu powiedział mamy problem będzie poślizg.tak w ogóle to jakiekolwiek umowy obwiązują dwie strony.ciekawe co odpowie nasz obywatel piszczyk

ws

techniczne wykształcenie to nic..bez wyobraźni przestrzennej i znajomości materiału ,i bycia zawsze w trakcie wdrożenia na każdym etapie produkcji - papier nic nie znaczy,każdy jakikolwiek projekt nawet ten prosty powinien być przemyślany i monitorowany nie tylko z za biurka,rasowy kierownik,majster,technolog zawsze powinien mieć rzeczową odpowiedź na pytanie pracownika oraz jeśli czegoś nie wie to niech pyta i interesuje się /to robi wtedy wrażenie każdy się uczy nie ma ludzi niezastąpionych

ws

czasami mam wrażenie że niektóre opinie pisze obywatel Piszczyk ,polecam dobry film

mirek binus

nie szanuja ludzi, ludzie nie szanuja ich kierownictwo Na szystko w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Banan podpierdalaa Mirka i reszte laminatu Górcki udaje ze sie zna na wszystkim stu technologow nie wiadomo od czego. Za bledy produkcji mozna stracic nawet 500zl nettomiesiecznie a przy zarobkach 1700 to jest duzo a na rtm to nawet mistrz zmiany robi bo nikt tam nie che robic

jumbo

Witam. Pracuje w dr hohn dwanascie lat. Mam dwudziestoletni staż w branży.Zarobki z nagrodami, premiami i nadgodzinami około 70 000 rocznie brutto.

ws

jakoś nie odczułem docenienia za wprowadzenie innowacji,jedyne co to ułatwiły mi one pracę;i to tyle w temacie!UbDb

wsd

nie jestem super,nie udacznik pisze się razem,moja opinia była obiektywna nie pracuję już u was,a z wiadomości w kręgu ''laminatorów''wynika że mam trochę racji (laminaty to znająca się grupa).Osobiście staram się zawsze wykonywać polecenia szefa ,ale też oczekuję szacunku i szczerości,pokarzcie mi kogoś kto chce idąc do pracy tylko pracować - ''odbębnić 8rbh" - ja chcę iść pracować za godną kasę,czuć się nie spięty wśród załogi,i uczyć się czegoś nowego od każdego kto ma coś mądrego do powiedzenia i pokazania . Na koniec - nawet największy ignorant ma prawo do własnego zdania, ale zawsze trzeba je uszanować .Powodzenia wszystkim w Hohn !

Super panie wsd :)

wykwalikowanych*,dopuki* Chlopie zajrzyj najpierw do słownika później wypisuj (twoim zdaniem) tak inteligentne opinie.Moim zdaniem jesteś nie docenionym zyciowym nie udacznikiem! Potrafisz tylko narzekac jak to jest źle,jak to cie wszyscy krzywdzą,i że ty wykwalikowany* pracownik zrobil byś wszystko lepiej! Moja rada: pokaż na co Cię stać, weź sie za siebie i swoje życie wprowadź innowacje w pracy a napewno ktos Cie doceni! (Jesli jestes tyle wart co piszesz)Wtedy może odechce się Ci oczerniać firmę (w której domyślam się że pracujesz), a zaczniesz cieszyć sie pracą w której sie spelniasz! (A nie do ktorej przychodzisz odbębnić 8 h zeby mieć spokój )

wsd

prawda jest po środku.Firma ma możliwości rozwoju,ale nie przy tak dobranej kadrze /swoją drogą za bardzo rozbudowanej /.Technologów za wielu,kierowników za wielu /wystarczyłby jeden konkretny i trzech majstrów/.Laminat leci na ilość ,rtm za wcześnie wyciągany/guma/.obróbka zmanieryzowana bo mają akord,jeśli coś nie tak to jest awantura.Kierownicy zamiast współpracy wolą robić sobie zdjęcia,by się pod... .Potencjał ludzki jest ale niedoceniany,często zamiast rozwiązywać problem w procesie produkcyjnym obarcza się winą pracownika nie pytając go o zdanie.Proponuję by kierownicy,majstrowie i technolodzy wzieli nauki i korepetycje u wykwalikowanych swoich pracownikow ,dopuki jeszcze nie uciekli,bo niestety będą musieli robić sami.Dla pocieszenia zauważyłem że ogólnie jest tendencja do powoływania ludzi na stanowiska kierownicze dających się sterować tak jest łatwiej,plus tak zwanych zaganiaczy ktorzy jak coś sami spier... to nie potrafią się przyznać.Na koniec zapraszam na kawę do serwerowni....

marek

Dr Hohn to fatalna firma. Dyrektor nie liczy sie z pracownikami, traktuje zakład jak swoja własność

Obiektywny

Jeżeli są liderem w przemiale pracowników,to dlatego, że większość ludzi nie nadaje się do pracy, połowa to nieroby, ćpuny i kretyni. A kogoś trzeba było zatrudniać tylko, jak później czas pokazywał - niepotrzebnie.

Tak są liderem ale w przemiale pracowników po kilku ładnych latach wiem co pisze

Szprengel

Juz wiadomo dlaczego takie komentarze nick mowi sam za siebie "byly pracownik" pewnie sie robić nie chcialo? Albo co gorsza kazali pracować?

Dr hohn Ostróda upada. Kiedyś była to firma która liczyla sie na rynku. Na tą chwilę brak wszystkiego materiałów do codziennej produkcji brak nawet podstawowej odzieży ochronnej. Tną koszty na wszystkim. Nikomu nie zależy na pracowniku zwalniają pracowników bo na tym najszybciej tnie się koszty . nie biorą pod uwagę że już nie ma komu tam pracować a kto madrzejszy sam odchodzi z tej firmy . firma upada ale chyba po to zeby ją przejąć a przez kogo to wszyscy wiedzą

mm

omijać szerokim łukiem

prozak

Praca w tej firmie jest tylko dla najlepszych bo słabi nie wytrzymają nigdy tego że się od nich czegokolwiek wymaga a przez co chce żeby osiągnęli więcej poza przyjściem do pracy i odklepaniu 8 godzin. Mało inteligentni, słabi i leniwi na pewno nie mają czego tam szukać i szybko uciekną albo ich zwolnią zanim zdążą uciec i później wypisują durne opinie jako niepocieszeni pracownicy, a który co go zwolnili bo jest zwykłym nierobem lub debilem będzie pocieszony ?? to Ci co zostają tam i dobrze pracują za to zyskują taką wiedzę, doświadczenie i kulturę pracy że każda firma z branży przyjęłaby ich z otwartymi rękoma i to tyle co miałbym do powiedzenia na temat tych wszystkich opinii o firmie w której pracuje od wielu lat.

młody

Co za bzdury tutaj nawypisywane.. firma jest bardzo przyjazna dla ludzi ambitnych, pracowitych i chcących się rozwijać a nie dla gamoni i nygusów. Można iść do innej firmy gdzie nikt się Tobą nie zainteresuje i na wszystko pozwoli ale w Hohnie można się wiele nauczyć i rozwinąć skrzydła a zarobki normalna sprawa- jaka praca tak płaca, ja tam parę lat pracuje i nie mogę narzekać na wypłatę, na pewno nigdzie indziej w ostródzie się tyle nie zarobi. Szefostwo jest zajebiste jednym słowem i daje wsparcie ze wszystkim swoją wiedzą i doświadczeniem a nie dziwne że nie tolerują nierobów, ćpunów i idiotów.

Rusek

Ci którzy nie chcą i nie potrafią pracować to potrafią tylko pisać takie bzdury na temat tej firmy. Pracuje tu od 12 lat i jestem mega zadowolony z atmosfery płacy i podejścia pracodawcy. Firma dr. hoehn jest jedna z bardziej rozwojową i nastawioną na awans firmą, chcesz sie wykazać to zawsze masz okazje.

a mi tam się podoba. Atmosfera super płaca wyższa niż gdzie kolwiek w mieście. Kierownictwo zawzsze pomoże i wysłucha .Jak ktoś chce pracować to będzie w niezły7m Team

użytkownik zarejestrowany

jak taki dobry jesteś to dlaczego nie polazłeś do innej firmy tylko akurat do tej? i cie nie docenili niby? a moze jestes kolejnym idiota i przerobiles juz wszystkie ostrodzkie firmy z laminatami i nigdzie cie nie chca? a pozniej siedzisz i wypisujesz opinie? jak to wszedzie, zle nie dobrze i nie doceniaja a moze zwyczajnie robic sie nie chce? to nie komuna ze czy sie stoi czy sie lezy to sie nalezy

nie pocieszony

Nie miałem wyboru musiałem pójść tu do pracy. w/w opinie są jednak prawdą, nie potrafią docenić dobrych ludzi, możesz mieć dobre doświadczenie, a i tak najniższa krajowa was czeka.Te ich całe kierownictwo bez doświadczenia nie pozwolą się wybić dobrym myślącym ludziom. Wszystkie te opinie to smutna prawda.

Dr hohn to firma długo utrzymująca się na rynku , ale nie wiem jak ona to robi , przecież każda rzecz która , wychodzi z niej to straszny bubel , śmietnik , na szrocie kupicie coś o wiele lepszego niż te zabudowy dr hohn , a atmosfera w pracy jest straszna przez kierowników , nie wiem kto daje osobą po podstawówce miejsce pracy na stanowisku kierowniczym , nie dziwię się że ta firma upada , kierownicy zaczynają robić cokolwiek dopiero jak przyjedzie dyrektor , a tak palą papieroski piją kawkę i chodzą bezsensu po hali montażowej i są największymi złodziejami w firmie płaca jest do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wypłata za nadgodziny co 3 miesiące i jeszcze mogą cię oszukać za nadgodziny , pracownicy są wykorzystywani , oszukiwani

Pracowałem tam, omijajcie tą firmę jak ognia. Niskie zarobki, podwyżki co roku ale rzędu 30/50 zł netto, na stanowiskach brak narzędzi, brak ludzi do pracy(straszna rotacja ze względu na warunki), oszczędzają na dosłownie wszystkim. Obciążają pracownika finansowo podczas gdy wszystko jest nastawione na ilość a nie jakość. Teraz zatrudniają już wszystkich z ulicy ponieważ nikt poważny nie chce już tam pracować.

hwdh

były... - 2013-08-21 15:38:40 strasznie nie polecam nikomu ludzie ( usunięte przez administratora ) drzwiami i oknami!!!masakra [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] div>zarobki fatalne,dyscyplina na poziomie wojskowym,brak szacunku do pracowników itp (dział laminat)

były...

strasznie nie polecam nikomu ludzie( usunięte przez administratora )drzwiami i oknami!!!masakra [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

PAKOWACZ

UWAGA NA TA FIRME!

Zostaw opinię o Dr. Hohn Sp. z o.o. - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dr. Hohn Sp. z o.o.