Opinie o Biaform w Białystok

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Biaform. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Biaform na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Stolarze
Stolarze Białystok

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Biaform w Białystok

Pracownik innej firmy

a osoby pracujące w biurze też pracują w weekendy? Np. te które zajmują się REKRUTACJĄ?

Były

to po weekendzie te osoby od razu złożą wypowiedzenie z pracy!

Grom
@Pracownik innej firmy

Wolne mają w biurze,ale mogliby tych z biura przygnac na przymusowa sobotę i niedzielę chociaż raz w miesiącu na produkcję...bo niby brakuje rąk do pracy..

@Grom

Wiadomo że ludzie z biura nie pójdą do fizycznej roboty w weekend. Czemu piszesz że "niby" brakuje ludzi do pracy? Tak naprawdę nie potrzebują nikogo czy będą jakieś nowe rekrutacje żeby wyrobić się z robotą? Jakby co byłbym zainteresowany.

Danuta

ktoś tu od kogoś jest lepszy? Macie jakieś skale porównawcze? Chyba ze w innych kontekstach tez się przyrównujecie? Są tu jakieś tabelki wynikowe? Excele i te sprawy?

LATO

1 lipca wzrośnie w naszym kraju - Polsce zarówno najniższa krajowa dotycząca umów o pracę, jak też minimalna stawka godzinowa dotycząca umów śmieciowych. Biorąc pod uwagę jakie w tej firmie są zarobki, jest to bardzo ważna informacja dla pracujących w niej ludzi. Pamiętajmy też, że część pracowników pracuje nocami, a wysokość najniższej krajowej decyduje o wysokości dodatku za pracę w nocy.

Leszek
@LATO

Widać, że chyba tutaj pracujesz. Jest sporo ofert na produkcję, powiedz - czy jest jakieś stanowisko, które ma wolne weekendy i święta?

misza
@Leszek

raczej widać, że nie pracuje :) nie ma w chwili obecnej wolnych stanowisk z wyłączeniem weekendów. Po prostu firma żeby utrzymać rentowność musi taką formę pracy utrzymać

Szukam dobrą pracę

A wszyscy pracownicy produkcji pracują w takim systemie?

Myśl o SOBIE
@misza

Ty myśl o SWOIM interesie, nie o interesie WŁAŚCICIELI firmy. W Twoim interesie jest mieć wolny weekend, i pracującący wtorek, NIE odwrotnie.

Wzrośnie

1 stycznia wzrośnie w naszym kraju - Polsce zarówno najniższa krajowa dotycząca umów o pracę, jak też minimalna stawka godzinowa dotycząca umów śmieciowych. Biorąc pod uwagę jakie w tej firmie są zarobki, jest to bardzo ważna informacja dla pracujących w niej ludzi. Pamiętajmy też, że część pracowników pracuje nocami, a wysokość najniższej krajowej decyduje o wysokości dodatku za pracę w nocy.

Lidzia

Dużo się tu działo, ale po eskalacji wojny ucichło. Wstyd? Mam pytanie o stanowisko specjalisty ds. handlu zagranicznego z jęz. Niemieckim. Ciekawe, że w tym roku był nabór 2-krotnie, w marcu i sierpniu. Tak odchodzą, czy w Dziale Handlu rozwija się zespół eksportowy? Jakie zarobki mogą być i dlaczego nie ma opieki medycznej w pakiecie?

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Biaform. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Pracownik produkcji drzewnej?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Nikt

Czy ta forma zacznie płacić. Cz Dalej. Będzie ucinanie premi. I Wyzysk. I. Tak zostanie

@Nikt

Za co konkretnie ucinają te premie i o ile? Dużo odchodzi kasy w ciągu miesiąca? Długo trzeba czekać za wypłatą, od jak dawna są opóźnienia?

Czlowiek LEWICY

jakie umowy mają obcokrajowcy?

Współczuję

to, że gdzieś indziej jest też źle,nie oznacza, że w Biaformie jest średnio. Kto to widział tyrać w weekendy?! Co z życiem towarzyskim,rodzinnym?!

@Współczuję

Wiadomo że praca w weekend to nie jest szczyt marzeń. No ale coś za coś. Tu lepiej płacą jak się robi w wolne dni? Wiesz coś?

Grom
@Współczuję

Sklejki też czeka ten los,ale nie ze względu na to że nie ma zbytu,ale że celowo zbierają mniej zamówień by postawić bloki i wziasc kase

Zuzia

Ktoś jest w stanie podać mi konkretną kwotę, jaką można zarobić zgadzając się na pracę w weekendy i święta?? Dużo tu piszecie, ale prosiłabym o konkrety. Co z socjalem, benefitami? Jak to jest z rotacją? JEst tu dużo pracowników, o długim stażu pracy?

@Zuzia

Na rozmowie dostałam informację, że przez pierwsze 3 miesiące kwota oscyluje w granicach 2900-3100 netto (już z premią, która na okresie próbnym jest częściowa i dodatkiem nocnym). Później jest możliwość otrzymania do 700 zł brutto premii (pod warunkiem braku L4). Kusili możliwością nadgodzin (tak, to nie żart, uważają to za bonus). Generalnie nie zdecydowałam się na zatrudnienie w tym miejscu bo szkoda system czterobrygadowy za takie wynagrodzenie jest niezbyt śmiesznym żartem.

Lewicowiec
@.

Najniższa krajowa to 2780 netto. Bez weekendòw i nocek. Idż Zuzia do KANU. Zarobisz kilka stów więcej niż w Biaformie pracując na 3 zmiany jak normalny człowiek od poniedziałku do piątku.

@Lewicowiec

Do KAN nie tak łatwo się dostać. Co do biaformu, dają całe NIC. Raz w roku dodatek świąteczny i bal w lipcu? Żart. W tym zakładzie jeszcze nie rozumieją, że najlepszą motywacja dla pracownika są pieniądze. Nikt nie chce pracować świątek piątek za najniższą krajową. Szczerze mówiąc to lepiej iść do sklepu. Przynajmniej klimatyzowane pomieszczenia, brak hałasu i szkodliwych pyłów/ oparów.

Na to wygląda. Jednak sporo jest pracowników z Polski. Szkoda, że ludzie godzą się na takie warunki i nawet nie starają się czegoś zmienić. Ciężko jest żałować kogoś kto daje sobą pomiatać. Jeszcze potrafię zrozumieć, że ktoś może być w beznadziejnej sytuacji i i wziął co było byle zarobić. Jednak takie osoby szukają ciągle czegoś lepszego i biaform jest na przeczekanie. Natomiast pracowników starszych stażem nawet nie staram się zrozumieć. Drepczą w miejscu i jedyne co mają to coraz głębszy dołek i większą frustrację.

I właśnie pokolenie rodziców narzuciło takie podejście swoim dzieciom. Ludzie 30, 40+ czyli również moje pokolenie w większości nie korzysta ze swoich praw. Nawet idąc na zasłużony urlop mają wyrzuty sumienia. Nie wspomnę o przychodzeniu do pracy będąc chorym bo przecież zwolnienie jest niemile widziane przez pracodawcę. Źle zarabiają? No i trudno, przecież nie pójdą do szefa prosić o podwyżkę bo "i tak nie da". Ot i tak upływa im całe życie. Frustracja, nerwica i wieczne niezadowolenie. Bo jak być szczęśliwym jak brakuje od wypłaty do wypłaty? Jest źle a nie robią nic co mogłoby prowadzić do lepszego. Jednocześnie smutna i śmieszna sytuacja.

Obywatel RP
@.

smutne to co piszesz,ale prawdziwe. Poza tym sami ci biedny robotnicy klepią jak mantrę slogany wpojone im czy to przez kapitalistów, czy przez ludzi z nimi związanych. Typu ,,to prywatna firma" ,,możesz zmienić pracę " itp. Nie ma żadnego myślenia o prawach pracowników, o także ich dobru, w tym sukcesie finansowym. Kult pseudoprzedsiębiorców zapoczątkowany przez usłużne im media w 1989 roku trwa i trwa.

@.

Ile wychodzi dodatek świąteczny? Dają gotówkę czy bony jak w wielu firmach? Na bal można zabrać partnerkę czy to tylko dla pracowników?

@.

Czy opary w fabryce Biaform nie są szkodliwe? Sklejki pokryte są folią fenolową, a fenol wiadomo jest sklasyfikowany jako substancja toksyczna. W składnikach kleju jest formaldehydu - to powoduje raka płuc. W jaki sposób pracownicy są chronieni przed oparami z tych związków.

JESTEM POLAKIEM!!!!

To skandal, że obcokrajowcy mają zapewnione zakwaterowanie na miejscu, a my musimy jeździć nierzadko bardzo daleko! ZGŁOŚMY SPRAWĘ MEDIOM!

Pomocnik produkcji
@JESTEM POLAKIEM!!!!

Non stop słyszę na hali i w toaletach jak źle i narzekania, a jak idzie kierownik to nikt mordy nie otworzy tylko się uśmiecha. Kilka razy się odezwałam to od wszystkich dostałam po głowie. Może czas iść za ciosem i coś zrobić, a nie tylko gadać i pisać. Jak się nie zbierzemy wszyscy to jako pojedyncze jednostki nie zadbamy o siebie samych, jak firma o nas nie dba.

Robol
@Pomocnik produkcji

ta ,,firma" dba tylko o Białorusinów i Ukraińców Polaków mają w (usunięte przez administratora)!A korzysta z POLSKICH inżynierów, infrastruktury itp! KREW MNIE ZALEWA!

Renata
@Robol

Widzę, że sporo wiecie o tym, co aktualnie dzieje się w firmie Biaform, więc mam nadzieję, że mi pomożecie. Słyszałam, iż szukają tam między innymi Specjalisty ds. kadr i płac. Wiecie, czy już od pierwszego dnia pracy można tam liczyć na umowę o pracę, czy dopiero po odbyciu okresu próbnego?

Maja
@Pomocnik produkcji

Zgadzam się z Toba, wszyscy mają odwagę i glos do siebie nawzajem a tam gdzie trzeba nikt nie ma odwagi,(usunięte przez administratora) gdybysmy wszyscy zgłaszali problem (usunięte przez administratora)moze nastapiłyby jakies zmiamy aby poprawic warinki i atmosfere w pracy.

@Maja

To prawda, nie ma zadnej kultury pracy a atmosfera w pracy jest beznadziejna bo problemy zamiast rozwiazywac zamiata sie pod dywam, pracownicy ze wschodu sa lepiej traktowani jak stali pracownicy z doswiadczeniem, ktorzy dźwigają cały ten zakład.na swoich plecach a Bialorusini i Ukraincy udaja ze pracują.

aktualny pracownik
@JESTEM POLAKIEM!!!!

A Pan Polak chciałby w wieloosobowym pokoju mieszkać ? Bo tak mieszkają obcokrajowcy - jak studenci w bursie ! Warunkiem zatrudnienia obcokrajowca jest zapewnienie mu zakwaterowania . Nie przyszło to PAnu do głowy?

@aktualny pracownik

To są pokoje wieloosobowe a nie mieszkania. Są co to prawda schludne, ale jestem przekonana że Polacy nie chcieliby w nich mieszkać

@JESTEM POLAKIEM!!!!

To do polskiego parlamentu to zgłoś a nie do mediów bo przepisy nakazują zapewnienie zakwaterowania!

JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!
@Pan x

,, przepisy nakazują zapewnienie zakwaterowania!" jakie przepisy,co ty pleciesz?!

@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!

Prawne przepisy Sądzisz że pracodawcy gimnastykowaliby się z przygotowywaniem hoteli robotniczych gdyby nie byli do tego zmuszeni?

JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ
@Pan x

jakie przepisy?! Co Ty pleciesz?! A może po prostu Ukraińcom ,Białorusinom nie opłacałoby się tutaj pracować, gdyby musieli samemu płacić za mieszkanie?! Ja tylko pytam. Wynajem mieszkania, bilet na aubosus, jedzenie. Wyobrażasz sobie jakie to koszta? A zarobki...wiadomo... No i napisz o tych ,,prawnych przepisach"

@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ

To albo pytasz albo już wiesz., skoro mówisz że plotę. Skoro piszesz na tym portalu to znaczy że masz dostęp do internetu bardzo Cię proszę sprawdź sobie. Jeśli się tym ludziom nie zapewni lokum w pokoju wieloosobowym albo w jakimś tanim hotelu robotniczym to trzeba będzie płacić agencji za to że to zapewni. Znacznie więcej.

JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ
@Pan x

Ty piszesz o jakichś prawnych przepisach. To w końcu je przytocz. Wklej tutaj ich treść. I tyle.A może jest, tak, że zarobki w tej firmie są tak marne, że gdyby obcokrajowcy z krajów o taniej sile roboczej musieliby płacić za wynajem normalnych mieszkań,bilety na autobus, jedzenie itp. to nie opłacałoby się im na tę firmę pracować? Ja tylko pytam.

XYZ

Tak! Dawać dramę, lecę po popcorn. :D

pracuś
@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!

to sobie sprawdź na google. To, że nie masz o czymś pojęcia nie oznacza, że tego nie ma.

Konkrety!
@pracuś

a o czym konkretnie piszesz? KONKRETY!

Po co
@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ

A po co w ogóle pytasz?

Przekonana
@Marta

a ja jestem przekonana, że Polacy chcieliby aby firma na tyle dobrze płaciła ludziom stąd, by nie było potrzeby ściągania ludzi z biednych kraików!

Romuald

Pracowałem parę lat temu w tej firmie....czterobrygadówka to rzeczywiście KOSZMAR!

Grazia

Szukają Specjalisty ds. Kadr i Płac, chcę aplikować, ale trochę zmieszana jestem po przeczytaniu waszych opinii :( Może jednak nie jest tak źle, i ktoś widzi jakieś plusy? W ofercie piszą, że preferują wykształcenie psychologiczne lub prawnicze. Czy ktoś pracuje w kadrach i np. jest po administracji? Na ile to dla firmy ważne? Istnieje możliwość elastycznego grafiku pracy lub pracy hybrydowej? I najważniejsze, jakie widełki proponują?

Były pracownik tej firmy

Pracowałem kiedyś w Biaformie na produkcji. Nadal to fima niskich pensji i beznadziejnej 4 brygadòwki?

Renia
@Były pracownik tej firmy

Mówiąc o niskich pensjach, chodzi o najniższą krajową? Czy jest szansa na jakieś odrobine lepsze wynagrodzenie? Co do 4 brygadówki, to nie da się w żaden sposób dogadać, aby pracować maksymalnie na dwóch zmianach? Czy raczej nie ma takiej opcji? ;/

Mieszkaniec Wasilkowa

Wiadomo Czy Biaform przenosi się do Wasilkowa ??

Iga

Wyczytałam tu na forum, że pensja na start to około 3500 zł netto. Pytanie czy na wszystkich stanowiskach? Mnie interesuje produkcja. W ogłoszeniu obiecują premie. To ile w sumie z premią jest na rękę?

Jak długo trwa proces awansu w Biaform?

NADAL NIE MA BEZROBOCIA

Bezrobocie w Polsce spadło i to jest bardzo dobra wiadomość. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 5,2 procent, wobec 5,4 procent w marcu. Jak szacuje Eurostat, stopa bezrobocia w naszym kraju jest jedną z najniższych w całej Europie. Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest naprawdę dobra. Tak wynika z danych, które właśnie opublikował Główny Urząd Statystyczny. Zdaniem rachmistrzów stopa bezrobocia w ujęciu miesięcznym spadła o 0,2 procent. W kwietniu 2023 roku odnotowano bezrobocie rzędu 5,2 procent, przy 5,4 procent w marcu.

Norbert

W Biaformie niektórzy mają 3 pracujące niedziele?

Leszek
@Norbert

Jak wypada z grafiku czterobrygadowego to pewnie tak. Zwykle wypada jeden wolny weekend a tak wolne jest w tygodniu. Ty chcesz się przyjąć na produkcje że pytasz? Teraz jest otwarta rekrutacja?

@Leszek

jeden wolny cały weekend,czy jedna wolna niedziela?

@Norbert

jak jest z pracą w święta w systemie czterobrygadowym? Czy np. w Święto Pracy (1 maja, bo nie każdy wie o co chodzi) pracowała część pracowników? Albo 3 maja ludzie będą pracować?

Pytanie:

jaki procent pracowników produkcji stanowi tania siła robocza z Ukrainy i Białorusi?

Znaczący
@Pytanie:

znaczący. Powodem tego faktu są niskie zarobki i konieczność pracy w systemie zmianowym.

Zero
@Pytanie:

a Polacy to droga siła robocza? ???? na Bioform

Justyna
@Znaczący

A niskie zarobki to ile mniej więcej? Rok temu było info o najniższej krajowej, a teraz? Jakieś podwyżki były od tego czasu albo zapowiada się na nie?

Pracowalem w Biaformie
@Justyna

idź na montaż do KANu w Kleosinie.Dobre zarobki Justynka.

olga
@Pracowalem w Biaformie

a to praca dla kobiety? jakie stawki? na dwie zmiany?

Pracowałem w Biaformie
@olga

pracują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Na start około 3500 zł netto. Praca na 3 zmiany, od poniedziałku do piątku. Soboty dobrowolne.

Pytanie o niedziele

Jaki procent pracowników produkcji pracuje w niedziele?

mietek
@Pytanie o niedziele

wszyscy, którzy wyrazili zgodę na pracę w czterobrygadówce

@Pytanie o niedziele

wszyscy którzy w czerobrygadówce pracują . niemądre pytanie

mruk

@mietek

A można nie wyrazić zgody? Czy wtedy po prostu traci się pracę? 3 opinie w ciągu 20 minut pod 3 różnymi nickami? (usunięte przez administratora) szaleje?

można nie wyrazić zgody na pracę w Biaformie. Tu nie pracują (usunięte przez administratora) :))

Zero
@mietek

Jak płacisz za sobotę i niedzielę? 100%?

krystek
@Zero

a ile?

Johnny

Szukam pracy i rozważam czy się tam zatrudnić na produkcji Mam kilka pytań Zarobki ? Stawka / Wypłaty miesięczne - Konkrety ile ? Czy praca jest trudna lub ciążka ? Z góry dzięki i pozdrówki

@Johnny

A masz jakieś doświadczenie w pracy na produkcji?

@Anna

Jestem świeżakiem z chęcią nauczenia się czegoś

@Anna

Jestem małolat czytaj świeżak ale wszystkiego można się nauczyć liczą się chęci .. więc wracając do moich pytań, dowiem się czegoś ?

@Johnny

Serio Johnny chcesz pracować w 4 brygadòwce?

aktualny pracownik
@Johnny

Sugeruje po prostu zadzwonić do kadr tam udzielą konkretnych informacji.

Szukam pracę
@aktualny pracownik

Czym się zajmujesz w tej firmie aktualny pracowniku? Na czym polega Twoja praca? Ile zarabiasz? Pracujesz od poniedziałku do piątku? Czy w tej 4 brygadòwce? Dużo masz wokół siebie Ukraińcòw i Białorusinòw? Czy pracują też ludzie z innych państw?

Jasiek
@Szukam pracę

Pracują pracownicy z innych krajów: z IIndii, Albanii a także widziałem pracowników czarnoskórych z łańcuchami na nogach. Jakie to ma znaczenie czy pracują Ukraińcy i Białorusini ?oczywiście że pracują! pracują w większości zakładów pracy w których są wakaty bo Polacy wyemigrowali.

MUSI
@Jasiek

ZAROBKI GŁODOWE,CIĘŻKA PRACA, SYSTEM ZMIANOWY TO ZABRAKŁO LUDZI STĄD. FIRMA M U S I WIĘC ŚCIĄGAĆ TANIĄ SIŁĘ ROBOCZĄ! JAKI NORMALNY CZŁOWIEK ZECHCE TYRAĆ W NIEDZIELĘ?!

Szukam pracę
@Jasiek

Czym się zajmujesz w tej firmie Jaśku? Na czym polega Twoja praca? Ile zarabiasz? Pracujesz od poniedziałku do piątku? Czy w tej 4 brygadòwce?

Szok
@Jasiek

Wyemigrowali bo nie chcieli pracować w Biaformie w 4 brygadòwce? Szok!!!

@Szok

Kogo jest więcej na produkcji? Polaków czy cudzoziemców?

@Szok

No właśnie, więc nie należy się dziwić że się zatrudnia obcokrajowców.

K.J
@MUSI

wiele fim zatrudnia obcokrajowców - normalka

krystek
@MUSI

a Ty tam pracujesz? jakie są zarobki?

ewa mewa
@MUSI

a jednak wielu pracuje w niedzielę i wszyscy wydają mi się normalni

Hej

Czytając wasze wypociny,marudzicie że jest źle ,że żle płacą ...to prawda...ale wy stare baby to za darmo będziecie w sklejkach nawet pracować????walcie metry³ a podziękowanie że brak premii...

Leo
@Hej

jako pomocnik produkcji w czterobrygadówce zarabia się katastrofalnie mało! (usunięte przez administratora)! Unikać sklejek jak diabeł święconej wody!!!!

Pomocnik produkcji
@Hej

I jeszcze jedna na drugą aferki ukręci. Eh, ci z Wami ludzie? Zamiast walczyć z innymi to walczycie sami między sobą.

Maja
@Pomocnik produkcji

Bo ludzie zamiast walczyc o lepsze warunki i atmosfere w pracy walcza miedzy soba, mowie o starszych pravowmikach.

ILE TEGO!?
@Pomocnik produkcji

a ile teraz zarabiają pomocnicy produkcji? Wszyscy robią w 4 brygadówce?!

Zostaw merytoryczną opinię o Biaform - Białystok

• Jak się pracuje w Biaform?

Zobacz opinie na temat firmy Biaform tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Biaform?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 3 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Biaform
  • Dojlidy Fabryczne 24