Opinie o Delphia Yachts w Olecko

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Delphia Yachts. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Delphia Yachts o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Delphia Yachts w Olecko

Nowa

Witam nie polecam pracy na laminatach!!!!! Dlatego że ludzie są fałszywi i patrzą obsmarowac każdemu du..!!! Po prostu brak motywacji pójścia do pracy!!! Tak to właśnie jest jak ktoś jest lubiany,pracujący A tego nie docenią tylko robią co chcą.

wili
@Nowa

to prawda ludzie dla ludzi są jak psy skaczą do siebie do gardeł(więcej ludzi cię obserwuję i nic z tym nie robią nadzór prdukcji) nie masz znajomego to nie dostaniesz przedłuzonej umowy,tu pracuje się jak w akorcie wszystko w biegu (brak acetonu do wymycia narzędzi)a młodzi którzy przychodzą do pracy niczego się nie nauczą Bo na nich krzyczą brygadzisci.Praca jest ciężka tak jak by ludzie pracowali w obozach są obserwowani przez ludzi do tego zatrudnoionych , i do tego tylko jedna przerwa na kanapkę 15 minutowa ,żadnej przerwy na papierosa a dużo jest ludzi palących

@Nowa

Pytanie z czego to wynika?

Hhhhhh
@Nowa

Praca jest dobra na laminatach ale Pani mistrz Jola powinna być zamienioną na bardziej kogoś rozgarniętego

@Hhhhhh

A gdzie firma znajdzie drugiego takiego fantastycznego mistrza,który pilnuje tylko żeby mu stołka z pod D... Nie wyciągnęli!!!

Nowa
@Hhhhhh

A może zamienisz się z Panią Jolą?! I pokażesz jak to jest być rozgarnietym! I żebyś miał/miała więcej odwagi to byś powiedział/ła jej to w twarz, a nie na forum wypisywać!

Starszy

Zrobili (usunięte przez administratora) z firmy i teraz próbują oprawić to w ładną ramkę żeby dobrze wyglądało na zewnątrz. A wewnątrz coraz gorszy (usunięte przez administratora) i banda ludzi poklepujacych się po plecach i udających że jest fajnie.

xyz

Chyba firma na opale oszczędza bo tak na niektórych halach zimno że trzeba grube bluzy i kurtki zakładać, jeśli już dla ludzi nie chcą grzać dla ludzi to niech chociaż dla laminatu grzeją to i człowiek skorzysta..

kolo

Ta firma to farsa. To, co się dzieje w działach około produkcyjnych i administracyjnych woła o pomstę do nieba. Kłamstwa, spychologia, brak szacunku do drugiego człowieka i jego czasu. Nie wiem jak na produkcji, ale pracę w innych działach odradzam jeśli życie Ci jest miłe.

Laminator

Ogolnie, kierwownik zapytal sie skad wiem o pracy tutaj, powiedzialem jedynie ze pracuje tu moj brat i ktos sie zwalnia, kierownik zapytal sie ktory to i czy chce pracowac z nim, rozmowa trwala 15-20 minut, 4 dni na zalatwienie badań.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
.vve

Ilu zmianowa praca na laminatach?

Laminator
@.vve

2 zmiany, ale nie na wszystkich stanowiskach

Mega sploter Mandela

Nikomu nie każę i nikogo nie zmuszam do powrotu na pokład SJD. Jak najbardziej zgadzam sie że firma straciła zaufanie jako pracodawca. Sam przepracowałem kawał czasu (7 lat) i po takiej akcji, ze zwolnieniami nie ryzykował bym powrotu. Bo nigdy niewiadomo co tam się wydarzy jutro.Pozdrawiam

Mega sploter Mandela

Siemka. W świecie krążą plotki, że SJD nabiera rozpędu, i zaczyna dostawać nowe zamówienia . Bedzie potrzebna duża siła do pracy.

Do mega
@Mega sploter Mandela

W świecie to krążą ale informacje ostrzegajace o tym co się dzieje w firmie. Nikt normalny nie da się już nabrać na ten sztuczny miód które Pan Prezes. W branży jako pracodawca firma straciła już wiarygodność do końca. Przynajmniej za obecnego zarządu i obecnego Pana Nibydyrektora.

tez słyszałem
@Mega sploter Mandela

ci których zwolnili nie dość, że dostana odprawy to jeszcze przyjma ich z powrotem z pocałowaniem ręki. Tylko czy ktoś zechce wrócić?

Jjj
@tez słyszałem

To chyba nie wina zwolnionego pracownika prawda? Skąd osoba zwolniona mogła widzieć że wróci? Poza tym jeżeli ktoś wraca musi dać odpowiedź na dniach a wtedy raczej już się nie należy odprawa. Pozdrawiam.

Też słyszałem
@Jjj

Pytanie czyja wina?

Jakoś takoś
@tez słyszałem

Ludzie powoli przychodzą do firmy, bo pewne rzeczy zaczynają się prostować

Dudi

Delphia to międzynarodowa firma z ugruntowaną pozycją na rynku. Ocen jak zawsze wiele. Czy warto aplikować na stanowisko administracyjne? Jak atmosfera w pracy?

xyz
@Dudi

Atmosfera w pracy -zależy do jakiego działu administracji trafisz, różna atmosfera w różnych działach. Generalnie nowo zatrudnieni są przez "górę" lepiej traktowani , mają o nich lepsze uznanie bo nie są ze strego układu. Firma dopiero co zwalniała pracowników w ramach zwolnień grupowych, również administrację. Generalnie obecna sytuacja wydaje się być dość napięta. Ale jako epizod w CV zapewne pożądane:)

Jolobolo

Zdarza się, że kobieta bita przez swojego faceta mówi, że od niego nie chce odejść bo kocha. Tak naprawdę przyzwyczaiła się do życia w destrukcji i u niej wszelkie próby zmiany wywołują obawy i lęki. Podobnie jest z pracownikami Delphi. Przez długie lata pracowali w jakiś chorych relacjach,w mobbingu i nepotyzmie. To był tak chory klimat, że do tego się przyzwyczaili, nauczyli się z tym żyć. Teraz jakiekolwiek zmiany wywołują niepokój, frustrację i negatywne emocje. Myślę, że gdyby był stary zarząd a nie Francuzi to firma w dobie covit-19 została by zamknięta na amen. Było by pozamiatane. Po prostu niektórych przeraża normalność

Jolobolo

Jeszcze dochodzi kwestia zarobków. To było chore, że jeden pracownik zarabiał 5000-6000 a inny który robił to samo zarabiał 2500. Rozrzut w zarobkach był bardzo duży i niestety decydowały o tym znajomości. Zmiany na lepsze wymagają czasu. Coś co było krzywione przez długie lata nie da się wyprostować w 1,5 roku

Do jolobolo
@Jolobolo

Proponuję zrobić ankietę i przekonać się kiedy było lepiej - nawet Ci co zostali z pewnością woleli pracować w Delphia Yachts niż w SJD. Robiliśmy meble, laminaty i montowaliśmy bardzo piękne łodzie i skomplikowane. Ankieta w kolejnym poście. Z tym covidem to nic by nie było zamknięte. Raz już był duży kryzys i Delphia przetrwała. O A W P B N D Z W Z M S C S L N S K W N B (usunięte przez administratora) Nie dojeżdżają z Białegostoku za 5000zl lub nie przyjeżdżają z Goleniowa. Od nich trzeba było zacząć zwolnienia grupowe. Łodzi które były budowane już nie są. Formy motorówek pozabierała Ostroda.

Ojej
@Do jolobolo

Masz całkowitą rację, fraglesy z Ostródy mają duży wpływ na to co się dzieje, tym bardziej dwa (usunięte przez administratora) na najwyższych stanowiskach , którzy ściągają swoich przydupasów ze Szczecina a tu stałych , dobrych i rzetelnych pracowników zwalniają bo byli na L4 , morał tego jest jeden,,nie choruj,padaj na ryj,daj z siebie wszystko a i tak cię zwolnią.Nie pozdrawiam francuskich przydupasów.

@Do jolobolo

Delphia przetrwała jeden kryzys to prawda bo... zwolniła około 290 osób. I tylko dlatego przetrwała. Produkcja spadła jeszcze gorzej niż teraz, gdzieś o 2/3. To ekonomia zadecydowała tak jak i teraz

stary wyjadacz
@Do jolobolo

I w 2009 roku ta stara Delphia zwolniła ponad 300 osób.

ASZUR

Magik - Znikam posłuchajcie na you tube tekstu dokładnie i tyle w temacie

ABC

O tym jakie środki ochrony stosowane są w zakładzie pracy decyduje pracodawca. I choćby przepisy krajowe zniosły obostrzenia, to jeśli zarząd na polecenie z Francji podtrzyma swoje wytyczne, będziemy dalej śmigać w maseczkach. I lepiej się stosować, bo jak Francja wstrzyma produkcje z powodu łamania procedur bezpieczeństwa, to może być marnie. Tyle w temacie.

olo

Piłeś nie pisz.Szczególnie,ze jesteś Polakiem.

Ankieta

Czy zmiany w SJD są na lepsze? Głosuj buźką pod postem

O czym wy mowicie?? Delphia sie rozwija, buduja nawet nowe budynki. Praca jest i bedzie. Trzeba tylko chciec pracowac. A nawet powiem wiecej, szukaja nowych pracownikow, na ich stronie sa ogloszenia.

Mhm
@pracownik

zwolnienia grupowe wykluczają przyjmowanie nowych pracowników prawnie.

wowa

Go work przy udziale DY kasuje opinie.Dziękuje do widzenia.

Kukurydza

Chyba teraz wypada dla nas którzy zostaliśmy w pracy dać z siebie wszystko i nie dopuścić do wygaszenia produkcji. Na koniec i tak nas zwolnią bez mrugnięcia okiem ale może jeżeli pokażemy że jesteśmy produktywni i efektowni to produkcja będzie tylko się zwiększać i będziemy dostawać więcej zamówień tak jak mówił kierownik na zebraniu. Co za tym idzie -zwiększenie miejsc pracy. A napewno wygodniej było wielu ludziom pracować tu niż... Gdziekolwiek. Poza tym kilku takich co "poszli na wałek " ze swoich stanowisk będzie miało okazję się wykazać, być może pierwszy raz a być może ponownie. Więc skoro nadal mamy tą samą pracę i jak to już ruszy to nic tylko zacisnąć zęby i jechać dalej. Nie, to znajdzie się inną pracę. Tu się świat nie kończy.

Obserwator
@Kukurydza

Ta firma jest skazana na wygaszenie. Nie od razu ale stopniowo. Raz zwołania kilku następnym razem 200 a potem firma nie przynosi zysku tylko straty więc trzeba ją zamknąć. Taki był plan grupy beneto aby zlikwidować dobrą konkurencję.

Kukurydza
@Obserwator

O tym nie pomyślałam że Francja wygasza delphie specjalnie. Może i masz rację. narazie pracuję i się nie zwalniam. Ciężko dla kobiety znaleźć pracę w Olecku poza Prawdą.

Operatyw

Wszyscy piszemy o zwolnieniach a co z firmą sprzątającą mam nadzieję że ta nawa pani która przyszła do firmy niedawno to utrzyma pracę bo jest teraz papier mydło kibelki czyściutkie i wogole szacunku dla tej pani bo na prawne sprytna osóbka chodzi mi tu o p. EZ pozdrawiam

Zadowolonych
@Operatyw

Ta pani chyba na jakiś czas tylko bo studiuje

Kama
@Zadowolonych

Ale z tego co wiem to chodzi o tą p Edytę starsza a ona się nie wybiera na studia i mam nadziej ze zostanie bo naprawdę sprytna osóbka pozdrawiam

Wieloletni pracownik

Poprzedni właściciele twierdzili, że sprzedając firmę umożliwiają jej dalszy rozwój. Po tym co dziś się stało obawiam się, że kolejnego etapu rozwoju Delphia nie przetrzyma. Zwalniani dziś byli pracownicy z kilkunastletnim stażem. Jakim kluczem dokonany został wybór? Powodzenia Panie i Panowie w szukaniu pracy. Na lamimatach to już czwarty szef/ kierownik w ciągu niecałych 2 lat.

Jakiśmonter
@Wieloletni pracownik

Masz rację,tym bardziej sam przykład na stolarni, pan kiero Łukaszek zatrzymałw w firmie rodzinkę gutków bo ich stary jemu chałupę z materiału delphi zrobił a szary pracownik nie ma szans..Gdzie oni to tumany do roboty.

No cóż
@Jakiśmonter

Jestesmy zbyt małymi pionkami w tej likwidacyjnej grze żeby zostać poszanowani. Może to i dobrze. Teraz wiemy dla jakich fałszywych kurw pracowaliśmy rzetelnie. Tyle.

@Wieloletni pracownik

Ta decyzja to zło konieczne, żeby ratować firmę. Powtórka z 2008 r. Zwalnia się długoletnich pracowników. ? To prawda,ale to że ktoś jest wieloletnim pracownikiem nie zawsze oznacza , że jest fachowcem. Wielu młodszych pracowników wkładało serce w prace mając świadomość mniejszych pieniędzy. Mało tego, potrafili wykonać pracę lepiej niż tzw. staży pracownicy. Wiele decyzji może wydawać się nie zrozumiałych, ale prawda jest taka, że nieznamy wszystkich faktów. Ludzie oceniając decyzję kadry o zwolnieniach niejednokrotnie kierują się emocjami, które nigdy nie są dobrym doradcą. Współczuję zwalnianym ludziom , ale takie jest życie,ekonomia jest bezlitosna.

@Jolobolo

Jolobolo,. Zgadzam się z tobo, niestety,ale zgadzam się. Jak ktoś pracuje nawet i wiele lat nie czyni go fachowcem.Nieraz jest tak ze jest lawirantem i lubi afery kręcić,, wiem bo przepracowałem pare ładnych lat.Czym elyta kierowała sie przy zwolnieniach to nie wiem,, ale wiem czemu cala ta szajka laminatorów wyleciala z hukiem. BYLI TO LAWIRANCI I POZERZY. Mąż jednej był kierownikiem a reszta żyła jak paczki w maśle, nic nie trwa wiecznie. Pozdrawiam,. Ze swojej strony życzę zwolnionym,szybkiego znalezienia nowej pracy

Gutek/Karol
@Jakiśmonter

Łatwo pisze się bez podpisania się nazwiskiem a szczególnie o 3:44 :) Widzę pewną niespójność - jeśli zrobił chałupę według Ciebie to jednak coś potrafi. Myślę że każdy w tym momencie patrzy żeby mieć przy sobie pracowitą ekipę na której można polegać i ufać na tumanów w zespole żaden szef w Delphi sobie teraz nie może pozwolić, w tej firmie minęła era pracownika. Poleciałeś i masz ból (usunięte przez administratora) zrozumiałe, ja zostałem bo ktoś uznał że jednak jestem mniejszym tumanem do roboty. Nazwisko nie ma tu nic do rzeczy. Pracowitego łatwiej nauczyć czegoś nowego niż lenia zmusić do pracy. Życzę powodzenia w szukaniu pracy. Pozdro

ktoś
@Gutek/Karol

heheh jeszcze trochę to wszyscy będą szukać pracy jeszcze zimą :):)i nie śmiejcie się tak.... zastanówcie się dlaczego tak wszystkich po kolei zwalniają i degradują na niższe stanowiska!

Gutek/Karol

Nigdzie nie napisałem że poleciały same tumany. Niestety stracili pracę również świetni fachowcy i szkoda. Możliwe na innych działach w niektórych przypadkach jest tak jak napisałeś ale są to wyjątki nie reguła że bez pleców nie można utrzymać się w tej firmie. Wiem że zostałem właśnie dzięki kompetencjom a nie znajomościom co zostało mi i mojej rodzinie wcześniej zarzucone. Może ktoś się z tym nie zgadza, ok, to nie mój problem ale szkoda że nie umie mi tego powiedzieć w oczy tylko wypisuje na forach bez podpisania się. Powodzenia życzę :)

zwolniony
@Jolobolo

Ja jestem w grupie zwolnionych -wiele lat wykonywania solidnie i z pochwałą swojej pracy. Tego nie da się przeżyć bez emocji, ale na szczęście moje emocje nie mają nic wspólnego ani ze złością ani z pretensjami czy żalem. Pewnie jestem nieliczną osobą , która mimo zwolnienia nie ma żalu, pretensji , ale smutek pozostaje. Wiem, że każdy kierownik musiał dokonać wyboru, i mimo regulaminu zwolnień każdy kierował się innymi wartościami jedni tymi emocjonalnymi - było im kogoś żal zwolnić, z innymi łączyło ich wspólna historia, jeszcze z innymi wygodnie się współpracowało. W tej całej machinie jest zapewne wielu skrzywdzonych, no cóż nie każdy zapewne kierował się właściwymi pobudkami przy wyborze, ale to były ich wybory i nie nam je oceniać. To oni muszą teraz tam pracować i jeśli nie dokonali słusznych wyborów to życie szybko to zweryfikuje, a jeśli firma się podniesie to możne te wybory nie były takie złe.... Padają tutaj rożne stwierdzenia, że nawet jak toś miał kilkanaście lat pracy to może nie był fachowcem. W moim przypadku też można by było tak stwierdzić - bo czemu mieli by zwalniać kogoś kto tyle lat pracował i pisze , ze z pochwałami, jednak ja wiem jak było i wiem , że jestem fachowcem , ale zwyczajnie tego miejsca potrzebował ktoś bardziej niż ja. życzę szybkiego znalezienia pracy wszystkim zwolnionym i powodzenia tym co zostali - spróbujcie zawalczyć o tą firmę pozdrawiam od jutra szczęśliwy w nowej pracy:)

Toprawda
@zwolniony

Zwolnione zostały też osoby, które lubiły swoją pracę, angażowały się w nią, miały ogromną wiedzę, tyle, że pracowały zamiast zajmować sie ogłaszaniem swoich dokonań czy chwaleniem się często nie swoimi dokonaniami. O takich pracownikach często mówi się, że nic nie robią bo nie robią szumu wokół siebie. Nie było dane im zostać. To przykre. Tak widać miało być. Życzę wszystkim zwolnionym aby jak najszybciej znaleźli nowa prace.

Luk
@Toprawda

Dokładnie. Zgadzam się.. Przykre to jest.. Ale taka jest rzeczywistość Delphi. Trzeba żyć dalej. Powodzenia w znalezieniu lepszej pracy wszystkim

Anka77
@zwolniony

Czy wiadomo ile konkretnie osób zwolnili? Czy wypowiedzenia były z okresem wypowiedzenia czy ze skutkiem natychmiastowym? Czy zwolnieni pracownicy otrzymają rekompensaty?

odprawy
@Anka77

zwolnienia według ustawy, zachowany okres wypowiedzenia w zależności od lat pracy i przysługujące odprawy. chyba , ze komuś się umowa kończyła wtedy po prostu wygasa i nie ma niczego.

Smuteczek

Jak zepsuć urlop pracownikom?Wywiesić list o grupowych zwolnieniach!!!i loteria czy bedziesz tym szczęśliwcem i zostaniesz,czy jedna noga juz jestes bezrobotny....Odpowiedzi na te i inne pytania juz za 2 tygodnie.Czy nam pracownikom naprawde nie należy się parę słów na "zywo"?Czy my naprawdę nie jesteśmy nic warci?

zrozumcie
@Smuteczek

To jest gra Francuzów likwidacją stopniowo

@zrozumcie

Byc moze jest tak jak mówisz.Jednak ograniczenie się do suchego komunikatu na tablicy troche słabe.Tyle walki o zdrową atmosferę w pracy i wzajemny szacunek,a o ogromnych zmianach w życiu zawodowym rzutujacym koniec końców na prywatne dowiadujemy się z kawałka papieru.

Zatroskana załoga.
@Smuteczek

Rok rządzenia wystarczył by doprowadzić do zwolnień grupowych. Pięknie! Wyrazy współczucia dla tych co pozostaną. Powodzenia dla tych co odejdą.

Yellow
@Smuteczek

Chodzi o faktyczne zwolnienia pracowników z umowami na czas nieokreślony? Czy może nie będą przedłużane umowy tylko tym, którym właśnie się kończą? Zwolnienia grupowe są dla pracodawcy dosyć kosztowne.

@Yellow

w liście jest mowa o zwolnieniach grupowych,wiec dotyczy to wszystkich pracowników niezależnie od typu umowy.

Smutas

Pan z CBR jest kontrolerem jakości a nie od zwalniania. O tym kto zostanie zwolniony będą decydować przełożeni ale też wpływ będzie miała postawa pracowników . Na tym ogłoszeniu jasno jest napisane co będzie brane pod uwagę czy ktoś zostanie czy nie.

Smutas

Tzn. że ten gość z CBR miałby wpływ na zwolnienia w całej firmie ?

COVID
@Smuteczek

Są obostrzenia. Nie mogą zrobić tego na zasadzie zgromadzenia i przemowy, bo jak miałoby to wyglądać? Poza tym rozmawiali z przedstawicielami. To ich obowiązek, aby dokładnie puścić wiadomość dalej.

Ryś
@COVID

a właśnie tak to dzis wyglądało i uwierz mi nie było zachowanych odstępów.ramie w ramie wszyscy stali dosc ciasno bo każdy chcial usłyszeć cokolwiek

O mamo

Mam nadzieję, że przy okazji redukcji etatów pozbędą się największego lawiranta i pozera tego zakładu Pana Z (usunięte przez administratora) Jego jedynym zajęciem w tej firmie jest obrabianie tyłków innym pracownikom w szczególności kobietom i dyrekcji nie wyłączając Pana Prezesa.

zeglaz
@O mamo

Nie wiem kogo masz na myśli , ale jedno wiem na pewno -w tej firmie nie zatrzymuje się sumiennych pracowników , dlatego leserzy i lawiranci zostaną:(

Zostaw merytoryczną opinię o Delphia Yachts - Olecko

• Jak się pracuje w Delphia Yachts?

Zobacz opinie na temat firmy Delphia Yachts tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Delphia Yachts?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 11 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Delphia Yachts?

Kandydaci do pracy w Delphia Yachts napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Delphia Yachts