Centrum Edukacji Copernicus

Zabrze

Opinie o Centrum Edukacji Copernicus

Ewa

Jak fajna firma to nie potrzebuje nowych pracowników.

Paulina

A jak życie po pracy? Firma organizuje jakieś firmowe spotkania poza godzinami pracy? ;)

oszukana

Serdecznie odradzam aplikowania na stanowisko specjalista ds. słuchaczy. To jakaś pomyłka. Rekrutacja odbywa się rzekomo w dwóch etapach. Na pierwszym etapie przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna z p. dyrektor. Na drugim etapie kandydat wykonuje zadanie w excelu, następnie pisze odręcznie pismo do urzędu miasta z prośbą o wydanie zezwolenia na umieszczenie baneru reklamowego na dowolnej elewacji budynku w centrum miasta. Trzecie zadanie na drugim etapie to scenka sprzedażowa. Jeśli pozytywnie przejdziecie ten etap i otrzymacie telefon z propozycją pracy ... nie cieszcie się! Bo to jeszcze nie koniec. W słuchawce miły głos p. dyrektor obiecuje, iż firma proponuje nawiązanie współpracy i chce podpisać umowę na kolejnym spotkaniu. Jeśli masz pracę to lepiej nie składaj wypowiedzenia. Kilka osób, które tak zrobiły dzisiaj zasiliło grono bezrobotnych. Kolejne trzecie spotkanie to jedna wielka niespodzianka. Przychodzisz i dowiadujesz się, że co prawda była mowa o umowie na dwa lata ale to jeszcze nie teraz, ponieważ najpierw podpisują z Tobą umowę zlecenie na czas przyuczenia. Zaznaczam, iż wcześniej nie było o tym mowy. Stawka 50zł za cały dzień. Chodzisz, uczysz się, wykonujesz obowiązki po czym czekasz na kolejny etap z prezesami firmy. Rozmowa z prezesami nie należy do przyjemnych. Prowadzona jest w fatalnej atmosferze. Po zakończonym spotkaniu proszą aby zaczekać na telefon z informacją o zakończeniu rekrutacji. Po kilku dniach otrzymujesz telefon, iż jednak tej rekrutacji nie przeszedłeś pozytywnie. Wszystkim serdecznie odradzam. Stawka 2000 brutto. Rekrutacja prowadzona jak na sekretarkę prezesa wielkiej firmy. ŻENADA!

roki

Moim zdaniem głównym atutem który można wymienić w tej firmie jest atmosfera. Sam tu nie pracuje jednak z pracownikami miałem już nie raz możliwość się spotkać. Po za tym pewie jak zwykle kolporterów ulotek szukają

żenuaa

Uwaga! Osławiony Copernicus przerzucił swoje dziwaczne rekrutacje do Krakowa! Schemat rozmowy kwalifikacyjnej taki sam jak na śląsku. Dla ciekawych podaję szczegóły. Rozmowy odbywają się na Al. Krasińskiego 10/4 w Krakowie w wynajętej sali konferencyjnej. W sali wita nas młoda kobieta, wyglądu nie wypada mi oceniać. Po podaniu sobie ręki spogląda na listę, na której jest około 30 osób, następnie szuka twojego CV. Pada banalne pytanie otwierające: "To proszę mi powiedzieć parę słów o sobie", po twoich "paru słowach" nagle nasza miła pani wjeżdża z pytaniem o to jak przekonałbyś osobę do studiowania w ich szkole. Następnie jak zareklamowałbyś ich szkołę. Marszczy czoło i złości się kiedy pada z mojej strony pytanie czy tym zajmuje się osoba w sekretariacie ich szkoły, na której stanowisko aplikuję. Odpowiada ściemą, że czasem jak student ma wątpliwości trzeba go przekonać. Aha, jest jeszcze pytanie co powiedziałbyś studentowi jeżeli zarzuciłby ci wysokie czesne- czyżby Copernicus zadawał sobie tyle trudu tylko po to aby uzyskać trafne odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia marketingowe, z którym widać nie mogą sobie poradzić? Na koniec pada pytanie o oczekiwania finansowe. Niezależnie od tego jak odpowiesz, miła Pani powie, że mieści się to w granicy ich propozycji lecz konkrety dopiero w tajemniczym drugim etapie rozmowy. To co tajemnicą nie jest w etapie pierwszym to informacja o umowie o pracę na 20 miesięcy, opiece medycznej i pracy w godzinach 9-18 na dwie zmiany 9-17 10-18 i co druga sobota 9-13 z odbiorem dnia wolnego w tygodniu. Na sam koniec pada informacja,że na drugim etapie rozmowy trzeba wykonać dwa zadania na komputerze i jest to część praktyczna oraz, że jak coś to zadzwonią w ciągu tygodnia. Aha, miła Pani tłumaczy, że siedzi teraz w Krakowie bo Copernicus otwiera tam swój nowy oddział w doskonałej oczywiście lokalizacji w samym centrum itd. Jednym słowem pachnie to wszystko ściemą na odległość. Szczerze odradzam każdemu tej rozmowy, strata czasu i wydacie tylko kasę na parkowanie w strefie. Pozdrawiam

mila

CZześ, czy polecacie naukę w centrum edukacji copernicus? co ? najbardziej interesowałby mnie "kurs" na terapeute zajęciowego, Czy ktoś tam się uczy na tym kierunku z was? jak są prowadzone zajecia? cisną czy nie? bo mi bardzo zależy na wysokim poziomie bo chce się nauczyć a nie tylko uczyć. rozumiecie? :)

ktoś

Ta oferta pracy to pewnie forma reklamy. Może reklama wirusowa? Brak słów

hope

Ja byłam na rekrutacji na stanowisko specjalisty ds.obsługi klienta w sekretariacie. Było ok. 20 -tu osób. Po standardowej rozmowie (miałam powiedzieć coś o sobie) Pani poinformowała mnie, że do drugiego etapu przejdą wybrane osoby z którymi będą się kontaktować telefonicznie. Na zakończenie Igo etapu przewidziała ok. tydzień. Za dwa dni dostałam tel. - czy składałam cv i ze chcą mnie zaprosić na rozmowę- dopytałam się czy chodzi o drugi etap bo byłam już na rozmowie. Pani speszona odpowiedziała że to pomyłka i mam czekać na tel. w sprawie II etapu. Później się dowiedziałam że cały czas prowadzą rozmowy a na necie ciągle pojawiają się nowe ogłoszenia na to samo stanowisko (różnią się wymaganiami!). Jak to jest że tak trudno im wybrać osobę do obsługi klienta przez miesiąc ?? Jakie maja oczekiwania i czemu spławiają ludzi nie podając konkretnych informacji na temat rekrutacji?? Jeśli to metoda reklamy jak to już wyżej zasugerowano w tym wątku to raczej złą markę sobie wyrabiają traktując tak ludzi.

dziuba

Centrum Edukacji Copernicus ma swoje konta na większości portali pracy, więc pewnie i tam są ich oferty

Jarek

Możecie przy okazji napisac, gdzie Centrum Edukacji Copernicus wystawia te ogłoszenia, bo ja szukam od jakiegoś czasu i nie mogę nic znaleźć.

byłam na rozmowie

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej. Prowadzi ją młoda osoba (wygląda jak pracownica), kandydatki wchodzą co 10 minut, kilka standardowych pytań. Spełniałam wszystkie wymagania, a nie zaprosili mnie na tzw. drugi etap. Dzisiaj widzę, że ogłoszenie pojawiło się ponownie. Czyżby to fikcyjna rekrutacja?

szczęściara

Owszem, można bez problemu dostać pracę jak się przejdzie odpowiednie etapy rozmowy. I w cale nie jest tak, że szukają jak tylko jest nabór, po prostu otwierają coraz więcej filii i poszukują pracowników, bądź jest zwykła ich rotacja w poszczególnych miastach.

lenka
@szczęściara 28.01.2014 15:49

a na co patrzą? można jakoś zwiększyć swoje szanse bo konkurencja jest duża? czy zatrudniają osoby które maja doświadczenie w sekretariacie czy pracy biurowej?

oaza

te oferty pojawiaja sie regularnie co pol roku (gdy zblizaja sie nabory na semestr letni i zimowy. Wydaje mi sie, ze to tylko kryptoreklama, a nie prawdziwy nabor, kiedys dawno temu takie same metody stosowala szkola jezykowa Profi-lingua. Czy krtos po rozmowie dostal tam w ogole prace- dajcie znac!!

XYZ

tak zwykłe stanowisko, a casting rodem z "najlepszych" HRowych firm, buhahah. ktoś wcześniej wspomniał, 3 sztampowe pytania, i następny proszę. Pytania, które nie pozwalają się zaprezentować, bo Pani nie ma czasu ;)

rozczarowana

porazka, rozmowa trała ok 10 min. [usunięte przez moderatora] jest bezczelna do tego stopnia ze 3 kandydatki czekały a ona rozmawiala sobie spokojnie z kolezanka. Na dzien dobry widac ze nie szanuja pracownika, o ile takiego w ogole poszukuja!!!!!!!!!!! 2 etatpy sa! nie polecam, szkoda czasu i nerwów!!!!!!!!!!!

Ona

i jak? czy coś od tego czasu wiadomo? jak to wygląda ze stanowiskiem sekretarki? jest sens iść na rozmowę kwalifikacyjną czy to ściema i oszustwo?

Zostaw opinię o Centrum Edukacji Copernicus - Zabrze

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Centrum Edukacji Copernicus