SATEL

Gdańsk

Opinie o SATEL

Agata
użytkownik zarejestrowany

@SMDwidzę, że nadal nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie. Czy zdecydowałeś się na aplikację do firmy? Jeśli tak, to chętnie dowiem się więcej na temat tego jak wygląda proces rekrutacji do SATEL. Czego można się spodziewać podczas procesu kwalifikacyjnego?

SMD

Mam pytanko,jakie są stawki dla operatora maszyn pick&place na linii SMT?Z góry dziękuję za odpowiedź.

SMD

Agata
użytkownik zarejestrowany

Aktualnie SATEL rekrutuje pracowników do różnych działów. Poszukiwani są m.in. kandydaci na stanowisko Graphic DTP oraz Tokarz. Ktoś z Was mógłby powiedzieć coś więcej o pracy na którejś z tych pozycji? Co powinny wiedzieć osoby, które zdecydują się na aplikacje?

pic
użytkownik zarejestrowany

Mam pytanie odnośnie stanowiska specjalisty ds. wdrażania aplikacji serwerowych w Gdańsku. SATEL aktualnie prowadzi rekrutacje na takie stanowisko i przyznam, że oferta wydaje się bardzo obiecująca. Oczywiście trzeba spełnić szereg wymogów. Co oznacza atrakcyjny system wynagrodzeń w tym przypadku?

Anonimowa

Mama zamiar zgłosić się(aplikować) na stanowisko specjalisty ds. księgowości ale podobnie jak gal anonim nikt nie udziela odpowiedzi jaka tam atmosfera, ile tam osób, jaka struktura i zarobki i co najważniejsze czy główna księgowa to tyran czy osoba wspierająca swój dział i służąca pomocą oraz wiedzą. Może któryś z pracowników Satela podzieliłby się taką wiadomością bo nikt nie chce wpaść z deszczu pod rynnę czy marnować czasu na bezowocne rozmowy

aga-ta

A gdzie palicie papierosy ;-) ? W kibelku ;-) ? Taki social to mnie bawi bo praktycznie jest w każdej większej i średniej firmie , żadna rewelacja a budynek...hmmmmm czasami w obudowie ferrari można znaleźć silnik od syrenki ;-)

Greg

Wg wizytówki całkiem sporo:http://www.pracuj.pl/poznaj-pracodawce/satel-sp.-z-o.o.,18333702 "... rozbudowany pakiet socjalny (tj. dopłaty do wypoczynku ;-) , świąteczne karty przedpłacone, program ubezpieczeń grupowych z możliwością skorzystania z pakietu opieki medycznej, dopłata do kart sportowych [na podkreślenie zasługuje słowo rozbudowany :-D], zabawy dla dzieci pracowników) miłą atmosferę (prezenty urodzinowe [długopis], świąteczne[??? jakaś nowa tradycja się urodziła], nagrody jubileuszowe [hmmm, z przyzwoitości nie opiszę] pracę w nowoczesnym budynku ( o i to jest powód żeby zacząć tu pracować bo kibelki mają ładniejsze niż nie jeden pracownik w domu no i ciepło w pracy i szatnia ładna czyli socjal jak tralala aaa i nie odliczaja czasu pracy za kibelek ale może zdarzyć się ustne upomnienie od jednego właściciela który uwielbia podglądać na kamerkach a czasem i ucho nadstawi :-)

gal anonim

Źródło , tzn link jest niemożliwy aktualnie do podania, bo raport został zdjęty bo weszły nowe) , taki można sobie zamówić ponownie w sposób odpłatny w Hermesie. Moja firma płaciła za taki raport dosyć niemałe pieniądze aby sprawdzić czy satel jest w stanie zagwarantować dobre zabezpieczenie alarmowe do naszych budowanych obiektów. Ale zanim podejmie się decyzje o wyborze to zawsze rposimy o opinie niezaleznej instutucji czy ta firma spełnia wymogi płatności i jakości. Stąd jest negatywna opinia o Satel. Oryginał publikacji jest w naszej firmie w formie papierowej, ale nie mogę o zeskanować i opublikować bo naruszył bym w ten sposób procedury wewnętrzne w mojej firmie - poza tym nie należy to do mojej własności, za raport płaciła moja firma. Czesc tego raporty jakieś 30% był jednak przez pewien czas na stronie Hermesa Collections (tzn w części wstępnej)

gal anonim

Zgadzam się z Liskiem chytruskiem. Firmy takie często wynajmują ludzi specjalistów do tworzenia dobrego PR na zewnątrz. co mnie dziwi - normalnie dostęp do sprawozdań finansowych spółek akcyjnych zamieszczane są na stronie spółki - to w końcu spółka opierająca się na akcjonariacie, jest wale zgromadzenie akcjonariuszy itd więc dostęp powinien być jawny i nie ograniczony(patrz: Lotos, Federal Mogul Bimet)) co wynika m in z ustawy i rachunkowości. A jedyną możliwości dostępu do ich sprawozdań jest przez KRS i to płatny bo za 80 pln jedno sprawozdanie, już samo to jest podejrzane. Postaram się znaleźć ten raport Hermesa i opublikować bo to było chyba w połowie roku 2015 i może być już zdjęty ze strony. Nie wiem jak Wy ale ja wole kiedy pracodawca lub potencjalny pracodawca mówi na wstępie jakie są warunki pracy i jaka jest sytuacja finansowa spółki a nie używa tuby propagandowo- marketingowej.

Ciekawski

@gal anonim Gdzie szukać tych rewelacji z Hermesa? Możesz podzielić się źródłem?

Lisek chytrusek

Niczego się nie dowiesz. Satel wynajął firmę do tworzenia pozytywnego wizerunku (co z resztą widać w poniższych opiniach) i tylko ich opisy znajdziesz w necie. Po co pisać prawdę skoro można w nieskończoność pisać: widziałem takie ogłoszenie albo inne. Pracownicy, mimo iż śledzą te wpisy, boją się napisać czegokolwiek bo jeśli ktoś ich złapie i stwierdzi że zaszkodziło wpisem firmie to grozi mu wysoka "umowna" kara. Satel jak ryba psuje się od głowy. Wracając do Księgowości to nie jest źle chociaż w tej firmie dobrze mają tylko pojedyncze osobniki często spowoadajace się z tego co dzieje się w środku. Jest i druga strona medalu... Satel mimo wszystko nie płaci najgorzej, możesz zrobić swoje i wyjść o 16 a poświęcać się nie warto bo nikt tego nie docenia a możesz jeszcze dostać za nadgorliwość. Po co pytać się na forum skoro prawdy się nie dowiesz. Złóż papiery powiedz ile chcesz i próbuj, zawsze możesz zrezygnować chyba że wkręcisz się w odpowiednie towarzystwo i zostaniesz na dłużej :) Podsumowując w księgowości jest ok tylko pracujący tam traktowani są jak zło konieczne które kosztuje a nie przynosi wymiernych korzyści finansowych, ogólnie można tu załapać ciepła posadkę. Jeśli nie mam racji to pewnie odezwą się mniej lub bardziej zadowoleni pracownicy.

@Lisek chytrusek 08.01.2016, 17:54

Co prawda to prawda. Ale złe opinie to akurat pochodzą z takich źródeł jak Hermes która jest w zasadzie jednostkę bezstronna wobec Satela. Więc zastanawia mnie jak to właściwie jest że niby firma robi wielką ekspansje a z drugiej strony tak naprawdę ma tendencję do zwijania się. Szkoda że Satel nie publikuje swoich sprawozdań finansowych - tam jest zawsze wszystko czarno na białym

gal anonim

Ale ja pytam o dział księgowości i głowną księgową czy to nie przypadkiem nie masakra. Poza tym co to zs afera z firmą bodajże Hermes o zlej kondycji zarzadzania i stanie finansow Satela?

gal anonim

Witam. Zamierzam aplikować na stanowisko Specjalisty ds. Księgowości ( magazynów, ewidencji środków trwałych, gospodarki magazynowej) . Czy ktoś (uczciwie) mógłby mi odpowiedzieć na pytanie jaka tam panuje atmosfera. Jaka jest Głowna Księgowa? Może jakieś jej imię i nazwisko bo znam dużo ludzi z tego obszaru i z KIBR. Wcześniej opracowałem w Federal Mogul Bimet i ksiegowa była katastrofalna a praca była koszmarnie cięzka ze względu na Ilość dokumentów. Bardzo proszę o jakaś odpowiedz bo nie wiem czy warto się w ogóle angażować a rozmowy kwalifikacyjne to zawsze teatr dwóch stron na którym mało co się można dowiedzieć o atmosferze panującej firmie. Wszystko to potem wychodzi w praniu. a mi chodzi o konkrety już teraz. Jaka jest właśnie Głowna księgowa, ludzie z księgowości czy nie jest to kolejnych wyzyskujący kołchoz czy naprawdę praca na poziomie ale w granicach rozsądku - czyli 8h i mogę wracać do moich dzieci. Wiem ze każdy tak naprawdę dział ma styczność z księgowości z racji tego że stryktury wszystkich firm obijają sie o finanse więc i księgowa znać muszą. I bardzo proszę o odpowiedz jak najszybciej.

Matik

Co oznacza fajna praca za mała kase to chyba względne. Dla jedngo 5tys jest mało dla innych 1500zł

Marta

a jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Np. na stanowisko redaktora? Czy zadają szczegółowe pytania, czy sprawdzają umiejętności w praktyce? Napiszcie coś więcej, proszę.

Irys

Słyszałem o umowach lojalnościowych i jakiejś karze umownej 100tysięcy złotych? Czy to prawda? Chociaż ponoć już za ujawinienie warunków tej umowy grozi taka kara więc raczej nikt odważny się nie znajdzie by to potwierdzić :(

Irys

Bartosz

Poszukują obecnie SPECJALISTY DS. KSIĘGOWYCH W OBSZARACH ROZLICZANIA PRODUKCJI, EWIDENCJI MAJĄTKU TRWAŁEGO ORAZ GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. Warto próbować? Jaka jest atmosfera/zarobki w dziale księgowości?

adam

jeśli chodzi o na prawdę obiektywną opinię,to proszę bardzo: pierwsze wrażenie-sekta,kłaniasz się każdemu-lubisz nie lubisz-kłaniasz się; po czasie dochodzisz do wniosku,że to nawet fajne,bo poznajesz ludzi; po dłuższym czasie okazuje się,że większość ludzi jest na prawdę w porządku; z tym,że zawsze trafia się wyjątek:) idąc tym tropem... na okresie próbnym miałem przykazane skupić się na najważniejszym,a reszty zdążę się nauczyć później... minął okres próbny... niestety nie byłem samodzielny:) chyba nie zdążyłem się usamodzielnić:) w podsumowaniu: wydaję mi się,że dziale,w którym pracowałem(na szczęście tylko 2 miesiące) nie można mieć własnego zdania i powinno się liza [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] przełożonym; to jest tylko moje zdanie; ludzie są na serio w porzo; firma jest w porzo; warunki finansowe i socjalne są w porzo; wychodzi na to,że albo ja albo mój bezpośredni przełożony nie jest:) pozdrawiam wszystkich w porzo:)

Antonim

Pensje płatne do 10-go każdego miesiąca. Nic nie możesz zaplanować: kasa na koncie może być np. 4-go albo 10-go. Jeśli na początku miesiąca wypadnie święto lub długi weekend możesz być pewien, że kasę dostaniesz po wszystkim (zamiast grilla z piwkiem pozostają o niebo zdrowsze spacerki i łyk mineralnej). Totalny brak zrozumienia kadr dla potrzeb szaroczarnego luda

aga

Czytam te opinie i nie wierze co czytam moj maz pracuje tam od rou nie skarzy sie a ze czasem sa jakies problemy to normalne jak w kazdej pracy.....praca 8 godzinna soboty jak sa to kazdy idzie bo super placa,wynagrodzenie,premia dodatki zawse terminowo a czasem i wczesniej niz 10.Warto wspomniec o paczkach,dodatkach,zabawach dla dzieci z rodzinami,prezent na urodziny szczerze to nie pamietam zeby w jakiejs innej pracy tak sie dbalo o pracownika POLECAM BO MOJA OCENA JEST OBEKTYWNA

zyta

Co wy.gadacie szef R.U jest spoko

abc

Widziałam jakie warunki pracy szykują dla programistów. Gorzej niż na produkcji. Otwarta hala a biurka na środku, wszędzie kamery. Już się kilku zwolniło,a to jeszcze nie koniec. Inżynierowie, a zaczynają traktować ich jak chińczyków. Słyszałam, że są już mocno podkurzeni.

dobrze zorientowany

Jeśli chcesz pracować jako "konserwator zabytków" możesz spróbować. Od dłuższego czasu nie ma nic nowego poza dopisywaniem funkcji, które potrzebne są chyba tylko prezesowi w jego prywatnym domu. O niczym nowym nie słychać. Planów na przyszłość brak. Chyba większość jest już trochę znudzona i gdyby nie w miarę dobra kasa, to już część z nas by odeszła. Zastanów się, czy warto w to wchodzić.

kirk

Macie jakiś dział rozwoju? Jest praca dla programisty? Ile płacą?

Jarząbek Wacław

Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszej firmy, prezes naszego Satela(usunięte przez administratora)

Macgyver

Satel to strasznie zacofana firma gdzie na czele stoją mało inteligentni kierownicy nie mający pojęcia o elektronice i dobrym wykonaniu produktu.Dominuje plotkowanie i konfidenctwo.Liczą się tylko układy i powiązania rodzinne.Jeśli ktoś ma ochotę się rozwijać i pracować z fachowcami to odradzam firmę Satel.

kolo

Witam. Wzbraniajcie się zatrudnienia na dziale produkcji. Panują tam rządy nie mającego pojęcia co się tam dzieje kierownika [usunięte przez moderatora] Warto natomiast być dobrze zaprzyjaźnionym z pewną parą małżeńską, Ci to kasę sobie zarabiają. Soboty, premie, ruchomy czas pracy, bezkarni na notoryczne spóźnienia - własny interes po prostu. A reszta działów uzależniona od ich poczynań. No jeszcze na uruchamianiu jest fajnie, jak się jest w gronie ulubieńców Pana [usunięte przez moderatora]. Banda podlizusów!! Szary pracownik ma słabe szanse na wybicie się!

Bajo

Witam Jakie zarobki dla elektronika? Jaka atmosfera pracy? Pozdrawiam

M

Witam, ostatnia opinia z tego forum jest jeszcze z zeszłego roku. Proszę o informacje jak aktualnie wygląda "kuchnia" w działach: - eksport - logistyka - transport. Czy da się pracować ?

Lew T.

Można być mądrym, nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane, nie można nie być głupcem. Lew Tołstoj

były pracownik

Straszna firma z kierownikiem [usunięte przez moderatora] na czele.Pozdrowienia dla wszystkich co wchodzą bez mydełka.ha ha

no tak - 2010-12-13 09:34:37 parę osób by się znalazło o ile około 40 osób to parę - to rzeczywiście:)

no tak

parę osób by się znalazło

hjlkds

Czy w tej firmie są pracownicy ze stażem >10lat poza zarządem?

renata

ma Pan 6 z takimi błędami ortograficznymi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!trudno w to uwierzyć

a jak wyglada teraz sytuacja w dziale eksportu - da sie pracowac ? orientujecie sie ile tam placa ?

wszechwiedząca

A skąd masz informacje jaka rotacja jest w innych firmach ??? Poznajesz chyba po tym, ilu programistów przychodzi z innych firm do Satel :) A skoro przychodzą to pewnie na miejsca tych co odeszli ... I Ile to jest niezauważalna ???

a co?

W porównaniu do innych firm tego typu, to rotacja jest niezauważalna, a kasa jest rówżna w zależności od zdolności programisty.

pytanie

Czy w SATEL jest rotacja pracowników, jak często? Ile na rękę mają programiści?

belkot

Sie cieszcie że wogóle coś jest poza gołą wypłatą, w niektórych firmach często i premii sie nie otrzymuje a pracodawca piszczy że kryzys, że słabe obroty, że to że siamto.......

ha ha ha - 2010-10-02 13:31:41 żeby dostac 13-kę to trzeba dodatkowo spełnić kilka kryteriów - związanych z ze zwolnieniami lekarskimi, urlopami bezpłatnymi, karami... karę można bardzo łątwo wychaczyc i nawet nikt Ci nie wyjaśni za co - kwestia obrony - mrzonki. Prezenty i inne - nie dla wszystkich. Dzieci dostają paczki ( ich wartość ) w zależności od pozycji rodzica w firmie. Prawdą jest że stawki ustalają osoby nie mające pojęcia o elektronice, dlatego jak jesteś malarzem na bezrobociu to startuj bo możesz dostać więcej niż rasowy elektron - kwestia gadanego. Tyle ile wywalczysz na początku zabierzesz do grobu... Finalizując - lepszy satel niż kuroń ale nic poza tym. Nie słyszałem o fimie, w której tzw. 13 są przyznawane wszystkim w równej wysokości. Logiczne jest, że osoba, która przebywała na zwolnieniu lekarskim przez 1/2 roku nie powinna otrzymac takiej samej nagrody jak pozostałe, które pracują przez cały rok.

ha ha ha

abc

"(nie licząc 5% rocznej podwyżki nie pokrywającej inflacji)" Sprostowanie. Nie 5% co roku ale co 2 lata.

Jeszcze jeden temat dla szukających pracy: zapytajcie przy rozmowie wstępnej o "ścieżkę awansu" w firmie i nie dajcie się zbyć ogólnikami. Prawda jest taka, że w Satelu nie ma możliwości awansu. Jak wkleją cię na jakieś stanowisko, to co rok pita możesz kserować (nie licząc 5% rocznej podwyżki nie pokrywającej inflacji) . Nie ważne zaangażowanie, nie ważna wysługa lat - jak masz argumenty i coś wywalczysz ryzykując wylot za bramę, to może coś zyskasz, a na pewno usłyszysz, że na twoje miejsce czeka dziesięciu. Dobrą pozycję to masz tylko na starcie, jak szukają pracowników - jak im zależy, i masz gadane, to coś wywalczysz. A potem zero. I w ten sposób ci "nowi" mogą dostać więcej, niż ci, co pracują po kilka lat.... Uwaga: powyższe nie dotyczy tych, co się nie brzydzą i trafią do grona pupilków szefa - wtedy "nie matura, lecz chęć szczera"....

freak

Chciałem pożyczkę na mieszkanie. Usłyszałem, że nawet nie mam poco składać wniosku bo kasa pusta bo było 15 lecie firmy. W tym samym dniu protegowany [usunięte przez moderatora] do dostał pożyczkę na samochód. Są protegowani, którzy pracę innych przypisują jako swoje zasługi. Jeśli protegowany coś sknoci to inni dostają po uszach bo byli nie czujni i nie pomogli koledze. Imprezy dla dzieci "pożegnania lata" były 2 ale tym roku nie było.

yyy - 2010-09-22 08:34:26 Informacja dla osób szukających informacji o pracy w Satel ( nie dla frustratów, którzy tą pracę z takich czy innych powodów stracili ): - wszyscy zatrudnieni są na umowę o pracę, - średnie wynagrodzenie w firmie to około 4200,- brutto - najniższe wynagrodzenie to około 2500,- brutto - nagroda roczna Dziękujemy za tekst sponsorowany. -średnie wynagrodzenie w firmie to około 4200,- brutto - pewnie uwzględnia pensje prezesów (te w setkach tyś /miesiąc), a i tak raczej zawyżone - najniższe wynagrodzenie to około 2500,- brutto -nieprawda - nagroda roczna "trzynastka"- nieprawda, że "13", bo było 2000 brutto, więc nawet poniżej "najniższego wynagrodzenia" - kasa za wczasy pod gruszą - tak jakieś 300 brutto (na waciki?) - imprezy dla dzieci (zakończenie lata, choinka) - choinka nie zawsze, pożegnalnie lata było raz - imprezy dla pracowników (ostatnio jubileuszowa) -tak, a poprzednia była w roku 2007 - fundusz socjalny z którego można otrzymać niskooprocentowaną pożyczkę, - oj, nie każdy dostaje, a jeśli była impreza dla pracowników lub zaproszonych instalatorów, to kasa funduszu socjalnego pusta.... A pracować trzeba jak wszędzie......

yyy

Informacja dla osób szukających informacji o pracy w Satel ( nie dla frustratów, którzy tą pracę z takich czy innych powodów stracili ): - wszyscy zatrudnieni są na umowę o pracę, - średnie wynagrodzenie w firmie to około 4200,- brutto - najniższe wynagrodzenie to około 2500,- brutto - nagroda roczna "trzynastka" - kasa za wczasy pod gruszą - nagrody jubileuszowe za 10, 15, 20 lat pracy - bony towarowe na świeta 250-300,- - imprezy dla dzieci (zakończenie lata, choinka) - imprezy dla pracowników (oststnio jubileuszowa) - fundusz socjalny z którego można otrzymać niskooprocentowaną pożyczkę, - co miesiąc - kawa, herbata, cukier A pracować trzeba jak wszędzie na świecie.

sam

haos - 2010-09-01 20:51:44 Jak by były jakieś wakaty do obsadzenia w zarządzie to proszę o cynk, może się skuszę, poza tym gratuluje akcji wspierania GOPR - czółko chylę Panowie. a załóż sobie firmę to będziesz w zarządzie...........

Zostaw opinię o SATEL - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SATEL