Opinie o Tuopu Poland Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Tuopu Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Tuopu Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tuopu Poland Sp. z o.o. w Poznań

Fan linii fs

Nie mam pojęcia dlaczego tyle negatywnych opinii. Pensja podstawowa, ale zawsze wypłacane, nie w terminie, ale wypłacane to się liczy, kierownictwo goni, wyzywa i jest nieprzyjemne, ale taka ich rola. Za dobry wynik dostajesz pączka, za dobre chęci wybrani dostają wafelka i uścisk dłoni na zachętę, jest nas coraz mniej, i ciągle przybywa ludzi z Ukrainy, ale ostatnio lider "L" mówił że firma idzie w dobrym kierunku i kupią im translatory ukraińskie żeby mogli zgłaszać awarie bo UR nie rozumie. Firma fajna, pogadać niema z kim ale to tylko dla tego że za gadanie wysyłają za kare na montaż na "maszynę" gdzie cały dzień wkładasz samemu ciężkie ramy ????. A i ciągle obiecują nam podwyżki ale nie wiedzieć czemu, zawsze coś się dzieje że nie mogą nam ich dać. Podsumowując, najważniejsze że jest praca, za minimum, i na maximum siły????

Zaniepokojony?

Poznań, ul Krzywoustego Dlaczego na lini produkcyjnej RS i FS stali pracownicy zaniżają obroty ? Dajcie im jeszcze 100% 200% Tylko za co I tak do emerytury w układach pracowniczych ,tak robi stały pracownik ?Oj brakuje wam bata.

Julek
@Zaniepokojony?

Bat to by się przydał ale chińskim przodownika pracy. Co z tego że siedzą po 10-12 h skoro 6 h z tego przesypiają przy biurkach a pracę tylko symulują. Zamiast wyprowadzać procesy lepiej malować świat na zielono (excel wszystko przyjmuje prawda). Pozdro dla chińskiego dyrektora, jeszcze z 15 lat w europie i może nauczy się podstaw :)

Pracownik roku
@Julek

Do tego notoryczne okłamywanie Państwa z Tesli że wszystko jest okej :DD No i oczywiście temat podwyżek które nadchodzą od roku i dojść nie mogą :PPP

Inżynier

Miałem skromna nie przyjemnosc pracowac w tej firmie, jeśli nie jestes z góry nastawiony na oszczednosci, kombinowanie, i (usunięte przez administratora) to nie masz czego tu szukac. Kłamią udaja ze cos robia, wysyłają zdjecia szkoleń srodkow zaradczych a potem robia te same błędy nie analizujac problemu. Jakościowców niema, inżynierów brak, teraz logistyka zaczyna sie zwalniac, ale w tej firmie nikogo to nie obcjodzi, zewsząd tylko zastapimy was firma podwykonującą, albo jak sie nie podoba to sie zwolnij, co raz więcej chinczykow przyjeżdza i zastepuje polaków. Na prawde nie polecam nikomu.

Agencyjny spawacz

Ja tylko chciałbym podziękować moim byłym już współpracownikom za przekazaną mi wiedzę i zdobycie pierwszego doświadczenia w branży. Myslę, że w ostatnich tygodniach mimo panującej atmosfery i ogólnego chaosu, który panował na firmie tworzyliśmy w swoim gronie świetną atmosfere przez co przychodzenie do pracy nie stało się męczarnią. Koniec końców firmie życzę szybkiego powrotu na właściwe tory i odpowiednie docenienie pracowników. ;)

Podziękowania
@Agencyjny spawacz

To prawda, w pracy była świetna atmosfera. W swoim gronie :)

Irritated

Dziewczyno... Naprawdę sądzisz, że wylewanie żali na tym portalu jest potrzebne? Jeśli ktoś Cię skrzywdził, to porozmawiaj z tym człowiekiem. Napisz do niego, zadzwoń i wyjaśnij temat lub zamilcz. Ciągłe użalanie się nad sobą jest smutne, a nikogo nie interesuje twoja nadinterpretowana historia. Forum nie jest od tego.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Tuopu Poland Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Specjalista ds.sprzedaży
Poznań
Loewe & Partner Sp. z o.o.
Myślący

Pracuje tu wystarczają długo by przestać ufać firmie … obiecanki ze będą podwyżki oczywiście ich nie ma a jak będą to dla wybranych, bałagan , brak szacunku do pracowników . Firma z niekonkurencyjnymi stawkami , tak naprawdę w każdej innej firmie zarobisz więcej . Myśle ze okres po urlopach pokaże dużo firmie . Behapowiec komedia brak kompetencji w każdym stopniu . Linie które są nieodebrane i przede wszystkim złe postawione , powinny być rozebrane i ustawione na nowe ???? firma olewa każdy temat , a temat pieniędzy najbardziej …

Hahl
@Myślący

To bhpowiec odpowiada za postawienie i dopuszczenie linii? Tak tylko pytam bo wszędzie gdzie do tej pory pracowałem to pracodawca dopuszczał…

Widzę, że kolejne posty znikają, więc napiszę i ja. Firma miała potencjał, ale z winy sposobu zarządzania niestety go straciła. Pracownicy produkcyjni i biurowi odchodzą na potęgę, bo stracili nadzieję, że będzie lepiej. I mają rację, bo lepiej pewnie nie będzie. Chińczycy nie nadają się do prowadzenia interesów w Polsce. Każdego zamęcza, narzuca swoje przyzwyczajenia, przekonania i zabiją ambicje. Wszystko byle jak najniższym kosztem. Obiecanych na początku roku podwyżek nie ma do teraz, perspektywy na nie też nie ma. Jeśli ktoś szuka pracy na już, żeby przeczekać i uciekać dalej to mogę Tuopu polecić. Jeśli szukacie firmy na dłużej, to zdecydowanie odradzam.

Andrej

(usunięte przez administratora) Brak rękawiczek przy pracy z ostrymi elementami, praca na nie odebranych liniach, montowanie części przy braku barier ochronnych, (usunięte przez administratora), to tylko kilka z naprawdę wielu pominięć na jakich funkcjonuje ta firma. Praca tam uświadamia jak ważne jest BHP i własne zdrowie i życie.

Hej widze oferty na UR Automatyk lub Elektromechanik czy ktoś może się wypowiedzieć z ekipy czy warto?

Janek

Miejcie cywilną odwagę przyjąć opinię które się pojawiają i ich nie kasujcie. Przyszli kandydaci mają prawo wiedzieć jak wygląda sytuacja w firmie (chyba że braki uzupełnicie narybkiem z firmy matki). Zanim ktoś da się nabrać na piękne gadki o rozwoju fabryki i super możliwościach rozwoju. Dajcie ludziom szansę na niewpadanie do tego bagna. A za dużą liczbę gwiazdek można dziękować tym którzy dostali "polecenie" wystawienia piątki.

Dział jakości

Zaczęłam tam pracę po studiach i często nie potrafiłam się znaleźć wśród ludzi, co chwilę mówiłam lub robiłam coś głupiego. Czułam się tam niepotrzebna, głupia i nielubiana i każdy ze mnie żartował. Jak próbowałam szukać wsparcia u przełożonych to zostałam zrozumiana źle i skończyło się to na kolejny żartach i obgadywaniu. Czułam się tam poza zespołem a próbując się dopasować, czy żartować robiłam z siebie pośmiewisko i każdy miał mnie za idiotkę. Minęło pół roku a ja mam myśli samobójcze i chodzę do psychologa. Nikt mi nie pomógł, ani nie przeprosił, nie miałam wsparcia od nikogo, chyba że w kolejnych żartach, gdzie można by pomyśleć że jak ktoś zatrudnia młoda osobę to wie co robi. Niektóre komentrze kolegi z labo były przegięciem - nie na rozmowę o pracę nie wzięłam leków na uspokojenie, wtedy czułam się okej. A atencji myślę że sam także potrzebujesz.

@Dział jakości

Młodą osobę, która nie potrafi się obronić, gdy ktoś w żartach przekracza jej granice, albo przekazać że coś w pracy jest nie tak. Jedyne co wyniosłam z tej pracy to wpis w cv, ptsd i lęk przed kolejnymi firmami.

Czy pracownicy Tuopu Poland Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Tak

Integrują się w pracy, albo salkach numer 3. A najlepiej integruje wyśmiewanie się z chińczyków, albo spokojnych mniej bystrych/mądrych osób, łatwo łapać za słowa i się z czegoś pośmiać, interpretując po swojemu. Zwłaszcza jak ktoś przyszedł do pracy po studiach i porównuję się np do osób które pracują po kilka, kilkanaście lat, że się nie ma takiej wiedzy jak oni i czuję niepewnie, podejmując jakikolwiek temat w pracy czy rozmowe, czy to w jakichś technicznych sprawach czy plotkując o tym co się dzieje w firmie.

Życzliwość
@Tak

Lub gdy ma się w zespole osobę która wymądrza się na każdym kroku (i faktycznie często ma rację) albo kogoś kto wszystko krytykuje to można zwątpić w jakiekolwiek swoje ogarnięcie czy zaradność. Ogółem życzliwie porozmawiać raczej też nie można bo i tak by to ktoś wykorzystał przeciw Tobie.

Qq

I zintegrować się ciężko, jak ktoś np siedzi cały czas przy mikroskopie, a inni w tym czasie chodzą na fajkę albo pół dnia plotkują. I jeszcze nazwą innych (usunięte przez administratora) że pracują i podnoszą normę, bo ktoś jest mniej towarzyski. Już widzę jakby kolega nie doniósł na mnie gdybym siedziała np pół dnia w telefonie zamiast tego. Jak można donieść np że ktoś szuka nowej pracy, po tym jak dało mu się taką radę praktycznie na samym wejściu, że jest tu kiepsko.

nie warto

praca nudna ale w porządku, zarobki okej ale atmosfera beznadziejna, ludzie chamscy, lepiej poszukać gdzie indziej, nawet za mniejsze pieniądze

...

Może Pani z HRM jest dla was su ką bo większość waszych żali odbija się na niej? Jak waszym zdaniem powinna się zachować? Przejmować się każdym i wszystkim? Zanim ktoś powie że za to jej płacą i to jej praca, no to tak niezupełnie. Płacą jej za to by by działać na korzyść firmy. Tak się tu wykłócacie o własny interes a nie potraficie zrozumieć że ktoś inny dba o swój

Co tu dużo mówić
@...

Po pierwsze broniąc jej chyba nie do końca wiesz o czym mówisz. Jeżeli ktoś decyduje się na pracę w HR to raczej powinien sobie zdawać sprawę, że jest to praca z ludźmi i ich problemami. Problemy są różne, tak jak i różni są ludzie. HRM ma kształtować politykę zatrudnienia, dbać o satysfakcję pracownika nie tylko o korzyści firmy. Jakie nasze żale się na niej odbijają? To że pracownicy domagają się wynagrodzenia na czas? Że domagają się benefitów i podwyżek które zostały obiecane na początku roku? Podwyżki miały być w kwietniu, ale że kadry się nie wyrobią prawdopodobnie w kwietniu ich nie będzie. Więc czyja to wina? Pracownika? Że walczy o swoje? To że pracownicy chcą zostać wysłuchani? Czy pracownik nie ma prawa do reprezentacji? Firma wybrała przedstawicieli pracowników, którzy tak naprawdę są statystami. Prawo tego wymaga, więc zostali wybrani, a realnie nie mają nic do powiedzenia. Czyja to wina? Pracownika, czy osoby która udaje że słucha, ale tak naprawdę nie słyszy? W lutym HR przeprowadzały badanie satysfakcji pracownika. Do dziś nie znamy wyników. Nikt nie wymaga od niej cudów, chcemy tylko żeby w pierwszej kolejności zajęła się swoimi zadaniami, a nie dawała ludziom nieproszone rady, szczególnie w tematach w których nie ma kompetencji. Po drugie, na korzyść firmy mówisz... To chyba też nie najlepiej wyszło. Bo cała ta sytuacja z pewnością firmie na korzyść nie wyjdzie.

Xz
@Co tu dużo mówić

A jakie to są tematy w których nie ma kompetencji? Może nie było to zaznaczone w komentarzu ale za obecną sytuacja na pewno nie stoi jedna osoba. Na wizerunek firmy nie wpłynie to dobrze ale po podejściu do pracownika od dłuższego czasu widać że nie jest to istotne dla rządzących.

Co tu dużo mówić
@Xz

(usunięte przez administratora) "@Xz Owszem nie jest, przynajmniej na razie. Zobaczymy co będzie dalej. Już w tym momencie jest coraz większy problem ze znalezieniem ludzi. "A jakie to są tematy w których nie ma kompetencji?" - cóż myślę, że jest ich wiele. Gdyby znała się na wszystkim to by inni nie byli potrzebni. A skoro jednak zatrudniają inżynierów i specjalistów z różnych dziedzin np: jakość, produkcja, czy logistyka, to może warto byłoby dać im pracować. I najlepiej żeby każdy zajął się swoimi tematami, tym co do niego należy i na czym zna się najlepiej zamiast szukać komu i w czym można "doradzić"." I oczywiście zgadzam się z Tobą, że winy za tą sytuację nie ponosi jedna osoba. A swoją drogą to ciekawe, że firma nie ma pieniędzy na premie i podwyżki, ale na usuwanie "niewygodnej prawdy" jakoś się znalazły.

kandydat
@Co tu dużo mówić

A jaka jest niewygodna prawda o firmie i jak została zatajona?

@Co tu dużo mówić

Bardzo duża spirala nienawiści, nie pochwalam takich metod szkalowania, wręcz znęcania się nad jakimkolwiek pracownikiem firmy ! Czy słownie czy to w inny sposób . Jeśli coś Cię boli idź i wyjaśnij to bezpośrednio u jego źródła. Wyrzucanie " anonimowych " pomyj na innych pracowników pomaga Tobie poczuć się lepiej ? Taki charakter hejtu Polaka ? Wszyscy jesteśmy pracownikami tej firmy, to My ja tworzymy i kreujemy atmosferę miłą lub nie i odpowiadamy za nią w większym lub mniejszym stopniu. Twój szef też ma szefa, który ma swojego szefa - TO BIZNES. JA jeśli nie potrafię pogodzić się z niektórymi zawikłaniami w firmie, nie umiem rozwiązać swoich problemów to na pewno szukałabym innej, IDEALNEJ PRACY. Obawiam się jednak, że taka nie istnieje :(

Biznesem nazywasz doprowadzanie ludzi do depresji? Bo z tego co czytam to już sporo osób ta firma wykończyła.

Pytanie czy to firma czy ludzie w niej... nieustanne knucie i szukanie teorii spiskowych, wszechobecni komentatorzy wszystkiego do okoła i psychoanalitycy, chamskie odzywki, ośmieszanie i specjaliści na każdy temat. Patrzenie komu włożyć palec w (usunięte przez administratora) żeby sobie polepszyć mniejszym wysiłkiem. Wszystko byle robić ale się nie narobić kosztem innych. Pytanie czy to wina zatrudnionych ludzi, czy sama firma made in China ma zły vibe

Jak można tak potraktować pracownika wypłaty powinny być wypłacone już w środę góra czwartek...kolejna porażka firmy a jest ich więcej o wiele więcej jak np kolesiostwo bo nie wszyscy traktowani są jednakowo mowa o liderach zmiany i zastępcach oni moga wiecej a zwykły pracownik jest nie zauważany i niekiedy nawet się z Tobą nie przywita ale to świadczy już tylko o nich (kierownikach).W firmie brakuje ręczników do wytarcia rąk czy sztućcy w toaletach gorzej niż na dworcach smród i (usunięte przez administratora) szatnie przepełnione ze jak usiądziesz na ławeczek żeby ubrać buty to przed twarzą masz (usunięte przez administratora) jakiegoś typa.Stolowka jest ok ale na 40 pracowników a nie tyłu co mamy obecnie ale najważniejsze ilości ram oj nie ladnie...firma tragedia.Wesolych Świat.

Wyplata

Wstyd kiła i mogiła nie potrafią nawet wypłacić pieniędzy na czas, przed świetami….. Powaznie!!!!!? Zakupów na święta nie ma jak robić, bo się „nie wyrobili”, wstyd, uciekać póki można.

Łuki
@Wyplata

Nie znam idealnej firmy, która zawsze płaci na czas, ma masę szkoleń, pełno przerw, darmowe kawy i za dużo nie wymaga ! nie znam też idealnych pracowników, z wiedzą i pełnym zaangażowaniem, którzy sprzedają swój czas i pracują sumiennie !!! Sam nie jestem perfecto. Wszędzie pracują ludzie ! I w kadrach i na produkcji, w UR, w labo, w zarządzie ! My tworzymy firme. Zaraz ktoś napisze że bzdury, kasa najważniejsza... Cóż.na pewno? zawsze ?

@Łuki

Łukaszu, dla kogoś na stanowisku kierowniczym to pewnie nie problem. Ale dla szeregowego pracownika, który żyje od wypłaty do wypłaty sprawa wygląda inaczej. Trochę empatii, zwłaszcza w czasie świąt.

FS zostaje
@Łuki

Firma ma sporo wad, ale też zalety. Wszędzie dobrze gdzie mnie nie ma .. to tak myślałem. A później klops?

majkel
@Łuki

Zakichanym obowiązkiem pracodawcy jest wypłacić wynagrodzenie na czas, jeżeli pracodawca tego nie rozumie to niech zabiera swoją linie spawalniczą z wynajmowanej hali i zawija się do chin. otwierają biznes w Polsce i nie znają przepisów? ciekawe czy pan bob wydrze swoją japę na osobę odpowiedzialną za to że firma nie wywiązała się ze swoich obowiązków?

@majkel

Zgadzam się, że jest to obowiązek pracodawcy. Ale akurat pochodzenie firmy nie ma tu nic do rzeczy. W wielu polskich firmach również zdarzają się takie sytuacje. Oczywiście nie usprawiedliwiam tego co się stało, bo mnie również cała ta sytuacja mocno dotknęła. A komentarze niektórych osób z kierownictwa tylko dolały oliwy do ognia. Jednak trzeba im przyznać, że koniec końców udało im się wyjść z klasą z sytuacji. Oby z całego tego zamieszania wyciągnięte zostały wnioski na przyszłość i udało się uniknąć takich sytuacji przy kolejnych wypłatach. A Pani HRM może w końcu zapali się lampka i zastanowi się nad sobą i przestanie zrzucać wszystko na ludzką złośliwość.

Xxx

Z klasa to tylko wyszedł kierownik (usunięte przez administratora)a nie firma , a Pani K z HR hmm ?! To Kolejna porażka na jej nieskalanej opinii , dzięki Pani (usunięte przez administratora)nie ma podwyżek , benefitów , premii , zmienia na niekorzyść pracowników wszystko co się da ☹️

Mysl

Wpadam tutaj tylko poczytać opinie i się pośmiać ???? ale pochodzenie firmy ma tutaj niestety dużo znaczenie , bo w widełkach firmy znajdują się tylko chińscy pracownicy . Wystarczyło opuścić głowę przeprosić i zupełnie inaczej by to wyglądało odnośnie wypłat . Jeżeli ty jako zwykły pracownik popełnisz błąd awantura ma cała firmę , jeżeli wymagamy od innych to wymagajmy tez od siebie a nie kazać zmienić bank. I nie szukajmy wytłumaczeń ???? zamiast wyznaczeniem czasów przerwy itp rzeczy wzięli by się za podwyżki i premie bo zaraz sami będą musieli pracować. Pozdrawiam

Obywatel RP

Wstyd! Pracownicy najniższego szczebla którzy rzeczywiście dbają o wyniki w tej firmie zostali poniżeni!! Bo KTOŚ mądry, zarabiający spore pieniądze za późno wysłał przelewy... Brakuje tylko komentarza w stylu : .gdybyście mieli konto w PKO BP to nie byłoby problemu... Nie życzę gwiazdą zarządzającym przelewami i tą firmą świat bez wypłaty..

Wypad stąd
@Obywatel RP

Wlasnie padla taka propozycja. Zaloz konto w PKO i dostosuj sie do systemu firmy a wyplata bedze na czas. To kpina. (usunięte przez administratora)

majkel

widzę bardzo dużo negatywnych opinii pod adresem (usunięte przez administratora) HR i musze je potwierdzić. pozoracja pracy układziki śmieszki z opinii pracowników zlewanie tematow pracownikow . może ktoś kto rządzi firma to zobaczy i pomyśli że psuje obraz i atmosfere a to dopiero poczatek góry lodowej niech kandydaci pomysla co jest dalej i sie zastanowia czemu jest tyle tych samych ogloszen na te same stanowiska i czemy czy warto

Już zaraz były pracownik

Zgadzam się w 100%. Pani HRM K jest najgorsza z calegoo tego kola wzajemnej adoracji. I chyba pora żeby wzięła się za swoją robotę a nie wtykala nos w sprawy innych. Jak jesteś w układzie możesz wszystko. Benefity robione pod konkretne osoby. Chociaż nie wiem czy to co oferuja można nazwać benefitami. Każda uwaga czy prośba że strony pracowników spotyka się z chamskimi śmieszkami i opryskliwością. My szaraczki mamy siedzieć i dziękować za resztki Pańskiego stołu. Na szczęście dla mnie to już ostatnia prosta. Oby minęła jak najszybciej. Pozdrawiam i wytrwałości.

Technik mechanik

Jak wygląda praca elektromechanika ? Dużo przekładni, olejów i smarów ? pyły ? Czysta atmosfera ? Zauważyłem ciekawe ogłoszenie, ktoś coś ?

Niebieski
@Technik mechanik

Na utrzymaniu ruchu świetna atmosfera, koledzy dzielą się wiedzą, dużo robotów ABB i Kuka. Bardzo dużo można się nauczyć. Jest mnóstwo roboty. Są dni że nie ma kiedy usiąść

FS
@Technik mechanik

Praca czysta, fajny młody zespół. Nowe maszyny i roboty. Mogę polecić !

Zielony
@Niebieski

Skoro jest tak świetnie to dlaczego tyle osób z UR już odeszło? Firma funkcjonuje niespełna od roku, a z utrzymania ruchu odeszły już co najmniej 4 osoby... A o produkcji to już nawet nie wspomnę. Robotów dużo, to fakt. Linie spawalnicze zautomatyzowane, ale wiecznie coś nie działa. Wszystkie maszyny z Chin i w większości nie powinny być dopuszczone do użytkowania.

Srebrny
@Zielony

Wszyscy którzy odeszli mieli dość robienia tabelek w Excelu i prezentacji PowerPoint zamiast wykonywania swojej roboty. Ważniejsze od usuwania awarii było ich raportowanie.

MichaD
@Srebrny

Masz rację, Wszyscy uczestniczyli w budowaniu nowej firmy, wiązało się to z tabelkami, zamówieniami. porównywaniami i raportowaniem. Prac jest bardzo dużo - tyle ile potrzeb. Automatycy i mechanicy zamawiali części, zbierali oferty, lecz teraz kiedy klient zaakceptował produkcje - 90 % prac jest na linii - przy utrzymaniu. Każda praca jest inaczej " ciekawa " , MB. w każdej można się na siłę doszukać minusów, ołowiu, brudu, i szkalować zakład/pracownika. RR

Zostaw merytoryczną opinię o Tuopu Poland Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Tuopu Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tuopu Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tuopu Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 5 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tuopu Poland Sp. z o.o.