Opinie o Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Administrator Nowy wpis

Jak wygląda praca w Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o.? Przedstawicie swój typowy dzień pracy?

Łukasz

Wywnioskowałem z komentarzy, że w Pascalu jest problem z wynagrodzeniem na czas, czy taka sytuacja rzeczywiście ma miejsce? Jak to wygląda na chwilę obecną, tym bardziej w czasach pandemii?

@Łukasz

Pracownicy dostają wynagrodzenie zawsze na czas.

Redaktorka
@Łukasz

Cóż, dwa lata temu zredukowali działy z czteroosobowych do trzech osób (bez podwyżki). W czasie pandemii zmienili to... do kierownika i jednego pracownika, przy czym przy większej ilości pracy obniżyli etaty z całego do 3/4. Stara gwardia (zatrudniona na równi z naczelną na początku lat 2000) zarabia porządne pieniądze, reszta dostaje 100 zł więcej niż najniższa. I pracujesz w każde święta, wolne, bez możliwości rejestrowania nadgodzin. Liczą się tylko dział handlowy i księgowy, które mają po kilka osób nie wiadomo co robiących. Jako redaktor większość pracy tłumaczysz się telefonicznie, mailowo i prywatnie w social mediach, dlaczego nie ma pieniędzy. Bo poza pracownikami, nikt nie dostaje wypłat, chyba że postraszysz pismem przedsądowym, ale wtedy wchodzi zasada obrażania i polytyka "bez personalnych sentymentów" i biorą kolejnych naiwnych.

obecny
@Redaktorka

Fakt, z powodu pandemii redukcje etatów w firmie były, ale nie ma co się dziwić w przypadku wydawnictwa, którego połowa działalności i przychodu to przewodniki turystyczne... Jakoś trzeba było przetrwać, a obecnie wszystko wróciło do normy. Nie wiem jakie wynagrodzenia ma "stara gwardia", a jakie reszta, ale ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że raczej nie jest to "100 zł więcej niż najniższa". Z nadgodzinami też lekka przesada - ok, nie są wypłacane, ale nie ma problemu z odbiorem wolnego za nadgodziny, chyba, że ktoś sobie tego nie pilnuje.

Małgorzata
@obecny

Czyli obecnie można bez problemu liczyć na stabilne stanowisko pracy? Co w sytuacji gdyby obostrzenia wróciły? Kto wtedy może być spokojnym o swoje stanowisko? Chciałabym też dopytać o nadgodziny w Pascalu. Skoro są do odbioru to można je sobie kumulować i odebrać np. ciągiem, parę dni pod rząd?

MIKI
@Łukasz

Nigdy więcej. Opoźnienia w płaceniu autorowi minimum pół roku i więcej. W sierpniu ubiegałem się o zapłatę z grudnia z poprzedniego roku. Kilkakrotnie. Nie polecam. Oczekuję za zakończeniu przykrego okresu współpracy z tym "wydawnictwem". Dodam, że stosowane są różne wybiegi - od opóźnień i komplikacji po "jesteśmy na urlopie" i nakaz wysyłania rachunku z data wypłacenia wynagrodzenia wstecz (!!!) dopiero wtedy można otrzymać wypłatę za swoją pracę. To żenujące.

Leszek Nowy wpis
@Łukasz

Pascal nie płaci. Czekam na wynagrodzenie. Nie odpowiadają na maile i telefony.

Czy w Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Nauczyciel?

ona Nowy wpis

nie ma takich stanowisk ;)

Irena Nowy wpis
@ona

No cóż, każdemu może się pomylić. ;p A tak dla jasności to jakie są tu stanowiska do obsadzenia?

Teresa

Skupialiście się raczej na sprawie zarobków, mnie zaś zastanawia, czy redaktorzy pracują zdalnie, z domu? Ciekawe, czy redaktor z dorobkiem ma szansę na zatrudnienie w Pascalu, bez konieczności przeprowadzki do Bielska-Białej...

Czy kandydat na stanowisko nauczyciel - technik masażysta w firmie Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Przemek

@alka Zawsze tak jest? Czy to jakaś wyjątkowa sytuacja? Szukają kogoś żeby sobie dorobić na 1/4 etatu?

Weronika

@Dłużnik? Czy Pascal zapłacił już autorom? Ta kwestia się już rozwiązała? Czekam na info.

alka
@Weronika

Płaci po wielu monitach i wielu miesiącach.

Dawidow

Pewni jesteście, że nic pozytywnego o firmie nie mozna napisać?

judyta

Nie, nie i jeszcze raz nie, szczególnie jeśli jesteś autorem lub redaktorem pracującym na zlecenie. Nie płacą: w zasadzie nie wiadomo, po co na rachunkach umieszczają jakieś daty... Ciężko się doprosić o jakiekolwiek pieniądze za zrobioną i PRZYJĘTĄ pracę. Omijać szerokim łukiem i nie dać się nabrać!

motylek

Czytam opinie i nie wierzę. Dlaczego ja tego nie przeczytałam wcześniej. Ja również czekam na pieniądze za wykonaną pracę od kilku miesięcy. Książka od jakiegoś czasu na rynku a ja ani złotówki nie widziałam.

Autor

Pascal wciąż nie płaci autorom, zwodzi i wciska kit o "opóźnieniach". Kolejka oszukanych autorów jest wciąż długa. Warto OMIJAĆ to wydawnictwo.

Zły Człowiek

Tragiczna rekrutacja. Składasz CV na stanowisko A, zapraszają na rozmowę na B, w trakcie rozmowy wchodzi pan z działu A, zmienia się kierunek rekrutacji. Pogadaliśmy, pośmialiśmy się, straciłem 2 godziny żeby dowiedzieć się, że właściwie to nikogo nie szukają, zaprosili mnie bo czemu nie.

@Zły Człowiek

A jak wyglądała merytoryka tego spotkania? Jakie zagadnienia interesowały pracodawcę odnośnie potencjalnego kandydata? Musiałeś wykonać jakieś zadania, czy jedynie odpowiadałeś na pytania? Ciekawi mnie, jak to wyglądało.

Zły Człowiek
@Weronika

Merytorycznie było dziwnie. Sympatyczny Pan zadający mi pytania, choćby o książki zdawał się nader stronić od literatury. Dopiero pomoc jego kolegi z innego działu dała mu jakąś odpowiedź. Bez niego byłoby to nader jałowe. Co z tego, że czytam skoro pytający mnie nie wie co to jest i nic mu to nie mówi. Zadano kilka stereotypowych pytań ale przyznaję miałem problemy z odpowiedzią, bo aplikowałem na stanowisko A, zaproszono mnie na rekrutację na stanowisko B, następnie rekrutowano na oba i na żadne. Jakieś zadanie domowe było - ale jak się okazuje zmarnowany czas - gdyby napisali : na podstawie tego a tego, nie zakwalifikowaliśmy Pana do dalszego etapu: spoko, dałem ciała. Natomiast odpowiedź była taka, że zmieniły się zasady. Aplikowałeś pan na starych, mamy nowe, nara dzięki. Dopytali co mogę dać za darmo i załatwić i pożegnali.

Weronika

@Jaro czy wyjaśniałeś tę sprawę w jakiś sposób z kadrami? Czy to była jednorazowa sytuacja czy regularnie powtarzało się, że był problem z wypłatami? Była to praca na zasadzie zlecenia czy byłeś pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę? @KB a jak to wygląda w Twojej sytuacji?

A jak obecnie wygląda praca i warunki pracy w Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o.? Możecie powiedzieć coś więcej o tym pracodawcy?

KB

Dalej nie płacą terminowo. Obecnie czekam na przelew miesiąc po terminie.

Jaro
@KB

Miesiąc? Ja już czekam prawie rok!

Weronika

@KL, komentarz do którego się odnosisz pochodzi sprzed dwóch lat. Ostatni, który jest na ten temat został zamieszczony rok temu. Twierdzisz że od tego czasu sytuacja w firmie się nie zmieniła? W jakiej kondycji jest obecnie Wydawnictwo Pascal z Bielska-Białej? Czy od czasu Waszej aktywności coś się zmieniło? Zapraszam do komentowania.

KL
@Weronika

Odnoszę się do niego, ponieważ wydał mi się najadekwatnieszy w mojej sytuacji. Nie wiem, jak było kiedyś (mogę wnioskować wyłącznie na podstawie przeczytanych opinii...). Wykonałam dla nich dwa zlecenia - oczywiście "na wczoraj", "czasu nie ma wiele" itd. Więc nawet nie podpisują umowy (O! MOJA NAIWNOŚCI!). "Umowa została wysłana pocztą i pewnie dotrze za kilka dni". Cóż. Nie dotarła. Bardzo mili i pomocni do momentu odesłania zlecenia. Potem bezczelność.

Uwaga tłumacze, korektorzy, redaktorzy, wydawnictwo Pascal, czyli prezesura firmy nie płaci, ociąga się i zwodzi! Kompletnie w nosie ma swoich podwykonawców! Lepiej pracy szukać gdzie indziej.

@Adam

Dwa miesiące czekania na zapłatę za tłumaczenie, pomogło przedsądowe wezwanie do zapłaty. Tak czy inaczej 20 letnia współpraca właśnie się skończyła.

@Kasia

Już to zrobiłem i pieniądze oddali. Pismo od adwokata działa cuda. :)

KL
@Adam

Żałuję, że nie przeczytałam tego przed podjęciem "współpracy"...

Bartek

Czy firma poradziła sobie z kłopotami? Potrzebują może pracowników?

AK

PASCAL nie płaci. Weźcie to pod uwagę przy szukaniu zleceń, bo kasy nie zobaczycie bardzo długo. Jeśli w ogóle.

2S

Osoby, które mają problem z odzyskaniem wynagrodzenia za wykonane prace od Wydawnictwa Pascal sp z o.o. proszę o kontakt: tel. 784 82 82 20

Ruzia
@2S

Mam ten problem. Od 2 miesięcy nie płacą i zwodzą. Przykre. Adwokat to dobry pomysł

renia

ja myślę że koleżance michalinie chodziło o to, że polonistyka pomoże jej po prostu w pisaniu, osoba uzdolniona humanistycznie zazwyczaj ma dar pisania. Poza tym myślę, że kwestia przewodników turystycznych nie powinna od razu powodować żeby ktoś kończył geografię- każdą dziedzinę można opanować i poznać

michalina

czy w chwili obecnej jest szansa że znajdę miejsce w wydawnictwie pascal? nie mam doświadczenia od razu mówię, bo świeżo skończyłam polonistykę, ale bardzo mi zalezy żeby gdzieś się załapać i jestem młoda i szybko się ucze, czu moge miec nadzieje ze dadzą mi szanse? jakie w ogóle mają wymagania do pracowników/

wito
@michalina

Pascal z Bielska-Białej jest liderem wśród wydawnictw turystycznych. Posiadaja ponad 50-procentowy udział w rynku przewodników turystycznych. Toteż niespecjalnie wydaje mi się , aby Twoe polonistyczne wykształcenie jakoś specjalnie pomogło w tym przypadku. Może skończ jeszcze jakąś geografie... to pomoże

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 34 ocen.
  • Bielsko-Biała

Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o.