E80 Group

Opinie o E80 Group

Aktualność
Connected to people, factories and markets
Industry 4.0 is an ecosystem built not beyond people but, now more than ever, thanks to them and with them. Imagination, intuition, ethics and emotion are the keystones of Industry 4.0. Machines are always good at simulating, but not at being; they can give us the answers we are looking for, but we are the ones who must ask the questions. Technology represents the how, but not the why. Our objective is not 4.0 as an end to itself, but 4.0 at the service of the improvement and growth of society.

Czy w Elettric80 obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Księgowy umożliwia pracę zdalną? Chcę aplikować na ogłoszenie z 30 listopada na GoWork.pl.

Firma

W Elettric80 obowiązuje 8h czas pracy. Obecnie głownie realizujemy pracę zdalną ale też można pracować w biurze. Proszę przesłać kandydaturę.

Jak długo trwa proces awansu w Elettric80?

Wiele zależy od tego jak szybko opanuje się technologię. Pytanie czy masz na myśli awans na poziomie Junior-Senior czy zmiana stanowiska np na kierownicze.

Co jaki okres czasu w Elettric80 można ubiegać się o podwyżkę?

Inny

Tak jak w każdej firmie. Ubiegać można się w każdym momencie. Wszystko zależy od pracownika. Niestety ludzie raczej nie chwalą się swoimi zarobkami więc ciężko jest odpowiedzieć jak często "ubieganie" zakończone jest sukcesem. Mogę powiedzieć, że (podsłuchując czasem rozmowy w kuchni) raczej nie spotkałem się z narzekaniem pracowników wyjazdowych na ich sytuację finansową.

Elżbieta
@Inny

@Inny A w Twoim przypadku jak było? Jakiego rzędu są podwyżki w Elettric80? Odpisz proszę.

@Elżbieta

Ja poszedłem dosyć niestandardową ścieżką kariery, ale nigdy na wypłatę nie narzekałem. Dokładnych cyfr podać nie mogę, bo technicznie rzecz biorąc to tajemnica firmowa. Zawsze jak czułem, że nadchodzi czas ( i zasłużyłem) to umawiałem się z szefem na spotkanie i przeważnie stawało na "po następnym projekcie będzie podwyżka" i przeważnie wtedy była.

Wypłata
@Elżbieta

Stawki zaczynają się od ~5000 brutto plus system premiowy który nie wlicza się do nadgodzin. Podwyżki to kilkumiesięczne szarpanie się o 500-1000 zł. Cała reszta lakonicznie mówiąc zależy od umiejętności bycia bardzo bardzo miłym w stosunku do włoskiego oddziału ;)

Elżbieta
@Wypłata

Muszę przyznać, że cały ten system premiowy i w ogóle wynagrodzenie, przedstawia się całkiem nieźle w Elettric80. To teraz wypada jeszcze dopytać o pozostałe świadczenia, które oferuje Wam firma. Otrzymujecie na przykład świadczenia urlopowe czy też dodatkowe ubezpieczenie medyczne?

@Elżbieta

System premiowy jest motorem napędowym kwestii finansowych w firmie. Pracując większość czasu w delegacjach do podstawy dodaje sie kilka elementów składowych. Oprócz tego firma daje extra 40h elastycznych godzin wolnego w roku. Taki dodatkowy urlop godzinowy. Prywatna opieka medyczna, Fitness jak standardowo w innych firmach. Do tego dochodzą premie za delegacje wypłacane za każdy dzień "poza domem". Dla formalności dodam ustawowe diety w zależności od kraju. Ale jesli przykładowo koszty życia w danym kraju są bardzo wysokie to firma daje dodatek ponad ustawową dietę. Taka sytuacja jest np z ZEA ( Dubaj). Firma płaci też za czas w podróży będąc w drodze na projekt oraz podczas powrotu do domu. Śpiąc w samolocie lecącym przykładowo z USA jest się pracy - często w nadgodzinach.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie E80 Group na stanowisko Junior On Site Manager (Industrial Automation)? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?

Jak szefostwo w Elettric80? Spoko traktują ludzi?

ktoś

Zależy na kogo trafisz. Każdy dział ma swojego szefa albo kilku szefów. :-) Generalnie od niedawna "szefem" polskiego biura jest polak, który dba o polskich pracowników. Można się dogadać. Jak masz jeszcze jakieś pytania możesz napisać swojego maila. Może odpowiem. ;-)

Jakich pytań należy się spodziewać na stanowisko PC Programmer? Jakiej "klasy" są to pytania? Bardziej juniorskie czy podchodzące już pod mida? Na co firma stawia nacisk? Bardziej SQL czy .NET?

Pytania podchodzą pod staż studencki zarówno z SQL jak i .NET. Na rozmowie obiecają Ci nowoczesne technologie, a w rzeczywistości bedziesz robił maintenance i lekkie modyfikacje. Jeżeli chodzi o poziom zachowania niektórych osób to też pozostawia wiele do życzenia. Nie wyobrażam sobie zostać tam dłużej niż kilka miesięcy...

Inny

Firma raczej stara łapać się ludzi zaraz po studiach i nie wymaga doświadczenia a jedynie podstawowych umiejętności i chęci do nauki. Pytania są bardzo łatwe, a mają na celu pomóc w ocenie na jakim poziomie jest wiedza kandydata, oraz jak bardzo ktoś myśli po "programistycznemu". No ale sam się dziwiłem jak dużo "midów" z wypełnioną w CV kolumna z doświadczeniem sobie z nimi nie radzi. Co do C#/SQL to 50/50 ale są tu dwie ścieżki kariery jedna bardziej C# druga bardziej SQL z czego wewnętrzne zapotrzebowanie na dobrze znających T-SQL jest większe więc ci, którym SQL idzie dobrze mają duży plus. Teraz chciałbym trochę ustosunkować się do komentarza @Nowy Firma tworzy i wdraża nowoczesne technologie. Mamy sprzęt, który wyprzedza konkurencję o lata. Mamy systemy kontrolujące logikę biznesową, oraz komunikujące się z kilkunastoma systemami różnych firm w czasie rzeczywistym. Co innego może robić programista trzy miesiące od tego jak dowiedział się co to jest conveyor i jak działa komunikacja OPC, albo co SAP lubi a czego nie. Zaczyna się od rzeczy prostych zyskując doświadczenie w "Industry 4.0" Pierwszy rok pracy na wyjazdach to tak naprawdę szkolenie w którym zyskuje się samodzielność. No ale fakt nasz system jest modularny i to właśnie pisanie modułów poszerzających jego możliwości na potrzeby klienta to gros pracy. No i co do zachowania osób w firmie, to bardzo przykro mi że tak myślisz. Może piszesz o mnie, może o kimś innym, ale zdecydowanie wolałbym dowiedzieć się o tym od ciebie, a nie z anonimowego forum internetowego. Chyba sporo nowych pracowników się tu odnalazło i wszyscy dogadujemy się tu dosyć dobrze. @Nowy jeżeli spodziewałeś się czegoś innego to przykro mi. Powodzenia w karierze. Zaglądaj na coroczne afterki po świątecznej imprezie firmowej.

nick

Stanowiska jakie firma oferuje to: LGV programmer, PLC programmer, PC programmer, Elektromechanicy, Layout office, Travel office, dzial Supportu dla klienta oraz administracja. Pierwsze trzy mozna zamknac w jedna kategorie, rozni sie ona zarobkami w wymienionej kolejnosci i softem przy ktorym sie pracuje. Nazwa, ktora by lepiej opisywala powyzsze stanowiska to "Commisioning engineer", gdyz praca polega na uruchomieniach. W skrocie maszyny i software jest przygotowany i testowany (lepiej lub gorzej) we Wloszech, a nastepnie wysylany do klienta gdzie jest uruchamiany. W LGV oraz PLC przeprowadza sie dodatkowe ustawienia i kalibracje mechaniczne oraz drobne modyfikacje softu (jak zmiana warunkow logicznych). W PC konfiguruje sie produkt poprzez wpisywanie wartosci do bazy danych. Firma posiada swoj standard, ktory ciagle sie rozwija i daleko mu jeszcze do doskonalosci. Dlatego zdarzyaja sie sytuacje, gdzie trzeba sie troche kodem pobawic. O pisaniu wlasnych funkcji czy tworzeniu swoich rozwiazan programowych raczej mozna zapomniec. Rozwoj w firmie jest ograniczony. W mojej opinii po kilku latach mozna doglebnie wyczerpac temat i zostac "Specjalista produktu Elettric80", co w ogole nie jest umiejetnoscia wszechstronna do zastosowania w jakiejkolwiek innej firmie (ew. konkurencji (z reszta tez wloskiej)). Podstawa na jaka mozna liczyc w zaleznosci od dzialu i umiejetnosci zaczyna sie od 4500pln brutto. Dodatkowo 120zl za kazdy dzien za granica, a od 150 dnia za granica w roku - 250zl. Wchodzi jeszcze dieta ustawowa i nadgodziny. Praca raczej dla mezczyzn. Dla dzialu PLC na poczatek 3 szkolenia w zewnetrznych firmach w Polsce. Dla LGV i PC kilku miesieczne szkolenia z produktu Elettric80 we Wloszech. Pierwsze, srednio, pol roku spedza sie w siedzibie we Wloszech poznajac produkty firmy. Elektromechanicy - jezdza na projekty, gdzie skladaja i okablowuja maszyny lub tez serwisy, gdzie wymieniaja zuzyte elementy maszyn. Layout office - w uproszczeniu rysuje sie w programie typu CAD sciezki, po ktorych poruszaja sie LGV. Praca w biurze w Krakowie, od czasu do czasu delegacja do wloch w celu poznania szefostwa i na projekt w celu zobaczenia LGV "w akcji". Praca zarowno dla kobiet jak i mezczyzn. Travel office - praca przy organizowaniu podrozy dla pracownikow. Bukowanie lotow, hoteli, samochodow oraz czynnosci biurowo/administracyjne. Wymagany jezyk wloski, byly odstepstwa ale nie wiem jak teraz. Praca raczej dla kobiet. Delegacje sa do roznych krajow, jak ktos ma szczescie to poleci na pierwszy projekt do Australii czy Las Vegas, jednak bardziej prawdopodobne jest, ze bedzie to Hiszpania, Grecja, Francja lub jakies mniej ciekawe miasto (lub odludzie) w USA lub Kanadzie. Na delegacji spedza sie czesto ponad 200 dni w roku. Praktycznie wyglada to tak, ze nowi sa napaleni i podrozuja ile moga, z czasem zapal spada, co firma zauwazyla. Zazwyczaj ludzie przemeczeni kilkuletnim podrozowaniem odchodzili z pracy, teraz pojawia sie powoli opcja przeniesienia do dziala Supportu (jest to dzial dla osob doswiadczonych z produktem Elettric80) lub jakiejs innej migracji. Biuro w Krakowie jest odremontowane, kawy jest pod dostatkiem. Atmosfera jest ok, na poczatku wiele osob czuje sie 'zduszonych' przez smiechy starszych pracownikow ale raczej kazdy znajduje swoje miejsce. Po za tym rotacja biuro-delegacja jest duza i nigdy niewiadomo, kto akurat zjechal do biura. Nie czuc rywalizacji. Praca we wloszech jest spokojna. Wlosi sa przyjazni, Ci ktorzy jezdza na projekty to najczesciej osoby mlode (czasami prosto po technikum). Spiny sie zdarzaja ale jak wszedzie to nie kwestia firmy, a czlowieka. Presja pojawia sie na projektach (czasami znikad). Dlatego dobrze jest byc pewnym tego co sie robi i filtrowac niepotrzebne tresci, ktore sa nam mowione. Wiekszosc wlochow mowi slabo po angielsku, raczej da sie dogadac ale mowia bardzo prostym jezykiem. Zaleta jest taka, ze jak nie jestes pewien/pewna czy mowisz wystarczajaco dobrze po angielsku to sie okaze, ze mowisz zdecydowanie lepiej. Wada jest taka, ze jezeli poprzez prace z wlochami chcesz podciagnac angielski to efekt bedzie odwrotny. Czesto trzeba upraszczac wypowiedzi, zeby umozliwic wlochom zrozumienie. Co roku jest organizowana Wigilia firmowa dla wszystkich pracownikow w jednej z krakowskich restauracji, a pozniej impreza w klubie.

Maciej
@nick

Z informacji, które umieściłeś, wychodzi na to, że chcąc podjąć zatrudnienie w firmie Elettric80 trzeba liczyć się z częstymi delegacjami. Jestem ciekaw, czy firma zapewnia darmowe zakwaterowanie pracownikowi w kraju, w którym ma pracować? Może wydawać się, że jest to oczywista sprawa, jednak wolę się upewnić.

@Maciej

Zakwaterowanie jest darmowe na każdej delegacji. Czy to Włochy czy gdzie indziej. Przeważnie jest to jakiś hotel (te w USA są nawet fajne) Delegacje są przeważnie poszatkowane powrotami do domu co 2 (lub 4) tygodnie. Jeżeli zrezygnuje z takich powrotów firma pozwala zamienić hotel na jakieś AirBnB jeżeli tylko kosztuje tyle co hotel i wystawi firmie fakturę i sprowadzić kogoś (chłopak/żona) na koszt firmy do pracownika. Dodatkowo w zdecydowanej większości przypadków wynajęty jest jeden samochód na dwóch pracowników więc nie jest się też uwięzionym w jednym miejscu. Zdarzały się szybkie niedzielne wypady samochodem (wystarczy po takim dotankować zużyte paliwo).

Maciej
@Inny

Wiesz może czy firma przyjmuje osoby bez doświadczenia lub ewentualnie na staże zawodowe? Jak wygląda rekrutacja do Elettric80?

nick
@Maciej

Bylo kilku stazystow. Przyjmuje bez doswiadczenia, prosto po studiach. Jednak doswiadczenie jest zawsze mile widziane, chocby w kolach naukowych, czy tez staze/praca wakacyjna. Rekrutacja zazwyczaj zaczyna sie od rozmowy z koordynatorem w polskim biurze, nastepnym etapem jest rozmowa techniczna, konczy sie na rozmowie z wloskim szefostwem (ta czesc jest po angielsku)

Łukasz
@nick

Ocena bardzo pozytywna w porównaniu do tego co się dzieje na codzien w firmie.

Ciekawski
@Łukasz

Jeśli możesz, rozwiń kwestie "tego co się dzieje na codzien", ponieważ zastanawiam się nad tą firmą, konkretnie działem IT.

Jasiek

Musi być dobrze skoro od dawna nikt nic nie napisał. Gdyby było inaczej to forum by wrzało!

Kate

A jak wyglądają tam stanowiska jeżeli chodzi o pracę dla kobiet?Rekrutacja?Kadry?Biurowa?

Cezary

Czy jest jakiś powód, że od dawna nikt nie pisał? Chciałbym tu pracować i miałem nadzieję na info.

Loko
@Cezary

Również rozglądam się za praca, a informacji nowszych brak. Jestem młodym inż i szukam firmy gdzie szkolenia i rozwój jest "zapewniony"

blabla
@Cezary

Dużo się nie zmieniło, ale zmiany są na lepsze. Etat to duuużo latania po świecie za dosyć wysokie pieniądze (coś za coś) mi to bardzo pasuje. Co do "rozwoju" to nauczą cię tu wszystkiego ale raczej nie przyda ci się to w innych firmach. No i to nie jest firma która zwalnia kogoś. Ludzie tutaj raczej latają sobie przez 4-5 lat a następnie szukają sobie gdzieś czegoś stacjonarnego i sami odchodzą. Miejscówka we Włoszech jest świetna i żarcie bomba! Na wdrożeniu można czasem w cenie hotelu wynająć nawet mieszkanie i sprowadzić dziewczynę na koszt firmy. Można się tu tak ustawić, że nawet nie chcesz wracać do Polski a jak masz szczęście to znajdujesz sobie etat stacjonarny, jeden koleś siedzi od prawie dwóch lat z żoną pod LasVegas pracując "najn tu fajf" i firma mu płaci za auto/dom/rachunki.

@Loko

Warto szukać ofert pracy. Firma obecna jest powszechnie na Studenckich Targach Pracy na różnych uczelniach tak w KRK jak i poza (Gliwice, Rzeszów, Warszawa). Tam najlepiej podejść i zapytać ich o dostępne oferty. Również oferty na Internetowych Uczelnianych Tablicach ogłoszeń. Wiem ze szukaja młodych ludzi ktorzy są otwarci na spedzenie kilku lat w pracy związanej z podróżami. Co do szkoleń. Zdecydowanie inwestują w pracownika gdyż i tak nikt z zewnątrz nie zna tej technologii dlatego nie mają wyjścia.

@blabla

Pracując 4-5 lat zdobywa sie bardzo duzo doświadczenia ktore smiało można przełozyć docelowo na pracę stacjonarną. Co za tym idzie praca w E80 wcale nie musi konczyć sie po 4-5 latach "latania". W dużej mierze od pracownka zależy jak będzie wygladać jego dalsza kariera. Możliwości jest wiele i też wiele osob juz zmieniło wewnętrznie stanowiska jak również działy.

Wiktoria

@Cezary, a jakie stanowisko w Elettric80 Cię interesuje? Może jednak pomimo braku nowych opinii zdecydowałeś się aplikować do pracy w tym miejscu? @Loko, a Ty? Zdecydowałeś się, aby spróbować dostać się do pracy w Elettric80? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? @blabla, widzę, że jesteś dobrze zorientowany w sprawach firmy, rozumiem więc, że pracujesz w Elettric80. Możesz napisać, w jakim trybie się pracuje oraz na jakiej umowie?

@Wiktoria

Firma cały czas rekrutuje. Głównie poszukiwani są programiści C# .NET SQL. Dodatkowo szukają też Automatyków i Robotyków na stanowiska w dziale PLC (Siemens, Allen Bradley, Fanuc) oraz Programistów LGV (programowanie bezobsługowych wózków widłowych Laser Guided Vechicles). W duzej mierze uczą wszystkiego od początku. Podstawowa wiedza jak najbardziej mile widziana. Szukają też Elektromechaników chetnych do pracy w delegacjach ze znajomością angielskiego. Warto poszukać ofert w sieci i aplikować.

Jarek

Jeśli ktoś decyduje się na pracę z wyjazdami to może być tylko zadowolony.

@Jarek

Z punktu widzenia samych wyjazdów. NA projekcie spedza sie zwykle kilka miesiecy - do 1 roku (w zależności od wielkości projektu) w jednym miejscu. Zwykle ma się 2-3 nowe projekty w ciagu roku + interwencje, wizyty na istniejących projektach w Ramach Customer Service. Wyjazdy zagraniczne zwykle postrzegamy z perspektywy urlopu czyli 1-2 tyg w jakimś miejscu. Pobyt kilkumiesieczny (oczywiście z powrotami do PL w miedzyczasie) daje zupełnie inną perspektywę poznania miejsca, ludzi, kultury, jedzenia ect. Nie raz - ciezko sie opuszcza miejsce w ktorym poznało się fajnych ludzi z ktorymi sie pracowało. Dodatkowo zżywamy sie z kolegami z ktorymi pracowało sie razem. Kolejny projekt zwykle jest w zupełnie innym składzie.

Żona

Nie zgodzę się z niektórymi osobami, odnośnie tego, że praca nie jest ambitna, przede wszystkim wymaga dużej precyzji i niektóre sytuacje o których wiem, wymagają bardzo dużej ambicji i umiejętności. Ale to wszystko zależy w jakim dziale się pracuje. Nie chcę reklamować tutaj pracy, bo faktycznie jest ciężko i wyjazdów jest dużo, ale ja wytrzymuje to już kopę lat. To kwestia determinacji.

@Żona

Praca zdecydowanie dla ambitnych ciekawych na wyzwania osób. Znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji. Mile widziane dodatkowe języki. Zwłaszcza Włoski ze względu na to ze to włoska firma. Jeśli w obecnej pracy masz typowe 8h praca-dom praca-dom i chcesz to zmienić gdyż jesteś młody/młoda to myślę ze warto zaaplikować. Kolejna sprawa. Co jest efektem Twojej pracy? Pracujesz pół roku czy rok i finalnie powstaje strona webowa ktora za kolejny rok czy 2 i tak zostanie zmieniona. W E80 mówimy o stworzeniu w pełni automatycznego systemu produkcyjnego który działa po części wg Twojej wizji. Coś materialnego co zostaje. Czym śmiało można się pochwalić. Nie raz zobaczyć w telewizji (2 fabryki zostały sfilmowane przez National Geographic na "How it is made") owoc Twojej pracy. Zdecydowanie to nie jest praca dla osob ktore nie lubią podróżować. Podróżowanie nie ma być poświęceniem. Wręcz przeciwnie. Czymś co motywuje i daje satysfakcję. Wdrożenie do firmy by stać sie samodzielnym pracownikiem trwa srednio 1-1,5 roku. To czas i energia jaki firma musi zainwestować w pracownika. Warto sobie wiec odpowiedzieć na pytanie czy chcesz tak popracować 4-5 lat. 5 lat doświadczenia daje kolejne możliwosci by pracować stacjonarnie bądź też ograniczyć podróżowanie jesli chcesz zmienić styl życia. Możliowści jest wiele. Praca w E80 pozwala duzo sie nauczyć i zwiedzić świat.

aqq

Jak wygląda praca dla początkujących programistów? Co robi osoba na takim stanowisku na wyjazdach?Jak długie są delegacje? Na jakie zarobki można liczyć i jaki jest próg wejścia (umiejętności)? Na targach pracy spotkałem Pana, który mówił, że nie ma problemu jeśli ktoś programuje w javie, ponieważ doszkalają (już nie pamiętam o jakim języku wspominał). Jeśli ktoś może, to proszę omówić jak wyglądała by praca w firmie dla młodego programisty. Z góry dziękuję.

@aqq

Początkujący programista C# .NET Developer (mamy na mysli osobę z akademicką wiedzą bądź też z niewielkim stażem zawodowym) po przejściu procesu rekrutacyjnego przechodzi szkolenie w głownej siedzibie firmy. Poznaje technologię która jest wykorzystywana na projektach oraz zapoznaje się z oprogramowaniem stworzonym przez dział rozwoju oprogramowania (środowisko .NET C# oraz MSSQL). Po odbytym szkoleniu początkujący programista przydzielony jest do konkretnego projektu gdzie wspólnie z programistą seniorem zajmuje sie przygotowaniem oprogramowania (customizacją) zgodnie ze specyfikacją techniczną. Kazdy projekt jest inny i wymaga indywidualengo podejścia. Po przygotowaniu oprogramowania w biurze udaje się na projekt razem ze swoim Mentorem i realizuje wdrożenie. Długość pojedynczych wyjazdów zależy od lokalizacji. Jeśli projekt jest w Europie to zwykle są to wyjazdy 2 tygodniowe. Jesli mowimy o wyjazdach poza Europę tj głownie USA oraz Ameryka Południowa to wtedy ze względu na odległość jest to 4 tyg na wdrożeniu i tydzień (9dni) w Polsce. Jeśli chodzi o to czy ktoś znajac Javę moze dostać pracę w E80 mimo że nie zna C#? Tak. JEsli jest dobry z JAvy i jest otwarty na naukę programowania w C# dodatkowo zna SQL to z racji tego ze przejście nie jest niczym skomplikowanym jak najbardziej ma szanse dostać pracę jako programista. Dodatkowo firma dzieli sie linkami do darmowych kursów .NET i MSSQL dostępnych w sieci gdzie samodzielnie mozna opanować wiedzę niezbędną do pracy w firmie.

a_bsol

Bardzo ciekawa firma z dobrą atmosferą w pracy (fajni ludzie i brak rywalizacji). Jasno określone wynagrodzenie. Możliwość pracy z Krakowa (fajny ekspres do kawy ;) a dla lubiących podróże praca w delegacjach w ciekawych miejscach. Ciekawą opcją jest też to, że możesz ze sobą w delegację zabrać osobę towarzyszącą po wcześniejszym ustaleniu. Wszystkie koszty pokrywa firma, warunki hotelowe na miejscu są dobre.

katanisk8

Cześć Panowie. Czy mógłby ktoś uaktualnić informacje o tej firmie? Byłem na rozmowie rekrutacyjnej i jestem mocno zainteresowany pracą na programistę C#. Na rozmowie powiedziałem 3kzł netto to się zaśmiali, że tak mało. Prosiłbym jakieś świeże info jak wyglądają diety, dodatki praca itp. Pozdrawiam

Kobra
@katanisk8

@Katanisk8 aktualnie wszystko jest jak opisał twój przedmówca w grudniu. Ale prawda jest też że dużo czasu minie nim poznasz wszystkich bo są w ciągłych delegacjach.

to prawda @ona praca jest tam stabilna. A wiem, bo mój znajomy miał przyjemność tam pracować i mowił że naprawde całkiem spoko i atmosfera i finanse.

Sider napisał wszystkie szczegóły, w 100% prawdziwe i konkretne. Hotele w których się mieszka 90% są dobrej klasy- większość 3*. Firma często idzie na rękę pracownikowi- możliwe wyjazdy z żoną, dziewczyną czy nawet z dzieckiem. Oczywiście nic za darmo: pracownik zostaje dwa razy dłużej na wyjeździe za to firma opłaca wyjazd żony... Oczywiście nie jest to raczej opcja dla nowych osób i wszystko musi być ustalone z szefami... Ogólnie to jak już zaczniesz pracować w tej firmie to nie jest łatwo zmienić pracę. Ilość dni na wyjazdach uniemożliwia umawianie się na rozmowy kwalifikacyjne... Można jeszcze dodać, że rocznie pracownicy dostają 40 tzw. "godzinek", czyli godzin, które pracownik może wykorzystać gdy jest w biurze w Polsce- wcześniej wyjść z pracy lub później przyjść. Godzinki muszą być wcześniej ustalane z szefami. Zarobki są na pewno bardzo dobre, jeśli robi się nadgodziny nawet 10000 zł netto dla osoby, która pracuje w firmie od kilku lat, nie na kierowniczym stanowisku.

Sider

"Warunki finansowe: - wynagrodzenie zasadnicze: 3500,00 zł brutto miesięcznie (umowa o pracę na czas nieokreślony). Dodatkowo podpisuje Pan umowę zobowiązującą Pana do pracy w naszej firmie przez 18 miesięcy o momentu zakończenia szkolenia. - po trzech miesiącach szkolenia za każdy dzień spędzony w delegacji: * premia w wysokości 100,00 zł brutto dziennie (do 149 dni w delegacji) * premia w wysokości 200,00 zł brutto dziennie (od 150 do 179 dni w delegacji) * premia w wysokości 250,00 zł brutto dziennie (powyżej 180 dni w delegacji) - płatne nadgodziny i godziny nocne - w czasie wyjazdów zagranicznych diety ustawowe (np. Włochy: 42,00 euro / dobę, Francja: 45,00 euro / dobę, itd.) - w czasie wyjazdów w Polsce firma płaci za posiłki do 100,00 zł dziennie (nie ma diet) - ubezpieczenie medyczne w sieci Lux Med - bony zakupowe na Wielkanoc i Boże Narodzenie (Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych). Narzędzia pracy: telefon komórkowy i komputer." Dodać należy, że podpisuje się zobowiązanie, że w wypadku odejścia od firmy przed upływem 18 miesięcy płaci się karę 10 tys. Euro ( maleje ta kwota proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy ). Stawka godzinowa : ok 20 zł/h brutto nadgodzinny w tygodniu : ok. 30zł/h brutto nadgodziny w nocy i w weekend : ok. 40zł/brutto Bez nadgodzin kompletnie nie opłaca się praca ( niska podstawa ), a nadgodzin duuuuuuuużo można wyrobić ( nawet i 20h tygodniowo - ciekawe jak się to ma do ustawowego maksymalnego limitu nadgodzin - 8h/tydzień ... ) Na pytanie o noclegi w hotelach otrzymałem odpowiedź, że nie mogą jakiejś klasy hotelu zapewnić w kontrakcie ( czy to będzie 3* czy 2 itd ) ale "Póki co nikt się nie skarżył". Do Włoch lata się Ryanairem a w inne miejsca na świecie tylko klasą ekonomiczną. Ze służbowego telefonu można dzwonić do Polski do rodziny bez ponoszenia kosztów dodatkowych. To tak dla informacji wszystkich kto byłby zainteresowany pracą. (usunięte przez administratora)

sider

Kolega dostał ostatnio ofertę pracy w tej firmie. Zaproponowali mu 3500zł brutto podstawy, a następnie dodatki za wyjazdy zagraniczne. Za każdy dzień pobytu miał dostawać od 100 do 200 zł ( w zależności od trwania projektu - 200 zł za projekt który trwa ponad 180 dni ). Miał mieć opłacone przejazdy, noclegi, auto - nie dopytał się jedynie czy w tych 100-200 zł ma sobie opłacić wyżywienie czy też mu już także opłacą. Wyliczyli mu, że podstawa plus nadgodziny plus te diety wyjdzie mu łącznie 5500zł netto na miesiąc ( jeśli jednak miałby z tego opłacić sobie jeszcze wyżywienie to nawet nie jest to oferta ciekawa pod względem finansowym ). P.S. Ponad 85% pobytu zagranicą.

Zostaw merytoryczną opinię o E80 Group - Kraków

• Jak się pracuje w E80 Group?

Zobacz opinie na temat firmy E80 Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w E80 Group?

E80 Group