Adres: Lodowa 101, Łódź

NIP: 7280132490 REGON: 6470422 KRS: 0000114651

2 301 756 5 1

Opinie o Bonprix Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

Długo pracowałam na magazynie a dział pakowania i powiem szczerze to najgorszy dział w tej firmie ludzie skaczą sobie do gardeł obrabianie tylkow i wysmiewanie innych to priorytet wśród dziewczyn a nie kiedy dorosłych kobiet to samo można powiedzieć o brygadzistka p Roman stosuje mobbing tylko docenia te które donoszą na innych lub nic nie robią a pozostałych wysmiewa i poniża na każdym kroku najlepszym z pełniących tam funkcje jest Piotr powinien już dawno dostać awans na brygadziste!!!!! A teraz o dziale w którym pracuje jest nim WZZ Pani kierownik bardzo miła wyrozumiala kobieta potrafi docenić pracownika Julita jedna z najlepszych brygadzistow działu mega sympatyczna i przyjazna zresztą tak samo jak brygadzistki zmianowe Sylwia i Kasia praca też niczego sobie dwie zmiany ale chociaż miła atmosfera i wynagrodzenia adekwatne do wkładu pracy oby to się nie zmieniło.... Za hejt i złośliwe komentarze z góry dzieks

??

Co ty odwalasz hahah

foxx

ile w ogole osob tak +/- zatrudnia bonprix?

@foxx

Może z 600

Nie pracuje już

Odszedlem z bonprix jakieś 3 lata temu wchodzę na forum i co widzę. Tutaj się nic nie zmieniło . oprócz tego że są wzmianki o pracownikach z Ukrainy tak naprawdę dalej jest obrzucanie błotem wszystkich bez wyjątku, obrabianie 4 liter plotki, ploteczki, oszczerstwa podawanie nazwisk imion. TOBIASZ wciąż walczacy z głupotą na forum jedyny który się tu udziela z podpisem A nie anonimowo. POZDRAWIAM TOBIASZ. Zadziwiający jest fakt że to chyba jedyne forum że wszystkich na których ludzie skaczą sobie do gardeł i wypisują jakieś bzdury. Tylko tutaj można wyczytać że ta się przespała z tamtym A ten to pijak A tamten (usunięte przez administratora) itd itd. Ludzie co z wami jest ? Czy bonprix tak wpływa na stan umysłu . Ja miło wspominam tam pracę poznałem tam (usunięte przez administratora) ludzi z którymi do dziś utrzymuje kontakt i wiem że oni nigdy nie pisali na tym forum A więc pozdrowienia dla normalnych hejterzy won. Peace !

Adam

Na ile zmian pracuje magazyn? I w jakich godzinach?

@Adam

Zależy o który magazyn pytasz?

Magazyn A

Po 30 godzin dziennie

zeke
@Magazyn A

Ty może i tak, ale nie każdy umie zaginać czasoprzestrzeń

@Pracownik

Magazyn Z na ile?

Magazyn Z na dwie zmiany :6-14, 14-22

@Gość

Dziękuję za odp

Marcin

Nie jestem zalosny by wypisywac bzdury na forum a tym bardziej podawac sie za kogos innego

Hej
@Marcin

To może czas zacząć

Tak4Nie12
Cyk

A kim ty jesteś, że możesz oceniać tamtą sytuację?

Tobi

Droga Katarzyno z pakowni macierzyństwo ci się znudziło że tak ciągle masz coś do powiedzenia i po co ciągle wspominasz jakąś Kinge czy Anete one nie mają już nic wspólnego z tym chłopakiem !!! Nie jesteś aż tak cwana

Ktoś
Nazwa działu: Produkcja

Może teraz zmiana i trochę o msgazynie B. Tam też sie dzieje...

Ciekawski
@Ktoś

?????

@Ktoś

Tam jest cisza i spokój.

Agi

Cześć, szukam jakiegoś stażu i dostałam info, że można go odbyć u Was. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak to wygląda? Jaką muszę mieć dyspozycyjność? I najważniejsze - czy faktycznie macie otwarte miejsca dla stażystów?

ordon
@Agi

Może wejdź na strone? Tam masz w ofertach pracy zakładkę o stażu i wszystkie info

Agi
@ordon

No tak, ale jak chodzi o atmosferę? Ktoś był na stażu i może się wypowiedzieć? Byłabym wdzięczna.

Pakownia

Dział Pakowni również przyszedł do pracy i wyszedł, straciłam swoj cenny czas na naszykowanie się i dojazd do pracy. Nie mówiąc o kobietach które mając dzieci male na czas wakacji szukają opieki. Pracując kiedyś przez agencje, byłam wypuszczana i dawano mi kilka dni wolnego żeby stali pracownicy mieli prace. Dlatego przeszłam na umowę o prace. Tylko po co? Żeby pracować kilka gosizn i wychodzić, bo z agencji musza mieć prace? zarabiałam wtedy 800 zł i nie było zmiłuj. Teraz niejedna pracownica ma już wiele godzin na minusie i gdzie do okresu rozliczeniowego we wrześniu. Zabierzecie nam znowu za te godziny? Tylko to będzie już pewnie po dwa-trzy dni. Mało pracy- dowodzenia Dużo pracy zmuszanie do zostania 9h. !!!!!!!!!!!!! Panie kierowniku my jesteśmy ludźmi którzy sa gotowi podjąć prace 8h, proszę nie tłumaczyć się trybem pracy równoważnej, bo to śmieszne.

pracownikHR
@Pakownia

Zgodnie z art. 81 § 1 Kodeksu Pracy "pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania...". Bonprix jako pracodawca stosuje obowiązujące przepisy. Zgodnie z powyższym, ten dzień jest płatny dla wszystkich pracowników działu komsjonowania i pakowni, którzy świadczyli pracę w tym dniu wg. harmonogramu i tak został rozliczony w miesiącu lipcu.

Tak3Nie2
Jolka
@pracownikHR

Jeszcze wszystkie godziny które są na minusie przez to, ze firma nie umiała zapewnić pracy dla pracowników bonprix powinna je zaliczyć jako 8 godzinny system pracy.

Komis

Przyszłym dzisiaj na 6 rano i okazało się że nie ma dla nas pracy musialysmy brać przymusowe urlopy natomiast dla Ukrainy jest 8 h pracy to jak to jest my pracownicy mniej waznni od Ukrainy to jest karygodne jak nas traktujecie

Mariolka
@Komis

Dział pakowni przyszedł na 8 i nawet pracy nie zaczął bo praca jest na 4 godziny to nikt nie jest debilem, żeby siedzieć i wyjść o 12 z godzinami minusowymi. Szanowny Panie Kierowniczku proponuje jutro ruszyć się z 2 piętro i zejść do pracowników porozmawiać, a nie kazać brygadzista przekazywać informacje. To jest brak szacunku do swoich pracowników, gdzie w tym wszystkim jest inspekcja pracy?

...
@Mariolka

Ukrainka od samego poczatku jest lepiej traktowana, zawsze znajdzie sie dla nich praca a pracownik firmy, ktory moze z jakis przyczyn nie ma tego urlopu albo ma go malo i woli zostawic na naprawde potrzebne wypadki musi go brac, pojdziesz na zwolnienie? Zaplaca Ci mniej, przyjdziesz zostaniesz i wyjdziesz wczesniej to bedziesz musiala oddawac godziny gdzie nawet wtedy ukraina bedzie pracowala dluzej taki super zaklad :)

Magazyn A

Niektóre Ukrainki przychodzą na 6 rano a wychodzą o 20 albo nawet i później. Chyba czas to zgłosić do inspekcji pracy

Pozer
@Magazyn A

Ciekawe ile z tego jest pracy a ile obijania pewnie leżą pod magazynem tak jak Ukraińcy jaraja faje i mają beke z głupich polaczkow może czas sprawdzić ilu ich tu jest faktycznie o tej godzinie czy tylko siedzą słupy bo to nie tajemnica że przy Mariolce z dostaw prawie wszyscy wychodza o 16 a wpisują 20.

Anonim
Nazwa działu: Produkcja

Jeśli planujesz zacząć prace na magazynie "Z" to radzę poszukać pracy gdzie indziej. Jest tam ogromny (usunięte przez administratora) i nie ład, a jest cały czas coraz gorzej.

@Anonim

Sprzątaj po sobie, brudasku, to będzie porządek :)

Izabela

Długo się zastanawiałam nad tym czy napisać tutaj opinie, ale chętnie podzielę się swoją opinia co do pracodawcy. Praca jest w miarę fajna, godziny pracy 8-16 jeśli chodzi o dział pakowni bo tam właśnie pracuje. Jeśli chodzi o cała załogę to jedna wielka zbieranina ludzi od (usunięte przez administratora) Jeśli miałabym zacząć od brygadzistów nie wiem kto ich wybrał na takie stanowisko. Brygadzista powinna być osoba przede wszystkim odpowiednia na danym stanowisku pracy, a nie Windowy czy szwaczka.(usunięte przez administratora)Jeśli chcecie wybrać firmę bp to unikajcie działu pakowni, lepiej już iść na komisjonowanie.

Tak10Nie1
Gosc
Nazwa działu: Produkcja

(usunięte przez administratora) jakich mało! Uciekać gdzie się da!

Tak4Nie
@Gosc

Uciekaj bo psujesz atmosferę filozofie

Lulu

Bezimienny

Warunki w tej firmie nawet są dobre ale zimą, latem 0 klimy, chodzimy upocone jak prosiaki, kiedyś nawet były omdlenia, także jeśli jesteś młoda dziewczyna szukającą pracy na LATO lub ogólnie na wakacje to uciekaj od tego miejsce.

Tak11Nie
Gotujemy się!
@Bezimienny

Potwierdzam, codziennie coś się dzieje, inspekcja pracy szybko tutaj zawita. Brak warunków do pracy tak ciężkiej w upał. Chodzimy przemęczone, duszno parno. Karetki to już u nas na porządku dziennym. zapowiadają ogromna fale upałów, po ponad 30 stopni wiec albo zapewnijcie normalne warunki albo krótszy czas pracy. Plan do wykonania nie jest ważniejszy od naszego zdrowia.

@Gotujemy się!

Gdzie wy pracujecie? W magazynie zwrotów są montowane klimy, a jak jest źle, to wychodzimy wcześniej do domu.

:p
@Brakareczka

Na magazynie A gdzie tak super dba sie o pracownika

Saska
@Brakareczka

Magazyn A, może na 0 jest spoko, ale 2,3 piętro to tragedia ..

Pakowaczka
@Saska

Firma powinna być zamknięta na czad upałów i taka jest prawda. Niedługo wszyscy padniemy, nawet te najbardziej wytrzymałe. Ludzie zacznijcie działać zanim nie jest za późno!

Sofiiii
@Pakowaczka

Już to widzę jak zamykają firmę na czas tych upałów, przecież trzeba się wyrobić i zrobić P L A N !!!!! Plan ponad wszystko !!!!!

:D
@Sofiiii

Firma sie pali? Nie wazne, plan musi byc :D

gość
@Pakowaczka

Czy jest Pani świadoma, tego co pisze? Jeśli firma zostanie zamknięta to już na zawsze! Jest bardzo wiele osób, które pracują uczciwie i są zadowolone z pracy w tej firmie. Niektórzy przychodzą tutaj od 20 lat, inni posiadają ponad 10-letni staż i nie narzekają. Namawia Pani do buntu, strajku? Co mają powiedzieć ludzie, którzy pracują przy piecach hutniczych, wtryskarkach, na budowach?! Więcej empatii, a nie egoizmu!

Tak2Nie2
Zuzia
@gość

Tylko że PRACOWNICY PRZY PIECACH HUTNICZYCH wiedzą że będą pracowali w takich a nie innych warunkach i maja przeprowadzane różne badania, a ja tu przyszłam z nastawieniem że będzie to fajna praca w fajnych warunkach i że będzie klimatyzacja gdy na zewnątrz +38 stopni :)))) Pozdrawiam cieplutko :*

bezdanych

firma Bonprix to jedno wielkie (usunięte przez administratora) , czas który tam pracowałam to czas zmarnowany. Zasady pracy tam ? Wyzysk człowieka , praca jak w obozie , zakaz telefonów , zakaz picia i jedzenia , tam liczy sie tylko DZIENNA NORMA I PLAN. Można umierać , mdleć , źle się czuć , może dziać się tragedia a i tak bd musiała zostać w pracy i (usunięte przez administratora) bo ta firma to jedno wielkie (usunięte przez administratora) Lepiej traktuja tam ukraińców , stawiając ich na stanowiskach wielkich liderów , którzy poza obszarem widoku brygadzistów siedza przez co najmniej 5-6 h w ciagu dnia . Non stop walczace ze soba zmiany , ktora lepiej wykona plan . Stos plotek wyssanych z palca które wymyślają wielkie gwiazdy każdej zmiany , bo przeciez zrobila norme w 3 h coś przez 5 h musi robic nie ?. Prawda jest taka ze tam sie dzieje co chce , pani kierownik jest do " dyspozycji" pracowników co wiąże się z tym , że jest tylko w slowach . Z każdym problemem najpierw trzeba isc do brygadzisty a potem moze przekaze to Pani kierownik , co i tak nie wnioskuje niczym. Premie ? na papierku no chyba że wyróżnione osoby dostaną pieniadze które mają na umowie. Ludzie w tej firmie sa pomiatani z kąta w kąt a bron boze zrobisz cos nie po mysli Pani kierownik , i co wtedy ? Straszenie zwolnieniem , albo jeszcze lepsze zwolnienie dyscyplinarne za powod wyssany z (usunięte przez administratora) ale przeciez kto uwierzy tobie ?? Ta firma o jedna wielka żenada. Osoby którym można zaufać ? 5. PS. Pozdrawiam wszystkich zwolenników i hejterów którzy za chwilę się rzucą na obrone.

Tak9Nie1
kajs

Wiem, że nie na temat, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, w którym magazynie A, czy B jest dział zajmujący się zwrotami?

@kajs

*przy czym chodzi mi o dział zwrotów, w którym się odpakowuje, sprawdza stan danej rzeczy i pakuje dalej :)

Gosc

Magazyn Z

@Gosc

Oo, okej. I to jest też na Lodowej 101? Bo była mowa o A i B, o Z pierwsze słyszę. Ale bardzo dziękuję w takim razie :)

@kajs

Magazyn Z jest w tym samym budynku co magazyn B tylko że na parterze.

;)

Dziś na pakowni było przekroczone ponad 30 stopni ...gratulacje dla zakładu że karetki dziś nie było ;)

Dział it
@;)

Inspekcja pracy się kłania skoro naruszane są normy, w taka pogodę w magazynie zamkniętym temperatura nie powinna przekraczać 28 stopni, a w pracy biurowej 30. Proponuje zadzwonić do pipu może coś z tym zrobią. Jutro po 7h powinniście wszyscy wyjść. Pozdrawiam.

:p
@Dział it

Wyjsc po siedmiu jasne, nie ma problemu, tylko pozniej kaza Ci oddac ta godzine ;)

Taki tam robol.
@;)

Bo tutaj chodzi o naturalną selekcję.Mniej wytrzymali odpadną,a Ci co wytrzymają tak tragiczne warunki pracy BĘDĄ MOGLI PRACOWAĆ NAWET PO DWANAŚCIE GODZIN.Ale cóż-wykonanie planu to rzecz święta.A ludzie???Przyjdą nowi !!!

Pakownia
@:p

Jeśli są naruszenia w prawie, to pracodawca musi zapewnić godne warunki pracy ludziom, niestety firma bp nie robi tego. Jeśli chodzi o system 7h jak najbardziej powinien być, dopóki MY pracownicy z tym nic nie zrobimy to będę daje Nami pomiatać. Skoro kierownictwo twierdzi, ze jest ok to proponuje zejsc ze swojego stołka niektórym i ruszyć się do pracy, bo od siedzenia ludzie się nie męczą. Pozdrawiam.

@Pakownia

Nie firma bp, bo w magazynie B i Z ludzie wychodzą wcześniej, jeśli warunki pracy są złe. Tylko w magazynie A jest taki (usunięte przez administratora) no ale z jakiegoś powodu go przecież zamykają. Nikt nie umiał nim pokierować to mają.

pracownikHR
@Pakownia

Firma bonprix nie łamie praw pracowniczych i działa w zgodzie z obowiązującym prawem. Przepisy nie określają maksymalnej temperatury w pomieszczeniach pracy. Mimo to, w czasie upałów, pracodawca dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia pracownikom właściwych warunków, tak aby komfort pracy został zachowany. Pomiary temperatur są dokonywane każdego dnia kilka razy dziennie. Jeżeli temperatury są wysokie pracownicy wszystkich magazynów są zwalniani wcześniej do domu i wynagrodzenie z tego powodu nie jest obniżane, nikt nie odpracowuje żadnych godzin. W pomieszczeniach, gdzie brak jest klimatyzacji, jest wentylacja mechaniczna nawiewna, a przy stanowiskach pracy zapewnione są wiatraki. Ponadto pracownicy mają prawo do dodatkowych przerw. Wszyscy mają dostęp do wody mineralnej bez ograniczeń.

Lubie placki

Lubie placki

Robol

Panie szefie niech się Pan weźmie za sprzataczy upał czy mróz siedzą w kiblach na fajce albo chowają się po kanciapach albo siedzą na stolowce i nie robią nic a premia się należy może by tak raz drugi zabrać premię i zagonic do roboty bo u nas nie da się polezec zaraz lecą po premii albo wymienić brygadziste skoro sobie nie radzi. Banda leni i nierobow

Tak4Nie1
Ktoś
@Robol

To prawda.

Pracownik12321

Pozytywne opinie to raczej od kogoś z kierownictwa,kto ma zlecone aby podciągać ogólną ocene. A więc w skrócie..... To jest niemie..ki (usunięte przez administratora) dla Polaków a teraz i Ukraińców. Zachorujesz,pójdziesz na zwolnienie-nie dostaniesz premii albo cie zwolnią. Nie zgodzisz się przyjść w sobotę-nie dostaniesz premii. Urlop na żądanie tak samo. Zrobisz błąd w pracy-nie dostaniesz premii. (jest to nielegalne i niezgodne z kodeksem pracy) Człowiek jest tylko człowiekiem i zdarza mu się pomylić. Najgorsze że to właśnie nasza polska kadra wprowadza takie zachowania. Trochę na zasadzie nowobogackich-dostali trochę władzy i jadą po ludziach. Takim zachowaniem nie polepszamy sobie niczego. NIE POLECAM.... Pracując tu godzisz się być niewolnikiem.

Tak13Nie

Tak12Nie5
Patison
Nazwa działu: Produkcja

Mala ale cwana nie zapominaj ze w internecie nie jestes anonimowa a istnieje cos takiego jak rodo jesli nie wiesz poczytaj sobie w internecie wiesz ze nie mozesz publicznie pisac czyichś danych bez jej zgody

anonymous
Nazwa działu: Produkcja

Jezeli masz jakies problemy to powiedz wprost a nie wypisujesz jakies plotki na forum to po pierwsze po drugie nie znasz tematu awypisujesz imię i nazwisko osoby która nie dodała weczesniejszego posta anet jest mnóstwo a ty od razu obwiniasz niewinna osobe wez sie ogarnij (usunięte przez administratora)jest dobra kobieta o dobrym sercu i nie pozwole by ktos ja pomawiał . Ciesz sie ze ty jestes szczesliwa nie stara panna Mała ale cwana poziom twojego inteleku jest równy gimnazjum . to forum dotyczy pracy a nie zycia prywatnego wez ogarnij sie dzieciaku !!!

Magdalena

Witam, wszystkich czytelników opinii o firmie bonprix ul.Lodowa 101 Łódź. Pracuje tutaj od ponad 2 lat, praca jest fajna co do premii są dobrze przyznawane. Ludzie piszą tutaj kłamstwa ze dostają po 50 zł. Brygadziści fajne osoby nie mam zastrzeżeń. Praca 8h dziennie. Polecam prace. Pozdrawiam Magdalena.

Tak4Nie8
TakaPrawda
@Magdalena

Ludzie niestety dostają 50 Pln premii, a obecnie mają zmiany po 12 godzin..

Tak4Nie4
@TakaPrawda

Pokaż mi tych ludzi którzy maja po 50zl premii ? Magazyn A praca 8h dziennie nie mam żadnych 12 godzin. Ludzie po co kłamiecie?

Bomba
@Magdalena

Droga Magdaleno , pamiętaj że BonPrix to nie tylko magazyn A. Prawda jest taka że są pracownicy którzy dostają premie 50 ( lub wcale ) ale z czegoś to wynika np. niska norma , nieprzestrzeganie regulaminu zakładu , zwolnienia lekarskie , urlopy na żądanie. Trzeba pamiętać że jest to premia uznaniowa i jeżeli brygadzista tak uzna to nic z tym nie można zrobić. Ale są też pracownicy co dostają po 500zl premii. Co do zmian 12 godzinnych to są na magazynie Z ale chyba dla osób chętnych. Do czegoś się można przyczepić to że soboty są pracujące pracujące ( odmowa przyjęcia może skutkować pomniejszeniem premii), ograniczona możliwość brania urlopu na żądanie ( brak pracownica może spowodować haos i dezorganizację pracy ????) . Nie jest źle ,w końcu to magazyn, ale z całą pewnością nie jest dobrze i lepiej nie będzie.

@Bomba

Droga bombo ja pisze o magazynie A a nie Z. Magazyn A (pakownia) super dział, wyrozumiali brygadziści i premia na poziomie. Ja polecam prace w BonPrix.

Tak1Nie1
Ania

Chyba żarty sobie robisz

@Ania

Jakie żarty? Ze pracodawca jest ok? Ty chyba pracujesz gdzieś indziej niż ja

Weraaa

Na magazynie a,warunki są tragiczne. Przy stanowisku pracy nie ma szafek dla wszystkich pracowników, trzeba stawiać gdzieś obok, w jakimś kącie bo stare pracownice mają pozajmowane i postaw tylko w ich szafce to Cię zjedzą żywcem. Stołówka przypomina jakaś salę w ośrodku psychiatrycznym, podłoga się trzęsie jakby to wszystko miało zaraz pieprznąć i się zawalić. Ogólnie cały magazyn przypomina spelune albo jakaś starą szkołę.

Ania
@Weraaa

Idź się żalić gdzie indziej

TakNie2
Lesia

Odradzam pracę w całym Bon Prix Po majowym weekendzie panuje chaos i straszenie pracownikòww naganami i zwolnieniami, jeśli odmòwią przychodzenia w soboty do pracy, bo kierownictwo nie może ogarnąć tematu..wszystko wina brakarek

xxx
@Lesia

Chyba nie byłyśmy na tym samym zebraniu, Lesia. W taki sposób powstają ploty. Owszem, przez święta są pewne tyły i dlatego jest potrzeba przyjścia w dzień wolny, aby nadrobić zaległości. Była pani z kadr, która nam wyjaśniała, że UŻ nie przysługuje jak przychodzi się do pracy w dzień wolny, że praca w godzinach nadliczbowych jest poleceniem służbowym i jak nie przyjdziemy, to pracodawca może dać nam karę nagany, upomnienie, a nawet zwolnić dyscyplinarnie, ale była to tylko informacja, a nie straszenie. Pani z kadr mówiła, że takie są przepisy. To wszystko. Nie padło żadne zdanie, że to wina brakarek. Szkoda, że są tacy ludzie jak ty wśród nas...

TakNie2
Jk
@Lesia

Panuje chaos bo się Inspekcja Pracy dobrała do (usunięte przez administratora) Ooooo... Nie pochwalili się pracownikom? Ojej 8-)

maga

To co się dzieje w tym zakładzie to jakiś żart każą pracować po 9 godzin a godziny nie są płatne tylko do odbioru soboty pracujące za które też nie ma zapłacone . W tym zakładzie lepiej jest pracować przez agencję pracy niż być pracownikiem z długim stażem pracy . Nowy pracownik BP ma niewiele mniej od starego pracownika co tu sie wyczynia

Tak30Nie1
Mała
@maga

Dlatego uciekaj stamtąd, a nie tkwisz w tym bagnie i wypisujesz żale

Tak3Nie3

Kicha
@maga

To masakra.Ale nie mogą nikogo zmusić by pracował 9godz.Ustawowo jest 8godz. mogą cię cmoknąć.

Tak9Nie

Patison
@Kicha

W kazdej firmie nawet sklepie typu biedronka sa lepsze warunki pracy . Mialam okazje tu pracować i niestety mam zla opinie . Brygadzista ktory nie ma szacunku do pracownika odnosi sie gburnie i z pogarda ale swoich pupilow lubi i dodaje im do premi pozdrowienia dla pana R .. pensja licha nie adekwatna do tej pracy !!!

Tak7Nie1

gość HR
@maga

Szanowna Mago, nie można pisać na temat, o którym nie ma się pojęcia. W firmie obowiązuje równoważny system czasu pracy w trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym. Oznacza to, że pracodawca może zaplanować czas pracy w poszczególnych dniach na więcej niż 8 godzin (jeśli wie, że będzie miał dużo zamówień do realizacji), a w innych dniach to rekompensować krótszym czasem pracy, np. po 4, 5, 6 godzin. To jest ta równowaga. Ogólnie, pracownik nie może przepracować więcej, niż wynika to z roboczogodzin obowiązujących w poszczególnych miesiącach. Jeśli okaże się, że przepracował więcej, wówczas są to jego godziny nadliczbowe 50%, za które ma prawo do rekompensaty w postaci dni wolnych lub zapłaty. Jeśli w ciągu trzech miesięcy okresu rozliczeniowego (np. styczeń - luty - marzec) nie otrzyma czasu wolnego za te godziny nadliczbowe, to musi mieć zapłacone, ale dopiero na koniec trzeciego miesiąca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdego pracownika w naszym kraju obowiązuje zasada pięciodniowego tygodnia pracy. Dniem wolnym od pracy może być każdy dzień w tygodniu, za wyjątkiem niedzieli i święta. Z reguły tym dniem jest sobota, ale może być tak, że pracodawca ustali, iż w jednym tygodniu będzie to poniedziałek, w drugim środa, a w trzecim piątek. Ma do tego prawo, zgodnie z Kodeksem Pracy, sporządzając grafiki. Musi być zachowana zasada przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy. Za pracę w dni wolne przysługuje pracownikowi rekompensata w postaci dnia wolnego lub wynagrodzenie w wysokości 100%. Należy pamiętać, że dniem wolnym jest dzień wynikający z grafiku, np. środa, poniedziałek, a niekonicznie musi to być sobota. W bonprix-ie godziny 100% są płacone regularnie i nie masz podstaw, by pisać takie bzdury, Szanowna Mago. Ponadto, nie wiem, czy wiesz, ale w naszym kraju obowiązuje zasada równego traktowania w zatrudnieniu. Oznacza to, że każdy pracownik ma prawo do takiego samego wynagrodzenia zasadniczego jak inna osoba zatrudniona na takim samym stanowisku. To, że ktoś pracuje dłużej, nie znaczy, że ma dostawać z tego tytułu więcej. Czasem jest tak, że pracownik, który pracuje pół roku okazuje się być lepszym od takiego, który pracuje 10 lat. Jeśli pracownik wykonuje swoje obowiązki nienagannie, w bonprix-ie otrzymuje z tego tytułu premię. Gdy ktoś ma dłuższy staż, jest bardziej sprawny, lepiej pracuje, otrzyma wyższą premię od kogoś kto nie ma doświadczenia lub pracuje trochę słabiej. Ponadto, w firmie jest dodatek stażowy, do którego uprawnieni są wszyscy pracownicy i wypłacane są nagrody jubileuszowe. W ten sposób firma docenia swoich długoletnich pracowników. Jeśli rzeczywiście pracujesz w bonprox-ie powinnaś to wiedzieć i nie pisać takich informacji wprowadzając ludzi w błąd. I tak na koniec - niejednokrotnie osoby zatrudniane przez agencje pracy świadczą swoje usługi na umowę zlecenie. Nie mają prawa do urlopu, chorobowego, godzin nadliczbowych. Czy chciałabyś być tak zatrudniona?

Tak10Nie2

Pracownik bp
@gość HR

Twierdzisz, ze w naszym kraju obowiązuje zasada równego traktowania w zatrudnieniu, ze każdy pracownik ma prawo do takiego samego wynagrodzenia jak inna osoba zatrudniona na takim samym stanowisku- a wiec w firmie bonprix tego się nie stosuje, od 1 stycznia weszły podwyżki i nie każdy dostał tyle ile powinien. Jedni dostają 2900 brutto, a inni na tym samym stanowisku 2750, czy to jest ta Twoja równowaga traktowania pracownika?

Tak8Nie1
gość HR
@Pracownik bp

Pracowniku bp, jesteś w błędzie. Oprócz przepisów, które wprowadza ustawodawca, każda firma zatrudniająca co najmniej 50 pracowników (kiedyś było to 20 pracowników) ma obowiązek utworzenia regulaminu pracy i wynagrodzeń. Regulamin pracy jest podstawowym aktem prawa zakładowego o charakterze porządkowym. Jego celem jest unormowanie wszystkich spraw organizacyjnych, istotnych dla prawidłowego funkcjonowania zakładu pracy i związanych z nimi praw i obowiązków pracodawcy i pracowników. Regulamin wynagradzania ma charakter ściśle płacowy, ponieważ jego zadaniem jest określenie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą. W treści regulaminu są określone warunki wynagradzania obowiązujące u pracodawcy. Takie akty prawa zakładowego jeżeli są korzystniejsze dla pracownika, mają pierwszeństwo nawet przed przepisami ustawowymi. W bonprix, zgodnie z zapisami w regulaminie wynagrodzeń, jaki obowiązuje w firmie "pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości, bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy, a także inne kryteria dyskryminacyjne". Jest również zapis mówiący o tym, że "pracodawca ustalając wysokość podwyżek kieruje się zasadami określonymi w zapisie, jaki jest zamieszczony powyżej, w szczególności przyjmuje się, że pracownik zatrudniony w zakładzie na danym stanowisku dłużej niż 9 miesięcy ma prawo do podwyżki w pełnej wysokości, zaś pracownik, którego staż pracy jest krótszy, nie posiada doświadczenia w pracy na danym stanowisku u pracodawcy i wymaga zwiększonego nadzoru swojego bezpośredniego przełożonego, otrzyma podwyżkę mniejszą niż pracownik ze stażem powyżej 9 miesięcy, zaś po zdobyciu praktyki i stażu na stanowisku ponad 9 miesięcy, otrzyma podwyżkę uzupełniającą do wysokości stawki, jaka obowiązuje dla pracownika ze stażem powyżej 9 miesięcy". Firma przestrzega zasad równego traktowania w zatrudnieniu i jest to jeden z jej priorytetów

Tak7Nie1

Pracownik bp
@gość HR

Nie ośmieszaj się paniusiu z biura z tymi swoimi regulaminami, firma bonprix to szajs jakich mało pracujesz jak osioł po 9h, po czym dają Ci wolne na tygodniu żeby czasem nie zapłacić złotówki za to, widać kierowniczek trzęsie portkami, ze za mała premia będzie to trzeba dawać wolne.

Tak8Nie2

Inny
@Pracownik bp

To się zwolnij i idź gdzie indziej wylewać swoje żale malutki człowieczku udający wielkiego hejtera

Mała
@Inny

To nie jest rozwiązanie problemu, zwolnić się z pracy. (usunięte przez administratora) Wtedy może powieje wiosną i świeżością

Tak8Nie1

Ssss

O przepraszam (usunięte przez administratora) też podpirają ściany i mają wysokie mniemanie

Klops
Nazwa działu: Produkcja

Pilnujcie swojej (usunięte przez administratora) a nie tego co robimy

Aleksa

To jest forum a nie jakies wypisywanie poufnych imion i nazwisk ludzie nauczcie sie myslec a co dopiero pisac . Piszecie tutaj nie wiedzac kto i co pisze tak naprawde wiec jest to załosne jesli masz do kogos problem to mu podejdz i to powiedz cwaniaczku . P.S POLOCZKI BUROCZKI !

Ola
@Aleksa

Dokładnie ! W Internecie to każdy mądry ale powiedzieć w twarz to już ciężej! Brak zajęcia i tyle pozdrawiam!

Tak4Nie

@Aleksa

Tylko głupi by się nie domyślił kto wypisuje

@Aleksa

Pamiętaj w sieci nic nie zginie każdy twój wpis będzie prowadził do Ciebie i Twojego pryszczatego kolegi

Wózkowy

A rozkaraka z 40-ek ,to kim ona jest,że ma o sobie takie wysokie mniemanie .

Tak9Nie1
Jk
 Rekomendacja
@gość HR

Co za bzdura. Jakie planowanie? Jak nie ma pracy to kierownik wysyła do pracownika smsa że ma się wolne pół h przed pracą. Za soboty nikt (usunięte przez administratora). 1 godzina nadliczbowa na liście plac za wszystkie soboty? Dyrektor, kierownik czy kadrowa ma problem z matematyka? A na dodatek firma wstawia w dni w które dostało się SMSy urlopy bez wiedzy i zgody pracownika. To też jest zapisane w regulaminie bonprix, że można sobie wstawiać urlopy pracownikom kiedy się chce?

Tak7Nie

Poseł
@Wózkowy

Wysokie mniemanie? Ona tylko plotkami sie interesuje .Niech idzie do lekarza bo źle wygląda

Pico
@Wózkowy

To plotkara i nierob po niej widac ze jest chora

Tak5Nie1
Ewelina
Nazwa działu: Produkcja

Odradzam Pracę Na Magazynie A (Pakowni) . Pakowałam tam pół roku i nie jest to firma w której sie zrobi kariere lub zarobi należne pieniądze . Brygadziści nie traktują każdego jednostronnie !! . Są pupilki i sa parobki i każdy to powie bo taka jest prawda ! dodam jeszcze ze ukraincy sa lepiej traktowani od polaków ii więcej zarabiają ;d , gdzie polak w wlasnym kraju jest traktowany na marnym poziomie w tej firmie. Premie uznaniowe są zabierane i dodawane pupilką a parobką z boczku sobie odpływaja ,pupilki maja po 10 błędów i ciągłe zwolnienia lub żądania brane i ich się szanuje , a uczciwe osoby sa poganiane i jeśli potrzebuja miec wolne jest robiona wielka łaska łaczni z stertą Dennych wypowiedzi i wrednym uśmiechem z strony "" Brygadzisty "" ,Ale karma Wraca ;) . Dodam jeszcze że premie sa zabierane podczas pakowania pakowaczką w jakimś systemie chorym dosłownie pakujac tysiace paczek za kilka błędów jest zabierane 200/300 zł .Jest to chore ! Na tyle paczek pakowanych ? Więc zapraszam te Wielkie figury niech popakuja pokaza klasę, gwarantuję ze po godzinie się zasapią ! , dostana premie 50 zł i zobaczymy czy im będzie miło ! Mam nadzieje ze wreszcie ktoś sie za to wezmie i bedzie lepiej bo z tego co doświadczyłam jest marnie jak na dzisiejsze Standardy . Jest to praca Dla starszych pań dorabiajacych do emerytury nie majacych wiekszych obowiazków , bo jesli masz dziecko i inne potrzeby to odradzam bo najlepiej nocowac w tej firmie i to za darmo ,a jeśli sie zapytasz gdzie w tym wszystkim jest twoje zycie prywatne i czas to odpowiedz uzyskałam osobiscie ,, nie rozmawiamy o zyciu prywatnym tylko potrzebach firmy a zycie prywatne się nie liczy ;d . Nic dodac nic ująć .

Tak7Nie
Sugar Daddy
@Ewelina

Bo to polska nie elegancja francja (usunięte przez administratora):( niestety

Irrin
@Sugar Daddy

Pozdrawiam pana Planetę super beygadier ????

Koń Jones
@Irrin

Ogień ma być , a jak nie pasuje to żegnam , nikt nikogo łańcuchem nie przywiązał

Irrin
@Koń Jones

Nie porozumieliśmy się ja brygaderiera Planetę szanuje i lubię złoty człowiek.

Alex
@Koń Jones

To mi zapłać godne pieniadze cwaniaczku ,który pewnie sie obijasz caly dzien lumpie

Kolorowa
@Alex

Piotr Danuta na brygadzistę

Pablo
Nazwa działu: Produkcja

Czy na dziale "spedycji "jest kontrola brygadzisty ? W dzień wolny przychodzi za 100procent płatne a zwykły szary pracownik dostaje wolne w środku tygodnia ??? Widocznie pana kierownika nie interesuje samowolka brygadzisty(usunięte przez administratora)

Buli 84

Jeśli ten zakład mieści się na Lodowej to mogę powiedzieć parę słów o szefowej co mówią na nią farbowana Niby zasłania się przepisami a sama się do nich nie stosuje np. mówi że pracownicy muszą odebrać zaległy urlop do końca kwietnia a sama tego nie robi bo idzie w maju a też jest pracownikiem firmy jeszcze zabiera premię nie którym chociaż na to nie zasłużyli myśli że jest tam najważniejsza bo to zwykły kabel-donosiciel

lis
Nazwa działu: Handlowy
@Buli 84

(usunięte przez administratora)specjalizuje się w obijaniu i donoszeniu jeszcze jest idealnym cieciem na wyprzedazach. Ktoś powinien jej przypomnieć gdzie jest jej miejsce i że najwazniejsze powinno być pilnowanie tych leniwych stworzen wiecznie jarających po kiblach

Zostaw opinię o Bonprix Sp. z o.o. - Łódź

Chcę opublikować: