„ZEST” sp. z o.o.

Opinie o „ZEST” sp. z o.o.

Hubi

Też kandydowałem do tej firmy, ale po kontakcie z osobą http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,220396 zapaliła mi się czerwona lampka nad głową. Zasięgnąłem opinii u kolegów po fachu i usłyszałem wiele niepochlebnych opinii o firmie i sposobie jej kierowania.

Waldeck_13

Ponieważ jestem po spotkaniu rekrutacyjnym w tej firmie, to pozwolę sobie napisać parę zdań. Rzeczywiście firma mieści się w budynku, który wewnątrz i zewnątrz wygląda jak wyjęty z głębokiego PRL-u. Nie nastraja to zbyt optymistycznie. Podobnie pomieszczenia, które zajmuje sama firma. Małe, ciasne, zagracone. W trakcie rozmowy dowiedziałem się, że w firmie pracuje 9 osób, czyli docelowo 10 z nowym przedstawicielem i że w poniedziałki wszyscy handlowcy (jest ich dwóch czy trzech) pracują w firmie. No to sobie wyobrażam, jaki tam jest gwar i hałas i ciasnota, jeśli 10 osób ma pracować w tak małych i ciasnych pomieszczeniach. No chyba, że mają jeszcze jakieś inne, dla handlowców, ale nie wydaje mi się. No nie wyglądało to zbyt dobrze i już. W tych czasach to gdzie firma się mieści i jak wygląda, coś o niej jednak mówi. Sama rozmowa była całkiem miła, z dyrektorem handlowym czy kimś takim, nazwiska oczywiście nie mogę wymienić. Facet wydawał się całkiem w porządku i chętnie opowiadał o firmie i o pracy, ale już na początku rozmowy zaczął zadawać osobiste pytania o stan cywilny i dzieci. Ponieważ było to na początku spotkania, to w imię podtrzymania dobrej atmosfery odpowiedziałem na te pytania, chociaż nie musiałem, ale zgrzyt pozostał. W trakcie rozmowy dowiedziałem się, że praca ta to połączenie pracy typowego przedstawiciela handlowego (pozyskiwanie zamówień, utrzymywanie dobrych relacji z klientem hurtowym, itd) z van sellingiem i komiwojażerką (jazda samochodem dostawczym, wożenie towaru do klienta i wystawianie faktur). Ponadto przedstawiciel prowadzi ścisłą ewidencję czasu pracy (co do minuty) i jest monitorowany przez GPS, a dyrektor handlowy skrupulatnie sprawdza, czy raport pracy zgadza się z monitoringiem GPS. Żenada. Muszę przyznać, że dawno nie spotkałem się z czymś takim. Jeśli chodzi o płace, to na moją niewygórowaną propozycję odpowiedział, że żądam za dużo. A mam ponad 13 letnie doświadczenie jako przedstawiciel handlowy. No to nie wiem kogo oni szukają. Sam towar, czyli parasolki wydaje się całkiem dobry jakościowo, nie jest to jakaś chińska tandeta. Reasumując: firma jeśli chodzi o lokalizację i wygląd sprawia fatalne wrażenie, praca w poniedziałki w ciasnym niekomfortowym biurze, w terenie jeździsz jakimś dostawczakiem i dowozisz towar i faktujesz. Pewnie też przyjmujesz kasę, nie wiem. Ponadto ścisłe co do minuty raportowanie czasu pracy i monitoring GPS. A więc warunki pracy fatalne, szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z tak słabymi. Nie wydaje mi się też, żeby można było zarobić tam jakąś większą kasę, skoro całkiem nieduża podstawa to było dla nich za dużo. Jak dla mnie ten pracodawca jest zupełnie nieatrakcyjny, ale jest to moja subiektywna opinia, być może dla kogoś to co oni oferują będzie OK.

wawka

Firma stosuje w procesie rekrutacji szereg pytań niedozwolonych,wręcz chamskich!!!!. Mieści się w starym budynku na parterze,a oznaczenie jak tam trafić to szereg brudnych,rozstawionych parasoli jak na bazarze w Pcimiu Dolnym.Warunki zatrudnienia trudne do określenia,bo na każde pytanie pełnomocnik odpowiada pozytywnie i zachwala firmę,nie zna się zupełnie na HR,ale z uporem maniaka brnie w tą dziedzinę .Prezes z głową w chmurach i nawet na grzecznościowe "dzień dobry" nie odpowie. Pomieszczenie dla 8 osób to czysty PRL z lat 60tych. Trzeba się mocno zastanowić by składać tam dokumenty aplikacyjne. Ja w każdym razie nie polecam.

pierrot
użytkownik zarejestrowany

Witam Was serdecznie. Powiedzcie mi jak w tej chwili wygląda sytuacja w firmie jeśli chodzi o warunki pracy, mianowicie chodzi mi o warunki zatrudnienia dla pracowników.

Pomóżcie innym, podzielcie się swoją opinią na temat firmy „ZEST” sp. z o.o.! Obecnie prawie każdy przed podjęciem pracy lub rozmową kwalifikacyjną sprawdza opinie na temat przyszłego pracodawcy.

Zostaw opinię o „ZEST” sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie „ZEST” sp. z o.o.