Zest Sp. z o.o.
1 19 18 5 1
Niedoszły pracownik Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Prowadzenie firmy to pełna "januszerka", ciągłe zmiany terminu spotkania. Osoba, która prowadziła rekrutację sprawia wrażenie osoby, która nie ma pomysłu czego oczekuje i co może zaoferować. Omijać szerokim łukiem.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Tomasz Nowy wpis
@Niedoszły pracownik

Napisz dokładniej w jaki sposób była prowadzona Twoja rozmowa z rekruterem.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Jaka jest kultura pracy w Zest Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Była Nowy wpis
@Pytanie

Kultury pracy w firmie nie ma żadnej

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Mateusz

@witek jak zarobki?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Była
Nazwa działu: Handlowy
@Mateusz

Zarobki bardzo nie jasne, prowizja chyba wypłacana od widzimisię prezeski. Jednego dnia klient należy do ciebie, a jak ugrasz dobry deal to już nie jest twój, bo szkoda dać zarobione pieniądze pracownikowi.

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Witek

Firma rzetelna, dobrze rokująca. Prezes firmy otwarty a zarazem zdyscyplinowany. Zero problemów z wypłacalnością. W firmie miła atmosfera. Lokalizacja jest jaka jest, nic do zarzucenia. Łatwy dojazd, nie ma problemów z parkowaniem. Otwarci na sugestie i propozycje.

Pomocna?
Tak1Nie4
Zgłoś
Ranking
  1. pracuj.pl 3 013 744
  2. olx.pl 2 878 655
  3. GoWork.pl 2 767 679
  4. linkedin.com 2 492 494
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Andrzej

A moje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej są wręcz przeciwne (styczeń 2018). Pierwszy etap - telefoniczny - był profesjonalny i zachęcający. Rekruter rzeczywiście ze starej szkoły, ale rozmowa merytoryczna i bez pytań osobistych, jak przeczytałem wyżej. Przedstawione warunki bardzo w porządku. Natomiast Prezes tej firmy zrobiła na mnie pozytywne wrażenie - energiczna i z fantazją. Niestety odpadłem na końcu. P.S. To była rekrutacja na handlowca.

Pomocna?
TakNie4
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Były pracownik
@Andrzej

Panie "Andrzeju", jako były pracownik odnoszę wrażenie, że szefowa kazała napisać niezłą bajeczkę, przecież nawet na mieście jest znana ze swej głupoty.

Pomocna?
Tak7Nie1
Zgłoś
Joanna
@Andrzej

Rzadko a właściwie wcale jako Szef firmy nie zajmuje się opinią Byłych pracowników lub kandydatów do pracy. W firmie nie tolerowane jest (usunięte przez administratora) i nieuczciwosc.... Skoro pisze były pracownik i mówi o głupocie szefowej, to zapewne został zmuszony do odejścia z firmy, z powodu braku wyników sprzedażowych. Nie ma idealnych pracodawców, wystrój biura już nieco zmieniony, szukamy nowej lokalizacji, ale nie ma także idealnych pracowników. Rekrutujemy i wciąż szukamy poważnych i uczciwych, pracowitych Handlowców. Na pewno nie tolerujemy braku znajomości rynku, którą wszyscy przyszli pracownicy podkreślają, że posiadają. Rezultat wykonania obowiązków często żaden i taki pracownik zostaje zwolniony. Szefowa raczej spolegliwa i daje szansę na poprawę, a pracownicy zwyczajnie jedni się sprawdzają a inni nie, Ci zlapani na kretactwie zwyczajnie muszą odejść. Myślę, że firma Zest nie jest jedyną firmą handlową, która ma problemy ze znalezieniem porządnych pracowników, długoterminowe. Obecnie to czas dla Pracowników, a nie dla Pracodawcy. Miałam styczność z firmą, jako obsługa graficzna i odniosłam wrażenie przeciwne. Generalnie trudna branża, która trzeba polubić, podobnie jak specyficzną i nietuzinkowe osoby, ma które można liczyć. Wypłata na czas, sumienność i solidność i duża kreacja wzorów. Na plus...

Pomocna?
Tak1Nie5
Zgłoś
wiwaldi

Może się komuś nie podobać praca w firmie ale to nie znaczy, że możemy ludzi obrażać!!

Pomocna?
TakNie6
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Administrator

Jak aktualnie przedstawia się sytuacja „ZEST” sp. z o.o. na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się ważną wskazówką dla osób mieszkających w Warszawa i okolicach oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Waldeck_13

Ponieważ jestem po spotkaniu rekrutacyjnym w tej firmie, to pozwolę sobie napisać parę zdań. Rzeczywiście firma mieści się w budynku, który wewnątrz i zewnątrz wygląda jak wyjęty z głębokiego PRL-u. Nie nastraja to zbyt optymistycznie. Podobnie pomieszczenia, które zajmuje sama firma. Małe, ciasne, zagracone. W trakcie rozmowy dowiedziałem się, że w firmie pracuje 9 osób, czyli docelowo 10 z nowym przedstawicielem i że w poniedziałki wszyscy handlowcy (jest ich dwóch czy trzech) pracują w firmie. No to sobie wyobrażam, jaki tam jest gwar i hałas i ciasnota, jeśli 10 osób ma pracować w tak małych i ciasnych pomieszczeniach. No chyba, że mają jeszcze jakieś inne, dla handlowców, ale nie wydaje mi się. No nie wyglądało to zbyt dobrze i już. W tych czasach to gdzie firma się mieści i jak wygląda, coś o niej jednak mówi. Sama rozmowa była całkiem miła, z dyrektorem handlowym czy kimś takim, nazwiska oczywiście nie mogę wymienić. Facet wydawał się całkiem w porządku i chętnie opowiadał o firmie i o pracy, ale już na początku rozmowy zaczął zadawać osobiste pytania o stan cywilny i dzieci. Ponieważ było to na początku spotkania, to w imię podtrzymania dobrej atmosfery odpowiedziałem na te pytania, chociaż nie musiałem, ale zgrzyt pozostał. W trakcie rozmowy dowiedziałem się, że praca ta to połączenie pracy typowego przedstawiciela handlowego (pozyskiwanie zamówień, utrzymywanie dobrych relacji z klientem hurtowym, itd) z van sellingiem i komiwojażerką (jazda samochodem dostawczym, wożenie towaru do klienta i wystawianie faktur). Ponadto przedstawiciel prowadzi ścisłą ewidencję czasu pracy (co do minuty) i jest monitorowany przez GPS, a dyrektor handlowy skrupulatnie sprawdza, czy raport pracy zgadza się z monitoringiem GPS. Żenada. Muszę przyznać, że dawno nie spotkałem się z czymś takim. Jeśli chodzi o płace, to na moją niewygórowaną propozycję odpowiedział, że żądam za dużo. A mam ponad 13 letnie doświadczenie jako przedstawiciel handlowy. No to nie wiem kogo oni szukają. Sam towar, czyli parasolki wydaje się całkiem dobry jakościowo, nie jest to jakaś chińska tandeta. Reasumując: firma jeśli chodzi o lokalizację i wygląd sprawia fatalne wrażenie, praca w poniedziałki w ciasnym niekomfortowym biurze, w terenie jeździsz jakimś dostawczakiem i dowozisz towar i faktujesz. Pewnie też przyjmujesz kasę, nie wiem. Ponadto ścisłe co do minuty raportowanie czasu pracy i monitoring GPS. A więc warunki pracy fatalne, szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z tak słabymi. Nie wydaje mi się też, żeby można było zarobić tam jakąś większą kasę, skoro całkiem nieduża podstawa to było dla nich za dużo. Jak dla mnie ten pracodawca jest zupełnie nieatrakcyjny, ale jest to moja subiektywna opinia, być może dla kogoś to co oni oferują będzie OK.

Pomocna?
Tak22Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
ZG
@Waldeck_13

Skoro rekrutują teraz ludzi z Zielonej Góry to jak wyobrażają sobie te poniedziałki w firmie. Dziwne.

Pomocna?
Tak8Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Hubi

Też kandydowałem do tej firmy, ale po kontakcie z osobą http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,220396 zapaliła mi się czerwona lampka nad głową. Zasięgnąłem opinii u kolegów po fachu i usłyszałem wiele niepochlebnych opinii o firmie i sposobie jej kierowania.

Pomocna?
Tak22Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
wawka

Firma stosuje w procesie rekrutacji szereg pytań niedozwolonych,wręcz chamskich!!!!. Mieści się w starym budynku na parterze,a oznaczenie jak tam trafić to szereg brudnych,rozstawionych parasoli jak na bazarze w Pcimiu Dolnym.Warunki zatrudnienia trudne do określenia,bo na każde pytanie pełnomocnik odpowiada pozytywnie i zachwala firmę,nie zna się zupełnie na HR,ale z uporem maniaka brnie w tą dziedzinę .Prezes z głową w chmurach i nawet na grzecznościowe "dzień dobry" nie odpowie. Pomieszczenie dla 8 osób to czysty PRL z lat 60tych. Trzeba się mocno zastanowić by składać tam dokumenty aplikacyjne. Ja w każdym razie nie polecam.

Pomocna?
Tak26Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
pierrot

Witam Was serdecznie. Powiedzcie mi jak w tej chwili wygląda sytuacja w firmie jeśli chodzi o warunki pracy, mianowicie chodzi mi o warunki zatrudnienia dla pracowników.

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
admin

Pomóżcie innym, podzielcie się swoją opinią na temat firmy „ZEST” sp. z o.o.! Obecnie prawie każdy przed podjęciem pracy lub rozmową kwalifikacyjną sprawdza opinie na temat przyszłego pracodawcy.

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna

Zostaw opinię o Zest Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować:

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Zest Sp. z o.o.