Collegium Humanum

Opinie o Collegium Humanum

Gazeta Nowy wpis

Może powinni dodać nam kasę ci co doprowadzili uczelnie do ruiny. Czyli te osoby które zarządzili nagonkę :gazeta i inni podobni. Bezwgledni! Jesteśmy wszyscy wściekli do czego doprowadzili naszą szkołę. Co będzie dalej ze studentami? Kto nam odda pieniadze i lata nauki zmarnowane. Nikt się nami nie przejmuje a nagonka dalej trwa.

Colka Nowy wpis
@Gazeta

Winni sprzedaży dyplomów, rosyjskich wpływów, korupcji zarządu i mole$towania pracowników mają być dziennikarze?

Student Nowy wpis
@Colka

Najlepsze jest to, że jeszcze przed chwilą (w 2023r.) CH wygrało proces z Newsweekiem w tej samej sprawie o zniesławienie: https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/488202/fatalna-passa-newsweeka-collegium-humanum-wygrywa-proces-za-procesem.html Sąd uznał, że Newsweek kłamał. O tym też media milczą. A dosłownie w sekundzie zmiany władzy - afera wybuchła na nowo a rektor nie tylko sprzedawał dyplomy ale i okazał się - oczywiście - seksualnym przestępcą. Upolitycznienie tej sprawy aż kuje w oczy.

Colka Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Cześć, czy udało się komuś przenieść z CH do innej uczelni?

R.K

Dzień dobry, poproszę o kontakt studentów, którzy mają problem z wyegzekwowaniem zwrotów pieniędzy od uczelni. Anonimowość gwarantowana. (usunięte przez administratora)

Zosia
@R.K

Ja mam problem nie otworzył się kierunek i mówili że oddadzą pieniądze nie oddali

@R.K

Również nie mogę odzyskać pieniędzy ani się z nimi skontaktować.

Tomasz
@R.K

Ja czekam na zwrot pieniędzy już ponad miesiąc. Udało mi się dodzwonić, powiedziano mi że obecnie na uczelni wprowadzono cztery kroki zatwierdzania przed zwrotem pieniędzy, ostatnim jest „zarządca” uczelni. Nie powiedziano mi, kim ten zarządca jest. Podobno moja wypłata utknęła właśnie na tym etapie. Wysłałem przedsądowe wezwanie do zapłaty i czekam.

Asia
@Tomasz

Czekałam prawie 2 miesiące. Po wieeeeelu mailach doczekałam się zwrotu. Mi też odpisali, że teraz wszystkie przelewy muszą przejść dodatkowo weryfikację przez zarządcę.

Ew
@Zosia

Mi po miesiącu oddali , wysłali wzór pisma i kazali złożyć z podaniem . Trochę trwało ale jest ok

Opóźnienia w wypłatach. Skandaliczne sytuacja.

Również mam problem, nie mogę odzyskać pieniędzy ani się z nimi skontaktować

Xxx
@Karolina

Taka sama sytuacja. Kontaktu brak. Rachunek wystawiony pieniędzy brak.

Collegium Humanum prowadziła rekrutację na stanowisko Sekretarka/Sekretarz. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Jadźka

Witam. znalazłam ofertę na stronie dla asystenta w Instytucie Finansów i Rachunkowości. Od razu widać, że przewiduje się zatrudnienie na czas nieokreślony, co jest dla mnie istotne. Proszę mi opowiedzieć o procesie rekrutacji. Na co warto się przygotować?

Student123

Nie polecam, wiszą tylko pieniądze za zlikwidowany kierunek 3 dni przed rozpoczęciem semestru. Zero kontaktu z ich strony. Stanowczo nie polecam!

Daria
@Student123

Dokładnie to samo! Kierunek zlikwidowany 3dni po wysłaniu z ich strony podpisanej umowy, kasy nadal brak.

niedoszly student
@Student123

czy udało się otrzymać zwrot pieniędzy? też walczę z tym

Kontaktowy

Kontakt z uczelnią możliwy jest jedynie za pośrednictwem numeru konta na który można przelać pieniądze. W pozostałych sprawach niestety nie ma szans na nawiązanie kontaktu. Fajnie tak tracić czas przez kilka dni aby prosić się o zrealizowanie obowiązku ustawowego przez władze. Widocznie z wami sprawy można załatwić jedynie za pośrednictwem sądu. Porażka, nie polecam chyba ,że ktoś lubi kontakt ze ścianą.

Michał B.

Studiowałem psychologię dla licencjatów i magistrów. Osobiście jestem zadowolony z uczelni. Wykłady oraz ćwiczenia większości były prowadzone na wysokim poziomie. Trafiali się naprawdę bardzo dobrzy wykładowcy.

Exstudent
@Michał B.

Też jesyem z tego kierunku. Rzeczywiście prowadzacy fajni. Ale BOS to zart... od miesiecy zero kontaktu, mail, telefon, różne próby i cisza, a chodzi o naprawdę wazna sprawę. Odzywają się jedynie jak nie płacisz:) lepiej przepisać się gdzieś gdzie nie mają cie w (usunięte przez administratora) serio.

Cola
@Exstudent

Podpisuję się pod tym z małą uwagą, że nawet jak zapłacisz, nie masz gwarancji, że wszystko zaksięgują dobrze i mimo, że masz nadpłatę, to nadal nie masz dostępu do platformy studenckiej, księgowość nie odbiera, bos nie odbiera. Śmiech na sali.

Student

Większość osób studiujących w trybie ISO (psychologia) to ludzie z wieloletnim doświadczeniem w zakresie psychoterapii, lekarze, prawnicy, nauczyciele, którzy chcą poszerzyć swoja wiedzę i podnieść kwalifikacje żeby jeszcze lepiej pomagać drugiemu człowiekowi. Studenci dzielą się swoim doświadczeniem, pracą z pacjentem co jeszcze bardziej ubogaca te studia. Wykładowy są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Oczywiście wykładowcy też ludzie i trafi się mniej profesjonalny, ale jest to zgłaszane, jeżeli poziom wiedzy nie odpowiada studentom. Ci studenci są naprawdę wymagający jeżeli chodzi o poziom przekazywanej wiedzy ( z wyżej wskazanego powodu). To że coś się wydarzyło na studiach podyplomowych nie oznacza, że wszyscy studenci nie posiadają wiedzy. Jest to wysoce krzywdzące dla tych studentów, którzy przyszli po jeszcze więcej wiedzy i uczą się żeby być profesjonalnym i przede wszystkim etycznym w swoim zawodzie

@Student

Studia magisterskie są na wysokim poziomie,jestem studentką tej uczelni i uważam że trzeba co się stało na podyplomowe nie powinno rzutować na całą uczelnie. Nauczycielami są ludzie praktycy z wysokimi kwalifikacjami. Są duże wymagania które musimy spełniać. Nie podoba mi się i wielu ludziom na naszym roku wiele złych opinii i mierzenie wszystkich jedną miarą.

Przedszkolanka
@Student

Zgadzam się z tą opinią, zapisując się na 5 letnie studia 2 lata temu miałam mieszane uczucia. Jednak po 2 latach nauki mogę szczerze polecić tą uczelnie. Większość wykładowców wkłada cale serce żeby przekazać nam swoją wiedzę, którą posiadają z ich praktycznego doświadczenia. Mam porównanie z inną znana uznawana uczelnia i powiem szczerze że poziom nie odbiega.A ta cała afera jest bardzo krzywdząca dla osób które studiują uczciwie na tej uczelni, ucząc się na egzaminy, pisząc pracę zaliczeniowe, uczestnicząc w zajęciach i wbrew pozorom większość wykładowców jest na prawdę wymagających, i nie zawsze jest tak łatwo jakby się mogło komuś wydawać.

@Student

Zgadzam się z tą opinia ponieważ sama tego doświadczam. Bardzo kompetentni wykładowcy oraz w pełni realizowane zajęcia czego często brak na innych uczelniach.

Była studentka
@Student

Oczywiście. Tylko w tej aferze chodzi o to, że studenci są oszukiwaniu. Wytrzymałam na psychologii w trybie iOS pół roku. Jednak sposób traktowania, ale również poczucie, że w zasadzie ledwie dotykamy tematu, blok 10 h zajęć w jeden weekend i od razu egzamin, do którego dziwnym sposobem znane też były odpowiedzi….. no cóż. Postanowiłam nie psuć swojego cv. A jeśli korzystam z usług psychologów, to pytam o to, gdzie kończyli studia.

Jestem studentką na 1 roku fak na początku było ciężko organizacyjnie ale na chwile obecną jest wszystko ok . Bardzo dobre wykłady bardzo wykształceni i z pasją doktoranci bardzo dużo ciekawej wiedzy ....wiadomo nie o wszystkich można tak słodzić, ale znajdźcie mi szkole wyższa bez zastrzeżeń do wykładowców! Nie ma takiej ...

Jestem bardzo rozczarowana całym procesem rekrutacyjnym w Collegium Humanum. Początkowo byłam pełna nadziei, gdy dowiedziałam się o planowanym otwarciu kierunku, który był dla mnie bardzo interesujący. Uczelnia zapewniała mnie, że wszystko przebiega zgodnie z planem i że kierunek zostanie uruchomiony. Niestety dowiedziałam się przez przypadek (chciałam dowiedzieć się odnośnie planu zajęć kilka dni przed rozpoczęciem zajęć), że kierunek nie zostanie uruchomiony z powodu niewystarczającej liczby zainteresowanych osób. Odkryłam to zbyt późno, aby móc podjąć jakiekolwiek inne działania w związku z moją edukacją. Podczas prób kontaktu z pracownikami działu rekrutacji doświadczyłam bardzo ciężkiej komunikacji - po godzinach oczekiwania na infolinii nikt nie odbierał, a na maile otrzymywałam odpowiedzi dopiero następnego dnia, często z pomyłkami. Bywało, że mylono mnie z innymi studentami lub przesyłano błędne załączniki. Nawet gdy udało mi się skontaktować z odpowiednią osobą, trudno było uzyskać jakiekolwiek konkretne informacje. Ta cała sytuacja sprawiła, że straciłam zaufanie do uczelni. Oczekiwałam uczciwej i transparentnej komunikacji oraz profesjonalnego podejścia ze strony personelu uczelni. Niestety, doświadczenie, które przeszłam, pozostawiło wiele do życzenia. Mam nadzieję, że w przyszłości uczelnia podejmie kroki w celu poprawy swojej rekrutacyjnej procedury i komunikacji z kandydatami.

Student

Studiuję na 2 roku, studiów 5 letnich mgr i większość wykładowców na prawdę przekazuje dużą wiedzę i jeśli ktoś chce to z pewnością może wynieść bardzo dużo z tych studiów. I wcale egzaminy i zaliczenia nie są takie oczywiste jakby się mogło komuś wydawać, wiele osób ma poprawki, czy to z egzaminów, czy z prac pisemnych, samo to świadczy, że się nie da na odwal przejść tych studiów jak to niektórzy piszą.

Studentka

Studiowanie nie było łatwe, prowadzący w ogromnej większości merytoryczni i z górnej półki. To, że ktoś sprzedawał dyplomy MBA nie świadczy o jakości kształcenia na innych kierunkach. Akurat jestem związana z przeciwną opcją polityczną, ale nikt mnie o nic nie pytał i uczciwie kształcił.

K

Sposób prowadzenia zajęć przez wykładowców jest w porządku . Nie zawsze trafi się w punkt i życzenie każdego człowieka. To nie "koncert zyczeń"- To nie "zupa pomidorowa", że każdemu bedzie smakować ... jeszcze się nie urodził taki co każdemu by dogodził i będzie zawsze jakieś ale. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że pracują tam naprawdę świetni ludzie. Bardzo pomocni, czasem może ten kontakt jest utrudniony, ale gdzie nie jest ? To nie moje pierwsze studia i nikt mi nie powie, że wszedzie jest w 100% idealnie. Zawsze otrzymuje odpowiedz na meila- co prawda trzeba poczekac, ale czy cierpliwosc nie jest cechą wymaganą w różnych zawodach ? Tego czlowiek uczy sie całe życie. Nie można przekierowywać "hejtu" za błędy "góry" na studentów, czy pracowników, którzy swoją pracę wykonują we właściwy sposób. To ludzka zawiść i zazdrość. Jako studentka odnośnie wykładów mogę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolona pracą wykładowców, to są teoretycy, którzy swoją wiedzę przekazują w możliwie najlepszy sposób. To ile ktoś z tego wyniesie bez względu na uczelnie. To już kwestia indywidualna każdego człowieka. Ja tam poszłam po to by spełniać marzenia, poszerzać wiedzę. Mając też świadomość taka, że aby być dobrym specjalistą trzeba cegiełkę dorzucić od siebie i to od nas samych zależy jak będzie wyglądała później nasza droga. Nikt łopatą do głowy nie nawrzuca nam mądrości. Bardzo niesprawiedliwe jest przez tą całą nagonkę oceniać innych, którym naprawdę zależy i którzy sumiennie sprawdzają się w swojej roli, czy to roli studenta , czy pracownika. Mowie za siebie oczywiście, bo za innych nie odpowiadam. I ... Nie jestem z (usunięte przez administratora) :)... Nie jestem za żadna partią bo każda pozostawia wiele do życzenia, jestem przede wszystkim za sobą;)

anahaa

"Kupowanie dyplomów?" Świetnie, że płace za niego, a dodatkowo w ramach "kupienia" uczestnicze w świetnych zjazdach co weekend, gdzie wykładowyc mają ogrom wiedzy a co najważniejsze doświadczenia w praktyce. W ramach, że "za mało dyplomu kupiłam", " dokupiłam" sobie następne ze studiów podyplomowych, bo jest tak wspaniały ogrom wiedzy, że nigdzie z taką bazą się nie spotkałam!! Oby każdy kto tutaj studiuje wziął tą wypowiedź za ironie! Nie pozwolę aby "kupowanem dyplomów" nazywano weekendowe zjazdy z tak bardzo merytoryczną treścią! Jeśli konkurencja uczelni chwyta się do takich poziomów działań- oby i psychologowie z konkurencyjnej uczelni takich działań nie wywierali na pacjentów!

Josns

Pracownik napisał opinie ja inny temat i podal zła nazwę uczelni więc to błąd

Była studentka

Niski poziom nauczania, banalne egzaminy i ciężki kontakt z BOS to prawda. Zrezygnowlam po 1 roku, dostałam się na ten sam kierunek na UJ i to była najlepsza decyzja.

Maćko

Jestem studentem CH. Studiuję MBA w trybie IOS, program (moduły) jest obszerny i dobry. Nie rozumiem tej nagonki na tą uczelnię. Studiować, kształcić się i nie przejmować się presją medialną wywołaną przez gadzinówki.

Nie wiem czy rozbieżne zdanie odnośnie warunków zatrudnienia powinno od razu nazywać się nagonką, ale skoro pada tu polecenie to ze względu na co? Są teraz oferty, mnie interesuje ta na administrację, trudno mi odsiać te opinie

Julian38
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Witam. Ukończyłem MBA w ramach Indywidualnej Organizacji Studiów, przerobiłem wszystkie materiały i zdałem egzamin. Więc czy też kupiłem dyplom? Podszedłem poważnie do tematu bo robiłem to dla siebie(prowadzę IDG), teraz smutno się czyta że wszystkich ocenia się przez pryzmat kilku, czy kilkudziesięciu osób. Myślę że studentów, suchaczy i absolwentów CH liczyć trzeba w tysiącach, więc serio wszyscy "kupili"dyplomy? Potrzebny temat zastępczy politykom, więc jest jak znalazł, z tym że przy okazji osób nieuczciwych rykoszetem dostają inni...

Studiuje psychologię w Colegium humanum. Mam pozytywne doświadczenie. Nauczyciele dobrze przygotowani do zajęć. Specjaliści w swej dziedzinie. Zaangażowanii i pomocni . Nauka w tej szkole i tego zawodu naprawdę na wysokim poziomie. Na początku roku był chaos organizacyjnych, jednak nie wpłynęło to jakoś na mnie. Wszystkim polecam

Olenska
@Marcin

Potwierdzam! Z pominięciem organizacji, całość się ustabilizowała. A wykładowców może pozazdrościć nie jedna uczelnia i to nawet państwowa! Wykładów i ćwiczeń nie chce się kończyć, ilość dyskusji i opisów doświadczeń zawodowy to coś czego brakuej w starym systemie nauczania. Cudowna kadra wykładowców!

Paulin

Studiuję psychologie i jestem zadowolony. Na początku były problemy organizacyjne, jednak z miesiąca na miesiąc było lepiej. W związku z tym, że jest to moja 3 uczelnia, na której studiuje, powiem, że nie ma idealnych uczelni w każdej znajdą się mocne i słabe strony. Pod względem merytorycznym uczelnia spełnia moje oczekiwania i mam nadzieję, że porachunki polityczne nie wplyna na nasz rozwój i nauke tu, ponieważ my studenci nie jesteśmy niczemu winni.

N

Jestem w trakcie studiowania psychologii. Uczelnia wyróżnia się niesamowitymi wykładowcami, którzy przekazują wiedzę praktyczną tak dobrze, że aż nie chce kończyć się ćwiczeń czy wykładów! polecam bardzo mocno!

Ciekawe czy ostania sugestia dotycząca tego by wypowiadały się głównie osoby zatrudnione lub szukające pracy podziała? Jeśli tak to czy jest tu może ktoś kto zatrudniał się już jako specjalista ds. windykacji? proszę o opis warunków w biurze, w jakie atmosferze pracuje się na dziale i jakie może być średnie wynagrodzenie?

heheh

duża rotacja pracowników, poczytaj komentarze poniżej.

Bardzo fajne miejsce pracy, starają się o pracowników i zmieniło się podejście względem tego co było kiedyś. Dużo zmian nastąpiło ze zmianą lokalizacji, bardzo fajne warunki do pracy. Zarobki całkiem niezłe. Tak pojawiają się osoby po to żeby iść na kolejny dzień na L4 ale to już takie mamy czasy i na to nikt nie ma wpływu, a nazywanie tego rotacją jest nie na miejscu..

L4
@heheh

Jak się komuś nie chce pracować to nie ma co się dziwić. Wiele osób pracuje od lat i jakoś nie ma problemów, ciekawe prawda? Może zamiast pisać głupie komentarze wyssane z palca znajdźcie sobie lepsze zajęcie i pracę. PS pracuję od 3 lat i jestem zadowolon, pracy jest sporo ale za to brak nudy.

M.

Jezu ludzie, chyba Wam się portale pomyliły!! Jak chcecie dowiedzieć się czegoś na temat studiowania to nie ten portal! Robicie śmietnik tu i ktoś kto chce poznać opinię na temat zatrudnienia i miejsca pracy musi się dokopywać do tych treści przez stos Waszych rozważań na temat studiowania! Użyjcie mózgów i znajdźcie odpowiednie miejsce do swoich dyskusji.

Zostaw merytoryczną opinię o Collegium Humanum - Warszawa

• Jak się pracuje w Collegium Humanum?

Zobacz opinie na temat firmy Collegium Humanum tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 184.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Collegium Humanum?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 12 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Collegium Humanum