ARM Robotics Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ARM Robotics Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Łukasz Woliński

Pracownik firmy - Dyrektor Techniczno-Handlowy

09.05.2023 02:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

ARM Automation Robotics Machines Sp. z o.o. to firma inżynierska, skupiającą specjalistów z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem przemysłowym i akademickim. Nasi pracownicy zdobywają wiedzę i umiejętności podczas realizacji projektów w zakresie budowy i automatyzacji maszyn, robotyzacji, sterowania procesem, programowania oraz diagnostyki. Umożliwia im to realizację zaawansowanych projektów dla szerokiego grona odbiorców na całym świecie.

Jakie projekty Państwo realizujecie?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Naszym podstawowym celem jest skuteczne rozwiązanie indywidualnych potrzeb Klienta, związanych z koniecznością dostosowywania produkcji do zwiększających się wymagań rynku. Realizujemy projekty związane z modernizacją i serwisem istniejących instalacji. Dodatkowo opracowujemy i dostarczamy zindywidualizowane rozwiązania - od małych urządzeń i stanowisk po złożone, specjalistyczne linie produkcyjne. Podczas realizacji zadań ściśle współpracujemy z wiodącymi światowymi firmami oraz jednostkami badawczymi. Jesteśmy Certyfikowanym Integratorem B&R.

Gdzie znajduje się siedziba Państwa firmy?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Główna siedziba naszej firmy mieści się w Katowicach. W najbliższym czasie zostanie oficjalnie otwarty nasz odział we Francji.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Pomysł na rozpoczęcie działalności firmy wziął się z dużego zapotrzebowania rynku na rozwiązania z dziedziny automatyzacji i robotyzacji. Dzięki przyjacielskim i partnerskim relacjom, połączyliśmy nasze specjalistyczne i międzynarodowe doświadczenia, związane z automatyzacją i robotyzacją procesów przemysłowych. Nasze doświadczenia zbieraliśmy przy projektach dla różnych gałęzi przemysłu dla m.in.: przemysłu ciężkiego, odlewnictwa, przemysłu spożywczego, lotniczego czy wojskowego. W odpowiedzi na zmieniające się trendy w branży chcieliśmy uzupełnić istniejącą niszę na rynku, czyli zapotrzebowanie na zaawansowane maszyny prototypowe. Nie podążamy za utartymi trendami produkcji wielkoseryjnej, np. branży automotive. Skupiamy się bardziej na indywidualnych jednostkowych rozwiązaniach, które ułatwiają bądź zastępują pracę człowieka - w niebezpiecznych, trudnych i szkodliwych warunkach. To założenie stało się motorem napędowym dla rozpoczęcia własnej działalności.

W jakim punkcie znajdujecie się Państwo aktualnie?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Nasza firma bierze czynny udział w kreowaniu i popularyzacji kierunków rozwoju przedsiębiorstw, za czym przemawia fakt, że jesteśmy jednym z założycieli związku pracodawców FAIRP (Forum Automatyki i Robotyki Polskiej). Ma on na celu popularyzację wdrażania procesów automatyzacji i robotyzacji w kraju i za granicą. Naszym celem jest rozwój nowoczesnych metod produkcyjnych wśród polskich przedsiębiorstw, a także integracja i wspieranie firm wdrażających te rozwiązania.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Rynek robotyzacji przemysłu w Polsce i na świecie, z roku na rok, przyspiesza, ale potrzeby wciąż są ogromne. Tylko w Polsce, w sposób ciągły, odnotowywany jest ogromny wzrost liczby instalacji nowych robotów. W stosunku rocznym liczba zainstalowanych robotów dla przemysłu wzrosła o ponad 50 procent, przez co znaleźliśmy się w gronie czołowych państw z całego świata z największą liczbą nowych robotów przemysłowych. Jednocześnie sytuacja ta mocno stymuluje rynek, przez co pojawia się coraz większa liczba firm, zajmujących się wdrażaniem rozwiązań zrobotyzowanych.

Czy jesteście Państwo otwarci na współpracę z nowymi sektorami?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Jesteśmy bardzo otwarci na różne branże, dlatego niedawno podjęliśmy się zadania, zleconego przez jedną z polskich firm, a polegającego na automatyzacji produkcji kontenerów, pełniących funkcje mieszkalne, sanitarne, czy pracownicze. Budownictwo modułowe staje się istotną częścią rynku nieruchomości. Dotychczas produkcja takich kontenerów była albo ręczna, albo półautomatyczna, a to niesie za sobą ograniczenia, takie jak: problemy kadrowe, przestoje produkcyjne, czy trudność w utrzymaniu zakładanej jakości i powtarzalności. Przestawienie linii na pełen automat pozwoli ograniczyć rolę człowieka w produkcji, podniesie jakość i powtarzalność produktu. A przede wszystkim pozwoli zwiększyć wydajność i to aż trzykrotnie.

Czy obok dużych zleceń macie Państwo miejsce dla tych mniejszych?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Oczywiście. Dostarczamy szereg mniejszych maszyn i urządzeń, które służą przygotowaniu powtarzalnego półproduktu - tak istotnego w procesie automatyzacji produkcji. Możliwe jest to dzięki wykształconej i wciąż szkolonej kadrze inżynierskiej. Pracownicy tego działu cechują się wysoką elastycznością i mają niezbędne kompetencje do tego, aby szybko reagować na wszelkie zawirowania na rynku.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Struktura naszej firmy składa się oczywiście z kadry zarządzającej, czyli Prezesa i Wiceprezesa. O wszystkie kwestie formalne i administracyjne dba nasza kadra obsługująca biuro. Kwestie informatyczne leżą w kompetencji działów IT. Posiadamy także dział Inżynieringu, czyli: projektantów i automatyków oraz robotyków, projektantów układów sterowania, projektantów układów mechanicznych. Nie możemy zapomnieć o dziale produkcji, w skład którego wchodzą: elektrycy, instalatorzy, operatorzy maszyn obróbczych CNC trzy i pięcioosiowych. Kluczowe są dla nas jeszcze cztery kolejne działy: logistyki, zamówień, handlowy i marketingu.

Ilu pracowników zatrudnia grupa ARM?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Aktualnie w strukturach grupy ARM zatrudnionych jest 70 specjalistów z różnych dziedzin, m.in.: projektowania, produkcji, mechaniki, automatyki, robotyki, systemów sterowania czy systemów bezpieczeństwa.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

W sposób ciągły poszerzamy swoją kadrę, jednak stawiamy na jakość, a nie na ilość. Dlatego też aktualnie koncentrujemy się głównie na tym, aby jeszcze lepiej wyszkolić i skonsolidować aktualną kadrę inżynierską i techniczną. Zależy nam, aby nasi pracownicy byli jeszcze lepszymi specjalistami i profesjonalistami, reagującymi sprawnie i szybko, niezależnie od warunków projektowych. Oczywiście jesteśmy otwarci na nowych kandydatów, posiadających poszukiwane przez nas kompetencje i otwartych na nowe wyzwania.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Proces rekrutacji powierzyliśmy zewnętrznym wyspecjalizowanym firmom. Na podstawie naszych bieżących oczekiwań oraz precyzyjnie opisanych profili kandydatów, firmy te proponują nam odpowiednie osoby o pożądanych przez nas kompetencjach.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Każdy nowy pracownik ma swój okres inkubacji, podczas którego poznaje strukturę firmy oraz jej profil działalności. Jest zapoznawany z wdrażanymi przez nas technologiami. Na bieżąco poznaje różnego rodzaju procesy oraz zasady i specyfikę funkcjonowania w zespole. Nowemu pracownikowi powierzane są stopniowo coraz odpowiedzialniejsze zadania, oczywiście pod nadzorem wyspecjalizowanej kadry. Ma to na celu stworzenie okazji dla pracownika do uzewnętrznienia drzemiących w nim kompetencji. Przykuwamy bardzo dużą uwagę do - kluczowej dla nas - pracy zespołowej.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Nasza firma w sposób ciągły szkoli swoją kadrę. Odbywają się cykliczne szkolenia produktowe. Dodatkowo nasze struktury na bieżąco zgłaszają potrzeby w zakresie nowych narzędzi czy technologii, które są przez nas wprowadzane. Rozwój i szkolenia w naszej firmie to coś, na co kładziemy największy nacisk, bo sumienny, kompetentny i dobrze wyposażony pracownik to najlepsza wizytówka naszej firmy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Łukasz Wolińskiikona wywiad

Najprościej mówiąc, naszym celem są ekspansja i rozwój. Będziemy reagować adekwatnie do sytuacji, w odpowiedzi na transformację przemysłu ciężkiego i wszelkie inne potrzeby naszej oraz światowej gospodarki. Jesteśmy bardzo elastyczni, co pomaga dostosować się do wielu różnych potrzeb. W ostatnim czasie przenieśliśmy główną siedzibę z Chorzowa do Katowic, co daje nam kolejne możliwości, na które jesteśmy otwarci. Oczywiście jesteśmy świadomi, że aby osiągnąć wymarzony cel, trzeba włożyć dużo ciężkiej pracy i pokory.

ARM

Dzień dobry, rekrutacja na stanowisko konstruktora, przeprowadzana jest zawsze indywidualnym trybem, i zależy od wielu czynników. Preferowanym pracownikiem jest osoba z 3-4 letnim doświadczeniem w jednej firmie. Idealnie jeśli to doświadczenie jest zbieżne z projektami realizowanymi przez ARM Robotics. Kwestie finansowe, zależą również od wielu czynników, i każdorazowo zagadnienie to jest tematem odrębnej indywidualnej negocjacji. Wynagrodzenie oparte jest na dwóch filarach: wynagrodzenie zasadnicze oraz premia, która jest przyznawana w oparciu o system premiowy, a jej wysokość uzależniona jest od mierników ustalanych przez dyrektora działu (usunięte przez administratora) Wszystkie zainteresowane osoby, zapraszam do złożenia aplikacji w formie elektronicznej, lub bezpośrednio w sekretariacie naszej firmy.

Orientujecie się może w jaki sposób przebiega teraz proces rekrutacyjny w przypadku konstruktora maszyn? Na pewnym portalu widoczna była oferta wygasła z parę miesięcy temu. Wtedy też proponowano kwotę w wysokości do 12 tysięcy. Ciekawi mnie czy teraz od nowego roku były jakieś podwyżki?

Sabina Nowy wpis

Ostatnie zapytanie na forum dotyczyło pracy jako konstruktor. My z partnerem natomiast widzieliśmy ofertę pracy dla elektromontera, była ona publikowana jeszcze w styczniu. Podano w niej wtedy stawkę do 7,000 zł.. Prosimy o określenie bieżących warunków zatrudnienia. jaka jest bieżąca atmosfera w miejscu pracy? I kiedy mozna spodziewać się przyjęć?

ARM Nowy wpis
@Sabina

Dzień dobry, rekrutacja w naszej firmie jest prowadzona w zależności od zapotrzebowania na pracowników. Wstępna rekrutacja jest realizowana przez wyspecjalizowane firmy zewnętrzne. W wypadku zainteresowania określonym kandydatem, jest on zapraszany do siedziby naszej firmy, gdzie z odbywa się rozmowa z dyrektorem danego działu. Wtedy też można porozmawiać o kwestiach finansowych. O wysokości wynagrodzenia decyduje wiele czynników, dlatego zagadnienie to jest tematem odrębnej indywidualnej negocjacji. Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany podjęciem z nami współpracy, zapraszam aby złożyć aplikację bezpośrednio w sekretariacie naszej firmy.

Sylwia

Niedawno mieli ogłoszenie na Konstruktora i pisali o elastycznych godzin. Wiecie jak wygląda ta elastyczność? Pracownik ma pełną dowolność w ustalaniu sobie grafiku?

@Sylwia

Nie ma elastyczności. Ciągła presja skończenia projektu w czasie. 8h w pracy i po pracy również. Ponieważ jest termin i nikogo nie interesuje kiedy i jak to zrobisz ma być i ma być idealnie na dzień na który się z kimś umawiasz. Zrozumiałe w pewnym stopniu, że ktoś czeka by ten projekt wykonać jest jakaś umowa, którą firmę zobowiązuje i jak się nie zmieści to są kary umowne itp. i to każdy rozumie. ALE zawsze jest druga strona medalu. ciągła presja parcia do przodu i obarczania większą częścią projektu. Bo ktoś zawalił, bo tamto, itp. nigdy nie jest problemem organizacja. Takie tłumaczenia. A zawsze ziarnko prawdy jest po obydwóch stronach.(usunięte przez administratora)

@Krwiopijca

Dzięki za zarys sytuacji. Czy (usunięte przez administratora) można (usunięte przez administratora) liczyc na satysfakcjonujące zarobki? I jakieś fajne premie?

kandydat

Hej, na stronie firmy widzę, że szukacie kandydata na stanowisko konstruktora. (usunięte przez administratora) Można się porozumieć w sprawie płatnych nadgodzin, czy należą się po okresie pracy? dodatkowo widełki płacowe na dobrym poziomie, czy te pieniądze są realne?

Krwiodawca.

Pracuję tu nie od dziś i wg mnie piszą to osoby, które ewidentnie zawiniły i nie potrafią przełknąć gorzkiej pigułki spowodowanej porażką. No cóż.. przyszłym kandydatom proponuję nie sugerować się poniższymi opiniami, ponieważ nie odzwierciedlają tego, co tak naprawdę dzieje się w firmie. A tym oczerniającym proponuję zastanowić się nad własnym celem życiowym zamiast wylewać anonimowo żale, nie mając przysłowiowych "jaj".

Leny
@Krwiodawca.

@Krwiodawca.

Krwiodawca
@Krwiopijca

(usunięte przez administratora) Jeżeli ktoś patrzy w tym samym kierunku co osoby zarządzające- łącznie z prezesem- to żaden z nich nie doświadczył gniewu ze strony prezesa. Jak już piszesz tak negatywnie, to dla potomnych napisz też o plusach występujących w firmie, których w żadnych innych firmach nie doświadczysz :) bo wydaje mi się, że narzekać to każdy Polak potrafi .. a doświadczeń mam dużo za sobą.. więc jak nie chcesz pracować pod tą wizją przyszłości ARM to droga wolna.. takie jednostki nie są potrzebne w firmie (usunięte przez administratora)

Neutralny

krwiopijca
@Neutralny

Neutralny
@krwiopijca

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Projektant Układów Sterowania w firmie ARM Automation Robotics Machines Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?

Chcę zaczerpnąć informacji w kwestii specyfiki pracy w firmie Automation Robotics Machines Sp. z o.o.. Czy rozmowa kwalifikacyjna jest stacjonarna? Czy klimat w pracy jest ok? Czy pracodawca daje awanse? Szczerze dziękuje za podpowiedź.

krwiopijca

Zostaw merytoryczną opinię o ARM Robotics Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w ARM Robotics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ARM Robotics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ARM Robotics Sp. z o.o.?

ARM Robotics Sp. z o.o.