Opinie o Parleto Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Parleto Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Parleto Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Parleto Sp. z o.o. w Gdańsk

Chciałbym pracować jako Full Stack Developer w mieście Gdańsk. Czy rzeczywiście można zarobić 11500 PLN? W jakich firmach?

Zuzia

Szukam informacji odnośnie zarobków tutaj, bo chcę porównać z innymi ofertami. Skoro tyle nierealne, to jakie kwoty tutaj proponują? I czy to praca na B2B czy UoP?

Były
@Zuzia

Na początku są tylko śmieciowe umowy: umowa zlecenie z umową o dzieło

Ronald - byly
@Były

To nie jest już czas, gdzie (usunięte przez administratora) się pracowników na ZUS i emeryturze. Każda umowa smieciowa to jest mniejsza emerytura i (usunięte przez administratora)papiery do kredytu na mieszkanie albo samochod. Właściciel to facet z mentalnością pszedsiembiorcy, oszczędzać na wszystkim, zamiast zainwestować w ludzi i firmę. A (usunięte przez administratora) nie tylko ZUS i US, ale przede wszystki swoich pracownikow. A czytanie książek o samorozwoju to jest udawanie, że dbamy o pracowników. Trzymaj się zdała od tej firmy i ANSTA też, bo to jest ta sama firma, tylko inna ma nazwę.

Xxx
@Ronald - byly

A Ty właśnie z powodu umowy jestes były pracownikiem? Czym konkretnie się zajmowałeś i ile Ci płacili? Po jakim czasie można przejśc ze śmieciówki na uop, jest jakiś minimalny czas?

Zawiedziony

Gdybym tylko przed rozwiązywaniem zadanie technicznego, zetknął tutaj, z pewnością nie poświęciłbym tyle czasu. Dostałem jak i większość zadanie do zrobienia w ciągu 7 dni. Zrobiłem je tego samego dnia i nazajutrz dostaje i formacje że zadania nie przeszły testów automatycznych... I to tyle. Napisałem z ciekawości, na czym konkretnie poległy testy (nie zmieściłem się w czasie? Nie uwzglednilem Edge casow? Może coś innego?) I dali trochę szerszy feedback.... I teraz uwaga! Dostałem odpowiedź że wyniki i zakres testów podlegają klauzurze poufności!!! To jeden wielki żart! Testy do jakiegoś randomowego zadania rekrutacyjnego podlegają jakiejś klauzurze. Jednym słowem: KOMEDIA! Ale nawet gdyby udało się dalej dostać, poooowaznie bym się zastanowił czy chce tam pracować. Podejście do kandydata - karygodne.

Honorka

A wiesz może czy ktoś przeszedł tą rekrutacje pozytywnie? Kilka osób pisało o braku zatrudnienia a nikt się nie chwali że dostał ten etat. Ogólnie to ile etapów tej rekrutacji tutaj jest?

kandydat
@Honorka

Nie mam pojęcia. Ogłoszenia na stronie firmy cały czas wiszą i ciągle szukają ludzi xD

hmm

Otrzymałem zadania, po 15 minutach, zanim zdążyłem cokolwiek sprawdzić kolejny mail że nie zostaję zakwalifikowany do kolejnego etapu. Dobrze w sumie że poczytałem komentarze po wysłaniu CV, przynajmniej nie było szoku, rzeczywiście szkoda czasu na taką "firmę". Jakbym przeczytał komentarze wcześniej to bym nawet nie wysyłał.

@hmm

Jakie zadania, coś w ramach rekrutacji wysłali, a potem nagle się wycofali? Dobrze rozumiem? A po jakim czasie od wysłania cv się odezwali do Ciebie? Długo czekałes?

Szkoda czasu

Rekrutowałem się na stanowisko Junior FrontEnd developer. Pierwsze zadanie zrobiłem - brak feedbacku, dostałem drugie które zajęło mi około 4 godzin - brak feedbacku. Zadzwoniła do mnie Pani z HR i zapytała czy mam teraz czas porozmawiać, myślałem że będzie to rozmowa miękka i powiedzą mi o firmie, warunkach i td. Kobieta zaczęła zadawać pytania o JS na które miałem odpowiedzieć za 30sek. Zero feedbacku, zero info o firmie, tak niesamowitej rekrutacji jeszcze nie miałem Nie traćcie na tą firmę swojego czasu

Łucja
@Szkoda czasu

Długo trwała ta Twoja rekrutacja? W sensie, jak dużo czasu mijało pomiędzy jednym zadaniem a zaproponowaniem drugiego? Co tam było do zrobienia tak mniej wiecej jeśli mogę wiedzieć?

Bardzo ciężkie zadania, filozoficzne wręcz pytania jak na takie stanowisko. Poświęciłam bardzo dużo czasu na wykonanie zadań w staranny sposób, a w bardzo ekspresowym czasie otrzymałam automatyczną, szorstką odpowiedź o nie przejściu dalej.

Techniczne pytania dotyczące obowiązków pracy są zrozumiałe, ale pytania dotyczące zmiany świata na lepszy są niepotrzebnym dodatkiem, a przynajmniej wystarczyło by tylko jedno takie pytanie, max. 2.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
ToJa

Szkoda czasu. Zadanie wysłane, a z ich strony automatyczna odpowiedź, że nie przechodzę dalej. Jako,że dopiero stawiam pierwsze kroki byłoby miło jakby chociaż minimalnie wskazać co jest źle zrobione. Autatyczne wysyłanie wiadomości jest po prostu chamskie i nieeleganckie. Rozumiem,że jest dużo takich maili do wysłania i tak jest szybciej,ale w taki sposób da się odczuć,że jest to swojego rodzaju scam.

ToJa
@ToJa

Automatyczne*

Anonimowy

Pracowałem w tej firmie. Rano idąc do pracy to już nie była wściekłość ale rozbrajająca bezsilność. Szef Andrzej, jest tak niekulturalnym i gruboskórnym człowiekiem, że nie wiem jak to opisać. Nie pomaga, wyjaśnia, prowadzi czy szkoli, ale najzwyczajniej psychicznie się znęca nad ludźmi. Wciąż manipuluje ludźmi tak, aby popełnili błąd w pracy a następnie publicznie zdeptuje nie tylko "winna" osobę, ale wszystkich wokół. Kilkukrotnie widziałem, jak osoby wchodzą do pracy jeszcze ocierając łzy przed naciśnięciem klamki. To jest właśnie taka firma, idziesz rano do pracy i płaczesz z bezsilności i beznadziei. Ja dałem sobie spokój po naprawdę zbyt długim czasie. Nauki i postępów w programowaniu czy innym obszarze nie zrobisz. Nie ma szkoleń, nie ma zespołów, planowania rozwoju produktow. Jest tylko Andrzej (szef) i cała reszta, bardziej lub mniej wyczerpana, rozdarta psychicznie. A umowy nie dostaniesz (czasem się zdarza). Pracujesz na zlecenie, a niektórzy dostają jakieś dodatkowe umowy o dzieło, żeby na ZUSie zaoszczędzić. Bo pieniądze, które zarobisz w firmie, to jak szef mawia, caly czas pieniądze firmy, bo od firmy je dostałeś. I nie będzie on marnował pieniędzy na ZUSy czy emerytalne...

Agnieszka
@Anonimowy

Czyli zrezygnowałeś z pracy w tej firmie przez traktowanie szefa? A oprócz tego inne warunki zatrudnienia były zadawalające? Na początek pracy też nie ma szkoleń wprowadzających?

@Anonimowy

W pełni się zgadzam z tą opinią. Pracując w firmie nie wyniesie się żadnych dobrych praktyk programowania poza delikatnie mówiąc bardzo złym zarządzaniem zespołem przez szefa firmy. Projekty i zespół jest ten sam, co w Ansta, który ma już wyrobioną opinie. Nic się nie zmieniło. Nie polecam pracy w tej firmie jeśli zależy komuś na rozwoju i ceni sobie swoją psychikę.

ChybaTrudneZadania

Jeśli chodzi o zadania rekrutacyjne na Junior Python Developera to przygotujcie się na to, że sam ChatGPT nie potrafi poprawnie rozwiązać ich zadań także mogę tylko życzyć powodzenia ;p

Kandydatka

W moim przypadku proces rekrutacyjny przebiegał w sposób bardzo spójny ze stanowiskiem, na jakie aplikowałam (administracja biura) i miał dokładnie taki przebieg, jaki jest opisany na stronie pracodawcy, więc wystarczy czytać ze zrozumieniem i człowiek nie będzie zaskoczony. Było CV + krótki kwestionariusz osobowy; po kilku dniach telefon z kolejnymi kilkoma pytaniami (Pani, prowadząca rozmowę bardzo miła); po 3 dniach zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa ciekawa, trochę stresująca (ale to pewnie kwestia indywidualna - ja zawsze z tych bardziej przejmujących się byłam). Podsumowując, chociaż nie udało nam się nawiązać współpracy - dostałam rzetelny feedback, kilka ciekawych lektur do przeczytania w przyszłości i podtrzymanie wiary, że są jeszcze wartościowe miejsca pracy, gdzie liczy się człowiek, a nie tytuły i nazwy stanowisk. I moja rada dla wszystkich - sprawdzajcie na własnej skórze, nie sugerujcie się opiniami.

2023 a standard rekrutacji bez zmian - brak jakiegokolwiek feedbacku. Odradzam, szkoda czasu na zadania rekrutacyjne.

@Marcin

To oni cały czas szukają? Dziwne mają hobby...????????‍♂️????

Halina
@Marcin

Hmm no mają właśnie wystawionych kilka ofert pracy, więc chciałam się dowiedzieć czegoś więcej o samej rekrutacji. Na jakie stanowisko aplikowałeś? Ile jest etapów i czy przed wykonaniem zadania jest w ogóle jakaś rozmowa z hr?

kpina

Poświęciłem swój czas na wykonanie zadania rekrutacyjnego, a następnie zostałem odrzucony z powodów, które można było wyciągnąć z samego CV bez konieczności tracenia czasu na zadanie. Tymi powodami były Przedstawione umiejętności, zainteresowania, doświadczenie oraz edukację - wszystko jest w CV więc po co zadanie? Brak estetyki przesłanych informacji - chodziło o estetykę zadania, maila, CV - nie dowiem się, ale kolejny podpunkt, który raczej nie wymagał realizacji zadania. Brak integralność z kulturą pracy - to bardzo ciekawe, bo nic na ten temat o mnie nie wiedzieli. Co do wykonanego zadania 0 feedbacku. Poczułem się opluty, dostając feedback praktycznie "automatycznie" podobny jak większość osób tu. Nie polecam tracić czasu na robienie zadania.

potwierdzam
@kpina

dostałem dzisiaj identyczną odpowiedź, śmiem twierdzić że nikt nie zaglądał do rozwiązania. Na prośbę dokładniejszego feedbacku otrzymałem link do dokumentacji Django ;)

@kpina

Potwierdzam, dziś otrzymałem identyczna odpowiedź pomimo wykonania wszyskich tasków z zadania rekrutacyjnego. Cały rekrutacja jak i firma to jakaś kpina.

Co to było za zadanie?

Mag
@kpina

Dostałam taką samą odpowiedź po wykonaniu zadania. Nie szanują ludzi i ich czasu.

Strata czasu
@kpina

Dokładnie tak jak kolega pisze. 0 feedbacku tylko jakiś suchy tekst. Nie wiem co zrobiłem źle że po wykonanym zadaniu nie przeszedłem dalej... Strata czasu!

Déjà-vu
@kpina

Miałem identyczną sytuację Firma po prostu olewa ludzi i żeruje na czasie i pracy osób które szukają pracy. Uważać!!

@Strata czasu

A opiszesz to zadanie jakie tak konkretnie było? Mimo wszystko już ciekawości chciałabym wiedzieć

Bezrobotny123

Zanim wziąłem udział w rekrutacji to przeczytałem tu te opinie i zastanawiałem się czy faktycznie jest tak źle jak tu ludzie piszą. I niestety tak jest. Nawet nie polecam aplikować a jak już dostałeś zadanie to go nie rób bo szkoda Twojego czasu. Aplikowałem na Junior Frontend Developera. Zacznę od tego że w mailu razem z zadaniem otrzymałem informacje że firma bierze pod uwagę nawet rozwiązania niekompletne. Druga ciekawa rzecz była taka że rozwiązanie należało odesłać w jednym pliku. Zadanie było ogólnie proste bo była tabelka z kilkoma pracownikami i trzeba było dodać jakieś filtrowanie i formularz dodania nowego pracownika. Zadanie wykonałem kompletnie plus dołożyłem zewnętrzne api żeby dodać jedną funkcjonalność, napisałem własne style. Dostałem 200 linii kodu, odesłałem grubo ponad 600. Odpowiedź dostałem następnego dnia rano w stylu dziękujemy, nie przechodzisz do kolejnego etapu. Bez żadnego uzasadnienia ani informacji. Dziwi mnie ten dopisek „bierzemy pod uwagę rozwiązania niekompletne” skoro nawet jeżeli zrobiłem zadanie z czymś od siebie to zostało odrzucone bez żadnego komentarza. Dodatkowo robienie takich rzeczy w jednym pliku nie wydaje mi się zbytnio sensowne. Pisanie styli to mordęga. Ciężko zaprezentować jakąkolwiek wiedzę robiąc coś w ten sposób. W skrócie również nie polecam marnować czasu na rekrutacje czy wykonywanie jakiegokolwiek zadania bo obstawiam że nawet nikt go nie przejrzał od strony technicznej.

R.

Firma w ogole nie informuje o wynikach rekrutacji, nie odpowiada na maile dot. wynikow, mimo bardzo dobrego wczesniejszego kontaktu.

Zespół Parleto
@R.

Dzień dobry R., napisz do nas na kariera@parleto.io, chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się sprawie i wyjaśnić sytuację. Pozdrawiamy Zespół Parleto

@Zespół Parleto

Spoko, że wyjasniacie:-)

User

Nie warto tracić czasu na rekrutację, podobnie jak większość tu z automatu otrzymałem zadanie, a następnie zostałem z automatu odrzucony. Powód "estetyka", prośba o doprecyzowanie nie zaowocowała brak feedbacku.

Krzysiek
@User

Dziękuję wam wszystkim za opinie. Właśnie chciałam aplikować, ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi sobie daruję.

@User

Co to za zadanie?

Pneumokoki
@Pna

Takie np. Jak wytłumaczyć "czym jest baza danych" osobno dla 5 oraz 70 latka? Zarządzasz od dziś zespołem 10 osób na tych samych stanowiskach. Z otrzymanych informacji wynika, że trzech z nich odpowiedzialnych jest za 70% realizowanych zadań. Jakie pierwsze działania podejmiesz? Sytuacja hipotetyczna: Na mail wpłynęło 300 uwag od klienta dotyczących udostępnionego testowo systemu. Według jakich kryteriów należy je podzielić oraz jak podejść do realizacji i odpowiedzi? Mając do dyspozycji obsługę sali: a) Danusia (studentka dzienna) b) Zbyszek (student zaoczny) c) Paweł (dostępny pn-sb) d) Ela (dostępna 8-16 codziennie) e) Tadeusz (dostępny maksymalnie 3 dni w tygodniu) Przygotuj grafik pracy 1-14.04.2022r. w restauracji otwartej w godzinach: - 10-22 w dni powszednie - oraz 12-23 w weekendy Wytyczne: - limit czasu pracy dla osoby to 8 godzin per dzień - limit czasu pracy dla osoby to maksymaline 5 dni w tygodniu - restauracja dysponuje 30 miejscami dla klientów Brakujące wytyczne należy określić samodzielnie. Wszystkie przyjęte założenia należy przedstawić pod grafikiem jako dodatkowy opis. Pytania Jakie są ważne elementy dobrego miejsca pracy? Jakie elementy wymagałyby zmian w ostatnich miejscach pracy i/lub edukacji oraz dlaczego?

Tadeusz
@Pneumokoki

LOL. Piszą pewnie oprogramowanie, które będzie produkować grafik dla call center, albo uczelni, albo coś takiego. I od rekrutów kradną pomysły jak to rozkminić. Własność intelektualną mają w(usunięte przez administratora)

Pneumokoki
@Tadeusz

Duże drukowane AHA :D

Nick1

Taką odpowiedź dostałam: "Dzień dobry, dziękujemy za wzięcie udziału w naszej rekrutacji i zainteresowanie naszą firmą. Po przeanalizowaniu kandydatury nie znaleźliśmy możliwości podjęcia współpracy. Główne aspekty, jakie braliśmy po uwagę: - integralność z naszą kulturą pracy, - przedstawione umiejętności, zainteresowania, doświadczenie oraz edukację, - estetyka przesłanych informacji. Zachęcamy do aplikowania na inne stanowiska w przyszłości. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach kariery." Nie wiem? Skąd mogli wywnioskować te informacje po tym jak przesłałam im tylko CV..

Kurde strona taka ładna myślisz sobie fajna firma może jakaś nowoczesna. Akurat. Januszex w domku nawet biura nie ma, zadanie kwalifikacyjne wysyłane nie wiem po co, bo wysłałem odpowiedzi, i mimo że wszystkie były git i zajęły całkiem sporo czasu żeby opracować to feedback był taki że sie nie podoba estetyka prac XD. Odesłałem tylko zrobioną w canvie grafikę z napisem "AHA", ale za to jaką estetyczną.

@Kandydat

Ej nie no z tym to chyba żartujesz? Bo jeśli serio to możesz jakoś skriy porobić w ramach dowodów? ;p

Mariusz
@Zuzanna

Polecam sprawdzić firma Ansta, poniżej siedziba tej jakże zacnej firmy: https://www.google.com/maps/@54.4276781,18.4738696,3a,75y,47.56h,91.94t/data=!3m7!1e1!3m5!1se_lvo7Cnwcpjs4fdetNr6w!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3De_lvo7Cnwcpjs4fdetNr6w%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D317.4683%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

@Mariusz

Od kiedy tutaj link można tak o sobie wrzucić? :o No i co Ty do tej siedziby masz, banner jest przecież... ;)

Aroon94

W ramach rekrutacji na koniec informacja co zostało wzięte pod uwagę, czyli wymagania z CV Ale estetyka przesłanych prac ? Tylko kolorowanki zabrakło

Grzegorz
@Aroon94

O czym piszesz, bo ciężko to wywnioskować? Przechodziłeś rekrutację? Jakie kolorowanki? :D

@Grzegorz

Patrz wiadomość poniżej z 27.07.2022 17:21

Zuzka
@Aroon94

Dlaczego estetyka nie może być brana pod uwagę? Ja wysyłając aplikację staram się żeby było estetycznie, bez błędów, dobrze sformatowane itp. Perfekcyjnie. Wiadomo, jak to dużo mówi o człowieku.

@Zuzka

Owszem estetyka może być brana pod uwagę nikt nie uważa inaczej, ale co nieestetycznego może być w napisanych 3 zdaniach ? Pomijając interpunkcję czy literówki ponieważ i tak wszędzie jest już autokorekta

@Aroon94

Czyli co tak naprawdę jest istotne?

Jest to ta sama firma co Ansta i tam można przeczytać wszystkie opinie. Chyba nie ma pozytywnej... Bardzo fatalna komunikacja, podchodzą do potencjalnego pracownika z brakiem szacunku. Nawet kadry (ich HR) gdzie by się wydawało że powinny mieć inteligencję emocjonalną na wyższym poziomie, komunikują się w bardzo słaby pretensjonalny, wywyższający sposób. Zadanie dostałem napisane w komponentach klasowych (react) co już zapaliło mi lampkę, że chyba firma nie do końca idzie z duchem nowości (2022r). Wykonałem całe z dodatkowymi dodatkami od siebie, a feedback który dostałem był tragiczny. Jedno zdaniowy, który nie odnosił się do samego kodu. Już na samym starcie firma daje znaki, które powinni zapalić u nas czerwoną lampkę.

Zuzanna

Serio classami tutaj się posługują?Xd Może chcieli tylko zweryfikować czy znasz "od podstaw", bo wiesz ktoś to się uczy od niedawna class pewnie nawet nie liznął bo od razu zaczynał od funkcji podejrzewam. Mnie też to zaciekawiło teraz tak szczerze. Czyli tak jak poprzednik nie polecasz dosłownie nikomu rekrutować?

Zdecydowanie. Z tego co wiem, to tam nie ma obecnie nikogo w HR.

Zuzanna

Nie ma? A dlaczego, to w sumie nie są tu nawet potrzebni?

Zażenowanie

Wasze zadania nie są oceniane przez osobę techniczną, także nie musicie się produkować. One są oceniane pod względem estetycznym, czyli musicie pogrubić czcionkę oraz dodać trochę kolorków, taki powrót do przedszkola. Dział rekrutacji w ogóle nie czyta wstawianych ogłoszeń. Brak wymaganego doświadczenia oraz wykształcenie. Nawet nie wymagali szczególnych umiejętności. Doświadczenie jest, wykształcenie wyższe (nietechniczne) również. Znałam kilka technologii. Ale nie dodałam kolorków w zadaniu i napisałam, że cenię sobie work-life balance oraz umowę o prace i to dla firmy za dużo. Parodia, a nie rekrutacja. A, wzięli pod uwagę jeszcze moje zainteresowania. Czytanie książek chyba przeważyło, bo równie dobrze mogę przeczytać kodeks pracy :)

Niestety nie otrzymalem odpowiedzi zwrotnej, pomimo wykonania zadania, nie polecam.

@.

Meh. :( A na czym polegało zadanie? Ile czasu Ci zajęło?

Deez Nutz

Nie dostaniecie nawet feedbacku odnośnie kodu czy jakichś wskazówek,chyba nie mają na to czasu. Ciekawe co będzie jak się tam dostaniecie, może sami znajdziecie swoje stanowisko pracy. Zadanie wykonane ze sporą nawiązką, ale w moim przypadku to nie miało większego znaczenia. Zapoznali się z moim doświadczeniem, zainteresowaniami i umiejętnościami, a potem stwierdzają, że w ogóle w sumie do nich nie pasuję, więc zastanawiam się po co w ogóle dostałem tę zadanie rekrutacyjne, może dla beki. Jeśli w domu nie nauczono Was szacunku do drugiego człowieka to może znajdziecie wspólny język z Parleto. A może jestem naprawdę do (usunięte przez administratora) przekonajcie się sami. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Parleto Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Parleto Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Parleto Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Parleto Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Parleto Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Parleto Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Władysława Szafera 3
    80-299 Gdańsk