Opinie o Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Wojskowy Instytut Medyczny, lecz również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Wojskowy Instytut Medyczny o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawa

Ania

Najwyższe zarobki w dziale rozliczajacym projekty, w sekretariacie dyrektora, w kształceniu, w dziale zakupowym: 5000-10000 netto. Średnie zarobki w działach pomocniczych administracyjnych, pielęgniarskich, lekarskich: 4500-7000 netto. Personel pomocniczy: portier, ogrdnik, sanitariusz: 2100 netto. Atmosfera: zależy od kliniki. W administracji: postrach. Brak szkoleń. brak możliwości dokształtu. Do Państwa decyzji.

Kandydat

Jestem pielęgniarką i zastanawiałam sie nad pójściem do pracy na Saszerów. Strona internetowa naprawde przekonuje do podjęcia tam pracy.. szczególnie obietnice o dokształcaniu. Z tym to też nieprawda?

Pytanie Nowy wpis

Czy w Wojskowy Instytut Medyczny możliwa jest praca na podstawie B2B?

Ja Nowy wpis
@Pytanie

Ale jako kto? Lekarz? Pielęgniarka? Fizjoterapeuta?

magda
@Ania

Troche pani przesadza, zarobki wśród pielęgniarek to 4000 brutto I gwarantuje że nikt nie zarabia takich kwot jak pani podaje

@magda

4000 brutto = ok. 3000 netto kwota nie każdego może zachęcić, dziękuję za informacje Pani Magdo - gwarantuje Pani, że takie zarobki są - ale tylko dla wybranych górne stawki;)

zlo
@Anka

to w końcu w administracji postrach czy ogromne zarobki bo trochę się dziewczyno mieszasz w zeznaniach :D wskazane poziomy zarobków wyssane z palca i nie wiem co komu chcesz tym udowodnić.

Anka Nowy wpis
@zlo

jako były pracownik określam atmosferę jako nieprzyjazną pracy. Ten portal służy dzieleniu się takimi informacjami dlatego tu jestem. Wracając do atmosfery ja odczuwałam poczucie nakazu, humory przełożonych (co to za atmosfera kiedy szef trzaska drzwiami albo wpada w furię). Szefostwo unika problemów i zamiata je pod dywan. Z tematami zostajesz sam. Taka atmosfera mi nie odpowiadała więc po 3 latach zmieniłam pracę. Co do zarobków jest siatka płac - widełki o ogromnych rozpiętościach. Tak są takie zarobki tyle, że na podobnych stanowiskach jeden ma 3000 netto a drugi z podobnym stażem i doświadczeniem będzie miał 6000 netto. Dodać należy dodatki funkcyjne czyli za pełnienie funkcji koordynatora np 20% więcej, takowe są i te podbijają zasadnicze. Jesli w twojej opinii sa wyssane z palca podziel się z kandydatami jakie sa na twoim stanowisku i jakie skladowe zawieraja.

Beat Nowy wpis

Co z dodatkami cowidowskimi dla personelu niemedycznego gdzie są pieniądze

GrS

Nie polecam pracy wszędzie uklady

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kamil
Klient

Witam na ile można liczyć na stanowisku dyżurny elektryk w Legionowie. Czy to praca na 1 zmianę czy w systemie zmianowym nocki weekendy święta,czy jest jakaś premia jaka atmosfera.

Iks
Kandydat

Na jaką pensję netto może liczyć Portier (Grupa Obsługi?)?

@Iks

Najniższą krajową jak to na Szaserów.

Koni
@Iks

Hejka, 2800/2900.

pytanie
Kandydat

Czy ktoś wie jakie są zarobki doświadczonego lekarza okulisty w WIM ?

Patryk, obrazowanie
@pytanie

Witaj, to zależy od doświadczenia, stażu. Przeciętnie brutto 5000-8000 PLN. B.

Jak szefostwo w Wojskowy Instytut Medyczny traktuje ludzi?

To ja
@Pytanie

Tak jak w każdej innej firmie traktuje się ludzi.

Ciekawe
Kandydat

Czy ktoś może mi powiedzieć na jakie zarobki może liczyć opiekun medyczny z praktyka i na jaki oddział warto by się przyjąć.?

Adam
@Ciekawe

Chcę zmienić pracę. Udało się coś dowiedzieć?

@Magda

Strona internetowa czy media społecznościowe to narzędzia marketingowe i służą dobrej promocji. Negatywnych komentarzy nie widać - Szpital zamiast się do nich odnieść, po prosty je blokuje (na fb widać ilośc komentarzy ale w opisie widać tylko te pozytywne), przypadek...nie sądzę... Zachęcam do zasięgnięcia opinii wśród koleżanek które pracują/pracowały. Ja osobiście zachęcić nie mogę. O ile nie pieniądz to atmosfera jest ważna - tu o taką ciężko. Przy aplikowaniu, rozmowie zachęcam do zadawania pytań - jaka płaca netto, jakie dodatki, jakie warunki pozapłacowe (jak socjal to do jakiej kwoty netto) etc. Ile godzin, co z nadgodzinami...z tym zawsze był tu problem... Chyba, że ktoś ma ochotę pracować w ogłaszającej się marketingowo jako renomowanej placówce (przy słabe pensji i warunkach pozapłacowych) to ok.

@Anka

Byłam na rozmowie i zaproponowano mi całkiem niezłe warunki dlatego jestem zaskoczona tymi opiniami. Dlatego troche boje sie isc tam do pracy bo z opinii wynika że mam oczekiwac mniejszej niz obiecano pensji i złej atmosfery..

@Magda

Ja już nie pracuję. Trzymam kciuki, aby coś i tam się zmieniło. Jakie to są warunki, ile na rękę? Jakie warunki dodatkowa/bonusowe/która klinika? Dzielmy się wiedzą - temu ten portal służy.

@Anka

Gastroenterologia. O bonusach niestety nie wiem dokładnie, pani zapewniała ze za noce i swieta płatne dodatkowo. Ale to nieprawda ?

@Magda

Hej, jest regulamin wynagradzania, tam jest to uregulowane, poza tym płace za noce i święta reguluje Kodeks Pracy także to się Tobie należy. Pilnuj godzin, grafiki przesyłane do kadrowych vs to co de facto wypracowujesz. Tu zdarzają się rozbieżności. Jeśli stawka dla Ciebie jest ok to pół sukcesu. Nie znam Zespołu na gatro. Życzę powodzenia, oby było dobrze.

@Magda

Czy zdecydowałaś się na rozpoczęcie pracy na Szaserów? Jakie sa Twoje wrazenia w porownaniu z dotychczasowymi pracodawcami: wynagrodzenie, bonusy, szkolenia, atmosfera? Podzielisz się?

Czy w Wojskowy Instytut Medyczny panuje luźna atmosfera?

Pracownikwimblabla
@Pytanie

Jeżeli chodzi o personel to zależy z jakiego oddziału, ale większość pracowników jest bardzo uprzejma. Chodzi mi o doktorów którzy mają już dużo lat pracy za sobą. Prędzej odpowiedzą dzień dobry, niż taki który przyszedł po studiach i się wywyższa że jest lepszy.

Bartolomi
@Pytanie

Kardiologii nie polecam. Tam Siostra Lidia praktykuje zastraszanie i pomimo swoich braków kompetencyjnych nadrabia zarzyłością z Dyrektorem. Pani bywa we wszelkich komisjach i nieformalnych spotkaniach po to, aby dyrekcja wiedziała kto wyraża niepochlebne opinie. Tak tracą pracę (wersja oficjalna odchodzą sami) ratownicy z SOR, naczelne pielęgniarki, naczelne od kształcenia, pielęgniarki oddziałowe, komendanci, kierownicy kliniki i mniej barwni, ale zasluzeni Panu Gierlakowi. Tendencja jest ciekawa: do pierwszej niepohlebnej opinii. Co smutne to ze pracownicy administracji zarabiaja więcej niż lekarz-wojskowy z dwudziestoletnim stazem.

Misiek
@Pracownikwimblabla

Na 3500 pracowników na pewno znajdą się jacyś uprzejmi i nieuprzejmi;) A jak Ci się pracuje? Jak wyglądają zarobki, atmosfera, dostęp do przełożonego i wsparcie...?

Czy w firmie Wojskowy Instytut Medyczny są regularne szkolenia pracownicze?

Elka
@Pytanie

Zapytanie wymagaloby doprecyzowania ale generalnie nie ma regularnych szkoleń dla pracownikow czy wsparcia dla twojego rozwoju. Ogolne szkolenia sa z praw pacjenta ale nie sa to inicjatywy wnoszace cokolwiek do Twojej sciezki.

Witia
@Pytanie

Nie ma szkolen. To nie korpo gdzie dla awansu rozpisuja ci kroki i zwizane z tym szkolenia.

pytanie
Kandydat

Czy ktoś wie ,czy wim zatrudniają po znajomości czy każdy ma szanse np w administracji ? Czy zarobki tam są zadowalające i jaka jest atmosfera w pracy?

@pytanie

Zatrudniają i tak i tak. Tam nie jasnosci w zatrudnianiu. Probuj. Ja pracowalam krotko zwiedziona cudowna wizja profesjonalnego szpitala, juz nie pracuje. Odpowiadajac na zapytanie co do zaorbkow: pielegniarka - ok. 3500 na reke personel pomocniczy- najnizsza krajowa (w Warszawie cieżko wyzyc za najnizsza no chyba, że dojezdzasz z Minska czy Tluszcza, gdzie zycie jest tansze) lekarz wojskowy - ok 4500/6000 na reke naukowiec jak ma projekt to cos wiecej niz powyzsze wyciagnie (zalezy czy panie od grantow go lubia czy nie) pani od grantow/sekretrka dyrektora - 6000/7500 na reke Ocene ekonomiczna pozostawiam kazdemu indywidulanie. Kolezanki mega nizadowolonego - dodatki Covidowe pomimo obietnic wyplaty w pazdzierniku 2020 wyplacone teraz o to po klotniach z dzialem kadrowym.

Dariusz

Czy instytut zatrudnia kobiety ?

@Dariusz

Tak.

Anna
@Dariusz

A dlaczego niby ma nie zatrudniać kobiet? Wydaje mi się że większość tam pracujących to kobiety.

ja

@Robert czyli generalnie z przełożonymi ciężko..?

Elka
@ja

Zarzadzanie strachem nie zawsze sie sprawdza. Na Szaserow od lat takowe jest bez zmian. Brak atmosfery wspolpracy, nepotyzm, mobbing. Liczne rotacje sa na to niezaprzeczalnym dowodem. Z drugiej strony sa I takie miejsca pod dowodzeniem takich szefow gdzie bez wysilku dotrwasz do emerytury. Zgodze sie z licznymi opiniami, ze praca dla malo ambitnych.

Robert

Im wyżej postawiony wojskowy tym większy (usunięte przez administratora) a wojskowe kobitki to dopiero (usunięte przez administratora) Uciekajcie jak najdalej od tego syfu.

mieć chorego
Klient

Zastanawiam się czy wszystkie pielęgniarki w WIM ie to nadąsane niunie, które mają głęboko pacjenta, czy tylko na rehabilitacji?(usunięte przez administratora)

Magazynier

Pracowałem tam przez ponad 3 lata na magazynie w rejonowej bazie zaopatrzenia medycznego w wojskowym instytucie medycznym. Przez ten czas była jedna podwyżka, spowodowana tym, że zaraz najniższa krajowa przegoniła by obecne zarobki, i zamknąć nam usta, na temat podwyżek, bo czego chcemy przecież dostaliśmy podwyżkę. Sypnęli raptem parę groszy, na odczep. A później było jeszcze gorzej: zmniejszyli budżet na środki czystości, przy prawie podwójnym wzroście nowych etatów, gdzie w finale próbowali wymusić na wszystkich składki na ręczniki papierowe do łazienki bo zaczęło tych brakować. Nowo zatrudnione osoby w większości okazywały się przyjaciółmi i znajomymi królika i za prawie nic nie robienie dostawały to samo wynagrodzenie. Kierownicze stanowiska też po znajomości podostawały osoby, które nie potrafią obsługiwać nawet komputera, a co dopiero tworzyć tabele w excelu czy proste dokumenty w wordzie. Więc trzeba było przejąć i ich obowiązki. A najbardziej rozbrajające było w tym wszystkim zaproponowanie przez dwulicową przełożoną wyjazdu w delegacje, własnym samochodem, za paliwo z własnej kieszeni i tak przez dwa tygodnie jeżdżenia do innego miasta w tę i z powrotem wożąc jeszcze na dokładkę kierownictwo. A gdy się spytałem co z rozliczeniem delegacji, kilometrówką i zwrotem za paliwo, to usłyszałem "że co ja chcę ugrać". Oczywiście odmówiłem. Były jeszcze dwa dziwne podejścia przez przełożoną do tego tematu, ale już ich nie ma. Więc jak chcecie pracować za marne pieniądze za siebie i za innych, wykonywać nie swoje obowiązki, dokładać się do środków czystości, i innych bardziej lub mniej potrzebnych zakupów, jeździć w delegacje za swoje pieniądze, niekiedy najlepiej po godzinach i słuchać obłudnych i zakłamanych katoli. TO PRACA W RBZMED WIM JEST IDEALNA DLA WAS

Bartolomi
@Magazynier

Tak. Potwierdzam kolesiostwo. Szkoda, ze to działa a nie umiejetnosci. W opinii dyrekcji służba na Szaserow to prestiż, także praca za najniższa i masz być wdzieczny i dumny. 13 lat panowania jednego dyrektora to za dlugi czas. Zero pomyslow, skłocenie środowiska. Życze powodzenia

Weronika

To prawda z tym mobbingiem?

Kondrad
@Weronika

Jak wszędzie zależy. Są kliniki gdzie pracuje się spokojnie - im bardziej oddalone od zapędów "dyrekcji" tym lepiej. Kardio, okulistyka, ginekologia, neurologia - tam nie polecam pracy. Jeśli stawiasz na rozwój: MSWiA, Barska to są fajne placówki.

Kaśka

Praca dla mało wymagających, za niskie wynagrodzenie. Brak 13, brak premii, no chyba, że jesteś na kardiologii. Dyrektor stamtad sie wywodzi. Wiecej PR niz jakosci. Dyrekcja za wszelka cene chce sie pokazac jak to swietnie doposaza szpital z kasy MON, co trudne nie jest, niestety zapomina, ze to zadowolony pracownik tworzy jakosc. Jak chcesz dowegować do emerytury - to się tu odnajdziesz. Jak chcesz zarobic i realizowac ambicje - to nie tu.

Paweł
@Kaśka

Brak premii i innych nagród pieniężnych może być niedogodnością dla pracowników. Czy są inne pozapłacowe benefity z tytułu świadczeń socjalnych jak dodatkowe ubezpieczenie, czy dofinansowanie wczasów pod gruszą? Czekam na Twój wpis.

@Paweł

dofinansowanie do teatru/kina i multisport za ok 120 pln - w obecnej firmie płacę 50 pln nie ma 13. pensji wczasy pod gruszą w niewielkich kwotach (300, 400 pln) tylko do jakiejś kwoty wynagrodzenia typu 3500 netto - powyżej tej kwoty wczasy nie przysługiwały

Patryk, obrazowanie
@Kaśka

Aż tak źle. A jakieś plusy? Nie wart tam aplikować? Co polecasz?

@Patryk, obrazowanie

Brak możliwości rozwoju, niskie zarobki, słaba atmosfera. Nie zniechęcam ALE też nie polecam.

dr House
@Patryk, obrazowanie

Mała kasa, rozmowy kadrowe prowadzące do zmuszania do dyżurowania na Oddziale Ratunkowym. Brak ścieżki kariery, kadry jak za Gierka. Liczne skargi pacjenckie. Furorę w dobie Covid robi zatłoczona okulistyka.

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowy Instytut Medyczny - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Wojskowy Instytut Medyczny