Opinie o BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o. w Warszawa

Jesien

Jak wyglądają zarobki w HR?

Zdecydowanie polecam, jestem w firmie już ponad 2 lata i nie zamierzam zmieniać. Hybrydowa praca, dobre wynagrodzenie, fajne benefity, możliwości rozwoju, wsparcie szkoleń (tu pewnie dużo zależy od zespołu do którego się trafi). Ciekawe eventy, super nowe biuro w dobrej lokalizacji, dobrze wyposażona kuchnia (śniadaniowe rzeczy w lodówce, świeże owoce, pieczywo każdego dnia). To już moje 5 korpo, ale póki co oceniam na najlepsze.

Bożena

Dzieki za polecenie korporacji, nie w kazdej jest tak wesolo i kolorowo wiec trzeba tylko czekac jak pojawi sie ogloszenie i wysylac cv. A powiedz mi czy duzo pracownikow odeszlo w przeciagu tych 2 lat, duza rotacja jest?

Bożena

jak wygląda ta hybrydowa praca, możesz powiedzieć coś więcej? mam małe dziecko, więc coś takiego mogłoby mi odpowiadać :)

Rozczarowany

Zdecydowanie odradzam pracy w zespole Bain Capability Network. Proszę nie dać się zwieść wymagającemu procesowi rekrutacji, przyzwoitej pensji i reklamowaniu stanowisk jako pozycji konsultanckich. BCN to gigantyczna offshorowa fabryka do formatowania slajdów i kategoryzowania danych, działająca w wysoce zhierarchizowanej strukturze. Kultura pracy oraz godziny pracy są zrównane z standardami centrum w Indiach, przez co nie są tutaj mile widziane zwolnienia chorobowe / dni wolne na żądanie - znane sytuacje, w których odmówiono oddania krwi z powodu obowiązkowego dnia wolnego. Długie godziny pracy są standardem, natomiast comiesięczne sesje dyskusyjne na temat motywacji i pracy zespołu są stale odkładane lub ignorowane. Sama praca jest bardzo syntetyczna i powtarzalna – tą samą analizę nierzadko wykonywaliśmy po parędziesiąt razy i nigdy nie widzieliśmy produktu końcowego. Czas pracy nad zadaniem jest też stale porównywany do innych pracowników – premiowany jest brak przerw lunchowych i niestawanie z krzesła.

Kamil
@Rozczarowany

Na jakie wynagrodzenie może liczyć analityk w Bain Capability Network ?

Bartosz

Hejo. Po ślubie się przeprowadziłem i szukam pracy, więc wpadłem na to forum. Liczę, że znajdę wiarygodne informacje o firmach z okolic Warszawy. Mam prośbę, napiszcie jaka jest atmosfera w firmie Bain Global Business Services? Czy dobrze się Wam tam pracuje? Czy jest tam opcja na obiady w pracy? Jakaś kantyna lub SmartLunch żeby nie nosić obiadu do roboty? Pozdrawiam Bartosz

L.
@Bartosz

Jeśli chodzi o obiady, to jest duża kuchnia, w której można sobie przygotować coś do jedzenia, z przekąskami czy produktami na śniadanie (pieczywo, sery, warzywa - teraz trochę ograniczone przez pandemię), jednak nie ma jakiejś kantyny, gdzie można byłoby dostać obiad pracowniczy. W okolicy jest jednak trochę miejsc, gdzie można niedrogo zjeść.

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Bain Global Business Services? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Anka W

Czy w firmie jest możliwość pracy zdalnej? Czy 100% z biura? Czy ktoś podzieli się widełkami zarobków w dziale asystenckim ? Widze, żę często pojawiają się wakaty na w/w stanowisko. Dziekuje

Mr Z
@Anka W

Jest bardzo elastycznie, hybrydowo. W ogóle fajnie się tu pracuje, jestem już prawie 2 lata i bardzo sobie chwalę. Firma jest szczodra i hojna, dba o pracownika, jest dużo extra benefitów i aktywności :)

@Anka W

Zależy też od zespołu - wiele jest w biurze około 2 dni w tygodniu. Z tego co wiem, nawet w typowo lokalnych zespołach (office services, czy lokalny HR) jest praca hybrydowa i można pracować z domu.

DH

Rozumiem, że niektórych praca czy zespół może rozczarować - zajęcia na niektórych stanowiskach, zwłaszcza bardziej juniorskich, mogą być monotonne, czy niezbyt "ambitne", jednak nie jest to wyjątek - w większości (nie mówię, że wszędzie) tak się właśnie zaczyna. Dużo zależy od nas samych, bo możliwości zawodowe w Bain'ie na prawdę są - trzeba tylko chcieć. Ja sama otrzymałam bardzo dużo wsparcia od przełożonych i jestem w miejscu, w którym czuję, że powinnam być i dopóki będę miała możliwości rozwoju takie jakie mam, nie wyobrażam sobie zmiany pracy.

Niestety nie mam dobrych doświadczeń z tą firmą. Zapraszają na rozmowę rekrutacyjną, na której mówią wprost, że odezwą się za kilka dni (podając nawet konkrety dzień), po czym mijają miesiące a Oni przepadają jak kamień w wodę. Zero profesjonalizmu. Nigdy więcej nie zdecyduję się na udział w rekrutacji prowadzonej przez firmę Bain. Nie polecam też innym, gdyż to zwyczajnie strata czasu.

Domi

Ta rekrutacja to jakiś pic, oferta wisi co najmniej od 3 miesięcy wygląda to na zbieranie danych albo coś podobnego.

@Domi

cały czas wisi, cholera wie kogo szukają, albo maja taką rotację

Tomasz

Tez byłeś na rozmowie rekrutacyjnej i możesz opisać jak ona przebiegała? Interesuje mnie, czy to tylko konwersacja, czy także do wypełnienia testy branżowe lub językowe. Liczę na odpowiedź.

@Tomasz

Oferty wiszą przez parę miesięcy, bo zespoły mocno rosną i każdego miesiąca jest +10, czasem +20 nowych osób. Także w wielu przypadkach są to rekrutacje prawie ciągłe.

Jako pracownik jestem bardzo zadowolona. Proces rekrutacji był bardzo profesjonalny, podobnie jak onboarding (styczeń 2019). Fajne benefity, ciekawi ludzie oraz miła atmosfera.

Di

A mogłabyś powiedzieć teraz jak to wyglada? Coś się zmieniło po roku?

An_Le
@Di

Onboarding jest cały czas usprawniany, więc chyba jest nawet lepszy niż był. Masz szansę poznać współpracowników i dostajesz dobry pakiet wprowadzający do firmy. W pierwszym tygodniu są nawet organizowane lunche z Twoim buddym, zespołem i managerem, żeby się lepiej poznać. Dla mnie to bylo bardzo dobre doswiadczenie, doceniam, ze ten poczatek byl tak dobrze zorganizowany.

Jaka umowa obowiązuje w Bain Global Business Services podczas okresu próbnego?

vilk

Umowa o pracę

Finance

Jak wyglada praca w dziale finansowym? Jaka panuje atmosfera? Co mozna powiedziec o kadrze managerskiej?

Galanonim

Bain GBS to cudowne miejsce do pracy, wszyscy są dla siebie mega życzliwi, pomocni, atmosfera cudowna. Cieszę się, że zdecydowałam się na zmianę i każdemu będę polecać to miejsce. Ludzie się ciekawi i otwarci. Możliwości rozwoju bardzo dynamiczne.

Borys

Jak łatwo oczerniamy firmę, może warto zweryfikować swoje kwalifikacje ? Firma jest dobrym miejscem do pracy, polecam!

Aktualny pracownik - Finanse

Jeśli szukacie Państwo miejsca pracy, w którym ludzie rozmawiają ze sobą z szacunkiem i uwagą, to nie to miejsce. Trzeba by dużo czasu, żeby opisać niski poziom i

Kasjopeja

Początkowe wrażenia były całkiem fajne, widać było zaangażowanie i troskę koleżanek i kolegów o dobre "wprowadzenie" do obowiązków. Niestety, już na tym etapie widać było pewne problemy - twoja praca bardzo łatwo może stać się obiektem kaprysu osób z biur lokalnych (rozsianych po Europie) Baina. Nie ma w ogóle konkretnych kryteriów oceny pracy, jest to czysto uznaniowe "lubię ją/go" lub "nie lubię jej/go", bez konieczności podawania uzasadnienia. A to sprawia, że możesz robić coś dokładnie tą samą metodą i dostać pochwałę w jednym roku, ale w następnym za dokładnie to samo (sic!) dostać naganę. Wystarczy, że zmieni się koordynatorka/koordynator z którym się współpracowało - kaprys takiej nowej osoby w zasadzie przesądza o ocenie, nawet jeśli wykonuje się cały czas te same obowiązki i nie ma fizycznej możliwości (ani przyzwolenia ze strony biur lokalnych/przełożonych) na zmiany w tej materii.. Przełożeni na dobrą sprawę nie mają specjalnie pomysłu na ten problem - zdaje się, że niezależnie od działu, w pełni akceptują ten model. Dyrektor biura sprawia wrażenie miłego człowieka, ale nie bardzo ma pomysł na wprowadzanie rzeczywistych zmian w życie firmy, słyszałam o wielu sygnalizowanych problemach (np na zebraniach biura), ale nie uświadczyłam ich rzeczywistego rozwiązania. W wielu sprawach panuje fałszywy consensus, niby panuje polityka otwartości, ale okazuje się, że zaprezentowanie innego punktu widzenia jest zbywane albo uśmiechem i wytłumaczeniem, dlaczego nie da się tego zmienić (wariant pozytywny), w innym przypadku doszło do naprawdę kuriozalnego toku wydarzeń - lokalna koordynatorka nie odpowiedziała nigdy na feedback (napisany rzeczowo i w uprzejmy sposób), tylko poszła z nim ze "skargą" do przełożonej (sic!). Podjęłam w końcu decyzję o rezygnacji jakiś czas temu. Obecnie oceniam tę decyzję pozytywnie, zapowiadało się z początku obiecująco, ale relatywnie szybko przyszła świadomość, jak wiele rzeczy nie funkcjonuje tu dobrze.

K

Firma na pierwszy rzut oka wyglądała ciekawie. Niestety rozmowa kwalifikacyjna mnie mocno rozczarowała. Po pierwsze musiałam trochę poczekać na salkę, Pani Hr biegała jak kot z pecherzem by coś znaleźć, potem czekałam na Managera. A przecież też miałam wtedy pracę i czas gra istotną rolę. Jeszcze tak dziwnej rozmowy nigdy nie miałam, pytania nie pozwalające pokazać co się potrafi i jakie są mocne strony itp. Na zadane przeze mnie pytania co do zakresu pracy, Pan menadżer zdawkowo coś powiedział, tak że nic nie zrozumiałam, ale już się bałam dopytywać bo czułam ogólne zniechęcenie jakby już mieli osobę na to stanowisko. Plusy to bardzo ładne biuro, duża kuchnia i międzynarodowe środowisko. Pracy nie dostałam ale plus że zadzwonili i powiedzieli z jakiego powodu.

Wika

@kandydat a były zle pytania zadawane? Jakieś ciężkie?

Niepolecam - nieprofesjonalna rekruterka, lekceważenie kandydata i jego czasu.życzę pani (usunięte przez administratora)w przyszłości takich doświadczeń, jakie prezentuje kandydatom.

Gosia

Mało przyjazna firma, kolesiostwo, wyścig szczurów i klimat jak w przedszkolu. Żenujące imprezy organizowane z byle powodu i nieustanne ciśnienie na spędzanie czasu razem, integrację etc. Może i jest to fajne przez jakiś czas ale normalni ludzie naprawdę majà z kim spędzać czas ponpracy, nie musza przesiadywać w biurze z kolegami w pracy. Przeciętne miejsce pracy z wielkim zadęciem. Niepolecana.

Tom

Prowincjonalny HR, chaos w rekrutacji, spóźnione umawianie spotkań, brak feedbacku. Także ten, standardy z trzeciego świata w Warszawie

Ex kandydatka

Dokładnie, zero odzewu i szacunku do kandydata.Nie jestem w stanie zrozumieć po co obiecywać kontakt po rozmowie podając konkretny termin, jeżeli firma nie zamierza dać feedbacku. Swoją drogą wysłanie nawet zbiorczego maila do grupy kandydatów odrzuconych nie jest chyba dużą praca.

@Ex kandydatka

Bo to Polska właśnie, pracowałem za granica 6 lat i takie zachowanie pracodawców występuje głównie w PL. Co z tego jak zagraniczne korporacje, jak lokalnym managerom słoma z butów wystaje.

Zostaw merytoryczną opinię o BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1
    00-124 Warszawa

BAIN & COMPANY POLSKA SP. z o.o.