IBERION
counter
3 12 58 5 1
juliazuzia

Odradzam pracę na stanowisku redaktora osobom, które chcą się rozwijać w kierunku dziennikarskim. Masowe wypluwanie słabej jakości tekstów o chwytliwych tytułach, cele ilościowe tekstów codziennie to kwintesencja tej pracy. I to wszystko za najniższą krajową. Plusem jest łatwe uzyskanie umowy o pracę, ładne biuro, darmowa kawa.

Tak61Nie16
Home office

Warto zaznaczyć. Iberion chyba jako pierwsza firma z branży mediów wprowadził od razu z dnia na dzień pełna prace zdalna dla pracowników gdy w Polsce pojawiły się pierwsze przypadki koronawirusa...

Tak17Nie61
kapitan_gombka

Firma ok, dobre stawki, fajna atmosfera i można szybko awansować - polecam. Nie ma też problemu z UoP

Tak19Nie50

W iberionie pracuję od kilku miesięcy. Trzeba przyznać, że dużo się tu dzieje. Rekrutacja nieustannie trwa, na pokładzie wciąż pojawiają się nowe osoby. Większość z nowo zrekrutowanych po okresie próbnym dostaje umowy na czas nieokreślony, niektórzy przy okazji podwyżkę. O awans jest niezwykle łatwo, wystarczy zaangażowanie, wiedza, kompetencje i zdolności przywódcze albo przynajmniej chęć nauczenia się przewodzenia grupie. Pracowałam w wielu firmach, w korpo i tych średnich ale nigdzie nie spotkałam się z taką dynamiką zarówno w rozwoju oferty produktowej jak i rozwoju kariery zawodowej. Co ciekawe nie trzeba mieć 10 lat doświadczenia, aby zostać team leaderem. Tu wystarczą miesiące i pełne zaangażowanie. Wiem, że brzmi jak laurka ale ja jestem zafascynowana tą firmą. Struktura jest płaska, dlatego każdy praktycznie jeśli ma chęć może osobiście porozmawiać z kimś z zarządu i nie musi przy tym się spinać. Można przyjść praktycznie ze wszystkim, zarówno osobistym tematem jak i pomysłem na rozwój firmy czy opowiedzieć o tym co nam nie pasuje. Sama byłam świadkiem jak zarząd organizował wózek inwalidzki dla pracownika, który uległ kontuzji i tego jak osobiście pomagał przy remoncie spalonego mieszkania pracownika. Zrobili to chociaż nie musieli. Główny właściciel ma zajawkę na pomoc zwierzętom i rzeczywiście można mu podpaść gdyby ktoś wykazał się okrucieństwem wobec zwierząt czy choćby nonszalancją w podejściu do praw zwierząt. Tu radziłabym uważać wszystkim pracownikom. Oczywiście są też i minusy. Nie wszystkie projekty idą tak szybko jak można by oczekiwać, czasem są odkładane na dalekie później a inne galopują w zawrotnym tempie. Generalnie polecam firmę wszystkim tym, którzy pracy się nie boją, wierzą w siebie, chcą się rozwijać, zacząć swoją karierę w wydawnictwie oraz tym, którzy mają duże doświadczenie i nie są zmanierowani. Niestety korytarze w Iberionie nie służą do lansowania się i plotkowania

Tak9Nie60
K. Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

W Iberion pracowałem (chociaż może to za mocne słowo) jakieś dwa lata temu, kiedy jeszcze firma nazywała się HGA Media i miała siedzibę przy Rumianej, ale może od początku. Rekrutację przeprowadzała Pani M. K. (wtedy pracująca w Pikio, a z tego co wiem obecnie w WTA czy jakoś tak). Rozmowa była krótka i sprowadziła się do napisania jednego newsowego tekstu. Po paru dniach dostałem informację, że z chęcią nawiążą ze mną współpracę (na rozmowie zaznaczyłem, że muszą rozwiązać umowę z moim ówczesnym pracodawcą aby związać się z Iberionem) i pytanie kiedy mogę zacząć? Ustaliliśmy że zacznę za 2 tygodnie. Pierwszego dnia dostałem do podpisania umowę na uwaga... tydzień! 7 dni! I potwór spaghetii mi świadkiem, że nie kłamię. Już wtedy wydało mi się to dziwne, ale jak to mówią: "mądry Polak po szkodzie" i zostałem. Szkolenie trwało około 20-30 minut, a polegało ono na obsłudze world pressa i informacji jak przepisywać teksty z innych poczytnych portali. Aha zapomniałem dodać, że miałem być redaktorem. Przez 8 godzin wzorem osób piszących prace licencjackie na zamówienie przerabiałem teksty stworzone przez pracowników innych portali i tyle było w tej pracy mojej inwencji twórczej. Około 4 dni siedząc w ogrodzie i paląc papierosa w towarzystwie współpracowników poznałem "ojca założyciela", chociaż poznałem to może złe słowo bo Pan A. pojawił się w ogrodzie wraz ze swym psem na około 3 minuty nie zawracając sobie nawet głowy nową osobą siedzącą wśród ludzi, których znał i nie powiedział mi nawet "cześć", o podaniu ręki już nawet nie wspomnę, poprosił jedynie na osobności (co jak potem zauważyłem jest chyba w Iberionie popularne) jedną z dziewczyn. Dzień później była impreza firmowa, która polegała na kupieniu alkoholu, chipsów i pizzy za firmową kasę, gest może i fajny ale przypominało to trochę licealną imprezę, a nie spotkanie dorosłych ludzi pracujących w jednej firmie. Ostatniego dnia Pani M. K. pod koniec mojego "dyżuru" poprosiła mnie na osobności ( zapomniałem wspomnieć, że ani razu nie dostałem informacji na którą mam przyjść następnego dnia do pracy) i poinformowała mnie, że niestety nie widzi możliwości przedłużenia mojej 7 dniowej umowy. Widać, że było jej ciężko przekazać te informację ( i mówiąc szczerze i kompletnie bez sarkazmu mimo że to ja byłem zwalniany zrobiło mi się jej żal) bo się rozpłakała. To mimo całej sytuacji był jedyny ludzki i bardzo normalny gest jaki doświadczyłem od ludzi z "kierownictwa" i za to mogę być wdzięczny. Co do ludzi z którymi pracowałem to w większości młode, sympatyczne osoby. Natomiast kierownictwo z moich krótkich obserwacji to ludzie napompowani swoim sukcesem i patrzący na innych z góry. Może z wyjątkiem Pana M. T., on akurat wydał mi się całkiem sympatyczny chociaż może było to tylko moje odczucie. Podsumowując nie polecam. Słabe pieniądze, słaba kadra zarządzające, brak jakiegokolwiek szkolenia no i 7 dniowa umowa zlecenie, z której do dziś się śmieje :D

Tak3Nie
An Nowy wpis

Omijać szerokim łukiem, aby zachować resztki zdrowia, przyzwoitości i godności! Pseudo redakcje, których artykuły i ich chwytliwe tytuły wołają o pomstę do nieba i liczą się tylko wyniki i klikalność. Wszystko to pod przewodnictwem niekompetentnych, konfliktowych młodych ludzi zachłyśniętych swoim sukcesem. (usunięte przez administratora) i kolesiostwo. Brak poszanowania pracowników. Są równi i równiejsi. Obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi. Bezpodstawne zwolnienia tych z zewnątrz i mniej wygodnych. Z całego serca odradzam.

Tak6Nie2
Daro Nowy wpis
Kandydat
 Problem

A ja proponuję przeczytać jak firma Iberion zdobywa zdjęcia do swojego portalu. (usunięte przez administratora)

Tak8Nie2
Monika Nowy wpis
@Daro

To się nazywa "pożyczanie", żeby tego dosadniej nie nazwać. Ale podobnie jest z tekstami. Minimalna praca własna.

Tak8Nie2
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

Czy firma IBERION w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Tak2Nie6

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

nadia_olsz

Fajna atmosfera, dobra kawa, ładne biuro.

Tak5Nie20
Piotr

Pracując w tej firmie nie możesz być pewnym swojej pozycji. Potrafią zwolnić całkiem dobrego pracownika za naprawdę błahe rzeczy i pod byle pretekstem. I nie są to odosobnione przypadki.

Tak37Nie5
Niezadowolona
@Piotr

To prawda, ciesze się, ze ktoś to w koncu napisał. Ja tez zostałam zwolniona bez nawet podania konkretnego powodu.

Tak31Nie3
Ss
@Niezadowolona

Ja też. Wystarczy dobrze podlizywać się przełożonym i trzymać im palec równo w (usunięte przez administratora) I nie mieć swojego zdania. Wtedy można liczyć na rozwój w tej firmie, premie, awans i pseudo sympatię. (albo być po prostu od nich - kolesiostwo na potęgę).

Tak32Nie3
Don

Brałem udział w rekrutacji, a w zasadzie nadal biorę bo czekam na informację zwrotna o wyniku 2 :) Rekrutacja zdalna więc na plus w dobie korony. Na 1 rozmowie wszystko jasno przedstawione: oczekiwania (ja aplikowałem na redaktora), jaki tym umowy, jak wygląda całość rekrutacji. Później zadanie. W porównaniu do innych firm wszystko przejrzyście, i dynamicznie. Na plus.

Tak8Nie55
@Don

(usunięte przez administratora) Prawda jest taka, że większość osób na rozmowie nie usłyszała nic o pracy w soboty, niedziele i święta, a wiem, (usunięte przez administratora) Kto to wie? Żadnego dodatku za pracę w niedzielę, ani święta. Nadgodziny bezpłatne. Zapomnij, że czegokolwiek się tu nauczysz. Chyba tylko jak "pożyczać" zdjęcia do tekstów, bo artykułami nawet tego nie można nazwać i taśmowego wypluwania czegoś takiego. Jeszcze nauczysz się jak spać mniej niż 8 godzin, gdy kończysz o 23 i zaczynasz następnego dnia o 7 rano. Tylko ludzie o niewolniczej mentalności mogą się tu odnaleźć.

Tak50Nie5
Don
@Agnes

To jeśli ktoś napisze pozytyw to musi być z automatu pracownikiem? Ciekawa filozofia. Nie jestem ale może będę czekam na wynik rekrutacji. A o zmianach, godzinach i tym że praca wypada w weekendy byłem poinformowany na 1 rozmowie. Z reszta w mediach taki system pracy to żadna nowość więc nie zaskakuje.

Tak5Nie41
@Don

Prawdopodobieństwo duże. Ale oczywiście przyjmuję do wiadomości, że jesteś kandydatem, który po rozmowie zapragnął nagle podzielić się opinią o firmie z innymi ludźmi, gdy nawet nie przepracował tam na poważnie jednego dnia. Bardzo wiarygodne. Haha! (usunięte przez administratora)Widocznie pani z HR miała inne priorytety w tym czasie.

Tak47Nie4
Kiki

Z tego co pamiętam, to już nie można mieć na rano, jak dzień wcześniej miało się zmianę do 23. Więc chociaż tutaj coś się zmieniło na dobre, pytanie tylko na jak długo i jak to jest obecnie w praktyce. Ale z tą 23, to i tak zapomnij, że będziesz kończyć równo o czasie ;) A za nadgodziny nie płacą. Podobnie z jakimiś szkoleniami, które mogą się odbyć poza naszymi godzinami pracy i nikogo to nie interesuje, że to już nasz czas wolny. Nikt ci tych godzin nie odda ani za nie nie zapłaci. A obecność obowiązkowa, tzn tylko spróbuj zaprotestować:) Z kolei o dni ustawowo wolne od pracy, świąteczne itp, trzeba się upominać, ale da się je odbić. PS. Wyżywać będą się i tak, jeśli nie jesteś ich po znajomości etc i potrafisz mieć swoje zdanie, wtrącić swoje "ale" i jesteś charakterny;)

Tak28Nie2

TakNie
aefwe
@Pytanie

co miesiąc mozna dostać premie, ale to zalezy od stanowiska, wyników itp

Tak7Nie32
ela
Kandydat
@aefwe

Na czym polega tam uzyskanie wyników?

TakNie
Marta
@ela

Na pracy non-stop, a najlepiej za (usunięte przez administratora)po godzinach. Jako zwykły redaktor to na wiele się nie nastawiaj, bo te premie to dla takich ludzi własciwie nie istnieją.

Tak27Nie3
Kiki
@Marta

Potwierdzam i zgadzam się z większością Twoich słów. Najlepiej żeby pisać news za newsem bez chwil wytchnienia. Praca tam przypomina bardziej linię produkcyjną, a nie szanujący się portal, redakcję. Presja czasu i nerwówa. (usunięte przez administratora)(redaktorów), panuje kolesiostwo i pojawiają się różne dziwne, niemiłe sytuacje, szczególnie na linii przełożony-podwładny. Szczerze odradzam.

Tak32Nie2
juliazuzia

Tak61Nie16

kalax

Bo nie godzę się na pomówienia kogokolwiek ;-) Pozdrawiam

Tak4Nie33
natalka_rar

Jestem zadowolona z pensji oraz systemu pracy. Atmosfera OK.

Tak8Nie47
kapitan_gombka

Tak19Nie50
@kapitan_gombka

w ogłoszeniu widniała umowa o pracę a podczas rozmowy mówią że zlecenie aha

Tak20Nie2
Daria
@Toja

jasno też mówią że to okres próbny-normalne zjawisko w firmach :)

Tak1Nie16
@Daria

Właśnie nic nie mówili o okresie próbnym ani o późniejszym przejściu na uop

Tak16Nie1

Normalne to jest umowa o pracę na okres próbny i pełne składki i urlop 5 dni

Tak39Nie1
Daria
@Toja

Dzis byłam rekrutowana na wydawcę bylo to jasno powiedziane. Że najpierw okres próbny 2 tygodnie umowa zlecenie, by sprawdzić jak wygląda współpraca A później jest jak najbardziej możliwość umowy o pracę. Pamiętam bo też ten typ umowy mnie interesuje ;)

Tak1Nie44
Marti
@Daria

(usunięte przez administratora)Do takiej umowy w tej firmie to czasem daleka droga i nie zajmuje 2 tygodni tylko bywa, że mogą to być 2 miesiące, a i tak po zleceniu jest umowa próbna.(usunięte przez administratora)

Tak48Nie2
Rekrut

Od miesiąca wysyłam CV na różne stanowiska i żadnej odpowiedzi. Chyba dział hr musi się nauczyć czym jest feedback. Dość podejrzane jest to, że ciągle są aktualne ogłoszenia bardzo dużo ogłoszeń ponad 20.

Tak49Nie4
Home office

Tak17Nie61
Hat
@Home office

Z pewnością nie pierwsza, wcześniej zrobiło to choćby naTemat i szereg innych, mniejszych redakcji.

Tak59Nie4
lolek
@Home office

chciałam zauważyć, że wiele firm wydawniczych wprowadziło bardzo sprawnie i szybko pracę zdalną w tym czasie. To naprawdę żadne osiągnięcie.(usunięte przez administratora).(usunięte przez administratora))

Tak52Nie5

Tak9Nie60
LuBeck
@Pracownik

(usunięte przez administratora) Masz niesamowite doświadczenia, biorąc pod uwagę to, że pracujesz w Iberionie od kilku miesięcy. Pamiętasz nawet wydarzenia, które miały miejsce w poprzednim roku? Jestem pod wrażeniem! HR powinien zająć się rekrutacją dobrych pracowników (niestety z oferowanym tak "wysokim" wynagrodzeniem to będzie trudne), (usunięte przez administratora) Gdybyście byli profesjonalni to byście wiedzieli, co zrobić, żeby pracownicy byli chociaż trochę zadowoleni. Nie, odpowiedzią nie jest "impreza firmowa".(usunięte przez administratora)

Tak55Nie7
Pracownik @LuBeck
@LuBeck

Nie wiem kim jesteś i co Cię tak strasznie zabolało podczas pracy w Iberionie ani jak duże masz doświadczenie zawodowe ale zasada jest taka, że firmy starają się zatrudniać lojalnych pracowników i w Iberionie też tacy pracują. Ja się do nich zaliczam i mam nadzieję, że ludzie, którzy pracują ze mną w zespole też do tacy są. Opinię, którą tu wygłaszam na forum powtarzam również wśród znajomych i partnerów biznesowych. I robię to nie tylko z powodu lojalności ale przede wszystkim z poczucia uczciwości i przyzwoitości. Moje doświadczenie zarówno zawodowe jak i życiowe pozwala mi ocenić tę firmę mega pozytywnie. Przykro mi bardzo, że uważasz, że Ciebie potraktowano niesprawiedliwie czy w w jakikolwiek inny nieodpowiedni sposób. Może spróbuj porozmawiać o tym bezpośrednio z osobą, która wg Ciebie temu zawiniła.

Tak6Nie53
wojt_ok

Jestem po 2 etapie, od poniedziałku zaczynam pracę. Zarówno 1 jak i 2 etap przebiegły bardzo profesjonalnie i w przyjemnej atmosferze. Praca w weekendy może wypaść, ale za to można sobie zrobić wolne w środku tygodnia i pozałatwiać swoje sprawy ;-) Fajnie że w Iberionie umowa o prace nie jest czymś niemożwliwym, tak jak w większości firm w Warszawie

Tak8Nie45
H

Atmosfera w Iberionku jest super! Każdy znajdzie coś dla siebie, rekrutacja jest cały czas przeprowadzana. Polecam każdemu :)

Tak7Nie46
Agnes

Bardzo fajne miejsce, zwłaszcza jeśli komuś zależy na rozwoju. Droga do awansu jest jasno sprecyzowana i jeśli komuś zależy to jest „na wyciągnięcie ręki” Na plus to, że zespół jest młody i można sobie pogadać na każdy temat w kuchni czy na przerwie. Zwłaszcza że ludzie w Iberionie mają szeroki zakres wiedzy :-) Dużo się tam nauczyłam, zwłaszcza jeśli chodzi o narzędzia przydatne w analityce danych. A moje doświadczenie i wiedza na start było bardzo małe. Jak dla mnie miejsce na plus!

Tak5Nie40
Copik

Największą zaletą pracy w Iberionie jest atmosfera w zespołach. Pracując tam poznałem wielu pozytywnych ludzi, od których zarówno wiele się nauczyłem, jak i świetnie bawiłem rozmawiając na tematy niezwiązane z pracą :) Ciągły rozwój firmy daje również szerokie perspektywy rozwoju i możliwość awansu, nawet osobom, które nie pracują w mediach od lat, ale mają zapał i potencjał. Podsumowując, polecam pracę w Iberionie :)

Tak4Nie43
Kapsel

Pracuję w Iberionie od dłuższego czasu i mogę z całą pewnością powiedzieć, że każdego dnia jestem zaskoczony. Odkąd zacząłem swoją zawodową przygodę z tą grupą mediową każdego dnia spotykam się z nowościami, które wiążą się z niezwykle intensywnym rozwojem. Właściwie, to nie spodziewałem się, że rozwój firmy można widzieć dosłownie gołym okiem. Mam tutaj na myśli powstawanie nowych portali czy tworzenie stanowisk, na których zatrudnienie znajdują zarówno osoby z zewnątrz jak i wewnątrz firmy - dzięki czemu dróg do awansu jest naprawdę wiele. Przyznam, że początkowe zarobki na stanowisku redaktora nie są zbyt wysokie (lecz należy dodać tutaj, że Iberion nie ma najmniejszych problemów z zatrudnieniem na umowę o pracę, dającą stabilność), jednak niemal każdy miesiąc niesie ze sobą zmiany polegające na “wyławianiu” najzdolniejszych i posiadających pasję ludzi, do zarządzania kolejnymi projektami. To wiąże się z kolei z podwyżkami, których można dostać nawet kilka w ciągu zaledwie paru miesięcy. Szczerze? Nie znam firmy, która mogłaby się pochwalić podobną szybkością reakcji na rzetelnie wykonywaną pracę. Dodatkowo firma udowodniła, że potrafi świetnie funkcjonować w czasach pracy zdalnej. Wciąż prowadzone są rekrutacje, wymiana informacji zachodzi szybko, ogólnie tempo nie zwolniło ani trochę.

Tak8Nie50

Zostaw merytoryczną opinię o IBERION - Warszawa