IBERION
counter
4 9 45 5 1
juliazuzia Nowy wpis

Odradzam pracę na stanowisku redaktora osobom, które chcą się rozwijać w kierunku dziennikarskim. Masowe wypluwanie słabej jakości tekstów o chwytliwych tytułach, cele ilościowe tekstów codziennie to kwintesencja tej pracy. I to wszystko za najniższą krajową. Plusem jest łatwe uzyskanie umowy o pracę, ładne biuro, darmowa kawa.

Tak13Nie7
Pytanie Nowy wpis

aefwe Nowy wpis
@Pytanie

co miesiąc mozna dostać premie, ale to zalezy od stanowiska, wyników itp

Tak7Nie16

kalax Nowy wpis

Bo nie godzę się na pomówienia kogokolwiek ;-) Pozdrawiam

Tak4Nie18
natalka_rar

Jestem zadowolona z pensji oraz systemu pracy. Atmosfera OK.

Tak8Nie19

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

kapitan_gombka

Firma ok, dobre stawki, fajna atmosfera i można szybko awansować - polecam. Nie ma też problemu z UoP

Tak17Nie20
@kapitan_gombka

w ogłoszeniu widniała umowa o pracę a podczas rozmowy mówią że zlecenie aha

Tak12Nie1
Daria
@Toja

jasno też mówią że to okres próbny-normalne zjawisko w firmach :)

Tak1Nie11
@Daria

Właśnie nic nie mówili o okresie próbnym ani o późniejszym przejściu na uop

Tak11Nie1

Normalne to jest umowa o pracę na okres próbny i pełne składki i urlop 5 dni

Tak19Nie1
Daria
@Toja

Dzis byłam rekrutowana na wydawcę bylo to jasno powiedziane. Że najpierw okres próbny 2 tygodnie umowa zlecenie, by sprawdzić jak wygląda współpraca A później jest jak najbardziej możliwość umowy o pracę. Pamiętam bo też ten typ umowy mnie interesuje ;)

Tak1Nie19
Marti
@Daria

Znowu administracja zabiera głos? Śmiesznie brzmi jak "rzekoma" Daria, która była "dziś rekrutowana", zapewnia, że każdy dostaje UoP. Do takiej umowy w tej firmie to czasem daleka droga i nie zajmuje 2 tygodni tylko bywa, że mogą to być 2 miesiące, a i tak po zleceniu jest umowa próbna. Administracjo kochana, postaraj się bardziej, bo dalej w tych komentarzach podszywających się pod obecnych lub przyszłych pracowników, jesteś bardzo niewiarygodna. ;)

Tak22Nie2
Rekrut

Od miesiąca wysyłam CV na różne stanowiska i żadnej odpowiedzi. Chyba dział hr musi się nauczyć czym jest feedback. Dość podejrzane jest to, że ciągle są aktualne ogłoszenia bardzo dużo ogłoszeń ponad 20.

Tak26Nie4
Home office

Warto zaznaczyć. Iberion chyba jako pierwsza firma z branży mediów wprowadził od razu z dnia na dzień pełna prace zdalna dla pracowników gdy w Polsce pojawiły się pierwsze przypadki koronawirusa...

Tak13Nie37
Hat
@Home office

Z pewnością nie pierwsza, wcześniej zrobiło to choćby naTemat i szereg innych, mniejszych redakcji.

Tak38Nie3
lolek
@Home office

chciałam zauważyć, że wiele firm wydawniczych wprowadziło bardzo sprawnie i szybko pracę zdalną w tym czasie. To naprawdę żadne osiągnięcie. No i niestety, większość pozytywnych dla tej firmy komentarzy brzmi jak pisana na zlecenie laurka. A jak ktoś ma choć minimalne wyczucie językowe, to od razu widzi, że pisane są tą samą ręką :)

Tak30Nie5

W iberionie pracuję od kilku miesięcy. Trzeba przyznać, że dużo się tu dzieje. Rekrutacja nieustannie trwa, na pokładzie wciąż pojawiają się nowe osoby. Większość z nowo zrekrutowanych po okresie próbnym dostaje umowy na czas nieokreślony, niektórzy przy okazji podwyżkę. O awans jest niezwykle łatwo, wystarczy zaangażowanie, wiedza, kompetencje i zdolności przywódcze albo przynajmniej chęć nauczenia się przewodzenia grupie. Pracowałam w wielu firmach, w korpo i tych średnich ale nigdzie nie spotkałam się z taką dynamiką zarówno w rozwoju oferty produktowej jak i rozwoju kariery zawodowej. Co ciekawe nie trzeba mieć 10 lat doświadczenia, aby zostać team leaderem. Tu wystarczą miesiące i pełne zaangażowanie. Wiem, że brzmi jak laurka ale ja jestem zafascynowana tą firmą. Struktura jest płaska, dlatego każdy praktycznie jeśli ma chęć może osobiście porozmawiać z kimś z zarządu i nie musi przy tym się spinać. Można przyjść praktycznie ze wszystkim, zarówno osobistym tematem jak i pomysłem na rozwój firmy czy opowiedzieć o tym co nam nie pasuje. Sama byłam świadkiem jak zarząd organizował wózek inwalidzki dla pracownika, który uległ kontuzji i tego jak osobiście pomagał przy remoncie spalonego mieszkania pracownika. Zrobili to chociaż nie musieli. Główny właściciel ma zajawkę na pomoc zwierzętom i rzeczywiście można mu podpaść gdyby ktoś wykazał się okrucieństwem wobec zwierząt czy choćby nonszalancją w podejściu do praw zwierząt. Tu radziłabym uważać wszystkim pracownikom. Oczywiście są też i minusy. Nie wszystkie projekty idą tak szybko jak można by oczekiwać, czasem są odkładane na dalekie później a inne galopują w zawrotnym tempie. Generalnie polecam firmę wszystkim tym, którzy pracy się nie boją, wierzą w siebie, chcą się rozwijać, zacząć swoją karierę w wydawnictwie oraz tym, którzy mają duże doświadczenie i nie są zmanierowani. Niestety korytarze w Iberionie nie służą do lansowania się i plotkowania

Tak7Nie32
LuBeck
@Pracownik

Bardzo zabawne, że na każdy negatywny i prawdziwy komentarz od razu pojawia się pozytywna odpowiedź autorstwa HR-u. Masz niesamowite doświadczenia, biorąc pod uwagę to, że pracujesz w Iberionie od kilku miesięcy. Pamiętasz nawet wydarzenia, które miały miejsce w poprzednim roku? Jestem pod wrażeniem! HR powinien zająć się rekrutacją dobrych pracowników (niestety z oferowanym tak "wysokim" wynagrodzeniem to będzie trudne), a nie pisać laurki firmie. Gdybyście byli profesjonalni to byście wiedzieli, co zrobić, żeby pracownicy byli chociaż trochę zadowoleni. Nie, odpowiedzią nie jest "impreza firmowa".(usunięte przez administratora)

Tak33Nie7
Pracownik @LuBeck
@LuBeck

Nie wiem kim jesteś i co Cię tak strasznie zabolało podczas pracy w Iberionie ani jak duże masz doświadczenie zawodowe ale zasada jest taka, że firmy starają się zatrudniać lojalnych pracowników i w Iberionie też tacy pracują. Ja się do nich zaliczam i mam nadzieję, że ludzie, którzy pracują ze mną w zespole też do tacy są. Opinię, którą tu wygłaszam na forum powtarzam również wśród znajomych i partnerów biznesowych. I robię to nie tylko z powodu lojalności ale przede wszystkim z poczucia uczciwości i przyzwoitości. Moje doświadczenie zarówno zawodowe jak i życiowe pozwala mi ocenić tę firmę mega pozytywnie. Przykro mi bardzo, że uważasz, że Ciebie potraktowano niesprawiedliwie czy w w jakikolwiek inny nieodpowiedni sposób. Może spróbuj porozmawiać o tym bezpośrednio z osobą, która wg Ciebie temu zawiniła.

Tak5Nie31
wojt_ok

Jestem po 2 etapie, od poniedziałku zaczynam pracę. Zarówno 1 jak i 2 etap przebiegły bardzo profesjonalnie i w przyjemnej atmosferze. Praca w weekendy może wypaść, ale za to można sobie zrobić wolne w środku tygodnia i pozałatwiać swoje sprawy ;-) Fajnie że w Iberionie umowa o prace nie jest czymś niemożwliwym, tak jak w większości firm w Warszawie

Tak8Nie29
Don

Brałem udział w rekrutacji, a w zasadzie nadal biorę bo czekam na informację zwrotna o wyniku 2 :) Rekrutacja zdalna więc na plus w dobie korony. Na 1 rozmowie wszystko jasno przedstawione: oczekiwania (ja aplikowałem na redaktora), jaki tym umowy, jak wygląda całość rekrutacji. Później zadanie. W porównaniu do innych firm wszystko przejrzyście, i dynamicznie. Na plus.

Tak7Nie26
@Don

Czy to kolejna błyskotliwa odpowiedź administracji podszywającej się pod rekrutowanego pracownika? Prawda jest taka, że większość osób na rozmowie nie usłyszała nic o pracy w soboty, niedziele i święta, a wiem, że niektóre były nawet bezczelnie okłamane, że w soboty i niedziele się tu nie pracuje. Oferowane 2500 zł jest śmieszne w takich warunkach, a przypominam, że praca odbywa się w systemie zmianowym w godzinach 7-23, ale niedługo może już w godzinach 6-24. Kto to wie? Żadnego dodatku za pracę w niedzielę, ani święta. Nadgodziny bezpłatne. Zapomnij, że czegokolwiek się tu nauczysz. Chyba tylko jak "pożyczać" zdjęcia do tekstów, bo artykułami nawet tego nie można nazwać i taśmowego wypluwania czegoś takiego. Jeszcze nauczysz się jak spać mniej niż 8 godzin, gdy kończysz o 23 i zaczynasz następnego dnia o 7 rano. Tylko ludzie o niewolniczej mentalności mogą się tu odnaleźć.

Tak31Nie5
Don
@Agnes

To jeśli ktoś napisze pozytyw to musi być z automatu pracownikiem? Ciekawa filozofia. Nie jestem ale może będę czekam na wynik rekrutacji. A o zmianach, godzinach i tym że praca wypada w weekendy byłem poinformowany na 1 rozmowie. Z reszta w mediach taki system pracy to żadna nowość więc nie zaskakuje.

Tak4Nie25
@Don

Prawdopodobieństwo duże. Ale oczywiście przyjmuję do wiadomości, że jesteś kandydatem, który po rozmowie zapragnął nagle podzielić się opinią o firmie z innymi ludźmi, gdy nawet nie przepracował tam na poważnie jednego dnia. Bardzo wiarygodne. Haha! PS. To dobrze, że Ciebie poinformowali o pracy w święta i niedziele, bo nie wszyscy dostąpili tego zaszczytu. Widocznie pani z HR miała inne priorytety w tym czasie.

Tak26Nie3
H

Atmosfera w Iberionku jest super! Każdy znajdzie coś dla siebie, rekrutacja jest cały czas przeprowadzana. Polecam każdemu :)

Tak7Nie29
Agnes

Bardzo fajne miejsce, zwłaszcza jeśli komuś zależy na rozwoju. Droga do awansu jest jasno sprecyzowana i jeśli komuś zależy to jest „na wyciągnięcie ręki” Na plus to, że zespół jest młody i można sobie pogadać na każdy temat w kuchni czy na przerwie. Zwłaszcza że ludzie w Iberionie mają szeroki zakres wiedzy :-) Dużo się tam nauczyłam, zwłaszcza jeśli chodzi o narzędzia przydatne w analityce danych. A moje doświadczenie i wiedza na start było bardzo małe. Jak dla mnie miejsce na plus!

Tak5Nie25
Copik

Największą zaletą pracy w Iberionie jest atmosfera w zespołach. Pracując tam poznałem wielu pozytywnych ludzi, od których zarówno wiele się nauczyłem, jak i świetnie bawiłem rozmawiając na tematy niezwiązane z pracą :) Ciągły rozwój firmy daje również szerokie perspektywy rozwoju i możliwość awansu, nawet osobom, które nie pracują w mediach od lat, ale mają zapał i potencjał. Podsumowując, polecam pracę w Iberionie :)

Tak4Nie27
Kapsel

Pracuję w Iberionie od dłuższego czasu i mogę z całą pewnością powiedzieć, że każdego dnia jestem zaskoczony. Odkąd zacząłem swoją zawodową przygodę z tą grupą mediową każdego dnia spotykam się z nowościami, które wiążą się z niezwykle intensywnym rozwojem. Właściwie, to nie spodziewałem się, że rozwój firmy można widzieć dosłownie gołym okiem. Mam tutaj na myśli powstawanie nowych portali czy tworzenie stanowisk, na których zatrudnienie znajdują zarówno osoby z zewnątrz jak i wewnątrz firmy - dzięki czemu dróg do awansu jest naprawdę wiele. Przyznam, że początkowe zarobki na stanowisku redaktora nie są zbyt wysokie (lecz należy dodać tutaj, że Iberion nie ma najmniejszych problemów z zatrudnieniem na umowę o pracę, dającą stabilność), jednak niemal każdy miesiąc niesie ze sobą zmiany polegające na “wyławianiu” najzdolniejszych i posiadających pasję ludzi, do zarządzania kolejnymi projektami. To wiąże się z kolei z podwyżkami, których można dostać nawet kilka w ciągu zaledwie paru miesięcy. Szczerze? Nie znam firmy, która mogłaby się pochwalić podobną szybkością reakcji na rzetelnie wykonywaną pracę. Dodatkowo firma udowodniła, że potrafi świetnie funkcjonować w czasach pracy zdalnej. Wciąż prowadzone są rekrutacje, wymiana informacji zachodzi szybko, ogólnie tempo nie zwolniło ani trochę.

Tak8Nie36

Jak wygląda podstawa w IBERION?

Ciekawska
@Pytanie

Słabo . Na dodatki jako zwykły redaktor to nie masz co liczyć . Praca od godziny 7 do 23 przez 7 dni w tygodniu . Wynagrodzenie za taki system pracy bardzo niskie a wymagają pisania artykułów taśmowo .(usunięte przez administratora). Moim zdaniem nie warto .

Tak39Nie6
Kav

Iberion był kiedyś firmą typowo rodzinna, mały zespół, super atmosfera. Teraz Iberion mocno urósł i ten klimat niestety zniknął. Coraz więcej osób się nie zna, imprezy firmowe są rzadziej a atmosfera jest coraz bardziej poważna. Chciało by się powiedzieć „kiedyś to było”

Tak9Nie
Joanna
@Kav

Widzę, że w tym wypadku wzrost zatrudnienia zmienił nieco atmosferę. Może warto porozmawiać z pracodawcą na temat kolejnej imprezy integracyjnej, by nowe osoby mogły się poznać? Napisz proszę, o co chodzi z "poważną atmosferą". Kierownictwo bardziej nadzoruje pracowników? Może zauważyłeś też jakieś pozytywne zmiany, jeśli tak, powiedz nam o nich.

Kav
@Joanna

Może źle się wyraziłem, poważna, czyli chodzi mi o to, że jest profesjonalniej. Z punktu widzenia firmy to na pewno dobrze, ale ja lubiłem tej jajcarski, bardziej amatorski klimat malutkiej firmy i dlatego narzekam. Co do imprez integracyjnych, one są, ale chyba wszyscy się zgodzimy, że inaczej się pracuje w firmie gdzie jest 10-15 osób i każdy z każdym codziennie spędza czas, a inaczej jak osób jest 100. Pewne rzeczy po prostu nie wrócą. Niektórzy wolą pracować w małych firmach.

Tak4Nie1
reporterXYZ

Atmosfera strachu, niewyobrażalny stres, (usunięte przez administratora) pracownika na każdym kroku - redaktorzy pracują w weekendy i w święta(usunięte przez administratora) Bardzo często pracują do 22, a następnego dnia mają do pracy na 8. Kiedy mają się wyspać, odpocząć? Grafik wysyłany z tygodnia na tydzień, przez co nie można zaplanować dosłownie NICZEGO poza pracą. W zasadzie praca tam to rodzaj dobrowolnego niewolnictwa. Odebranie urlopu czy nadgodzin graniczy z cudem. Panuje kolesiostwo i układy, najlepiej nic nie mówić, bo ściany mają w Iberionie uszy, a każde słowo zostanie odwrócone przeciwko Wam. Wielokrotnie byłem świadkiem jak zwalniano bardzo dobrych pracowników z błahych powodów. Warto również dodać, że praca w którejkolwiek z redakcji nie ma wiele wspólnego z prawdziwą pracą dziennikarską - to raczej linia produkcyjna. Redaktorzy nie mają czasu na zrobienie researchu, piszą po 12 tekstów dziennie, a wszystko w fatalnej atmosferze i braku szacunku.

Tak26Nie13
var

bardzo sympatyczne, uczynne i wesołe panie z działu HR i administracji

Tak12Nie14
Rafal
 Rekomendacja

Pracodawca młody i widać, ze stara się zadbać o pracowników. Oby nie zmieniło się to z biegiem lat. Póki co na plus

Tak12Nie12
cholik

poznalem tutaj wielu super ludzi i chyba to najfajniejsze, że pracuje dużo mądrych osób, nie było tez problemów z kasą na czas wszystko w terminie, imprezy integracyjne ekstra!!!!1

Tak8Nie5

Zostaw merytoryczną opinię o IBERION - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.