Opinie o Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o. w Warszawa

zychownajagienka

NIE POLECAM!!! Ta firma to nieśmieszny żart z ludzi. Potwierdzam wszystkie negatywne opinie na temat: braku organizacji, przesuwania odpowiedzialności na pracowników, braku kontaktu w sprawie wypłat, a w końcu - BRAKU WYPŁAT. Totalne olewanie wezwań do zapłaty. 1. Organizacja umów - do ostatniej chwili nic nie wiadomo, a koordynatorzy jedynie przerzucają swoje frustracje na pracowników. 2. Rozdysponowanie materiałów - koordynatorka zarzeka się, że będzie na konkretną godzinę, spóźnia się, nie odpisuje na wiadomości, a potem dziwi się, że osoba po 4 godzinach nie czeka nadal w umówionym miejscu. Przesuwanie odpowiedzialności na randomowego pracownika za rozdysponowanie 5 zestawów między zespołami - żenada. 3. Brak jasnych informacji na temat obsłużenia się powierzonymi materiałami, a potem tylko dzikie pretensje i wstrzymywanie wypłat celem "wyjaśnienia", bo ktoś zresetował tablet do ustawień fabrycznych... 4. W dniu wyborów jeden wielki bałagan, nikt nic nie wie, komisje nieuprzedzone, niektórzy musieli załagadzać konflikty, inni byli wyrzucani na mróz. ZERO testów aplikacji PRZED wyborami, a oczywiście, do kogo pretensje, jak się nagle okazuje, że aplikacja raz działała, raz nie (choć nic na to z perspektywy ankietera nie wskazywało). Oczywiście - do ANKIETERA, i oczywiście bzdurne straszące maile wysłane w dniu ostatecznego wypłacenia wynagrodzenia. Maile celem "wyjaśnienia"... A nikomu nie przyszło do głowy wziąć odpowiedzialności i wyciągnąć wniosków? 4. Spóźnienie wypłat - i gorzkie żale koordynatorów, że "nie wyrobili się", "proszą o wyrozumiałość"... Termin wypłat był określony przez firmę. Sami się do niego zobowiązali i nie dali rady go dotrzymać. Żenada. Mogłabym się rozpisywać dalej, ale dosłownie, wszystko co mogło paść, to padło. Nie przeczytałam żadnej negatywnej opinii, z którą bym się nie zgodziła. Za to zażenowanie budzą we mnie te kupione pozytywne. Jak nisko trzeba upaść, drogie OGB? Jedno jest pewne - upadniecie jeszcze niżej, jak dojadą was pozwy zbiorowe. Jestem wściekła i mam szczerą nadzieję, że takich osób, jak ja, które zamiast popłakać sobie na goworku i odpuścić (usunięte przez administratora), są gotowi pójść w pozew zbiorowy, jest więcej. Jak widać, ponad rok firma (usunięte przez administratora) i wyzyskuje ludzi i jakoś do tej pory uszło im to płazem. Zamierzam ruszyć niebo i ziemię, żeby im to uniemożliwić. Przygotowuję pozew zbiorowy. Oszukanych, wściekłych, gotowych do zbiorowego pozwu - zapraszam na gmaila - mój nick wskaże Wam drogę. Dodatkowo - zgłaszanie do PIP, gazet, gdziekolwiek się da. Ja już mam to za sobą - czas na Ciebie. Mam nadzieję, że niedługo będziemy świadkami zasłużonego, sromotnego końca tej smutnej firmy.

OGB KUPUJE POZYTYWNE OPINIE

Szkoda że nie można dać 0 gwiazdek, brak kontaktu z szefem, koordynatorzy do wyrzucenia zaczynając od ''Ani'' której po zapytaniu informacji o naszych spoznionych wypłatach 10-15+ dni odpowiada sarkastycznie, wymijająco wgl nie na temat. Ją nie obchodzi to że inni nie dostali bo ona ma na czas 10. Jeśli ktoś ma szacunek do siebie to będzie omijał te firmę szerokim łukiem. WYPŁATY SĄ OPÓŹNIONE KAŻDEGO MIESIĄCA O CONAJMNIEJ 20 DNI TAKŻE ZASTANÓW SIE CZY CHCESZ PRACOWAĆ DLA KOGOŚ TAKIEGO i niepotrzebnie się stresować i nie mieć z czego opłacić swoich rachunków.

AdamO
@OGB KUPUJE POZYTYWNE OPINIE

Imienia nie trzeba pisać w cudzysłowie, bo to nie pseudonim. Z opinii innych nikt nie miał wypłat. Zwykli pracownicy, koordynatorzy w call center nie mają dostępu do kont bankowych firm

Ankieterka

Byłam ankieterem w trakcie jesiennych wyborów, fakt, wypłata przyszła po terminie ale cały czas informacje były precyzyjne, nie miałam poczucia że wypłata może nie przyjść. Słabo, że są te opóźnienia ale ogólnie praca ok, nie miałabym problemu zdecydować się drugi raz na pracę z firmą.

nie musieli płacić, wystarczyło że się poszczęściło i trafiła do dobrego zespołu w dobrym województwie. ale spokojnie, nas zawiedzionych jest więcej i to będzie i tak widoczne w opiniach ;)

Ktoś Nowy wpis

Ta firma to jakiś nieśmieszny żart. Opłaty opóźnione o miesiąc. Mamy połowę lutego, a dalej nie dostaliśmy wypłaty za grudzień. 15.02 to już powinny być wypłaty za styczen. Żenada. Najśmieszniejsze jest zachowanie pani Ani i szefa, którzy ciągle zbywają pracowników mówiąc, że jutro już na pewno będzie wypłata. A jak powiesz im prawdę w oczy, to zablokują ci dostęp do aplikacji!

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o.?

Ankieterka Nowy wpis

To jest jakiś skandal dalej ja i wiele innych osób nie otrzymalismy wynagrodzenia za prace 15 pazdziernika przy wyborach. Prezes firmy robi sobie z nas zarty na X piszac, ze wszystkie przelewy juz poszly i moze zaszla pomylka XDDD

Koordynator Nowy wpis

Najgorsza praca jaką kiedykolwiek miałam. Pracowałam dla nich przez dwa miesiące - od samego początku zamieszanie i podawanie błędnych lub niepełnych informacji a wymaganie na bieżąco niewiadomo czego. Atmosfera pracy również bardzo nieprzyjemna - podśmiechyiwanie się, ''krzyczenie na innych pracowników''. Pracowałem jako koordynator exit polli przy październikowych wyborach. Im bliżej wydarzenia, tym gorsza atmosfera, wymagali pracy więcej niż w umowie, odpowiadania na bieżąco właściwie cały czas, szkolenia pracowników (mimo że nas nikt dobrze nie wyszkolił), w dniu wyborów okazało się, że przekazali nam nieprawdziwe informacje i ankieterzy pracowali w złych warunkach - za co na nas krzyczano i chciano, żebyśmy to załatwili. A nas nikt do pracy w takiej sytuacji nie przygotował. W ogóle nie sprawdzali, czy wszyscy koordynatorzy pracują, na mnie spadła większość pracy w moim województwie a oni po prostu wymagali wyników. Był problem z podpisywaniem umów- obiecywano przygotowane umowy co chwile a ciągle nie przesyłali im pracownikom - niektórzy ankieterzy w dniu wyborów pracowali bez umowy (mimo że była im ona obiecana) W dniu wyborów kontakt z nimi się zupełnie urwał. Wielu ankieterów nadal (już 3 miesiące) nie dostało wypłaty - nie odbierają telefonów ani nie odpisują na maile. SKRAJNIE NIE POLECAM, tyle stresu ile mnie to kosztowało nie jest tego warte Nadal część osób kontaktuje się ze mną bo z firma nie ma kontaktu

Firma Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko Praca dodatkowa na wybory Ankieter- 15 października-500zł. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Xddd

Jeśli ktoś chce pracować za darmo (bez wypłaty) i zależy mu na atmosferze braku szacunku, olewania i pracy z niemiłymi, oraz niekompetentnymi jednostkami to ta firma jest stworzona właśnie dla ciebie.

Ankieterka

Jeśli ktoś z waszej firmy to czyta to informuję, że całe zachodniopomorskie w związku z tym, że dalej nie otrzymaliśmy zapłaty zgłosiło was do pipu. 30 zgłoszeń na jedną firmę raczej nie umknie ich uwadze :)

Ankieterka przy wyborach

Stanowczo odradzam współpracy z tą firmą. Pieniędzy dalej nie otrzymałam, tak jak większość osób z województwa zachodniopomorskiego. Zero odpowiedzi ze strony firmy. Straszenie pipem oraz przedsadowe wezwania do zapłaty nawet nie pomagają. (usunięte przez administratora)

@Ankieterka przy wyborach

Nie ma co straszyć PIPem, warto po prostu ZGŁOSIĆ do PIPu. Ja dziś dostałam listowne potwierdzenie, że PIP rozpoczął postępowanie wyjaśniające i zaplanował kontrolę. Im więcej zgłoszeń, tym większa będzie motywacja pracodawców, aby działać zgodnie z prawem (żenujące, co? Że dla OGB prawo nie stanowi specjalnie motywacji do działania uczciwie, a jedynie EGZEKWOWANIE tego prawa ma taką szansę xD)

Ankieter

Zdecydowanie nie polecam, organizacja nie istnieje, koordynatorzy nie odpowiadają na pytania, nie pomagają oraz zwyczajnie „olewają” pracowników. Ponadto wypłata nie jest wypłacana na czas, a na pytania o termin jej przesłania odpowiedzi brak. Zdecydowanie odradzam i nie warto zawracać sobie głowę ofertami od tej firmy, gdyż jest to totalnie nie warte ceny jaką oferują.

Nie polecam współpracy, firma skrajnie niepoważna. Byłem ankieterem w ramach exit poll podczas wyborów parlamentarnych 15 października. Ze swoich obowiązków się wywiązałem, w umowie ujęty był termin wypłaty do 3 tygodni, czyli do 5 listopada. Przelew dostałem 2 tygodnie po tym terminie, kilka godzin po opublikowaniu na grupie informacji, że złożyłem skargę do PIP. Mamy 2 grudnia i z tego co widzę na grupie na fb, wciąż wiele osób nie dostało pieniędzy. Firma ma gdzieś umowy, pracowników, przepisy, mam nadzieję, że PIP się nimi zajmie.

Exit poll, f u all

Wybory były 15 października, jest 29 listopada a pieniędzy nie ma.

Ankieterka

Czekam na wypłatę już 64 dzień, 24 dni temu według umowy minął ostateczny termin wypłacenia mi wynagrodzenia. To jest dramat, już nawet nie liczę, że dostatę tą wypłatę do końca tego roku. Ludzie uciekajcie, o ile chcecie pracować w zorganizowanym i szanującym wam środowisku, a za wykonaną pracę oczekujecie na otrzymanie wynagrodzenia. Serdecznie nie pozdrawiam tej niekompetentnej firmy

Ankieterka

Mam wrażenie, że największym problemem tej firmy jest to, że nie szanują swoich pracowników, szczególnie tych najniższego szczebla. Począwszy od dnia wyborów, kiedy okazało się, że komisje wyborcze nie zostały poinformowane o naszej pracy (wcześniej firma twierdziła, że wszystko jest załatwione) i wielu z nas musiało stać na mrozie i wietrze albo przy drzwiach. Po drugie, bezczelnie kłamali w sprawie wypłat. Spóźnienia rzędu kilku tygodni, niektóre osoby z mojego punktu wciąż nie dostały wypłaty. Ponadto już 2 tygodnie temu niektórzy z nas otrzymali odpowiedz od firmy jakoby wszystkie przelewy zostały zlecone. Wątpię, że zlecanie przelewów jest tak czasochłonne, wydaje mi się, że firma po prostu wymiguje się od oddania pracownikom ciężko zarobionych pieniędzy. Nie polecam

Damian

Nadal nie mam wypłaconego wynagrodzenia za badanie podczas wyborów, zero kontaktu ze strony "koordynatorów". Jeśli chcecie pracować za darmo, to są lepsze miejsca do pracy w wolontariacie.

Koordynatroka

Zapowiadało się świetnie, przygotowani, konkretni przełożeni, wszystkie materiały (do procesu rekrutacji) udostępnione... niestety potem równia pochyła. Dlaczego? 1. ROZDZIAŁ OBOWIĄZKÓW - uważam to za podstawowy i poważny błąd, jedna osoba ma pod sobą 13 osób a inna 86? ale wszyscy mają tak samo pół etatu na 2 miesiące :) 2. MATERIAŁY NA STYK - dostanie materiałów na ostatnią chwilę, ale ty masz wszystko sprawdzić, wydrukować, włączyć tablety i aplikacje ;) a pomocy brak, bo jak stacjonarnie pomóc będąc w innym województwie? 3. BRAK KOMUNIKACJI - w dniu wyborów od pewnej godziny zostaliśmy bez żadnych informacji - wymyślaj sam co masz odpisywać ludziom a potem zbieraj po głowie za "brak informacji" bądź "błędne informacje" 4. ODPOWIEDZI TYLKO ODNOŚNIE OBOWIĄZKÓW - po wyborach odpowiedzi i wymagania były udzielane odnośnie pracy, natomiast na pytanie o wypłaty itp. ZERO :) 5. WSZYTSKO SPADŁO NA NAS, KOOORDYNATORÓW - to my obrywaliśmy, odbieraliśmy telefonów, w momencie gdy nie było kontaktu z osobami "wyżej", grożono nam nie raz policją, PIPem, w Internecie stosowana była cyberprzemoc, wypisywanie pod postami, wyzywanie, oczernianie. Zero w tej sprawie wsparcia od naszych "przełożonych". Mogę pisać znowu o wynagrodzeniach, nieumiejętnym zarządzaniu zespołem - ale szczerze uważam, że niektóre osoby z "ankieterów" są równie trudnymi osobami do współpracy, najczęściej Ci co byli najmniej kompetentni najwięcej krzyczeli, wypisywali, wydzwaniali, także z obu stron ta współpraca dla koordynatorów była trudna. Jednocześnie dziękuję wszystkim ze śląskiego, którzy wykazali się zrozumieniem, że nie od nas zależała większość spraw :) Kultura osobista górą ;)

zychownajagienka

Ankieter

Może nie powiem ze polecam prace z ta firma. Ale nie oszukujmy się - nie jest najgorsza. Jak chcesz sobie dorobić to dorobisz, ale nie oczekuj ze wynagrodzenie przyjdzie co do dnia - sory to jedyny minus. Tak naprawdę obie wersje pracy dla mnie przyjemne, a rozżalonych tu widzę paru, choć firma zatrudnia ankieterow w tysiącach, ale zadowolonych nie widzę, co dziwne bo na firmowym czacie da się odczuć przyjazną atmosere. Ja mysle ze dobra opcja o ile nie obiecałeś komus innemu terminów zapłaty za coś, to hajs dostaniesz zawsze

@Ankieter

Jak dobrze że odniosłeś się tylko do jednego zarzutu czyli opóźnień z wypłatami i co lepsze napisałeś że to jedyny minus. Jako iż pominąłeś sporo z nich, więc Tobie pomogę (żebyś omyłkowo/bądź nie omyłkowo nie wprowadził ludzi w błąd): 1. Opóźnienia rzędu kilku tygodni (około trzy) lub tak jak niektórzy pisali nawet kilku miesięcy, ciężko uznać za ,,opóźnienia" opóźnienie to pare dni lub tydzień, 2. Mydlenie oczu pisząc: - dzisiaj na pewno będą, do końca tygodnia, a nawet ,,już wysłane" - zamiast napisać ,,nie wiem" ,,też nie wiemy" (pomińmy to, że napisanie czegoś takiego przez kierownika byłoby komiczne oraz spowodwałoby panikę) - nie pisząc nic, no chyba że pytanie dotyczyło aktualnie prowadzonego badania. Wtedy odpowiedź dostajesz w kilka minut. 3. Brak przeprosin ze strony ,,Pana prezesa" - bo uznaje, że to normalne. Swoją drogą mógłby dodawać do umowy, że pensja będzie wypłacana do 15 każdego miesiące ale niemal na pewno się opóźni o pare dni, tygodni lub miesięcy. Tak, to na pewno jest zgodne z prawem, no ale zostawmy to już dla prawników i organów tym się zajmujących. 4. Brak rekompensaty (mimo że wcześniej była), a z powodu tego opóźnienia studenci nie mogli zapłacić za akademik, za co dostawali kary, których nie mają z czego zapłacić bo nie rekompensaty. 5. (usunięte przez administratora) pracowników, że pozew (potencjalne kary i rozprawa sądowa) wytoczony przez samorządy wykorzystane przez OGB nie wpłyną na ,,płynność finansową" (oj te słowa z ust Pani A były cudowne xD). 6. Próba przeniesienia odpowiedzialności (za kolejne opóźnienie wypłat) na koordynatorów, którzy napisali ,,Ojej znowu będzie opóźnienie ale nie jest ono spowodowane ,,ZŁĄ sytuacją finansową firmy" tylko moim blędem, bo w terminie nie zliczyłam tabelek w Excelu (usunięte przez administratora). Swoją stroną był to bardzo dobry ruch bo ankieterzy zamiast się denerwować i dopytywać czy wypłata na pewno będzie tego 20 listopada to zaczeli oferować koordynatorowi wsparcie. Wspaniały ruch psychologiczny. 7. Na koniec zostawiłem jeszcze wisienkę na torcie. Nawiązując do rekompensat za opóźnienia to przytoczę jeszcze odpowiedź koordynatorki Pani A, która na wiadomość ,,... niektórzy poniesli koszty związane z brakiem wypłaty (odsetki za opóźnienie wpłaty za akademik" odpisała ,,Akurat co do kosztów przez opóźnienia to bez przesady ;)". Tak na prawdę w takiej wiadomości Pani A dodała emotkę puszczającą oczko (usunięte przez administratora) Oj minusów można by szukać i szukać ale po co, większość opinii jednoznacznie mówi, że nie opłaca się tu pracować. Szkodliwe są tylko takie opinie jak ta Twoja, która przyznaje, że są opóźnienia z opłatami ale to jest ,,jedyny minus" i potem mówisz o pozytywach pracy, a właśnie odnośnie nich: 1. OGB nie zatrudnia w tysiącach a w setkach łącznie około 200-300 osób (z czego większość umowa zlecenie). 2. Na czacie jest przyjemna atmosfera, bo każdy zajmuje się swoją pracą, nieprzyjemnie się staje gdy są opóźnienia i inne problemu. Ciężko żeby atmosfera była nieprzyjemna kiedy już wypłata dotarła na Twoje konto. Co do tego, że ,,hajs dostaniesz zawsze" to pożyjemy zobaczymy (usunięte przez administratora) Póki co pieniążki docierają. Jeszcze raz Ciebie i innych proszę żebyście wyrażając swoją opinie wzięli pod uwagę wszystko co się dzieje i popracowali w tej firmie co najmniej parę miesięcy.

Exit pool

Wypłata oczywiscie opóźniona, jeśli firma nie zacznie wyplacać to po prostu ankieterzy zgłoszą się do odpowiednich służb oraz założą pozew zbiorowy - w skromnej skali od setki osób, pewnie nie jeden dobry adwokat połasiłby się na prowizję od takiej sprawy i poprowadziłby ją nawet z soczystą nawiązką korzyści dla pokrzywdzonych ;)

Tosia

2 tygodnie mijają od terminu wypłaty, pieniędzy brak, kontaktu brak, jak już raczyli odpisać na 2 smsy to w opryskliwym tonie. Nie polecam. Sama praca przyjemna, chociaż panował duży chaos.

...

Z OGB współpracowałam tylko raz, przy okazji exit poll podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych. Pełniłam funkcje koordynatora stąd też może niektórym ankieterom rozjaśnie temat jak wyglądało to z naszej perspektywy bo wbrew pozorom my jesteśmy/byliśmy tak samo poszkodowani jak Wy a wiele oskarżeń poszło bezpośrednio w naszą stronę zamiast w strone osób, które faktycznie były/są odpowiedzialne za całą dezorganizacje a po zleceniu opóźnienie wypłat. Nikt z nas- koordynatorów nie miał najmniejszego wpływu na to kiedy pojawią się umowy dla ankieterów, kiedy ankieterzy poznają najważniejsze informacje czy chociażby kiedy pojawią się rozpiski punktów, w których dani ankieterzy mają pracować. Mimo licznych próśb każdy z nas musiał czekać do ostatniej chwili aż góra prześle nam wszystkie dokumenty. Tak samo było w przypadku dostarczenia fizycznych materiałów- zostaliśmy praktycznie zmuszeni do kilkuset kilometrowych podróży na dzień/dwa przed wyborami bo według nich nie dało się przesłać tych materiałów szybciej przez co musieliśmy rozwozić je na ostatnią chwilę. Dzień wyborów rozpoczął się dla nas toną telefonów bo sami nie mieliśmy pojęcia, że niektóre komisje mogą nie wiedzieć, że będziecie u nich pracować, nikt nas o tym nie poinformował. Dodatkowo brak przygotowania koordynatorek głównych sprawiał, że rozwiązywanie bieżacych problemów zajmowało znacznie więcej czasu niż powinno. Po zakończeniu zlecenia odbył się call koordynatorów na którym dziewczyny prosiły o dodawanie pozytywnych opinii na gowork bo według nich wcześniejsze opinie były bezpodstawne i tak w sumie to prawdopodobnie spowodowane zawiścią ich byłych pracowników. Jeśli chodzi o wypłaty to może was to zdziwić, ale my też swoich nie dostaliśmy w terminie, też musieliśmy się o nie prosić i też nie dostawaliśmy odpowiedzi na nasze wiadomości, telefony i smsy a jak już się dobiliśmy to często spotykaliśmy sie jeszcze z aroganckimi tekstami. Wielu z nas dalej prosi się o wypłaty dla Was i dalej Was w tym wspiera mimo, że moglibyśmy się od tego odciąć jako osoby nie mające wpływu na wypłaty. Podsumowując: Jeśli ktoś z Was oczekuje, że zatrudni się w tej firmie i potraktują go inaczej to nie ma się co łudzić. Ten pracodawca w żaden sposób nie uczy się na własnych błędach

Zostaw merytoryczną opinię o Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 8 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Smoleńska 83 lok. 80
    03-528 Warszawa

Ogólnopolska Grupa Badawcza Sp. z o.o.