Opinie o Beryl Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Beryl Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Beryl Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Beryl Sp. z o.o. w Gliwice

Sebastian

Umowa na pół etatu żeby ominąć podatek. Wrazie nagłego problemu pomoc w zorganizowaniu pogotowia na bardzo niskim poziomie. Święta nie płatne, l4 nie płatne. Ubezpieczenie to jakaś smieszna kartka EKUZ z którą będąc w szpitalu są problemy.

@BasniowaPrzygoda

Normalnie w Niemczech święta są płatne tylko Ty jako pracownik (Dako Beryl ) nie dostaniesz bo (usunięte przez administratora) na tym 25 % też nie masz tylko 20 % zmianę nocna więc są fair ? Pół etatu może być tak że pojedziesz z całym nagle okaże się że trzeba zmienić na pół ponieważ firma ma problemy finansowe!? Kończysz współprace to idziesz ostatni dzień do pracy i tego samego dnia do domu więc nie ma.czasu na.odpoczynek jeśli zostaniesz na kwaterze bo pomyślisz że ten dzień Ci się należy to zostaniesz obciążony kosztami w sposób że była po tobie firma sprzątająca i kosztowała tyle co 1 noc paski wynagrodzenia nie została wysyłane do Ciebie ile zarobiłeś itd czyli oszukują.na.kazdym kroku a ty nawet nie wiesz ile masz zarobione bo trzeba dzwonić do kadr . Normalna firma nie ukrywa takiego czegoś masz 1/2 etatu a zarabiasz jak byś miał 1/1+ 1/2 etatu na papierze a w realu nawet nie masz połowy tego co papier przyjmuje więc szkoda czasu na nie udowych pracodawców!! W XXI wieku to jest normą żeby dostać pasek wynagrodzenia na email imienny chyba że się krążenie to wtedy firma ukrywa wszystko żebyś się nie doliczył. Wisienka na torcie pojawia się pod koniec roku jak się będziesz rozliczać i będzie dopłata z 1k euro wtedy będziesz się cieszyć nie wspomnę żeby iść się rozliczyć poza firmą Dako - Beryl. Same degeneraci jeżdżą którzy mają długi itd normalny szanuje siebie oraz Swój czasu!

Kaja Nowy wpis

Dzień dobry. czy nabory na ten taki magazyn co kiedyś do niego ludzi szukali będą jeszcze dostępne? widziałyśmy z koleżanka ofertę w sieci z kiedyś z dopiskiem ze to praca dla kobiet i ogólnie par. chcemy się teraz od wakacji wybrać. jest ktoś na bieżąco z warunkami?

BasniowaPrzygoda
@Sebastian

Byłem osobiście w szpitalu i bardzo miły personel szpitala nie miałem problemu z ubezpieczeniem nawet kule dostałem za free święta nie płatne bo nie pracujesz nie ma godzin nie ma zarobione umowa czarno na białym zarabiasz mało bo firm też musi zarobić. Proste po przepracowaniu roku możesz iść pod cuba na niemiecka umowę i korzystac z niemieckich podatków kredytów wszystko jest cacy kto kumaty zawsze zarobi .pozdrowienia zapraszamy . GOT

Pracownik Nowy wpis
@BasniowaPrzygoda

Kandydat Nowy wpis

Firma umawia spotkanie o prace na które nikt nie przychodzi, Pani na stoisku również nic nie wie, ponieważ ona pracuje na stoisku, na które rzekomo szukany jest nowy pracownik, nieuszanowanie czasu innych.

Olka Nowy wpis
@Kandydat

Hmm to w ogóle ciebie zignorowano i nikt się nie pojawił? A zadzwonili chociaż i przeprosili plus wytłumaczyli sytuację ? Bo ciekawi mnie jakie mieli wytłumaczenie. Ktoś miał podobnie?

Jakie są mocne strony pracodawcy Beryl Sp. z o.o.?

Nie ma takich :)

@Kasia

A dlaczego? Jakie są wobec tego warunki współpracy? Można chociaż liczyć na umowe o prace?

@Marta

Umowa na pół etatu w pl. Brak płatnego urlopu. Trzeba pilnować wypłaty bo coraz częściej zdarzają się błędne wyliczenia ( u mnie ponad 100 euro za mało). Opłata za mieszkanie wzrosła z 5 euro na dobę do 7 i nikt o tym nie poinformował nawet. Bardzo niemili koordynatorzy, z którymi ciężko się skontaktować, nie odbierają tel. nie odpisują na maile. Polecam poszukać innej agencji

Mario
@pracownik

Nie bardzo rozumiem. Jak to brak płatnego urlopu? Przecież kodeks pracy to gwarantuje.

Elżbieta
@Mario

Możliwe, że w umowie są zawarte jakieś regulacje odnośnie tego? Albo firma w jakiś inny sposób to odbija o czym poprzedni Pan już nie wspomniał? Również się nad tym zastanawiałam i miałam nadzieję, że ktoś potwierdzi lub zaprzeczy. Ten wzrost opłat za mieszkanie także mnie ciekawi. To cena nie jest wskazana w umowie? Co w takim razie może sie w niej zawierać?

Emm

Żadne. To nie firma to jeden wielki zart naciągają pracowników najczęściej naiwne młode dziewczyny żeby jak najbardziej wykorzystać. Omijać szerokim łukiem jako pracodawcę i klienta biżuteria z Chin słabej jakości.

Elżbieta
@Emm

młode dziewczyny? i jak ich obecne warunki pracy wobec tego co padło mogą się przedstawiać? jaki jest system wynagradzania? mowa stała? i z czego wynika informacja o zamknięciu biura w Opolu w wizytówce w sieci?

Pracownik Produkcji

sprawnie poszło. duzo podpisow. wszystko mi wytlumaczyły.

czy mam prawo jazdy i czy potrafię rozmawiać po niemiecku

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Mario

Witam. Słyszałem co nie co o firmie. Z plusów wiem że jest wypłacalna i z tym nie ma problemu. Natomiast nie bardzo rozumiem jak jest z urlopem w tej firmie. Ktoś może mi odpowiedzieć czy istnieje i czy jest płatny?

Nie wiecie czy można aplikować teraz do firmy na przedstawicieli handlowych? Czy ktoś na tym stanowisku mógłby opisać czy warto? Premie sprzedażowe są ok? Na jakieś szkolenia i benefity tak poza tym można liczyć?

Kopernik

Beryl dawniej Dako. Czytam te opinie i tak uważam iż zdania są podzielone. Dlaczego? Bo wszystko zależy od ludzi. Po pierwsze to firma która załatwia pracę i na tym zarabia jeśli znajdzie kandydatów. My jako biorcy decydujemy się na stawkę jaka dają i na to mamy umowę. Choć szkoda że na pół etatu. Daje zakwaterowanie. Warunki różne w zależności gdzie się trafi. Raz lepsze raz słabsze ale godne a nie w tzw stodole. Nie baraki tylko mieszkania. Co jest plusem. Pewnie niektórzy oczekują super 5 gwiazdkowych apartamentów. Co do godzin to nie zależy od Beryl tylko od pracodawcy u którego się pracuje. Jest praca są godziny. A atmosfera w pracy?.... Hmmm napisze tak tu zależy od ludzi z którymi się pracuje. Niektórym odbija jak mają wyższe stanowisko i chca pokazać swoją wyższość i tu tyczy się niestety do Polaków. Niemcy inaczej podchodzą. Spokojniej. Reasumując. Stawka podana w umowie. Zakwaterowanie godne zapewnione, szkoda że od jakiegoś czasu potracenie 5 euro za dobę. Za dojazd doi z pracy 30 centow za km. Wypłaty na czas według umowy. Z resztą czytamy co podpisujemy w umowie prawda? I się na to decydujemy. Dodam że ja już dwa lata przez te agencje i u kilku kontrahentów. I z opowieści ludzi poznanych iich opinii ponoć są gorsze agencje ta jest niezła i wypłacalna na czas.

BasniowaPrzygoda
@Kopernik

Podpisuje się pod tym w 100% Jap pracuje na rozładunku kontenerów i jest spoko kto chociaż podstawowo zna niemiecki lub angielski i ma siano w głowie Marktredwitz.

Sebastian

1 Zostałem policzony za buty robocze 65 euro, których nie wziąłem bo miałem swoje. Po wielu próbach nie odzyskałem pieniędzy. 2 Raz przyjechaliśmy we 4 do pracy, okazało się że nie ma dla mnie umowy, pojechałem do Polski po 2 dniach i jeszcze zabrano mi za pobyt 120 euro. 3 pojechaliśmy raz z kolegą do pracy i okazało się po 2 tygodniach, że robią redukcje pracowników zwalniając około 10 osób. Nie dostaliśmy zwrotu za bilety i zwrotu za chipy 20 euro. Agencja wcześniej nazywała się Dako, zastanówcie się czemu zmienili nazwę

Lelaaaa

Składanie rowerów elektrycznych, wypowie się ktoś o warunkach pracy oraz mieszkalnych? Ile km trzeba dojeżdżać?

Lelaaale
@Lelaaaa

Praca głównie dla par ,warunki mieszkaniowe są w porządku.dojazd zależny od miejsca zamieszkania ale nie więcej niż 13 km w jedną stronę.praca na 2 zamiany .Na miejscu polski koordynator .jest też możliwość jeżdżenia busem do pracy mają ich chyba z 6 .

Magda

Inne firmy w dobie covit dbają o swoich pracowników a firma beryl lub dako lub teraz zmieniona nazwa dba tak chcesz test przyjedz z Kamenz do Gliwic i za 80 złotych zrobią Ci test. Inne firmy na miejscu zabezpieczają swoich pracowników w testy testuja ich a vel beryl Job center ma to gdzieś plac pracowniku sobie sam

@Magda

Gorzej, przyjedziesz zrobisz test podpisałem umowę ,pracuję a tu z wypłaty 158 zł za test , dlatego że miałem urlop bezpłatny no kłamią jak z nut ,trzy tygodnie pracy w Dettelbach przy pakowaniu 520 euro plus tysiąc złotych na polskie konto.

Jeż

witam pracował ktoś na magazynie w Dettelbach??

Hubert
@Jeż

Witam firma formin super robota

RR
@Hubert

Lub Schum. Elegancko.

sprytna_a
@Jeż

tak, pracujemy. Praca fajna. Pakowanie, komisjonowanie ulotek i kalendarzy. 40h/ tygodniowo. Polaków jest troche. Atmosfera ok chociaż czasami są spiecia ale gdzie ich nie ma? Polecam

Anidella
@Hubert

Hej. Możesz mi coś więcej powiedzieć o tej pracy i miejscu? Czy poszukują kogoś i gdzie to jest konkretnie.

Asia
@Jeż

Jeśli chodzi o Firmę Formin to pracowałam tam, praca jak dla mnie lekka. Jedyny minus to brygadzistki Panie Cyganki które znęcają się moim zdaniem psychicznie. Gdyby nie ona myślę że wróciłabym tam do pracy. Praca lekka pakowanie do sklepu wszystko po 1€. Tylko z mieszkaniami tam był wieczny problem.

gość
@Asia

a z mieszkaniami jaki problem był?

@Jeż

Tak,dużo pracy za małe pieniądze,daleko do pracy z miejsca zamieszkania.

toya

Próbowałam,ale chyba zrezygnuję.Pani dzwoni z Gliwic i mówi że ma dla mnie pracę a jak pytam jaka to praca to pani mówi że zadzwoni w przyszłym tygodniu.OSZUŚCI i tyle.Uważajcie na nich ,umowa na pół etatu , i płacą 7,5 euro na godzinę.Obóz pracy .Pół etatu,7,5 euro za godzinę i 5 euro dziennie za stodołę.SZOK.

angela
@toya

skąd przypuszczenia ze stodoła, wysłac Ci fotki naszego mieszkania? według mnie jest wszystko na miejscu

Stodoła?
@toya

Pokazać Ci mój apartament, mieszkanie jak marzenie z widokiem na raj. Mieszkania mają super.

@Stodoła?

Też mogę wysłać zdjecia ,jaki (usunięte przez administratora) i wszystkie rzeczy z wystawek

@Stodoła?

Nie mają, nie mieli i mieć nie będą ,mają w hałaśliwych miejscach mieszkania ,brak miejsc parkingowych , jak jest na zewnątrz gorąco to i domu gorąco,jak jest zimno to i w domu zimno bo Niemiec zakręca ogrzewanie, do pracy 30 kilometrów i woź ludzi ,szkoda zawracać sobie głowy z Firmą Beryl ,Dako.

Otoya

Unikajcie jak ognia tej Firemki-po pierwszej rozmowie telefonicznej z pracownikiem -raczej z AUTOMATEM niż człowiekiem- zapalą się wam czerwone światła. Jeżeli ich nie dostrzeżecie to konsekwencje spadają na Was...jak lawina. Arogancja,prostactwo i bezduszność-cwaniacy którzy żyją z pracy naiwnych ludzi...taka jest moja opinia 12 04 21

Basia Kraków
@Otoya

Otoya nie rozumiem o czym piszesz, nie wyjechałeś i piszesz o jakieś lawinie konsekwencji, alkohol nie wyparował?

Oburzona

Katastrofa! Firma Beryl to (usunięte przez administratora)! Dzwonili do mnie ze jak chce u nich pracować to założą mi konto w Banku Millennium hahaha bo oni mają w tym banku. Nie można nikomu narzucać a tym bardziej zakładać konta w banku bez niczyjej zgody, jeszcze żaden pracowadcavtak nie robił.Pytaja się czy mam samochód żeby pracowników zabierać do roboty bo transportu nie organizują. Nie polecam!

BARTOSZ
@Oburzona

ŚMIESZNA JESTEŚ

@Oburzona

karte ma sie w milenium ,ponieważ mają kontrole nad twoimi pieniędzmi, lepiej wszystko wypłacać ,bo nawet ci konto zablokują mówiąc że przyjedzie nowa karta ???????????? zostawia Cie beż pieniędzy na życie

Magda

Firma beryl hmmm mm jak by o ni j napisać stwor co min 8 miesięcy zmienia nazwę ale nie chodzi tu o negatywne opinie tylko podatki kasę itp. Dostaliśmy pracę w Kamenz accomotiv MB do pod firmy rhenus ludzie masakra rhenus jak w obozie,mimo iż w skanerze (syst.SAP)nic nie było to nie wolno bo stać trzeba było się ruszać bo stoisz nagrywają i do zwolnienia. PAN chyba od bhp Silvio rasistą jakich mało nie ważne że to nie polak zrobił winni Polacy, a teraz ciasteczko dzwoniąc do koordynatora odpowiadają ze zajmie się sprawa nic nie robia dla nich liczy się tylko lizing ludzi a resztę mają w (usunięte przez administratora) zarabia 150 e z wypłaty bo to na poczet mieszkania spadają godziny pytamy koordynatorów ze mało zarabiamy żeby coś zrobili to odpowiadają ze u nas ludzie nawt za 900 e pracują tu ukłony dla Bernarda który po godz 16.00 ni ni ni......(usunięte przez administratora) nie odbierze tel. Szajs szajs Szaj

@Magda

Pań Bernardyn najlepszy , dzwonisz do niego a on Cie straszy ze wyrzuca się z pracy hahahaha

Moja

Jeżeli nie chcecie doświadczyć tego wszystkiego co w tych wszystkich negatywnych komentarzach to radzę odpuścić sobie tą firmę. Swoją drogą to dziwne, mając XXI wiek jeszcze takie rzeczy mają miejsce... Mam nadzieję że prędzej czy później ktoś tymi przekrętami się zainteresuję.

Ewela

Praca Monter Rowerów Elektrycznych, ktoś wypowie sie na temat tej pracy?

Rowery
@Ewela

Witam, Również chętnie zasięgnę opinii na temat pracy na rowerach, interesuje mnie ta oferta, lecz nie ma żadnych opinii i trochę tak w ciemno jechać to ryzyko

NICKK
@Rowery

W jakiej miejscowości jest ta produkcja?:)

Berna
@Ewela

Praca zależy kto co lubi. Dwuzmianowosc byla trochę męcząca (5.40-14.20, 15.10-1.00) dwie półgodzinne przerwy. Godzin dużo, na miesiąc wyszło 1100 eu + 1000zl. Nam zakwaterowania trafiły się bardzo dobre, rewelacyjne wręcz, mieliśmy możliwość mieszkań w pojedynkę lub we dwójkę. Praca na rowerach ma różne oblicza, zależy gdzie stoisz (mogą często zmieniać ci stanowiska). Jest to zazwyczaj przykręcanie, zakladanie części do rowerów (na lince), prace na zapleczach, logistyce, mocowanie szprych do kół. pierwsze tygodnie bolały plecy i nogi (chyba przez pracę z uniesionymi rękoma) Niektórzy narzekają na popędzanie (pracownicy kontraktowi wyrabiają normy) i na brygadzistów. Dużo Czechów dużo Rusków. No i może być to nudna praca bo na stanowisku zazwyczaj robisz jedno i to samo w kółko. Blisko do pracy. Koordynatorki spoko. W dettelbach jest lżejsza i fajniejsza robota, ale już tyle nie zarobisz z powodu godzin, a i mieszkania są słabsze i droższe. No i najwazniejsze: JB.

Zmiana nazwy
@Berna

Teraz otrzymaliśmy nowe umowy w której jest podwyżka ale tylko brutto bo netto dalej to co było, czyli gdzie trafią moje pieniądze 0,30 eurocentów za h więcej. Może ktoś z biura odpisze.

Oko
@Rowery

Koordynatorka porażka , pracownik ja zupełnie nie interesuje

Oko
@NICKK

Bawaria (Marktredwitz)

Gghb
@Ewela

Praca Bajka ,ale absolutnie nie przez agencję beryl dako czy jak oni się tam mają. Jedyne co jest ok to warunki mieszkania . Ale to jak okradają i zachowanie koordynatorek to dramat. Poprostu jedno Wielkie NIE

Mariano

A wiecie o tym że w Beryl wszyscy są na 1 klasie podatkowej.nawet żonaci i mężatki a takiego czegoś w Niemczech nie ma.w rubryce wiara wpisują niewierzący.umòwy na pòł etatu.urlopy bezpłatne.masakra z taką firmą.to nawet w Polsce najgorsze firmy,a urlop płacą

Niestetek
@Mariano

Wiemy. Zanim podpisze ktokolwiek dokumenty albo się zgadza na to albo nie i wypad. Wiemy też że nikt tu kariery nie planuje, a praca taka raczej jest na chwile. Nikomu się to nie podoba ale wybór był. Pozdrawiam i życzę pracy "normalnej", sobie też.

Ala

Czy słyszeliście że firma podwyższa stawkę za mieszkanie?

Po staremu stawka
@Ala

Nie, wszystko po staremu 5 euro za dzień, tylko że Beryl od 1 maja inaczej sie nazywa. W nowych umowach jest podwyżka ale tylko na papierku, (usunięte przez administratora) i jakies dziwne rozliczenia za dojazdy- pewnie potrzebne do zwrotów podatku dla firmy. Cóż ja sie tam nie znam i z braku wiedzy domysły idą, heh.

fan

Firma zmieniła nazwe z Dako na Beryl chyba tylko dlatego bo miała duzo negatywnych opinii Po drugie jezeli nie macie transportu dla swoich pracowników to zatrudniajcie tylko tych z autem bo nikt za friko nie bedzie wozil innych waszych pracownkow do pracy

Zmiana nazwy
@fan

Firma od 1 maja znów zmienia nazwe. Dobrze piszesz.

Zostaw merytoryczną opinię o Beryl Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Beryl Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Beryl Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Beryl Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 3 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Beryl Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Beryl Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Beryl Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Św. Wojciecha 4
    44-100 Gliwice