Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.

Krs

Nie polecam działu Gl, masa nadgodzin, work life balance to fikcja, idiotyczne przeklepywanie danych do kilku systemów, zamknięcia to koszar.

Ktoś
@Krs

Nie ma co demonizować. Wiadomo, że osoby niezadowolone nie powiedzą tego przełożonemu, tylko będą wylewać swoje frustracje w sieci. Liczba nadgodzin jest porównywalna z innymi SSC/BSC w Warszawie. Firma jest bardzo otwarta na usprawnienia procesów, które o każdej porze dnia i nocy można zgłaszać. To prawda, że reporting jest ciężki, ale wszystkiego można się nauczyć. Poza tym od stycznia będzie już tylko jeden program do raportowania, więc koniec z tym "przeklepywaniem". Doprawdy nie rozumiem tego oburzenia. Jeśli ktoś dobrze prowadzi swoją spółkę i wyjaśnia różnice w ciągu miesiąca, to później owo "przeklepywanie" jest zwyczajnym uploadem danych z jednego systemu do drugiego i wyjaśnieniem drobnych różnic. Jestem już w tej firmie jakiś czas i doprawdy korona mi z głowy nie spadła od nadmiaru pracy czy też owego "przeklepywania". Nasz GL jest nieco trudniejszy od tego w innych korpo, ale to czyni naszą pracę ciekawszą. Swoje uwagi można zgłaszać do przełożonego, jak i pomysły na usprawnienia... Jeśli komuś zależy, to jest w stanie zredukować liczbę nadgodzin do minimum i nie powoduje to dołożenia dodatkowych obowiązków. Firma ma fajne benefity, ponadto będą dofinansowania do szkoleń. Oczywiście rozumiem, że zawsze znajdzie się jakiś frustrat, który postanowi firmę obsmarować w sieci licząc na swoją anonimowość. Nie zapominajmy jednak o sporej ilości pracowników, którzy pracują w firmie już długi czas i są zadowoleni z pracy :)

Aleksandra
@Krs

Co to jest dział GI? Tak w ogóle?

Katarzyna

Czy w firmie jest możliwość rozwoju? Mam na myśli kursy językowe, szkolenia, możliwość awansu?

ByłyPracownik2
@Katarzyna

Awanse są proponowane zazwyczaj przy składaniu wypowiedzenia. Awans awansowi nierówny- niektórzy otrzymują po miesiącu pracy, bo przypadli Managerowi do gustu. Nie ma jasnej ścieżki rozwoju/ kariery. Szkolenia są wewnętrzne, organizowane przez pracowników, ale to standardowe KT jak w każdej korporacji.

Aleksandra
@ByłyPracownik2

Awans przy składaniu wypowiedzenia? Niby czemu ktoś miałby tak robić, w sensie jako zachęta żeby kogoś zatrzymać? To wygląda na to że trochę jednak o tych ludziach myślą chyba o ile to wszystko jest prawda

Renata
@ByłyPracownik2

A nie ma jakichś szkoleń zewnętrznych dla "lepszych" pracowników?

Sławomir
@ByłyPracownik2

Nick były pracownik + nazywanie wypowiedzenia awansem to chyba nie za bardzo podobała Ci się praca tutaj? Mogę zapytać dlaczego właściwie odszedłeś?

LeadYa

Czy moze ktos powiedziec cos o dziale AR? Jak to wyglada jesli chodzi o nadgodziny. Czy sa i jesli tak to czy sa platne czy do odbioru? Czy jest wyscig szczurow czy raczej spokojnie sie pracuje?Jak sie ogolnie pracuje w dziale AR?

Proces rekrutacji bardzo szybki i sprawny. Nasuwa się pytanie- skąd wynika tak duża rotacja pracowników? Czy płaca jest mało konkurencyjna na rynku? Chaos organizacyjny? Pracownicy są zwalniani czy sami odchodzą?

@Kandydat

Dziękujemy za opinię i cieszymy się, że proces rekrutacyjny przebiegał szybko i sprawnie. Rotacja w naszych zespołach nie jest duża, chociaż oczywiście występuje. Nowe role związane są przede wszystkim z rozwojem firmy, powiększaniem się zespołów oraz aktywnością na nowych rynkach, dlatego prowadzimy kilka różnych projektów rekrutacyjnych. Wynagrodzenia określamy w oparciu o kompetencje poszczególnych osób, mając na względzie politykę płacową firmy, a także sytuację rynkową.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Senior Treasury Analyst?
Zainteresowany pracą

Dzień dobry, jestem zainteresowany w charakterze senior accountanta z niemieckim. Pracuję w księgowości blisko 6 lat, znam biegle niemiecki i angielski. Czy jest to wystarczające na seniora?

Pracownik 1234
@Zainteresowany pracą

Dzień dobry, z reguły tak. Natomiast seniora dostaje się zazwyczaj przy składaniu wypowiedzenia. Chyba, że dany zespół na szybko potrzebuje osoby do pracy, wtedy na start dostaje się stanowisko seniora, nawet bez większego doświadczenia..tak aby zachęcić nowe osoby.

Katarzyna

Powiedzcie jak wyglada atmosfera w pracy, jak szefostwo? Warto aplikować?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.?

GL Acc

Pracuje w GL i były dwa etapy.. pierwszy z HR, drugi z leadearmi zespołu. Sprawnie i profesjonalnie.

@GL Acc

Jak wygląda atmosfera pracy w GL? Polecasz pracę w tym dziale?

@Anonim

Zdecydowanie polecam, o ile ktoś nie szuka pracy jako robot "copy-paste", to ten dział jest jak najbardziej odpowiedni. Są zarówno taski księgowe, controlingowe, jak i pełen reporting. Dodatkowo wiele tranzycji w trakcie oraz zaplanowanych - widać, że firma się rozwija. Jest też duży nacisk na team-spirit, wzajemną pomoc i wsparcie (w szczególności dla nowych pracowników).

Anonim-kandydat

Jak się pracuję w firmie jak atmosfera? Jak wygląda ilość pracy per osoba? Czy jest do przerobienia? Będę wdzięczny za za info?

@Anonim-kandydat

Pracy jest dużo, czasami bardzo... dużo samodzielności w działaniu, kontrola tylko high level, w fajnej atmosferze wynagradza. Poparte recognistion, więc warto!

Kandy

Chciałbym zapytać, jak działa dział AR accounts reciveble, jest ok? Jest annual bonus?

Pracownik2020
@Kandy

W żadnym dziale nie ma "annual bonus".

XD

Nie idź ta droga xd

Guilian
@Kandy

Hello, have you received any update regarding this? Thanks

xx

Jakie są widełki brutto na stanowisku General Ledger Accountant?

@xx

Podpinam się pod pytanie - też właśnie miałam tu pytać o poziom zarobków w firmie Oerlikon Business Services Europe. Na pewno w jakimś stopniu uzależnione to jest od doświadczenia i stażu pracy - ale to musi zweryfikować jakiś pracownik firmy. xz, a dostałeś już od nich propozycję pracy, czy dopiero będziesz aplikować?

@Urszula

Widełki nie sa pracownikom ujawniane, tak jak niejawny jest regulamin pracy i wynagradzania mimo ustawowego obowiązku przedstawiania tych dokumentów pracownikom. I fatalna komunikacjana każdym poziomie...

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.?

Kandydat 2021

Również, z chęcią dowiem się jakie jest podejście kierownictwa do pracownika, czy kierownictwo wspiera rozwój pracowników np. organizując szkolenia, głównie chodzi mi o dział GL ?

Nevermore
@Kandydat 2021

Nie, ze szkoleniami w firmie bardzo słabiutko. To znaczy w zasadzie ich nie ma, zewnętrznych zero, wewnętrzne to raczej mało wartościowe calle związane z nowymi narzędziami czy procesami. Rozwojowych w znaczeniu specjalistycznych czy nawet z jakiegoś Excela nie ma w ogóle.

Kierownictwa w tej firmie nie ma - i to jest jeden z głównych problemów tej organizacji.

@Nevermore

Cześć, a jak wyglądają inne warunki zatrudnienia w Oerlikon Business Services Europe? Czy możesz wymienić jakieś plusy z bycia pracownikiem firmy? Chętnie dowiem się czym firma do siebie zachęca nowych kandydatów.

Tamka

Czy wszyscy w ssc pracuja zdalnie? Jeśli tak do do kiedy planowane jest utrzymanie Home Office?

Czy firma daje feedback po rozmowie?

@Nowy

Słuchaj, to jest dobre pytanie. Na wielu portalach z ofertami pracy firma Oerlikon Business ma swoje ogłoszenia i właśnie sama się zastanawiałam nad feedbackiem z ich strony. A powiedz mi jeszcze, o jakie stanowisko się tam ubiegasz?

Zainteresowana
@Urszula

Ja np po rozmowie w dziale AR nie doczekalam sie feedbacku.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Pracownik 2019

Nie. Firma ta nie zapewnia żadnych dodatkowych narzędzi pracy poza komputerem/ czasem laptopem w zależności od tego czy akurat wolny laptop jest na stanie.

Proszę zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej o te samochody i proszę napisać jaka była reakcja :)

A służbowe auto jest potrzebne do wykonywania pracy w korpo księgowości,że to narzędzie pracy,które firma powinna oferować?

Mark29

Czy ktoś pracujący w dziale AP mógłby się wypowiedzieć jak tam jest? Polecacie pracę w Oerlikone? Powodem rekrutacji jest rotacja ludzi czy raczej dział się poszerza?Jak atmosfera w pracy i jak wyglądają zarobki?

@Mark29

Te oferty są chyba dla wszystkich zaskoczeniem. Firma zatrudnia pewnie tylko po to żeby po kilku miesiącach porobić fikcyjne restrukturyzacje i wykreślić koszt. Lepiej pozostać u obecnego pracodawcy.

Praciwnik68
@Mark29

Z całego serca polecam pracę w tej firmie. W dobie koronawirusa firma umożliwia pracę z domu, również pensje nie uległy obniżeniu- jak to miało miejsce w wielu innych globalnych korporacjach. Nowe ogłoszenia z ofertami pracy wynikają z ciągle przenoszonych procesów do SSC w Warszawie. Firma daje możliwość rozwoju dla osób, które naprawdę tego chcą.

Lukullus
@Mark29

Coraz więcej zadań i spółek. Oto powód nowych rekrutacji. Jest u nas dobrze ale roboty po kokardki a "góra" jak wszędzie co chwila wymaga niemożliwego. Ani gorzej ani lepiej. Ale jak na globalna sytuację obiecująco.

Mario

Dzień dobry, chciałbym zapytać jak wyglada sytuacja w dziale finansowym. W ostatnim czasie pojawiła się masa ogłoszeń na portalu pracuj.pl na AP/AR Accountant z różnymi językami. Warto aplikować? Jak atmosfera i warunki?

Ciekawa

A jakie benefity oferuje pracodawca?

@Ciekawa

- karta multisport - karta lunchowa - opieka medyczna - bez standardów obsługi co skutkuje niemożliwością dostania się do lekarzy specjalistów - owocowe środy - ciasto raz w miesiącu

ciekawa
@pracownik

a dofinansowania do jezykow,kursow? Praca z domu jest mozliwa? Chodzi mi o dzial ksiegowy.

Też Pracownik
@ciekawa

Praca z domu tak, 2 dni w miesiącu. Dofinansowania do kursów nie ma

Xyz
@pracownik

Hej, czy w kwestiach opieki medycznej coś się zmieniło?

XYZ

@Pracownik a nadal są prowadzone normalnie mimo wszystko rekrutacje?

@XYZ

Tak, nadal

ABC

Witam, czy koronawirus spodowował jakieś zmiany w ksiegowości? Jak sytuacja obecnie w firmie? Pytam o biuro na EmiliPlater.

@ABC

Oerlikon nie ma biura na Emilii Plater. Zmienił tyle, że praca jest zdalna

Czekająca na ofertę!

Słyszałam pozytywne opinie, ze firma szuka osób ambitnych z duzym poziomem wiedzy, niekoniecznie duzym doświadczeniem. Ja aplikuje do GL’a. Rozmowa rekrutacyjna super! Spotkanie bardzo profesjonalne, jedno z lepszych na jakich byłam. Chetnie dołączę do tej firmy! A negatywne opinie zawsze się znajdą! Wszystkim nie dogodzi.

@Czekająca na ofertę!

Negatywne opinie wynikają z doświadczenia w tej firmie. Natomiast pozytywne wrażenie z rozmowy kwalifikacyjnej nie świadczy w żaden sposób o warunkach tam panujących.

Zostaw merytoryczną opinię o Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.?

Oerlikon Business Services Europe Sp. z o.o.