Opinie o Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy kurierskie
Firmy kurierskie Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Zgaduj zgadula

Jestem byłym pracownikiem tej firmy i po krótce w końcu się publicznie wyżalę i mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi zastanowi się kilka osób zanim podejmie tu pracę. Zacznę od pozytywów: 1. Wypłata zawsze przed 10, I to by chyba było na tyle. Wspomnę natomiast o minusach: 1. Najważniejszy punkt, a więc słuchajcie ludzie. Przy podniesieniu minimalnego wynagrodzenia z 17 zł/h na 18.3 zł/h w styczniu tego roku firma wprowadziła cudowne zmiany. Za wynajem auta służbowego odejmujemy Ci z wynagrodzenia 1 zł od każdej godziny, ponieważ „auto są zaniedbane i brudne”. Cóż za zbieg okoliczności, że wydarzyło się to akurat przy takich zmianach w umowach. Natomiast gdy pracowałeś na własnym aucie, zwrot kosztów zmniejszył się z 0.55 zł/km na 0.45 zł/km lub 0.40 zł/km jeśli zatrudniłeś się później niż we wrześniu 2020 roku. Cóż za ukłon w stronę osób z dłuższym stażem. Szkoda tylko, że koszty paliwa podniosły się wraz z minimalnym wynagrodzeniem. Dodatkowo podniesienie progu bonusowego do ciężkiego do wykonania w tygodniu przez korki w mieście z 2.1 zleceń na godzinę do 2.2. Zazwyczaj zabraknie Ci jednego, ładnych macie matematyków! Teraz przy przykładowych 2. Kontakt z supportem - tu mam mieszane odczucia. Ponieważ są i sympatyczne osoby za biurkiem, jak i nie sympatyczne potrafiące wyżalić swoją gorycz na pracowniku. Niestety z czasem było tylko gorzej, gdy naciski z góry były coraz większe, a firma zamienia się w typową korporację. Szczytowym momentem było usuniecie możliwości dzwonienia na support w razie nagłego problemu i możliwość wysłania tylko wiadomości tekstowej/głosowej. Support nie zawsze dawał radę, bo jak mają dawać radę dwie osoby, które obsługują tyle miast w Polsce? 3. Przerwy - teoretycznie masz 30 minut przy pracy conajmniej 8h, praktycznie w 90% przypadków nie masz tej przerwy, bo obłożenie jest na tyle wysokie, że nie możesz jej wziąć. Nieważne, że jeździsz cały dzień i nie masz chwili, by coś zjeść. 4. Auta służbowe - w momencie zatrudnienia nowych osób zaczął się chaos, z racji niskiej kilometrówki (25gr/km) gdzie trzeba zalać gaz + benzynę to kpina. Zaczęły się próby oszustw, niedotankowywanie samochodów itp. a rozwiązań brak. Obiecana karta paliwowa... 5. Aplikacja - (usunięte przez administratora) muli niemiłosiernie, oblicza źle spóźnienia i redukuje spóźnienia do czasów niemożliwych do wykonania. Support nic z tym nie może zrobić, bo nad Tobą są kolejne zlecenia, a obłożenie na tyle duże, by nie móc zazwyczaj ich przepisać mimo błędu aplikacji. A potem ty świec twarzą w restauracji, lub dzwon kilka razy dziennie, ze się spóźnisz. 6. Dyspozycyjność - mimo dużego obłożenia, braku kierowców na drodze i negatywnych opinii restauracji, firma nie daje tyle godzin ile Ty chciałbyś pracować, jeśli nie weźmiesz chociaż jednego dnia w weekend. Nieważne, że przy zatrudnieniu informowałeś o tym, czasy się zmieniają. Tylu chętnych na Twoje miejsce! 7. Brak zwrotu kosztów za dojazd do pierwszego zlecenia. Jedziesz 10 km z miasta na Fordon lub odwrotnie, Twój problem i wyłóż ze swoich. „Nie ma nic bliżej niestety” usłyszysz. Zapewne pominąłem wiele faktów, bo piszę to spontanicznie, ale jeśli satysfakcjonuje Ciebie praca po odliczeniu kosztów paliwa za 15 zł/h to idealnie trafiłeś! A jeśli myślisz, że złapałeś pana Boga za nogi, bo już nie pracujesz 12h w pizzeri i nie myjesz podłóg oprócz dostaw jedzenia to naprawdę jesteś ambitny! Przykro się pisze taką opinię, patrząc na fakt, że z dnia na dzień tylko było gorzej. A nie było na początku źle!

Nie Wiem Czy Tam Pracować
@Zgaduj zgadula

- a o co chodzi z tym, że masz mieć przy sobie gotówkę.... i ty płacisz (ze swoich!) w restauracji za klienta... - jak często są dostawy ze sklepów? stawka jest taka sama jak w przypadku jedzenia ? - wypłata do 10-tego, czyli nie tak jak w przypadku innych, że jest 2 x w m-cu na koncie ? - ja podaje dyspozycyjność a oni mi ustalają godziny pracy ? Od kt. godz. można zacząć pracować (najwcześniej)? dzięki za odp.

@Nie Wiem Czy Tam Pracować

Zależy jak leży. Dostawy są z różnych miejsc, te ze sklepów są „lepsze” bo nie masz presji ze strony restauracji i klienta, że będą do ciebie dzwonić kiedy bedziesz itp mimo korków. No ale za paczkę ty jesteś odpowiedzialny, a jest takie niedoinformowanie w tej firmie, że support sam nie wie, że nawet laptopy wozimy, gdzie nie było nic w umówię o tym. Zmieniasz się w kuriera, słyszałem od znajomych, że zaczęli współpracę z furgonetką i możesz targać nawet paczki po 20kg. No wypłata do 10ego, tu jedyny plus, bo są wypłacalni i nie przeciągają transzy. Tak, ustalasz dyspozycyjność na 2 tygodnie. Najwcześniej zaczniesz o 10, ale to w dni powszednie. Sob 11, Ndz 12. No ale jeśli nie bedziesz pracować w weekendy to i tak nie dadzą Ci tylu godzin ile bedziesz chciał. Dasz dyspozycyjność 10-20 to dostaniesz np 12-18. Albo w ogóle :) nie polecam tego systemu, bo znam przypadek, ze pracownica miała na pieńku z osoba ustalająca grafik i przez dwa tygodnie nie dostała żadnej zmiany...

Dariusz

Jeden wielki koszmar, marze tylko o tym, żeby wreszcie zwolnić się z tej pseudo firmy. Zastanówcie się 10 razy zanim się tam zatrudnicie. Zacznijmy od tego, że aplikacja praktycznie nie działa, uniemożliwia to prace. Zamówienie za miasto, a tam nagle wpadają 3 zamówienia w centrum za 10 minut i telefony od zdenerwowanych restauracji. Zamówienie 14 km od miejsca pobytu wpada o 19:23, o 19:40 telefon, że u klienta miało być o 19:30 (czyli 7 minut na dojazd do miasta, odbiór z restauracji i dostarczenie na obrzeża, jakiś nieśmieszny żart). Podczas jazdy jednocześnie jesteś zmuszony resetować telefon, odbierać, korzystać z nawigacji. Najgorszy problem pojawia się, kiedy decydujesz się na rezygnacje z pracy. Wtedy dopiero zaczyna się jazda. Jesteś jak niewolnik, nie obchodzi ich, czy zepsuło Ci się auto, jesteś poważnie chory i nie możesz wyjść z domu czy zalałeś telefon. Masz pracować, jeśli nie zjawisz się w pracy (nawet po uprzednim poinformowaniu) zabierają Ci 500 zł. I nie pomaga tu nawet zwolnienie od lekarza (bo przecież to „umowa zlecenie”)! Chcesz odejść? Okej, ale musisz zwrócić koszty „strat”. Oczywiście takich nie ma, no ale firma musi na czymś zarobić. Praca Ci się nie spodoba? Zwracaj koszty „szkolenia”. Wiecie jak wyglada szkolenie? Dostajecie prezentacje na maila. Firma przedstawiona w samych superlatywach dopóki nie podpiszesz umowy, wtedy zamieniasz się w niewolnika, który musi płacić za wszystko. To chyba zleceniodawca powinien płacić, a nie pracownik. Teraz walczę o to, żebym mógł normalnie odejść, szef przestał odpisywać na wiadomości, a do grafiku cały czas wlatują nowe godziny. Kilometrówka zaniżona, jakieś śmieszne grosze. Nie polecam!!!

Nikola
@Dariusz

Zastanawiam się czy pracujemy w tej samej firmie, bo nie napotkałam żadnego z opisanych przez Ciebie problemów. Pracuje w Elblągu i nie mam takich sytuacji. Kontakt z szefostwem super, stawki odpowiednie, a że zlecen dużo to nic dziwnego jak obsługujemy większość restauracji w miescie

@Nikola

Stawki odpowiednie? Po odjęciu kosztów paliwa wychodzisz 15-16zł jeśli jesteś studentem. Przecież to nieśmieszny żart

Basia

W Bydgoszczy przyjazna atmosfera i dużo dostaw!

Bożena
@Basia

Dużo dostaw czyli pewnie dużo pracy?? A zarobki tez takie duże, wtedy by się zgadzało? :P

Kacper

Pracuje od niedawna - typowo jako praca dodatkowa, popołudnia i weekendy są moje :-D w odróżnieniu od mojej stałej pracy tutaj się nie męczę, jazda autem to przyjemność, a to, że czasem trzeba wejść na 4 piętro... no cóż. taka praca, godziłem się na to podejmując pracę w takiej firmie. Na początku zniechęciła mnie najniższa stawka, obiecywali, że z bonusami będzie lepiej, no i się zdziwiłem, jak chce się pracować i realizować zlecenia to naprawdę można fajnie zarobić, średnio wychodzę 23-25 zł/h. Grafik ustalany jest pode mnie, więc nie ma mowy o otrzymaniu zmiany w dzień kiedy masz inne plany (no najwyżej, że się na to zgodzisz). W wielu sytuacjach należy być samodzielnym i tutaj rozgarniecie życiowe bardzo się przydaje. Jeżeli zna się miasto w którym się pracuje to uważam, że jeździ się o wiele łatwiej, z drugiej strony z navi też można współpracować. Support często prosi o zrobienie czegoś dodatkowo, jednak w drugą stronę też są bardzo elastyczni i można się z nimi dogadać. Jak na razie kary, o której piszą inni nie dostałem, ale od napotkanych kurierów nie słyszałem, żeby ktoś został obciążony. Kara którą popieram w 100% to opłata za zniszczenie auta, to wydaje się być normalne. GŁÓWNYM (i chyba największym) MINUSEM TEJ PRACY to niestety inni kierowcy, który po pierwsze o auta służbowe nie dbają w ogóle.... (więc czasem przed zmianą musze poświęcić 10 min żeby odchamić sobie auto), po drugie na siłę próbują nagabywać innych kierowców przeciwko supportu czy szefostwu (pomimo tego, że jestem nowym pracownikiem, ci starsi stażem nie omieszkali próbować namieszać mi w głowie bo raz ktoś im czegoś odmówił), po trzecie skoro wszyscy pracujemy w jednej firmie, mijamy się w tej koszulce, z boxem w ręce to powiedzenie sobie "cześć" to chyba nic nadzwyczajnego? Także ludzie, ogarnijcie się, bo na ten moment wszystko co złe mnie napotkało w tej firmie wygenerowali kierowcy nasączeni nienawiścią do całego świata, także te komentarze poniżej to chyba właśnie część z nich. W szybkim skrócie, jeżeli potrafisz być samodzielny i CHCESZ pracować to praca dla Ciebie.

@Kacper

Jakie miasto ?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Dostawca jedzenia курєр кейтерингу?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
KKurier

Praca jak każda, na wiele rzeczy można ponarzekać, ale jestem tu już od roku i uważam , że to jedna z najprzyjemniejszych dodatkowych prac. Jeżdżę po mieście , słucham muzyki. Latem przesiadam się na rower i trzaskam kilometry Za kasę. Atmosfera mega , przyjemni ludzie, każdy skory do pomocy

Moja negatywna opinia dotyczy tylko supportu, który przydziela zlecenia, by wykraczały poza podany czas pracy, to już któraś taka sytuacja (mam głęboko gdzieś, że mi doliczą czas pracy i zapłacą za te nadgodziny, po prostu chcę, żeby uszanowali pracownika i jego czas pracy). Czasami namawiają i proszą, by zostać dłużej, a jak się nie zgodzicie, to mówią, że jak idziesz im na rękę, to oni też ci pójdą, trochę szantażem śmierdzi.

sussan91
@Anonim

Jestem na 100% pewna tego że support żadnych zleceń nie przydziela, system robi to automatycznie (często o tym wspominano). Fajnie że przynajmniej przyznajesz że jak za Twoją zgodą support wydłuży Ci godzinę pracy to otrzymasz za to zapłatę - uwierz mi nie wszędzie tak to działa ;-) Ja akurat z supportem bardzo rzadko się kontaktuję więc czy jest miło nie wiem

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o.?

pojemniki do przewożenia jedzenia, koszulki firmowe, terminal, auto służbowe - naprawdę sporo

Monka
@pracownik

Ha ha ,auto służbowe? 3 na 50 pracowników? Pojemniki na jedzenie ? Śmiech . Łaskę robią? W swoich mam przewozić i swój mieć terminal ? Proszę Cię. Koszulka firmowa? Łał

...

Samochód służbowy Terminal Boxy na jedzenie

ania
@pracownik

a czy jest zestaw słuchawkowy? wyczytalam tak w ogloszeniu na Warszawę

@Monka

w wielu firmach musisz zaplacic za pojemniki (plecak) czy terminal, tutaj wszystko dostajesz za darmo i nadal źle?

Damian

500Zł KARY ZA NIEUSPRAWIEDLIWONĄ NIEOBECNOŚĆ. TO NIELEGALNE ;) SPRAWA W TOKU.

@Damian

Czekam na dzień, aż im w końcu inspekcja pracy zamknie ten (usunięte przez administratora) bo to jak omijają przepisy i traktują ludzi jest żałosne.

@Damian

Witam jak wygląda sprawa bo mam podobną sytuację?

Witam
@2541

Tez cie (usunięte przez administratora)na 500zł? Czy moze wiecej

Bronisław
@Witam

Pracujesz w Deligoo w Bydgoszczy? Z jakich ogólnie powodów zdarzają się tutaj kary, w jakiej wysokości, czy to częste przypadki? Opowiedz! :)

@Bronisław

z tego co wiem w Bydgoszczy nikomu taka kara nie została "przyznana" ale zgodnie z kodeksem za niewykonanie lub nienależyte wykonanie Zlecenia Zleceniobiorca może dochodzić kosztów (art 471 kc - polecam się dokształcić, a dopiero potem zawierać głos :-)

Czy firma Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Tak, szkolenia są bezpłatne

Urszula
@pracownik

Jak często w Deligoo odbywają się takie szkolenia? Można wiele się na nich nauczyć? Czego dokładnie dotyczą tzn. jaką wiedzę można z nich wynieść? Czy są wartościowe i mogą przydać się w przyszłości? :D

allah
@Urszula

Szkolenie dotyczy tylko i wyłącznie obsługi aplikacji kurierskiej oraz aplikacji wspomagających do pobierania płatności i ustawiania dyspozycyjnośći

@allah

Szkolenia niby bezpłatne, ale jak się wymigasz od pracy i nie wykonasz jej przez msc do obciążają cię 200 zł. Pozdrawiam praca w sam raz

Dokładnie do tego budują kapitał na tych karach, gdyby kazda firma wprowadzila takie kary to moglaby uzyskiwac wieksze przychody z kar dla pracowników niż ze zleceń. Omijać szerokim łukiem, kwestia czasu az to zamkną haha

Czyli można liczyć na służbowe auto?

@Michał

tak

Aga]

Czy te dni próbne czy tez szkolące nową osobę są płatne 100%?

pracownik deligoo 7 miesięcy

Plusy: - wypłata na czas - pomoc supportu - zawsze na zmianie ewentualna pomoc koordynatora - elastyczny grafik (dla studentów) - brak "szefa na co dzień" - brak konieczności odwiedzania biura. nowoczesna firma korzystająca z aplikacji do wszystkiego (układanie grafiku itd.) - przejrzysty system naliczania opłat za przejechane kilometry i czas pracy. Stały wgląd do aplikacji i kontrola - możliwa przerwa w przypadku co najmniej 8h zmiany jednak tylko za zgodą supportu. - przy jeździe swoim autem zaczynanie pracy z domu w przypadku mieszkania w centrum miasta. - wewnętrzne awanse (rzadkie ale możliwe) - bywają chwile bez zleceń. Czas dla siebie. Minusy: - autem służbowym trzeba się dzielić nawet z 2 innymi kurierami - niska kwota zwrotu za paliwo jeżdżąc swoim autem (nie opłaca się) - januszowe omijanie prawa. (podnoszenie pensji minimalnej do ustawowych wymogów przy jednoczesnym wprowadzaniu opłat dodatkowych aby "wyjść na zero" - rosnąca presja czasu - przy dużej ilości zamówień ogromny stres związany z krótkimi czasami dostaw - przy dużej ilości zamówień na koniec dnia wrzucanie zleceń na siłę oraz z nierealnymi czasami (np. w 3 minuty dojechać gdzieś 5km w mieście, zaparkować, zanieść i wrócić) - dawanie mniejszej ilości pracowników na zmianę, a potem wydzwanianie i szukanie dodatkowych rąk do pracy (z czasem denerwujące) - konieczne operowanie telefonem w trakcie jazdy (dzwoniący klient, świrująca aplikacja wrzucające nowe zlecenie i zmieniające dotychczasowe) - możliwość rezygnacji tylko z jednej zmiany w miesiącu w sytuacji nagłej. Konieczność znalezienia zmiennika - wymóg noszenia przy sobie dużej ilości gotówki - przymus korzystania z wynajmowanego auta w przypadku awarii własnego, brak zapasowej służbówki w sytuacjach ekstremalnych - przy zamówieniach łączonych wożenie czasem jednego zamówienia w samochodzie pół godziny (ewentualne roszczenia klienta). Odpowiedzialność finansowa kuriera. - nowa toporna w obsłudze aplikacja z perspektywy kuriera. Zużywa mnóstwo baterii. - brak jakiegokolwiek systemu motywacyjnego dla pracowników - brak jakichkolwiek dodatków za pracę oprócz tego co wymagane ustawowo, a czasem nawet poniżej minimum.

Tirówka

Jeśli chcecie pracować w tym (usunięte przez administratora) to z naciskiem na jazde firmowym autem. Nie ma sensu tyrac prywatnego, może i szef zwraca kasę za paliwo, ale po pierwsze nie uwzględniają zmian cen paliw A po drugie paliwo to jedno a samochód potrzebuje regularnego serwisu. Jak Ci auto siądzie to szefostwo ma Cię w (usunięte przez administratora) Później ,,za kare" będziesz dostawal coraz mniej godzin. No i jeśli lubicie pracować 12 h bez przerwy i z dźwiękiem strzelajacego bicza nad uchem to polecam zainwestowac w pampersy dla doroslych, szkolenie z jedzenia i obslugi telefonu podczas prowadzenia auta i śmiało można startować. Za ten psi grosz nie warto tak sobie psuć zdrowia i auta :)

Mateusz
@Tirówka

Nie mogę się zgodzić. Stawka za kilometry jest wysoka i uwzględnia paliwo oraz ekploatację auta. Miałem awarie samochodu i nigdy z tego powodu nie dostałem mniejszej ilości godzin. Pracy jest bardzo dużo wiec każdy pracuje tyle co chce.

@Tirówka

To pomyślcie sobie że jeszcze obniżyli o 30% tą kilometrowkę.

Monka
@Tirówka

Zgadzam się, praca nieporozumienie. 12 h bez żadnej przerwy. Za auto popsute, bo się szybko eksplatuje, jak 150 km dziennie po mieście robi ,złotówki nie dadzą. Na paliwo przez miesiąc trzeba ze swoich wykładać, oprócz tego mieć gotówkę, by wykładać w restauracji za klienta ,który płaci gotówką. Nieporozumienie, do tego nieraz kilka zleceń czeka ci na górkę. Drogę liczą tylko to co jedziesz ,a co musisz dojść, na 4 piętro, czy w galerii hebe poszukać, czy pół szpitala przejść, tego już nie liczą, tylko kolejne zamówienia ci wchodzą. Śmiech i nieporozumienie.

koerowca
@Monka

Jeśli chciałeś pracować tyle to taki ułożyli tobie grafik ... Dla firmy liczy się najbardziej pracownik i aby wypłata była na czas, dni są różne raz mniej raz więcej pracy jak wszędzie. Ci którzy piszą że to ciężka praca niech porównają do tego pracę kuriera DHL, DPD itp.

@Tirówka

pracuje już jakiś czas, zwrot za paliwo w 250% starcza mi na paliwo, wiec wystarczy 'nadwyzke' chomikowac na ewentualne naprawy, wiadomo ze auto sie psuje, a jak tylko jest mozliwosc, a mam zepsute auto to moge jezdzic sluzbowym, zeby zarobek nie przepadł. kolezanko 'Tirówko' wystarczy potrafić zarządzać pieniędzmi :-) a zmiany 12sto godzinnej nigdy nie miałem, maksymalnie 10h z możliwością wzięcia przerwy

Czy Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Tak, stawiaja na elastyczne godziny pracy i mozna je dopasowac do planu zajęć

Jay

Firma sama w sobie jest świetna, pieniądze na czas, zawsze pomagają, nawet sprawna aplikacja dla kurierów, ale praca jako dostawca jest mega cieżka szczególnie w godzinach szczytu i męczące są problemy organizacyjne z niektórymi restauracjami. Jeśli ktoś lubi to gorąco polecam Deligoo pozdrawiam

Paula

@kurierka a to rozumiem, że kobiety na kurierów też przyjmują? :)

Kierowca
@Paula

Jasne że tak :)

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o.?

Kierowca

Nie ma

kurierka

bardzo dobra praca, fajna atmosfera, czasem duzo pracy, ale jak zna sie miasto to nie ma ciśnienia, wypłata zawsze na czas - to akurat priorytet dla szefostwa, serdecznie polecam

Mati

Śmiało polecam, dobre stawki, dużo pracy, szacunek, można się dogadać i fajna atmosfera wśród kierowców.

Zostaw merytoryczną opinię o Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 9 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o.
4.3/5 Na podstawie 26 ocen.
  • Marszałka Focha 18
    85-070 Bydgoszcz

Deligoo Bydgoszcz Sp. z o.o.