Opinie o Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nippon Seiki Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. w Łódź

Agnieszka

Dobry pracodawca, nowoczesne standardy. Niestety atmosfera na produkcji fatalna, plotkary zwłaszcza na reworku. Obiecywanie stanowisk. Gdzie uczciwa rekrutacja ?. Mało zrozumiałe awanse na operatora wiodącego który nie potrafi pracować na każdej stacji, problemy z wymianą do toalety, opryskilowść, wulgaryzmy. Jeszcze trochę i większość przejdzie do Zakładu obok.

Inez
@Agnieszka

Hmmm no mnie te awanse tu zainteresowały. A czy firma oferuje szkolenia, kursy, dzięki którym można awansować? Jest opcja na rozwój i właśnie potem dostać jakąś lepszą posadę?

ToJa

Zgadzam się w 100%. Najwięcej do powiedzenia w sprawie złej atmosfery ma osoba, która sama plotkuje najwięcej. Wszyscy Cię już dobrze znają, dlatego omijają szerokim łukiem. Zacznij od siebie, później mów o innych. Musisz być bardzo nieszczęśliwa prywatnie. Mówię to w dobrej wierze - zmień swoje zachowanie, a zobaczysz że dookoła też dużo się zmieni.

Jest jeszcze miesiąc na aplikację dotycząca stanowiska Technik Utrzymania Ruchu. Sporo benefitów zostało ujęte w ogłoszeniu. Zastanawiam się nad dofinansowaniem do posiłków? Na czym to polega i w jakiej kwocie takie dofinansowanie? Jako technik jakiego wynagrodzenia można się spodziewać?

Jak już szukacie (usunięte przez administratora) na donoszenie komponentów, to ja mam takie pytanie, Operator Wiodący jakie będzie miał obowiązki, z tego co widać to nie mają co robić. I chodzą tylko i ściemniają . I po co aż dwóch operatorów wiodących na zmianie. Jak dla mnie jest to zbędne stanowisko. I czy firmę na to stać.

Gremlin

Zabolało?? Mylisz pojęcie, plotkara plotkuje. A ja zadałem konkretne pytanie. Które niejednego z nas nurtuje, co będzie należało do obowiązków Operatora Wiodącego. Skoro nie będzie roznosił komponentów ani nie będzie szkolił pracowników. Plotkować ???? Każdy ma prawo do własnego zdania. Dziękuję.

Witam na jaką podstawę wynagrodzenia można liczyć na początek na stanowisku operatora technicznego.

Uper
@Kandydat

Operator techniczny ma 4500 podstawy na start, zatrudniają też przez agencje, ale nie polecam, tylko żebyś na zmianę "A" nie trafił /trafiła, liderka to jakaś porażka, wiem bo była wcześniej na mojej zmianie i na szczęście się przeniosła, teraz jest super.

Zofia
@Uper

4500 brutto czy na rękę? To w końcu mega różnica… a co z tą liderką? W ogóle dużo tam jest tych zespołów, jak coś nie gra to można się przenieść?

@Zofia

4500 brutto, ta liderka nadal pracuje na zmianie "A" więc omijać szerokim łukiem, z tego co słyszałem to ludzie też nie ciekawi na tej zmianie,plotkary i intrygantki, są trzy zmiany więc jesli będziesz chciała zmienić zmianę to nie będzie problemu, trzeba iść do HR i poprosić o przeniesienie.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Nippon Seiki Poland Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko HR/ Payroll Specialist.
Leszno
Chętny

Jestem osobą palącą, czy jest możliwość wychodzenia na fajkę w czasie pracy, czy trzeba kombinować żeby zapalić,i czytałem że jest problem z pójście do toalety, czy to prawda i co na to lider zespołu.

Czy w Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

taki tam jeden

(usunięte przez administratora) Zwykły gadżet samochodowy który można na spokojnie zrobić bez zastoju w produkcji, bez żadnych problemów ze strony liderów bez niepotrzebnego naciskania na szybciej lub wolniej pracujących pracowników, ta firma musi się jeszcze dużo nauczyć, poza produkcją ludzię są ok nie ma co narzekać, jeśli chcecie się przyjąć przez agencje to liczcie że nie dostaniecie nic tylko umowę zlecenie która jest bez dodatków nocnych, ogólnie bez niczego 3200 na rękę chociaż wcisną wam kit że dostaniecie nie wiadomo jaką to wielką wypłatę jaki to nie zawodne i piękne dofinansowania to nie dostaniecie, tak czy inaczej jeśli chcecie tam pracować - oby nie, to piszcie prosto do HR rekrutacji normalnie pocztą czy gołębiem, czy też przez pracuj pl ale nigdy przez agencje, w szczególności nie agencję tws która nie wypłaca pieniędzy na czas, a Panie/Pani jak się zwolnisz to już zapomnij o przepracowanych godzinach. Pozdrawiam

Grom
@taki tam jeden

Ale to jest strona zakładu a nie agencji. Umowa, wynagrodzenie, dodatki itd są po stronie agencji pracy. Co jest nie tak z ludźmi z produkcji? Chyba nie oni są winni temu jaką masz umowę z agencją.

taki tam jeden

nogi wchodzą w (usunięte przez administratora) i nuda, zespół który składa się z osób które zwalają winę przy czym zwalniają produkcję tylko gdy lider pojawi się przy danym stanowisku, każdy chce zabłysnąć chociaż na rozwój nie ma tam możliwości, ludzie poukładani tylko na stanowiskach poza produkcją, a przez agencje to proszę was nawet nie próbujcie się tam dostać, tragedia zero dodatków 3200 na rękę jeszcze nie wypłacą pieniędzy na czas.

Znalazłam ogłoszenie na stanowisko Kontrolera Jakości. Praca ma się odbywać jedynie w godzinach nocnych. Czy mogłabym sie dowiedzieć jak w takim przypadku wygląda wynagrodzenie? Ile jest dodatkowo płatne za pracę w godzinach nocnych? Czy zdarza się tak, że czasem trzeba przyjść do pracy w godzinach porannych?

Sajonara san

W końcu firma rzuciła solidna podwyżkę dla operatorów. 100zl brutto do podstawy. Cały zespół jest mega zmotywowany do dalszej ciężkiej pracy i dobrych wyników podczas audytów i wizyt klienta. Dzie ku je my!

@Sajonara san

Właśnie na onecie pojawiła się informacja że od przyszłego roku podwyżka minimalnej pensji będzie do kwoty 4250 zł brutto a od lipca będzie kolejna podwyżka. Rozumiem że pani z kadr powie znowu że inflacja jest tak wysoka że nie ma sensu z nią walczyć więc nie dostaniemy podwyżek a za rok będziemy po prostu zarabiać minimum krajowe. Powodzenia z szukaniem nowych pracowników i utrzymaniem obecnych.

Nikoś
@Sajonara san

W Bosh i Miele podwyżka po 5-7% podobno. Tutaj frekwencja + ta ale podstawa większa. Więc niestety podobnie :( ktoś wie jak w innych fabrykach?

Sugestie
@Sajonara san

Aż 100 zł, to sporo ale brutto czy netto, (sarkazm) szkoda ze nikt z HR czy z kierownictwa nie zszedł i nie przekazał nam tych podwyżek osobiście. Dwie fabryki budują się obok, będzie w czym wybierać. Pracowników przez agencje też w konia robią, obiecują benefity dodatki a okazuje się że nic nie mają nawet dodatku nocnego. I do bhp, krzesła które daliście na produkcję dla operatorów technicznych nie są przez nas testowane, pokładają się na nich inżyniery i liderzy. Niby krzesła są ale nie dla tych najbardziej pracujących. (nie dla psa kiełbasa).

Pikuś
@Nikoś

W Miele podwyżki do 640 zł brutto

Szonek

Moi drodzy, widzę dużo żalu i pretensji na forum jak i na produkcji. Może postarajmy się załatwiać swoje sprawy w swoim gronie. Tak będzie po koleżeńsku i po prostu uczciwie. Pozdrawiam Wszystkich

@Szonek

Żeby przyjść i powiedzieć w cztery oczy trzeba mieć odwagę, przecież łatwiej napisać tutaj że nikt nic nie umie, na niczym się nie zna i wszyscy popełniają błędy. Warunki są złe? W której firmie było tyle wolnych dni od pracodawcy (firma może powiedzieć że trzeba odrobic). Czy w poprzednich firmach też mieliście organizowane nadgodziny żeby odrobić dzień i mieć długi weekend (na waszą prośbę). Teraz tylko operatorzy mają wolne piątki, inni pracują - czy ktoś wylewa żale? A wyobraźcie sobie odwrotną sytuację. To powinno działać w dwie strony.

greg

Oni widać nie przyjmują krytyki w cztery oczy. Typowa zydo-lewacka mentalność chciwych wyzyskiwaczy dla których człowiek a zwłaszcza Polak to parobek do wyzysku. A ty typowy piesek i podlizywacz co kapuje na innych.

Paskowy

Przecież tu się pracuje na 3 zmiany. O co chodzi z tymi 2 zmianami? Zarząd zadowolony, a my śmigamy na umowę zlecenie, 3 zmiany i za (usunięte przez administratora)pieniądze

Kuni
@Paskowy

Jaka umowa zlecenie? Co wymyślacie znowu? :D co za bzdury I tak nie ma premii corocznej, jest comiesięczną premia frekwencyjna, więc o co problem?

Ant
@Paskowy

A to zakład nie zatrudnia na umowę o pracę ?

@Kuni

Poszukaj na pracuj.pl. jest ogłoszenie do firmy na umowę zlecenie. Przez firmę pośredniczącą. Chyba już nie ma jak szukać pracowników chętnych. Ale skoro stawki się nie zwiększają to nic dziwnego

Ant

Chętnych to by się tam pewno znalazło , tylko że tam chyba problem jest z dojazdem i bez swojego środka transportu nie ma szans .

Aaa
@Ant

Dlatego powinni brać pod uwagę że za marne pieniądze nikt nie będzie jeździł autem jak trzeba liczyć koszty paliwa i utrzymania auta

Anetka

To nie ma zatrudnień przez zakład? Skoro muszą podpierać się agencją, to znaczy, że jest lipa z nimi. Nie ma chętnych, czy o co chodzi?

Kala
@Anetka

Przez zakład chyba też przychodzą, a agencja dodatkowo

Anetka

Nie trzeba kupować auta, ale transport pracowniczy powinni zapewnić. Jest trudny dojazd do nich, więc jeśli chcą mieć ludzi, to muszą zainwestować

Aaa

Przez takich ludzi z takim podejściem, ta firma upadnie. W końcu po co dawać podwyżkę jeśli inflacja jest za wysoka i nie da się jej przegonić. Z tego co wiem to w ostatnim rzucie nowych pracowników, więcej jest tych do biura niż na produkcję. Podobnie więcej osób ostatnio dało wypowiedzenia niż jest nowych na produkcji. Jak będą dalej rządzić tacy ludzie jak ty i takie co twierdzą że za wysoka inflacja żeby dawać podwyżki, to za długo ta firma nie pociągnie

A no właśnie
@Paskowy

Umowa zlecenie przez agencje -praca stała czy jak firma potrzebuje .Ktoś wie?

A mógłbyś napisać coś więcej w tym temacie?

Po prostu...
@Marta

Ludzi gnoja jak się da, produkcja ma (usunięte przez administratora) góra tego nie widzi, awanse są po znajomości, team leaderzy również gnoja ludzi, do łazienki wyjsc możemy jak linia stoi, nie dziwię się ze ludzie się denerwują i wypisują wszystko tutaj bo nie mamy do kogo się zwrócić, raczej ludzie poodchodza bo każdy chce godnie pracować.

@Po prostu...

Nie pisz głupot. Nigdy nie było problemu z pójściem do łazienki - trzeba tylko powiedzieć żeby linia nie stała pusta. Głupoty takie piszą chyba tylko ludzie którym umowa nie została przedłużona - każdy wie z jakiego powodu. Skoro praca Ci nie odpowiadała to chyba się cieszysz, teraz możesz szukać "lepszej".

Obiektywnie
@Po prostu...

W jaki sposób przejawia się ta "nie godna praca"? Że trzeba pracować? Że w czasie kiedy linia nie pracuje trzeba sprzątać swoje stanowisko? Że trzeba powiedzieć że chce się wyjść z hali, żeby linia nie stała? Że trzeba przychodzic do pracy częściej niż kilka dni w miesiącu? Nie ośmieszaj się, bo tylko psujesz opinie całemu działowi, który chce pracować, bez komentarzy innych że tylko wymyślamy głupoty i plotki siejemy. Takie toksyczne osoby jak Ty psują tą firmę, dobrze że w końcu ktoś się za to wziął i goni leserów

Po prostu...
@Szon

Cieszę się bo dużo osób szuka normalnej pracy teraz... zrobiliscie (usunięte przez administratora), pozwalacie sobie na to że ludzie jadą po sobie, awansujecie ludzi za obrabianie dobrze (usunięte przez administratora) zastanówcie się najpierw i zacznijcie rozumiec problemy ludzi...

Ktośtam

Dużo ludzi chyba przyszło do Nippona, bo nowa firma i myśleli ze karierę wielką zrobią, a jak przychodzi co do czego to niczym się nie wykazują oprócz wypisywania głupot w internecie. Nawet całego zakresu swoich obowiązków nie chce im się realizować, a co dopiero wyjść ponad to aby zabłysnąć i mieć podstawy do awansu, kwalifikacji czy inteligencji do narzekania niestety nie potrzeba. Oby im jak najszybciej praca tu zbrzydła, nikt tęsknić nie będzie, a przynajmniej zakład oczyści się troche z toksycznych ludzi.

Wodnik szuwarek.
@Ktośtam

Przepraszam bardzo ale nie zgodzę się z tobą, każdy pracownik wykonuje swoje obowiązki stojąc na stacjach,czasami na dwóch,już pokazaliśmy jakie ilości potrafimy wyprodukować przy dobrze działających maszynach. Wyniki mówią same za siebie, jesli chodzi o karierę w nippon seiki przy rekrutacji było wspomniane o możliwości awansu na inne stanowisko. I każdy ma prawo złożyć cv i starać się o awans. Są osoby które mają już doświadczenie z innych zakładów pracy na różnych stanowiskach, są osoby wykształcone, które chcą wypracować sobie awans a nie przez znajomości czy lizusostwo. Każdy też ma prawo do wyrażenia własnego zdania,sugesti która być może poprawi funkcjonowanie firmy. Sama wypisujesz głupoty w internecie. Jesteś najbardziej toksyczną osobą, pisząc w internecie na swoje koleżanki, kolegów z którymi współpracujesz na codzień, zamiast wypisywać tutaj zacznij otwarcie mówić co ci się nie podoba.

Natalia
@Wodnik szuwarek.

Czyli takie wewnętrzne awanse funkcjonują tutaj? Tak realnie to ilu osobom udało się w ten sposób zmienić stanowisko? Pytam, bo różnie to bywa w różnych zakładach pracy

Agis
@Natalia

Funkcjonują. Są ogłoszenia i każdy może się zgłosić. Jeśli chodzi o produkcję to na większość stanowisk zgłaszają się pracownicy, raczej nie biorą z zewnątrz. Każdy może się zgłosić i iść na rozmowę, rozmowa nie jest tylko z kierownikiem i nie tylko on podejmuje decyzję

Pip
@Natalia

Tak, wystarczy wykształcenie podstawowe, umiejętność plotkowania o wszystkich,(warunek konieczny) być wulgarnym i na lead operatora możesz iść. A i mieć nadmiar wazeliny.

Man
@Pip

Niestety zgodzę się z tym, był taki lead operator, niestety nie spodobał się współpracownicy nie plotkował i go zdegradowali. Pracował równie dobrze jak każdy jeden lead operator z tych obecnych, szkoda że go tak potraktowali. Byłby dobry lead operator z niego. Jakby dali mu szanse.

@Man

???????????? No ten led operator to rzeczywiście był bardzo pracowity! A najbardziej to lubił siedzieć ( przepraszam pracować) w śluzach Jak takie ściemnienie nazywasz pracą i bycie dobrym pracownikiem to z ciebie też musi być super pracownik Masakra!!! Jak można wypisywać takie bzdury! Zdjęto go bo się nie nadawał,a nie że komuś nie przypadł do gustu Weż się zastanów nad sobą i tym co piszesz Kolejny jakiś nie rób.Szok !

Iks

Hola, hola. Szok to w tej firmie zostać operatorem wiodącym błędnie montując komponenty przez 8 godzin.

@Iks

Nie myli się ten co nic nie robi.I nie 8 godzin,a 4 I co to ma dyskwalifikować człowieka??? Co za tok myślenia. ty się pewnie nigdy nie pomyliłeś(łaś)

Pracowity

Tak a czym się różni od obecnych lead operatorów, też chodzą ściemniają, siedzą w śluzach i z magazynierami flirtują i obgadują wszystkich,i jeszcze nie potrafią na stacjach pracować bo co wymienia na toaletę to błedy robi . Już nawet nie chcą żeby wymieniała ich na stacji bo zawsze coś odwali. Prawda jest taka że uwzięła się na niego. Praca była wykonana, nie brakowało niczego na stacjach. I jeszcze wymieniał na toaletę.

Brawo ty

Ale to nie jest jednorazowe wiele razy błędny montaż, operator Wiodący to taka osoba która powinna umieć na każdej stacji pracować,powinna budzić zaufanie, niestety tu tego brakuje. Brak zaufania, błędny montaż. Dyskwalifikacja.

Czy ktoś może napisać coś o kadrze zarządzającej? Jak liderzy, kierownik produkcji itp?

Obiektywnie

Kierownik ma trudne zadanie, bardzo dużo toksycznych osób z którymi trzeba sobie radzić. Niestety tylko te osoby piszą komentarze na GoWork więc nie masz co spodziewać się prawdziwej odpowiedzi

Ok
@Obiektywnie

Toksyczne osoby to najczęściej zdolni manipulatorzy, którzy wykorzystują innych, by odnosić własne korzyści. Są zapatrzeni w siebie i skupieni na osiąganiu zamierzonych celów, często kosztem innych osób, na które nie zwracają uwagi. Lubią czuć siłę i przewagę, chętnie rządzą ludźmi i podejmują za nich decyzje. Ja toksycznych ludzi nie widzę. Zamiast oczerniać współpracowników na gowork, może powinniśmy rozmawiać otwarcie, nie po kątach, na ucho. Plotkary są w tym zakładzie ale toksycznych nie widzę. PS. Prędzej czy później każdy dowie się kto na nich wypisywał na gowork.

Katarzyna

Jakie są widełki dla stanowiska Production Purchasing Specialist lub dla jakiegoś podobnego? Bo widziałam że szukają kogoś takiego ale kwot nie ma żadnych. Warto w ogóle aplikować? Jaka jest atmosfera w zespole? I czy szefostwo daje szanse na wdrażanie swoich pomysłów i rozwój zawodowy?

On
@Katarzyna

Aplikować zawsze możesz a widełek nikt Ci nie poda bo to jest ujawni ane na rozmowie kwalifikacyjnej. Pomysły są mile widziane ale czy zostaną wdrożone to zależy czy będą przydatne

Co w końcu z tymi przerwami ? W każdej NORMALNEJ firmie jeśli mają dłuższe przerwy to pracodawca bierze to na siebie. Tutaj trzeba się przebierać , dojść kawałek drogi na stołówkę a pracodawca dając pół godziny przerwy, każe odrabiać 15 minut. Daje łaskawie 5 minut dodatkowe na przebranie. Tłumaczą się że w kodeksie pracy jest 15 minut przerwy. Co nie znaczy że to ma być maksimum i jeśli przerwa jest dłuższa to trzeba ją odrabiać. W żadnej normalnej i porządnej firmie, jeśli już dają dłuższe przerwy to nie każą odrabiać.

Wolałbyś 15 min przerwy? Wtedy nie trzeba nic odrabiać

Oczywiście że nikt nikogo nie zmusza. Chodzi o sam fakt że góra reklamuje firmę jako solidna firma japońska dbająca i pracowników. Tymczasem zachowuje się w tym względzie gorzej niż niektóre kołchozy. Oczywiście jak każda firma ma swoje plusy i minusy ja odniosłam się do tego jednego a Ty obrońco firmy już każesz mi odchodzić. Ja odnioslam się tylko do jednego aspektu który pokazuje hipokryzję góry.

Szon

A co ma solidność firmy do dłuższej przerwy? Nigdy nie było dłuższej przerwy i chyba podczas rekrutacji powiedzieli Ci ile przerwa wynosi.

@Szon

"solidna firma japońska dbająca o pracowników". Czytaj całymi zdaniami, a nie co drugie słowo to może zrozumiesz co ma jedno do drugiego

Szon

Dbanie o pracownika to dawanie dłuższych przerw? Równie dobrze można powiedzieć że dzień pracy powinien wynosić 6 godz a nie 8 - przecież firma powinna dbać . I koniecznie przerwa co 2 godziny i więcej wolnych dni niż w kodeksie - skoro tak sie ogłaszają jako dbający o pracowników

@Szon

Widzę że nie ma sensu dyskutować z kimś kto nadal nie rozumie i bezmyślnie broni firmy atakując jakimiś dziwnymi absurdami. Z tego co wiem to było głosowanie co do przerwy i większość pracowników głosowało za tym żeby jednak była krótsza a nie trzeba by było jej odrabiać. Widocznie liczysz na jakiś awans i lubisz bronić firmy za wszelką cenę i wbrew logice. A może to ty jesteś kimś z góry. Może jeszcze donosisz na każdego pracownika na wszystko co się da. Napisz jeszcze jakieś bzdety że firma powinna działać tylko co drugi dzień. Ja tylko odniosłam się do dłuższej przerwy której większość nie chce. Skoro też było głosowanie a jednak firma ma gdzieś wyniki tego głosowania to też świadczy o firmie. Dobrze wiedzą że 15-20 minut przerwy to za mało w tej firmie przy całym tym przebieraniu, ale nie chcą dać więcej i każą odrabiać. Tyle. Ta strona chyba po to jest aby można wyrazić opinię o firmie. Widać niektórzy nie mają swojego życia i siedzą tu by bronić firmy , próbując insynuować komuś że jest widocznie obibokiem, że nie musi tu pracować, że pewnie by chciał po 2 godziny dziennie pracować. Jeśli nie chcesz nic wnieść do rozmowy to po co piszesz ? Jeśli masz inne zdanie to je napisz i tyle. Nie wymyślaj, nie wmawiaj innym czegoś czego nie napisali i tyle. A najlepiej zajmij się własnym życiem albo porób coś pozytecznego zamiast zakazywać innym wyrażenia własnej opinii. Skończyłam temat. Dobranoc.

slave
@Szon

Dodatkowe 15 minut przerwy, które jest dodane do tej ustawowej w wielu firmach jest odbierane przez zrobienie zebrania 10 min przed rozpoczęciem produkcji aby lider przekazał plan i pracownik mógł przekazać sobie zmianę a pozostałe 5 min dodawane jest do godziny wyjścia. W tym przypadku pracownik przekazany ma plan na dany dzień, ma dłuższą przerwę a do tego nie wychodzi do do mu o 22.30

Joy
@Szon

To jakieś dziwne bo w innych firmach produkcyjnych jest nawet 40 minut przerwy i nie trzeba nic odpracowywać. Tak jest szczególnie tam gdzie przez większą częć zmiany stoi się przy maszynie

Bluu

W Miele trzeba odrabiać też

Joy

A co powiecie na temat zmian w organizacji produkcji (trzecia zmiana)? Bo podobno jakieś zawirowania są? Przynajmniej takie krążą info. Bo nie wiem czy warto iść na rozmowę?

@Joy

Po prostu wprowadzają trzecią zmianę. Jak w większości firm produkcyjnych. Także tu też można było się tego spodziewać. Jedynie co to kwestia że pracownicy którzy wcześniej się zatrudniali byli informowani że trzecia zmiana nie ruszy zbyt szybko i myśleli że będą 2 zmiany jeszcze przez długi czas. Jednak zatrudniając od pół roku informują że trzecia zmiana ruszy od tego roku więc połowa pracowników przyjmowała się ze świadomością że będą 3 zmiany. Po prostu rusza trzecia zmiana jak w większości firm produkcyjnych więc żadne to zawirowania. Chcesz pracować na 3 zmiany to przyjdź na rozmowę

Papi

Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj, trzeciej zmiany miało nie być w ogóle, zatrudniali pracowników którzy z tego powodu przenieśli się z miele ponieważ tam ruszała trzecia zmiana. Więc nie piep rz głupot jak nie znasz prawdy.

@Papi

Na początku mówili że miało nie być. Potem że za x lat, a od pół roku że ma być w 2023. Często też było że jedni słyszeli jedno a inni coś innego, różne plotki były itp.

Tylko mnie i nie tylko mnie zapewniali że 3 zmiany nie będzie,a jeżeli to za parę lat i będzie to typowo nocna zmiana!!! Więc się nie wysmęcaj jak nie wiesz jak było! Większość z nas czuje się (usunięte przez administratora) Ludzie się po zwalniali z innych firm właśnie z powodu 3 zmian!

Przecież powtórzyłeś innymi słowami to co wcześniej napisałam (że najpierw mówili że nie będzie a potem że za x lat) i dodałeś tylko że część osób przyszła z innych firm z powodu 3 zmian. Oczywiście mają powód żeby czuć się oszukanym. Tego nie dodałam ale chyba to oczywiste. Ja przyszłam ponad pół roku temu i na rozmowie jak spytałam o 3 zmianę to powiedzieli że w przyszłości prawdopodobnie będzie. Więc choć sama średnio jestem zadowolona to jednak się z tym liczyłam. Oczywiście nadal uważam że osoby które były informowane że nie będzie nocnej zmiany i przyszły z innych zakładów z tego powodu to mają prawo czuć się oszukane

Urszula
@Joy

O co chodzi z tą trzecią zmianą? Właśnie miałam pytać, jaki tam jest system, bo mi np. nocki nie pasują trochę. A są obowiązkowe?

Miska
@Urszula

Tak, obowiązkowe. Trzy zmiany rotacyjne

Haha
@Urszula

Nie. każdy przychodzi jak chce . Ja no 7.15 , ktoś inny 9.30. oczywiście że obowiązkowe są nocki a nie jak komu pasuje. Jak nie pasuje 3 zmiany to szuka się pracy na mniej zmian

Jadzka

Dziękujemy. A teraz Wy ludzie z góry pokażcie za co bierzecie pensję.

Xxx

Wczoraj było spotkanie z kierownictwem. W związku ze zbyt małą produkcją powtarzają że wszyscy robią co mogą aby rozwiązać problemy. Wszyscy w firmie - biura, kierownictwo itp. Że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za firmę i robimy co się da żeby było lepiej. Po czym mają pretensje że my, ludzie z produkcji którzy zgodziliśmy się przyjść na nadgodziny po 12 godzin dziennie, nie wytrzymujemy po kilku dniach i w czwartek nie było dużo chętnych a w piątek prawie w ogóle. Mam propozycję dla was abyście wy zeszli z góry, z wygodnych krzesełek, z klimatyzacją, postali przy maszynie 12 godzin, 5 dni z rzędu, w wyższej temperaturze, z maseczkami i stali na baczność jak się maszyna popsuje. Z tego co wiemy w tym tygodniu jedna osoba już zasłabła i pojechała do szpitala. Może wy przyjdźcie na nadgodziny. Jeśli nie to nawet nie ośmieszajcie się że wy też robicie wszystko bo organizujecie sobie spotkania w wygodnych krzesełkach z klimatyzacją, robiąc sobie przerwy na kawy itp. my za to zapieprzamy a jeszcze mają do nas pretensje że nie mamy już sił na nadgodziny. Może jakby na produkcji można było usiąść w momentach gdy maszyny stoją, albo gdy na niektórych stacjach się nadrobi trochę. My stoimy na baczność przy maszynach i się boimy usiąść na jedynej ławeczce bo zaraz liderzy krzywo patrzą, nie mówiąc już o osobach z biur kręcących się po produkcji. Tacy mądrzy jesteście to pokażcie że wy też tak możecie 12 godzin stać z uśmiechem przy maszynie w ciepłe, z maseczką że świadomością że krzywo na was spojrzą jak choćby na chwilę odejdziecie od maszyny. Też zostańcie na nadgodzinach. A jeśli nie to nie mówcie że wszyscy robią co się da, bo na pewno nie wy, i nie miejcie pretensji że inni nie wytrzymują fizycznie bo jest to żałosne.

Krzesło
@Xxx

Hej, wie ktoś może gdzie można kupić takie krzesło z klimatyzacją?

jaaa

A widzicie przecinek po słowie "krzesło"? Jeśli nie umiecie czytać, to może wróćcie do podstawówki. Przecinek ma chyba jakieś znaczenie. Jeśli jesteście pracownikami biura to już rozumiem czemu ta firma tak wygląda, skoro zatrudnia takich ludzi na stanowiska :)

@Xxx

Słyszałem że w fabryce na przeciwko są krzesła przy maszynach, a w uszczelkach mają klimatyzację na hali, w lekach bez maseczek pracują - można spróbować tam. A w tej która buduje się obok podobno pracownicy biurowi mają pracować na produkcji, trzeba jeszcze chwilę poczekać.

jaaa

Ale zabłysnąłeś. Jesteś dumny ? Zamiast w merytoryczny sposób odnieść się do problemu to się śmiejesz. Tak właśnie postępują pracownicy biurowi. Nic dziwnego że od roku nie umieją znaleźć żadnych rozwiązań aby produkcja działała bez problemów. Ale to świadczy o was samych. Pokazujecie też potencjalnym nowym pracownikom jak traktujecie poważnie firmę i ludzi. Pośmiej się jeszcze. Pamiętaj że jak my nie przyjdziemy już na nadgodziny i nie będziemy chcieli nadrabiać produkcji która często stoi, gdy firma upadnie przez niewywiązanie się z umów, to ty też popłyniesz. A nie wiadomo czy takiej osobie będzie łatwo znaleźć inną pracę. Gdzie jeszcze mogą chcieć zatrudnić głupka który nawet nie umie czytać ze zrozumieniem?

Tak

Tak

Moderator
@Xxx

W Nippon pracownik produkcji zawsze był i jest tylko numerem.???? Jeśli ktoś myśli inaczej jest w dużym błędzie.

KPee

A ja na prawdę nie rozumiem skąd te komentarze. Pracuje już jakiś czas i pieniądze jak i dodatki (np. Dodatkowe dni urlopu) są bardzo konkurencyjne co do innych firm, praca nie jest ciężka. Są rzeczy których trzeba sie trzymać ale nie jest to coś nadzwyczajnego i trudnego do wykonania. Szczerze mówiąc to gorszej atmosfery na produkcji jeszcze nie widziałam - plotki, obgadywanie, brak kultury, narzekanie dosłownie na wszystko i wszystkich. Ludzie pracujący w tym dziale to porażka i dziecinada...

Aleksandra
@KPee

A dałbyś radę napisać, jakie są widełki wynagrodzenia? I jaka jest reszta tych dodatków, oprócz dodatkowych dni urlopu? :) Rozumiem, że oprócz atmosfery praca w firmie jest dla ciebie raczej na plus?

KPee
@Aleksandra

Dodatkowo są : 200 złotych do wykorzystania w kilku sklepach albo na kartę sportowa, dodatek do posiłku, paczki świąteczne + te które we wszystkich innych zakładach czyli pakiet medyczny i ubezpieczenie, wczasy pod gruszą Firma zorganizowała w tamtym roku kilka spotkań towarzyskich - mikołajki, wigilia i lecie też coś było. Podczas mniejszego obciążenia pracą mieliśmy wolnych kilka dni w grudniu - w pełni płatne przez zakład, była możliwość odrobienia dnia w sobotę i był dłuższy weekend kilka razy. Oprócz atmosfery na produkcji - polecam. Jak wszędzie są plusy i minusy ale tutaj głównie problem robi jeden dział dlatego to jest mało zachęcające

@KPee

Potwierdzam. Praca nie jest, a są ludzie którym nie da się dogodzić - wszędzie gdzie pójdą to psują atmosferę. Przyszli z zakładu po drugiej stronie, tam robili to samo

Bunia
@KPee

Przede wszystkim plotki, (usunięte przez administratora) każdy każdemu obrabia, o wszystkim i o niczym. A później uśmiecha się do tej drugiej osoby,normalnie rozmawia, a za plecami obgaduje, tfu to jest obrzydliwe, macie w ogóle sumienie i przyzwoitość.

Zostaw merytoryczną opinię o Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Nippon Seiki Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nippon Seiki Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Nippon Seiki Poland Sp. z o.o.
3.6/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Gdańska 77A lok. 3
    90-613 Łódź

Nippon Seiki Poland Sp. z o.o.