2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 16 81 5 1

Opinie o Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o.

@Robert

Dzień dobry, dziękujemy za zapytanie. Proces rekrutacji do naszej firmy wygląda następująco: 1. Kandydat wybiera ofertę (mozna znalezc je na portalu Pracuj.pl lub na naszej stronie internetowej https://www.sc.com/en/careers/jobseekers/) i przesyła aplikację 2. Nasi rekruterzy analizują nadesłane aplikacje, aby wybrać kandydatów o profilach w największym stopniu odpowiadające wymaganiom na danym stanowisku 3. Nasi rekruterzy kontaktują sią telefonicznie z wybranymi kandydatami, aby poprosić o dodatkowe informacje, przekazać szczegóły na temat danej rekrutacji i zbadać oczekiwania kandydatów. Na tym etapie następuje również wstępna weryfikacja znajomości języków obcych określonych w ogłoszeniu. 4. Korzystamy również z tzw. centrum oceny (ʺassessment centerʺ) w formie internetowej. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą przez rozmowę telefoniczną, zapraszani są do kolejnego etapu selekcji, którym najcześciej jest spotkanie w naszym biurze z potencjalnym przyszłym przełożonym. 5. W przypadku niektórych stanowisk kandydaci są proszeni o wykonanie określonych przez przełożonego zadań rekrutacyjnych (np. zwiazane z analiza danych lub opracowaniem koncepcji kreatywnej). 6. Po przeprowadzeniu powyższych kroków, przyszły przelożony podejmuje decyzje o wyborze kandydata, a nasi rekruterzy składają wybranej osobie ofertę. Pozostali kandydaci otrzymują powiadomienie o wyniku procesu rekrutacji wygenerowane za pośrednictwem naszego systemu rekrutacyjnego droga e-mailową. Z pozdrowieniami, Zespół Standard Chartered w Polsce

Tak2Nie

Pracuje w SCB w CFCC od ponad roku, zdecydowanie mogę polecić dołączenie do firmy. Jeśli masz ambicje i jesteś słowny i pracowity, to jest miejsce dla Ciebie. Osoby solidne i te które dostarczają swoją prace na dobrym poziomie są docenione i awansowane. Oczywiście są plusy i minusy, tak jak wszędzie, nie ma idealnych miejsc pracy, ale w SCB staramy się budować miejsce oparte na wzajemnym szacunku i dążymy do rozwoju. Można się wiele nauczyć, a dużo działów w CFCC pozwala na przechodzenie do innych zespołów i rozwijanie swoich umiejętności. Dodatkowo firma zapewnia benefity takie jak multisport czy karta sodexo. Patrzę chłodno na sytuacje i naprawdę uważam ze jest to jedno z najlepszych miejsc pracy w jakich miałam okazje pracować.

Tak2Nie3
zelotl

Przeszedłem do Standard Chartered z konkurencji i po początkowej aklimatyzacji czuje się coraz lepiej w zespole. Lubię swoją pracę i co najważniejsze znajduję zrozumienie wśród managerów co do mojej ścieżki kariery i priorytetów. Myślę, że jeśli chodzi o pracodawcę - mogę polecić :)

Tak3Nie2
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Czy można liczyć w Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Zainteresowana Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

czy ktos moze wyjasnic jak wygląda kwestia grade'ow? tj. chodiz o to ze na LinkedIn chociaż widze osoby majace wpisane managing director lub executive director lub tylko director. Czy pod tymi opisami znajduje się ten same grade? Co mnie zaciekawilo to to ze sa osoby które miały napisane chronoligicznie executive director, potem director a następnie jeszcze managing director… Ja jestem zainteresowana posycja Head'a jednego z dzialow.

TakNie

Jak ze studentami w Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Nowy wpis

@Pytanie

Dzień dobry. Z założenia działamy w charakterze tzw. Center of Excellence, dlatego w większości zatrudniamy specjalistów i ekspertów z dziedziny finansów, IT i bankowości. Niemniej jednak, nie zamykamy się na studentów i takie oferty pracy również się pojawiają. Zapraszamy do śledzenia ich na naszej dedykowanej stronie: https://sc.com/pl/careers/

Tak2Nie3
Nowi pracownicy

Co z nowymi pracownikami? Nie mamy informacji, czy mamy przyjsc do biura, czy tez mamy zapewniona prace zdalna w zwiazku z koronawirusem...

@Nowi pracownicy

Dziękujemy za zapytanie. Dokładamy wszelkich starań, aby osoby, które dołączają do naszego zespołu otrzymały niezbędne informacje, narzędzia oraz wsparcie bezpośredniego przełożonego, a jednocześnie dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo obecnych i nowych pracowników. Wdrażamy stosowne rozwiązania, o których nowo zatrudniane osoby zostaną wkrótce poinformowane.

Mila

Dzień dobry, Mam pytanie: czy możliwe jest zatrudnienie na kontrakt B2B a nie umowę o pracę? @GoWork, macie błąd w formularzu: po zaznaczeniu, że chcę dodać pytanie a nie opinię, pole "Wydźwięk opinii" nie powinno być wymagane.

Aaaa
@Mila

Z tego co sie orientuje, raczej nie

Krystian

Muszę pochwalić SCB za dodatkowe inicjatywy, które pojawiły się w ostatnim czasie. Mamy już piłkę nożną, koszykówkę, taniec, jogę a podobni to nie koniec. No i super że pracodawca pokrywa koszty z tym związane

requestor

Elo. Płacą tam choć z 10k netto dla osób z doświadczeniem powiedzmy 4 lata?

Czesio
@requestor

Jeśli przekonasz rekrutera, że jesteś tyle wart....

Robert
@Czesio

Wiesz może jak wygląda sama rozmowa kwalifikacyjna i jakie wymagania stawia przed kandydatem pracodawca? Ciekawi mnie ta kwestia, liczę na Twoją odpowiedź.

@Robert

Tak2Nie
Corposlave
Użytkownicy czekają na odpowiedź 189 dni.

Cześć, Możecie napisać proszę jak wyglada drabina kariery i jakie są poziomy Associate+?

Staszek

Jak jesteś młody i zaczynasz korpokarierę to może i tak, ale jak masz naście i więcej lat doświadczenia, a co gorsza uważasz się za dobrego eksperta w swojej dziedzinie to niepolecam. Młody może i się czegoś nauczy, ale jak jesteś specem to oczy krwawią a uszy więdną co tu się wyprawia. I na nic twoja wiedza i umiejętności. W tej firmie polityka, poprawności, i gadanina zabijają wszystko co dobre. Jest miło ale bezsensu. Wszystko jest fajnie, tylko jak drążysz temat to cyferki przestają się zgadzać. Trawa jest zielona ale tylko z wierzchu. Generalnie niepolecam.....

Tak5Nie
requestor

Da radę tam zarobić choć z 10 ton Złotopolskich na rękę msc?

requestor

Da radę tam zarobić choć z 10k netto?

Benio

Generalnie polecam, Można się wiele nauczyć. Zwłaszcza w zespołach, które są rozrzucone pomiędzy PL, UK, SG, IN. W samej Warszawie pracuje wiele różnych narodowości i jest bardzo fajna atmosfera. Podstawowa wiedza jaką zdobywasz w 2-3 miesiące to taka, że nie jest ważne z jakimi umiejętnościami przyjdziesz, koledzy w SG wiedzą lepiej, nieważne jakie masz certyfikaty oni nic o nich nie słyszeli. A więc dowiesz się, jak przeżyć wiele lat na ważnych stanowiskach niczego nie umiejąc. Twój LM nie będzie miał pojęcia o merytoryce twojej pracy, ale nie będzie mu to przeszkadzało w stawianiu wymagań i ocenianiu twoich osiągnięć. Nie będzie też uważał za stosowne zaopatrzenie cię w narzędzia: w końcu jesteś wspaniałym specjalistą. I to będą podkreślać: wspaniali ludzie w Polsce są (tylko nie wiemy po co nam oni).

Zadowolona

A ja bardzo pozytywnie oceniam proces rekrutacji. Bardzo szybki i sprawny kontakt z paniami z HR zarówno telefoniczny, jak i mailowy. Rekrutacja na bardzo wysokim poziomie.

@Zadowolona

I jak ci sie pracuje?

zelotl

Tak3Nie2
Chce przejsc do SCB

A jak atmosfera? Czy kierownicy wspierają rozwój pracowników? Warto zaaplikować?

Smutek

Ja mam bardzo złe doświadczenie. W czerwcu odzywa się pani x która mówi ze jestem fajna kandydatka. Organizuje 2 spotkania z wysoko postawionymi managerami, rekrutują mnie, jest chemia- podobno jestem super kandydatka, pani x po 2giej rozmowę mówi ze chwile potrwa proces i milczy, nie odzywa się w ogóle, po miesiącu łaskawie się odzywa przeprasza ze tak długo, mówię rozumiem no tak to zawsze długo trwa. Mówi ze potrzebne następne spotkanie ostateczne- spotykam się z następnym szefem długa fajna rozmowa- odezwiemy się po 2 tyg. Oczywiście zero odzewu. Po miesiącu dzwonie do rekruterki- pani x - a odbiera pani y mowiac ze x już w dziale nie pracuje! To grzecznie pytam czy może coś wiadomo? Odezwiemy się do końca tygodnia. Zero info. Pisze do pani y w następny poniedziałek i po 10 min, 4miesiacach marnowania jak widać mojego czasu i braku szacunku dostaje automatyczna zwrotkę z systemu ze dziękujemy ale nie. Jestem zażenowana, marzyłam żeby tu pracować i nie mam słów!

Tak9Nie1
@Smutek

Nie chcę być niemiły, ale, sądząc po Twoim niedbałym stylu, raczej nie jesteś profesjonalna...

Tak2Nie13
@Korpoludek

Mysle, ze mało to ważne a Twój komentarz nic nie wnosi tutaj. Ważne, ze podzieliłam się opinią

Tak4Nie1
@Smutek

No, ale jesli bylas tak nieprofesjonalna podczas rozmowy, to dlaczego sie dziwisz, ze cie nie przyjeli? Placa dobrze, ale tez duzo wymagaja.

Tak2Nie11
@Korpoludek

Czy admin może wyrzucić tego trolla

Tak7Nie3
Alicja
@Smutek

Popieram opinie korpoludka. Czego oczekiwalas?!

Tak6Nie8
Chlop z mazur
@Alicja

Jestescie bardzo nietolerancyjni! Uwazacie, ze ktos, kto nie opanowal materialu z trzeciej klasy podstawowki, nie powinien miec dostac pracy?!

Tak6Nie3
Pani Psycholog
@Korpoludek

@Korpoludek Twoja opinia nie jest wogole znacząca i potrzebna do oceny sytuacji i pracodawcy. Ludzie tutaj mam prawo oceniać procesy rekrutacyjne a nie personalnie atakować. Ale jest jest pewna zbieżność powtarzalna pomiędzy agresorami takimi jak Ty ziejacymi pycha a wewnątrz w gruncie rzeczy zakompleksionymi niedocenionymi istotami dla których zawsze wnikliwa osoba poczuje litość. Więcej pracy nad rozwojem mentalnym !!!!!!!!

Tak8Nie1
@Pani Psycholog

Pani Psycholog, serdecznie dziękuję za rady. Tylko ja nikogo ani nie atakowałam, ani nie ziałam nienawiścią. Po prostu uważam, że każdy powinien mierzyć siły swojej inteligencji na zamiary... Taka firma jak SCB nie zaoferuje pracy dla każdego...

Tak8Nie9

Ololo

Niestety, jestem rozczarowana ich nieprofesjonalnym podejściem do procesu rekrutacji. Od momentu akceptacji w systemie (w sierpniu) i kilku rozmowach nie jestem w stanie doprosić się informacji zwrotnej. Dosłownie, doprosić. Nikt nie odbiera telefonów ani nie odpowiada na wiadomości mailowe. Zakładałam, ze pracy nie dostałam, ale ponieważ poświęciłam swój prywatny czas oczekuje przynajmniej informacji, która to potwierdzi.

Tak8Nie
Przykre
@Ololo

Przykro mi, ze znowu taka opinia się pojawia. Widać, ze w HR jest bałagan

Tak7Nie1
Really?!?

To dlatego musicie wypisywac hejty po stronach konkurencji, ciekawe!?!? Niestety sytuacje opisane sa przykre, i kazdy feedback bedzie wziety pod uwage, niestety wraz ze wzrostem organizacji balagan moze i sie wkrada, nawet przy najlepszych profesjonalistow. Grunt bysmy wyciagali wnioski!

Tak1Nie2
Really?!?
@Really?!?

jak to ujęłaś/-eś, nawet "przy najlepszych profesjonalistów" różnie to bywa:) trzymamy kciuki!

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 276 dni.

Jak długo trwa proces awansu w Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o.?

Tak1Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o. - Warszawa