Opinie o Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o. w Warszawa

Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o.
1 2 31 5 1
Polecacie? Nowy wpis

Dajcie więcej opinii, proszę. Warto tam przejść? Proszę o sensowne opinie!

xxxx

Dostałam od nich wiadomość na linkedin. Warto odpisać? Poproszę o rzetelne komentarze pracowników! Dziękuję!

@xxxx

95% osob jest bardzo zadowolona ze zmiany. Jest czesc bardziej operacyjna AML czy cybersecurity, i bardziej Compliance czy koordynacyjno-projektowa. Wiadomo ze w operacjach ludzie narzekaja na wieksza rutyne, no i zdaza sie koniecznosci nadgodzin, ale sa w pelni platne. Za to dopiero rok stuknal, a juz duzo awansow wewnetrznych sie zadzialo w miedzyczasie. Inne funkcje sa mega ciekawe i nadgodzin brak. Duzo wyjsc teamowych i swietowania, a place sa bardzo konkurencyjne, wiec ogolnie nie ma na co narzekac.

Tak2Nie1
@Pracownik

Możecie mi napisać, co trzeba zrobić, aby pracodawca sam odezwał się do zainteresowanej osoby z propozycją pracy? Widzę, że pracodawca aktywnie działa na profilu linkedin, dlatego ciekawi mnie, w jaki sposób zgłosić swoją chęć pracy.

Misia
@xxxx

Odpisać warto zawsze, tylko wynegocjuj sobie dobre pieniądze bo praca jest dość ciężka, a jak podpiszą z tobą kontrakt to kolejna rozmowa o podwyżce dopiero po 18 miesiącach pracy.

?
@Pracownik

Co to znaczy „zdąża się konieczności nadgodzin?”. Nie rozumiem. A może ja nie „rozumię” po Waszemu:(

Pracownik Nowy wpis
@Damian

Hm.. Trudno tu powiedziec o jakims tajnym kodzie. Raczej musi opis na linkedin odpowiadac wymaganiom w ogloszeniu, nawet nie mowa tu o nazwe stanowiska bo to zawsze roznie moze byc w roznyvh firmach. Na stronie Standard'u sa wszystkie ogloszenia i mozna bezposrednio aplikowac, nie musisz czekac na kontakt

Hmm Nowy wpis
@Pracownik

Mam mieszane uczucia... przy rynku pracownika jakies rozmowy kwalifikacyjne, szkoda, ze jeszcze jakichs testow nie robia!

Tak1Nie1

Nie polecam pracy w tym miejscu , nadgodziny owszem płatne ,ale od niedawna gdy ludzie zaczęli uciekać z firmy i zrobił się backlog i spóźniają się z dostarczaniem pracy na czas , wcześniej nadgodziny bezpłatne , miejsce dla osób które lubią być pod ciągła presja 3 razy dziennie wysyłanie tabelek w excelu z wynikami , nie ma work life balance , niektórzy żeby zrobić target za wszelka cenę nie chodzą nawet na obiad , typowy (usunięte przez administratora)

Tak3Nie2
Xxx
@Były pracownik

A w jakim dziale pracowales?

Sceptyk Nowy wpis
@Były pracownik

Kluczowy w tej wypowiedzi jest nick: były pracownik. Chyba tabelki nie pomogły w motywacji do pracy. Lepiej napiszcie jak z możliwościami rozwoju w firmie? Dużo wewnętrznych rekrutacji?

Zadowolony

Charakter samej pracy bardzo podobny do tego co oferuje konkurencja. Nie ma co ukrywać, że praca jest powtarzalna i żeby się wyróżnić z tłumu trzeba coś więcej niż inni. Aż strach czytać o tych nadgodzinach szczególnie, że to całkowita nieprawda. Nadgodziny są owszem, ale dla chętnych i nawet słyszałem, że niektórym nie pozwolono ich robić ze względu na słabe wyniki - raczej rzadkość jeśli chodzi o warszawskie korpo. To co wyróżnia firmę to fakt, że Standard płaci 100% za chorobowe w limicie 30 dni rocznie - super ułatwienie dla młodych rodziców i osób zmagających się z przewlekłymi chorobami. Takie rzeczy jak dodatek pieniężny % do pensji i dobre warunki PPE to kolejne rzeczy, których nie uświadczysz w 90% firm. Wreszcie ogromna presja na zdobywanie nowych stanowisk i pierwszeństwo w rekrutacji dla osób już zatrudnionych. Powodzenia w rekrutacji i do zobaczenia w SCB.

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Dagmara

Czesc, chcialabym zapytac, jak sie tam pracuje? Jacy sa kierownicy? Czy zaraz po studiach moge liczyc chociaz na 5 tys. brutto? Czy sa dodatkowe benefity? Czy moge liczyc, ze zawsze o 16 wyjde do dziecka? Czy zdarzaja sie nadgodziny?

Krzysztof
@Dagmara

Jak jesteś ogarnięta to może nawet i 6 brutto, a kto wie czy nie więcej. Z benefitów, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dodatkowy fundusz emerytalny, karta Multisport, karta Sodexo 190 zł co miesiąc na jedzenie. Wbrew poniższym opiniom, nadgodziny są w pełni płatne i dobrowolne. A jak ktoś na własną rękę zostaje dłużej bo chce mieć lepszy wynik, to jego prywatna sprawa. Natomiast pracy jest dużo i nie należy do najprostszych (nie jest trudna, ale też i nie każdy potrafi wykonywać swoje zadania dobrze). Ogólnie pieniądze i warunki dobre, ale praca ciężka.

@Krzysztof

brzmi zachęcająco:) chyba się do was zgłoszę:) PS. jak praca na procesie może być ciężka? dostaję instrukcję i jadę jak w elektronicznej biedronce

@Dagmara

zresztą za bardzo się nie znam, dopiero ze wsi przyjechałam do warszawy i szukam na szybko pracy

@Dagmara

a jakiś pakiet relokacyjny macie? slyszalam, ze firmy teraz płacą, jak jestem zameldowana na wsi....

@Dagmara

...przecież mi się to po prostu należało!

TakNie

Niestety żałują przejścia do SCB, praca w nadgodzinach jest standardem, brak jakiegokolwiek worklife balance. Oczekiwania są, że przejmiemy sposób pracy jak Singapurze i Hong Kong gdzie pracuje się z zasady po 11 godzin. Jedyny pozytyw to dobra płaca, niestety jak się rozbije na ilość godzin pracy to wychodzi mniej. Uważam, że przez to, motywacja pracowników jest niska, ale zapewne zależy do kogo odpowiadasz w strukturach, Jeżeli do Azji to słabo.

@pracownik

Niestety to prawda, znaczna część pracowników siedzi po godzinach czy w weekendy. Nadgodziny niepłatne i nie ma żadnej możliwości formalnego zgłoszenia ich celem np. odbioru

@pracownik

To bardzo niepokojące, że pracując w godzinach nadliczbowych, nie ma możliwości ich odbioru, ani otrzymania dodatkowego wynagrodzenia. Ciekawi mnie, co w sytuacji, kiedy pracownik danego dnia nie może zostać dłużej, ponieważ ma np. wizytę u lekarza? Pracodawca rozumie taką sytuację, czy bezdyskusyjnie trzeba mimo wszystko zostać?

....
@Damian

Według kodeksu pracy pracodawca może ci zlecić pracę w godzinach nadliczbowych, pod warunkiem, że to były nadgodziny niezaplanowane. Więc nie masz nic do gadania!

....
@....

Natomiast każda nadgodzina powinna być rejestrowana i powinieneś/powinnaś uzyskać możliwość odbioru lub wypłatę dodatkowego wynagrodzenia

penicylina
@pracownik

Ciekawe ponieważ słyszałam ze większość jest zatrudniona na nienormowany czas pracy- Jest tak ? jeżeli tak to można iść do lekarza i shopoping, kiedy chce zasadniczo. Jak to wygląda ?

Krzysztof
@penicylina

To chyba w przypadku team leaderów. Zwykli pracownicy mają normalne umowy, stałe / elastyczne godziny pracy.

Kandydatka

Bardzo nieprofesjonalne zachowanie rekruterek! Spędziłam na rozmowie ponad godzinę, wydawało mi się, że poszło mi całkiem dobrze, a mimo to nie dostałam nawet krótkiego maila z informacją zwrotną, chociaż zostałam zapewniona, że takową informacje na pewno dostane. Nie piszę tego z żalu, że nie zostałam zatrudniona, ale jest mi po ludzku przykro, że w taki sposób dział rekrutacji traktuje kandydatów, bez szacunku i przyzwoitości.

Nicknick
@Kandydatka

Czy mogłabyś napisać coś więcej na temat rozmowy rekrutacyjnej? ????

@Kandydatka

Standard Chartered Global Business Services jest dużą firmą i szuka kandydatów na wiele stanowisk https://www.sc.com/en/careers/jobseekers/ Jak przebiegała sama rozmowa i ile etapów ma rekrutacja? Będę wdzięczny za więcej informacji.

TakNie1

Kandydatka
@Nicknick

To wszystko pewnie zależy od działu. Ja aplikowałam do HRu. Rozmowa miała dwa etapy. Najpierw z jedną z managerek, a potem szefową działu.

^Nicki

Rekrutacja- żałosna! CFO podczas procesu rekrutacjo pytał o pomysły m.in. na strukturę działu, które wykorzystał, a ja ani pracy ani feedbacku po rekrutacji nie otrzymałam...mega słabe zachowanie...

Tak1Nie

Każda wypowiedź się liczy! Co wiecie o pracy w firmie Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o. w miejscowości Warszawa, czekamy na info od obecnych i byłych pracowników!

TakNie

Zostaw opinię o Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować:

Standard Chartered Global Business Services Sp. z o.o.