Opinie o Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. w Wrocław

Zuza

Jeśli chodzi o stanowisko Travel&Expense Accountant with German to jaki musi być ten niemiecki i angielski, żeby sobie dać radę? Nie okreslili w ogłoszeniu, na jakim poziomie kandydat ma znać oba języki. Trochę się obawiam, że moge nie spełnić oczekiwań i się tylko skompromitować.

Qwerty
@ZDolny

Wydaje mi się że na tą chwilę to 10 brutto na midzie to minimum

nowa

AP with German 9 dla osoby doświadczonej zawodowo) -> Jakich widełek finansowych można się spodziewać? Jaka atmosfera w Teamie ?

@@kandydat

A można wiedzieć, dlaczego odszedłeś/odeszłaś po kilku miesiącach? Z tego co piszesz stawka jest konkurencyjna względem innych korporacji we Wrocławiu.

nowa

@nowa

Zależy czy specjalista, czy senior i czy znasz niemiecki

Nowa
@AP

Znam niemiecki płynnie w mowie i piśmie. Więc ile za specjaliste z płynnym niemieckim, a ile za seniora z płynnym niemieckim ?

@kandydat Nowy wpis
@Nowa

Senior z płynnym niemieckim max 10k brutto a po roku możesz liczyć na 200-500 pln podwyżki tyle mi proponowali i już mnie tam nie ma. ( ale było śmiesznie i zabawnie przez kilka miesięcy )

AP Nowy wpis
@@kandydat

Julita Nowy wpis

Hej. Czemu jest tak, że niekiedy każą jednak pracować też jeden dzień z biura? Tak napisano jeszcze niedawno ale po ofercie dla DevOpsa wiem, że ma się dowolność względem wyboru. Jestem po prostu spoza miasta i nie wyobrażam sobie dojazdów.

uvdl

Ile dni pracy z biura jest hybrydzie?

AP Nowy wpis
@uvdl

W zależności od działu, głównie 1 raz w tyg. praca z biura

Zuza

Team Leader
@Zuza

U nas w dziale to nawet połowa Team Leader-ów nie zna niemieckiego i angielskiego jednocześnie - zapraszamy - liczy się stawka, którą akceptujesz a nie j.obce.

@Team Leader

A jaka jest ta stawka, którą mam zaakceptować? Chociaż w przybliżeniu tak. Jest możliwość się dowiedzieć od razu tutaj przed aplikowaniem czy to jednak jakaś tajemnica w firmie? Lubię wiedzieć od razu takie rzeczy.

ZDolny

Ktoś może określić są widełki płac na tym stanowisku?

@Team Leader

Czyli w Twojej opinii warto aplikować na stanowisko 'with German' bez znajomości tego języka?

@Nowy Targ

U mnie w dziale jest wiele osób znających tylko ang. i nie ma ukończonych studiów. Jak jest ''ciśnnienie'' bo pracownicy składają wypowiedzenia i trzeba łatać dziury to ratujemy się każdym co dobrze rokuje na przyszłość. ( bez czekania na tych co spełniają komplet wymagań )

@@Nowy Targ

Dzięki za odpowiedź. Czy rotacja jest duża? I jak z atmosferą w zespołach finansowych? Firma ma tutaj chyba opinie lepsze, niż gorsze.

@@@

''czas życia'' jednostki w SSC statystycznie wynosi około 20-miesięcy ale w zależności od działu są odchyłki na + i na -

Hudini

Trzeba się liczyć się z presją i ciśnieniem jeśli chodzi o liczbę obowiązków w dziale finansów. Atmosfera w zależności od Teamu.

Qwerty
@ZDolny

Wydaje mi się że na tą chwilę to 10 brutto na midzie to minimum

Typowa rozmowa rekrutacyjna na staż szkoda, że firma nie przesyła żadnej odpowiedzi. Pani która prowadziła rozmowę widać niezadowolona, że musi to robić. Szkoda, że rekrutacja bez żadnego feedbacku. Troszkę nieprofesjonalne podeście. Nie polecam.

Opowiedz cos o sobie, o projektach na studiach, powód aplikacji

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Natala

Piszą, że atmosfera może być zależna od teamu. Widzę przy tym, że dodano parę ofert na stanowisko Purchasing Specialist i podobne. możliwe, że tworzą nowy team na dziale czy o co chodzi?

Klara

Jak to jest z tym wykształceniem, HR Delivery Specialist with Slovak/Czech - o to ogłoszenie chodzi, napisali że chcą dyplomu, ale nie doprecyzowali, jaki interesuje ich kierunek. No i nie wiem, bo ja nie mam nic związanego z HR. Ma to znaczenie?

Kiedyś jak oglądałem ofertę dla specjalisty ds. zarzadzania ryzykiem to było w niej napisane, że można mieć dostęp do platformy szkoleniowej ale ze też szkolą wewnętrznie lub zewnętrznie. Nie wiem tylko czy to każdego stanowiska dotyczy? Można byłoby samemu wybrać sobie zakres?

Bill
Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Czy firmie obowiązuje dress code?

Czy Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.?

korek

Polecam absolwentom uniwersytetów, osobom które chcą zdobyć doświadczenie w korpo. Specjalistom z doświadczeniem nie, a inżynierom tym bardziej bo się cofniecie w rozwoju i jeszcze dostaniecie pensje jak stażyści.

@korek

Gdzieś cos pisali o ósemce dla speca. Czemu stwierdzasz, że inżynier otrzyma kwotę stażysty? Chyba ze to dopiero początki dla osoby bez doświadczenia? wyceniane jest stanowisko czy jednak praca własna?

@korek

Cofanie się w rozwoju najlepiej charakteryzuje pracę w SSC, ale dla absolwenta, który jest bezrobotny polecam dział purchasing bo przynajmniej dobrej kawy może się w ciepłym biurze napić a pogoda za oknem nieciekawa.

Jakie zadania z Excela są na rozmowie kwalifikacyjnej? Jakich pytań do rysunku technicznego można się spodziewać?

korek
@Adam

Dostajesz przykładowy rysunek techniczny losowo wybranej części która jest kupowana w firmie i odpowiadasz na pytania w zależności od tego co pytający chce wiedzieć. Chodzi o sprawdzenie twojej wiedzy, czy czytasz rysunek jak inżynier, a może jeszcze coś byś sam dodał.

Hej, myślę o podjęciu współpracy z firmą na stanowisku purchasing intern. Jakie mają podejście do stażystów? Rzeczywiście bym się tam sporo nauczyła? I czy po stażu jest realna szansa na zatrudnienie w dziale? Widzę w ofercie na stronie wzmiankę o tym, że jest biuro w centrum Wrocławia. Jak zapatrują się na pracę zdalną? Oczywiście już po okresie nauki ;)

Kajka

Stażyści są bardzo dobrze traktowani, większość zostaje po stażu. Firma ogromna, bardzo dobrze zorganizowana. Uważam, że to dobre miejsce, w którym dużo można się nauczyć. Zdalna praca jest tutaj częsta

SAP

Stażysta to najbardziej ceniony pracownik w dziale PURCHASING-u. Po pierwsze jest najtańszy, po drugie wszystko można mu wmówić, po trzecie dostanie najbardziej monotonną robotę i uwierzy, że to jego misja !

Maryla
@SAP

I jaka monotonną robotę masz teraz przy tym na myśli? Po prostu wpadła mi w oko teraz tamta oferta dla Junior ARS z językiem niemieckim. myślałam czy by nie spróbować jeśli faktycznie dozwolony jest dodatkowo tryb hybrydowy, a nawet zdalny. Wtedy tez można liczyć na czyjaś pomoc przy wykonywanych zadaniach?

Cześć, ktoś był na stażu u nich? Planuję odpowiedzieć na ogłoszenie i wysłac CV jako Purchasing Intern, ale interesuje mnie jednak, żeby potem była jakaś realna opcja zatrudnienia. Co się dzieje po skończeniu stażu? Przyjmują czy nie?

szczurek

Wiadomo coś jak ma wyglądać hybryda po nowym roku / od kwietnia? Zostaje jeden dzień w tygodniu z biura czy będą przykręcać nam śrubę?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.?

Kora

Witam, mam takie pytanie. W pracy częściej się po polsku pracuje czy w obcym języku? Bo w ogłoszeniu na accounts payable accountant z niemieckim pisali, że międzynarodowe środowisko pracy etc, ale napisałam tutaj, żeby się dowiedzieć, co to oznacza w praktyce. Ktoś w tej roli pracował?

@Kora

@Kora Jeśli znasz i posługujesz się j. niemieckim to jest to duży atut, i ułatwi codzienną pracę na tym stanowisku.

customs specialist

Witam, Czy mógłby ktoś opowiedzieć czym zajmuje się stricte customs specialist i jakie są widełki płacowe dla osoby z kilkuletnim doświadczeniem w operacjach celnych (odprawa przesyłek import- export). Czy ceni się osoby z wiedzą odnośnie prawa celnego, licencją agenta, czy raczej "klepanie" hs codów i taryf jak ma to miejsce w wielu firmach logistycznych w naszym kraju ?

SAP
@customs specialist

Widełki od 6.000 brutto dla absolwenta do 8000 brutto dla kandydatów z doświadczeniem, zakres obowiązków to klepanie danych w SAP na czas.

Export specialist
@SAP

@SAP Jak się jest doświadczonym to nawet niezła sumka widzę. Tylko to klepanie w SAP-ie na czas może być po roku- lub dwóch frustrujące jak chce się rozwijać pod kątem agenta celnego. Robiłem już procedury uproszczone, nieuproszczone, uszlachetnianie i tzw. nctsy ale co kto lubi.

Powie ktoś, jaka umowa podpisywana jest na Purchasing Specialist with German dokładnie? Nie określili tego w ogłoszeniu na stronie. Chciałbym też wiedzieć, jaki jest ten przewidywany okres współpracy, bo napisali, że na czas określony szukają kogoś. Im dłużej tym lepiej dla mnie oczywiście.

zse

To umowa na zastępstwo, pewnie na max 2 lata.

@zse

2 lata kogoś zastępować? A co dalej? z tego stanowiska jest w ogóle na kogo awansować? co się dzieje docelowo z taka osobą, czy zostanie cos innego zaproponowanego? Jeśli tak to co? I z jakim wyprzedzeniem?

JTP

Hej, jak tam wasze podwyżki w 2023? Ile % lub PLN?

Nowy Targ
@JTP

Podwyżki zgodne z procedurą, jeśli inflacja jest 15% to dostajesz około 5%. To tylko dla najlepszych. Przeciętnie kumaty pracownik znika z SSC po 2 latach, bo nikt nie lubi być dymany. Ale są twardziele co wytrzymują takie cykliczne obniżki realnego wynagrodzenia nawet 3-4 lata !

Lenka
@Nowy Targ

Obniżki wynagrodzenia? Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Zamiast podwyżek co jakiś czas macie obniżaną pensje? A co do tych 5% podwyżek to jakie stanowiska mogły na nią liczyć?

Czarek

Czy zanim wrzucą tu do sieci ofertę, taką jak na Team Leader Transport Operations, to szukają wpierw wśród aktualnych pracowników, by dać komuś sposobność do awansu? Nie za bardzo znam angielski nie wspominając już o niemieckim. A doskonały angielski jest tu wg. ogłoszenia wymogiem. Co więc firma czyni, by pracownicy się rozwijali, również w zakresie opanowania języków obcych?

Zostaw merytoryczną opinię o Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Św. Mikołaja 19
    50-128 Wrocław
  • NIP: 8971858178 REGON: 380942041 KRS: 0000741585

Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.