Opinie o Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. w Wrocław

Czarek

Czy zanim wrzucą tu do sieci ofertę, taką jak na Team Leader Transport Operations, to szukają wpierw wśród aktualnych pracowników, by dać komuś sposobność do awansu? Nie za bardzo znam angielski nie wspominając już o niemieckim. A doskonały angielski jest tu wg. ogłoszenia wymogiem. Co więc firma czyni, by pracownicy się rozwijali, również w zakresie opanowania języków obcych?

Guti

Czy ktoś wie jaki jest klimat w dziale transportu?

Jest ok

Pracuję tu jakiś czas i polecam. Firma jest dobrze zorganizowana oraz nie ma presji w trakcie pracy (chociaż to pewnie zależy od działu). Na plus atmosfera w firmie, do tej pory każda osoba, z którą miałam do czynienia była uprzejma i pomocna. Biuro w centrum, nowoczesne i sprzątane codziennie.

Irena
@Jest ok

Widze wzmiankę o atmosferze. Fajnie, że ludzie są mili. A sama firma organizuje też jakieś imprezki? Jakie spotkania dla pracowników, aby wszyscy się znali i byli zgrani?

@Irena

Witam, tak, odbywają się co jakiś czas wycieczki integracyjne i imprezy okolicznościowe.

Irena

Ale super. Czy jest opcja na takie wyjazdy i imprezy brać osoby towarzyszące?? Czy to jest tylko dla pracowników?? Wiecie coś?

Magdalena

Znalazłam ofertę stażu w dziale logistyki. Piszą, że płatny jest ten staż. Wie ktoś jakie są stawki teraz w przypadku stażu? Czy ciężko jest się dostać na niego? Wymagania nie są jakoś bardzo wyśrubowane, ale może jest jakiś haczyk?

intern
@Magdalena

23zł, zalezy czy się wyrozniasz jakos czy nie

Typowa rozmowa rekrutacyjna na staż szkoda, że firma nie przesyła żadnej odpowiedzi. Pani która prowadziła rozmowę widać niezadowolona, że musi to robić. Szkoda, że rekrutacja bez żadnego feedbacku. Troszkę nieprofesjonalne podeście. Nie polecam.

Opowiedz cos o sobie, o projektach na studiach, powód aplikacji

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Przyszły pracownik

Obecni pracownicy Schaefflera, czy możecie odpowiedzieć konkretnie co takiego dzieje się w firmie? Po komentarzach wynika, że panuje tam ogólny chaos oraz bliżej nieokreślona panika w związku z rodzajem wykonywanej pracy (czyt. hybrydowa/zdalna).

mirek
@Przyszły pracownik

wiesz jak to jest, wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. wg mnie nie ma tragedii, firma sie rozwija i mozna sie czegos nauczyc. oczywiscie nie jest to IT, wiec o 15k na lape po dwoch latach zapomnij, ale ogolne wrazenie mam pozytywne. pamietaj - jak pracownik bedzie zadowolony, to nie ma potrzeby pisac w necie pozytywnych komentarzy o firmie. dlatego na wszelkie opienie w necie patrz przez palce.

Brak wypłaty do 10

Schaefflerowi po wprowadzeniu autorskich kosztów nie udało się zapłacić pracownikom. A przynajmniej do mnie przelew nie doszedł. Idzie zgłoszenie do PIPu :) Pamiętajcie o swoich prawach pracownicy - jeśli jest napisane że do 10 pieniądze mają być wypłacone nie oznacza to terminu ZLECENIA a kiedy pieniądze znajdą się na koncie. A banki w dni wolne od pracy przelewów nie robią

Kandydatka

Jaka jest atmosfera w tej firmie? Czy często występują nadgodziny, jak szefostwo?

zakupowiec

Siemanko. Jak tam Wasze wrażenia po ogłoszeniu nowego regulaminu pracy zdalnej? Na czwartym piętrze też taki kwik jak na pierwszym?

Heheszek
@zakupowiec

Ja składam wypowiedzenie. I tak się z tym nosiłem od jakiegoś czasu, ale wczorajsza "prezentacja" od Pani Prawnik mnie upewniła co do mojego dalszego kierunku rozwoju

A jakie są zmiany?

Opuszczający pracownik
@zakupowiec

A co tam się wydarzyło? Jakie zmiany?

h1p0

witajcie, czy firma zatrudnia w formule b2b ? Na jakie stawki widelki mozna liczyc w dziale IT ?

Heheszek
@h1p0

Nie, B2B nie ma i raczej nie będzie. Na autorskie koszty ludzie czekali trzy lata, więc nie łudziłbym się na szybciej niż 2-3 lata od teraz, jeśli już by mieli to wprowadzić

Czosnek

Czy to prawda że szefowa wszystkich szefów Anna B. nie odeszła sama, lecz została odprawiona z kwitkiem przez centralę? Czyli co, według Niemiaszków za mało nam we Wro śrubę przykręcają?

@Czosnek

Podpinam się pod pytanie, jeżeli to prawda, to grubo by było. Ostatnio odeszło sporo TL w różnych działach oraz spiro osób z HR. Wcześniej były plotki że Niemcy pozbyli się pod rząd dwóch Headow z finansow. Co się dzieje w tej firmie? Przecież tu już prawie nikt nie został z osób które tworzyły tą firmę od początku? O czym to świadczy?

Cebula
@Czosnek

Mówi się, że została odprawiona, ale nie dlatego, że za mało dokręcała śrubę, tylko dlatego, że w trakcie jej kadencji odeszła większość headów i pracowników HR i komunikacji. Przypadek?

To zmiany na lepsze?

Cebula
@Ktoś

@Ktoś Gorzej już nie będzie (usunięte przez administratora) Atmosfera wśród kierowników już wydaje się być bardziej swobodna, uśmiechają się wychodząc ze spotkań leadershipu. To nowość :)

Nikt
@Cebula

Jesli tyle osob odchodzi z szefami - z wlasnej woli jak sie mowi - to raczej cos nie tak po stronie niemieckiej, wystarczy laczyc fakty

Cos
@Cebula

No raczej odwrotnie… spadek dopiero sie zaczyna

@Czosnek

Z tego co sie mowi to sama odeszla

Ups
@Cos

To ciekawe ile wytrzymaja obecni „szefowie”

Tek
@Czosnek

Jak Ci cały Twój zespół bezpośrednich współpracowników odchodzi to zaczynają nawet w DE się zastanawiać czy to może nie wina szefa...

MAF

Cześć! Jak wygląd rozmowa rekrutacyjna do działu AP i na jakie warunki finansowe można liczyć?

@MAF

zależy czy junior czy senior i czy z językiem niemieckim czy bez:)

@MAF

Rozmowa standardowo jak w każdym korpo:) pytania o dostarczenie, umiejętności i weryfikacja języków, nic strasznego ????

Mariusz

Wszystko zamyka się w przeciągu jednego spotkania? Ile to trwa od momentu wysłania aplikacji do odpowiedzi i czy mają zwyczaj odpowiadać bez względu na wynik?

Aplikant

Na jakie zarobki może liczyć junior w AR z niemieckim?

Korpoludek
@Aplikant

Niskie. Pracownicy z doświadczeniem mało zarabiają, więc co dopiero junior…

@Korpoludek

A pracownik z doświadczeniem ile zarobi w AP?

MAF

A jak wygląda obecna sytuacja w w AP? Nadal są takie rotacje jak wcześniej ktoś opisywał? Jak przedstawia się praca zespołowa? Czy stosowana jest tzw. spychologia, czy team jest zgrany? Czy jest dużo stresu związanego z codzienną pracą? Klient niemiecki problematyczny, czy w porządku? "Będę wdzięczna za szczerą odp.

Uwaga na AP

Nie aplikujcie do działu AP. Od początku do obecnego momentu parę razy wymieniła się kadra, nie tylko księgowi ale również kadra zarządzająca, która jest zazwyczaj niekompetentna. Zarobki jak na Wrocław w porządku ale standard pracy oraz kontakt z Niemcami i TL z przypadku, którzy w innej firmie nie dostaliby takiego stanowiska (rynek niemiecki - manager i TL nie znają ani słowa po niemiecku, brak wykształcenia przełożonych) zniechęca do pracy Niekiedy a wręcz często księgowi są lepiej wykształceni. Dziecinada. Może dobrym pomysłem byłoby zatrudnienie na TL osoby z doświadczeniem? A nie awansowanie TL, który ma problemy komunikacyjne na inne stanowisko? Nie wspominając o manager, która nie wywiązuje się ze swojej roli i do dziś nie jestem pewien, dlaczego została zatrudniona. Benefity, zarobki - w miarę ok. Kadra- kuleje, radzę się temu przyjrzeć bo to aż wstyd co Ci pracownicy wyprawiają.

@Uwaga na AP

Całkowicie się zgadzam z opinią, pracowałam w AP około dwa lata. I jak widzę od dawna nic się tu nie zmieniło. Za moich czasów sytuacja wyglądała podobnie. Plus nie zrozumiałe awanse tylko dlatego że ktoś dał wypowiedzenie. Przez rok za moich czasów zwolniło się prawie 20 osób z AP,ktore nie dały zatrzymać się awansami ani podwyżkami. Z perspektywy czasu odradzam pracę w tym dziale. Szkoda energii i zdrowia, a osoby po stronie niemieckiej traktowali Polaków poniżej jakiejkolwiek krytyki, a strona polska się na to zgadzała.Chodzi mi o TL i managerów ????

@Ktoś

A ja polecam AP, nie straszcie ludzi wylewając swoje żale i frustracje, pewnie Wam nie wyszło i teraz wielkie narzekanie, słabe zagrywki... Praca jak każda, krzywdy nie robią :) jak ktoś chce pracować i się uczyć to polecam :) a TL bardzo spoko :)

Obecny pracownik

Mi się wydaje, że nikt tu nie wylewa żadnych żali ani frustracji. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, która swoją drogą nie jest tylko iwyłącznie krytyką. Uczyć? W każdej innej firmie proces jest o wiele bardziej rozwinięty. Tu można się tylko nauczyć jak przeklikiwać setki faktur z kolejki do kolejki. Chyba, że się nie ma doświadczenia przychodząc do tej firmy i nagle awansuje się w 1.5 roku z juniora do seniora to i owszem. Bycie fajnym a kompetentym TL to co innego. Koledzy poza pracą mogą być fajni.

@Obecny pracownik

Hmm mnie się wydaje, że te komentarze pisze 1 osoba, która ma że sobą problem. Skoro tak bardzo źle jest w AP i ogólnie w tej firmie i niczego się nie można nauczyć to dlaczego nie zmienicie pracy? Procesy są cały czas przenoszone i z czasem bedzoe dużo fajnych rzeczy do robienia i nauki :) Ja polecam a wszystkich frustratów zapraszam do innych firm, proszę się wykazać :)

SAPer

Założeniem owego portalu jest możliwość wyrażenia opinii, pozytywnej, bądź też negatywnej. Komentarze zarówno "Pracownika", jak i "Nowego pracownika" charakteryzują się jednakową stylistyką, skladnią zdania, interpunkcja, czy użyciem emotów a nikt nie posądza jednej osoby o pisanie opinii (PR?). Ile ludzi, tyle opinii-jeśli komuś jest fajnie, tylko się cieszyć. Jeśli nie, może warto posłuchać i reagować, zamiast każdorazowo wypraszać maruderów z firmy. A wracając do meritum, w IT jest fajnie ????

Teresa
@Ktoś

A bez złożenia wypowiedzenia nie dało się uzyskać podwyżki? Co było główną przyczyną twojego odejścia?

@Ktoś

Asiu, zakładam, że Ciebie nie chcieli zatrzymać ani podwyżką ani awansem, stąd ten cały jad? Nie szkoda Ci energii na takie komentarze?

Nie polecam AP

Dlaczego uważasz, że ktoś informując innych jak wygląda sytuacja w jednym z działów traci energię. Uważam, że ta strona jest po to, żeby każdy mógł wyrażać swoje zdanie i opinie. Jakoś w przypadku innych opinii nikt nikomu nie zarzuca wylewania jadu, więc dlaczego tutaj zarzucasz to jakiejś Asi.

@Nie polecam AP

Ale w AP nie dzieje się źle!! Każdy ma swój punkt widzenia, ja się osobiście nie zgadzam z tymi wypowiedziami. Ludzie chcieliby max widełki za minimum wkładu, chęci i pomysłów do pracy. Nie ma co się żalić tylko brać do roboty, przeważnie tutaj udzielają się frustraci, którzy mają ze wszystkim problem. To jest korpo, nie jest idealna Ale też nie jest zła, ja polecam ????

@Nie polecam AP

Zakładam, że już nie pracujesz w Schaefflerze, więc dziwne, że znajdujesz czas i energię na to, żeby komentować byłego pracodawcę na goworku. Poza tym, jak ktoś chodzi i powtarza po firmie te same teksty przez dłuższy czas, to łatwo się domyślić, z kim ma się do czynienia.

Hanna

tak w sumie to napisał, że chce pomóc kandydatom tylko. Ciekawe czy faktycznie ktoś z tego powodu zrezygnował. Czyli sugerujesz, że trochę ciężko na dziale może być? Napiszesz jak tak naprawdę praca na nim wygląda?

@Hanna

Jak dla mnie w firmie/dziale źle się dzieje, jeśli trzeba robić nadgodziny, pracować w w weekendy, kierownictwo jest oderwane od rzeczywistości, znikąd pomocy itp. Jak widać, dla osób, które tak zniechęcają do pracy w Ap, powodami odejścia z firmy jest to, że TL czy menago nie znają niemieckiego (serio? To jest powód, żeby zmieniać pracę?), niezrozumiałe awanse (każdy może aplikować np. na TL-a, rekrutację są otwarte). Przecież wiadomo, że jak w dziale jest 30 czy 40 osób, to nie mogą nagle zrobić 25 osób seniorami... Awansami na stanowiska seniorskie nagradza się więc osoby, które rzeczywiście dużo z siebie dały. Nie ma awansów przez zasiedzenie, jak oczekuje większość osób.

Hanna

A to nie wiedziałam, że w ten sposób może się to rozkładać. I każdy z nich na innej stawce pewnie jest? Czyli ilu tych seniorów teraz tutaj mają? Liczba nie ruszy dopóki któryś nie zrezygnuje? Ogólnie to o ile mniej więcej taki senior tu zgranie bo nawet nie wiem?

Opinia
@Uwaga na AP

Potwierdzam tą opinię plus dodatkowo nierówny podział pracy, zły kontakt z Niemcami, nadmiar korespondencji mailowej. Zła organizacja. Opinie pozytywne chyba wynikają od TL. Innej opcji nie widzę. Każdy może kandydować na stanowisko TL, to oczywiste, lecz nie każdy może wyrażać taka chec. Osoby na danym stanowisku powinny reprezentować odpowiedni poziom zwłaszcza porównując inne korporacje.

Magdalena
@Opinia

Ale to tylko ten jeden dział? Ciężko coś wywnioskować z komentarzy nie będąc tak na prawdę pracownikiem... Na stronie jest kilkanaście ofert pracy. Czy buyer specialist to jest w tym dziale którego radzicie unikać?

nicknick
@Magdalena

AP = Accounts Payable, tj d/finansowy, więc odpowiedź prosta Purchasing to zakupowiec

OMG

Gdzie ja jestem? Tydzień temu ogłoszono, że odchodzi kolejna osoba z HRu (to już chyba połowa zespołu!) nie ma tu chyba nikogo kto by haerem zarządzał, a dziś kolejny kierownik działu odchodzi, czuję się lekko przerażony takim obrotem sytuacji. Coś lub ktoś tu jest bardzo nie ok.. Z plusów: biuro fajne szkoda że puste, dogodna lokalizacja, ludzie w teamie świetni, ale obaw mam milion. To tak na gorąco...

@OMG

Jak tu pracujesz to chyba podejrzewasz co powoduje taką rotacje że biuro jest puste. Jak atmosfera dobra bo napisałeś że ludzie świetni to zwykle chodzi o kasę. Powiesz jak tu płacą?

twerk
@OMG

Marcin ma rację, jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. W drugiej połowie zeszłego roku był podobny exodus z HRów.

Izabela
@twerk

No to o co chodzi? Niewtajemniczona osoba raczej jak widać nic z tych komentarzy jak twój nie wyciągnie proszę o konkrety!!

były
@Marcin

taa, pieniądze są małe.

@były

Na produkcji czy w finansach? Po co takie ogólne opinie...

Adrian
@były

Małe czyli ile wpadnie na rękę? Będzie 3500?

@Adrian

W finansach dużo więcej, ktoś jeszcze płaci we Wrocławiu 3500 tysiąca?? ????????

@Nowy

Oczywiście, w mojej poprzedniej korpo zarobki na poziomie 3200 były normą. Zdradzisz na jaki przedział można tu liczyć?

Kiki_

Możesz powiedzieć jaka to była firma? Naprawdę nie chce się wierzyć!

Czy zatrudniając się na stanowisku AR Specialist można liczyć na wypłatę minimum 7500 brutto?

@Nowy

Niestety nie, ja po 3 latach pracy w firmie, nie zarabiam tyle w tym dziale.

@Aktualny pracownik

To szkoda :( a na ile mozna liczyć jako nowy pracownik?

@Nowy

Zależy od działu:) nie sugeruj się 1 opinia tylko aplikuj. Z mojej wiedzy wynika, że ludzie zarabiają więcej:) powodzenia

Hanna

a po trzech wspomnianych wyżej latach na jakie potencjalne podwyżki można tu w razie czego liczyc?

To wiem, ze zależy od działu, dlatego pytam o AR :) jeżeli można zacząć chociaż od tego 7.5 to byłoby miło

@Nowy

W AR to tyle nie dostają pracownicy pracujący parę lat, więc wydaje mi się że raczej od takiej stawki zacząć nie można. Ale wiadomo, że czasami nowi pracownicy dostają więcej niż aktualni, więc najlepiej wysłać CV i dowiedzieć się na rozmowie.

@Ktoś

Kurde a ja wysyłając CV liczyłam na 8brutto ????

@Ktoś

pytanie tylko pod jakim warunkiem dostają więcej? patrzą na doświadczenie i dlatego? jak je przeliczają ewentualnie?

Kierownictwo dzialu AR unika rozmów na temat podwyżek. Pracownik nawet nie dostaje informacji,ze nie dostanie podwyzki, mimo ze na rozmowie rocznej zostal oceniony bardzo dobrze. Wydaje mi sie,ze kazdy zasluguje na taka rozmowe, wymiane argumentow itp. Tu tego zabraklo. Mozna by tu elaborat napisac. Od znajomych wiem,ze w innych firmach mozna zarobic ok 2000 zl brutto wiecej. A podwyzka 250 zl brutto po dwoch latach ciezkiej pracy, przejmowania procesow itp.nie jest zbyt duza podwyżką. Moze rotacji jeszcze nie ma, ale mijaja wakacje,gdzie kazdy chce miec spokój i rotacja sie zacznie. Zreszta widac ile osob odeszlo z firmy w ostatnim czasie.

To dlaczego nie pójdziesz tam, gdzie dadzą Ci 2 koła więcej :) tylko narzekasz i zniechęcasz innych do pracy...

@Nowy

@Nowy a kto Ci powiedział,ze nie pójdę :) i z tego co sie orientuje, to portal ten sluzy do wyrażania opinii - opinia zostala wyrażona, nie ma w niej zadnych gorzkich zali. Same fakty.

Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony i narzekający :) jeśli dali Ci 2 tys więcej to idź i się rozwijaj i nie wypisuj głupot :)

@Nowy

A ja popieram osobę o nicku pracownik. To jest portal gdzie opinii szukają osoby które chcą się zatrudnić, więc dlaczego mają nie poznać faktów i prawdy. W firmie ewidentnie dzieje się źle. Odeszły prawie całe HR, Marta J. i Anna B. Więc coś jest na rzeczy. Czy to są glupoty?

@Aktualny pracownik

A skąd ja mma wiedzieć kto to jest Marta J. czy Anna B. :) osobom spoza firmy nic to nie mówi... Rotacje są wszędzie. Co to znaczy, że dzieje się źle? I dlaczego ludzie, którzy nie są zadowoleni nie szukają in ej pracy tylko tkwią w tym okropnym miejscu pracy :)

@Aktualny pracownik

Faktów i prawdy raczej tutaj ciężko znaleźć :) znamy punkt widzenia tylko osoby o nicku pracownik a nie wiemy jaki to pracownik i co sobą prezentuje :)

Ok rozumiem ale ludziom nie pracującym w firmie średnio to coś mówi, skoro piszesz, że tak źle się dzieje to opisz dokładnie o co chodzi, bo źle to pojęcie bardzo ogólne :)

@Nowy

Wystarczy poczytać te 96 opinii które ludzie umieszczają od 2-3 lat, tam jest opisane co złego się dzieje czy się działo. Nie widzę konieczności powielania tych informacji.

@Aktualny pracownik

W ciągu 2 czy 3 lat dużo się mogło zmienić... Zresztą jeśli nie masz nic konkretnego popartego faktami do powiedzenia to po co się udzielasz!!??

Magdalenka

A w jakiej firmie mówi się pracownikowi, że nie dostanie podwyżki? Sam fakt zatrudnienia w danej firmie nie oznacza, że co roku dostaje się podwyżkę... Nie spotkałam się jeszcze z taką praktyką, a kilka firm we Wro już odwiedziłam ???? ja póki co sobie chwalę ????

Kokos
@Magdalenka

W firmie, w ktorej szanuje sie pracownika. Przy ocenie rocznej. Gdy ten sie pyta jak bedzie wygladala sytuacja z podwyzkami i czy w ogole beda. I oczywiscie nie musi byc podwyzki co roku, zgadzam sie, ale pracownik zasluguje na rozmowe o tym.

Magdalenka
@Kokos

Tyle tylko, że w Schaefflerze podwyżki mają charakter uznaniowy i myślę, że pewne osoby boli to, że nie dostały podwyżki za to, że łaskawie logują się do systemu na ho, odwalają lepiej lub gorzej to, co do nich należy i uważają się za wzorcowych pracowników. Pierwsi do podwyżek, ostatni do pracy.

pracownik_01

to prawda, typowe procedury dłużej działającej korporacji na rynku polskim, po zatrudnieniu doświadczonych doradców po innych korporacjach

pracownik_01
@Nowy

Ja to rozumiem, że jako przedstawiciel firmy nie jesteś zainteresowany/-na opinią kolegów/-żanek. I oczywiście nikt ciebie nie zmusza do ich czytania

@pracownik_01

Ja się nie opiniuję zdaniem ludzi z forum internetowego :) pozdrawiam

@pracownik_01

Jeśli Co tak bardzo źle to nie trac czasu i energii na pisanie na forum tylko zmień pracę ????po co się męczyć ????

@Magdalenka

I bardzo dobrze że jest taki system bo w sumie nie każdy zasługuje żeby dostać więcej. A tutaj są jakieś rozmowy z pracownikami np. co kilka miesięcy żeby ich zmotywować? Nie chodzi mi konkretnie o podwyżki tylko żeby podpowiedzieć co jest źle i jak to poprawić?

nicknick

dokadnie tak jest

Sasetka

Podobno od stycznia wracamy do biura na co najmniej 3 dni w tygodniu, takie info krążyło dziś po korytarzu...

@Sasetka

Jest oficjalna komunikacja czy to są plotki?

Pracownik finansów

Oficjalna komunikacja, wczoraj na spotkaniu z CFO firmy była o tym mowa.

Która nie dotyczy PL:)

@Pracownik finansów

I co pewnie większość nie jest tym zbyt pocieszona? wiadomo czemu kładą na to taki nacisk?

@Hanna

Nie ma żadnego przymusu przychodzenia do biura, kto chce pracuje zdalnie, te zasady są dla pracowników z Niemiec, proszę nie słuchać plotek

Pracownik finansów

Jeżeli informacje, które bezpośrednio przekazuje Team Leader uważasz za plotki, to ja nie wiem co o tym myśleć.Może w Twoim dziale/ zespole nie ma. Czy masz dokładne/ potwierdzone informacje jak wygląda sytuacja w innych zespołach/ działach? W całej firmie? Czy wypowiadasz się tylko na temat jak to wygląda u Ciebie w zespole/ dziale?

@Pracownik finansów

To chyba pracujemy w innej firmie w dziale finansów... U Nas nic niewiadomo na ten temat, żeby trzeba było chodzić 3 dni do biura od stycznia... Nie ma takich regulacji prawnych

Hanna

A zdarzało się, że o czymś kiedykolwiek was nie poinformowano i nagle jakieś postanowienie wyszło? Bo jakby nie patrzeć do stycznia zostało trochę czasu, ciekawa jestem czy to plotka czy słaby przepływ informacji w firmie występuje?

4 letnia pracownica firmy

Zastanawiałam się czy warto tu pisać, każda dobra opinia spotyka się z agresją. Wg mnie jeżeli ktoś szuka opini to warto napisać do pracowników firmy dostępnych na linked in. Bo tu każdy się może podszyć byle by sobie ponarzekać. Niestety większość którzy lubią narzekać a nie działać, to super środowisko zrobić to anonimowo w sieci. Moja opinia jest taka, że firma ma bardzo dobre wartości, jest globalna i każdy kto jest pracowity, otwarty na ludzi, nie boi się zmian, nie boi się zawalczyć o to by było lepiej ale z szacunkiem do ludzi i jest nastawiony na rozwiązania, przychodzi z propozycjami zmian, odnajdzie się w firmie. Na pewno dzięki temu, że jest to dopiero 4 rok działalności firmy to jest tam jeszcze dużo do zrobienia i poukładania, ale jest to również szansa do wykazania się i rozwoj. Ja polecam.

a.
@4 letnia pracownica firmy

Nie wiem, w jakim dziale Pani pracuje, ale na pewno nie w operacjach. Zawalczenie o lepsze oraz wszelkiej maści rozwiązania muszą zostać klepnięte przez stronę niemiecką, z którą często były nieporozumienia na każdym szczeblu. Niemcy mieli do nas wiecznie pretensje, wyciekł nawet jeden bardzo nieprzyjemny mail, którego zespół z Polski miał nie widzieć a który wprost nas oczerniał. Praca z nimi jest niebywale toksyczna, bo nigdy nie wiesz, jaki mogą mieć dzisiaj humorek i o co się przyczepić. Technologie, na których się pracuje są zacofane - portal transportowy Schaefflera INA wygląda jak wyciągnięty rodem z lat 90, systemy transportowe napisane w archaicznych językach programowania. Z tego miejsca chciałabym pozdrowić pewien magazyn, które od 20 lat tkwi w tym samym miejscu, a jakiekolwiek zmiany na lepsze są przez nich blokowane. Taka to właśnie z nimi praca - przestarzałe procesy, które są głupie ale są, bo "tak im dobrze". W zespole większość czasu okej, ale niektórzy traktują klepanie tych transportów jak drogę do zbawienia. Treningi robione po macoszemu, potem jesteś pozostawiona większość czasu sama sobie - niektóre osoby wewnątrz teamu również przesiąkniete humorkami. Coś, co dla Ciebie jest nowe a dla starych wyjadaczy oczywiste, równać się będzie z pasywno-agresywnym tonem mówiącym "jak śmiesz tego nie wiedzieć" i nie wyjaśnieniem Ci tego wprost. Zamiast tego masz działać po swojemu, a gdy popełnisz błąd to robi się afera. Wręcz zmuszają Cię do błędu żebyś znała swoje miejsce w szeregu. Płaca taka sobie (wybłagane 6000 brutto dla osoby z wieloletnim doświadczeniem w transportach globalnych), pytanie o podwyżkę inflacyjną - nie będzie. Pytanie o podwyżkę po roku pracy - nie będzie w tym roku. Z miłą chęcią odeszłam z tego miejsca i nie tęsknię za grosz.

@4 letnia pracownica firmy

Podpinam się pod opinię a., gdyby firma była taka super, to większość pracowników w HR bądź bardzo duża w finansach i zakupach nie zwolniła by się. Firma jest na rynku 4 lata, a w niektórych działach na palcach 1 ręki można policzyć osoby z 4 letnim stażem.

@a.

Z tymi podwyżkami to potwierdzam, podobna sytuacja w niektórych działach finansów.

Gosc

Czy stanowisko head of logistics department zwalnia sie poniewaz aktualnie zatrudniona osoba awansuje czy odchodzi z firmy ? Aktualnie spedzila na stanowisku zaledwie 10 miesiecy.

Lam
@Gosc

Czy mogę prosić o mamiary na byłego head'a, bądź opinię o tym stanowisku?Jestem zainteresowany podjęciem tam pracy, ale chce zpoznać sytuację w firmie. Nie chcę wejść na minę, i po kilku miesiącach szukać nowej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Św. Mikołaja 19
    50-128 Wrocław
  • NIP: 8971858178 REGON: 380942041 KRS: 0000741585

Schaeffler Global Services Europe Sp. z o.o.