Walstead Central Europe
counter
3 27 129 5 1
gość321

Pracuję od niedawna, ale jestem zadowolony, stawka jest taka na jaką się zgodziłem przyjść , bardzo solidna prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do wczasów pod gruszą, wynagrodzenie wpływa na czas, polecił mnie kolega i za to jestem mu wdzięczny. Operatorzy wyrozumiali i pomocni, pierwszy raz spotkałem się z tym że ludzie na produkcji sobie pomagają.

Tak7Nie1
Aktualny pracownik Nowy wpis
@gość321

To prawda i zgadzam się w 100%, z ubezpieczenia ktore praktycznie grosze kosztuje, a raczej podatek dostałem ekspresowo odszkodowanie za wypadek, firma czekała na moj powrót po rehabilitacji, a spokojnej głowy że wynagrodzenie wpływa na czas to nic nie zastąpi. Moja corka podjęła teraz pracę dorywcza, chodzi jak jej pasuje, planuje sobie z wyprzedzeniem i pogodzi pracę ze studiami. Syn jest w technikum i przyjdzie na praktykę, bo firma chetnie współpracuje. Byłbym na prawdę głupim człowiekiem jeśli bym aspektów nie docenił.

gość Nowy wpis

Poprzedni wpis to jest nieprawda!Jeżeli ktoś się na to nabierze to może szybko pożałować.Jaka to jest niby ta opieka medyczna?Jaka ta stawka jest godzinowa jest?Teraz jeżeli ktoś z działu HR dzwoni to nie ma nic do zaoferowania.Stołówka zamknięta,bus zawieszony.Co zostało?Prywatne ubezpieczenie?Kto na tym korzysta,na tym,że wszyscy są ubezpieczeni przymusowo?Ja pracowałem na CLK w Krakowie i źle to wspominam.Pracują tam dziwni ludzie,a liderzy już dawno odlecieli.Tak wygląda sytuacja w tej firmie.

Tak2Nie4
Nick Nowy wpis
@gość

Pracowałes i tak dużo wiesz o tym co jest teraz? Dziwne, bo ja jezdze busem nadal, zawiesili tylko do p1 bo wozili pewnie tylko twój tyłek, stołówka pomyśl że nie działa przez pandemię i sam niechcialbym teraz w niej jesc, a kasę za wczasy dostalem!! Weź się puknij i nie wracaj, bo popsujesz nastroje. A jeśli nadal pracujesz to lepiej zwolnij komuś miejsce narzekaczu. Pozdrawiam cale p2 i p1 oprócz ciebie

Tak3Nie1
p1 Nowy wpis
@gość

Co do opieki medycznej to nie jest ona przymusowa, w każdej chwili możemy z niej zrezygnować. Zapewne zostały Ci przedstawione warunki przed podpisaniem umowy .

Tak3Nie
Aneta

Problem w tej firmie jest taki,że są złe relacje międzyludzkie wśród pracowników.Panie z HR mogą temu zaprzeczać ale swoim przeświadczeniem o wspaniałych koleżeńskich relacjach nie zmienią tego co się dzieje w tej firmie. Ogólnie jest źle.Począwszy o tego w jaki sposób ludzie do siebie się zwracają,a kończąc na tym w jaki sposób w stosunku do siebie się zachowują.Żeby to zmienić to firma musiała by zmienić politykę firmy.Firma na co dzień używa sloganów jak za PRL-U.Część osób uważa się za lepszych pracowników.Jest na to przyzwolenie.Większość ludzi zwalnia się z dwóch powodów;niskie zarobki lub z powodu tego jak tam jest.Ja raczej odradzam pracę w tej firmie,nawet jeżeli potrzebuje się pracy na chwilę to może być zły wybór.

Tak4Nie3
Anka

Firma,która nie przestrzega bhp i kodeksu pracy.Wszystkim odradzam to bagno.Na hali współpracownicy niemili tak jak cała ta firma.Wciąż jakieś zawirowania na grafiku. Niczego nie można sobie zaplanować.

Tak4Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

mcx

Pracowałem 8 lat ale się zwolniłem.Firma gdzie obowiązuje stawka godzinowa niby ustalana indywidualnie dla każdego ale prawda jest taka,że różnica na danym stanowisku wynosi 20 groszy brutto za godzinę.Firma jest taka,że żeby coś od niej dostać to trzeba się naprosić i to nie zawsze przynosi efekty.Nie ma regulaminu pracy,a kodeks pracy (usunięte przez administratora) się na korzyść pracodawcy.Kolejny obóz,który jest nastawiony tylko na zysk,dlatego istnieje w Polsce.Ogólnie firma słaba.Słabe zarobki i warunki pracy.No i ci wszechwiedzący i wszechmocni liderzy,których sława wyprzedza.Przyjęcia do tej firmy są cały czas.

Marionetka92

Pracowałam w tej firmie, jak jeszcze w nazwie miała RR Donneley Europe. Za minimalną krajową (wtedy bodajże 1350zł), premia raz na kwartał i to poniżej 100zł. Nadgodziny i święta były dodatkowo płacone ale co z tego, jeśli pracujesz po 180-200h i masz jakies tam nadgodziny, jak wychodziło 1600 w porywach 1800zl miesięcznie ???? akurat miałam spoko operatora maszyny Irka (hala introligatorska). Wytrzymałam tam pół roku, mnóstwo pracy, plotki, awantury. Jakieś baby co po 20 lat tam pracowały były wielce ważne. Praca ciężka, monotonna ale do przeżycia gdyby nie zarobki i fałszywi ludzie.

gość
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

To co piszą o tej firmie to jest prawda!Ludzie,którzy tam długo pracują to są proste chamy i tyle!Jak liderzy zwracaj się do ludzi?W jaki sposób?Każdy z nich jest najmądrzejszy. Jeżeli krzyczy to ma rację-tak myśli.Błędy w dokumentacji wewnętrznej.Szkolenie mówi,że takie rzeczy należy zgłaszać.Panie ds.Personalnych niech nie piszą tu głupot o jakiejś wspaniałej atmosferze bo prawda jest taka,że ta firma nie reaguje na mobbing.Większość ludzi nie robi tego co by chciała firma. Nie ma żadnych konsekwencji.Kierownicy to nie wiem po co są.Jest tam podwójne ewidencjonowanie godzin bo ludzi wciąż brak.Wiadomo nielegalne to jest.Zwolniłem się bo miałem dość tego dziadostwa.Wszystko zużyte bo w ogóle w nic nie inwestują.Skanery co mają po 20 lat itp.

Tak7Nie3
Ola
Kandydat

Witam. Czy są przyjęcia obecnie do firmy na produkcję? Czy można pracować tylko na nocną zmianę?

Tak3Nie8
gosc
@Ola

tak

Obserwator
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Negatywne komentarze leca jak liscie na jesieni. Niewygodna prawda?

Tak4Nie2
Stasio

Zwolniłem się z tej firmy jakiś czas temu.Pracowałem krótko ale poznałem jakie tam szaleństwo panuje.Miałem skrócony czas pracy,inni nie.Tłumaczono mi to,że wszyscy mają skrócony czas pracy ale jednak to nie była prawda.Zauważyłem,że są pracownicy równi i równiejsi.Pewnego miesiąca nie miałem żadnej wolnej niedzieli.Do pracy idzie się zarabiać pieniądze.Dlaczego Ja mam mieć skrócony czas pracy,a inni nie?Moja rodzina i Ja jesteśmy gorszymi ludźmi?Rozpytując znajomych okazało się,że tylko ja mam skrócony czas pracy.W innych firmach tak nie jest.Tak jak ktoś napisał,Ja będę miał skrócony czas pracy,a ktoś będzie ciupał nadgodziny.Nie polecam tej firmy ze względu na złą atmosferę w pracy.Zachowanie kierownictwa jest naganne i tych pseudo liderów.

Burasio
@Stasio

Stasio pamiętam Ciebie . Kiepskim byłeś pracownikiem . Słabo tą pracę ogarniałeś może dlatego że wszystkim innym się właśnie interesowałeś?

fghf
@Burasio

Skoro jesteś taki bohater to podaj swoje dane, jak ktoś mówi prawdę ,to oczywiście trzeba go zaszczuć jak psa.

TakNie
gość
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

No właśnie dziwna ta firma,ciężko dostać coś na piśmie.Konspiracja jak za okupacji.Beznadziejny system pracy i płacy. Dziewięciomiesięczny okres rozliczeniowy?Jak obniżyli czas pracy to już mieli problem z wyliczeniem nowej normy pracy,tej obniżonej.Tak jakby była to wyższa matematyka.Czyli co?Jest mniejsza ilość godzin do przepracowania a dalej większość ciupie po 200 godzin?Czyli norma jest obniżona i wszystkie godziny dodatkowo to nadgodziny płatne (chociaż powinien być odbiór godzin)?Złamanie zapisu (kolejne) w kodeksie pracy?Biorą pieniądze z tarczy,ludzie mają wciąż nadgodziny jaka by norma godzin nie była.Tak można mieć co miesiąc 200 godzin?Pomijam już fakt,że była obniżona norma godzin.Przecież jest limit roczny nadgodzin. Obniżony czas pracy mieli tylko operatorzy na maszynach?Niech mi to ktoś wytłumaczy.

Czenek

Całe to obcinanie godzin to przekręt. Większość osób,które znałem miało cały czas nadgodziny,a firma bierze pieniążki z tarczy. P2 średnia godzin 210 miesięcznie.Na redukcję godzin nabrali się chyba tylko operatorzy i nieliczni operatorzy logistyki.Trzeba przyjechać do pracy na mniejszą ilość godzin za mniejsze pieniądze ale okazało się ,że nie wszyscy.Tak wygląda równe traktowanie pracowników?Z tej firmy ucieka każdy kto jest mądry jak szczury z tonącego statku!

Tak4Nie1
Tarcza 4.0
@Czenek

Czy wynagrodzenie po obniżeniu wymiaru czasu pracy w związku z Tarczą Antykryzysową może być niższe niż minimalne? Tak, może. Ustawa mówi, że wynagrodzenia po obniżeniu nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. A zatem jeśli np. pracownik na pełnym etacie otrzymywał płacę minimalną, czyli 2600 zł, to po obniżeniu etatu o 20 proc. jego wynagrodzenie może być zmniejszone o tę wartość. Polska Białą Afroameryką Europu Środkowej Stan na 27 kwietnia 2020. (usunięte przez administratora)

TakNie1
sdf

jasne operatorom zapewniacie stawkę trochę poniżej minimalnej redukując przy tym stawki pracowników produkcyjnych do rzędu 1000-1500 zł przy 144 godzinach każąc im odrabiać poszczególne dni. następnie każecie pracownikom produkcyjnym za.... przy maszynach, podczas gdy operatorzy (usunięte przez administratora)robią odpoczywając przy kawie czy innych czynnościach. Powiem krótko wzywam do strajku włoskiego cały zakład P1 i P2, róbmy wszystko dokładnie i powolnie, jaka płaca, taka praca. Dość zamordyzmu.

nick

Dziwnie skonstruowana firma.Wiele rzeczy zamiatanych pod dywan.Pracowałem kilka lat i dziękuję postoję.Bardzo zła atmosfera w pracy.Zwolniłem się (nie tylko ja) przez to,że Liderzy różnią się tylko tym od Boga,że Bóg nie mówi,że jest liderem.Dużo ludzi znałem,którzy pracowali max pół roku.To,że jest dużo osób z wieloletnim stażem pracy u nich to są bajki.Duża rotacja bo firma jest nastawiona tylko na zysk.

gość
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Tak,o 20% obniżycie?Jak były etaty obniżone o 7% to ludzie mieli po 140 lub mniej.Taka ilość godzin przy stawce godzinowej?Oczywiście zakłady jak P2 (ludzie) miały wtedy po 220 godzin.Różnica na tych godzinach to było kilka stówek przy wypłacie.Cała ta firma to kolesiostwo i tyle!27% pracowników to osoby zatrudnione w biurze,to niedużo jak pisze Walstead. To powodzenia,jak będziecie zatrudniać ludzi to informujcie ich,że będą zarabiać 2000 zł pracując po 12 godzin w świątek,piątek czy niedziela.

nick

Będzie teraz okazja żeby wylać swoje żale...... firma chce zorganizować tzw. okrągły stół, ciekawe czy zaproszą kogoś z obecnych właścicieli firmy. Pewnie nie bo się boją że wyjdą na jaw przekręty. A załoga powinna się domagać obecności kogoś właścicieli firmy oj działo by się ale do tego rzeba mieć jaja i się mie bać - mam na myśli organizatorów tego typu spotkań

Tak2Nie1
nick

zarządu z biurowca przy Modlina a mi chodziło o właścicieli firmy który ją zakupili.

TakNie4
Produkcja

Jeszcze o 15 %?! Super choć trochę tego nie rozumiem bo odkąd zmniejszy liście etaty niektórzy mają po 240 godzin w miesiącu a telefony na wolnym się urywają żeby przyjść bo ktoś nal4 mało tego telefony w tonie straszącym że jak nie to zobaczysz jest na hali kilka osób co ma nagrane takie rozmowy rozumiem że ci co teraz tyrają w nadgodzinach cały grudzień wolny? Dobrze wiedzieć...

Tak3Nie2
Gfkjjk

Taaak, później i tak potem każecie pracownikom produkcyjnym odrabiać niedziele, jak już będą mieli nadgodziny to wyślecie ich na wolne by im jak najmniej zapłacić, Podobno dostaliście kasę z programu ochrona miejsc pracy z rządu (inne firmy krakowskie dały dodatki do pracy w czasie koronawirusa- wy nie), Co ze świadczeniami dla pracownika kiedy ich wypłata? Już największym chamstwem jest informowanie na stronach internetowych waszych planów a nie poprzez majle firmowe. To pokazuje wasz stosunek do całej HM, HI, MC. Wyzysk. Pensji administracji nie obetniecie, prezesowi także. Najciekawsze jest to, że za ograniczeniem pensji, wy chcecie zwiększenia wydajności.

Tak4Nie3
New worker

No napewno kadra menedżerska dałaby sobie coś obniżyć. Chyba tylko temperaturę w biurze.

Tak3Nie2
nick

Przy zarobkach tzw. kadry menedżerskiej i prezesa takie obcięcie pensji to zabieg kosmetyczny. Ciekawe natomiast jest to że pracownicy pracujący z domu nadal pobierają dodatek paliwowy i nikt nic z t nie robi......

Tak2Nie2
Marcin

W tej firmie będzie ci dobrze jeżeli godzisz się na olewanie wszystkiego przez wszystkich.Problem zacznie się gdy będziesz coś w tej firmie chciał załatwić lub gdy ktoś zacznie egzekwować od ciebie abyś wykonywał swoje obowiązki.Dla tej firmy nie ma już ratunku,jest skazana na porażkę.Komuś się wciąż wydaje,że w Polsce ludzie pracują za darmo.System pracy i płacy nie wiadomo skąd przywleczony.Przy takim niskim bezrobociu nie dziwię się,że w tej firmie nie chce nikt pracować.Firma urabia ludzi sloganami i udaje,że wszystko jest zgodne z prawem.Każdy wie jak jest.Wszystko stare po kosztach od firm zewnętrznych.Zdziwiło mnie to jak firma może proponować pracę na umowę zlecenie w dni wolne od pracy.Od kilku lat zmieniło się wszystko na (usunięte przez administratora).

gość
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.

Szkoda gadać ,szkoda pisać.Ogólnie firma nic nie proponuje.Część ludzi była naprawdę o.k.Niestety panowie liderzy tak się zachowywali jakby mieli płacone za prześladowanie ludzi.Ciężko znaleźć słowa w języku ludzi kulturalnych,żeby opisać atmosferę w tej firmie.Zwolniłem się bo zrobił się (usunięte przez administratora) jak na frugo.Tempo takie,że wózki nie wyrabiają-część nie sprawna!Pieniądze obiecywali,obiecywali i tyle...Jak to jest możliwe,że w innej firmie za tą samą pracę dostałem więcej 400 zł netto na wejściu?Kilka lat zmarnowałem u nich.

gość

Widzę,że w końcu ludzie zdecydowali się opisać jakim dziadostwem jest ta firma.Praca tam to było takie dziadowanie nie zarabianie.Nigdy nie miałem pieniędzy na nic!Śmieszny fundusz socjalny itp.Pracowałem 5 lat.Gdy dałem wypowiedzenie to z firmy nikt nie wykonał w moim kierunku ruchu,żeby mnie zatrzymać.Podejście do ludzi jest tam takie jak nie ten to inny.Zaczynałem ze stawką 19.60 za godzinę brutto i z taką stawką zakończyłem karierę.Ludzie,którzy tam pracują niech napiszą jaką mają stawkę.Można pracować w firmie Walstead za mierne pieniądze bez podwyżki tylko to do niczego nie prowadzi.To prawda,że liderzy zachowują się źle.Mają uprawnienia prawie takie jak kierownicy ale niestety bardzo często są wulgarni i opryskliwi.Jakaś wspaniała atmosfera w pracy to mit. WIECZNY BRAK LUDZI+MOBBINGUJĄCY LIDER=TWOJE WYPOWIEDZENIE

Tak5Nie2
Piotrek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Bezczelne kłamstwa to jedyne co pamiętam z tej firmy.Pracowałem tam dwa lata.Jedyne co pamiętam to wciąż jakieś wymówki na temat podwyżki.Wiecznie jakieś kombinacje i dokładanie pracy.Teraz pracuję w firmie działającej też w tej branży i tu nie ma problemów z pieniędzmi dla pracowników.Jeżeli ktoś twierdzi,że 27% załogi administracji to nie dużo w branży,która za 10,20 lat nie będzie istnieć to życzę powodzenia!Propaganda pod nazwą kultura pracy!Gdzie w firmie Walstead jest ta wspaniała atmosfera?Może ją ma te 27% tej firmy bo na pewno nie produkcja.Znajomi,którzy jeszcze tam pracują już wiedzą,że wszystkie podwyżki są zawieszone do odwołania.Zgadzam się z tym,że obcięcie etatów o 7% to ściema.Nie każdy miał tam obniżony wymiar czasu pracy.Nie przestrzega się tam bhp,a kodeks pracy jest naciągany do granic możliwości.Podejście do pracownika jest takie,że co nie jest zabronione to jest dozwolone.Generalnie firma jest słaba i nie polecam jej nikomu.Pełno tam niedomówień.Ilość ogłoszeń dotyczących zatrudnienia powinna dać do myślenia potencjalnemu kandydatowi.

Tak6Nie3

Zostaw merytoryczną opinię o Walstead Central Europe - Kraków

Walstead Central Europe