Opinie o Codelabs.Rocks Sp. z o.o. w Opole

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Codelabs.Rocks Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Codelabs.Rocks Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Codelabs.Rocks Sp. z o.o. w Opole

Doma

Już po ofercie na stronie jak i po wpisach tutaj wiem, że zdalnie pracować się nie da ale zastanawiam się czy będzie w planach wprowadzenie tego modelu? Do biura mam bardzo daleko, więc nie mam pojęcia czy w ogóle reflektować to miejsce pracy?

Angelika Nowy wpis
@Doma

Cześć Doma! Cenimy sobie wspólne relacje, dlatego stawiamy głównie na pracę z biura w Opolu lub Tarnowie. Jeżeli projekt, nad którym pracujemy, nie wymaga aż tak intensywnej współpracy między członkami zespołu, a zadania na trwający SPRINT są możliwe do wykonania w domowym zaciszu, po okresie wdrożenia dopuszczamy pracę hybrydową w wymiarze 2 dni zdalnie, 3 dni w biurze. Nie planujemy wprowadzać modelu pracy całkowicie zdalnej.

@Angelika

Cześć. :D W niektórych firmach widziałem, że istnieje opcja na dofinansowanie do mieszkania dla osób które chciałby pracować a nie ma w firmie opcji na tryb zdalny. Mam ciężko z dojazdem do Opola, czy jest wiesz szansa na pomoc w wynajęciu pokoju?

Hejka. :) widziałam na stronie te ofert na 3 / 4 etatu dla specjalisty ds. obsługi strefy śniadaniowej i wydarzeń. W sumie to ciekawa jestem jak rozmowa rekrutacyjna może być prowadzona. czy trzeba byłoby coś na szybko sporządzić w trakcie „części technicznej”? na podstawie treści oferty jestem ciekawa szerszego opisu wydarzeń i ogólnych integracji jakie są oferowane

Angelika Nowy wpis

Hej! Dziękujemy za zainteresowanie naszą rekrutacją i za Twoje pytanie. Chcemy Cię poinformować, że proces rekrutacyjny wygląda u nas następująco: Po otrzymaniu Twojej aplikacji, w ciągu kilku dni dokładnie przeglądamy przesłane dokumenty. Jeśli spełniasz nasze wymagania, przechodzimy do drugiego etapu. Natomiast jeśli Twoje kwalifikacje nie pokrywają się z oczekiwaniami na dane stanowisko, otrzymasz od nas maila z informacją o odrzuceniu. Drugim etapem jest krótka, trwająca 25-30 minut rozmowa telefoniczna. Jest to doskonała okazja, abyśmy mogli się lepiej poznać oraz rozwiać ewentualne wątpliwości. Następnie czeka Cię zadanie rekrutacyjne, które będziesz mógł wykonać w domu. Jeśli Twoje zadanie zostanie zrobione, a feedback, który otrzymasz, będzie pozytywny, zaprosimy Cię na spotkanie do naszej firmy, gdzie będziesz miał możliwość rozmowy z naszym Office Managerem. Ostatnim etapem tej rekrutacji będzie spotkanie z naszym CFO oraz podjęcie decyzji o ewentualnym zatrudnieniu. Mamy nadzieję, że proces rekrutacyjny przebiegnie sprawnie i że wkrótce będziemy mieli okazję poznać się osobiście. Życzymy Ci powodzenia i czekamy na kontakt!

Czy w Codelabs.Rocks Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Angelika

Cześć, w codelabs jesteśmy elastyczni w dobrze formy zatrudnienia - UoP, UZ czy B2B. Warunki współpracy są ustalane indywidualnie na ostatnim etapie rekrutacji, tak, aby każda ze stron była usatysfakcjonowana. Zachęcam do zapoznanie się z FAQ na naszej stronie: https://codelabs.rocks/pl/kariera-w-codelabs

Kiedy będą wchodzić jakieś konkretne projekty? po ofertach na stronie wiem, że jedyna opcja jak na razie jest tylko aplikacja spontaniczna. Zastanawiam się przy tym czy jak złoże teraz CV i wyjdzie, że mam zbyt mało kwalifikacji to od razu dostane o tym informacje aby nie czekać niepotrzebnie?

Angelika

Cześć FO, W tym momencie nie planujemy rekrutacji na stanowiska techniczne, mamy komplet w zespołach. :) Każdy kandydat, który przesyła nam swoje CV otrzymuje informację zwrotną. Aplikację spontaniczne pozwalają na pozostanie w naszej bazie kandydatów. Kiedy rozpoczynamy nową rekrutacje w pierwszej kolejności sprawdzamy, czy właśnie w tej bazie mamy taką osobę, dlatego zachęcam do przesłania CV. Zachęcam także, to przejrzenia naszej bazy FAQ na stronie kariery: https://codelabs.rocks/pl/kariera-w-codelabs

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Codelabs.Rocks Sp. z o.o., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Irmina

Pytania ad. ofert pracy PHP Developera: robicie kandydatom tę "analizę kolorystyczną" ID i na tej podstawie przyjmujecie, czy już po zatrudnieniu diagnozujecie? Chętnie się dowiem, kim jestem :) Ile wynosi roczny budżet szkoleniowy?

@Irmina

Irmina, "analizę kolorystyczną" a precyzyjnie, badanie Insight Discovery połączone ze szkoleniem pozwalającym zrozumieć jungowski model czterowymiarowej analizy osobowości, przechodzimy z każdym nowym pracownikiem codelabs.rocks. Stosujemy potem tą wiedzę w całej organizacji - dobrze sprawdza się to w przypadku tworzenia zespołów w których łączymy osoby o różnorodnych kompetencjach i talentach. Jeżeli interesują Cię szczegóły dotyczące budżetu szkoleniowego, zachęcam do podesłania nam swojego CV i kontaktu bezpośredniego ????

Grafik

Czy firma Codelabs.Rocks zatrudnia Graphic Designerów / UI Designerów?. Od jakiegoś czasu śledzę wasze oferty pracy, ale nigdy nie widziałem ogłoszeń w tej dziedzinie. Pozdrawiam

@Grafik

Dobre pytanie, powiem Ci że od jakiegoś czasu na frontend się czaję akurat ale tez na takie stanowisko nic mi nie wpadło w oko. A nie myślałeś, żeby na spontana wysłać CV? komuś ostatnio polecili. W sumie uwzględniając podział względem specyfiki w projekcie to jakie są tu wszystkie działy?

@Grafik

Cześć @Grafik W codelabs.rocks na ten moment nie zatrudniamy Graphic Designerów oraz UI Designerów. Zachęcam jednak do zaaplikowania spontanicznego i pozostania w naszej bazie kandydatów, gdyby w przyszłości taka rekrutacja się otworzyła. ;)

Angelika

Każdy nasz zespół techniczny składa się z min. 4 osób o specjalności: Back-end, Front-end, QA (Quality assurance) oraz Project Manager. Członkowie każdego z zespołów dobierani są na podstawie posiadanych kompetencji, wiedzy oraz doświadczenia, dzięki temu mamy pewność, że składa się on z najlepszych specjalistów w danej dziedzinie.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Codelabs.Rocks Sp. z o.o.?

Angelika

Cześć @Pytanie W zależności od stanowiska, na które jest prowadzona rekrutacja nasze wymagania techniczne są określone w ogłoszeniu. Zachęcam do zerknięcia na naszą stronę kariery https://codelabs.rocks/pl/kariera-w-codelabs, aktualnie prowadzimy rekrutacje na stanowiska QA Specialist oraz PHP Developer. Na stronie kariery znajdziesz również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania podczas rekrutacji ;)

Hej. ;) macie teraz dwie oferty na stronie ale z tego co widzę każda ma charakter hybrydowy, to pierwsza kwestia – istnieje opcja na współpracę zdalną? Nie mieszkam w Opolu. :( druga kwestia to przyjęcia dla osób bez doświadczenia, które nie mają już statusu studenta (jest to w ogóle możliwe?). oraz trzecia czy opcjonalne jest wysłanie „spontanicznego cv”? odezwie się ktoś do mnie o ile będzie cos dopasowanego to moich kwalifikacji?

Angelika

Cześć KJ, Dziękujemy za zapytanie. Odniosę się do Twoich pytaniach w punktach. ;) 1. Aktualnie nie zatrudniamy zdalnie, stawiamy na pracę stacjonarną z opcją hybrydy. Zależy nam na budowaniu relacji i ten sposób pracy sprawdza się u nas najlepiej. Hybrydę rozumiemy jako możliwość pracy zdalnej 2 dni w tygodniu. ;) 2. Na ten moment nie mamy otwartych rekrutacji dla intern lub junior developerów. Kwestia warunków zatrudnienia jest zawsze ustalana indywidualnie, tak aby każda ze stron była zadowolona. Status studenta - masz, nie masz i tak się dogadamy. ;) Nie jest to warunek konieczny. 3. Na naszej stronie kariery jest możliwość zaaplikowania spontanicznego. Jeśli nasze potrzeby będą zbieżne z Twoimi oczekiwania, zaproponujemy Ci dalszy etap rekrutacji, jeśli nie będą się pokrywać, również Cię o tym poinformujemy. Każdy nasz kandydat otrzymuje informację zwrotną. ;)

Dawid Stefanko

W codelabs.rocks pracuję już ponad pół roku. Sam początek przygody - rekrutacja, przebiegła bardzo sprawnie, na każdym etapie otrzymałem informację zwrotną. Obawiałem się pierwszych miesięcy w nowym miejscu, na szczęście bezpodstawnie. Pomógł mi proces onboardingu, miałem wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z projektami oraz obowiązującymi w firmie praktykami. Co jakiś czas jestem zapraszany na spotkanie, na którym mogę podzielić się moimi spostrzeżeniami/pomysłami itp. Z ekipą szybko znalazłem wspólny język, idealną do tego okazją są śniadania, w formie bufetu szwedzkiego. Co kilka miesięcy organizowane są imprezy firmowe, co tydzień gramy w piłkę nożną / planszówki. Ostatnio mieliśmy okazję wystartować w runmagedonie, który pokonaliśmy wspólnymi siłami. Przechodząc do strony technicznej zacznę od sprzętu. Każdy na start otrzymuje nowego, wydajnego macbook'a, do naszej dyspozycji jest stojące biurko, pufy, piłki rehabilitacyjne. Kręgosłup z pewnością to doceni. Stack technologiczy to głównie symfony + angular. Na froncie pojawia się react native / flutter oraz vue. Aktualnie, na moją prośbę, mam okazję pracy w nowej dla mnie technologii, więc firma jak najbardziej daję możliwości rozwoju. Samych projektów jest sporo, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudził. Słowem podsumowania, zapraszam do codelabs - podziękujesz mi później ;)

Jak wygląda rozmowa w Codelabs.Rocks Sp. z o.o. na stanowisko front end developer? Z iloma osobami się rozmawia? 1 grudnia pojawiło się ogłoszenie.

W codelabs.rocks proces rekrutacji składa się z 5 etapów. Po wysłaniu swojego zgłoszenia, analizujemy Twoje CV i portfolio, kolejnym krokiem jest krótka rozmowa telefoniczna z Rekruterem. Po rozmowie, która ma na celu lepsze poznacie Cię, przesyłamy matrycę kompetencji. Jeśli nasze zapotrzebowanie pokrywa się z Twoimi umiejętnościami zapraszamy do zrobienia zadania rekrutacyjnego. Po otrzymaniu zadania otrzymujesz od nas feedback, jeśli wszystko jest w porządku, zapraszamy na rozmowę w naszym biurze. Ostatnia rozmowa jest przeprowadzana z CEO, jest to połączenie luźnej rozmowy z technicznym omówieniem zadania. ;)

Emilia

Pół roku temu szukali Frontend Developera, jak sytuacja z naborem wygląda teraz? Jakie plany w tym zakresie? Fascynuje mnie też komunikacja według energii kolorystycznych :3 Na czym to polega?

@Emilia

Cześć @Emilia! Rekrutacja na MID Frontend Developera jest rekrutacja ciągłą. Szczegóły oferty znajdziesz tutaj: https://codelabs.rocks/pl/kariera/frontend-developer W codelabs kierujemy się zasadą, że każdy z nas jest różny, każdy ma inne predyspozycje, a to powoduje, ze wzajemnie się uzupełniamy. Nasi współpracownicy oraz nowe osoby, które do nas dołączają mają możliwość skorzystać z warsztatów Insight Discovery. W trakcie warsztatów poznajemy swoją energię kolorystyczną, w jaki sposób z niej korzystamy oraz jak komunikują się inne energię.

Witam, czy firma przyjmuje studentów na staże/praktyki? Oczywiście bez podejścia aby tylko „odbębnić” swoje oraz wiedza większa niż intern w danym obszarze

Angelika

Firma przyjmuje na staże oraz praktyki. Wystarczy przesłać zgłoszenie/maila na adres work@codelabs.pl ;) Jeśli nasze zapotrzebowanie pokrywa się z kandydatem wtedy zapraszamy na rozmowę oraz wspólne ustalenie jak możemy rozpocząć współpracę. ;)

Zainteresowała mnie oferta pracy w firmie Codelabs.Rocks Sp. z o.o. jako Developer. Czy wiecie coś więcej na jej temat? Warto aplikować?

Swoją przygodę w Codelabs zacząłem półtorej roku temu. Po takim okresie jestem w stanie stwierdzić, że decyzja o aplikacji do tej firma była najlepszą decyzją w mojej karierze zawodowej. Co najbardziej mnie zaskoczyło to atmosfera jaka panuje w firmie, każdy jest do siebie pozytywnie nastawiony oraz każdy wyciąga do Ciebie pomocną rękę. Jeśli chodzi o zarobki, to również są one bardzo dobre (można spojrzeć na widełki). Częste spotkania zespołowe oraz te spontaniczne po godzinach powodują, że więź pomiędzy pracownikami się zacieśnia powodując, że praca staje się naprawdę przyjemna. Także krótko odpowiadając - tak, warto aplikować :) Widzimy się w strefie śniadaniowej (darmowej) :)

Lidia
@Michał

Jesteś w stanie przywołać tutaj te widełki :) ?

@Lidia

Wszelkie oferty oraz widełki są na stronie https://codelabs.rocks/pl/kariera-w-codelabs W przypadku Mid Backend Developera (PHP) jest to : 6.600 - 10.000 zł (brutto UoP) 8.000 - 12.000 zł (netto B2B) W przypadku Mid Frontend Developera jest to (takie same jak backend) : 6.600 - 10.000 zł (brutto UoP) 8.000 - 12.000 zł (netto B2B)

Łukasz

Pracuję Codelabs już prawie 4 lata i z całą pewnością mogę powiedzieć że warto aplikować! Super ekipa, która integruje się przez różnego rodzaju zajęcia / spotkania po godzinach. Aby wyrównać wiedzę miedzy devami organizowane są również dev-talk gdzie możesz spokojnie dzielić się wiedzą lub ją zdobywać :). Benefity i widełki masz w ogłoszeniu więc nie będę się na ten temat rozpisywać. Aplikuj i sam się przekonaj.

Marzena
@Łukasz

Ale te integracje to rzeczywiście są dla całej firmy czy tylko dla konkretnego zespołu?

Łukasz
@Marzena

Mogą być dla zespołu jak i dla całej firmy.

Czy firma Codelabs.Rocks Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Mędrek

Nie. Różnice płacowe są nawet na tym samym poziomie stanowiska, niezależnie od płci.

Oczywiście że tak. Nie różnicujemy pracowników i współpracowników pod żadnym względem.

@Mędrek

Nie jest to prawdą. Kwoty zarobków są zamknięte w ściśle określonych widełkach, w obrębie których negocjowane są indywidualne warunki płacowe, uzależnione od osobistego doświadczenia kandydata - jednak w ramach poszczególnych stanowisk są one zamknięte w precyzyjnych i transparentnych ramach.

Ewelina
@Adam

Czyli krótko mówiąc mogą być różne stawki ale według firmy jak najbardziej przydzielone sprawiedliwie? Nikt nigdy problemu o to nie miał, że czasami ktoś miał więcej?

Codelabs.rocks
@Ewelina

Cześć Ewelina! Minimum raz w roku przeprowadzamy rozmowy z naszymi współpracownikami w sprawie zarobków. Śledzimy na bieżąco rynek oraz widełki na rynku IT, tak by stawki były wyrównane. Każdy nasz współpracownik ma możliwość negocjacji swojej stawki, jesteśmy otwarci na rozmowy. To nie firma, a my ludzie współpracujący ze sobą ustalamy warunki, na które się oboje zgadzamy. :)

Mędrek
@Ewelina

Zapytaj lepiej pracowników / byłych pracowników jak to wygląda, bo tutaj prawda jest naginana ;) Wyszukaj ludzi przez portal LinkedIn.

Hanna

Piszecie że brak tutaj korporacyjnego podejścia, a co z innymi korporacyjnymi elementami jak benefity pracownicze czy system awansów wewnątrz firmy?

codelabs.rocks
@Hanna

Cześć @Hanna! Panuje u nas luźna atmosfera i pomimo braku podejścia korporacyjnego, posiadamy pakiet benefitów. Zaczynając od strefy śniadaniowej czyli bezpłatnych codziennych śniadań w formie bufetu szweckiego, przez indywidualny roczny budżet szkoleniowy, kończąc na imprezach firmowych i integracyjnych. Zajrzeć na naszą stronę kariery i sprawdź resztę benefitów: https://codelabs.rocks/pl/kariera-w-codelabs Pozdrawiamy Codelabs.rocks

Jak wygląda sprawa grafiku w Codelabs.Rocks Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

W obecnej chwili polityka firmy jest dość swobodna w tym zakresie, jednak w przypadku pracy projektowej fajnie, jeżeli team jest w komplecie na miejscu, w biurze. Bez problemowo dostępna jest praca na home-office, ale ze względu m.in. na spoko atmosferę - członkowie naszej ekipy wolą pracować stacjonarnie.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie Codelabs.Rocks Sp. z o.o.? 5 lipca na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Tester. Ktoś z Was aplikował?

Codelabs.Rocks

Hej! Wszystko zależy od poziomu doświadczenia i rodzaju stanowiska. W każdym naszym ogłoszeniu podajemy widełki wynagrodzeń, a na zaawansowanych etapach rekrutacji rozmawiamy o konkretach Omawiamy wówczas oczekiwania kandydata oraz naszą ofertę i ustalamy szczegóły warunków zatrudnienia. ;) Wszystkie nasze aktualne oferty pracy wraz z widełkami wynagrodzeń możesz sprawdzić tutaj: https://codelabs.rocks/pl/kariera - zapraszamy!

@Adam czyli firma nawet nie musi wychodzić z inicjatywa integracji, bo pracownicy sami z siebie dążą do spotkać i integracji po pracy?

@Andrzej

Nie musi ale i tak wychodzi i co parę miesięcy organizowana jest duża impreza integracyjna, z dodatkowymi atrakcjami - go-karty, paintball itp. :)

Jaka atmosfera jest między działami w Codelabs.Rocks Sp. z o.o.?

Bardzo dobra. Ze względu na pracę w SCRUMie, nie można tak do końca rozpatrywać struktur w codelabs.rocks, jako opartych na "działach". Faktycznie specjaliści są podzieleni tak żeby w największej bliskości pracowały osoby o podobnej specjalizacji - tak żeby wzajemnie sobie pomagać. W praktyce atmosfera jest bardzo nieformalna i przyjemna. Ludzie ze sobą bardzo dużo rozmawiają, są organizowane oddolne integracje (wieczory planszówkowe w firmie, piłka nożna, wyjazdy pod namioty, virutal cafe itp.) Są to spotkania które inicjujemy sobie między sobą, nie narzucane przez firmę - ekipa jest zżyta i naprawdę bardzo fajna.

Poda ktoś ich aktualny adres ?

@Marek

Marku, Znajdziesz nas w Opolu, przy ulicy Wrocławskiej 64. Dla Twojej wygody, przesyłamy link z dokładną lokalizacją: https://goo.gl/maps/dVABG9R8QqqhjmFM9 Do zobaczenia!

Zostaw merytoryczną opinię o Codelabs.Rocks Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Codelabs.Rocks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Codelabs.Rocks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Codelabs.Rocks Sp. z o.o.?

Codelabs.Rocks Sp. z o.o.

Codelabs.Rocks Sp. z o.o.