Opinie o Codelabs.Rocks Sp. z o.o. w Opole

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Codelabs.Rocks Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Codelabs.Rocks Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Codelabs.Rocks Sp. z o.o. w Opole

Maciej Płatek

Od dwóch lat pracuje w codelabs.rocks na stanowisku Frontend Developer. W ciągu tego czasu brałem udział w wielu ciekawych, pod kątem branż i technologii, projektach. Każdy z nich stanowił wyzwanie i bardzo rozwijał mnie jako programistę. Na każdym kroku mogłem liczyć na zgrany zespół, który składa się z ludzi mających wielką pasję do tego co robią. Brak tutaj korporacyjnego podejścia, panuje bardzo swobodna atmosfera, dzięki temu pozostajemy w kontakcie nawet po godzinach pracy. Każdy dzień dodatkowo umila pyszna kawa oraz strefa śniadaniowa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas swojej kariery zaliczyłem kilka firm i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że codelabs to najlepsze miejsce, w którym przyszło mi pracować

Adam Jastrzębski

Software House z prawdziwego zdarzenia — Do czasu rozpoczęcia pracy w codelabs.rocks firmy IT, i panujące w nich standardy HRrowe kojarzyły mi się z miastami typu Wrocław czy Warszawa. Okazuje się, że na naszym podwórku jest rodzynek właśnie w postaci tej firmy. Pracuję z ekipą równo od roku i ogólnie rzecz biorąc mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Płace — wysoki standard IT, jaki panuje w dużych miastach. Wynagrodzenie jest bardzo dobre, ja jako pracownik czuję się na maksa doceniany w tym (i nie tylko w tym) zakresie — bez wchodzenia w szczegóły, wiem, że to powszechna opinia w firmie. Zarząd nie oszczędza na pracownikach. Warunki zatrudnienia UoP/B2B są każdorazowo negocjowane, i to pracownicy / osoby kontraktowe decydują jaka forma jest dla nich najwygodniejsza. Ludzie — w codlabs.rocks na stałe jest około 30-35 osób. Większość to seniorzy i midowie w swoich specjalizacjach IT — mega specjaliści, którzy żyją tą pracą w 100%. Dla mnie, osoby, która nie jest stricte techniczna (pracuję w marketingu) zaskakujące było to, że ekipa codelabs.rocks złamała mi stereotyp typowego “programisty”. Ekipa oprócz organizowanych przez firmę integracji, sama zbiera się w grupy i razem spędza czas. Mamy stworzony z oddolnej inicjatywy klub planszówkowy (wspierany przez firmę cateringowo i lokalowo), regularną ekipę bushcraftową, wieczory gier VR w zaprzyjaźnionej VR cafe w Opolu, własny serwer e-sportowy (+ amatorski team CS ;)) Benefity - Ok System ogarnia nam firma, każdy, niezależnie od formy zatrudnienia ma do niego dostęp. Śniadania, w tej chwili ze względu na sytuację podwyższonego ryzyka nie ma szwedzkiego stołu (to podobno wraca w najbliższych tygodniach), dietetyk robi kilkanaście rodzajów kanapek, wypchanych warzywami, kraftowymi wędlinami / bio-łososiem. Do tego mamy nieograniczoną ilość kawy z Hard-Beans (top 3 polskich rzemieślniczych palarni kawy) w różnorodnej formie — Lubisz espresso? Jest. Latte/Cappucino — proszę bardzo. Mocca z gorącą czekoladą? - check. Co półtorej godziny uzupełniane termosy z dripem Samambaya Yellow Bourbon — nie ma problemu. Angielski - przynajmniej raz w tygodniu witam się z Native’m który do nas przychodzi na konwersacje i nauczanie angielskiego. Wystarczy powiedzieć w administracji że chce się człowiek uczyć i od razu dostaje taką opcję. Szkolenia — w ciągu roku wziąłem udział w 4 dużych, mega wartościowych szkoleniach — nie jakichś grupówkach z wiedzy basic, ale indywidualnych warsztatach u najlepszych speców z mojej działki. Podsumowując: Z Codelabs.rocks, jak do tej pory, z własnej inicjatywy nie odszedł NIKT. Ktokolwiek zaczyna pracę, daje od siebie maxa, żeby być częścią świetnej, profesjonalnej i zgranej ekipy, na której zarząd NIE OSZCZĘDZA. Serdecznie polecam — tutaj, wśród znajomych i podczas rozmów z innymi software house’ami w branży. Ta firma na opolskim runku pracy jest ewenementem.

@Adam Jastrzębski

Cześć Adam! to przyjemność pracować z tak zaangażowanymi ludźmi jak Ty! Dzięki za dobre słowo! :)

Rafał Urbaniec

Jako pracownik w codelabs.rocks powiem w ,,dwóch zdaniach’‘, jak z mojej perspektywy wygląda praca w firmie. Widzę na co dzień zaangażowanie i pro podejście całego zespołu, tutaj każdy czuje odpowiedzialność i każdemu zależy na jakości w projektach. Pracuję z ciekawymi ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania, więc atmosfera ,,robi się sama’’. Projekty i branże klientów są różnorodne, więc wyzwań nam nie brakuje. To, co również cenię, to firmowe śniadania - dzięki nim zdrowiej się odżywiam. Na koniec dodam, że drzwi szefa zawsze są dla nas otwarte, a z lekcji angielskiego korzystam sam i chyba z dobrym rezultatem :)

@Rafał Urbaniec

Cześć Rafale! dziękujemy Ci za dobre słowo! To dla nas cenne informacje :) Mieć na pokładzie codelabs.rocks takich ludzi to skarb! :)

Spółka córka i-systems.pl (od niedawna merce.com). Niby niezależna, a jednak... Spory przemiał ludzi. Dziewczyny w administracji nie pracują dłużej niż pół roku, zazwyczaj po trzech albo same odchodzą, albo są zwalniane. Podejście do pracownika jest tragiczne od niedawna - typowo polskie: pracownik = potencjalny (usunięte przez administratora) Pojawiły się także zwolnienia rzekomo spowodowane sytuacją z covid-19 - skoro firma nie ma pieniędzy na wypłaty, to dla czego zatrudniła innego developera dwa tygodnie później? Firma posiada kilku core'owych pracowników, którzy są tzw. zaufani. Jeżeli jesteś innowatorem albo wyjdziesz z jakąś inicjatywą, a nie spodoba się to tej grupce ludzi, to obsmarują Cię za plecami i prędzej czy później dostaniesz wypowiedzenie. Najpierw jednak po chamsku odetną Ciebie od ciekawych projektów i będziesz robił małoważne zadania. Lepiej dbać o swój czubek nosa i się nie wychylać. Połowa rzeczy z ich ofert pracy, to tylko zapełnienie białej przestrzeni i bzdury HR-owe. Dzielenie się wiedzą kuleje, jeżeli zapytasz o pomoc w rozwiązaniu problemu, to albo dostaniesz zdawkową odpowiedź, albo wcale. Brak odpowiedzi nie jest to spowodowane ilością pracy i brakiem czasu. Sporo kodu jest słabej jakości. Brak standardów PSR, brak SOLID, brak wzorców projektowych, brak code review - którym się chwalą, że robią. W ofercie znajdziecie także lekcje angielskiego, których do tej pory nie ma dla szeregowych pracowników. Firma dba bardziej o pracowników B2B, niż o tych zatrudnionych na UoP czy innych formach współpracy. Był pomysł na ubezpieczenie grupowe czy prywatną opiekę medyczną, to podpisanie umowy z ubezpieczycielem nie doszło do skutku, bo 'firma nie może odsprzedać ubezpieczenia'. Trochę słabo. Jedyne co mają super, to projekty, bo ich zakres (sektory gospodarki) jest spory.

codelabs.rocks

Pozwól, że odniesiemy się do Twojej opinii i rozłożymy ją na czynniki pierwsze. Na wstępie chcemy zaznaczyć, że cieszymy się niskim wskaźnikiem rotacji, bo to tylko 2-3%. Każdy z nas ma prawo do decyzji o dalszej współpracy, bądź jej zakończeniu. I tak, w zespole administracji musieliśmy zmierzyć się z kilkoma rozstaniami. Jednak od dłuższego czasu zespół ten zasilają dwie świetne dziewczyny, które są zgranym i zaangażowanym duetem. Odnosząc się do dwóch zakończonych współprac z marca 2020, niestety byliśmy zmuszeni rozwiązać (zachowując okres wypowiedzenia) dwie umowy z programistami PHP. Ta decyzja była podyktowana wieloma powodami. Są to sprawy, o których nie chcemy mówić publicznie szanując prywatność tych osób. “Innego developera” zatrudniliśmy (React Developer - zupełnie inne kompetencje) kilka tygodni później. Byliśmy z nim umówieni od kilku miesięcy na rozpoczęcie współpracy właśnie w tym okresie - zawsze dotrzymujemy słowa (Marcin nadal pracuje z nami). Przesunięcie w zespołach, o którym wspominasz, to jednorazowa sytuacja, która była omówiona z zainteresowaną osobą, aby dać jej szansę i możliwości do poprawy. Niestety bezskutecznie. Kwestie techniczne, które zostały przez Ciebie podjęte, nie mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Mamy ustalone odgórne standardy i wzorce projektowe, a w razie potrzeby starsi stażem i doświadczeniem koledzy służą radą i pomocą. Takie zachowanie mamy wpisane w DNA firmy. Na sam koniec, odniesiemy się do benefitów. Aby skorzystać z lekcji języka angielskiego wystarczy wyrazić taką chęć, reszta leży po naszej stronie. Temat opieki medycznej był poruszany na forum firmy i został on wyjaśniony. Nie czujemy się dobrze z tym, że z całej współpracy z nami nie wyciągnąłeś żadnego plusa, a z pewnością i takie się pojawiły. Życzymy Ci wyzwań i sukcesów w życiu zawodowym Ekipa codelabs.rocks

@codelabs.rocks

Zwolnienia były podyktowane różnymi powodami? A to ciekawe. Z tego co wiem, z rozmowy z jednym z nich, to jedyną informacją jaką otrzymali, to "decyzja klienta o redukcji zespołu przez covid" oraz to, że szef Sławomir rozmawiał z innymi na ich temat. Czyżby jednak chodziło o grupę "zaufanych pracowników", którzy operują całą firmą? Bo na przykład do mnie takie pytanie nie dotarło. Jeżeli faktycznie była taka decyzja klienta, to OK, ale jeżeli nie, to to jedynie słabe zrzucenie odpowiedzialności. Wspominacie o możliwościach zmian projektu / projektów - dlaczego w tym przypadku takiego przesunięcia nie było? Chłopaki mieli umiejętności, które można było wykorzystać gdzie indziej. Dodatkowo ta niepotrzebna szopka, wyreżyserowana chyba przez Vegę, podczas zwolnienia. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł oraz czy to taki wasz "standard wpisany w DNA", ale było to chamskie i po prostu niepotrzebne. Jak się chce palić mosty, to nie w taki sposób. Chyba jednak nie zależy wam na pracownikach tak bardzo jak to głosicie. W mojej poprzedniej wypowiedzi nigdzie nie jest wspomniane o jakimkolwiek przesunięciu w zespołach. Jednak cieszę się zostało to poruszone. Moim zdaniem zmiana projektu wyszła na dobre programiście. Szczególnie, że nie była pierwszą zmianą. Jako mocny Junior pociągnął cały projekt jak doświadczony Lead Developer i staną na wysokości zadania. Projekt jednak dojechał spóźniony, ale ponoć nie było zasobów ludzkich by wspomóc projekt. Pamiętam jak opowiadał, że odbiera to jak mały awans - teraz mi go żal z tego powodu. Poprawiał też błędy po innych programistach, nawet po godzinach. Pewnie nawet o tym nie wiecie. Wystarczyło z nim pogadać a nawet tyle nie zrobiliście. Szkoda też, że tego nie doceniliście - szczególnie, że zespół był niewielki. Odnośnie kwestii technicznych i kodu. Nie zamierzam kontynuować tematu, bo to słowo przeciwko słowu. Każdy kto pracuje z tym kodem, to wie o czym mowa w poprzednim komentarzu. No i wycinków kodu ani ja, ani wy tutaj nie zamieścicie z wiadomych powodów :) Pozdrawiam serdecznie.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Codelabs.Rocks Sp. z o.o., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Zostaw merytoryczną opinię o Codelabs.Rocks Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Codelabs.Rocks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Codelabs.Rocks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Codelabs.Rocks Sp. z o.o.?

Codelabs.Rocks Sp. z o.o.

Codelabs.Rocks Sp. z o.o.