Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

GRETA

Witam, obecnie pracuje w LG Energy, przy produkcji baterii litowo-jonowych. System 4x4 po 12 godzin... Czy w Mercedes jest jakieś stanowisko od poniedziałku do piątku na jedną zmianę? Z góry dziękuję za odpowiedź

@GRETA

Nie

Ogólnie nie polecam pracy w firmie Mercedes. Pracownik produkcji jest traktowany jak zwykłe popychadło, przenosiny pracownika z dnia na dzień są na porządku dziennym. Przełożeni chodzą z głową do góry, traktują pracownika z arogancją, zero empatii dla drugiej osoby. W firmie jest widoczna dyskryminacja kobiet. Bardzo jest małe prawdopodobieństwo że kobieta awansuje na jakiekolwiek stanowisko kierownicze. Kobiety są na linii potrzebne do prac porządkowych Informacje o nadgodzinach są podawane godzinę przed końcem zmiany. Tak duża i prestiżowa firma powinna mieć jakieś reguły pracy i szacunek do pracownika.

KG
@Ewa

Z tą dyskryminacją kobiet to bym się nie zgodził. Brygadzistami na silnikach są w 90 procentach KOBIETY.

Gender
@KG

Och Karol, naucz nas liczyć procenty, bo nijak mi nie wychodzi :))

Mily
@Ewa

Tak to jest jak się zatrudnia na stanowiska mistrzów "odpady" z Toyoty czy Faureci i ich znajomych. Od początku mieszają i nikt z tym nic nie robi. Menadżerowie i Dyrektor przymykają oczy, bo póki co cyfry się zgadzają, ale cierpliwość ludzką ma swoje granice.

Jaka firma ubezpieczeniowa prowadzi ubezp. Grupowe

On31

Witam. Jak wygląda rekrutacja pracowników? Ile jest rozmów kwalifikacyjnych? I czy wgl są duże szanse na dostanie się do mercedesa na produkcję? Mam 9 letnie doświadczenie na produkcji

Jamsza
@On31

9 lat to trzeba mieć wazeliny z kierownikami i menedżerami... albo rodzinką... z resztą doświadczonych i mądrych tutaj nie chcą, bo pociatki się obrażają i czują zagrożone...

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Agata

Jaka jest perspektywa czasowa przejścia z umowy o pracę tymczasową na umowę z Mercedesem?

Ona

Pytanie do mercedesa.... Co macie zamiar zrobić w sprawie tych upałów? Nawiewy które są nie dają rady.... Słońce świeci nam na głowy na stanowiskach, to nie są warunki do pracy gdy pod leci po (usunięte przez administratora) Nowoczesna fabryka a zero pomysłu na ochłodę dla pracowników.... Już starsze fabryki pod tym względem są na lepszym poziomie....

@Ona

Szanowni Państwo, prosimy wszystkie pytania dotyczące wewnętrznych kwestii zadawać przełożonym. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Ona

Przecież w biurach mają dobry klimat. A my na dole? Kto by się nimi przejmował.

On

Zawsze mnie to zastanawiało dla czego pracownicy biurowi którzy nie pracują fizycznie mają klimatyzację, a na hali się człowiek musi gotować i mało tego jeszcze pośpieszają z robotą... Zapraszam całe kółko różańcowe z biur na halę niech trochę się rozgrzeją (usunięte przez administratora)

Kolezka
@On

A kto Ci zabroni pracować w biurze? Aplikuj.

@Kolezka

Ty 'kolezka' trochę szacunku. Tzn, wg ciebie tylko ludzie w biurach mają mieć komfort a reszta jak (usunięte przez administratora)? Brawo Ty.

Kolezka
@Nowy

Jeżeli jest Ci gorąco dlaczego nie zgłosisz tego do odpowiedniego dzialu w MBMPL? Nie rozumię w czym widzisz problem. Jesteś kowalem swojego losu - to Ty zdecydowałeś gdzie będziesz pracował i w jakich warunkach, przestań się użalać i cos z tym zrob jak Ci sie nie podoba.Nikt nie zmuszał Cie do pracy na produkcji. Nie chcesz pracować w takich warunkach zainwestuj w swoj rozwój. Ludzie w biurach zainwestowali w siebie wiedząc gdzie i jak chcą pracować. Inwestycja w siebie przyniosła korzyści, praca na 1 zmianę, klimatyzowane pomieszczenie (choć i czasem takze nie działa, ale nikt nie robi afery, zglasza sie do.odpowiedniego działu i tyle). Nikt nikogo "Tutaj" nie trzyma na siłę. Zawsze mozna złożyć wypowiedzenie. Chęnych do pracy jest wielu.

chyba w Bolkowie.

Inżynier
@Kolezka

Na produkcji pracuje mnóstwo ludzi z wyższym wykształceniem. Niestety nie maja znajomości, kolegów, rodziny i innych pociotków wyżej. Dlatego pracują na produkcji. Więc nie pisz bzdur, bo się błaźnisz.

Mamu
@Inżynier

Jeśli ktoś ma wyższe wykształcenie a pracuje na linii produkcyjnej jako Monter to o czym to świadczy? Trafił tam przez przypadek czy jak? Skończyłem studia, jestem inżynierem to szukam pracy zgodnej z moimi kwalifikacjami. Nie biorę czegokolwiek i nie żalę się całemu światu na swój los. Było sporo rekrutacji wewnętrznych które potwierdziły, że przerost ambicji, wydmuchane ego i wygórowane wymagania nie wystarczą i "Pan Inżynier" nadal jest "Panem Monterem" bo poza przykręcaniem śrub nic więcej nie potrafi i nie prezentuje sobą poziomu który w teorii powinno mu zapewnić wykształcenie. Może trochę więcej dystansu do siebie, swoich kompetencji, możliwości i wiedzy...Skończenie szkoły w której gwarancją dyplomu są przelewy za czesne na czas nie gwarantują jednak jak widać oszałamiającej kariery. Smuteczek...

Pociotek
@Inżynier

To takie typowe dla zakładów z niemieckim rodowodem, sieci supermarketów, branża chemiczna, metalowa, na hali w zimie 2 st w biurach Bahamy, latem 40 a w biurach morska bryza atlantyku. Dyskryminacja i segregacja musi być mocno podkreślona. No i oczywiście gruba linia wyznaczająca rodzinnych pupilków ponad innymi no i to uczucia ich niedopasowania i sztucznego przyklejenia do stanowiska. Nic mnie nie zaskoczyło Mercedesie.

CzescHejter
@Mamu

Ty to im chyba zazdrościsz co nie? Wykształcenia i może szczególnie wiedzy, a przede wszystkim zdolności i kompetencji organizacyjnych jak i społecznych. Z Twojej wypowiedzi wynika całkowity brak znajomości tematu pracowników produkcji oprócz monterów pracuje na hali cała masa różnego rodzaju specjalistów. Możliwe, że siedzisz z mamusią w swoim zapyziałym pokoiku i wylewasz żale na cały świat nie ucząć się, nie robiąc niczego innego. Jak tu już kolega wspomniał trzeba było kieszonkowe zainwestować w siebie, a nie w buteleczki pod blokiem z kolegami.

Monciak
@Nowy

Jak już powinieneś zauważyć w tej firmie nie ma dla ludzi szacunku. To ostatnia rzecz, którą tutaj możesz oczekiwać.

Inżynier
@Mamu

Kolejne wyżyny intelektu. Rekrutacja wew, a kandydat już dawno wybrany. Szkołę za samo czesne to pewnie sam skończyłeś. Skoro piszesz to z takim przekonaniem. A widzę, że żal, że ktoś jest inżynierem z dyplomem drugiej w Polsce uczelni technicznej. To tyle w temacie.

NoToSru
@Inżynier

Gdzie ty masz drugą najlepszą uczelnie techniczną w Polsce? Taki ranking jak ściema mercedesa o najlepszym pracodawcy w regionie na opiniach kolegów z zagranicy na pensjach minimum 50k euro netto/rocznie

Czerwony

Dzień dobry Mercedesie mam takie pytanie Jakiś czas temu odbyłem dwa szczepienia w firmie są jakieś plotki że z tego tytułu są jakieś bonusy Czy mógłbym się zapytać jakie to są bonusy czy tylko ktoś puścił plotkę żeby gadać a żadnych bonusów nie ma

@Czerwony

Elo
@Czerwony

Bonus - mniejsze ryzyki zachorowania

Witam, jak wyglądana praca na magazynie dla mężczyzn, czy jest ciężko? Czy można pracować ze słuchawkami i włączoną myzyką, czy jest to raczej niemożliwe?

AL
@Zainteresowany

Tak można. Zalecane są takze sandały i ciemne okulary.

Witam, czy na magazynie jest opcja słuchania muzyka na słuchawkach, czy jest to raczej zabronione?

Rozczarowany
@Zainteresowany

Tylko w Bolkowie.

GrzegorzGrzegorz

Witam serdecznie. Pracuję w na produkcji w Wałbrzychu 9 lat, ale w grudniu chciałbym zakończyć współpracę z obecnym pracodawcą. Czy w miesiącu styczniu można bez problemu się dostać do pracy w mercedesie? Czy raczej jest to miesiąc bez zatrudnień nowych pracowników? Pozdrawiam

Ona

Dlaczego Mercedes nie przejmuje się ludźmi którzy pracują już dosyć długo w firmie? Przerzucanie na baterie "na chwilę" co kończy się pozostawaniem na stałe, przerzucanie na inne zmiany. Firma mówi że nie zwalnia, no i co z tego? Pracownik i tak musi przemyśleć kwestię zwolnienia bo większość ma dzieci mu takie zmiany nie pasują....porażka na całej linii

@Ona

Szanowni Państwo, wewnętrzne kwestie prosimy wyjaśniać z przełożonymi. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Ona

Przeczytaj to co napiszesz przed wysłaniem. Też jestem monterem i w żaden sposób nie bronię mercedesa, złożyłaś podanie na produkcję na montera zgadzając się na pracę zmianowa, więc gdzie problem? Zmiany nie dopasowały się to przejdź na inna bo są takie możliwości czego jestem przykładem. Przerzucanie z silników na baterie, gdzie jest zachowanie źle w stosunku do ciebie? Lepsze wypowiedzenie? To złóż je sama i problem znikniem. Jesteś monterem ja też czyli najnizej w tej korpo więc nie szukaj sprawiedliwości i nie wiadomo czego jeszcze. Jest masa osób w biurach nic nie robiących, albo robiących mało im czasu nikt nie liczy ich wydajności to nas potrafią rozliczyć z każdej minuty i przyjmij to do wiadomości.

Ona

Zastanawia mnie co ma na celu ten ścisk gdy się wraca z pracy do domu? Mercedes zapomniał jak dużo ma pracowników? Powrót do domu to jest jakiś dramat....

Janko

To co dzieje się od paru dni przy wyjściu z zakładu to jakiś dramat. Za mało bramek, ścisk zero dystansu a zaraza jeszcze się nie skończyła. Ludzie wracający autobusem podenerwowani możliwością spóźnienia się na transport powrotny. Proszę o pilną interwencję.

Krzych
@Janko

Potwierdzam! Pracownicy, których miejsce pracy jest na samym końcu zakładu na bramkach meldują się 10 po, razem z tłumem osób, czekasz na swoją do wyjścia kolejbe 8-10min, zero dystansu... Miejsc parkingowych brak, straszenie odholowywaniem, a nowy parking 20min drogi do miejsca pracy (szkoda kasy na nową bramkę), masakra...

Me
@Krzych

Dokładnie…

Zauroczone

Hejka . Ja na pracę nie mogę narzekać razem z moimi koleżankami jest świetna atmosfera na terenie całego zakładu . Rozmawiam tak z dziewczynami na dziale i chciałam powiedzieć że na obróbce mają naprawdę przystojnych facetów zwłaszcza chodzi o jednego przystojniaka chyba brygadzista łysy z bròdką z tatuażami no no powiem że jesteśmy tobą zauroczone . Pozdrawiamy cię serdecznie .

nono
@Zauroczone

przystojniak? hahahaha

Na_moment

Praca lekka w porównaniu do innych fabryk, pensja wyższa niż wszędzie na około,premia absencyjna, premia produkcyjna, obiad, transport, gorące napoje, woda, bezplatne. Jeśli ktoś chce pracować,to tutaj mu się spodoba. Pracownik jest zaopiekowany i ma warunki żeby pracować godnie i dobrze. Nie wymagają więcej niż zawarte w umowie o pracę jeśli jesteś monterem to po prostu montujesz elementy i nic po za tym.

Na_chwile
@Na_moment

I kolejny raz dajecie do zrozumienia ze za te dodatki benefity ciepłe obiadki oczekujecie ze kupicie godność człowieka, nawet operator nie funkcjonuje w oderwaniu od pozostałych ludzi, nie jest maszyna, atmosfera, komunikacja, przejrzyste zasady, dobry przykład przełożonych, sprawiedliwe decyzje są równie ważne

Miś
@Na_moment

Same premie, a podstawowa pensja nic mi warta. Prawie 40-50% wynagrodzenia uzależniona od premii i dodatków oraz od stopnia nieudolności menedżerów. Bo to braki w dostawach, problemy w logistyce, bezlad organizacyjny, konflikty, ludzkie błędy na górze powodują ze te szary operator traci polowe zarobku a tu jeszcze postojowe, wymuszanie urlopu. Mam gdzieś te obiady, kierat 8h i 2h w autobusie, wolałbym to zamienić na czas kiedy sam mogę sobie przygotować posiłek z rodziną. Może za niedługo będziemy pracować tylko za obiady i owocowe koszyczki.

Wariograf
@Miś

Misiu, przeproś i napisz prawidłowy udział premii w twoim wynagrodzeniu, i napisz jeszcze jaki procent tej premii zależy od twojej obecności w pracy. Sam sobie wybrałeś 2h w autobusie, o co masz pretensje? Jak ci nie pasi tutaj kierat, to czemu nie poszukasz gdzie indziej?

Miś
@Wariograf

No właśnie jak idziesz na chorobowe to nie dosć że dostajesz 80% to jeszcze potrącaja Tobie 10% absencyjnego... z postojowym tak samo.. Haha stare powiedzonko, to znajdź sobie inną, czy wy myślicie, że jesteście pępkiem świata?

Na_moment
@Miś

Na jedną z premii pracuje sam, jest uzależniona od obecności w pracy, więc oczywiście jestem i pracuje, na premie produkcyjna pewnie składa się mnustwo czynników których nawet nie chce mi się analizować bo to nie moja działka. Nie rozumiem jednak podejścia, praca naprawdę jest w porządku ale widocznie czekacie aż będą wam masować stopy, gratuluję. Po kilku latach w firmie gdzie pracownik produkcji nie jest traktowany jak podmiot ale jak przedmiot doceniam obecne warunki zatrudnienia, a na atmosferę pracują wszyscy i kropka

Enigma
@Na_moment

Mam zamiar składać cv. Typowy młody Kowalski na taśmie na początku ile zarobi czy to prawda 3500 na rękę czy ludzie sami wymyślają

@Enigma

Prawda

Sciema
@Enigma

To kłamstwo, znów usuwają komentarze...oczywiście kandydatowi wszystko można obiecać, tylko później gorzej z realizacją...

W jakim sensie ?

Czy ktoś pracuje w kontroli jakości w.mashroomie na dziale obróbki? Jeśli tak to jaka jest tam.praca i płacą? Proszę o rzetelna opinie?

Witam jak wygląda praca kontrolera jakości w mashroomie? Jak zarobki? Czy są w tej chwili tam jakies zatrudnienia?

Euro

Może z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w piłkę zorganizować turniej w piłkarzyki. Stoją i się kurzą a można by było wkoncu z nich skorzystać. Hmm?

Berry

Hey. Może mi ktoś pomoc? Pracuje zagranicą, byłem ost na rozmowie w dziale kontrola jakości na bateriach. Jakie są stawki i jak wygląda mniej więcej praca? Bo to co czasem się mówi na rozmowie kwalifikacyjnej często mija się z prawdą

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 760.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.